Ex-Hongaar kampt met keepersprobleem Porsche al weer zeker De blunde raar van Belgrado of de held van Athene? van wereldtitel merken PUSKAS HOUDT PANATHINAIKOS OPZETTELIJK DOM OVER AJAX WOEDENDE HEZEMANS REIKTE SLECHTS TOT TWEEDE PLAATS Doden op race-circuits „Die stomme Berg, hij rijdt als een sloper rond” ai E ■•iB. A Van Lennep derde op Nürburgring John Glenn Puskas: Keizer Wereldtitel basketbal voor Russinnen Eredivisie ontsnapte bij race aan dood geen blessure in cijfers 14 DINSDAG I JUNI 1971 15 -11 Panathinaikos omgekocht? Russisch Olympisch team speelde gelijk Wie helpt? (Van onze sportredactie) s l (Van onze sportredactie) ADVERTENTIE JOHN DRIESKENS i. Een uitspraak die slechts met een glim lach gehonoreerd kan worden, omdat Pa nathinaikos in het Europa-cuptoernooi an no 1971 nog niet in het buitenland heeft gewonnen. Van de Luxemburgse kampioen Jeunesse d’Esch werd met 2-1 verloren. Slovan Bratislava, de volgende tegenstan der, won thuis met dezelfde cijfers. Ter wijl de opponent in de halve finale, Rode Ster, in Belgrado zelfs met 4-1 over Pa nathinaikos heenliep. Slechts in Engeland tegen Everton werd gelijkgespeeld: 1-1. De enige overwinning die Panathinaikos dit jaar in het buitenland boekte, behoort niet thuis in het kader van het Europese- bekertoernooi. Het was het resultaat van 33 33 33 33 33 33 33 33 33 33 33 33 33 33 33 33 33 33 5 5 7 6 9 12 8 9 7 9 16 9 10 10 13 10 9 12 3 4 5 6 5 5 11 12 14 15 12 16 16 16 15 18 21 20 55 53 49 48 47 44 36 33 31 27 26 25 24 24 23 20 15 14 80—24 89—16 61—26 72—24 48—18 52—32 4542 42—35 44—64 32— 46 26—54 31—46 35—41 39—58 33— 59 22—65 24—74 21—62 Elefterakis traint nu nog met de hand in het gips. Maar morgenochtend gaat het gips eraf. Porsche had niet de snelste wagens op het circuit. De 12-ciiinder Ferrari 312 van de grand-prix-rijders Jacky Ickx en Clay Regazzoni was duidelijk sneller, zoals hij ook in de training het vlugst was geweest. De Ferrari nam in de eerste 20 ronden een voorsprong van meer dan een minuut op de concurrenten, van wie Stommelen met Alfa in tweede positie lag. In de zes de ronde had Ickx een pitsstop moeten maken, aangezien zijn koelwater kookte. INDIANAPOLIS. De Amerikaan Al Unser heeft voor de tweede achtereenvol gende maal de 500 mijlsrace van Indiana polis gewonnen. Met zijn Colt-Ford legde hij de 802 km af in de recordtijd van 3 uur 10 min 11,56 sec, hetgeen een gemid delde snelheid betekent van 253,849 km per uur. Het oude record stond sinds 1969 op naam van Mario Andretti met 3.11.14,71 (252,242 km per uur). Felicitaties voor winnaar Chiotakis van zijn vrouw. 2. (Van onze sportredactie) n Q g e 1 L e i. I). f- ■s. je :h ti t- een niets zeggend oefenwedstrijdje. Pana thinaikos won zondag van Penhill Stan dard, een Londense amateurclub, met 16-0. LENINGRAD. Het Russische Olym pische voetbalteam heeft in Leningrad een vriendschappelijke wedstrijd tegen het Oostenrijkse amateurelftal gelijkge speeld, 1-1. Bij de rust leidde Rusland door een treffer van Kozinkevitsj in de 38ste minuut. Vijf minuten voor tijd scoorde Fentler de gelijkmaker. In de 67ste mi nuut miste Trosjien een strafschop. Rus land speelt morgen te Moskou de eerste wedstrijd voor de eliminatieronde van het Olympisch voetbaltoernooi tegen Neder land. Puskas wenst dat bijna kinderlijke ver trouwen te behouden. Op die wijze, via een zachte, vriendelijke trainingsmetho- diek, wil hij tenslotte bewerkstelligen dat woensdagavond tegenover Ajax een volle dig onbevangen en vooral ontspannen Pa nathinaikos staat. Dat wil niet zeggen dat Ferenc Puskas (in tegenstelling tot zijn collega Rinus Michels van Ajax, die Griek se journalisten niet te woord wilde staan, de voorkomendheid zelve) alle touwtjes heeft laten vieren. Hij houdt bijvoorbeeld streng de hand aan bedtijden. Om half twaalf moet zijn selectie onder de wol lig gen. Om zijn stiptheid te bewijzen en ken nelijk om de schrik erin te brengen, stuurde de Hongaar twee spelers terug naar Griekenland, die ’s nachts bij een tussentijdse controle op het appèl ontbra ken. Mitropoulos (reserve rechtsback) en Rokisis (reserve-middenvelder) zullen de finale via de Griekse televisie moeten vol gen. Blijven over achttien spelers. Bijna ondenkbaar, 't Is wel een bekend feit dat enkele spelers van Panathinaikos één dezer dagen Velasques sigaren hebben ontvangen. En iedereen weet hoe gek die buitenlanders daar op zijn. Zal het de wedstrijd beïnvloeden? Krijgen de Panathinaikos spelers juist daarom méér zelfvertrouwen of laten ze de bal schieten voor nog meer Velasques sigaren? Nederland wacht met spanning af. $0% De ruim 150.000 toeschouwen, die het zon nige circuit omzoomden, zagen Regazzoni en Ickx niet meer voorbij komen. De flit send snelle Ferrari was definitief in de pits gebleven omdat het mankement aan het koelsysteem niet kon worden verhol pen. Porsche heeft daarna de strijd vol ledig beheerst. De stand halverwege werd ook de eindstand waarbij de Alfa’s van De Ademich- Pescarolo en Hezemans-Vacarel- la ruim 4 'ft minuut verloren op de Prosche 908 van Larousse en Elford en bijna drie minuten op de andere twee Porsches, die op de ereplaatsen eindigden. De uitslag: 1. Larousse-Elford (FR-GB) LONDEN. Puskas gelooft niet in een blessure van Piet Keizer. Volgens de trai ner had hij helemaal geen blessure, toen hij donderdagavond in de wedstrijd tegen Feijenoord het veld van het Olympisch Stadion verliet. „Ach welnee, Michels heeft natuurlijk gedacht: 1-0, dat is gebak ken. Piet Keizer moet nu gespaard worden. Haarlem-FC Utrecht 1-1, Holland Sport-Go Ahead 2-2, NAC-NEC 1-1, Hezemans was overigens niet de enige teleurgestelde tijdens deze Pinksterraces, die veertienduizend toeschouwers meer trok dan de internationale formule drie race (22.000). Ook Loek Vermeulen zal ver bitterd terugzien op dit weekeinde; bij de start van de toerwagens groep 1 zag hij zich getorpedeerd door Bart la Grouw met als gevolg een lekke band. Hij parkeerde de wagen op de Hunserug naast de baan, stond er nog even triest naar te kijken en vervolgens werd het karwei grondig afge maakt door de broer van Bart, Bob la Grouw die zijn wagen vol in de achterzijde van de geplaagde Simca Rally boorde. De standaardraces gaven toch al aanleiding Ook houdt Puskas doelbewust de span ning tussen de beide doelverdedigers Ta- kis Ikonomopoulos en Vasilis Konstantin in stand. Gistermiddag trainde hij op het sportcomplex van de Bank of Engeland, waar het Engelse nationale elftal ook al tijd verblijft, de twee keepers om beur ten. Ikonomopoulos en Konstantin ver werkten een zeer zwaar programma, waar bij de één niet voor de ander wilde on derdoen, met als resultaat twee uitgeput te doelverdedigers na ruim twee uur trai ning. Puskas weigerde echter ook na die oefeningen een beslissing te nemen. Of hij Ikonomopoulos, die in Belgrado faalde of Konstantin, die in Athene een goede wed strijd tegen Rode Ster speelde, kiest, blijft dus nog een open vraag. „Ik moet daar nog eens twee nachtjes over slapen”, al dus de trainer. Waarschijnlijk zal de verdediger Elef- therakis wel deel uitmaken van het team dat Ajax zal bestrijden. Eleftherakis bles seerde in de competitiewedstrijd tegen Apollon weliswaar zijn hand, maar die blessure is voorspoedig geheeld. Puskas: „De ochtend vóór de finale wordt het gipsverband dat om de hand werd ge daan om de genezing te bespoedigen (er was niets gebroken) verwijderd”. Puskas, gevraagd naar het uitblijven van informatie over Ajax: „Wat zou ik Pa nathinaikos moeten vertellen? Ik weet het niet”. Op de vraag of Panathinaikos dan niet de beschikking heeft iver een film yan bijvoorbeeld de wedstrijd Ajax Feijenoord, antwoordde hij: „Mijn club is niet zo goed georganiseerd. Filmopna men zijn tot nu toe nooit gemaakt. Wij hebben geen film”. Aangenomen mag worden dat Puskas de waarheid spreekt. Maar evenzeer waarschijnlijk is het feit dat die zgn. „achterlijkheid” van Pana thinaikos ten opzichte van Europese top clubs, die hun tegenstanders plegen te ontleden tot op het bot en die gegevens doorspelen aan hun spelers, de Hongaar wel erg goed uitkomt. Hij wil niet dat Panathinaikos zich teveel bezighoudt met Ajax. Dat zou maar nodeloos afleiden en bovendien zou de kans bestaan dat zijn spelers geïmponeerd het gras van Wembley zouden betreden. Nee, Pana thinaikos wordt kunstmatig „dom” ge houden. SAO PAULO. Rusland heeft in Sao Paulo de wereldtitel basketbal voor da mes veroverd. In de laatste wedstrijd ze gevierden de Russinnen met 81-49 over Brazilië na een ruststand van 40-26. Tsjechoolowakije eindigde als tweede en Brazilië als derde. Rusland bleef in zes wedstrijden ongeslagen, de Tsjechische en Braziliaanse dames verloren tweemaal. Als tweede eindigde de Amerikaan Pe ter Revson met een McLaren-Offenhausef. Hij maakte een tijd van 3 uur 10 min en 34,44 sec. Aan het begin van de wedstrijd raakten bij een ongeluk twaalf fotografen ernstig gewond. De chauffeur van een officialswa- gen, die in de presentatieronde voor het deelnemersveld uitreed, raakte op een ge geven moment de macht over het stuur kwijt. De wagen ramde een caravan, waarin vele persvertegenwoordigers plaats hadden genomen. De gewonden moesten met een helikopter naar een ziekenhuis worden vervoerd. De eerste Amerikaanse astronaut John Glenn, die in de wagen zat, bleef ongedeerd. Later gebeurden er nog enkele ongeval len, maar doden vielen er niet te betreu ren, Er waren ongeveer 300.000 toeschou wers. NEUHAUSEN. Tijdens internationale autoraces op een circuit bij het vliegveld Neuhausen (Wdl) zijn bij een ongeluk drie mensen om het leven gekomen. De Oos tenrijkse coureur Franz Albert raakte met zijn Chevrolet-Camaro in een bocht aan het slippen en raasde vervolgens in op een groep soldaten. Drie soldaten von den de döod, een soldaat raakte zwaar gewond. Albert was licht gewond. Tijdens internationale motorraces zijn in de Joegoslavische plaats Skofja Loka twee rijders om het leven gekomen. De Brit John Burges (35 jaar) verloor in de 500 cc race de macht over zijn stuur en ramde in volle vaart een muur. Enkele ogenblikken na aankomst in het zie kenhuis overleed hij. In de 125 cc race verloor de Joegoslaaf Tone Kralj het leven nadat hij door een botsing met een andere deelnemer ten val was gekomen. De ’20-jarige Amerikaan Leigh Yados is tijdens autoraces op het circuit van Mallory Park (Engeland) om het leven gekomen. Yados raakte met zijn Merlyn van de baan en sloeg toen tegen een con trolepost. De Amerikaan overleed ter plaatse. ZANDVOORT. Toine Hezemans was woedend: „Die stomme Berg, hij rijdt als een sloper rond. Steeds afhouden en dan uit de bochten bij me vandaan trekken. Ik dacht op een gegeven moment, ik druk hem in de vangrail.” Doelwit van zijn woede was DNRT/Sony-rijder Ernst Berg die Hezemans op alle mogelijke manieren achter zich wenste te houden. Hij haastte zich dan ook om alle gaten dicht te gooien om dan met het grotere vermogen van zijn Escort 1600 RS weg te trekken van Toine met de slechts 1300 cc metende Alfa Romeo GTA. Bob van de Sluis ging nu als eerste over de streep, op een der tigtal meters gevolgd door Hezemans, die Berg pas na vijf rondjes achter zich liet door konstant het kofferdeksel van de Es cort te rammen, waardoor Berg in de Ger- lag zo van streek-raakte dat hij even ruim te gaf. Toen was de afstand ook voor een Europees kampioen al te groot en zijn uit spraak „Je kan niet altijd winnen maar als het zó moet” illustreerde de teleurstel ling. Hij rekende echter buiten Feijenoord. Die club speelde in de tweede helft een enorm sterke partij voetbal. Vooral het derde doelpunt (van Schneider) was knap.” Turkije en Joegoslavië hebben zich ge plaatst voor het toernooi om het Europees kampioenschap basketbal voor heren, dat in september te Essen wordt gehouden. Beide ploegen hebben tijdens een toernooi in Ankara zo’n voorsprong opgebouwd, dat zij niet meer achterhaald kunnen wor den. Porsche 908 van Larousse en Elford en km per uur). 2. Rodriguez-Siffert (Mex- Zwi) Porsche 908 5.53.33,4. 3. Marko-V^n Lennep (Oost-Ned) Porsche 908 5.53.33.5. 4. De Adamich-Pescarolo (It-Fr) Ferrari 5.56.20. 5. Hezemans-Vaccarella (Ned-It) Alfa Romeo op twee ronden. Snelste ron de Jacky Ickx met Ferrari 7.40,8 (gem. snelh. 178,4 km per uur). Natuurlijk kent Tsipras de resultaten van zijn club in de Europa-Cup. Blijft als enige mogelijkheid over, dat hij verwacht dat Puskas Panathinaikos woensdagavond in het Wembleystadion naar de overwin ning zal leiden. Tsipras kan een kinder lijk vertrouwen worden verweten in de Hongaarse balling, maar dat is niet ge heel terecht. Puskas werkt een dergelij ke houding, zeker bij zijn spelers, in de hand. Ferenc speelt een spel met een uit zonderlijk hoge inzet. Dat is niet alleen de Europese titel of de beker. De meest wilde verhalen over de prijzn die hij en zijn spelers in de wacht zullen slepen, wanneer Ajax woensdagavond om half tien verslagen is, doen hier in Londen de ron de. Van huizen en pensioenen verstrekt door de Griekse regering, die een sportief succesje best kan gebruiken, tot en met vele honderdduizenden guldens van Griek se miljonairs. Hoe hoog de prijs, voor een Griekse overwinning neergeteld, ook mag zijn, aan de verafgode meester Ferenc Puskas valt niets te merken. Zijn spelers ontspannen zich in Londen. Ruim tien dagen reeds verwerken zij hun voorbereidingsprogram- maatje, dat de Hongaarse ex-majoor wei gert de naam trainingskamp te geven. „In een trainingskamp mogen geen jour nalisten komen en geen vrouwen. Nee, dit is een doodeenvoudige voorbereiding. We doen het in Londen, omdat in Athene de spelers zouden moeten werken. Het zijn immers amateurs. Hier in Londen konden we ons tot nu toe rustig voorbereiden, ’s Morgens wandelen de spelers wat, ’s middags wordt er getraind en ’s avonds kijken ze naar tv, lezen een krant en gaan dan naar bed om half twaalf”. Die ontspanning en het volledige ver trouwen in het kunnen van Ferenc Pus kas omhult het gehele Griekse optreden in Engeland. Op de trainingen wordt veel gelachen, vooral om Puskas, die de bij eenkomsten voor de honderden Griekse fans tot een one-man-show maakt. Door te schieten uit alle standen, spelers vriend schappelijk te slaan en te knijpen en door ze de meest vreemde opdrachten te ver strekken. Over Ajax wordt (nog) niet veel gesproken, of het zou het grapje van de minister van toerisme, Aslanides, moeten zijn: „Ajax was in de Griekse mythologie een soort dubieuze figuur. Hij pleegde ten slotte zelfmoord”. Stommelen kon tijdelijk de koppositie overnemen tot hij het stuur overgaf aan zijn bijrijder Galli. Twee ronden later kreeg de Porsche van Siffert pech. De Zwitser werd als co-piloot in de Porsche van Rodriguez gezet, waardoor hij in de race bleef. Voor Galli en Stommelen was de wedstrijd, wegens pech, al in de 14e ronde afgelopen en na de 22e ronde van 22,8 km was ook een einde gekomen aan de record jacht van Ickx en Ragazzoni, die in de 5e rondè met 7 min 40,8 sec (178,4 km per uur) de snelste ronde maakten. NÜRBURGRING. Weer heeft een Porsche de 1000 km van de Nürburgring gewonnen. De derde overwinning in suc cessie van het Westduitse merk werd zelfi een volledige triomf doordat zondagmid dag na de winnende bolide van Larousse en Elford de Porsches van Rodriguez-Sif fert en Marko-Van Lennep als tweede en derde over de streep gingen. Door deze overwinning in het Eifelgebergte is Porsche al zeker van het wereldkampioen schap constructeurs met nog drie wedstrij den te rijden. De stand in het wereldkam pioenschap is 1. Porsche 61 punten 2. Alfa Romeo 39 3. Ferrari 16. PSV-MW 2-0, FC Twente-ADO 0-0, Sparta-DWS 6-1, Excelsior-Volendam 0-0, AZ ’67-Telstar 0-1. Feijenoord Ajax ADO PSV FC Twente Sparta Go Ahead NEC FC Utrecht Volendam DWS Telstar MVV NAC Holl. Sport Excelsior AZ ’67 Haarlem 25 24 21 21 19 16 14 12 12 9 5 8 7 7 5 5 3 J. Haarlem en AZ ’67 degraderen. Programma voor aanstaande zondag: FC Utrecht-AZ ’67, Feijenoord-Haarlem, Go Ahead-Ajax, NEC-Holland Sport, MW-NAC, ADO-PSV, DWS-FC Twen te, Volendam-Sparta, Telstar-Excelsior. meo 25.46.6 (gem. snelh. 146.125 km/u.); 2. Liane Engeman (Alfa Romeo. Snelste ronde: Chiotakis 1.40,3 (gem. snelh. 150.496 km/u.). Stand Ned. Kamp.: 1. Chiotakis 27 punten, 2. Engeman 16. Klasse 1150-1300 cc: 1. v. d. Sluis Alfa Romeo 26.13.1 (geb. snelh. 143,896 km/u.); 2. Hezemans Alfa Romeo. Snelste ronde: v. d. Sluis' 1.42,9 (gem. snelh. 148,133 km/u.). Stand Ned. Kamp.: 1. v. d. Sluis 24 punten, 2. Hezemans 15. Klasse boven 2000 cc (veertien ronden 58,7 km). 1. Van Straaten Ford Mustang 26.28,8 (gem. snelh. 132,993 km/u.). Snelste ronde: Van Straten 1.49.1 (gem. snelh. 138,357 km/u.). Stand Ned. Kamp.: 1. Van Straaten 27 punten. Toerwagens. groep 1 (tien ronden 42,93 km). 1. R. Frankenhout Opel Kadett 20.26,4 (gem. snelh. 123,122 km/u.). 2. Post Opel Kadett. Snelste ronde: Frankenhout 2.01,4 (gem. snelh. 124,339 km/u.). Klasse 6500 tot 7500 gulden: 1. Hempenius NSÜ 21.51,3 (gem. snelh. 115,39 km/u.); 2. F. Frankenhout Mazda. Snelste ronde: Hempenius 2.07,9 (gem. snelh. 118,020 km/u). Toerwagens groep 2 (vijftien ronden 62,9 km). Klasse tot 1.000 cc: 1. Dijk stra Fiat Abarth 27.42,4 (gem. snelh. 136.234 km/u.); 2. Kok Hillman Imp. Snelste ronde: Dijkstra 1.49,1 (gem. snelh. 138,357 km/u.). Stand Ned Kamp.: 1. v. d Pol 19 punten, 2. Dijkstra 18 Klasse 10000-1150 cc: 1. Van Oorschot NSU 27.50,7 (gem. snelh. 135,622 km/u.); 2. Leeuwen- burgh Fiat 128. Snelste ronde: Van Oorschot 1.48.1 (gem. snelh. 139,637 km/u.). Stand Ned. Kamp.: 1. Van Oorschot 18 punten, 2. Leeuwen- burgh 12. Formule Ford (2e manche): 15 ronden (62.942 km), 1. Strous (Lotus 69); 2. Schouwink (Lotus 61 m). Snelste ronde: Vermeulen (Mer lyn) 1.38.4 (153,402 km/uur gem.). Stand Ned. Kamp.: 1. Schouwink 15 punten; 2. Strous 10 punten. Formule Vee (2e manche)20 ronden (62.942). 1. Luyendijk (Motul); 2. Swartsenburg (Austro). Snelste ronde: Swartsenburg 1.44.0 (145,143 km/u. gem.). Einduitslag: 1. Luyendijk 2 pnt, 2. Swartsen burg 4 punt, 3. Verhey 6 pnt. Stand Ned. Kamp.: 1. Verhey en Swartsenburg 16 pnt. Eenzitters, sport/renwagens/prototypes en vrije formule: 12 ronden (50.316 km): eenzit ters: 1. Dudok van Heel (Lotus) 19.54.01 (151.706 km/uur gem.). Sport/renwagens/prototypes en vrije formule: boven 1300 cc: 1. Kinsbergen (Chevron-b8) 20.07.0 (150,947 km/uur gem.). Tot 1300 cc: 1. Vaassen (Fiat 850 Special) 20.03.5 LONDEN Hoe volkomen afhan kelijk Panathinaikos is van Ferenc Puskas wordt onderstreept door een uitspraak van de voorzitter van de Griekse kampioensploeg Hercules Tsipras. Tsipras, een rijke 38-jarige ingenieur, verklaarde in swinging Londen waar het elftal en zjjn be stuur al meer dan tien dagen hun tijd zoekbrengen: „Panathinaikos is altijd al goed geweest. Jaren geleden had den we een even sterk team als nu. Er is echter één groot verschil. Nu hebben we Ferenc Puskas, die heeft ons van een minderwaardigheids complex (niet in het buitenland te kunnen winnen) verlost I sia- tot hevige discussies. Even leek het erop dat Leen Hagman op de vuist zou gaan met een DNRT-Sony-monteur omdat Fr. Fran kenhout de NSU van Hagman vanaf de Tarzanbocht tot de Hunserug probeerde weg te drukken. De gemoederen werden echter gesust en Hagman volstond met een protest. Nico Chiotakis leidde van start tot fi nish in de grote toerwagen-race boven 1150 cc met een constante voorsprong van en kele honderden meters op Liane Engeman die al haar krachten nodig had om zich Han Akersloot van het lijf te houden. Aker sloot leek te slagen in de vijfde ronde toen hij Liane binnendoor in de Gerlach pakte maar Han schakelde verkeerd terug en moest de race uitrijden met een gematigd toerental. Opnieuw geen succes dus voor de als „razend snel” aangekondigde Es cort. Een saillant detail: Ook in de auto sport gaan etherpiraten Veronica en Noord zee met elkaar in de slag. Veronica heeft zijn eigen team en het SIR-team (Nico Chiotakis, Bob van de Sluis) wordt mede- gesponsord door Noordzee. Het fraaiste spektakel kwam nu dan ein delijk eens van de kleinste toerwagen- tjes en de formule Vee. Bij die toerwagens had Henri van Oorschot razendsnel ge traind (1.50.7) vóór Rob Dijkstra en Jan van de Pol. Iedereen verwachtte dan ook een herhaling van het Pasen-gevecht tus sen Van Oorschot en Dijkstra maar zo ver kwam het niet; Van Oorschot start te miserabel, waarvan Ed Swart (niet in zijn Chevron-kanon maar in een Fiatje 128) gebruik maakte. Hij dook in de ont stane ruimte en kwam triomfantelijk als eerste uit de Tarzanbocht. Ook die vreug de was van korte duur want in de derde ronde was daar volkomen onverwacht de kleine Hillman Imp. van Hans Kok die zich voor de Fiat drong. Dat hij die positie lang zou kunnen handhaven was niet te verwachten. Rob Dijkstra perste er een snelste ronde uit van 1.49.1, hetgeen op zijn beurt goed was voor de koppositie die hij niet meer afstond. Ed Swart was al uit gevallen met een lekke band en Hans Kok trad in het strijdperk met Van Oorschot waarbij kennelijk vergeten werd dat de heren niet in dezelfde klasse reden en bo vendien nog in hetzelfde team zitten. Het duel draaide uit op een close-finish in het voordeel van Hans Kok die daarmee de tweede plaats in zijn klasse behaalde. Voor veel vuurwerk zorgde een drietal formule Vee-rijders t§ weten Ron Swart senburg, Paul Verhey en „Opa” Jaap Luyendijk (Jaap was net grootvader ge worden). De race werd in twee manches verreden en in beide manches was oude vos Luyendijk de beide aanmerkelijk jon gere tegenstanders te glad af, ook al omdat snelste man Jelle Hingst beide ke ren pitstops moest maken. De uitslagen: Toerwagens, groep 1. tot 6500 gulden (tien ronden 41,93 km) 1. Wunderink Sima 21.36,3 (gem. snelh. 116,472 km/u); 2. Ma- thijssen Sima. Snelste ronde: Wunderink 2.07.8. Eerste manche Formule Ford (vijftien ronden 62,9 km) 1. Schouwing Lotus 61m 25.24.2; 2. Schmidt Huz-Beattie 26.21.3. Eerste manche for mule Vee (vijftien ronden 62,9 km) 1. Luyen dijk Motul 26.30.5; 2. Swartsenburg Austro 26.30.6. Toerwagens, groep 2 (Vijftien ronden 62,9 km), klasse 1300-2000 cc. 1. Chiotakis Alfa Ko-

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 15