Haarlem EC gaat niet door BOOS EDO VERBREEKT INEENS Niet met de deur gooien FUSIECONTACTEN MET HAARLEM In twee jaar 26 cm hoger gaan springen Prestaties Annemieke Bouma vertonen merkwaardige curve Triomf voor Kees Koeken Clay-Ellis op 26 juli I bezien VRIJDAG 4 JUNI 1971 Functies Slachtoffer Geschokt Specialist Plezier Laan: „Ik wil niet zeggen (Van onze sportredactie) JOHN DRIESKENS HANS ROMBOUTS. En dat is in feite de trieste ontknoping van de gehele affaire. EDO wil goed ver tegenwoordigd worden in de nieuwe com binatie door voor de twee afgevaardigden sterke posities te claimen. Het verzuimde echter op die bestuursplaatsen aanspraak te maken, omdat *t in de veronderstelling leeft dat de beslissing van de ledenraad van Haarlem niet herroepen kan worden. Ter wijl het in mei slechts ging om een nor male herverkiezing. Voor de bestuurspos ten werden in de statutair voorgeschre ven vergadering geen tegen-kandidaten voorgedragen. Zo ook heeft Haarlem EDO zijn excuses aangeboden over het feit, dat men de aan stelling van Brand niet direct aan EDO, zijnde een partner, die door zijn bereidheid tot samengaan geld in de la zou brengen, heeft laten weten. Die zaak scheen uitge praat rond de tafel. De moeilijkheid in de hele affaire is, dat EDO bij Haarlem nog geen namen van de twee reglementaire vertegenwoor digers heeft gepresenteerd. Het lijkt er op dat er bij EDO zelf op dit punt (nog) geen duidelijkheid is. De situatie overziende geloven wij, dat er op emotionele gronden en om persoon lijke redenen te snel met de deur is gesme ten. Haarlem heeft zijn excuses gemaakt over ztfn tekort aan communicatie in de zaak Brand en er hoeft geen sprake van te zijn, dat de EDO-vertegenwoordigers in Haarlem EC „minderwaardige” bestuurs functies (zo die er in een bestuur al zjjn) zullen moeten accepteren. Nuchter redene rend kan de deur dus weer opengezet wor den. Laan voorzitter van EDO Brand gaven we de voorkeur. Bovendien tekende Fadrhonc later een jaar bij de KNVB bij”. Terug naar Laan: „Als ik woensdag avond niet met een paar bestuursleden naar Haarlem was gegaan, dan hadden we nu nog niets gehoord. Ik had inder tijd, dat was na een interview, dat Hut en ik hadden voor de NOS, wel eens ge hoord over Brand, maar hij noemde nog een paar namen”. Ook Annemieke Bouma springt met de Fosburry Flop en naast de techniektrai- Gerard Kamp is eigenlijk specialist op de sprint „Annemieke is een vrij slech te loopster” en kan zich als algeheel trainer van Atmodes niet voldoende bezig houden met individuele toppers. „Toch zor gen we ervoor dat de trainingen van Mie- ke, met wedstrijden mee vijf maal in de week, niet te veel hoogspringen bevatten. Door te grote specialisatie loop je het ge vaar, dat ze er genoeg van krijgt en eer der achter- dan vooruit gaat. Zo moet ze dit jaar toch wel aan 1.74 kunnen komen”. De contracten voor het op twaalf ronden afgesloten gevecht zijn gisteren getekend. Clay zaet het gevecht tegen Ellis als een eerste stap in zijn campagne om de wereld titel op Joe Frazier te heroveren. De tweede en derde plaats waren voor de Zwitser Bruno Hubschmid en de Tsje- choslowaak Jiri Prchal, die een achter stand hadden van twee minuten en één seconde. Hut voorzitter van Haarlem goede mensen. Dat Is toch eën probleem van elke vereniging; goede bestuursle den Over de „grote” problemen in de top- sportwereld heeft de schuchtere Haarlem se zich nauwelijks gebogen. Daarvoor staat ze te zeer aan het begin van een prille carrière. Ze is zeer tevreden over de gang van zaken, vooral nu de successen elkaar regelmatig opvolgen. Het komt haar zelfs overdreven voor als men haar geluk wenst met nieuwe prestaties. Atmodes- trainer Gerard Kamp zegt: „Annemieke heeft een enorm bewegingsgevoel, je hoeft haar bijna niets uit te leggen. Ik heb nog nooit een meisje van die leeftijd meege maakt zeker niet in Nederland dat zoveel talent heeft. Ik zou niet weten waar haar grens ligt. Ze is in ieder geval nog niet aan haar kunnen. Dat kun je zeggen zonder risico, omda/t ze toch niet naast haar schoenen zal gaan lopen”. f 1 Het algemeen klassement: 1. B. Hub schmid (Zwi.) 14.29.46; 2. Fedor den Hertog 14.29,59; 3. Duchem (Fra.) 14.30,32; 4. Hrazdira (Tsj.) 14.31,12; 5. Popke Ooster- hofr (Ned.) 14.31,29. Dat alles komt nu op losse schroeven te staan. Er wordt aan beide kanten over juristen gesproken. Kortom, de sfeer, die zo goed was tot aan de tekening van het concept-contract, is totaal verduisterd. Morgen komen de voorzitters van beide clubs plus de heren Van Houten en Gil- tay Veth weer bij elkaar, zoals was af gesproken, voordat EDO plotseling de bom heeft neergelegd. We verwachten, dat de bom onschadelijk zal worden gemaakt. We verwachten ook, dat de zakelijkheid, waar over beide voorzitters steeds spreken, de overhand krijgt. En die zakelijkheid in het betaalde voetbal is een vereiste, zoals men weet. Wat moet er trouwens met die al be stelde shirtjes (rood-zwart-blauw) gebeu ren (Van onze sportredactie) HAARLEM De top-concentratie Haarlem EC, die gestalte heeft gekre gen in een (getekende) overeenkomst tussen de betaalde voetbalclubs Haarlem en EDO, gaat niet door. Gisteravond heeft het bestuur van EDO besloten elk contact met Haarlem af te breken. Of zoals voorzitter Laan van de tweede divisie-ploeg het later zou zeggen: „de verloving op het laatste moment te verbreken Hoewel zaterdag nog een gesprek zal worden gevoerd tussen vertegen woordigers van EDO en Haarlem, waarbij de promotors van de fusie Van Houten en mr. Giltay Veth en de Haarlemse wethouder Voskuilen aan wezig zijn, stelden de bestuursleden Laan, Bonnet en Riebeek van EDO gisteravond: „Wij hebben de poort definitief gesloten De reden voor deze zeer rigoureuze stap van EDO is, aldus de bestuur ders, het feit dat Haarlem zich niet als een goede partner heeft gedragen. EDO heeft het algemene voetbalbelang In de stad met het dicht gooien van die deur geen dienst bewezen. Integendeel. Het niet doorgaan van de concentratie zou beteke nen, dat de enige voetbalvereniging, die in de stad Haarlem het volgende seizoen in het betaald voetbal speelt men mag, gehoord de bestuursleden van EDO, aan nemen, dat EDO teruggaat naar het ama teurvoetbal, hoe dan ook aanmerkelijk minder financiële armslag zal krijgen dan wanneer er wel een Haarlem EC tot stand zou komen. Die lettercombinatie EC houdt namelijk een forse subsidie van CRM in. Zonder dat EC zal Haarlem de buikriem nog strakker moeten aanhalen dan al no dig was. Zonder dat EC moet Haarlem veel van de ambitieuze plannen om in de eredivisie terug te keren laten varen. ken is onjuist, want de man was al door ons voor twee jaar vastgelegd. Bij het be gin van de besprekingen heb ik dat al aan Van Houten meegedeeld”. Laan: „Het Haarlem-bestuur heeft ook nog andere voorbereidingen getroffen voor het komende seizoen zonder inspraak van EDO. Zodat een wezenlijke inbreng van EDO, zoals was afgesproken, niet meer kon plaatsvinden. „Daar” is alles al or ganisatorisch geregeld. Alle functies zijn in de ledenraadvergadering van Haarlem (in mei gehouden) al verdeeld „Ik kan me vrij goed concentreren. Al leen kijk ik soms uit mijn ooghoeken, naar wat er allemaal gebeurt. Het is erg hinderlijk als er onder het springen een loopnummer wordt gehouden. Een microfo- nist hoor je wel, maar ik spring toch door. Al die onderdelen lopen tijdens een atletiekwedstrijd door elkaar en dat maakt het misschien voor het publiek erg moei lijk om het te snappen Alles speelt zich overal tegelijk af. Maar dat is toch ook zo in Duitsland en ik heb vorig jaar wel gemerkt, dat daar veel meer publiek komt, zelfs op een jeugdwestrijd”. Voor een volledig begrip in deze troebe le situatie is het ’t gemakkelijkst de film terug te draaien naar gisteravond negen uur. In de omroepcel van het EDO-terrein hoog boven de tribunes, geeft voorzitter Laan een overzicht van de contacten tus sen Haarlem en EDO tot nu toe: „Tot het tekenen van de concept-overeenkomst wa ren er eigenlijk geen grote moeilijkheden met Haarlem. (Laan maakte een bezwe rend gebaar). Ernstig waren de proble men tussen ons niet. Na het tekenen van het contract begin mei werden we echter wat ik noem buiten spel gezet. Ter wijl toch was afgesproken regelmatig con tact met elkaar te houden in veertiendaag se bijeenkomsten, totdat de KNVB zijn goedkeuring had gegeven aan de voor waarden, die Van Houten in zijn brief aan de voetbalbond had gesteld. De KNVB, die beloofd had voor 1 juni te antwoorden, Hier moet worden vastgesteld, dat de verklaringen op dit punt elkaar niet dek ken, want Hut ontkent pertinent zelfs maar aan een andere trainer gedacht te hebben. Laan: „We spraken over de functie, die de vertegenwoordiger in het algemeen be stuur zou krijgen. Toen kreeg ik als ant woord: „Nou dat weten we nog niet. Dat zal zich wel leiden. Er is genoeg werk te doen in de toekomst. Weet je wat ze wil den af schuiven: het secretariaat betaald voetbal. Dat is een voor negentig procent administratieve baan”. HARROGATE De Nederlander Kees Koeken heeft gisteren de vierde etappe van de ronde van Engeland voor ama teurs gewonnen, een rit over 117.4 kilo meter van Scarborough naar Harrogate. Hjj maakte een t(jd van 2 uur 46 minuten 37 seconden. Het bestuur en het kader van EDO heb ben gisteravond besloten de overeenkomst met Haarlem om tot een voetbalconcen- tratie in Haarlem te komen eenzijdig op te zeggen. We hebben de deur definitief dichtgeslagen zijn de woorden van het be stuur, dat nota bene dinsdagavond, twee dagen vóór dit verrassende besluit, nog met een drie man sterke vertegenwoordi ging in pais en vree met het Haarlem- bestuur tot overeenstemming kwam over kleur en snit van het nieuwe shirt voor de spelers van Haarlem EC en toen in niets liet blijken, dat men tegen de aangegane overeenkomst was of onderdelen daarvan. Trainer Joop Brand van Haarlem is het eerste slachtoffer van EDO’s besluit. Hij is bijna rond met vier nieuwe spelers. Nog deze week zou de definitieve beslissing val len. Zijn beleid wordt nu echter volledig doorkruist, omdat Haarlem als EDO niet fusioneert waarschijnlijk honderd duizend gulden misloopt. Geld, dat de nieu we combinatie zou opstrijken uit het reeds bestaande saneringspotje van het ministe rie van CRM. 460.000 groot. Ook de FC Den Haag wordt hieruit betaald). Gister avond begreep hij ook plotseling waarom acht spelers van.EDO, die zouden mee doen in een testwedstrijd achter gesloten hekken, niet kwamen opdagen. Annemieke Bouma heeft zich onlangs een eigen discus en kogel aangeschaft, omdat ze bijna in alle onderdelen van de atletiek plezier heeft. Ze ziet voor zich zelf bovendien toekomst in de vijfkamp, omdat ze ook op horden en sprint redelij ke tijden verwezenlijkt. Verwonderlijk bij dit alles blijft, dat ze zonder schema’s traint. „Ik weet eigenlijk helemaal niet waaraan ik me moet houden”, drukt ze zich voorzichtig, zoals steeds, uit. Zij is duidelijk onder de indruk van de storm achtige ontwikkeling van de laatste tijd en kan over zaken als Olympische Spelen en bijvoorbeeld medische begeleiding wei nig zeggen: „Kan er meer dan één hoog- springster naar München, o ja, dat wist ik niet” en „Ik heb nooit blessures, maar je schijnt met vertraging wel bij dr. De Jongste op Papendal terecht te kunnen”. Daarmee snijdt Laan een kernpunt aan. Een struikelblok, dat steeds weer terug komt in zijn betoog: de functieverdeling, die al heeft plaats gevonden. Laan wenst functies, waardoor de door EDO aangewe zen bestuursleden (Laan was al als afge vaardigde genoemd (hetgeen Haarlem weer niet wist), in staat zouden zijn een wezenlijke inbreng te leveren in het be taalde voetbal van de nieuwe combinatie. Na enig aandringen drukt hij zich iets concreter uit: „Bijvoorbeeld voorzitter be taald voetbal of vice-voorzitter van het algemeen bestuur van Haarlem EC”. „Veertien dagen voordat Brand gecon tracteerd werd heb ik Laan informeel op de hoogte gebracht van de situatie. Hij wist er dus van. Die zondagnacht, dat Brand tekende heb ik niemand meer ge beld. Het was al half drie. Op maandag had ik een belangrijke vergadering in Doetinchem. Ik had Laan maandagavond kunnen opbellen. Dat heb ik niet gedaan. En dat spijt me. Sorry Een communicatiestoornis is er ook rond de bestuursbezetting van Haarlem EC. EDO heeft begrepen, dat Haarlem al alle sleutelposities heeft bezet en vastgelegd. Bij Haarlem zegt men: welnee, alleen de voorzitter betaald voetbal (Gosen) is in functie benoemd door de ledenraad van Haarlem. Maar, zo verzekerde het Haar lem-bestuur, zelfs die benoeming kan ter discussie gesteld worden in overleg met de vertegenwoordigers van EDO. Dit door EDO aangevoerde wrijfpunt is in feite dus niet aanwezig. Het zou zelfs kunnen zijn, dat één van EDO’s vertegenwoordigers vice-voorzitter van het algemene bestuur zou kunnen worden. De huidige vice-voor zitter van Haarlem wilde die functie al vanwege drukke werkzaamheden neer leggen. Dat is de recordhoogte die Annemieke ruim denkt te kunnen overtreffen, als ze volgroeid is: „Op een gegeven moment moet ik 1,80 kunnen halen. Als je eenmaal een bepaalde hoogte hebt gehaald, zeg 1.65 mete., dan is de angst een stuk min der. Je kijkt dan niet meer zo tegen die lat op. Want je denkt soms wel: wat is dat hoog. Je verwacht niets en dan ineens zit je erover. Het is steeds een soort klimmen”. heeft dat nog niet gedaan. In theorie hoeft Haarlem ons dus niet in te lichten maar in de praktijk kan niet ontkend worden dat niets normaler is, dan EDO op de hoogte te houden van zaken, die betrek king hebben op de nieuwe combinatie. Dat is niet gebeurd. Ik moest nota bene woens dagmorgen in de krant lezen, dat een nieu we trainer gecontracteerd was (Joop Brand) voor Haarlem EC. In dat artikel las ik ook over een nieuw premie-stelsel, over een afkoopsom, die aan DWS moest worden betaald etcetera. Vanuit Den Bosch, want daar was ik heb ik onmid dellijk een aantal bestuursleden gebeld. En ik heb gevraagd, of zij misschien op de hoogte waren gebracht van de aanstel ling van Brand. Dat was niet het geval”. HOUSTON Cassius Clay, de oud-we- reldkampioen in het zwaargewicht, zal op 26 juli in het Astrodome in Houston uit komen tegen zijn voormalige sparring partner Jimmy EÜis. HAARLEM. Het talent van hoog- springster Annemieke Bouma heeft geen superlatieven nodig om geloofwaardig te worden. De Haarlemse atlete, die sinds 1967 de moeder der sporten beoefent en met haar 15 jaar nog nauwelijks be schouwd kan worden als een volgroeid topsportster, is begenadigd met een spring kracht, die haar op dit moment Neerlands nummer twee bij het hoogspringen maakt. Alleen de zeer snel op de voorgrond te ruggekeerde DEM-atlete Marjan Acker- mans-Thomas is dit jaar hoger gekomen. Tijdens de NOS-wedstrijden op Papendal benaderde de Akerslootse het Nederlands record (1.74 meter) tot op één centimeter, terwijl Annemieke Bouma haar tot nu toe beste prestatie (1.71) tegelijkertijd leverde tijdens de trialmeet tussen de Belgische vereniging Vilvoorde en een combinatie van haar eigen vereniging Atmodes en HAV Haarlem. Het betoog van Laan moet weer gestopt worden om Hut aan het woord te laten: „Die woensdagavond heb ik mijn excuses aangeboden. Ik heb gezegd, dat het me speet dat ik hen niet had gebeld. We heb ben daarna over allerlei zaken gepraat, maar Laan heeft niet zijn ongenoegen ken baar gemaakt over de indeling van de bestuursfuncties. Hij heeft daarover niets gezegd. Ook niet deze week, toen wij met bestuursleden van EDO (mede omdat we begrepen anders te moeten optreden( spra ken over de nieuwe shirts. We hebben een gezellig gesprek gehad en we kwamen Een zeer acceptabele afstand voor iemand, die nog „in de groei” is en geen gewichttraining krijgt. „Dat zou erg ge vaarlijk zijn in deze periode. Ondanks mijn lengte groei ik nog langzaam. Dan kun je alleen maar met lichte haltertjes werken”. niek veel beter geworden. Ik ben nu zo’n tien keer op Papendal geweest en ik denk dat dat trainingsoord veel goed zal doen voor de Nederlandse atletiek. Voor het hoogspringen is het tartan van Papen dal zo prettig, omdat er geen kans is, dat je wegslipt”. ning van Herman Hofstede heeft die te genhanger van de „rol” haar prestaties zeer ten gunste beïnvloed. Het is nu een kwestie van voortzetten van de opgaande lijn. „Vorig jaar 15 cm. hoger, nu maar weer”, zegt ze zelf. Het eerste jaars C-meisje Annemieke Bouma heeft nauwelijks kans zich te me ten met senioren. Volgens de reglemen ten is het onmogelijk uit te komen op de Nederlandse kampioenschappen. Maar juist concurrentie heeft ze nodig. „Ik heb veel tegen en met Marijke Zeilemaker gesprongen, maar die is nu ook overge stapt en A-meisje geworden”. Overmorgen gaat Annemieke Bouma voor de tweede maal naar een belangrijk buitenlands evenement: de jeugdinterland tegen West-Duitsland. In haar gezelschap verkeren enkele atleten, die ze goed kent, omdat zij uit (omstreken van) Haarlem komen. Ruud Wielaart (Haarlem) is de enige jongen daarvan. Hij moet het opne men tegen Duitse hoogspringers, die re gelmatig over de 2 meter springen. De Nederlandse jongens hebben dan ook geen schijn van kans. Meer mogelijkheden biedt de meisjesploeg met o.a. Anja La rners, de DEM-speerwerpster, en Mieke van Doom. Deze nogal stugge Spartaan- atlete is houdster van het Nederlands re cord hoogspringen met 1.74 meter. On danks het geringe leeftijdsverschil heeft Annemieke haar slechts eenmaal als te genstandster in een wedstrijd getroffen. „Dat vind ik erg jammer, want als ik te genstand heb, wordt ik veel meer opge- pept. Voor het hoogspringen ben ik nooit zenuwachtig, omdat ik niets te vrezen heb. Daarom is het erg leuk nu in Bad Honnef tegen haar te kunnen springen”. Zit er een Nederlands record in? „Dat weet ik helemaal niet. Normaal moet je over je eigen lengte heen kunnen springen en ik ben 1.74,5 meter, dus eens kan het komen. Maar ik heb nog niet eens ge hoord op welk nummer ik uitkom. Vorig jaar in Schweinfurt moest ik nog kogelsto ten .Met een viertje stoot ik 10,30 meter”, ter”. Op dit moment moet de monoloog van Laan onderbroken worden om een sprong te maken naar de Haarlem bestuurska mer. Later op de avond. Voorzitter Henk Hut, diep geschokt over de stappen van EDO, bekende daar ge deeltelijk schuld: „Het aantrekken van een trainer is tegenwoordig een haastklus. Dat hebben we het vorige jaar gemerkt. We dachten toen aan vijf oefenmeesters. We moesten echter uit pure armoede be sluiten Thompson aan te trekken, omdat degenen, die we wilden hebben, onder on ze handen waren weggekocht. Noem maar op: Zwartkruis, Coerver, de Visser... Weg waren ze. Daarom hebben we vlug moeten beslissen. We dachten echter al geruime tijd aan Brand. Al vanaf februari. Eelman had ons namelijk gezegd even tueel als hij zijn A-licentie had ge haald onder twee hoofdtrainers te wil len werken. Fadrhonc en Brand. Aan Nog opmerkelijker dan de tweede plaats op de Nederlandse ranglijst is de curve, waarin zich Annemieke Bouma’s succes sen bewogen hebben. In nog geen twee jaar is de HAVO-leerlinge met pakket voor de Academie L.O. 26 cm. hoger gaan springen, terwijl van een gerichte training pas sinds afgelopen winter spra ke is. Door haar prestaties werd zij in gedeeld bij de B-selectie van de KNAU, waardoor zij voor het eerst in contact kwam met een specifieke hoogspringtrai- ner: Herman Hofstede. „Die traint ont zettend goed. In korte tijd is mijn tech- tenslote tot een akkoord over een zo moei lijk punt als shirts. Want geloof me daar op zijn fusies gestrand „Had Laan maar tegen mij gezegd, dat hij vice-voorzitter wilde worden. Ik hoor het vanavond pas voor het eerst. Het had gekund. Hier (zoekt in de notulen) staat het: Veertien mei. In een vergadering van het algemeen bestuur wilde de heer Elzin- ger zijn positie als vice-voorzitter weer ter discussie stellen. Dat deed hij al voor de vierde maal. Maar vind maar eens Fedor den Hertog kreeg in de vierde etappe na 43 km. moeilijkheden toen hij in de grasrand terecht kwam en zijn fiets beschadigde. Desondanks slaagde Den Hertog erin zijn achterstand weg te wer ken en bij het leidende groepje te komen. Maar in de eindsprint kwam het manke ment aan zijn machine hem duur te staan, waardoor hij geen ro) van betekenis kon spelen. Het bestuur van Haarlem is geen bron, waaruit de stromen van tactisch optreden fris en sprankelend naar boven komen. Haarlem geeft in zijn manier van optre den op het tactische vlak (de werving van amateurvoetballetjes en zeker ook in de zaak-Brand) bepaald geen voorbeeld hoe het moet. Haarlem geeft dat zich uit puttend in excuses aan de betrokken par tijen toe. Laan: „Ik wil niet zeggen dat Haar- lem’s besluiten niet goed zijn. Ik wil niet zeggen, dat Eelman (de tweede trainer van Haarlem) en Brand niet gecontrac teerd moesten worden. Noch dat de opzet die is gemaakt, niet deugt. Maar we had den er van willen weten”. Hut: „Eelman in deze zaak te betrek- Haarlem heeft zijn juridisch adviseur opdracht gegeven te onderzoeken op wel ke wijze EDO kan worden aangepakt. Hut: „De overeenkomst is getekend. Die wordt van kracht, zodra de KNVB zijn goedkeuring hecht aan de gestelde voor- waarden. Als EDO dan zijn verplichtingen niet nakomt, pleegt het een onrechtmati ge daad”. EDO heeft al onderzocht of het onder het contract kan uitkomen. Laan: „De KNVB moet eerst volledig voldoen aan de voorwaarden, dan pas kan Haar lem EDO iets maken. Een jurist heeft ons verzekerd dat we goed zittenOok als EDO van de overeenkomst kan afkomen zal het hoogstwaarschijnlijk terugkeren naar het amateur-voetbal. Gistermiddag heeft penningmeester W. Riebeek een ge sprek gehad met de secretaris van de VVCS Karei Jansen, waarin is gesteld dat EDO aan de normale voorwaarden tegen over zijn voetballers zal voldoen. Aan staande vrijdag is er een bijeenkomst met alle spelers van de selectie van trainer Snoeks. EDO heeft ziende dat het zo niet door kon gaan indertijd de fusiebesprekin- gen aan het rollen gebracht. Een achtens- waardig initiatief, dat gestalte kreeg door de bemoeienissen van P. C. van Houten en mr. N. Giltay Veth. Er zou een Haar lem EC komen, waardoor, naar EDO’s wens, EDO in het betaalde voetbal een rol zou blijven meespelen door zijn ver tegenwoordiging in Haarlem EC. EDO zelf zou naar het amateurvoetbal terug gaan. Door de bereidheid mee te werken aan de sanering zou er een gunstige in deling bij de amateurs uit de bus komen, zo was door amateur-KNVB-voorzitter Van Marie toegezegd. EDO en Haarlem teken den een concept-overeenkomst, die van kracht zou worden als de KNVB het ge zamenlijke pakket van voorwaarden van Haarlem en EDO zou inwilligen. Haarlem zou dan financiële steun uit de sanerings- pot van CRM ontvangen. Waarom heeft EDO de deur dichtge gooid? Het bestuur van EDO vindt dat Haarlem zijn partner in de concentratie in alles voorbijloopt. Het is van mening, dat Haarlem alles bedisselt zonder dat de vertegenwoordigers van EDO in de nieuwe concentratie een stem hebben. Men noemt de aanstelling van trainer coach Brand. EDO-voorzitter Laan moest daarover le zen In de krant (Haarlem-voorzitter Hut zegt Laan al tevoren meegedeeld te heb ben, dat men besprekingen met Brand voerde). Men noemt ook het feit, dat de belangrijke bestuursfuncties bij Haarlem al voor twee jaar vastliggen en dat de EDO-vertegenwoordigers genoegen moe ten nemen met een niet-belangrijke func tie in de Haarlem EC.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 23