Derde fase ingeluid in bouw van Rode-Kruisziekenhuis HOE DE DUIVEN VLOGEN ZAAK AMERIKAANSE DESERTEUR Russische verrassing Beddenhuis met acht etages en 267 bedden Voor bankroof in Bussum iy2 jaar Examenstukken uit school Inbrekers namen de tijd Lanser betreurt woorden van Mertens Marijke Schaar blijft winnen gestolen Goedkoop bowlen rwj 'MMS 'MX.&KHEUIS I I W WOENSDAG 2 JUNI 1971 - Pech voor leerlingen T oezegging (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Op het terrein van het Rode-Kruisziekenhuis aan de Vondellaan is men begonnen met het uitvoeren van de derde fase in de nieuwbouw van dit ziekenhuis. Het betreft de bouw van het beddenhuis, dat met zijn acht verdiepingen ver boven beide vleugelgebouwen, het behandelhuis en het keukenhuis, zal uitsteken. Behalve de verpleegaf- delingen komen daarin de nieuwe operatie-afdeling, de opname- en de eerste hulpafdeling, de bezoekershal, het administratief gedeelte en de beddencentrale. Deze laatstgenoemde afdeling wordt in de kelderruimte ge vestigd. Het beddenhuis zal verrijzen pal achter de laagbouw, waarin on der meer nu de entree is. Deze tijde lijke voorzieningen worden afgebro ken, zodra in het midden van 1974 deze derde bouwfase afgerond is. iiiiiHiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiwiuiiiiuiiiHiiiHiwiiiiimm Onderzoek 'T- Timr M .x. - r '>z - i Q «mouw lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHIlllllUllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllIllilllllllllllllllllllllllUU IIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIN llllllll uil n j ■««■WW de voor Rest ons te vermelden de begane grond, waar de entree en de wachthal voor het publiek zijn, alsmede de directiekantoren en de administratie. Aan de achterzijde is ook een entree voor de liggende opnamen met daarbij een vrij grote afdeling voor spoedopnamen. deze afdelingen vervoerd kunnen worden. Verder komt er een eigen transportdienst in het ziekenhuis. Bij de dames gaf de Australische Evonne G-oolagong een demonstratie van haar veel zijdigheid. Zij klopte de Fran?aise Franco! - se Durr met alleszeggende cijfers: 6-3 6-0. SCHOONHOVEN. Bjj de klokkenfa- briek K. H. de Jonge in Schoonhoven zjjn in de nacht van maandag op dinsdag 150 „Zaanse klokken” gestolen met een ge zamenlijke waarde van 30.000. Van de daders ontbreekt tot nu toe elk spoor. Een buurtonderzoek heeft geen aanwijzingen opgeleverd. ?:T UTRECHT. De voorzitter van CNV, de heer J. Lanser, betreurt PARIJS Marijke Schaar heeft zich gistermiddag geplaatst voor de halve fina les dames enkelspel van de open Franse tenniskampioenschappen welke in Parijs worden gehouden. Marijke Schaar versloeg in de kwartfinales de Amerikaanse Linda Tuero in twee sets: 6-2 6-3. HAARLEM. Uit de Lagere Detail- handelschool aan de Briandlaan zijn de eindexamenstukken Engels op onverklaar bare manier verdwenen van de kamer van een leraar. De leerlingen, die dit examen hebben afgelegd op 15 mei, zullen nu op- nieuw schriftelijk examen moeten doen. lijke gelegen zijn. Er Is geen speciale klassenafdeling. De derde etage is speciaal bestemd als kinderafdeling en ook volkomen anders in gericht. De kraamafdeling komt op de vijfde etage, waar de verloskamers, babykamers en de fynaecologische afdeling worden ingericht. Op de zesde verdieping treft men aan de operatie-afdeling en de be- wakingsafdelingen, waartoe ook behoort de ruimte waar de patiënten worden ge bracht, die juist geopereerd zijn. De ruim ten voor het ketelhuis en de airoonditio- ningsinstallatie treft men aan op de hoog ste etage. 4 WWW HAARLEM. De directie van Haarlem Bowling stelt de jeugd van Haarlem tot en met 18 jaar in de gelegenheid om tijdens het vakantieseizoen de maanden juni, juli en augustus goedkoop te bowlen. De jeugd kan voor slechts vijf gulden per uur per baan elke dag van 12-18 uur (behalve zondag) bowlen. Op iedere baan kunnen maximaal 6 personen spelen. Aan beginners wordt gratis les gegeven door een instructeur. Het Bowlingcentrum is gelegen op de hoek Orionweg-Delftlaan, telefoon 255545. Betty Stöve, die met de Britse Winnie Shaw in het dames dubbelspel uitkwam, werd in de kwart eindstrijden uitgescha keld door het Franse duo Gail Chanfreu Franqoi.se Durr. De cijfers waren 6-3 en 6-5. Het is volgens de politie een brutale in braak, want twee mensen hebben ongeveer een uur nodig om 150 klokken van de montage-afdeling naar een vrachtwagen te sjouwen. Zoals wij reeds schreven is men gisteren met de eerste werkzaamheden begonnen. Het „plaatsen” van de eerste paal zal dan midden in de vakantieperiode vallen, reden waarom de regenten van het zie kenhuis zich thans beraden over de moge lijkheid om nu eens geen aandacht aan de eerste paal te schenken, doch aan de laatste en wel medio september. Over drie jaar zal het gehele ziekenhuis waarvan de kosten ongeveer dertig miljoen gulden bedragen, in gebruik kunnen wor den genomen. AMSTERDAM. Drie Italianen, die op 30 maart een roofoverval pleegden op het kantoor van de Èondsspaarbank in Bus- sum, zijn vanmorgen ieder door de Am sterdamse rechtbank veroordeeld tot twee- en-een-half jaar gevangenisstraf. Een vierde Italiaan, die de auto had bestuurd waarmede het viertal, afkomstig van Sicilië naar Nederland was gekomen en waarin zij na de overval vluchtten, kreeg wegens medeplichtigheid twee jaar. Het viertal was reeds in Diemen aan gehouden. De buit f 27.000 lag nog in de auto. De voorbereidingen bij de bouw van het beddenhuis hebben veel tijd gevergd, door dat er ruimschoots overleg heeft plaats gehad met de afdelingen verpleging als wel met de artsen. Bovendien stond men voor het feit, dat er geheid moet worden op een plaats, waar men in feite nauwelijks lawaai kan gedogen. Een oplossing werd gevonden door gebruik te maken van de vinding van de Fransman Bachy, waar door een geluidloos en trillingvrij systeem toegepast kan worden. De funderingspalen worden niet geheid, maar „geplaatst”. Er worden eerst gaten geboord tot de ver eiste diepte, op sommige plaatsen 24 me ter diep. Deze worden tijdens het boren gevuld met een speciale vloeistof, welke Een schets van het nieuwe Rode- Kruisziekenhuis, zoals het er in 1974 zal moeten uitzien. Met de bouw van het middelste en tevens hoogste ge deelte is thans een begin gemaakt. Het gebouw krijgt vijf liften. Een bij zonderheid is voorts, dat geen gebruik ge maakt zal worden van een buizenpost, óm dat niet alle stukken daardoor vervoerd kunnen worden. Om deze reden heeft men de kamers van de secretaresses boven el kander gesitueerd en deze voorzien van een dienstlift, waarmede de stukken voor Ml de wand van de geboorde gaten op haar plaats houdt. Daarna wordt onder in het geboorde gat via een buis beton gebracht en wordt het gat onder afvoering van de vloeistof geheel met beton gevuld. Behalve deze noviteit bij de bouw is er nog een bijzondere vermelding. Het bed denhuis namelijk zal, wanneer het in ge bruik genomen wordt, geheel „air-eondi- tioned” zijn. Dat betekent, dat de tempe ratuur en de vochtigheid centraal geregéld worden en in de zomer extreem hoge temperaturen niet zullen voorkomen. Daar mede zal het Rode Kruisziekenhuis dan tot de vier Nederlandse ziekenhuizen gaan behoren, waar dit systeem wordt toege past. Het beddenhuis zal 267 bedden tellen, waarvan tien bedden bestemd blijven voor de behandeling van brandwonden. Als ge volg van de door dokter R. P. Hermans ontwikkelde methode komen er namelijk uit het gehele land patiënten met ernstige brandwonden naar het Rode Kruiszieken huis. De beddenafdelingen zijn gelegen op de eerste, tweede, vierde en vijfde verdie ping, met aan de voorkant zes 6-bedska- mers en aan de achterzijde de klasse- kamers. Zij zijn gescheiden door een zo genoemde dubbele corridor, waartussen de dienstruimten, onderzoekkamers en derge- Het ziet er echter niet naar uit, dat bij het in gebruik nemen van het bedden- huis een einde komt aan de bouwactivi teiten. daar het in 1968 gereedgekomen behandelhuis thans reeds te klein dreigt te worden. Oorzaak daarvan is, dat het laboratorium een steeds belangrijker func tie gaat innemen; terwijl daarnaast de ontwikkelingen in de röntgenafdeling steed ontwikkelingen in de röntgenafdeling steeds grotere vormen aannemen. De kans is beddenhuis uitgebreid moet worden voor dit doel, waarvoor dan wellicht het thans in gebruik zjjnde beddenhuis achter het be handelhuis, afgebroken moet worden. het het zeer, dat zijn collega van het NKV, de heer J. Mertens, „een zo grievende be schuldiging” als het woord „hypocriet” meent te moeten gebruiken in een zakelijk meningsverschil. „Dat komt de onderlinge samenwerking beslist niet ten goede”. Zo reageerde des gevraagd de heer J. Lanser op een uit lating van NKV-voorzitter Mertens in een radioprogramma van de NOS. Naar aan leiding van de houding van de heer Lan ser, fiie als voorzitter van het CNV geen stemadvies wilde geven, maar als ge woon burger liet weten op de A.R.P. te zullen stemmen. De heer Mertens noem de deze houding „hypocriet”. „Wanneer de heer Mertens meent zijn politieke partijkeuze niet bekend te mo gen maken, omdat hij vakbondsleider is, respecteer ik die opvatting”, aldus de heer Lanser. „Zelf trek ik die conclusie niet. Ik meen dat ook vakbondsleiders het recht moeten hebben om hun per soonlijke politieke opvattingen te uiten. Het lijkt mij dat dit een puur zakelijk verschil van opvatting is”, zo meent de heer Lanser. wezig de Amsterdamse advocaat, mr. W. J. van Bennekom. Het is volgens mr. Van Bennekom niet denkbeeldig, dat de invrijheidstel ling spoedig zal volgen en dat het onder zoek nog wel enige dagen zal voortduren. Tot nu toe is een dergelijke procedure bij een deserteur in ons land nooit aan de orde geweest. Het Amerikaanse verzoek om uitleve ring werd in mei gedaan, naar aanleiding van de weigering van de verblijfsvergun ning, aldus het ministerie van Justitie, dat verklaart dat het vanaf het begin aan Waver en aan hen die hem steun verle nen duidelijk is geweest dat in zijn geval niet alleen de Vreemdelingenwet maar ook het NAVO-statusverdrag van toepas sing was en dat de Amerikaanse autori teiten op grond van dat verdrag zijn uit levering zouden kunnen verlangen. Het nieuwe beddenhuis zal aansluiten op het vorig jaar gereed gekomen keukenhuis. De brandtrap op de foto zal verdwijnen. De er op uitkomende gangen sluiten straks aan op de gangen van het beddenhuis. i - Voor velen was het een grote verrassing dat de Russen op de 29ste internatio nale lucht- en ruimtevaarttentoonstelling op Le Bourget die nog tot en met zondag duurt zo „open” voor de dag komen. Het grote Russische paviljoen laat de ruimtevaartdeskundigen op z’n minst watertanden. Hoog boven de grond is de koppeling van twee Soyoez-ruimteschepen te zien, met een totale lengte van zeker twintig meter. Verder is er het maanwagentje Loenochod-1 (bovenste foto) en een model van het automatische station, de Loena-16 (foto onder), die 20 september vorig jaar een zachte maanlanding maakte. Na zijn maanwerk keerde de „16” op 24 september op aarde terug. Het Russische paviljoen geniet op het moment een speciale bewaking, na de (mislukte) aanslag op de openings dag, vrijdag. Kort voordat president Pompidou de show officieel zou openen, werd onder een stand midden in het paviljoen een bruin diplomatenkoffertje gevonden, waarin zich ontstekingsapparatuur zou bevinden. Een veiligheids agent droeg het koffertje omzichtig naar een gereedstaande politiewagen die er met grote snelheid mee verdween. (Vervolg van pagina 1) De Tweede-Kamerfractie van P.v.d.A. heeft zich al geruime tijd de zaak Waver ingezet en ziet hierin een „testcase” voor de Nederlandse houding tegenover Amerikanen, die weigeren in Vietnam te vechten. Waver tekende in 1967 als kort verband vrijwilliger een con tract met de Amerikaanse marine. Begin vorig jaar besloot hij om via een beroep op gewetensbezwaren ontslag uit de dienst te vragen, nadat hij sinds de Ton- kin-resolutie (die bombardementen op Noord-Vietnam mogelijk maakte) steeds kritischer tegenover zijn regering was komen te staen. Zijn beroep op gewetens bezwaren had geen resultaat en op 26 ju ni 1970 deserteerde hij, toen zijn schip Rotterdam aandeed. Hij vertrok daarop naar Zweden, maar keerde eind augus tus 1970 terug en vroeg hier een verblijfs vergunning. een totaal andere wedstrijduitslag voor de lief hebbers uit de klokken. Nu was het A. Kuilman, die met de eerste ook de tiende duif klokte, waarna binnen de eerste tien slechts zes lief hebbers, allen min of meer outsiders, de beste plaatsen bezetten. De uitslag was als volgt: A. Kuilman 1 10 15; G. Weel 2 8 17 19; R. Zoontjes Zn. 3 7 29 31; F. de Roos 4 6 14; L. Veldt 5 21 30; W. van Wijk 9; J. Peereboom 11; Gebr. Brasser 12 25; A. van Heulen 16 20 23; A. van Leeuwen 18 24; K. Weel 22 28; Gebr. Stet 26; B. Meuleman 27; H. de Weers 32. Van de Postduivenhoudersvereniglng „De Reisduif” te Beverwijk namen dit weekeinde 285 duiven deel aan een wedvlucht van Corbeil (Frankrijk) af over een afstand van 459 km. De lossing van de duiven geschiedde om 6.15 uur. Een duif van J. Durge bereikte als eerste het hok om 11.23.44 uur; de laatste prijsduif om 11.49.25 uur. De zuidelijke wind, die de Reisduif-vliegers op hun terugtocht naar de IJmond een behoor lijk snelle vlucht liet maken had tevens tot ge volg, dat de vliegers dicht bijeen bleven, want ruim binnen het half uur waren alle beschikbare plaatscijfers uitgegeven. De eerste aankomende duif van J. Durge, die als outsider kan worden beschouwd, liet een snelheid van 89,1 kilometer per uur afdrukken, terwijl de laatste prijsduif zelfs nog tot 82,5 kilometer kwam. De best ge klasseerde liefhebber G. Grapendaal zag de num mers 2, 3 en 8 binnen vallen, maar ook lief hebber Castricum, die opnieuw veel vogels had ingezet, kwam met zijn vliegers goed voor de dag. Opmerkelijk was voorts, dat ook nu de dui ven voor hun „bazen” een geheel andere volg orde van aankomst hadden gevolgd, zodat er voldoende spanning blijft voor een eventueel kampioenschap. J. Durge 1 14 33 42; G. Grapendaal 2 3 8 37 39; C. Castricum 4 10 34 49 50 51 57; B. van Vuuren 5 6 31 52 55; T. Gravemaker 7 16; R. Westrate 9 13 18 19 40 56; Van der Aar 11 27 38; J. Westrate 12 41; J. Minneboo 15 44; R. Langedijk 17; Th. de Winter 20 26 30 35; S. Zoet 21; Schipper 22 24; N. Dekker 23; W. Tuin 25 47; Pauw 28 48; P. Luyt 29; H. Pruimboom 32 54; De Boer 36 46; G. Visser 43; A. Six 45; Van de Reep 53. Van de Postduivenhoudersvereniglng „Oranje Nassau” te IJmuiden namen dit weekeinde 85 duiven deel aan een wedvlucht van Corbeil af over een afstand van p.l.m. 446 km. De lossing van de duiven geschiedde om 6.15 uur. Een duif van B. Thomassen bereikte als eerste het hok om 11.36.31 uur; de laatste prijsduif om 11.50.54 uur. De uitslag was als volgt: B. Thomassen 1 5 10; A. de Waard 2 3 7 11 15 16 17; J. Boekweg 4 14; J. v. Loon 6; J. Prins 8 9; J. v. Sikkelerus sr. 12, H. de Weers 13. Van de Postduivenhoudersvereniging „IJmui- den” te IJmuiden namen dit weekeinde 121 duiven deel aan een wedvlucht van Corbeil af over een afstand van 455 km. De lossing van de duiven geschiedde om 6.15 uur. Een duif van M. Middelkoop bereikte als eerste het hok om 11.22.10 uur; de laatste prijsduif om uur. Dit was voor p.v. IJmuiden de eerste fond- vlucht. De uitslag was als volgt: M. Middelkoop 1; F. Piers 2 20 22 27 30; A. J. Waal 3 13 15 19 23 24 25 26; Hoekstra en Zn. 4 10 14; R. A. A. v. Don gen 5; M. Rutte 6 16; A. J. Koster 7 8 12 28; K. Metzelaar 9 -8; J. Sponselee 11; A. Voetman 17 29; J. Raap 21. Van de p.v. „De IJmonden” (zaterdagvliegers) te IJmuiden namen dit weekend 95 duiven deel aan een wedvlucht vanaf Survilliers over een afstand van 402 km. De duiven werden om 6.15 uur in vrijheid gesteld. Van der Scheer klokte de eerste om 10.40 uur. Laatste prijsduif om 11.05 uur. Deze vlucht werd begunstigd door prachtig vliegweer. Goede uitslag van Van der Scheer. De voorlopige uitslag luidt: V. d. Scheer 1 3 4 6 ,8 14 18; Verduin 2; Dijk huis 5; Suurmond 7; Knapen 9 11; Klinkenberg 10 13 17; de Jongh 12 15 19; de Vlugt 16. Van de Postduivenhoudersvereniging „Snelle Wieken” te Santpoort namen dit weekeinde 160 duiven deel aan een wedvlucht van Corbeil af over een afstand van 454 km. De lossing van de duiven geschiedde om 6.15 uur. Een duif van E. Gorter bereikte ais eerste het hok om 1126.41 uur; de laatste prijsduif om 11.56.31 uur. De uitslag was als volgt: E. Gorter 1 13 23; J. A. Jonge 2; W. Tervoórt 3 17 22 26 28; J. de Graaf 4; C. V. Duin 5 6; B. v. d. Wensch 7 10 12 16; M. Janssen 8 32; Kuitwaard 9; C. Koks 11 19 20 21; Bevelander 14 15; Sneekes 18 25; A. Tabemal 24 27; Schenk 29; P. Rozo- meyer 30; G. Kops 31; J. Duin 33. Van de Postduivenhoudersvereniging „De Bon te Duif” te IJmuiden namen dit weekeinde 138 duiven deel aan een wedvlucht van Corbeil af over een afstand van 453 km. De lossing van de duiven geschiedde om 6.15 uur. Een duif van Sj. Heis bereikte als eerste het hok om 11.28.17 uur; de laatste prijsduif om 11.49.22 uur. Zeer snelle vlucht. Mooie uitslag van de heer Kaldenbach. Van de elf gezette duiven, draaide hij er zeven in de prijzen. De voorlopige uitslag was als volgt: Sj. Heis 1 4 16 17 18 27; Kaldenbach 2 8 9 13 14 23 26; Bot 3 5 10 11 12; Jellema 6 19; Bruynes 7; Muyderman 151 Broek 20 22; V. d. Berge 21 28; J. Bos 24; Swart 25. Van de Postduivenhoudersvereniging „De Snelvlieger” te IJmuiden namen dit weekeinde 267 duiven deel aan een wedvlucht van Corbeil af over een afstand van 455 km. De lossing van de duiven geschiedde om 6.15 uur. Een duif van P. Schotvanger bereikte als eerste het hok om 11.23.07 uur; de laatste prijsduif om 11.49.16 uur. Begunstigd door mooi vliegweer en een gun stige z.w.-wind snelden de duiven met een snel heid van 90 km per uur huiswaarts. De vlucht had een zeer voorspoedig verloop. Goede uit slagen van P. Schotvanger en J. Minneboo. De uitslag was als volgt: P. Schotvanger I 15 17 49; S. Voet en Zn. 2 20 23 36 54; F. de Boer 3 44 48 51; F. Daalhuizen- Plug 4 12 14 37 41; B. Visser 5; H. J. Exalto 7; W. Remmers 8 25 45; C. M. Kok jr. 9 52; E. Re ker 10; J. Minneboo 11 35; J. Koorn 13 19 43 47; P. Martens 16; J. Wijker 18 46 50; F. Booy 21; K. Klepper 22 24 26 33 40; Joh. Broek 27; Gebr. Boender 28; J. v. d. Kammen 29; E. Sloot 30; P. v. Kaam 31; N. Dankelman 32- H. J. Broek 34; A. Wamaar 38; A. Koerts 39; Chr. Prins 42; W. A. Rolvink 53. In oktober hadden de P.v.d.A.-Tweede- Kamerleden mej. N. Barendregt en A. Dankert over de zaak-Ralph Waver een gesprek met minister Polak van Justitie. Deze lichtte de loco-secretatis-generaal van zijn ministerie, mr. Fonteijn, erover in. Mr. Fonteijn heeft volgens de Twee- de-Kamerleden toegezegd dat een ver gunning zou worden verleend als Waver werk had en zich voorlopig buiten Am sterdam zou vestigen. Waver woont nu in Haarlem. Verder zou Wavers relaas moe ten blijken juist te zijn. Het NAVO-sta tusverdrag van 1951 zou het verlenen van een verblijfsvergunning niet in de weg mogen staan en aan de zaak zou geen pu bliciteit moeten worden gegeven. Deze laatste voorwaarde is door de P.v.d.A.-fractie „noodgedwongen" ver broken, nadat Waver op 9 maart een ver blijfsvergunning was geweigerd, hoewel volgens de P.v.d.A.-fractie aan alle voor waarden was voldaan. Waver liep de kans te worden uitgewezen omdat vol gens de Haarlemse politie „het verlenen van een vergunning tot verblijf aan Wa ver in strijd zou zijn met het algemeen belang, omdat deze vreemdeling geen en kele band met Nederland heeft”. Het Ka merlid Dankert vertelde toen dat onmid dellijk weer contact was opgenomen met minister Polak, die zei geen bezwaar te hebben dat Waver enkele maanden ille gaal in Nederland verbleef, maar dat er geen bindende afspraken ten aanzien van een verblijfsvergunning waren gemaakt. Volgens de heer Dankert is het nog niet zo zeker, dat het NAVO-statusver drag van toepassing is op Ralph Waver. En dus is het ook niet zo zeker dat hij zal worden overgeleverd. Het NAVO-ver- drag heeft betrekking op in een bepaald land gestationeerde buitenlandse troepen, maar Waver is gedrost van een schip dat alleen een Nederlandse haven aandeed en daar niet was gestationeerd. Als raadsman van Waver was bij het gesprek met de rechter-commissaris aan- Van de Postduivenhoudersvereniging „Het Atoom” te Velsen-Noord namen dit weekeinde 135 duiven deel aan een wedvlucht van Corbeil (Frankrijk) af over een afstand van 457 km. De lossing van de duiven geschiedde om 6.15 uur. Een duif van A. F. Roos bereikte als eerste het hok om 11.19.26 uur; de laatste prijsduif om 11.57.16 uur. Deze vlucht hebben de vogels onder heel wat betere omstandigheden kunnen afleggen dan een jaar geleden toen een harde noordwesten wind en zeer koud weer voor de eerstaankomen- dë vo-gel een tijd van elf minuten na een uur liet afdrukken. De gunstige wind uit het zuiden, aanvankelijk gepaard gaande met enige neerslag, liet zondag voor de eerste prijsvlieger nota bene twee uur eerder op de „klok’ vaststellen en wel 11.19.26, zodat een gemiddelde uursneiheid van 90,2 kilometer werd bereikt. De laatste prijsduif met 38 minuten verschil kwam nog tot 80,2 kilo meter per uur. Opmerkelijk was de zeer goede plaats van de duiven van liefhebber A. F. Roos, die de nummers 1 en 2 binnenhaalde, waarna de outsiders Kleverlaan, H. Podt en N. de Nijs- Harms, alsmede A. Kat direct volgden. De uitslag was als volgt: A. F. de Roos 1 2; C. Kleverlaan 3 13 16; H. Post 4 26 27; N. de Nijs-Harms 5 24; A. Kat 6 9; K. Timmer 7 25; Ph. F. Martinius 8 22; J. Stijnman 10 11. C. de Jong 12; P. van der Wiele 14; J. Metselaar 15 18 23; G. de Bot sr. 17; A. L. de Bot jr. 19 21; S. Perinu 20. Van de Postduivenhoudersvereniging „Ons Ge noegen” te Beverwijk namen dit weekeinde 160 duiven deel aan de wedvlucht van Corbeil (Frankrijk) af over een afstand van 460 km. De lossing van de duiven geschiedde om 6.15 uur. Een duif van A. Kuilman bereikte als eerste het hok om 11.24.40 uur; de laatste prijsduif om 12.00.15 uur. „Ons genoegen” heeft de prettige gedachte ge had de baten van deze vlucht te bestemmen voor het Koningin Wilhelminafonds voor de kankerbestrijding. De vogels hebben dank zij de zuidelijke wind, ofschoon deze matig was, een vrij snelle vlucht gemaakt. Wel werd veronder steld, dat juist in het begin van het vluchttra- ject de duiven met enige neerslag te maken hebben gehad. Niettemin kwam de eerste prijs duif met een gemiddelde uursnelheid van 89 kilometer op het hok en wist de laatste prijsduif, ruim een half uur later, het tot rond 80 kilo meter te brengen. In deze vlucht kwam weer - y.'

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 4