VVB te sterk voor KIC m Velser clubkampioenschap v LEX AMENSZI Foto ENGEL JOH. v. MEERTEN Christian Science: Gegevens volkstelling Velsen verwerkt LL.T.V. verwacht groter aantal grondaanvragen in z Russische STORMVOGELS NA STRAFSCHOPPEN DERDE Na elfhonderd overuren NU zou heli’s nog op Schiphol Klein percentage weigeraars Huishoudschool in c vi van beril uit lege raad heer bere leeft mee: verl min: secr funi secr sitie veli min ver Copier verraste in stayerkoers feeststemming U zonder fototoestel moeten beginnen in Ook buiten de vakantie de Vakantie liggen de foto-onderwerpen voor het oprapen. Het foto- j QMMT* seizoen duurt het hele jaar. Zorg daarom dat er altijd een camera binnen handbereik is. o o „Er is altijd een antwoord t ...tja, wat te JW r te-- WOENSDAG 26 MEI 1971 4 WOI van IK heeft het vertrouwen 5 SPECIAALZAKEN: v/hW. C. BERGISCH FfeöösraHT N RUIM VIJFTIG JAAR] Orthopedische Corsetten, Rechthouders, Steuncorsetten, Buikbanden, Buikbreukbanden, Liesbreukbanden, Suspensoirs, Elastieken Kousen, Octerno B.H.'s, Urinaals, Borstprotheses, Steunzolen naar gipsmodel Anusbandages, Coloplast- zakjes Verouderd Miele Z Z J Alle voorkomende reparaties. Levering via alle ziekenfondsen Nieuwe Gracht 33 Haarlem Telefoon 32 09 30 Dank 7# Tekort het qezondheidshuis mathot WILLEM KOELEWIJN ANNA CORNELIA POST J. van Nieuwkerk arts, afwesig van 27 mei tot 24 juni Waarnemers (voor zover aan wezig) de artsen Hauer, Pa- leari, Pieterse, Van Steke- lenburg, Van Venetiën en Wermenbol. Viering begonnen 10-jarig bestaan 1 -..B> FA. JAC. VISSER CLOTS ge- 1 Toegang vrij. Allen zijn hartelijk welkom. op de leeftijd van 38 jaar. plichtsbetrachting stelden wij op hoge SANTPOORT-Z LISSE de grootste medische speciaalzaak in kennemerland De laatste jaren is het gronden-bezit con stant gebleven. Twee aanvragen om ver vangende gronden respectievelijk van de gemeenten Velsen en Heemskerk zijn thans in behandeling en kunnen waar verwacht wordt eerlang worden afgewikkeld. Het be stuur acht het raadzaam rekening te hou den met de mogelijkheid, dat in de komen de tijd meerdere aanvragen zullen binnen komen. Alle drie de aangesloten gemeen- SCHIPHOL. De twee Russische heli kopters die maandag in ons land aan kwamen, op weg naar de Parijse lucht- vaartshow, hebben hun reis onverwachts onderbroken. Ze zijn ook dinsdag de ge hele dag op Schiphol blijven staan. Wanneer het Centraal Bureau voor de Statistiek de resultaten eventueel aan de gemeenten kan doorspelen, is nog lang niet zeker. De ramingen lopen uiteen van zes maanden tot twee jaar. De gegevens over de verschillende manieren waarop de werknemers zich naar het werk begeven zijn echter over twee jaar waardeloos voor een vergelijking met bijvoorbeeld het on derzoek dat Hoogovens vorige week naar de gedragingen van het verkeer op en rond het Hoogoventerrein instelde. Ook de ge meente Velsen heeft baat bij een snelle beschikbaarstelling van de resultaten. Anegang 32 - Kleverparkweg 7 - Gen. Cronjéstr. 21 HAARLEM Bloemendaalsestraatweg 86 Heereweg 209 M 1927 Wat serii op sted opg< siun de lam in I ren, lijk D is c rièr dat stel voe dip' str; mie ree Reparatie binnen 48 uur dealer SERVICE HAARLEM 0 23 - 26 8319 originele KITTY gezondheidssandalen echte „ZWEEDSE" klompen Leverancier van alle mer ken voorbehoedmiddelen I wo Uf. loo Vo del ne' kir vu ke va tei ka UJ CA LU Wl U: af n« N. ee vi w zi oi ri V ei d Een Christian Science lezing getiteld: (There’s always an answer) door Martin N. Heafer, C.S.B., lid van de Christian Science Raad van Sprekers. Donderdag 27 mei a.s. - in het Engels om 19.30 uur; Nederlandse vertaling om 21.00 uur. Tuinzaal Concertgebouw, Lange Begijnestraat, Haarlem ten hebben werken in voorbereiding en/of in uitvoering, welke ertoe zullen leiden, dat een betrekkelijk groot aantal agrari sche gronden aan zijn bestemming moet worden onttrokken. Beverwijk heeft een plan voor de aanleg van de zogenoemde Westelijke Randweg al enige tijd gereed. In Heemskerk zullen de bestemmingsplan nen De Waterakkers en De Commandeurs in uitvoering komen. Met de aanleg van het recreatiegebied Spaarnwoude onder de gemeente Velsen is een begin gemaakt, het ziet er naar uit, dat dit werk in de komend jaren stelselmatig wordt voortgezet. Op grond van dit alles moet rekening gehouden worden met een groeiend aan tal aanvragen om vervangende gronden. De begroting voor het ILVT, zal dinsdag avond 8 juni in het Stadskantoor worden behandeld. sen die niet thuis waren, zijn zo geregi streerd. HAARLEM. Coornhertscholengemeen- schap geslaagd voor het eindexamen gym nasium kandidaten A: Mare Bentinck, Cobi Bezemer, Anna Bulk, Heleen de Groot, Marjolein Kloots, Evelyne de Léon, Els Meijer. Voor gymnasium-B: George Bordonis, Loek Keizer, Marion Koopman, Erik van Ree. van der Niet te Noordwijkerhout; C. van Vliet en W. J. de Witte, Sassenheim; H. Poelgeest, Haarlem; L. Knetsch, I. Z. Kooi- stra en A. van der Kwast, Sassenheim. Diploma A wiskunde: R. G. de Rijk, Santpoort; R. Panneman, Haarlem; A. C. v. d. Pijl, IJmuiden-Oost; R. L. A. Kuiper, P. M. Landstra, D. W. C. Lodders, A. Boon, M van Es, O. L. Peper, L. M. Povel, Haar lem; J. Guichert, Lisse; J. D. Joustra en A. Krab, Haarlem; M. A. Verburg, Heem stede; H. Box, Bloemendaal; R. W. Bijls- ma, Haarlem. Diploma A handel: R. H. J. Wielart, Haarlemmermeer-Hoofddorp; A. Alberts, J. J. Brokman en M. Bruna, Haarlem; M. Benard, Velsen-Noord; G. Blok, T. Brand jes, L. A. van den Akker en M. van As- selt, IJmuiden; M. A. Bakker, Velsen- Noord; P. van Santen, Heemstede; J. A. Steenman en A. van der Weg, Haarlem. ALKMAAR - De Zwanenburger Ruud Copier zorgde gisteravond tydens de „po pulates” op de Alkmaarse wielerbaan voor een verrassing door de favorieten Jan de Jong en Nico Been in een stayerskoers over zestig ronden te kloppen. Door ver blijf m het buitenland heeft Copier een paar jaar niet gefietst en maakte dit voor jaar zijn come back. Het treffen achter de motoren was dit maal bijzonder spannend. Aanvankelijk ging Nico Been heel lang aan kop, maar door de aanvallen van plaatselijk favoriet Klaas Slot raakte hij een paar keer in moeilijkheden en moest de leiding afstaan aan Jan de Jong. De sterke Halfwegger scheen op een nieuwe triomf af te steve nen, maar twee ronden voor het einde wist zijn streek- en clubmakker Copier hem voorbij te stevenen en daarbij raakte De Jong los van de rol. Hij werd voor de tweede plaats zelfs nog op de streep ge klopt door Been. Ruud Copier bleef met zo’n 35 meter voorsprong duidelijk aan de winnende hand. Favoriet Jan Jansen (Westzaan) zege vierde in een sprintfinale over Jacky Ger ritsen (A’dam). Zij hadden eerder elk hun serie gewonnen. Theo de Vries (A’dam) won verrassend de premiekoers over 10 km. In een door Gerard Kamper (St. Pan- cras) gewonnen klassementsrit werd Jan de Jong derde. De ploegenachtervolging over 4 km. werd in 5.10 gewonnen door Ron Bakker (Haarlem), Ruud Haller (Alk maar), Jacky Gerritsen en Peter Nieuwen huis (beiden A’dam). De afdeling Bevolking is blij dat het erop zit. Niet alleen aan de voorberei ding is heel wat tijd besteed, vooral de administratieve verwerking van de tel gegevens Voor het C.B.S. in Den Haag was er de oorzaak van dat alle ambte naren van de afdeling Bevolking tot vo rige week drie avonden per week heb ben overgewerkt. „Bij elkaar zo’n elf honderd uren”, zegt de heer G. P. Ma- thijssen, die verder heel tevreden is over het verloop van de telling in Velsen. Heden overleed zacht en kalm in volle overgave aan Gods H. Wil en voorzien van de Genademiddelen der H. Kerk, onze lieve zuster en tante In Velsen blijken de 121 weigeraars on geveer 0,2 percent van het totaal aantal getelden (67.500) te vormen, in ieder ge val ver onder het vóór de telling geraam de gemiddelde van drie percent. De lijst van deze weigeraars blijft voorlopig „vei lig” op het stadhuis van Velsen. Wanneer duidelijke instructie uit Den Haag wordt gegeven, geeft men de namen waarschijn lijk door aan de Officier van Justitie in Haarlem, die kan overgaan tot rechtsver volging en geldboetes van maximaal vijf honderd gulden kan eisen. Wel staat vast, dat de 14de volkstelling de gemeente Velsen zeventienduizend gul den meer gekost heeft dan het bedrag van f 53.000 dat begroot was. Vooral de specia le veiligheidsmaatregelen die te elfder ure genomen zijn om de „privacy” te waarborgen, liepen nogal in de papieren. Zo zijn de ponskaarten waarop de per soonlijke gegevens stonden, stuk voor stuk in enveloppen gestopt, die ook allemaal weer geopend moesten worden. Op de afdeling Bevolking scheurde men 22.000 enveloppen open, waarna alle kaar ten weer op straatvolgorde gelegd moes ten worden. De elfhonderd uren die de ambtenaren voor deze administratieve behandeling hebben overgewerkt, zijn er mede de oor zaak van dat de gemeente Velsen ver over de begrotingsgelden heen is. Een verschijn sel dat echter bij meer gemeenten is voogekomen, zodat de Vereniging Neder landse Gemeenten een brief aan het De partement van Binnenlandse Zaken heeft geschreven met het verzoek een hogere vergoeding per hoofd van de bevolking be schikbaar te stellen. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. De afdeling Bevolking van de gemeente Velsen heeft de admi nistratieve verwerking rond van de volks- telling-ponskaarten voor het Centraal Bu reau voor de Statistiek.Vorige week zijn toch nog onverwacht alle telkaarten op gehaald en de afdeling werkt op het ogen blik aan de hand van de nieuwe gege vens het bevolkingsregister en de woning- karthoteek van de dienst Volkshuisves ting bij. Wat gedaan moet worden met de lijst van de 121 principiële weige raars, is nog niet geheel duidelijk. Toch verwacht men op het stadhuis dat na een speciale instructie hierover, de na menlijst doorgespeeld moet worden aan de Officier van Justitie in Haarlem. zijlstraat 69 - haarlem tel. 0 23 - 31 07 50 (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Het bestuur van het Intercommunaal Lichaam Vervanging Tuinbouwgronden verwacht na een aan tal jaren van rust een toenemend aan tal aanvragen om vervangende gronden. Dit staat te lezen in de aanbiedingsbrief behorende bij de begroting voor het thans lopende jaar van het ILVT. (Van een medewerker) VELSEN. Voor de tweede keer is het voetbalkampioenschap van Velsen, waarvan de finale gisteravond in het sportpark Driehuis werd gespeeld en waarvoor - J -w - Zijn ijver «n prijs. De finale tussen VVB en KIC droeg een sportief en aantrekkelijk karakter. Hoe wel de VVB’ers al na tien minuten door John Visser aan ’n 1-0 voorsprong kwa men, bleef KIC dapper partij geven en de eerste helft ging tamelijk gelijk op. Na de rust kwam het klasseverschil dui delijker tot uiting en nam VVB steeds meer de overhand. Het had niettemin na een kwartier de hulp van tegenstander Vink nodig hij kopte de bal in eigen doel om de voorsprong tot 2-0 op te voeren. Toen John Visser tien minuten voor het einde de stand op 3-0 bracht, was het zo goed als bekeken. Op de val reep liet Gerard v.d. Kuil nog een vierde treffer aantekenen voor WB: 4-0. Doelman Ton v.d. Boogaard speelde in deze finale zijn laatste wedstrijd voor het eerste van VVB. Dertien jaar lang was hij keeper en heeft zo’n 350 wedstrijden gespeeld. Voor de aftrap werden hem door het bestuur bloemen en een platen- Driehuis, 25 mei 1971 Correspondentie-adres Driehuizerkerkweg 136 De plechtige H. Mis van Requiem zal aan God worden opgedragen a.s. vrijdag 28 mei te 10 uur in de paro chiekerk van de H. Engelmundus te Driehuis, waarna de bijzetting in het familiegraf op de begraafplaats aldaar. Donderdagavond te 19.30 uur H. Mis tot Hare Intentie in bovengenoemde kerk. Met leedwezen geven wij kennis van het plotselinge overlijden van onze gewaardeerde medewerker N.V. Handel- en Industriële Maatschappij J. van Beelen, gevestigd te IJmuiden. Ten kantore van het Han- delsregister te Haarlem is ter kennisneming voor een ieder neergelegd een besluit houdende vermindering van het maatschappelijk en geplaatst kapitaal der ven nootschap, en een terugbe taling op aandelen. De Directie. HAARLEM. Eerste Chr. Lyceum, ge slaagd voor het eindexamen HBS-B: mej. B. G. de Jong, mej. B. H. G. van Rij, mej. L. G. M. van Rij, A. Bast, F. Broersma, C. Hoogeterp, J. Labrujere, B. J. Luijmes, G. H. Marinus, A. J. v. d. Meer, D. M. Nij- dam, R. R. Roetman, J. H. M. Terhorst, A. C. Verschoof en P. Chr. Vos, allen Haarlem; mej. M. H. Visscher en J. C. Klop, Heemstede; mej. L. D. C. Floor, Noordwijkerhout en mej. E. J. de Vries, Bennebroek. „Wij zijn de bevolking heel dankbaar dat ze zo vlot heeft meegewerkt aan deze telling en het de 320 tellers, die wij in dienst hadden, niet te moeilijk heeft ge maakt, zoals we eigenlijk wel een klein beetje verwachtten. Het is ons reuze mee gevallen, ook het aantal principiële wei geraars. Zij hebben correct geweigerd en de tellers bijvoorbeeld niet de deur uit gewerkt. aldus de heer Mathijssen. De 121 weigeraars, die ook bij een twee de bezoek op hun stuk bleven staan, zijn toch administratief geteld door middel van het bevolkingsregister. Ook de men- HAARLEM. MULO-examens, slaagd voor diploma A: De dames: J. F. Hofland, Heemstede; H. v. der Wal, Haarlem; T. C. M. Oostenenk, Heemstede; A. W. Faber, Vijfhuizen; L. J. O. Spoor, I. C. Steffers, A. M. v. ter Tooien, I. v. der Linden, I. J. M. Steegstra, J. Pleijsier en J. L. Rumpff, Haarlem; T. Boogaard*, Wijk aan Zee; L. J. Bouhof*, Beverwijk; I. C. F. Korver*, IJmuiden; C. G. Aben, L. J. Acda* en G. Beekhoven*, Beverwijk. De heren: A. v. Jaarsveld, Hillegom; W. v. Slooten, A. J. v. Tol, J. R. de Wilde en B. Willemze, Haarlem; F. Manger, Heem stede; R. Mastenbroek, P. C. Oderkerk en R. J. Groeneveld, Haarlem; C. W. de Vries en J. P. de Winter, Santpoort; R. Zijlstra, F. J. Planting, M. Kok en G. J. Nijdam, Haarlem. De met gemarkeerde kandidaten be haalden tevens het middenstandsdiploma. Diploma B: De heren: C. J. Dalhuisen, Haarlem; J. F. Gaulhofer, Bloemendaal; J. R. de Graaff, Santpoort-Z.; H. J. Blokdijk, G. D. de Bok, D. W. Goinga en mej. M. Bos, Haarlem. De heren: R. R. Hoep, Overveen; J. J. Keevel en J. Koning, Haarlem; R. J. Luns, Voorschoten; F. P. Wouters, Haar lem; mej. C. Visser, Bloemendaal; de heer J. G. Koppe, Velsen-Z. Diploma A. Wiskunde: De dames: L. Admiraal, Hillegom; P. G. Bakker, De Zilk; de heer J. H. van Bree- nen, Hillegom; mej. A. F. J. Hofland, Bloe mendaal; de heren: R. J. C. Verhoeff, Cas- tricum; H. J. Spoel, Haarlem; K. M. Stam, IJmuiden; J. D. van Tongeren, Bloemen daal; mej. J. van der Boom en mej. C. A. M. Dedel, Hillegom. Diploma A. Handel: De dames: W. Houweling*, P. Jorwerda* en de heer N. Rovers*, Haarlem; mej. J. W. Carton*, Velsen-Noord; de heren: A. J. de Haas*, W. Hartog*, A. Hels* en mej. G. Hoefsmit*, IJmuiden; de heer C. H. van Honk*, Haarlem; de dames: M. A. H. Fafi- ani*, Velsen-Zuid; J. H. van Eek*, J. L. de Graaf*, J. A. Herrst*, Haarlem. De kandidaten met behaalden tevens het Middenstandsdiploma. HAARLEM Voor het MULO-examen zijn geslaagd: diploma A: de dames: M.Bossema en J. den Hartigh, Haarlem; I. A. Helmus, Overveen; E. J. Beerthuizen, Heemstede; M. F. Bode, Haarlem; Y. M. Bouland, Zandvoort; J. C. Faber, Vijfhui zen; M. M. v. Haasteren en E. den Hartog, Heemstede; J. M. Woudsma, A. H. Beeke- laar, J. G. de Bok en H. J. C. v. Cranen- burgh, Haarlem; R. den Dunnen* en A. v. Goethem, IJmuiden; P. P. Jonker, Haar lem; T. de Vroome, HTiede/Spaarnw.; A. Jacobs* en S. v. Binnendijk, Haarlem; A. H. A. Bekman*, Spaarndam; I. ter Bals, M. J. Buis en I. H. Buijck, IJmuiden. De heren: R. E. K. v. d. Broek, Zand voort; A. J. de Clercq, Aerdenhout; W. A. Jurrjens, Heemstede; R. J. Kuijt, Haarlem; F. A. Loos, Heemstede; F. Docter, J. Dorjee en K. Henstra, Haarlem; P. v. Klaveren en R. G. Klomp, Hillegom; F. H. Leffers, Zwaanshoek; P. v. Munster, De Zilk; C. P. Wey, C. G. J. Polderman en J. W. Berends, Haarlem; C. L. Ebbeling en J. M. Jimmink, IJmuiden; F. v, den Eijkhof, Haarlem; J. A. Boenaard, IJmuiden. De kandidaten met behaalden tevens het Middenstandsdiploma. Diploma B: W. W. Los, Sassenheim; J. Een spelbeeld uit de finale om het Velsense clubkampioenschap tussen VVB en KIC die tenslotte door VVB met ruim verschil werd gewonnen. weduwe van SIMON BOL Geboren te Velsen 15 juli 1881 Namens de familie BROERS en ZUSTER van de finale gisteravond Driehuis werd gespeeld met bijna duizend toeschou wers een redelijke belangstelling bestond, gewonnen door VVB. Ht bleef in de eind strijd vrij gemakkelijk met een score van 4-0 de baas over plaatsgenoot KIC. Vooral in de tweede helft van deze Vel- sennoordse derby had VVB sterk de over hand. In de strijd om de derde plaats kwamen VSV en Stormvogels zelfs na verlenging niet verder dan ’n 1-1 gelijk spel. Pas bij de tweede serie strafschop pen wist Stormvogels zich van de derde prijs te verzekeren. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De L.I.A.-Huishoud- school aan de Schouwenaarsstraat is dins dag gestart met de festiviteiten in het ka der van het tien-jarig bestaan van de school. ’s Middags was de aula van de school een centrum van gezelligheid, toen de leerlingen hun zelf vervaardigde kleren aan de mede-leerlingen en hun ouders toonden. De viering van het tweede lus trum begon om half negen met een Eucha ristieviering, waarna een feestelijk ontbijt in de klaslokalen volgde. De eerste jaars beten om half twee ’s middags de spits van de modeshow af. Zij toonden voorna melijk nachtjaponnen. Lady-speaker me vrouw B. Neelis kondigde anderhalf uur later de show aan van de leerlingen van het tweede en derde jaar. Er waren hot pants, spencers, mini- en maxi-jurkjes, smock jurken en zelfs een bruidje te zien die in het trouwgewaad aan de hand van AVO-leraar, de heer Van Kalmthout de show stal en veel applaus van leerlingen en ouders kreeg. In de hal van de school was een tentoonstelling ingericht door leer lingen van de vormingsklas. Een volle maand hadden de leerlingen aan het pro ject „Wonen, leven en werken in de IJmond” gewerkt. De resultaten trok ken ieders bewondering. Vanavond (woensdag) is er in de school een reünie voor oud-leerlingen en leerkrachten. Aan vang half negen ’s avonds. V-' w bon aangeboden, terwijl zijn medespelers met een fruitmand aan kwamen dragen. Ton v.d. Boogaard gaat echter niet ver loren voor VVB, want hij heeft inmiddels het penningmeesterschap op zich geno men en gaat zich met de training van de keepers belasten. In het treffen om de derde prijs tussen VSV en het verjongde Stormvogels na men de VSV’ers door Kleine ’n 1-0 voor sprong, waarna Engels nog voor rust de score rechttrok: 1-1. In de bikkelharde tweede helft kwamen beide elftallen niet meer aan scoren toe. Er moest daarom tweemaal 7,5 minuut verlengd worden en ook daarin bleven doelpunten tot de vro me wensen behoren. Het nemen van de strafschoppen ging Stormvogels daarna het beste af. Pas bij de tweede serie elf- metertrappen viel de beslissing. Door wethouder Ockeloen van sportza ken van de gemeente Velsen werden na afloop de prijzen uitgereikt en daarbij overhandigde hij aan de scheidende kee per en aanvoerder Ton v.d. Boogaard van VVB de wisselbeker. Het muziek korps Soli Deo uit Driehuis luisterde de ze eindstrijd van het Velser voetbalkam pioenschap, waarmee de sportweek defi nitief werd afgesloten, muzikaal op. VVB gaat als vertegenwoordiger van de ge meente Velsen op 5 en 6 juni naar Ber- gisch Gladbach om daar in het kader van de sportnitwisseling een wedstrijd te spe len tegen een plaatselijk elftal. WH K* K.y •■.y -

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 4