in Nieuwe activiteiten voor de Hoogleraren bezochten Hoogovens Vertederende ontdekkingen het dierenrijk jeugd bij „Kennemerstaten Kennemer Kruimels TROPENVRIENDEN” NAAR HET IJSSELMEER OPBRENGST VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND „Vader Beroving mislukt van sportzaak „Speliade ’71 vraagt leiding. bij „Entre Nous” AUTOSPUITERIJ 9 WOENSDAG 26 MEI 1971 5? J. G. BRESSER ZN VELSERBURCH 16 „DE POORT VAN VELSEN” Economie-examen aan universiteit met heao-diploma Velsen Oost tel. 14714 na 5 uur 12605 Het handenarbeidcentrum van de vereniging „Kennemerstaten aan de Schulpweg in Velsen-Noord, dat hier vrijwel geheel tussen de spoorlijnen naar Hoogovens en Breedband ligt ingeklemd, blijkt zich steeds meer tot een centrum voor de jeugd te hebben ontwik keld. De leiding van „Kennemer staten”, waar men in deze richting reeds diverse activiteiten heeft ontplooid, besloot daarom wegens de grote toeloop een en ander nog verder uit te breiden, hetgeen on der meer op woensdagmiddag zal geschieden. Beverwijk „HAZENMOEDER” V elsen-IJmuiden De heer P. Plugge uit IJmuiden, onderhavenmeester bij het Staats- vissershavenbedrijf brengt een groot deel van zijn vrije tijd bij voorkeur door op een volkstuintje aan de Heerenduinweg, waar hij het kweken en oogsten een fijne en ontspannende bezigheid vindt. Enige weken geleden was een deel van zijn tuin weer eens aan een stevige spitbeurt toe, zodat de heer Plugge zich in het schuurtje in zijn werkpak wilde steken, om vervol gens met dit karwei te kunnen be ginnen. Heemskerk V elsen-N oord Wijk aan Zee a Ptftftf'WWIftftftltRflfWW'IRIVWWVVVWWV'WVWVliVVVlAfVVVVVWWWVVWVVVVWVVWWVWVWVVVVVVVVVWWlRrt^ WVWVVVVVVVVinMfVWVlIVVVVINfVVWtAIWVIMrVVVWVVVVVUVWnrWUVVVVVVV^ 55 „Tropenvrienden” Het seizoen bij nwMMUMMMMtMVMMMWtMMMMMMWWlAMMAMWWtlWWUWWWVWMMMWUUWWMUWVWtlVWWWUW^ ADVERTENTIE IJMUIDEN PLEIN 1945-4 Telefoon 1 65 51 - 0 2550 En inderdaad, „Poekie” accepteerde ’t nieuwe kroost onmiddellijk en maak te daarbij direct een plaatsje aan haar voedingsbronnen vrij. Van hun kant lie ten de haasjes zich evenmin onbetuigd, waarbij de kattemelk hen voortreffelijk schijnt te smaken. Kostelijke tafereel tjes zijn hiervan het gevolg, wanneer poes de haasjes bijvoorbeeld met haar bek wil verplaatsen, waar zij zich dan hevig tegen verzetten met al het spar- telvermogen dat hun reeds ter beschik king staat. Zij namen de haasjes mee naar huis met de bedoeling hen zo mogelijk onge merkt aan de kattenfamilie toe te voe gen. Bij wijze van voorzorg werden de haasjes eerst nog met een druppeltje petroleum gedoopt, teneinde poes even tueel niet door het hazegeurtje te laten afschrikken. Een nieuwe activiteit buiten het cen trum om, zal bestaan uit een cursus in sport en spel voor de jeugd, welke in de judozaal en bij goed weer op de sportvelden van „Kennemerstaten” aan het Koningsveld zal worden gehouden. 55 en zoon Deze middag wordt aldus van twee uur tot half vier een kinderinstuif ge houden, waar gelegenheid zal bestaan tot schilderen, plaatjes draaien, teke nen en klei bewerken, terwijl hier van tijd tot tijd tevens films zullen worden vertoond. Voorts kan de jeugd elke don derdagmiddag van vier uur tot half zes timmeren, knippen, plakken, gips be werken en solderen. Het rooster vermeldt verder voor el ke maandag om de veertien dagen van vier tot vijf uur een ruilbeurs, waar de DONDERDAG 27 MEI De Slof, Raamveld. 14 uur bejaarden- soos, 20 uur open tafeltennissoos. Beverwjjkse Sportraad. Huize Schey- beeck, Velserweg. 20-22 uur spreekuur. Verenigingsgebouw, IJsselstraat. 20 uur ledenavond met lezing aquariumvereniging Kennemerland. De. Boog, Hoflanderweg. 20.15 uur jaar vergadering DEM-voetbal. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 7-16 en 20.15-21.30 uur. De christelijke toneelvereniging „En- tre Nous” ui Velsen besluit haar sei zoen met twee voorstellingen in het Herv. Jeugdhuis aan de Rembrandt- laan in IJmuiden-Oost, welke vrijdag 28 en zaterdag 29 mei zullen worden gegeven. Het programma hiervoor ver meldt opvoeringen van „Vader en zoon”, een toneelspel in drie bedrijven door R. Feenstra. Onder regie van de heer Lub Bakker zal het stuk worden gespeeld door Tjeerd Smith, Wil van Wolferen-Thiele, Wim Verschoor, Mie- neke Visser-van Kan, Annemiek van der Pijl-van der Linden, Henk van Bruggen, Leo Post, Els Nuyen en Gré Bakker-Verschoor. nier twee piep-jonge haasjes kreeg aan geboden, die hij in een verlaten hol had ontdekt. Gea ontfermde zich gaarne over de diertjes, vooral omdat haar poes enkele dagen geleden voor een nest jongen had gezorgd, dat door „Poekie” geregeld op de natuurlijke wijze wordt gevoed. Het programma hiervoor luidt als volgt: voor jongens en meisjes van ze ven tot elf jaar is er een kamp van 3 tot 10 juli, waarna een week later tot 17 juli de jongens en meisjes van twaalf en dertien jaar aan de beurt zul len komen. Zij worden dan van 17 tot 24 juli weer opgevolgd door tieners van veertien tot zestien jaar, terwijl het laatste kamp voor jongens en meisjes van zeven tot elf jaar daarop van 24 tot 31 juli zal worden gehouden. Hij heeft hiervoor een oud, afge dankt kostuum bestemd dat hier gere geld aan een spijker is opgehangen en bij het verkleden had de tuinier al één been in de broekspijp, toen hij plotse ling iets ongewoons meende te bespeu ren. Hij trok de broek weer uit en ont dekte daarbij tot zijn stomme verba zing dat twee kwikstaartjes het kle dingstuk van een compleet nest hadden voorzien, waarin zich reeds een aantal eitjes bevond. Onmiddellijk bracht de heer Plugge de pantalon weer op zijn oude plaats te rug en nadat hij zich vervolgens enige tijd verdekt had opgesteld, zag hij het door zijn onverwachte komst waar schijnlijk verschrikte vogeltje weer op het nest terugkeren, om hier het onder broken broeden te kunnen voortzetten. De heer Plugge heeft het vogelpaar- tje daarop enige tijd met rust gelaten, met als resultaat dat zijn pantalon kort geleden onderdak verschafte aan een levendig kwikstaartgezinnetje, waarvan het ouderpaar zich onledig houdt met het vullen van vijf of zes voortdurend wijd opengesperde bekjes. De heer Plugge vertrouwt erop dat zij in zijn oude broek voldoende comfortabel zijn gehuisvest om hun opvoedende taak on gestoord te kunnen voltooien, waarna de vogels bij hun vluchten in de vrije na tuur straks door hem uiteraard geen strobreed in de weg zullen worden ge legd. Een vogelnestje in een pantalon hiermee worden al dergelijke ontdek kingen in brievenbussen en andere on gewone plaatsen toch ongetwijfeld met stukken geslagen. jeugd postzegels, lucifersmerken, sui kerzakjes en andere spaarobjecten kan ruilen. Ook komt hier op dezelfde uren een hoorspelgroep bijeen, waar de kin deren met elkaar gespeelde verhalen op de band kunnen opnemen en beluiste ren. Terwijl de verkoper naar de kassa liep om een bon uit te schrijven, laadde verdachte het wapen en hij eiste het kas geld. De verkoper riep om hulp en greep de buks bij de loop. De jongeman rukte zich los en vluchtte, achtervolgd door verkoper, met het wapen de straat op. Een politieman hield de overvaller korte tijd later aan. De jongeman bedreigde de agent met de buks, maar liet het wa pen vallen toen deze zijn pistool trok. De jongeman is ter beschikking van de kin derpolitie gesteld. De afdeling IJmond van de ontspan ningsvereniging „Tropenvrienden” stelt haar leden bij wijze van afwisse ling nu eens in de gelegenheid deel te nemen aan een boottocht naar het Ijs selmeer op zaterdag 12 juni. Hiervoor vertrekt de boot om 19 uur van de Handelskade in Beverwijk, waarna deze ’s nachts omstreeks twee uur weer wordt WOENSDAG 26 MEI De Slof, Raamveld. 20 uur Koreaans karate. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 20.45-22 uur. Verenigde openbare bibliotheek. Hendrik Burgerstraat 70 en Amstelstraat 44: vol wassenen 19-21 uur. Na de commissie-Schloesser, die kort gelèdèn adviseerde de hts-en en de th’s tot drie technische universiteiten te in tegreren, is de commissie-Reitma de tweede die een advies uitbrengt inzake de noodzakelijk geachte coördinatie van AMSTERDAM. „En nu wil ik ook het geld uit de kassa hebben.” Dit zei maandag een 17-jarige jongeman terwijl hij de verkoper van een sportzaak op de Ceintuurbaan in Amsterdam met een luchtbuks bedreigde. De buks had hij zich in de winkel laten demonstreren. De jon geman had besloten het wapen te kopen en daarbij tevens een telescoopvizier en een doosje kogeltjes besteld. Een tweede mooi verhaal uit het die renrijk vormen de ervaringen van Gea Plug uit de Huygensstraat in IJmuiden, die met haar vriendinnetje Anneke de Gier na het gymen in sportpark „Schoo- nenberg” van de hier werkzame hove- WOENSDAG 26 MEI Openbare bibliotheek Velsen, Plein 1945, 19 tot 21.30 uur. IJmuider Harmonie in het Gemeentelijk Vergaderlokaal, Abeelenstraat, 20 uur repetitie orkestafdeling. DONDERDAG 27 MEI Openbare bibliotheek Velsen, Plein 1945, IJmuiden, 10-12.30 en 14.30-17.30 uur; uit- leenpost Bejaardenhuis, Keizer Wilhelm- straat, 15.30-17 uur; filiaal Santpoort-Z., Willem de Zwijgerlaan 72, 14.30-17.30 uur en 19-21.15 uur; Jeugd- en tienerbiblio- theek, Willemsbeekweg, IJmuiden-Oost, 15.30- 17.30 uur. De Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmuiden. Bejaardensoos, spreekuur sociale raads man, balletgroepen, tienersoos, peuterop- pas. Stichting huishoudelijke en gezinsvoor- lichting. Spreekuur leidster van 9.30 tot 12 uur in de Willebrordstraat 102, IJmuiden, tel. 02550-10715. Manly Sport, boksen en training in de gymnastiekzaal van de Moerberg Comité- school aan de Kerkstraat, IJmuiden-West, van 19.30 tot 21.30 uur. Velserbad, Briniostraat 18, IJmuiden, 6.30- 8 uur gemengd zwemmen, 8-12.15 uur schoolzwemmen, 12.15-13.15 uur gemengd zwemmen, 13.30-16.15 uur schoolzwemmen, 16.15-16.45 uur zwemlessen, 16.45-18 uur gemengd zwemmen, 18-18.30 uur zwemles sen, 18.30-22.30 uur zwemvereniging CSB, 21.50-22.50 uur duikersvereniging. Openluchtbad, Heerenduinweg, IJmuiden Oost, open van 10 u. tot een half uur voor zonsondergang. Bethlehemkerk, Radarstraat, 13.30-16.30 uur: Bejaardensoos in een der lokalen. Tenslotte kan nog worden meege deeld dat de staf ook reeds enige zo merkampen voorbereidt, die in de maand juli in de mooie omgeving van Vilsteren bij Ommen zullen worden ge houden. sprak. Vervolgens beluisterden de gasten een drietal inleidingen van functionarissen van Hoogovens. Ir. F. Hollander, hoofd proces-tech- nologie, sprak over procestechnische aspecten bij warmbandwalserij 2. Daarna behandelde ir. R. D. Jonkman, hoofd elektrotechnische afdeling, de elektrotechniek in de staalindustrie. Het onderwerp van ir. E. H. Boiten, hoofd regeltechnische afdeling, ten slotte, was regeltechniek bij warm bandwalserij 2. In de middaguren maakte men een rondrit over het bedrijf. Deze excur sie werd besloten met een algemene voor uw BRUILOFTEN, RE CEPTIES, PARTIJEN en VER GADERINGEN. Dinsdag zijn hoogleraren en hun medewerkers van de afdelingen Elektrotechniek van de Technische Hogescholen Delft, Eindhoven en Twente bij Hoogovens op bezoek ge weest. In het gezelschap, dat uit on geveer vijftig personen bestond, be vonden zich onder meer de restores magnifici van Delft, Eindhoven en Twente, respectievelijk prof. ir. H. R. van Nauta Lemke, prof. dr. A. A. T. M. van Trier en prof. dr. J. C. Vlugter. De bezoekers werden 's morgens ontvangen in het Cultureel Centrum „De Schouw’’, waar drs. P. L. Just- Gea Plug en Anneke de Gier waken zorgvuldig over het welzijn van „Poekie” met haar beide haze- kinderen. Onder de naam „Speliade '71” zullen ook dit jaar in Velsen weer kindervakantiefeesten worden ge houden voor de leerlingen van het kleuter- en basisonderwijs. De or ganisatoren hiervan zoeken nu nog enige leidsters en leiders, die be reid zijn hun medewerking hieraan te verlenen. Vooral aan leiders be staat nog een groot gebrek. In ieder geval kunnen gegadigden zich aan melden bij mevrouw A. C. Lammer- sen, Corantijstraat 24, Santpoort, telefoon 023-377464, waar tevens alle gewenste inlichtingen worden verstrekt. De heer P. Plugge met zijn zeld zame ontdekking. terugveracht. Aan boord is plaats voor ongeveer tweehonderd passagiers, die zich via ’t buffet van llerlei drank jes en hapjes kunnen voorzien. Onder weg zorgen „Johnny Bridge Selection” en de zanger Ricardo Pichotte voor mu ziek en amusement. wordt daarop zaterdag 26 juni besloten met een feestavond in het vrijetijds centrum „De Slof” aan het Raamveld in Beverwijk. Hiervoor vermeldt het programma de namen van „Johnny Bridge Selection” en de „Eldorado Sin gers”, met als solisten Ricardo, Sandra eif Andres. WOENSDAG 26 MEI De Zandkraai, Handelstraat. 19.15 uur instuif. Progress-sociëteit, Gonst. Huijgensstraat. Geopend van 19.30-1 uur. Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg 45: volwassenen 19-21 uur. De onlangs in Velsen door „De Macht van het Kleine” ten bate van de klinieken „De Cruquiushoeve” en „Meer en Bosch” gehouden collecte, resulteerde in een opbrengst van 7.306. Het bedrag, dat zoals bekend geheel voor de bestrijding van epilepsie zal worden aangewend, kwam als volgt bij een: pontveren Velsen en Buitenhuizen 658; Santpoort 1.019; Driehuis 540; Velsen-Zuid ƒ242; Velsen-Noord ƒ878 en IJmuiden 3.969. Verleden jaar heeft deze collecte 7.006 opgebracht. DONDERDAG 27 MEI De Zandkraai, Handelstraat. 9.30-10.30 en 10.30-11.30 uur bejaardengymnastiek. De Schakel, Maerelaan. 9-11.30 en 13.30- 16 uur peuterspeelzaal. De Werf, Jan Ligthartstraat. 13.30 uur vakantie-activiteiten. De Vrjjburcht, Vrijburglaan. 20 uur voor lichtingsavond over druggebruik door NW-vrouwen en afd. IJmond voor drank bestrijding. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend van 19.30-1 uur. DONDERDAG 27 MEI Aqua Home. Kamp Rooswijk, Konings weg. 20 uur soos, visverkoop en bibliotheek aquariumsociëteit Tropica. WOENSDAG 26 MEI Verenigde openbare bibliotheek, (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG. De demissionaire mi nister van Onderwijs dr. Veringa is be reid te bevorderen dat de bezitters van het einddiploma heao (hoger economisch administratief onderwijs) toegelaten worden tot de universitaire examens in de economie. Hij heeft dat geantwoord aan de commissie-Reitsma, die een ad vies van die strekking heeft uitgebracht, nadat zij vorig jaar de opdracht had ge kregen te onderzoeken hoe heao-gediplo- meerden rechtstreeks tot universitaire examens toegang zouden kunnen krij gen. i.-. .'.--a leiding van ir. W. H. Schoenmaker. het hoger beroepsonderwijs (hbo). Zwaanstraat 4a. Geopend 19-21 uur. man Jacob, voorzitter van ae raaa van bestuur, een woord van welkom

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 9