Prins Bernhard verrichtte Feestprogramma trok bleek Vader en zoon met pinksterdagen opening sporthal veel belangstelling Willem Duys kreeg van Beverwijk toch zijn goudvissenkom ZILVEREN BROCHE VOOR GOEDLACHSE VERA LYNN Pinksterdrukte in IJmuiden Velsens college van B. en W. wil sluiting van badhuis „Spaarnberg Velserbad wordt tijdelijk gesloten ■w „op hoop van zegen” geen „Hoogvlieger IKK Havenberichten IN DE VISHAL Van 24 juni af Voorstel wordt Drie diefstallen donderdagavond behandeld Honderdvijftig voertuigen aangehouden bij pinkster-controle tijdens het pinkster-weekend „ENTRE NOUS” IN JEUGDGEBOUW Jongetje gewond DEBUTANTEN RAKETJES VEEL PUBLIEK DINSDAG 1 JUNI 1971 99 99 (Van een onzer verslaggevers) 99 BEVERWIJK De sporthal heeft sinds de opening op zaterdagmorgen door Z.K.H. prins Bernhard al duizenden bezoekers getrokken. De samen stellers van het feestweekprogramma hebben dan ook loon naar werken gekregen. Zelfs maandagavond toen er verscheidene demonstratiewedstrij- den van zaalvoetbal, basketbal en zaalhandbal werden gegeven waren de tribunes goed bezet, zodat mag worden verwacht, dat bij competitiewed strijden, waarin wat meer spanning is geborgen, de publieke belangstelling nog groter zal worden. Allemaal verheugende berichten voor de personen, die in het verleden besloten de sporthal te laten bouwen. Na drie dagen „sporthallen” mag tévens worden opgemerkt, dat het sporthalrestaurant en de nabij gelegen biljartzaal in een behoefte voorziet. Menigeen dronk er wat en kon zich plezierig verpozen tussen de sportmensen, die na de wed strijden in het restauratiegedeelte „weer op verhaal kwamen”. 1KO VELSEN Aan het begin van de vrijdag en zaterdag in het Hervormd Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan door de christelijke toneelvereniging „Entre Nous” verzorgde toneelavon den, werd het publiek er telkens op voorbereid dat het te spelen stuk „Vader en zoon” van R. Feenstra niet als „een hoogvlieger” kon worden beschouwd. Een volkomen juiste kwalificatie, want het is een toneel spel in zijn meest eenvoudige vorm gebleken, waar de schrijver geen en kel cliché voor uit de weg is gegaan. Ook de handeling is nauwelijks in teressant en zij wordt op de been ge houden door een aantal onlogische toneelfiguren, waarvan een groot deel in de traditionele zwart-wit contras ten is aangegeven. Kort I.Imondnieuws (Van een onzer verslaggevers) VELSEN-SANTPOORT Belang hebbenden zullen zich waarschijnlijk nog kunnen herinneren dat enige maanden geleden een aantal bezoe kers van het badhuis „Spaarnberg” in Santpoort zich schriftelijk tot de Vel sense gemeenteraad heeft gewend, met het verzoek het door B. en W. in het vooruitzicht gestelde voorstel over een beëindiging van de exploi tatie daarvan af te wijzen. De raad stelde dit schrijven toen in handen van het college voor het uitbrengen van preadvies. 99 IJMUIDER COURANT ■Mm ning van de universele toneel speelkunst. Militaire (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Ook in IJmuiden is om elke Het badhuis „Spaarnberg” aan de Wüstelaan in Santpoort dat, behou dens goedkeuring van de Velsense ge meenteraad, met ingang van donder dag 1 juli zal worden gesloten. zijn ongelijk te bekennen. Moeder en kin deren hebben daarmee hun lesje gehad. De spelers van het A en B Nederlands zaalhockeyteam waren de eerste sport- (Van een onzer verslaggevers) SANTPOORT-NOORD. Tijdens (Van een onzer verslaggevers) Na de basketbal wedstrijd Levis Flamin go’sFiat Stars (zege voor Fiat Stars) heeft men kunnen genieten van hoge spron gen, die leden van de Aalsmeerse trampo- linegroep op het veerkrachtige net tevoor schijn toverden. De groep telt vele Neder landse kampioenen, die op de Europese en wereldkampioenschappen goed voor de dag zijn gekomen. Omstreeks half tien moesten de dames en heren uit Aalsmeer ruim baan maken voor de zaalhandbal- wedstrijd Achilles uit Utrecht en IJmond uit Velsen. Nu hebben B. en W. de gemeenteraad inmiddels meegedeeld het voorstel toch te zullen indienen, omdat het gebruik van het badhuis „Spaarnberg” nog altijd aanzien lijk blijft teruglopen. Sinds I960 is het aan tal bezoekers immers reeds gehalveerd terwijl over de eerste vier maanden van dit jaar, in vergelijking met dezelfde perio de in 1970 het bezoekcijfer met nog eens acht percent is verminderd. Op deze wijze bedraagt het gemiddeld aantal bezoekers thans nog slechts hon- derdvijfentwintig per week. Gelet op de capaciteit van het badhuis, namelijk twee duizend douches per week, acht het col lege het dan ook niet verantwoord de ex ploitatie nog langer voort te zetten. Van daar dat B. en W. de raad toch in over weging geven te bepalen dat het badhuis met ingang van 1 juli 1971 zal worden ge sloten. Met betrekking tot de verdere toekomst van het gebouw „Spaarnberg” dat gedeel telijk wordt gebruikt voor de huisvesting van het filiaal Santpoort-N. van de open bare bibliotheek Velsen, kan het college nog geen nadere mededelingen versterk- ken. Met de bestuurscommissie der open bare bibliotheek beraadt het zich namelijk over de vraag, of door verbouwing van de binnenkort eventuegl vrij te komen ruimte voor het filiaal, dan wel of voor de huisvesting hiervan een andere oplos sing moet worden gekozen. Dit voorstel over de sluiting van het badhuis is op de agenda geplaatst voor de openbare raadsvergadering, welke donder dagavond 3 juni zal worden gehouden. VELSEN. Zaterdagmiddag werd in een sloot bij Rijksweg 9 een verlaten be stelwagen aangetroffen. Later bleek dat de auto in de nacht van 28 op 29 mei in Am sterdam was gestolen. De drie para’s kwamen tot verwon dering van de duizenden toeschou wers precies in het landingsgebied terecht, dat middels een cirkel was gemarkeerd. Beverwijk heeft zaterdagmorgen Z.K.H. Prins Bernhard en de vele genodigden feestelijk ontvangen. Honderden mensen waren voor de ingang van de sporthal sa men gestroomd toen burgemeester J. G. S. Bruinsma. de commissaris van de ko ningin, mr .F. J. Kranenburg en de leden van de Stichting Sporthal de koninklijke gast verwelkomde. Zondagmorgen was de hal te klein aan alle belangstellenden voor de thema tische viering een plaatsje te bieden. De viering werd verzorgd door kapelaan Jan Ruijter, het jeugdkoor van de St. Jozef- parochie en een combo. Jhr. mr. A. Feith, voorzitter van de Na tionale Sportfederatie had nog een verras sing in petto. Hij schonk namens het NSF het respectabele bedrag van 125.ni»0 aan de Stichting Sporthal. „Het is een gift, die meer zegt dan veel woorden.” een zogenoemde pinkstercontrole heeft de Vel sen 3 politie vrijdag 28 mei honderdvijftig personenauto’s aangehouden en gecontro leerd. In totaal werden eenendertig proces- sen-verbaal opgemaakt. er tijdens de pinksterdagen van een ouder wetse drukte sprake geweest. Vandaar dat het bureau van de VVV Velsen-IJmuiden op het Marktplein zaterdagavond tot on geveer half tien geopend is gebleven om alle toeristen het gewenste onderdak te kunnen bieden. Nog dezelfde avond waren hier dan ook alle hotels reeds „uitver kocht”, zodat vervolgens de pensions en de particuliere adressen moesten worden ingeschakeld. De camping „De Duindoorn” was eveneens tot de laatste plaats bezet. Prijzen: Per 1 kg.’ Heilbot 5.51, tarbot 7.80-7.38, gr. tong 4.49-4.38, gr. m. tong 6.01-5.83, kl. m. 7.33-7.14, tong 1 8.04-7.87, tong 2 7.39-7.10, zalm 8.91-7. Per 125 kg. Gr. en m. kabeljauw 190-128. Per 10 stuks Gr. kabeljauw 178-112, m. kabeljauw 92- 54. Per 50 kg. Gr. m. en kl. m. schelvis 65-60, schelvis 1 -72-37, wijting 70-41, schar 32-8, gul 1 62-55, gul 2 60-45, gul 3 52-25, gr. schol 50-32, schol 1 62-45, schol 2 60-38, schol 3 45-34, tarbot 261-75, griet 123-45, tongschar 85-30, makreel 37.20-11.50 koolvis 28, krab 13-7, inktvis 106. De dienst werd bij gewoond door ongeveer vijftig geestelijk en lichamelijk gehandi capten uit de IJmond. Het thema jeugd en sport stond die zondagmorgen centraal. De leden van de EHBO, afdeling Bever wijk zorgden voor een kindercrèche tij dens de dienst. In de avonduren trad het Dans-ensemble R. uit Rotterdam op. De sportdemonstraties op maandag avond werden ingeluid met de revanches van de Nederlandse zaalvoetbalkampioen- schappen. Met snel en boeiend zaalvoet- nal hebben de teams het enthousiaste pu bliek op een paar heerlijke sporturen ge- tracteerd. Het zaalvoetbal kan door deze uitstekende sportdemonstratie wel eens heel populair in de IJmond worden. Hovo- cubo uit Hoorn eiste de eerste plaats voor zich op, gevolgd door Scagha uit Schagen en DIO’30. Carl Heinsius over drugs. Door de interkerkelijke jeugdgroep in IJmuiden wordt hedenavond ten huize van de heer N. Rasch, Alexanderstraat 62, een g*e- spreksavond over drugs gehouden. Hier zal de bekende ex-jazzpianist Carl Heinsius gaarne jongeren ontmoeten, om met hen eventuele drugproblemen te behandelen. Carl Heinsius is vroeger namelijk zelf druggebruiker geweest, om daarbij het concertpodium dikwijls volkomen „high” te betreden. Telefonische inlichtingen onder nummer 02550-16819. IJMUIDEN. In de nacht van zater dag op zondag is een sigarettenautomaat van een winkel aan de Lange Nieuwstraat gekraakt. Het ruitje werd vernield en en kele pakjes sigaretten werden meegeno men. Eerste Pinksterdag is tussen half twaalf en één uur uit een Duitse personenauto, die op het vrije parkeerterrein bij het strand stond geparkeerd, vier biljetten van honderd gulden gestolen. Uit een volière achter een woning aan het Stratingplantsoen in Velsen-Noord zijn in de nacht van zondag op maandag twin tig kanaries ontvreemd. De 650 genodigden op de tribune in de hal werden totdan door de Beverwijkse muziekgezelschappen op flink wat (mu zikaal) geluid getracteerd. Staande vóór de gezelschappen presenteerden jongens en meisjes van sportverenigingen hun clubs en staken fier de vlaggen omhoog toen Prins Bernhard de hal betrad. De of ficiële opening verliep minder vlot, dan men dacht, want toen de Prins op de knop drukte om de gehele verlichting in de zaal te ontsteken gebeurde er niets. „Nou, op hoop van zegen” zei hij en drukte op nieuw. „Er gebeurt niets”, fluisterde hij burgemeester Bruinsma toe, maar een paar seconden later floepten de lichten in de hal aan en klonk een daverend applaus Prins Bernhard feliciteerde Beverwijk met de unieke sporthal „waarin gelukkig voorzieningen zijn getroffen om de invali den ook te laten sporten.” Hij hoopte, dat het aantal sportbeoefenaars in Beverwijk (12.000) over een paar jaar verdubbeld zal zijn. „Mijn belangstelling voor sport is zo groot, dat ik hoop, dat dit voorbeeld van hoe Beverwijk de sportzaken aanpakt lan delijk gevolgd zal worden.” HET ZAL VOOR elke insider duidelijk zijn dat er voor regisseur Lub Bakker met een dergelijk stuk, voorzien van een doorzichtige handeling en nimmer boeiende dialogen, weinig eer viel te be halen. Daar kwam nog bij dat in de be zetting enige debutanten waren opgeno men die nog niet over voldoende routine beschikten, om dit zwakke toneelspel het vereiste leven in te blazen. Vooral vader Spijker en zijn beide toneelzoons schoten aanzienlijk in uitbeeldingsvermogen te kort. In Scheveningen aangevoerd: 160 30 kleine kisten IJMUIDEN In IJmuiden zijn dins dagmorgen door 52 vaartuigen 6370 kisten vis aangevoerd, alsmede 673 kleine kis ten, 380 stuks stijve kabeljauw en 27.150 kilogram tong. De verdeling was als volgt 125 schelvis, 306 kleine kisten schelvis, 208 wijting, 292 kleine kisten wijting, 2803 gul en kabeljauw, 66 makreel, 75 kleine kisten makreel, 6 koolvis, 1883 schol, 101 tarbot en 715 varia. SCHEVENINGEN werd dinsdagmorgen kleine kisten schelvis, wijting, 425 gul en kabeljauw, 50 kleine kisten haring, 450 schol ’en 12.000 kilo gram tong. WEL KUNNEN hier nog enige verdien stelijke typeringen tegenover worden ge plaatst, zoals de gulle tante Marie van Gré Bakker-Verschoor, de ontevreden Til ly Spijker van Will van Wolferen-Thiele, de bazige Doortje van Annemiek van der Pijl-van der Linden en de vriendelijke Mary van Mieneke Visser-van Kan. Ook Henk van Brugges als de lakonieke Ma rius Planter en de levendige Maart je van Els Nuyen kan een voldoende worden nagegeven. Maar over het geheel geno men was er bij deze voorstelling toch Zondagmiddag heeft men op het bureau van de VW deze activiteiten nog tot acht uur voortgezet, tot alle gegadigden van een logies waren voorzien. Alleen zes jon gelui uit Frankrijk konden niet worden ge holpen, omdat het verblijf in een jeugd herberg door hen te prijzig werd bevon den. Overigens worden op het VVV-kantoor telkens moeilijkheden ondervonden omdat een aantal particulieren dat hier met het aanbod van kamers staat ingeschreven, zonder nader bericht plotseling zelf met vakantie gaat. Deze slordigheid van de be trokkenen bezorgt het personeel achter de balie steeds het nodige extra werk en tijd verlies, omdat men zich aldus op topuren steeds vergeefs met dergelijke adressen in verbinding stelt. Het zal dan ook door de VVV bijzonder worden gewaardeerd, wan neer een eventuele afwezigheid tijdig wordt gemeld. Naast Vera Lynn was zaterdagavond Willem Duys de grote ster op de openings- feestavond in de hal. Er waren nog maar weinig stoelen bezet, toen hij, zonder de bekende goudvissenkom, de sterrenparade opende. Echter spoedig, nadat hij op de afwezigheid van zijn waterkom had gewe zen, kwam de heer W. Schipper van de Beverwijkse Sportraad met een vissenkom aandraven, waarin warempel één goudvis zwom. Willem Duys onderging deze spon tane happening met een glimlach. De kom heeft de gehele avond op het podium ge staan. De Vuist-presentator heeft geen spijt ge had, dat hij zijn bed zijn bed liet (hij liep namelijk met 38.5 graden koorts rond) en naar Beverwijk was getogen om onder meer Vera Lynn aan te kondigen. De bekende Engelse zangeres werd door het enthousiaste publiek op handen gedra gen en moest wel een toegift geven, toen haar optreden was beëindigd. Burgemees ter J. G. S. Bruinsma schonk de goedlach se Engelse namens de Stichting Sporthal een zilveren broche, waarin jarmolijnen waren vervat. Aan de openingsavond werk ten tevens mee Solomon King, Martine Bijl en Henk van der Molen, Hi Five, de gitarist Dimitri Fampas, het Beverwijkse Katholiek Gemengd Koor (gestoken in keurige, nieuwe kostuums) en het orkest onder leiding van Harry de Groot. TER GELEGENHEID van het tienja rig bestaan van „Entre Nous” werd de donateurs reeds nu voor november een jubileumvoorstelling in de Velsense Stads schouwburg in het vooruitzicht gesteld. Een mooie gelegenheid voor de spelers om te bewijzen dat zij hun vereniging boven het peil van een gezelligheidsclub- je wensen uit te tillen. JAN VAN DAM. De Velsense politie wilde met deze con trole de autorijders voor het pinkster- weekeind en in feite vlak voorhet va kantieseizoen er nog eens op attenderen, dat werkelijk alles in orde moet zijn, wil men veilig op vakantie gaan. Alle aange houden voertuigen werden technisch nauwkeurig geïnspecteerd en ook ging men na of de autopapieren in orde waren. De politie controleerde onder meer in de Hoofdstraat in Santpoort-Noord vrijdag tussen vijf uur ’s middags en acht uur ’s avonds. De meeste bekeuringen werden uitgedeeld, omdat de voertuigen technisch niet in goede staat verkeerden; daarnaast hadden veel bestuurders kenteken- en rij bewijzen niet bij zich. Eén auto moest uit het verkeer worden genomen. HET IS ALLEMAAL begonnen om de sympathieke boekhouder Karei Spijker, wejnjg Sprake Van een serieuze beoefe- die uitgerekend op de dag van zijn jubi leum door een hardvochtig patroon zon der meer op straat wordt gezet. Zijn fa milie reageert nogal verschillend op dit ontslag, waarbij dan blijkt dat de aange trouwde kinderen een nobeler karakter bezitten dan zijn eigen vrouw, dochter en oudste zoon. De arme Karei krijgt echter onmiddellijk hulp van de auteur, die voor hem een rijk geworden marktkoopvrouw uit de lucht laat vallen, wier vermogen hij mag gaan beheren. Karei en zijn even eens altijd miskende jongste zoon Jasper worden op deze manier in staat gesteld een eigen zaak te beginnen en zij doen dit zo voortreffelijk, dat het hautaine deel van de familie aan het slot wordt gedwongen mensen, die de vloer van de nieuwe hal betraden. En de vaart zat er direct al in, want de wedstrijd boeide eenieder. Na de wedstrijd begaven de genodigden, onder wie de heer J. Nieuwenhuyzen Kruseman, hoofd van de afdeling Lichamelijke Vor ming en Sport van ’t ministerie van CRM, Bürgermeister Schmelzer van de partner stad Neuwied (ook daar bestaan plannen om een dergelijke te bouwen), W. Bakeer, voorzitter Raad van Bestuur Hoogovens mrs. Vera Lynn en E. H. van Eeghen ,Iid van het hoofdbestuur van de Bond van Ne derlandse Militaire Oorlogsslachtoffers, naar het restaurant om het feestglas te heffen en de hal te bezichtigen. Het pu bliek kon ’s middags van twee tot 4 uur „de stallen” bekijken. Duizenden mensen hebben van deze gelegenheid gebruik ge maakt en de nieuwe aanwinst van de ge meente aan een algehele (vaak kritische) inspectie onderworpen. Dezelfde grote be langstelling viel te constateren op ’t DEM- terrein, waar ’s middags twee uur drie leden van de Sky Divingschool Texel knal lend uit het luchtruim kwamen tuimelen. De para’s hadden namelijk rotjes en rook- raketjes aan hun schoenen gegespt, die tij dens de landing een spectaculaire rook pluim produceerden. Men schat, dat on geveer drieduizend mensen dit evenement hebben bijgewoond. Het zaterdagmiddag programma werd afgesloten met vuur werk nabij de Hal. IJMUIDEN Maandag kwamen in IJmuiden aan: Willem Koerts, Liverpool; Dolphin G, Lon den; Prinsenborg, Mantylueto, Beverwijk; Ru dolf Korstens, Kristineham; Meteor, Bilbao; So- mersbydyke, Sheemess; James Rowan, Shore ham; Bertha Brövig, Montreal; Maloja, Kirby; Sir Archibald Page, Shoreham; Blenheim, Kris- nasand; Mercantic, Aabenraa; Ria F, Hamburg; Truro, Trondheim; Amstelborg, Karlstad; Bever wijk; Regina Maris, Leith; Argo, Leith, Velsen; John Kruse, Malmö; Sierra Blanca, Bilbao; Kat ten turm, Cont. Plat; IJmuiden; Hermann Helene Gothenborg. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Sir Wil liam Hairdry, Noordzee; Gretchen von Allwör- den, Gorling; Martina, Great Yarmouth; Meteor, Bremrhaven; Amstelstroom, Hull; Wimbrown III, Cont. Plat; Kenrix, Siloth; Steinkirchen. Odensee; Blenheim, Kristiansand; Uranus B, Londen; Albert, Exmouth; Boekanier, Ipswich. Dinsdag aangekomen: Nobistor, Cont. Plat; Spiekeroog, Oxelosund. Dinsdag vertrokken: Regina Maris, Kirkwall: Triton, Whisby; Wib, Colchester; Irishtrader, Ipswich. IJMUIDEN. Op de Zuider Kanaaldijk nabij het Pontplein werd tweede pinkster dag bij een aanrijding tussen een bromfiet ser en een wielrijdster een klein jongetje gewond. De bromfietser, een zeventien jarige scholier uit Beverwijk, reed op het rijwielpad en dacht, toen hij een claxon- signaal hoorde, dat dit voor hem was bestèmd. Hij keek naar rechts en lette daarbij volgens het politierapport niet op het verkeer. Er volgde een aanrijding met de wielrijdster, een 23-jarige vrouw uit Heemskerk, die kwam te vallen. Een an- derhalfjarig jongetje dat zij in een mandje meevoerde, viel dermate ongelukkig, dat het naar het Zeeweg Ziekenhuis moest worden vervoerd. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. In verband met uitgebrei de werkzaamheden zal het Velserbad van donderdag 24 juni tot en met zondag 15 augustus moeten worden gesloten. Van maandag 16 augustus af kan het bad dan weer dagelijks, behalve zondags de gehele dag worden opengesteld. Van zondag 12 september af zal het Velserbad ook zondag.weer zijn geopend. (Van een onzer verslaggevers) *7*

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 5