Inspraak op brede basis over Burgemeester Nielenplein HOC lanceert goedkoper schetsplan I i 1 6 Getipt t/m maandag. 4,95* I •JB BI Open discussie-avond Gemeenschapsraad Optreden van Leo Hongers B. Schats benoemd tot directeur van in PEN-centrum Jac. Thijsseschool in Castricum Lessen-Clubs s Kort nieuws Auto’s-Motoren-Scootere Radio T.Y. 7 •1 e- n: Vervolg Luidsprekers van pagina 8 0, rt ig 5, 'S 1- 11 >1 3 1- L Kunst-Antiek Gevonden-Verloreo- Vermist (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK Tijdens een door de Gemeenschapsraad Heemskerk in het buurthuis De Werf aan de Jan Ligthartstraat belegde discussie-avond over de uiteindelijke afwerking van het Burgemeester Nielenplein is onder 'meer gebleken, dat er een behoefte bestaat om tot overleg op een breder vlak te komen bij de structurering van het plein om daardoor aan alle be trokkenen inspraak te geven. Tevens is wel komen vast te staan, dat men niet zo gelukkig was met het ontwerp van de heer H. Mantje, dat naar een ruwe schatting ongeveer een miljoen gulden zal gaan kosten. Een door de Heemskerkse Ondernemers Combinatie (HOC) op deze bijeenkomst aan geboden schetsplan, dat maar ongeveer anderhalve ton investering zal vergen, heeft meer voorkeur gekregen. Bijverdiensten F1 DINSDAG 25 MEI 1971 2 kleine stijging per maat. Ij f» 1. Bob is apetrots op z’n nieuwe tricot polo shirt. 100% katoen. Was-en kleurecht. Mt 128. 10.-* Hij koos er-shorts van polyester/katoen bij. Mt 128. 9,25 Laat Jan z’n gang maar gaan in dit sportshirt van polyester/katoen. Mt32. 8,95* Die sportieve broek van polyester/ katoen kan trouwens ook heel wat hebben. Mt 152. 15,50* 2. Als het warm is en je moet toch naar school: luchtige katoenen veter polo. Mt 152. 4,95 3. We vinden dit bedrukte tricot shirt echt iets voor kwajongens. Mt 28. 16,75 4. Pull polo. De gratis appliek zoek je zelf uitje moeder moet’m er alleen nog even op strijken. Polyester/katoen. Mt 140. 3,65 5. Dit is het toppunt van stoerheid. Een battle-pak van poolvast corduroy. Mtl28. 45,75* 6. Jackje van vistram leer of vistram velours. En als dit model je niet aanstaat: we hebben nog véél meer jacks. Mt 92. 30;* 7. In dit jack kun je rustig in de regen buiten blijven spelen.Want’t is van waterafstotende polyester/katoen. Mtl22. 25,75* 3 Kleutertuinbroek in rood, bleu, marine. Mt92. f ir Ji 1. (Van een onzer verslaggevers) ii Jongens met lef moeten stoere kleding •WMVWWVWWWVVVVWMRMW IMVVWVVVVVVVVWWWMMW amwwmmM IJMUIDEN. Dinsdagavond zal in het PEN-jeugdcentrum de zanger Leo Hongers optreden. Het publiek zal een belangrijk aandeel hebben in de repertoirekeus van Leo Hongers, want de bezoekers kunnen zelf liedjes aanvragen. Het optreden begint om half negen. De algemene ledenvergadering van de Vereniging voor Nijverheidsonderwijs in Kennemerland in Velsen wordt dinsdag 8 juni gehouden in de Technische School aan de Briniostraat in IJmuiden-Oost. De vergadering begint om 20.30 uur. 6, :1. 2 4 1 4 13 4 0 8 15 3 5 11 1- 19 12 a. tl. i- n n 1 s- e- n, o- WWVVWWVVVtAAOlWWWWVWWO Te koop gevr. Verzamelaar geeft de hoogste prijs voor ant. staart- of stoelklok, de fect geen bezwaar, ook an dere ant. klokken of uurwer ken. contante betaling. Telef 023-320833. Uw TV defect? Bel 10849 en 's av. en wij komen direct. W. F. Harrems. Steenbok- straat 17 te IJmuiden. Vrouwengilde Het Katholieke Vrou wengilde, afdeling Beverwijk, houdt don derdag 10 juni de zomer-excursie naar Oirschot (N.-B.) waar de dames een Bra bantse koffiemaaltijd krijgen aangeboden en een bezoek wordt gebracht aan het Nederlands Textielmuseum te Tilburg. Winkeldiefstal. De politie heeft maan dag een 64-jarige mevrouw uit Beverwijk aangehouden, die in een supermarkt aan de Breestraat goederen, ter waarde van 21,wilde meenemen, zonder deze aan de kassa te betalen. Prachtige collectie draagbare radio’s en tv’s. D. de Vries, Steenbokstr. 9 IJm. Tel. 16244 Stereo van zeer voordelig tot excl. Hi-Fi. Radio TV D. de Vries, Steenbokstr. 9 IJm- Tel. 16244. WVVVVVVVVVVWVVVMfWWWWW Verloren: Brillenkoker met bril, Hemelv.dag, omg. Petra- kerk. Gaarne terug te bez.: L. Nieuwstraat 476, IJm. Het Burgemeester Nielenplein vormde maandagavond de inzet van een dis cussie-avond. De foto toont het plein gezien vanuit de Kerkweg met links de winkelgalerij, in het midden de hervormde kerk en rechts het ge meentehuis. 10 autorijlessen voor 47,50 Vervolg- en losse lessen f 8,50. Autorijschoolcomb. De Centrale. Aanmeld.-adressen: H’lem. Koudenhorn 14. Tel. 321845 IJmuiden. Koningin Wilhelminakade 25. Telefoon 14782 Heemstede. Binnen weg 200 Telefoon 285873. Het was opmerkelijk, dat de discussie avond in hoofdzaak werd bjjgewoond door een groot aantal middenstanders en dat de andere inwoners van Heemskerk ver stek lieten gaan. Na een korte begroe ting door de heer J. Harms namens de Gemeenschapsraad belichtte deze enkele facetten, die in het plan verwezenlijkt moeten worden. De algemene vraag hier bij was of men de voorkeur geeft aan een plein, dat een oase van rust is in een druk centrum dan wel dat men liever be drijvigheid zou zien. Na een groepsdiscussie over een aantal vragen over onder meer mogelijkheden De directeur van de Raiffeisenbank, de heer S. van Tuinen, gaf als zijn mening te kennen, dat de stedebouwkundige van de gemeente Heemskerk nooit over het ontwerp van de heer Mantje was geïn formeerd en dat deze ook nooit zou toe laten, dat iets dergelijks buiten hem om zou worden geproduceerd. Voorts drong de heer Van Tuinen er op aan onder an dere de consumentenbond en de rijksmid- denstandsconsulent naar hun mening te vragen over het onderhavige onderwerp. Van de discussie-avond zal een rapport worden opgemaakt, dat aan alle belang hebbenden zal worden toegezonden. contact was opgenomen met de oudercom- missie. De heer Schats, die 44 jaar oud is, geeft al gedurende vier jaar aan de Jac. P. Thijsseschool les, als leraar Nederlands en Engels M.O.-A. Voordat hij aan zijn on- derwijscarrière begon, was hij tien jaar werkzaam in het bedrijfsleven, eerst als assistent loonadministrateur, later als chef administrateur van een middelgrote textielfabriek. De heer Schats volgde later een spoedcursus voor onderwijzer, welk ambt hij enkele jaren in Gouda vervulde. Hij was tien jaar werkzaam bij het mulo- onderwijs in Maarssen, alvorens hij zich in Castricum als leraar aan de Jac. P. Thijsseschool vestigde. Te k. Simca 1060 GLS b.jr. ’67. met trekhaak en radio Vraagpr. f 2250. Tel. 13512 IJmuiden. het plein aantrekkelijker te maken, het plaatsen van winkeltjes of kiosken, het aanbrengen van speeltuigen, de gewenste groenvoorziening, een grotere variatie in branches en parkeer- en verkeersproble men, kon worden vastgesteld, dat de aan wezigen unaniem gekozen hadden voor be drijvigheid, sfeer en intimiteit op het plein. De meningen liepen echter sterk uiteen ten aanzien van de noodzakelijke geachte parkeergelegenheid en de groenvoorzie ning. Na een toelichting van de heer Mantje over het door hem gemaakte ontwerp kreeg de heer H. Nijman de gelegenheid de visie van de HOC over deze materie duidelijk te maken. De plannen van de Heemskerkse Ondernemers Combinatie gingen meer uit naar een veel eenvoudi ger opzet, welke aangepast is aan het kleine stadje van 40.000 inwoners, dat Heemskerk in 1980 geworden zal zijn. Een revolutionaire ingreep hierbij was, dat een variatie op het plan voorziet in een verlegging van de oude A. de Renesse- straat voor de Raiffeisenbank en de win kels langs en een opschuiven van het plein naar de hervormde kerk toe. Op een vergadering van het Regionaal Instituut Openbaar Voortgezet Onderwijs Midden-Kennemerland werd maandag avond de heer Schats uit een voordracht van drie kandidaten gekozen. De voor dracht kwam tot stand, nadat het personeel van de school was gehoord, waarbij tevens Voor uw tv-reparaties ook ’s avonds. Radio TV D. de Vries, Steenbokstr. 9 IJm- Tel. 16244. Autoschade is altijd duur ge noeg om deze zo snel moge lijk (en toch perfect) te la ten herstellen, ’t Is in uw eig. belang dat u weet wat wij berekenen. Vraagt daarom vooraf prijsopg. bij v. Does burg, autospuiterij-plaatwer- kerij. Wijkermeerweg 50 te B’wijk. Tel. 02510-24442. WWVWVVVVVVVVWVWWWVWMll Bijverdienste: In ons centraal magazijn Leeghwaterweg 7 Velsen-Nrd is plaats Voor een klusjesman met techn. inzicht. Zijn werk bestaat in hoofdzaak uit het onderhoud van verschill. werktuigen. Kennis hiervan is niet nood- zakel. Dit werk kan in part time dienst vervuld worden. Aanm. bij de personeelsafd. Leeghwaterweg 7 Velsen-N. Tel. 02510-27545. De Kijkgrijp (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. In verband met het verleende ontslag aan de heer C. H. Fre- ling per 1 augustus 1971 is, als nieuwe di recteur aan de openbare Jac. P. Thijsse school voor m.a.v.o. te Castricum, benoemd de heer B. Schats. Huur de nieuwste Philips- tv, koelkast of wasmachine voor een gering bedrag p.m zonder vooruitbetaling met recht van koop en gratis ser vice. Bel dan Suyver Roo sen N.V. 020-65761 tst. 127 ’s av. 020-948690 of 02980- 84934. I X o i ifff

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 9