SPELERS VAN PANATHINAIKOS VERMAKEN ZICH IN LONDEN Juventus-Leeds United door v. Ravens gestaakt Fischer leidt HOGEWONING (HVC EN FBO) nu met 4-0 COLER STAAT ACHTER ONS ■c !L' f Motta betrapt op gebruik van doping ...w 603 de Staatsloterij L «Hte Clay bokst tegen Ellis Matthijs de Koning in Tour de France E VOETBALVERENIGING HAARLEM GAAT OP „TALENTENJACHT” Stof n - I DONDERDAG 27 MEI 1971 (Van onze redacteur in Londen) »1| ra I 99 99 CASH CARRY en MARMERSHOP i fes#* 26 mei 1971 Derde klasse 1 ?O|| MM Éfe fejai M V Afwachten IWWIMMHRRfVVWIMMMMMIWIRMRMiVWVVWVVVVVVWlRRfWWIRRRIWWtRARIW VVVVVVVVVVV1WVVVV 50.— ÏS'I'S, Puskas t JMMWWWWWtAAJWWWWWWWVWWWMVWVWVWVWWWWWIAMWWWWWWWWWWWWtAAA/WWWWWVWWWWWWWWWWWWWWWWWUWWWWWWWVMWMWWWI/WWVWVVWWWWWWVWWWWWWWWWWt (Van onze sportredactie) ADVERTENTIE ADVERTENTIE Schoterweg 41, Haarlem. Tel. 31 62 30 Geopend v. 13-17.30; zaterd. 10-17.30. Het Bestuur. i i ‘I MS 036080 036080 ONYX (halfedelsteen) SALONTAFELS gegarandeerd kring- en vlekvrij tegen SPOTPRIJZEN bij LET WEL Op eindcijfer 352 is tevens een prijs van ƒ25gevallen. Op nummer 028840 is tevens een prijs van 50.gevallen. „Als wij winnen zal de hele bevol king van de stad naar het vliegveld komen. Het zal dan onmogelijk zijn daar te landen. We zullen ergens an ders moeten dalen”, schaterde de heer Caradimos. „Er is in Athene nog niets voorbereid. We moeten maar eerst rus tig afwachten”. Diens collega van Leeds United, Billy Bremmer, was in het geheel niet met de beslissing van Van Ravens ingenomen; de Engelsen hadden de laatste 39 minuten best willen doormodderen. Gezien de 0-0 stand op dat ogenblik en met de thuiswed strijd in het vooruitzicht geen onverklaar baar verlangen. Hoewel het maken van doelpunten menselijkerwijs gesproken tot de onmogelijkheden behoorde, kreeg Ju ventus daartoe in de eerste helft bovendien de beste kansen. De wedstrijd Juventus-Leeds United zal vrijdag opnieuw worden gespeeld. Na een korte kleedkamerconferentie werden de Vlaardingen heeft gestuurd, waarin staat dat Fortuna in het betaalde voetbal mag blijven. Fortuna stond als dertiende op onze lijst”. f f f f Een prijs van 5.000.is gevallen op het nummer 5.000.is gevallen op het nummer 5.000.is gevallen op het nummer 5.000.is gevallen op het nummer 5.000.is gevallen op het nummer 070745 026899 086554 064149 003577 051531 047010 017586 028840* 2 27 40 96 60 14 352* 868 746 8849 200.— 400.— .f TURIJN. Juventus en Leeds United zullen hun eerste wedstrijd in de finale van het toernooi om de Runners Up-cup (de enige eindstrijd van een Europees be kertoernooi die evenals in voorgaande ron den door een uit- en thuiswedstrijd wordt beslist) moeten overspelen, na gedurende 51 minuten in het Stadio Communale van Turjjn door het tot aan de enkels staande water te hebben gewaad. Het regende woensdag in Turijn voor de vijfde achtereenvolgende dag en het sta dion van Juventus leende zich beter voor het beoefenen van watersporten dan voor voetbal. Niettemin gaf Lau van Ravens om acht uur het sein voor de aftrap ten aan- schouwe van 72.000 grotendeels onder pa raplu’s schuilgaande toeschouwers, die nog bijna voor een uitverkocht huis zorgden. Zes minuten na rust ging Van Ravens in op een verzoek van de aanvoerder van Juventus, Sandro Salvadore, om de wed strijd te staken. NEW YORK. Cassius Clay, die eer der dit jaar een nederlaag leed tegen Joe Frazier, zal deze zomer op een nog nader te bepalen datum in Houston uitkomen tegen oud-wereldkampioen zwaargewicht Jimmy Ellis, een voormalige sparring partner van Clay. Een portier van het Royal Garden hotel (met hoge hoed) wijst de Griekse spelers op een beziens waardigheid. (links) bezig met zijn Grieken in Londen. De prijs van 10.000.is gevallen op het nummer 25.000.is gevallen op het nummer 50.000.is gevallen op het nummer 100.000.is gevallen op het nummer Rest de vraag of de extra toto-uitke- ring niet in gevaar komt als er meer dan 38 clubs in het betaalde voetbal blijven. „Beslist niet. Minister Klompé heeft let terlijk gezegd, dat ze zich niets zal aan trekken van de clubs, die eventueel toch zullen doorgaan. Het geld komt er”. r divisie een degradatieregeling men. „Natuurlijk, anders is LONDEN Zo langzamerhand weten de spelers en begeleiders van de Griekse voetbalploeg Pana thinaikos, de tegenstander van Ajax om de Europa-cup, alles van Londen. De Grieken zijn al sinds vorige week vrijdag in de Engelse hoofdstad om te acclimatiseren. Er is geen Europa-cupfinalist geweest, die al zo lang van tevoren naar de plaats van handeling is getogen om zich op de finale voor te bereiden. De Atheense spelers logeren in Londen in het fonkelnieuwe Royal Garden-hotel (Kensington), dat op een steenworp afstand staat van een merkwaardige antiek-super- rnarkt, waarvan de voorgevel ge tooid is met namaak-Griekse zui len. Die zuilen van triplex waren er overigens al voordat de mannen van Piraeus in de Royal Garden neerstreken. Mr. Hogewoning, en ook de overige be stuursleden van de FBO, wachten nu rus tig op de concrete plannen van het sectie- bestuur. ,Jk kan me voorstellen”, ver telt de Amersfoortse voetballeider, „dat de voorzitter betaald voetbal het moeilijk heeft met de saneringsplannen. Het is een keiharde affaire. Hij had natuurlijk liever gezien, dat de betreffende clubs zelf hadden ingezien, dat zij moeten ver dwijnen. Hij heeft altijd begrip voor ie ders standpunt. Maar hij staat zeker wel achter onze plannen”. Een bewijs daar van ziet de heer Hogewoning in het feit, dat de saneringslijst van de FBO is ge accepteerd. „Dat blijkt ook uit de brief, die het sectiebestuur na de fusie tussen ADO en Holland Sport aan Fortuna In het kort de verklaringen van de sec- tievoorzitter. De tot sanering veroordeel de clubs zullen, ook al gaan ze tegen de wens van de FBO en KNVB in, door met betaald voetbal, ook volgend jaar een uitkering krijgen uit de NOS- en toto- pot. Er zal verder een dubbele competi tie worden georganiseerd in de tweede divisie voor de overblijvende clubs en de KNVB zoekt naar een mogelijkheid om een promotie- en degradatieregeling naar en vanuit de eerste divisie te realiseren. De „gevonnisten” komen niet in aanmer king voor een deel van de verwachte 2,8 miljoen extra-totogelden en zij zullen waarschijnlijk bij de reeds bestaande uitkeringen een kleiner deel krijgen, als gevolg van een voor hen nadelige wijzi ging van de verdeelsleutel. „Formeel zijn de woorden van de heer Coler juist”, meent FBO-bestuurslid mr. Hogewoning. „Tot nu toe zijn de toto- en NOS-gelden over 51 clubs volgens een be paalde verdeelsleutel verdeeld, zolang we geen andere beslissing hebben genomen, blijft die regeling gehandhaafd. We moe ten ons echter straks uitspreken over het geen ons te doen staat in de nieuwe situ atie, die is ontstaan door de beslissing om met 38 clubs in het betaald voetbal door te gaan. Persoonlijk ben ik van me ning, dat als nu ook de minister vindt, dat er maar 38 clubs gesteund moeten worden, wij ons niet op een ander stand punt moeten stellen”. Vooral de vage woorden van de heer Coler over een promotie- en degradatie regeling hebben stof doen opwaaien. Het vormt immers de enige houvast voor de clubs, die straks in de kleine tweede divi sie moeten uitkomen. Zonder een moge lijkheid tot promotie is de competitie tot een wassen neus gedegradeerd. Mr. Ho gewoning, zoals bekend ook voorzitter De extra prijs van 500.000:is gevallen in de serie „F” op het nummer en de troostprijs van f 5.000.op nummer van elk van de andere series. Het Panathinaikos-gezelschap houdt zich uiteraard langdurig bezig met voetbal, maar er is ook ruimschoots ge legenheid om „over de bal heen te kij ken”. De secretaris van de club, Esti- nios Caradimos, zegt met trots: „Wij bereiden de mannen niet alleen fysiek, maar ook psychologisch voor op het gro te gevecht. Wij hebben de spelers in een van de beste hotels van Londen onder- Het jong talent van nu is de basis voor het kampioenschap van morgen. „Haarlem” nodigt alle jonge voetballers, die van zichzelf weten dat ze meer kunnen (en willen) dan een balletje trappen uit voor een vrijblij vende kennismaking. Jonge voetballers in de leeftijd van 12 t/m 15 jaar zullen we graag vrij dagavond tussen half zeven en half negen op ons veld ontvangen. De voetballers van 16 tot 19 jaar heten we zaterdagmiddag a.s. van half drie tot half vijf welkom. (Toestemming van de huidige vereniging is nodig). gebracht en wij gaan naar de beste uit gaansgelegenheden ter verstrooiing. Men vindt ons dan ook in schouwbur gen en goede restaurants”. De secretaris laat weten, dat de Grie- AMERSFOORT. Matthijs de Koning heeft zijn zin gekregen. De 22-jarige Scherpenzeeler rijdt dit jaar namelijk in de Tour de France. Gisteravond heeft hij onder het toeziend oog van zijn huidige ploegleider Herman Krott van Amstel ten huize van Kees Pellenaars een contract getekend bij Goudsmit-Hoff. Aanvanke lijk lag het in de bedoeling dat de Scher penzeeler onder contract zou worden ge bracht bij Mars-Flandria, maar omdat deze Belgisch-Nederlandse wielerforma- tie niet kon voldoen aan zijn eis om dit jaar de Tour te rijden Mars-Flandria neemt immers al met drie Nederlanders aan de Ronde van Frankrijk deel heeft hij van een contract bij Mars-Flandria afgezien. Matthijs de Koning zal ter voorberei ding van de Tour in de Ronde van Zwit serland uitkomen, die van 11 tot 18 juni wordt gehouden. Kees Pellenaars heeft door het aantrekken van Matthijs de Ko ning zijn wielerformatie nu gebracht op een totaal van 15 renners. VANCOUVER. De Amerikaan Bobby Fischer heeft woensdag ook de vierde partij in de tweekamp voor het kandida tentoernooi im het wereldkampioenschap tegen de Russische concertpianist Mark Taimanov in Vancouver (Brits Columbia) in winst omgezet. Fischer heeft nu de lei ding met 4-0 en heeft nog slechts ander half punt uit de resterende zes partijen nodig om zich voor de halve finales te plaatsen. De partij, die eerder werd af gebroken, nam 71 zetten in beslag. De zevende partij in de tweekamp tus sen de Deen Bent Larsen en de Oostduit- ser Wolfgang Uhlmann is woensdag in Las Palmas in remise geëindigd. De Deen se grootmeester leidt nu met 41/3-21/s en heeft nog een punt nodig voor kwalifi catie. De zevende partij van de tweekamp tussen de Russische schaakgrootmeesters Viktor Kortsjnoi en Yefim Geller voor de kwartfinales van het kandidatentoer nooi is woensdagavond in Moskou na de 41ste zet afgebroken. De stand is 31/2-21/s in het voordeel van Kortsjnoi. y&MM (Van onze sportredactie) AMERSFOORT. Welk spel speelt Jos Coler? Heeft de voorzitter van de sectie betaald voetbal van de KNVB nu echt een daad gesteld, die de koude oor log in zijn wereldje zal doen afnemen, of heeft hij alleen maar de toch al zeer moeilijk te doorgronden situatie rond de saneringsplannen nog onduidelijker ge maakt? Deze vragen traden op de voor grond, nadat zijn eerder deze week geda ne uitlatingen getoetst waren aan de me ning van mr. Hogewoning, bestuurslid van de FBO. Een concreet antwoord is (nog) niet te geven. Wel is de indruk ont staan, dat voorzitter Coler, ondanks het feit dat hij zeer voorzichtig was in zijn uitlatingen, bij de thans nog 12 op de sa neringslijst staande clubs verwachtingen heeft gewekt, die toch wel zeer voorba rig lijken te zijn. ken een Engels toneelstuk aardig kun nen volgen. „De spelers verstaan en spreken niet allemaal Engels, maar er zijn veel algemeen ontwikkelde jongens bij. Wij hebben een advocaat, een arts, managers van beide clubs het eens over de nieuwe datum van 28 mei. Lau van Ravens zei over de gang van zaken het volgende: „We zijn alleen be gonnen omdat beide ploegen het wilden. Ik heb in de rust tegen Don Revie (mana ger van Leeds) gezegd, dat als het bleef regenen, ik de wedstrijd binnen tien minu ten zou staken. Don Revie reageerde met: „Aan dit soort dingen kun je nu eenmaal niets doen. De omstandigheden waren on mogelijk. Wij wilden wel doorgaan, omdat we al 51 minuten bezig waren en omdat de zaken zich voor ons gunstig ontwikkel den. Juventus was overigens nog erg goed”. ORVIETO. Het belangrijkste nieuws op de zesde dag van de Ronde van Italië kwam niet uit de rit van 1’Aquila naar Orvieto. Het vloeide voort uit de tweede etappe, toen na afloop, naar nu bekend is gemaakt, de Italiaan Gianni Motta po sitief reageerde in de controle op het ge bruik van verboden stimulerende midde len. Motta kreeg een straftijd van tien minuten en zakte in het algemeen klasse ment van de tiende naar de 32e plaats. Twee jaar na de affaire Merckx, die tot op Belgisch regeringsniveau werd behan deld, nu dus een nieuw „schandaal” in de Giro. De coureurs leken er in de zesde etap pe enigszins door geremd. Het tempo lag vrij laag, mede een gevolg van het in tegenstelling tot dinsdag warme weer. In de beginfase toonde Felice Gimondi strijdlust, maar na 70 km staakte hij zijn poging om met een sterke groep weg te komen. Hij sloot zich niet aan bij wat een serieuze vlucht leek te worden door toedoen van Polidori, Pfenninger en Van Springel. De eerste twee lieten zich, na een voorsprong van 1 min en 15 sec te hebben opgebouwd, machteloos in het pe loton terugzakken, de Belg ging echter door. Hij kreeg steun van Casalini en Guerra, maar kon toch niet doorzetten. De Italianen deden al het mogelijke voor uit te blijven, maar zij werden 15 km voor de finish achtereenvolgens inge haald door een groep van vijf en een groep van negen renners. Uit deze laat- sten bleek Perurena de snelste. Hij zorg de daarmee voor de tweede Spaanse over winning in successie. Algemeen klassement: 1. Colombo (It) 33 u 44 min 49 sec.; 2. Moser (It) op 15 sec; 3. Michelotto (It) op 52 sec; 4. Schia- von (It) op 1 min 17 sec; 5. Polidori (It) op 2.26; 6. Houbrechts (Bel) op 5.02; 21. Wagtmans (Ned) op 10.36. Prijzen van 25.zijn gevallen op nummers eindigende op 50.zijn gevallen op nummers eindigende op 50.zijn gevallen op nummers eindigende op 50.zijn gevallen op nummers eindigende op 50.zijn gevallen op nummers eindigende op 100.zijn gevallen op nummers eindigende op 'inft zijn gevallen op nummers eindigende op zijn gevallen op nummers eindigende op 1.000.zijn gevallen op nummers eindigende op 2.000.zijn gevallen op nummers eindigende op -• -■ - fe- s van de eerste divisieclub HVC, is het met de heer Coler eens, dat er voor de eerste moet ko- voor veel ploegen in die eerste divisie een groot deel van de competitie niet interessant genoeg meer”. Zijn wensen betreffende die degradatieregeling stroken geens zins met de belangen van de „twaalf”. „Ik moet voorop stellen, dat uit de woor den van de heer Coler helemaal niet kan worden opgemaakt, hoe die degradatie regeling zal worden. Maar als we dan zouden stellen, dat er naar de tweede di visie moet worden gedegradeerd, dan ge loof ik niet dat daar enig heil in zit. Die tweede divisie is immers onbespeelbaar. Ik ben er dan ook van overtuigd dat de clubs in de eerste divisie zich tegen zo’n promotie- en degradatieregeling zullen verzetten. Een alternatief? We moeten op langere termijn het kan echt niet van vandaag op morgen streven naar een overgangsklasse. Nee, dat is geen nieuw plan, maar naar mijn mening wel de enige oplossing.”. een gymnastiekleraar, een hoofd van een assurantiefirma en een bedrijfslei der van een restaurant in onze ploeg”. Het Griekse gezelschap bestaat uit totaal 40 personen inclusief dagblad en radiojournalisten. De ploeg oefent op een terrein dat ook Chelsea vaak voor trainingen gebruikt: „The imperial sports grounds” in Mitcham in zuid- Londen. Daar wordt elke dag van half zes tot acht uur getraind. Verder woon de de ploeg zaterdag in Wembley de interlandwedstrijd Engeland-Schotland bij. De verwachting is dat woensdag het Wembleystadion zal zijn uitverkocht. Weliswaar tonen de chauvinistische Britten weinig belangstelling voor deze wedstrijd omdat er geen Engelse ploeg mee doet, maar er komen uit Athene 35.000 supporters over en misschien nog een groter aantal uit Nederland. Zoals men weet heeft Ajax-voorzitter Jaap van Praag 40.000 kaartjes gevraagd. Ook mag niet worden vergeten dat er in Londen een uitgebreide Griekse ko lonie woont die in groten getale aan wezig zal zijn. Het is de tweede maal dat Panathi- naikos naar Engeland is gekomen. In april speelden de Grieken tegen Ever ton in Liverpool. Op onze vraag hoe de kansen liggen, antwoordde Caradimos met zuidelijke luchthartigheid: „fifty- fifty”. Ajax is volgens hem desondanks favoriet. „Als Panathinaikos als overwinnaar uit de strijd komt zal er dan groot feest zijn in Athene?” t Bk.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 23