SUEZ-KANAAL BLIJFT DICHT Bord voor de kop Broederschap notarissen grijpt in Nieuwe haring (morgen verkrijgbaar) gaat ongeveer 2 gulden kosten J o Minister Dayan verwacht: 1 Dertig ton stookolie Belangstelling voor bouwvak daalt sterk in Rijn Eierprijzen flink lager I ’u VL. 1 verliest 138-ste OMSTREDEN TAPIJTVEILINGEN Water ondrinkbaar m Bernet schakelen advocaat in Rokende Cubanen zijn de sigaar Enkele ritkaartje in Amsterdam Aandeelhouders Starfighter HET WEER Duitse luchtmacht verdwijnt „Ursinus” wint haringrace twee Belgische plaatsen p I See (Ca morris H before you buy F AGENDA pagina 19 Verder in de krant WW i i ’.‘Sw lifi HH DONDERDAG 27 MEI 1971 61e JAARGANG NUMMER 172 Het woord is aan... Podgorni Fawzy naar VS (Van een onzer verslaggevers) Haarlem: Barteljorisstraat.Tel. (023) 3126 55 salvia’s, geraniums etc. Tegen Hoogovens Volop bloeiende ZOMERPLANTEN Directie: Mr. H. C. van der Mije, H. P. Stuurman Kantoor: Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden. Telefoon administratie 154 37 en 1 64 50. Voor bezorging van 18.30 tot 19 uur tel. 1 05 19. Redactie tel. 1 53 89, na kantoortijd tel. 1 07 09. Uitgave: Grafische Bedrijven Damiate N.V. Hoofdredactie: Jos. L. Lodewijks E. Koning Prijzen Verschijnt dagelijks, beh. zon- en feestdagen. Abonnement, bij vooruitbetaling, per jaar 70,—, per kwartaal 17,50, franco per post 19,15, per maand 6,—. Losse nummers 30 cent. Postgiro 129288 Postbus 18. Tijdelijk regen Tijdelijk zwaarbewolkt met op de meeste plaatsen regen. Zwak ke tot matige wind, aanvankelijk uit zuidoost tot zuid, later rui mend naar zuidwest tot west. Minimumtemperaturen onge veer 10 graden, maximumtempe raturen .van 14 graden aan de kust tot 18 graden in het oosten van het land. IJMUIDEN Woensdagavond, precies om 22.26 uur kon de VL 1 „Ursinus” van rederij Kwakkel- stein uit Vlaardingen in IJmuiden worden afgemeerd, hetgeen be tekende dat schipper Simon de Reus en zijn bemanning dit jaar de traditionele haringrace hebben ge wonnen. Zij hadden vierentachtig kantjes Hollandse nieuwe aan boord, welke lading daarop met de grootst mogelijke spoed met vrachtauto’s naar Vlaardingen werd overgebracht, om hier direct te worden verkocht. De begeerde vis werd vervolgens in emmers van vijf kilo gedurende acht uur diepgevroren, waarna de gehele vangst nog vierentwintig uur op een temperatuur van 27° onder nul dient te worden opgeslagen. Aldus kan worden aangenomen dat de Hollandse nieuwe in de loop van vrijdag voor de consument ver krijgbaar zal zijn. i 1, 1 H BÉ 1 Ki Autobedrijf KONING N.V. IJmuider Courant DE KEN WEIHER COURANT WAARIN OPGENOMEN itPSFr T“- 3S1: i. ADVERTENTIES Kersenvlaais Dus naar m m m heerlijk Telefoon 1 64 79 col VT11- HAVANNA (Reuter). Het tabaksrant soen op Cuba zal met ingang van juni ge halveerd worden. Generaal Dayan die niet gelooft dat de Sovjet-Unie Egypte zal aanmoedigen de win de De waterpolitie heeft onmiddellijk olie- alarm gegeven. Persoonlijke ongelukken hebben zich aan boord van de schepen niet voorgedaan. Het stadsbestuur van Oostende heeft de bevolking gevraagd zuinig om te sprin ger. met het drinkwater. De plaatselijke overheid doet een beroep op de bevolking Het nieuwe rantsoen voor elke burger boven de 17 jaar wordt vier pakjes per maand in plaats van acht. Verder zal het extra-rantsoen vam zeven sigaren per maand voor mannen vermin derd worden tot vier per maand. De Cu baanse tabaksproduktie zal dit jaar voor ongeveer de helft minder zijn dan de voor- aangevoerde nieuwe. DEN HAAG, (ANP). Vanochtend is bij het eiland Borkum ten noordoosten van Delfzijl de 138ste Westduitse „Star- fighter” in de Noordzee neergestort. De piloot wist zich met de schietstoel te redden en werd door een hefschroefvlieg- tuig van de Duitse marine uit zee opge- haalti. Deze krant bestaat uit achtentwintig pagina’s BONN (DPA) Naar schatting dertig ton stookolie is gisteren in de Rijn gelopen na een aanvaring in Bonn tussen het Bel gische motortankschip „Mathijs van Kor- tehof” en een ander motorschip. DEN HAG. De afkeer, die jongeren hebben van de bouw, zal moeten worden weggenomen. De ondernemers in de bouw zullen zich duidelijk moeten afvragen wat ze de jongeren te bieden hebben. Dit staat in een rapport van een com missie uit de Nederlandse Aannemers- en Patroons Bond, dat een „vergrijzing" in de bouwvakken constateert. Het aantal leerlingen timmeren en met selen aan de lagere technische scholen in Nederland daalt sterk. In de Zaanstreek, zo illustreerde het rapport, is de toeloop naar deze scholen de afgelopen drie jaar met 45 percent verminderd. Het rapport uit ,de vrees, dat het ar beidsaanbod in de bouw in de toekomst zal stagneren. Op korte termijn is verbete ring nodig, zo luidt de conclusie van het rapport, waarin wordt gevraagd om de animo voor het bouwvak aan te moedigen In de Egyptische hoofdstad is voorts bekendgemaakt dat binnenkort een „hoge persoonlijkheid” naar Washington zal gaan om daar het gesprek te hervatten met minister van Buitenlandse Zaken William Rogers over een eventuele her opening van het Suez-kanaal. Die persoonlijkheid zou premier Mach- moed Fawzy kunnen zijn. Fawzy heeft zich al vaker voorstander getoond van het verbeteren van de betrekkingen met de Verenigde Staten. Samen met Sadat streeft hij naar een heropening van het kanaal. TEL AVIV (AFP en DPA). „Er be staat op het ogenblik nauwelijks kans op een voorlopige overeenkomst over de heropening van het Suez-kanaal. De Egyptische president Sadat heeft een har dere houding in deze kwestie aangeno men.” Dit heeft de Israëlische minister van Defensie Dayan op een besloten bij eenkomst van de Israëlische Socialisti sche Partij meegedeeld. DEN HAAG. De koninklijke broeder schap der notarissen in Nederland heeft in een brief aan alle leden nieuwe regels gegeven voor veilingen van roerende goe deren. Dit in verband met veilingen van tapijten die als Perzische kleden worden aangekondigd en het optreden van „vlie gende winkels”. Naar het heet werden „misverstanden uit de weg geruimd.” De eerste officiële bijeenkomst duurde anderhalf uur. In een na afloop uitgegeven communiqué wordt gezegd dat daarbij de politieke en mili taire situatie in het algemeen en de ont wikkeling van de Egyptisch-Russische be trekkingen ter sprake zijn gekomen even als „maatregelen ter versteviging en uit breiding van deze betrekkingen op poli tiek, militair, wetenschappelijk en cultu reel gebied om aan de eisen van heden en toekomst te kunnen voldoen.” strijd te hervatten, gelooft zelf niet in een militaire oplossing. „Zelfs als wij het Suez-kanaal zouden overtrekken en Cairo zouden innemen, zou dat niets oplossen”, aldus Dayan. „Het zou de Russen ertoe brengen zich met hun gehele militaire macht aan de kant van Egypte te scha ren.” Binnenlands nieuws2 Buitenlands nieuws 3, 11 Van Dag tot Dag 3 Achtergrond 3 Plaatselijk nieuws 4, 5, 7, 9 Economisch nieuws 11, 25 Kunst 17, 21 Radio en tv17 Weerrapport 19 Feuilleton 19 Beeldverhalen 19 Hoppelepop 21 Sport23 Scheepsberichten 25 Beurs 25 Luidsprekers 12, 13, 16 ZEIST. Tegen de verwachtingen in zijn de prijzen op de eiermarkt de laatste paar weken scherp gedaald. De heer D. van Ree, bestuurslid van het Produkt- schap voor pluimvee en eieren, sprak woensdag op de vergadering van het schap in Zeist zelfs over een „abnormale, catastrofale inzinking”, die een nieuwe slag betekent voor de pluimveehouders die toch al een bijzonder moeilijke tijd achter de rug hebben. Er werd juigt weer gerekend op een opleving, omdat de pro- duktie overal ter wereld wat is inge krompen. De notaris die aan een veiling meewerkt moet er op toezien dat de advertenties, waarin de veiling wordt aangekondigd, de reden van de veiling juist aangegeven. Een liquidatie-veiling zal inderdaad op grond van het liquideren .van een onderne ming gehouden moeten worden. De notaris moet voor het beginnen van de veiling aankondigen dat hij niet in staat voor de kwaliteit en herkomst van de te veilen goederen. Als een zaak wordt opgehouden, omdat de bepaalde prijs niet is gehaald, dan zal daarvan tijdens de vei ling mededeling moeten worden gedaan. Aan de notarissen is gevraagd om in geval zij benaderd worden door een vei linghouder, die de indruk wekt een zoge noemde vliegende winkel te exploiteren, dit te melden aan het secretariaat van de broederschap, opdat men daar inlichtin gen kan verkrijgen en eventueel kan ver- Overigens 'heeft de VL 1 deze race maar op het nippertje gewonnen, want nauwelijks vijf minuten later liep de VL 142 „Voorwaarts” onder schipper Arie Krijgsman de haven van IJmui den binnen. Dat het een spannende strijd zou worden viel, omstreeks tien uur af te leiden uit de melding, dat drie vissersschepen met volle kracht naar IJmuiden onderweg waren. Zij lagen alle goed op koers, recht op de noordpier, met een onderling verschil van slechts zeven, tien en dertien mijl. Deze waarneming geschiedde op de ra dar, zodat de schepen niet konden wor den geïdentificeerd, hetgeen de span ning nog verhoogde. Later bleek dus de VL 1 de race te zullen winnen. Van de vierentachtig kantjes die door de „Ursinus” werden binnengebracht, waren er eenenveertig door de eigen bemanning gevangen. De overige la ding was dinsdagavond afgegeven door de VL 73, VL 105, VL 131 en VL 153, waarna de VL 1 met de totale buit onmiddellijk de thuishaven heeft op gezocht. De haring werd gevangen in het Far- nedeep, ongeveer 270 mijl van IJmui den en is volgens schipper De Reus prima van kwaliteit en goed van maat. De liefhebbers zullen zich hier dus vrij dag van kunnen overtuigen. De haring van de VL 1 werd bij aan komst in Vlaardingen onmiddellijk in gezet voor 700 per kantje, om tenslotte voor 980 te worden verkocht. Op deze wijze besomde de VL 1 rond 65.000. Uit de prijs kan worden afgeleid dat de consument voor de Hollandse nieuwe de eerste dagen ongeveer twee gulden per stuk zal moeten betalen. In IJmuiden werden hedenmorgen ook reeds twintig pakken van 21 kilo gram groene haring verkocht, van 14,01 tot 11,03 per kilo. Deze haring was afkomstig van de IJM 57 „Zee haan.” Bij dit alles beloven de verdere vang- stën iets royaler te worden, omdat nu verscheidene schepen de koers naar hun thuishaven hebben ingeslagen, met aan boord het maximum aantal toege- stane kantjes, te weten honderd. spreiden. Bij „vliegende winkels” pleegt de veilinghouder zelf tevoren de prijs van de te verkopen zaken vast te stellen. Als door het opbod die prijs niet wordt ge haald, wordt het goed opgehouden tot een volgende veiling in een andere plaats. Het hoofdbestuur van de broederschap vindt dat in dit geval geen sprake is van een veiling, omdat op een veiling de koop tot stand behoort te komen door het op bod. zelfbediening Kjjtuincentrun^m mvriantha Vlaamse>weg,Haariem.teL24 32 83 Socrates Trouwen is altijd het beste; als men een goede vrouw treft is men ge lukkig; zo niet, dan wordt men een filosoof en dat is ook een prettig ge voel. Volgens de oorspronkelijke voordracht zou de gemiddelde tariefsverhoging onge veer 15 percent bedragen. De jaarlijkse meeropbrengst wordt geraamd op ruim 6 miljoen. AMSTERDAM De Amsterdamse ge meenteraad heeft woensdagnacht na een urenlange discussie de voorgestelde' her ziening van de tarieven van het Gemeen tevervoerbedrijf met een kleine meerder heid (21 tegen 18 stemmen) aanvaard. Dit gebeurde nadat het college akkoord was gegaan met een voorstel van de PvdA de enkele ritkaart, die van 50 tot 75 cent zou worden verhoogd, geheel te laten verval len. Nieuw wordt een tweerittenkaart zonder overstapbevoegdheid. die f 1 gaat kosten. De slechte toestand van het water kwam aan het licht bij een onderzoek door ue provinciale gezondheidsdient. Dit is het tweede geval van drinkwaterver- vuiling in België. Vorige week liet het gemeentebestuur van Genval, even ten zuiden van Brussel, zijn burgers weten dat het drinkwater ondrinkbaar was ge worden. Verwachting van het K.N.M.1. dagavond AMSTERDAM. De groep aandeel houders van Bernet, die ontevreden is met het door Hoogovens uitgebrachte bod van 250 percent heeft de Amsterdamse advocaat mr. A. Kastein ingeschakeld. Hij zal namens de groep de algemene verga dering van aandeelhouders op 14 juni bij wonen en eventueel stemrecht uit oefenen. Commissionair Blonk heeft gemeend tot deze stap te moeten overgaan om speciaal ook de kleine aandeelhouder nog meer zekerheid te geven dat diens belangen zo goed mogelijk verdedigd zullen worden. De heer Blonk wijst er met nadruk op dat de kritiek van de groep niet is ge richt op het lange uitblijven van de toelichting op het bod. omdat „het gebrui kelijk is dat een dergelijk bericht enkele De eigenaar Neuchatel, de oud-international- voetballer Facchinetti, wenst in zijn zaak geen langharigen en maakt dat kenbaar door dit „verkeersbord”. essi - een restaurant in Schipper Simon de Reus, stuurman Matthijs Schaap en Leen van der Valk, vertegenwoordiger van rederij Kwakkelstein, keuren de zojuist aangevoerde Hollandse Uitbreiding en versteviging van de Russisch-Egyptische betrekkingen op alle gebieden waren hoofdthema van de eer ste officiële gespreksronde in Cairo. President Podgorni van de Sovjet-Unie en de Egyptische president Anwar Sadat hebben gisteren een gesprek onder vier ogen gevoerd voordat de voltallige dele gaties in Cairo bijeenkwamen. Bij het privégesprek werd volgens politieke waarnemers in de Egyptische hoofdstad vooral aandacht besteed aan de jongste spectaculaire politieke ontwikkelingen rond het machtsapparaat in Cairo. BRUSSEL (ANP) Het gemeentebe stuur van het Belgische plaatsje Auvelais heeft de bevolking medegedeeld dat het drinkwater niet meer voor consumptie geschikt is. De bewoners is aangeraden het water eerst te koken. O’ ADVERTENTIES dealer official 3,60 verschijnt”. stige droogte. gint te worden. Dames-en heren suède- en nappa pantalons. Pigskin sports-coats. Bloemstraat 34, IJmuiden. Tel. 15141* Showroom: Vechtstraat 2. Tel. 110 01 EN HET DAGBLAD Uitgebreide sortering dames- heren- en kinder-suède- nappa- en lamsvachtjassen. J Wij willen u iets lekkers meëgeven met Pinksteren! AMSTERDAMMERS 6 stuks van 2,45 voor 2,10 Volop aardbeiengebak 6 in een doosje

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 1