Conceptprogram-Steenkamp gereed COMPR OMIS VOORSTEL OVER BELASTINGDRUK Zilveren anjers toegekend Veel Amsterdamse huizen clandestien bezet vrouwen doen rij-examen Steeds meer LEGALISEER LANG HAAR Nederlancl Fa. B. ENGELENBERG Kritiek op toestanden in jongenstehuis Eerste minister gaf als eerste U hebt nog één dag. Nog geen criteria luchtvervuiling bedrijven Jaarlijks 850.000 rijbewijs-aanvragen Flessehals in weg Utrecht-Arnhem VNG-congres tegen gewestvorming van bovenaf Rijnmondbestuur contra plan van milieu-expert Burgemeester van Geertruidenberg vraagt ontslag spoedig weg Rover met 5000 er vandoor Politie-actie tegen bermprostitutie Bestrijding van milieuvervuiling financieel moeilijk „Soldaat die twee agenten doodschoot was een spion” B. en W.: „In principe ontruiming” Acht opvoeders namen ontslag bij „Welkom” in Arnhem VRIJDAG 4 JUNI 1971 2 (Van onze parlementsredactie) Compromis? Staatssecretaris: Belgische krant beweert: Norm stankbelasting VERFSPUIT INSTALLATIES Lang wachten Kamerleden telegraferen minister Den Toom: niouboi tli'f wo OFFICIëlE VERKOOP SIKKENS LAKKEN „Geen overleg meer mogelijk” (Van onze correspondent) (Van onze Haagse redacteur) ADVERTENTIE I ADVERTENTIE oefenen voorkomen dat er van DEN HAAG Prins Bernhard zal op vrijdag 25 juni in het koninklijk paleis in Amsterdam zilveren anjers uitreiken aan de heren Jb. Posch uit Stompetoren, F. C. Wieder jr. uit Wassenaar en C. Hoek uit Rotterdam. (Van onze correspondent) De heer Posch ontvangt deze onder scheiding voor zijn onvermoeid ijveren voor het behouden van culturele waarden in Noord-Holland, o.a. het instandhouden van de Schermer molens, het restaureren van historische gebouwen, het opnieuw be langstelling wekken voor de oude West- friese namen en klederdrachten AMSTERDAM. Het aantal clandestie ne bezettingen van woningen in Amster dam is op het ogenblik zeer aanzienlijk. Over de periode van januari tot en met augustus 1970 bedroeg dit aantal ten aanzien van woningen met een maandhuur tussen 50 en 170 664. Het is duidelijk dat indien hiertegen niets zou worden ondernomen, binnen zeer kor te tijd van het voeren van welk distri butiebeleid dan ook geen sprake meer zou kunnen zijn. Dit merken B. en W. van Amsterdam op in een nota, waarin zij uiteenzetten op welke wijze thans langdu rige leegstand van woningen zoveel mo gelijk wordt voorkomen. Tevens gaan zij na of en in hoever het mogelijk is ook leegstaande niet-woonruimte bij wijze van noodmaatregel voor woondoeleinden in ge bruik te nemen. Leegstand van woningen kan volgens hen, vooral als die samen hangt met woningverbetering of -herstel, dikwijls vrij langdurig zijn maar is niet temin niet te voorkomen. Ongerechtvaar- Met de grootste klem, aldus de tekst van het telegram, dringen wij aan op een snelle en zodanige wijziging in voorschrif ten inzake haardracht van militairen, dat deze evenals zulks geschiedt in de bur germaatschappij, geheel wordt overgela ten aan vrije keuze en dat als enige voor waarde wordt gesteld zoals dat bij elke haardracht behoort te geschieden dat deze goed wordt onderhouden. DEN HAAG. Waarschijnlijk als gevolg van een toenemend aantal gezinnen waar de tweede auto zjjn intrede doet, neemt het aantal vrouwen dat rjj-examen doet ge stadig toe, evenals dat het geval is bjj mannen en vrouwen beneden de dertig. Statistisch gezien moeten mannelijke kan didaten ruim tweemaal examen doen om te slagen, vrouwen bijna driemaal. Verder staat vast dat mannen het praktische ge deelte van het rij-examen beter doen dan vrouwen, wier theoretische kennis over het algemeen echter groter is. Het bureau heeft vier weken nodig om een examenaanvraag administratief rond Gevraagd naai de reden van zijn ont slagaanvraag verklaarde mr. Faure, dat in het college van B. en W. geen overleg meer gevoerd kan worden. In de gemeente raad zijn drie fracties, die van „Actie ’80” met 9 man en twee eenmansfracties van „Progressieve partij" en „Gemeentebelan gen”. De fractie van „Actie ’80” heeft de beide wethouders geleverd. Deze fractie, aldus mr. Faure, „dirigeert alles. De beide andere fracties komen er nooit aan te pas”. Van het aantal kandidaten dat examen doet, slaagt ongeveer 35 tot 40 percent. Per jaar vragen rond de 850.000 personen bij het Centraal Bureau voor Rijvaardig heidsbewijzen het rij-examen aan. Er is een kleine tendens tot stijging, maar toch is het aantal vrij stabiel, me* uitzondering van 1967. toen het aantal aanvragen iets meer steeg dan was verwach*; 1967 880.000 kandidaten; 1968 825.000; 1969 870.000. De tijd, gelegen tussen het aanvragen van een rij-examen en het afleggen van het examen is volgens vele kandidaten, maar ook naar het idee van de directie om tientallen tot honderden guldens te besparen op onze showroom-modellen 1971. Bankstellen, fauteuils, eethoeken, bergmeubelen etc. gaan plaats maken voor de nieuwe collectie PROFITEER I Morgen laatste dag. Beverwijk, Parallelweg 43, vlak bij de Velsertunnel. Volg de borden richting Zaandam. Open 09.0018.00 uur. De heer Hoek wordt onderscheiden voor zijn waardevolle bijdragen over de ge schiedenis van de vroege middeleeuwen van Rotterdam en omgeving en voor zijn verdienste op archeologisch gebied. De heer Wieder krijgt de zilveren anjer voor het stimuleren van belangstelling voor het verzamelen en conserveren van rijdend trammaterieel uit de tijd van de stoomlocomotieven. van het Centraal Bureau te lang, met name wanneer een kandidaat een herexamen moet doen. Deze tijd is gemiddeld acht tot tjen weken maar er zijn ook weleens uit lopers. Vrijwel alle rijschoolhouders weten dat, omdat zij altijd door het Centraal Bureau over vrijwel alles uitgebreid wor den geïnformeerd. De goede rijscholen houden dan ook bij het aanvragen van het examen rekening met de lange wachttijd, zodat de leerlingen van die rijscholen er niet door gedupeerd worden. Doelstraat 39 - Haarlem - Tel. 312206 DEN HAAG. De K.V.P.-kamerleden Mommersteeg, Kleisterlee en Van Eisen hebben minister Den Toom (Defensie) don derdagmiddag een telegram gezonden over het (actuele) vraagstuk van de haardracht van militairen. De oude Galecopperbrug over het Am- sterdam-Rijnkanaal is een bijzonder hin derlijke flessehals in rijksweg 12 tussen het verkeersplein Oudenrijn en Arnhem. De nieuwe Galecopperbrug krijgt te zijner tijd vier maal drie rijstroken op twee naast elkaar liggende bruggen. De eerste van de twee bruggen, met tweemaal drie rijstoken, is nu bijna klaar. Op 9 juli gaat de nieuwe brug open voor het verkeer van uit Den Haag en Oudenrijn richting Arn hem. Het oost-westverkeer kan dan ge bruik maken van de volle breedte van de oude brug, die daarvoor nog enige tijd in gebruik blijft. aantal klachten „nog per jaar” was. Vorig jaar waren het 19.000 en de prognose voor dit jaar 50.000. GEERTRUIDENBERG De burgemees ter van Geertruidenberg, mr J. Ch. .1. Faure, heeft ontslag gevraagd. Mr. Faure is 17 jaar burgemeester van Geertruiden berg geweest. Hjj is 58 jaar. Morgen houdt het Rode Kruis weer zijn jaarlijkse straatcollecte. In Den Haag kon premier De Jong als eerste zijn bijdrage deponeren in de bus van zuster Siemons, die door voorzitter Crommelin van het Rode Kruis ver gezeld was. DEN HAAG Een overvaller heeft gis termiddag hij de gemeentelijke sociale dienst in Den Haag f 5000 buitgemaakt. De ongeveer 35-jarige man verscheen gemaskerd en met een pistool in de hand voor het loket van de kassier en eiste al het geld. De kassier gaf hem een bakje met f 5000 aan bankbiljetten, waarna de man het gebouw uitrende, het lege geldbakje weggooide en op een bromfieis verdween. DEN HAAG Morgen houden de vijf fracties, KVP, VVD, ARP, CHU en DS’70, die betrokken zijn bij de pogingen om een meerderheidskabi- net te vormen, hun beslissende ver gaderingen. Zij zullen dan naar aan leiding van de brief die informateur Steenkamp vandaag gereed heeft en waarin zijn voorstellen voor een con- cept-regeringsprogram zullen zijn op genomen, moeten besluiten of zij al of niet gezamenlijk verder zullen gaan. Het is inmiddels wel duidelijk geworden dat vooral op dr. Drees en zijn fractie, DS'70. wordt gewacht met een verzoenend gebaar. Tijdens de discussies van de vijf frac tieleiders en de informateur zou dr. Drees ondanks allerlei berekeningen van deskun digen. die het niet met zijn ideeën op het gebied van de belastingdruk, eens zijn zich toch onwrikbaar hebben getoond. Zelfs zouden er al meningsverschillen zjjn over de hoogte van het bedrag dat de staat meer zal binnenkrijren als de tarieven on gewijzigd blijven, dus wanneer de pro gressie, die in de Loon- en Inkomstenbe lasting Is ingebouwd, niet op de een of an dere wijze wordt gecompenseerd. Dr. Drees schat dit bedrag op ongeveer twee miljard per jaar en andere financële deskundigen op ongeveer 1500 miljoen per jaar. De helft van deze reële progressie (één miljard of 750 miljoen) plus de op brengst van bezuinigingen zou de politieke leider van DS’70 willen bestemmen voor nieuwe taken als optrekking van de AOW naar het peil van het minimumloon (dat naar schatting anderhalf miljard zou gaan kosten), de opvoering van de woningbouw en de verhoging van de belastingvrije voet. (Tot het minimumloon van een ge huwde zonder kinderen kost dit 750 mil joen gulden per jaar en met één kind komt het reeds op 1500 miljoen gulden per jaar). Een gedeelte van de reële progressie wil DS’70 dan weer teruggeven door belas tingverlagingen voor ongehuwden, voor de gehuwde werkende vrouwen en voor bij- (de zogenoemde In politieke kringen houdt men er dan ook ernstig rekening mee dat prof. Steen kamp zal voorstellen niet de belastingdruk te verlagen, maar ook niet hoger te laten zijn dan de reële progressie (0.3 percent of I1/» a 2 miljard per jaar). Dit hoeft niet in te houden dat de tarieven niet ge wijzigd zullen worden ten gunste van be paalde categorieën. De kosten daarvoor zullen dan echter door andere belastingen weer worden verhaald. Daarnaast zal de informateur vermoedelijk ook nog enkele bezuinigingsvoorstellen doen. BREDA. „Alleen als een gewest vlees is van gemeentelijk vlees wordt dat ge west een succes”. Dat zei burgemeester Thomassen van Rotterdam op de tweede dag van het congres, dat de Vereniging Nederlandse Gemeenten in Breda houdt. De heer Thomassen stelde het stadsgewest Eindhoven en de gewestvorming in en rond de Canadese stad Toronto als voorbeeld van geslaagde gewesten. Burgemeester Thomassen kreeg een wil lig oor toen hij sprak over de mislukking van de Rijnmondraad. Hij verwachtte dat het gewest Groot-Amsterdam op dezelfde wijze zou mislukken. In het concept-voor- ontwerp voor dit gewest zit volgens hem „de ruzie al ingebouwd”. Duidelijk werd wel, dat de leden van de VNG niets voelen voor vorming van gewesten, die van bovenaf zijn opgelegd. Er was dan ook veel kritek op het wets ontwerp Gewestwet van minister Beer- nink. Het congres werd besloten met het af scheid van voorzitter J. C. Lindeboom, die in september in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd als burgemeester van de Groningse gemeen te Bedum aftreedt. Als afscheidsgeschehk kreeg hij een kleurentelevisietoestel. De heer Lindeboom zal worden opgevolg door burgemeester Roeien van Arnhem. De resultaten van de tot nu toe verrichte studies zijn niet opwekkend. Technisch is het probleem van de milieuvervuiling op te lossen. Er zal echter veel geld nodig zijn om de snel toenemende verontreiniging te bestrijden. De verdeling van deze financiële lasten is het moeilijkste punt. De industrie is bereid mee te werken. De overheid zal normen en prioriteiten moeten stellen, waar iedereen zich aan moet houden. Ook zal rekening gehouden moeten worden met maatschappelijke belangen. Uiteindelijk zal alles moeten worden getoetst aan het al gemeen belang. Gepleit werd voor een be stuurlijke organisatie, door de regering op gezet, die allerlei onafhankelijke en des kundige informatie gaat inwinnen. Op basis hiervan zal een algemeen beleid kunnen worden opgesteld ter bestrijding van de aantasting van het milieu. UTRECHT. Als het weer geen spel breker wordt kan het eerste deel van de nieuwe Galecopperbrug bij Utrecht in ryksweg 12 op vrijdag 9 juli in gebruik worden genomen, voor het begin van de bouwvakvakantie. (Van onze correspondent) Het was de bedoeling dat dit rapport en een voorstel aan de Rijnmondraad op 8 juni bekend zouden worden. Maar ’t dage lijks bestuur van Rijnmond heeft het con ceptvoorstel Clarenburg niet aanvaard. Het vindt dat economische en sociologische as pecten daarin niet of nauwelijks aan bod komen. De stank wordt volgens het rapport veroorzaakt door duizenden, op zichzelf volmaakt onbelangrijke lekjes op een che misch industrieterrein, waarbij stoffen met onaangename geur vrijkomen. Volgens het Rijnmondbestuur zijn de ge gevens van dr. Clarenburg gebaseerd op gegevens, die dateren uit de tijd dat het maar tienduizend er is ROTTERDAM Het Centraal Actieco mité Rijnmond heeft een nog vertrouwe lijk rapport van milieudeskundige dr. L. A Clarenburg openbaar gemaakt. Het be vat een plan voor het instellen van een norm voor stankbelasting. ZEIST. Tegen de bermprostitutie in de omgeving van Zeist, Woudenberg en Maarn is donderdagmiddag tussen vijf uur en half zeven een gecombineerde actie van de rijkspolitie en de gemeentepoli tie van Zeist gehouden. ROTTERDAM Nederlandse inge nieurs, verontrust over ons leefmilieu, zul len binnenkort een rapport uitbrengen „Naar een schoon Nederland”. Als voorbereiding op dit rapport heeft het Koninklijk Instituut van Ingenieurs samen met de stichting „Toekomstbeeld der techniek” donderdag in de Rotterdamse Doelen een congres gehouden over de aan tasting van het milieu door lucht-, water en bodemverontreiniging. Zes deskundigen brachten vandaag pre-adviezen uit. Zy vormen de basis van het uit te brengen rapport. digd vinden zij echter te langdurige leeg stand die normaal voor toewijzing aan woningzoekenden beschikbaar zouden moe ten zijn. Te langdurig achten zij in dit verband een tijd van langer dan vier maanden. B. en W. hebben tot opsporen en beëindigen van dergelijke leegstand thans een procedure ontwikkeld die naar zij me nen voldoet. Terwille van het handhaven van een noodzakelijk distributiestelsel zal bij clan destiene bezetting van woningen in prin cipe tot ontruiming moeten worden over gegaan. Dit alles betekent echter dat zowel de confessionelen als DS "70 water in de wijn zullen moeten doen. Voor de confessione len zou dit minder een probleem zijn om dat zij eerder genegen zijn tot een com promis, daar zij alle belang hebben bij een meerderheidsregering die snelle nieu we verkiezingen verhindert. De V.V.D. daarentegen neemt een mid denpositie in, hetgeen grote compromissen voor deze partij uitsluit. Toch betekent dit ook niet dat de V.V.D niet uit de boot zal vallen. Gisteren opnieuw liet mr. Geertsema weten dat als er een breuk komt, deze hoogstwaarschijnlijk zal vallen tussen de confessionelen enerzijds en de V.V.D. en DS’70 anderzijds. De V.V.D. ge looft niet in een soort voortzetting van het kabinet-De Jong, ook al is dat de grootste minderheidscombinatie, omdat dan een partij als DS’70 in de oppositie komt. Het ontstaan van DS’70 heeft de liberalen al genoeg schade berokkend en gevreesd wordt dat in die situatie nog meer ver liezen zullen worden geleden. De groepsopvoeders hebben talrijke be zwaren tegen het tehuis, dat volgens hen nog erger is dan de strengste gevangenis. Zij menen dat het huis moet worden op- gedoekt. Het zou alleen kunnen blijven bestaan met een andere direktie en met afschaffing van alle vreemde regels die het huis kent. Zij willen daartoe een actie ondernemen. Het jongenstehuis van de christelijke vereniging „Welkom” is in feite bestemd Twintig personen, prostituees en „be schermers,” zijn geverbaliseerd of kregen aanzegging, niet meer ter plaatse te tip pelen. BRUSSEL. Volgens het Brusselse blad „La Libre Belgique” zou de Nederlandse militair, die verdacht wordt van de moord op twee politiemannen uit Knokke, be- drijfsSpionage voor een internationale or ganisatie hebben bedreven. „Op grond van bepaalde gegevens”, schrijft de krant, „kan tevens worden ver ondersteld dat de Nederlander door Bel gische medeplichtigen zou zijn geholpen bij zijn vlucht naar Nederland. Die hulp verklaart gedeeltelijk hoe het mogelijk is geweest dat hij aan de Belgische rijks wacht kon ontsnappen. „La Libre Belgique” meent te weten dat de soldaat is teruggekeerd om er enkele documenten, die hij daar verborgen had, weg te nemen of te vernietigen. Het blad acht het onwaarschijnlk dat de Belgische overheid deze feiten zou be vestigen. Maar de Nederlandse overheid beschikt over bezwarende documenten, zo beweert de krant, die er nog aan toevoegt dat haar bericht uit Nederland officieus „door een hooggeplaatst persoon uit de ge- rechtelijke kringen” is bevestigd. te krijgen. Een derde van deze tijd is nodig om de aanvraag administrataef bij diverse andere instanties te controleren. Twee derde van de tijd is nodig om de rij proeven over de examinatoren in de di verse centra in het land te verdelen. Daarbij moet met allerlei omstandigheden rekening worden gehouden. Autorijschool- houders willen niet dat bijvoorbeeld al hun auto’s tezelfdertijd voor examenrijden wor den gebruikt. Bepaalde kandidaten kunnen alleen op een speciaal tijdstip examen doen en weer anderen willen dit in hun woon plaats doen, waar zij beter bekend zijn dan in de plaats waar zij werken. Elke tege moetkoming aan dergelijke verzoeken be tekent nadeel voor iemand anders, zeggen de directeuren van het centraal bureau. Ook liggen er nog twee weken tussen de oproep voor het examen en het afleggen van het examen. Als in die periode een opgeroepene bijvoorbeeld ziek wordt, kan het examen niet doorgaan. De directie is er van overtuigd, dat de wachttijd over enige tijd tot een redelijke termijn teruggebracht kan worden, daar het aantal examinatoren de laatste maan den kon worden uitgebreid. als tijdelijk opvangcentrum voor jeugdi ge delinquenten, voor van huis weggelope nen en voor moeilijk hanteerbare jon gens. In de reglementen staat ook, dat het tehuis bestemd is voor jongens van veertien tot twintig jaar. Dat neemt ech ter niet weg, dat er ook jongeren komen, veel van 12 en 13 jaar en één keer zelfs een van zes jaar. „Ze worden allemaal behandeld als tuig”, zegt een van de groepsopvoeders. „Aan herscholing of vorming wordt totaal niets gedaan. Ze worden alleen beziggehouden met klus jes als wasknijpers inpakken en nietjes in doosjes stoppen, ’s Avonds om negen uur moet iedereen gaan slapen. De ra men zijn voorzien van tralies en de zwa re deuren worden afgesloten. Als er nieu we jongens komen gaan zij twee dagen hun kamer (cel) in om te „wennen”. Hun kleding moeten ze inleveren. Daarvoor in de plaats krijgen zij een spijkerbroek, die al afgedragen en vele malen hersteld is en een even aftands hemd. Om de broeken, die meestal veel te groot zijn, niet te laten afzakken krijgen ze boven dien een sisaltouw, want riemen mogen er niet worden gedragen. Het wordt aan de jongens overgelaten hoe lang zij hun haar willen hebben. Maar langharigen moeten op hun kamer blijven, hetgeen enkele stijfkoppen weleens twee maan den hebben volgehouden. Opsluiting geldt ook zonder pardon voor degenen die heb ben geweigerd de direkteur een handje te geven op het moment dat hij dat ver langde. Degenen, die een grote mond ge ven en jongens die niet netjes twee-aan- twee in de rij gaan staan om eten te krijgen, worden ook opgesloten”. zondere beloningen „schandaalbelasting”). Zoals bekend is hadden de confessione len in hun program voorgesteld de be lastingdruk jaarlijks te laten stijgen met DEN HAAG. Voor de maximaal aan vaardbaar te achten concentraties van stoffen als fluor en zwaveidioxyde (SO2) in de omgeving van bedrijven bestaan nog geen vaste normen. Dit blijkt uit het antwoord van staatssecretaris dr. Krui- Singa op vragen van de Kamerleden Im- kamp (D’66) en Van der Lek (P.S.P.) over de geluidshinder en luchtverontrei- niging van Hoechst-VIissingen. De aan Hoechst toegestane uitworp van fluor verbindingen (2,1 kg per uur) en van SO2 (77 kg per uur) is gebaseerd op de in de praktijk geconstateerde verontrei niging door de eerste fosfor-oven. Een maximaal toegestane vervuiling per be drijf of per regio bestaat niet. De staatssecretaris zegt dat voor elk bedrijf geldt dat de uitworp van veront reinigde stoffen bij de bron zoveel moge lijk moet worden beperkt en dat de toe gestane uitworp niet mag leiden tot con centraties die gevaar, schade of hinder voor de omgeving opleveren. De hierbij te hanteren normen voor fluor en SO2 moeten echter nog worden vastgesteld aan de hand van gegevens over de scha delijkheid voor de volksgezondheid. De Gezondheidsraad heeft hierover wel een advies uitgebracht, maar dit advies is niet gepubliceerd. Een woordvoerder van de rijkspolitie zei, dat de bermprostitutie in Zeist. Wou denberg en Maarn ontolereerbare vormen aanneemt. De beschermers van de prosti tuees gaan zover dat zij recreanten in de ze bosrijke streek lastig vallen, omdat zij een ongestoorde gang van zaken verhin deren. De actie is uitgevoerd om de schrik er een beetje in te brengen en zou worden gevolgd door verscherpt toezicht. 0.5 percent, waarvan 0.3 percent zou ver kregen worden door de progressie, waar-' door dan alleen tariefsverhoging noodzake lijk wordt voor 0.2 percent. De bezuini gingsplannen van dr. Drees worden niet afgewezen, maar men vreest dat het ef fect daarvan pas over enkele jaren merk baar zal zijn. 4 Staatssecretaris Kruisinga ontkent, dat in de aan Hoechst verleende vergunning geen voorwaarden ter beperking van de geluidshinder zijn opgenomen. Hij ziet geen reden de vergunning aan Hoechst een tijdelijk karakter te geven, totdat bij algemene maatregel van bestuur de maximale luchtvervuiling van industrië le vestigingen is vastgesteld. „Welkom” bestaat zeventig jaar. Toch is het niet van de laatste tijd dat er klachten over de behandeling van de jon gens bestaan. In vroegere jaren hebben ook groepsopvoeders hun verontwaardi ging over de situatie in het tehuis ken baar gemaakt. Dat leidde dan tot onmid dellijk ontslag. De groepsopvoeders zijn ook verontwaardigd over de staat van het tehuis. „Het staat bijna op instorten”, zegf'-n zij. Dit lange wachten komt door verschil lende oorzaken. In de eerste plaats de mankracht voor het examineren. Het bu reau heeft 200 vaste examinatoren en 230, die het examineren als nevenfunctie uit- Sinds 1964 wordt getracht dit laatste aantal uit te breiden. Maar de directie wil de ene groep of van de andere plotse ling te weinig of te veel zouden zijn. (Van onze correspondent) ARNHEM. Binnen enkele maanden hebben acht groepopvoeders het christe lijk jongenstehuis „Welkom” in Arnhem verlaten. En bloc namen zij in maart ontslag, omdat zij niet langer mede-ver- antwoordelijk wilden zijn voor de wan toestanden in het tehuis. Vijf kregen de kans vrijwillig weg te gaan. Drie ande ren, die tot augustus zouden blijven, wer den vorige week op staande voet ontsla gen door de direkteur van het tehuis, drs. J. J. Bijleveld. -

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 2