Nieuwe taak voor Twee jubilarissen bij Hoogovens Velser Gemeenschap Reorganisatie voorbereid 6.90 ROKKEN GRIJP DAT BANKSTEL! Wethouder Roessingh naar Amerika NEDERLAND H 998.- IN DE IJMOND 3.90 19.90 16.90 12.90 9.90 Concorde na snelle vlucht naar Senegal op show in Parijs s Udink en Van Hulst moeten Telstarreserves aftreden verloren van Havenberichten IJmuiden Marktberichten Heemskerk Beverwijk Volendam (1-2) o 41% I I 9 DONDERDAG 27 MEI 1971 Kikkert (CHU): V eranderingen City Cinema Marquette Luxor Kennemer theater DE PINKSTERPROGRAMMA’S van de twee bioscooptheaters in IJmuiden geven ditmaal weinig aan leiding tot een enigszins uitvoerige omschrijving. Zo kunnen in City tot en met woensdagavond de komische verrichtingen van de populaire Louis de Funès in „De gendarme op drift” opnieuw worden bekeken, omdat deze klucht wegens de grote belangstelling door de directie moest worden ge prolongeerd. Ip de matinees van zon dag- en maandagmiddag wordt dan met respectievelijk „Het zwaard van de Islam” en „Maciste in het stenen tijdperk” de sensatie weer eens in huis gehaald. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN Het dagelijks bestuur van de Velser Gemeenschap heeft on langs van het algemeen bestuur machtiging gekregen, een ingrijpende reorganisatie voor te bereiden. Die nieuwe organisatie moet er op gericht zijn, dat de Velser Gemeenschap, naast het begeleiden der verenigingen, ter hand zal kunnen nemen het adviseren, begeleiden en assisteren met behulp van enige deskundige vakkrachten van die uit de bevolking voort komende activiteiten, die zich richten op het welzijn van de burgers van bepaalde wijken, van al of niet georganiseerde groepen als jongeren of be jaarden en ook van groepen, die zich op bepaalde doeleinden richten, zoals de hygiëne van het milieu of de oprichting van crèches. In het kader van een aantal van deze activiteiten zullen ook behoeftepeilingen moeten kun nen worden ondernomen, hetzij voor afzonderlijke objecten, hetzij voor een meer algemene sociale planning. Zo staat de nieuwe taak omschreven in het dezer dagen verschenen jaarverslag. KL O iiiilS 1 (Van een onzer verslaggevers) ADVERTENTIE WONINGINRICHTING (Van een medewerker) ADVERTENTIE te kust en te keur Houtstraat 83-87 Grote Heemstede Raadhuisstraat 52 Zandvoort Grote Krocht 30-32 VELSEN. Twee jubilarissen op één dag is zelfs bij een bedrijf als Hoog ovens een bijzonderheid. Toch hebben hier woensdag twee personeelsleden, de heren P. C. Bais uit IJmuiden en P. Scha- vemaker uit Velsen-Noord, beiden de veer tig dienstjaren volgemaakt. IJMUIDEN - Marktplein 29 Altijd volop parkeerruimte. In een voorwoord stelt voorzitter J. van Os van den Abeelen met voldoening vast,' dat het gemeentebestuur van Velsen zich in een eerste bespreking over deze ge dachten positief heeft opgesteld. Hij be treurt het daarentegen, dat de pogingen De heer Bais begon zijn carrière als be ambte bij Mekog, werd in 1938 tweede as sistent bij de HO-administratie en werd via eerste assistent en hoofdassistent benoemd in zijn huidige functie van onderafdelings- chef bedrijfsadministratie sector staal. De heer en mevrouw Bais werden ’s mor gens in besloten kring ontvangen door drs. P.J.M. Linnenbrink, onderdirecteur admi nistratie. De heer Linnenbrink was de ju bilaris zeer erkentelijk voor de toewijding der dan elf „Oscars” werden toegekend. Men herinnert zich wellicht dat de hoofd rollen hierin worden vervuld door Charl ton Heston, Jack Hawkins en Haya Hara- heet. De vertoningen hiervan worden zon dag- en maandagmiddag telkens onder broken voor de amusante tekenfilm „Mic key Mouse jubileert”. In een gezellige sfeer werd er vervol gens wat gepraat over de afgelopen jaren en er werden tal van herinneringen opge haald. DE DIRECTIE van dit theater komt de eer toe met de boeiende film „Kelly’s he roes” in de IJmond met het vertonen de eerste te zijn. Dit zal dan ook van donder dag- tot en met dinsdagavond gaan ge schieden. Voor het overige zijn „Sandy, de sluwe zeehond” en „Charron” respectie velijk voor de eerste en de tweede mati nees van beide pinksterdagen bestemd. nees van zondag en maandag, heemskerk ciema markuette Afgesloten. In verband met herstra- tingswerkzaamheden en het aanleggen van parkeerhavens zal de Sparrenstraat in IJmuiden-Oost met ingang van dinsdag 1 juni gedurende drie weken voor alle ver keer worden afgesloten. Ter gelegenheid van het jubileum van de heer Schavemaker was woensdagmid dag een openbare jubileumbijeenkomst in het ontvangstcentrum. Tijdens deze bijeen komst stonden de jubilaris en een aantal van zijn familieleden volop in de belang stelling. De heer Schavemaker vond het in zijn dankwoord moeilijk om de vele indrukken van deze geweldige dag onder woorden te brengen. Hij was in ieder geval zeer dank baar dat hem dit feest was bereid. Ver volgens maakten vele bedrijfsgenoten van de gelegenheid gebruik om de jubilaris en diens echtgenote èn familieleden geluk te wensen. Het tweede gouden horloge was voor de heer Schavemaker, hem overhan digd door de heer Jongtien (links). ONGELOOFLIJK. RIBCORD HOEK-BANKSTEL, bestaande uit: 3-zits bank PLUS 2-zits bank PLUS fauteuil. Compleet slechts Keus uit zes prachtkleuren. Grijp die buitenkans I EUROPA MEUBEL Het grootste vliegtuig ter wereld, de Lockheed c-5-a Galaxy, is ook aangeko men voor de luchtvaartshow op het vlieg veld Le Bourget, waarboven het een de monstratievlucht uitvoerde. Op de grond gaf het de indruk van een soort boven natuurlijke fabriek welke haar grote ka ken kan opensperren om een eindeloze rij tanks of 900 militairen „uit te braken” De heer Schavemaker maakte zijn en tree bij Hoogovens als portiers jongen, be kleedde vervolgens nog verscheidene func ties voor hij in 1969 benoemd werd tot weegmeester bij de afdeling railvervoer. Die functie bekleedt de jubilaris nog steeds. De heer Schavemaker staat bekend als goed vakman en als een actief en inten sief medewerker. Jarenlang was hij be stuurslid van St. Eloy. Namens de raad van bestuur werd het woord gevoerd door de heer F. E. Jongtien, waarnemend hoofd transport, die in vogelvlucht de doopceel van de jubilaris lichtte. Hij memoreerde onder andere dat de heer Schavemaker als veertienjarige jongen in dienst kwam en toen zegge en schrijve vijftien cent per uur verdiende! Als stoffelijke blijken van waardering bood de heer Jongtien het gou den ere-insigne en het gouden horloge aan. De heer J. Adrichem overhandigde na mens de jubileumkas een cheque, terwijl hij mevrouw Schavemaker als dank „voor het 27 jaar brood snijden” een bloemetje overhandigde. PARIJS. Het Franse prototype van de Concorde, de 001, is vandaag hier uit Dakar Senegal teruggekeerd voor de Pa- rijse luchtvaartshow. De afstand, ongeveer 5.000 kilometer werd zonder tussenlandingen afgelegd in twee uur en 37 minuten. De afstand van Parijs naar New York, één van de be langrijkste toekomstige routes van de Con corde, is 1.000 kilometer langer. o- DE STADSSCHOUWBURG brengt daar naast van vrijdag- tot en met maandag avond Willem Wylers super-produktie „Ben Hur” weer in IJmuiden terug, een film met spectaculaire taferelen uit de Romeinse tijd, waarvoor destijds niet min- IN DIT THEATER is men eveneens op een oud succes teruggekomen en wel de bekende musical „My fair lady”, met Audrey Hepburn en Rex Harrison. Het pu bliek heeft hier altijd storm voor gelopen, zodat mag worden aangenomen dat ook van donderdag- tot en met woensdagavon den de belangstelling weer bevredigend zal zijn. De beide pinkstermatinees in dit theater zijn met de vertoningen van de Nederlands-sprekende film „De avonturen van Pietje Bell” ditmaal geheel op de jeugdige bezoekers afgestemd. Beide heren moeten de consequenties trekken uit de verkiezingsnederlaag van de CHU bij de Tweede-Kamer-verkiezingen, aldus de heer Kikkert. De CHU verloor volgens hem door een verkeerde campagne. BEVERWIJK. De noteringen op de groenteveiling Kennemerland op woensdag 26 mei waren: Aardbeiden 82-89, andijvie 33-60, asperge 210-400, bloemkool 43-124, bospeen 67-104, bosbiet 32-55, prei 60-85, komkommer 38-48, radijs 26-45, raapstelen 15-16, sla 6-8, spinazie 10-27, snijbonen 650-680, sperziebonen 540-550, tomaten 98- 195, postelein 22-49, rabarber 20-39, Op de bloemenveiling kwam men tot de volgen- 18-42, trosanjer 160-210, anemoon 20-56, anthurium 100-220, calla 80-95, chrysant jaarr. 180-260, duizendschoon 80-125, ere- mures 115-160, fresia 80-240, gerbera 21-38, iris 60-135 proff 205-paars 265, ixia 90-180, lelie per tak 40-125, lelie per kelk 9-26, le lie per bos 35-260, margriet 40-120, orchi- deen 70-330, pioenroos 80-165, ranonkel 35- 43, babyroos 8-22, tulp 40-85. Planten: Achmer 720-900, achimes 75-90 anthurium 450-620, begonia 32-260, begonia rex 28, bellaperona 120, brommelia 150- 280, coleus 5-45, cyclamen 125-185, ficus 40- 280, fuchia 110-160, gloxinia 120-380, gera nium 60-140, hedera 40-180, hertshoorn 120- 220, hortensia 450-500, kalanchoe 40-60, pot chrysant 40-75, primula 25, St. Paulia 75- 140, Ster v. Bethlehem 165, Thunbergia 80, vriesia 160-320 en gemengde planten 50- 160. Een reorganisatie van de Velser Ge meenschap wordt als noodzakelijk erva ren op grond van allerlei veranderingen in het maatschappelijke en culturele le ven, waarvan de heer Van Os als de meest in het oog lopende de volgende sig naleert. Het verenigingsleven speelt een aan zienlijk minder belangrijke rol in het le ven van de gemiddelde burger dan kort na de oorlog de Velser Gemeenschap ging in 1953 van start het geval was. Degenen, die zich interesseren voor en be moeiingen hebben met het welzijn van de burgers vormen nu veelal vrij losse en informele groepen, die hun belangstel ling en hun activiteiten richten op bepaal de gerichte onderwerpen; De samenwerking tussen personen of groepen van verschillende geestelijke ach tergrond is zo vanzelfsprekend geworden, dat deze niet meer op opzettelijke wijze behoeft te worden gestimuleerd; Er is naast de in het werk van het gemeentebestuur tot uitdrukking komende politieke demokratie een’op meer directe wijze funktionerende begeleiding door de bevolking ontstaan van aktuele gebeurte nissen en ontwikkelingen, die dringend deskundige assistentie en coördinatie met verwante aktiviteiten behoeft. Doopsgezinde Gemeente. Tijdens een ledenvergadering van de Doopsgezinde Gemeente zijn tot leden van de kerkeraad benoemd mej. A. S. Scholtz en de heer J. Bakker, beide uit Beverwijk en de heer A. A. Mant je uit Castricum. Jubilaris Bais wordt door de heer Linnenbrink in het bezit gesteld van zijn gouden horloge. VELSEN. Half juni zal de Velsense wethouder van onderwijs de heer M. Roes singh, naar de Verenigde Staten vertrek ken voor een verblijf van ongeveer zeven weken. Op uitnodiging van de A.A.A.S., American Association for the Advance ment of Science, zal hij als bioloog en des kundige op onderwijsgebied een serie voor drachten houden op zomercursussen voor leerkrachten bij het voortgezet onderwijs (high schools). De onderwerpen, die door de heer Roes singh zullen worden behandeld zijn Onder wijsvernieuwing in West-Europa, Milieu hygiëne, Plankton en eiwitten uit zee (vis serij). De tournee, die op 17 juni in Washington D.C. zal beginnen, voert hem door het gehele gebied van de Verenigde Staten. Door een twintigtal deskundigen uit ver schillende landen zal op deze wijze wor den bijgedragen tot een voortgezette vor ming van docenten bij het Amerikaanse middelbaar onderwijs. Half augustus zal de heer Roessingh zijn werkzaamheden op het stadhuis hervatten. Zijn portefeuilles zullen tijdens zijn afwe zigheid worden waargenomen door wethou der C. Ockeloen. De heer T. Ensink, chef sector havens en vervoer, dankte de jubilaris voor al het werk dat hij in de loop der jaren heeft verricht en overhandigde de heer Schave maker „het ontbrekende jubileumge schenk”: de enveloppe met inhoud. Of het nu gaat om MINI - MIDI of MAXI, bij ons vindt u een grote verscheidenheid in modellen, stof fen, kleuren en dessins. DEN HAAG. Het CHU-Tweede-Ka- merlid H. Kikkert heeft in een interview met „Trouw” verklaard dat voorzitter prof. Van Hulst van zijn party en iyst- trekker Udink, nu fractieleider in de Tweede Kamer, eigenlyk hun functies ter beschikking moeten stellen. De heer Kik kert is er ook niet voor dat de heer Udink in het nieuwe kabinet stapt. waarmee hij steeds zijn werk heeft ge daan en nog steeds doet! „Niet alleen op administratief gebied bent u goed op de hoogte, maar ook de procestechnische kant van ijzer en staal maken is u welbe kend”, aldus de heer Linnenbrink, die ver volgens de traditionele jubileumgeschen ken overhandigde: het gouden ere-insigne, het gouden horloge en de enveloppe met inhoud. Jubileum. Woensdag 2 juni zal het vijfentwintig jaar zijn geleden dat de heer A. D. Hoos uit IJmuiden in overheids dienst trad. De jubilaris, thans werkzaam als technisch opzichter B bij de mecha nische werkplaats van de PEN-centrale in Velsen-Noord, zal woensdag 16 juni door de directie op het hoofdkantoor in Bloe- mendaal worden gehuldigd. VELSEN. De reserves van Telstar sloten gisteravond in de eerste klas voor B-elftallen de competitie af met een thuiswedstrijd tegen Volendam. Er waren zo’n 300 kijkers van getuige. De gasten ble ven in dit slotduel met een score van 3-1 op winst. DE MEEST opmerkelijke film uit het weekprogramma van het Kennemer thea ter is ongetwijfeld „Soldier bleu”, die hier van zondag- tot en met woensdagavond zal gaan draaien. Het slot van deze, ove rigens nogal kalm verlopende western be staat namelijk uit ’n orgie van wreedheden welke het Amerikaanse leger zich in de tweede helft van de vorige eeuw permit teerde bij het uitroeien van een indianen dorp. Een weergave met zoveel bloedige details, dat de toeschouwer onwillekeu rig zal worden herinnerd aan recente, soortgelijke uitbarstingen van zinloze wreedheid en moordzucht in Vietnam. REGISSEUR NELSON heeft deze paral- lelen waarschijnlijk bewust willen aan brengen, om tegelijk een schokkende vi sie te kunnen geven op de weinig fraaie manier waarop indianen destijds door de pioniers uit het westen werden behandeld en systematisch uitgeroeid. Daarbü ge steund door het leger nog wel. Vandaar dat dergelijke beelden nu niet bepaald ge schikt zijn voor zwakke zenuwen. VOOR DE REST van de week wordt het publiek dan weer de volgende keuze ge boden: de> comedie „Daddy darling”, te vertonen van donderdag- tot en met za terdagavond; „De commando’s”, voor de nachtvoorstelling van zaterdag en de tweede matinees van zondag en van maan dag; „De openbaring van het sexleven”, welke film voor de nachtvoorstelling van vrijdag is bestemd, met tenslotte „Gulli vers reizen”, voor de beide eerste mati- Hur”, die weer in de Velsense Stads schouwburg zal worden vertoond. Louis de Funès in „Gendarme op drift" waarmee de pinksterprogram- ma’s van City een vrolijke noot kan worden verleend. Het heeft Telstar in de strijd met Vo lendam niet meegezeten en vooral Kort en Dacus trofen verschillende keren paal of lat. Bij de gasten liep het in de eerste helft beter en zij konden door twee tref fers van de jeugdspeler Smit voor rust een 2-0 voorsprong nemen. In de tweede helft pakte Telstar de zaken energieker aan en wist na twintig minuten door Jo han Kluyskens tot 1-2 op te halen. Kan sen op de gelijkmaker lieten de Velser re servisten onbenut. Zes minuten voor het einde werd door Mühren met een derde Volendamse treffer het pleit definitief be slecht. In het sportpark Schoonenberg speelt het B-elftal van Telstar met onder meer Bijl (HRC), Heistek (Uitgeest), Smit, (Stadskanaal), Daranack (Suriname), Meyer (DWV) en Van der Velde (Alk- maarse Boys) als testspelers donder dagavond tegende Haarlemse tweede divisieclub EDO. Aanvang half zeven. IJMUIDEN Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Cornells Willem, Lissabon, IJmuiden; Ju nior, Lissabon, IJmuiden: Stern, Antwerpen: Amstelstroom. Hull; Darmstadt, Bremerhafen; Unterweser, Flixborough; Albert V, Felixtowe, Buitenhuizen; Asta, Antwerpen; Saarstein, Ant werpen; Alchimist Bremen, Patras; Hercules, Hamburg, IJmuiden; Kattenturm, Cont. Plat, IJmuiden; Bernd B, Mantyluoto; Philetas. Ham burg; Lizard. Leixoes, Zaandam; Bravo Con tender, Immingham; Kennemerland, Bremen; Smitlloyd 2, Cont. Plat; Audacia, Londen, IJ muiden; Quo Vadis, Antwerpen; Aaltje, Londen: Jonrix, Montrose: Security, Avonmouth; Florida, Collyn; Andros Mariner. Freemantle; Canis. Sta vanger: Blatence, Londen; Gerd Wesch, Ant werpen, IJmuiden; Peking, Rotterdam; Smit lloyd 11, Stavanger; Portslade, Ipswich. Woensdag vertrokken uit IJmuiden; Martha Friesecke, IJmuiden. Londen; Afrodite, Rotter dam; Aeglr, Narvik; Hunnau. Flixborough; Tor Anglia, Immingham: Oranje Nassau, Southamp ton; Lady Sorcha, New Castle; Julien Delmas, Duinkerken; Otello, Antwerpen; Theodoras K, Ventspils- Wib, IJmuiden, Hull; Konstantin Shestakov, Hamburg; Bodil Schmidt, Flixbo rough: Heino Broehann, Flixborough; Theofilos J. Vatos. Gibraltar; Schiekerk, Antwerpen; Am stelstroom. Hull; Avenir, Billingham; Karin Winkler, Felixtowe; Ask, Antwerpen; Unterwe ser. Flixborough; Boreas, Rotterdam; Brezza, Gi braltar; Spaarnestroom, Rotterdam; Ilichovo, Velsen, Leningrad; Sunpolynesia, Vlissingen; Vlistborg. Lynnkoeping; Wimbrown 3, Cont. Plat; Dolf In G, Rotterdam; Bravo Contender, Immingham; Audacia, La Palllce, IJmuiden. Donderdag aangekomen: Zaanstroom, Felix towe; Cowdray, Cows; Kutno 2, Belfast, IJmui den; Essi Kristine, Pepel, IJmuiden; Alchimist Hamburg. Tonay Charente; Tor Mercia, Im mingham. Donderdag vertrokken: Egori, Hamburg; Lake Bosomtwe. Bremen: Maron, St. Maartep; Her cules, IJmuiden, Cartagena; Tangistan, IJmui den, Antwerpen. van de Velser Gemeenschap om te komen tot een goed overleg met de gemeen- schapsorganisaties in Beverwijk en Heemskerk over deze zaken niet zijn ge slaagd. De heer Van Os van den Abeelen voegt daar de volgende beschouwing aan toe: „Wij achten het niet verantwoord langer te wachten op de helaas opnieuw op de lange baan geschoven beslissingen over de gemeentelijke indeling in de IJmond. Hoe deze beslissingen op de duur ook zul len uitvallen, het zal naar onze mening in elk geval in het belang van de bevolking zijn, indien het welzijnsbeleid en de sa menlevingsopbouw in de gehele IJmond op vergelijkbare wijze en in goede samenwer king zouden kunnen worden georganiseerd. Hierbij kunnen ons inziens alle betrokke nen hun eigen standpunt over de meest gewenste gemeentelijke indeling handha ven. Het ware te wensen, dat dit inzicht alsnog zou doorbreken in Beverwijk en Heemskerk”. Aldus de voorzitter van de Velser Gemeenschap. - - - ‘.J ‘I...,.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 9