Kapper miste EEN HALF JAAR OP PROEF honderd vijf tig Afhalen huisvuil in Velsen gulden F na wisseltruc Zangavond in Gebruik plastic zakken verplicht gesteld Met algemene stemmen Mr. A. P. van Uffelen benoemd tot gemeente-secretaris van Velsen NOOY voorlopig eenmaal per week „De Schouw” [Jeverwijks Automobiel Bedrijf FORD VERKOOPCENTRUM HOUTPLEIN HAARLEM BURGERLIJKE STAND VELSEN VERDEELD MOTIE UITDAGING BADHUIS I Uniek in prijs en kwaliteit Nu bij uw Ford Dealer Uitkiezen en wegrijden l MODEPRUIKJES VRIJDAG 4 JUNI 1971 IJMUIDER COURANT )t Nestor Enthousiasme SHOWROOM afdeling VERKOOP: Warande 85 (torenflat) - Beverwijk - Telefoon: 02510-23686 Official Ford Dealer HET CENTRALE VERKOOPPUNT VAN BLOEMSTRAAT 34 Telefoon 1 51 41* 'Adviesprijs (Incl. BTW) af Fabriek Amsterdam Gratis naar wens gekapt. DAMESKAPSALON vanaf 59,— vele modellen, ook in gemeleer- de tinten. Wijk aan Zeeërweg 53 IJmuiden-O. - Telefoon 15020 (Van een onzer verslaggevers) VELSEN Niemand zal de Velsense gemeenteraad van een lichtvaardig genomen besluit kunnen beschuldigen, toen de leden daarvan donderdag avond eindelijk instemden met het voorstel van B. en W. het huisvuil voortaan nog maar eenmaal per week te laten ophalen, waarbij het dan uitsluitend in plastic zakken mag worden aangeboden. Tijdens de bijna drie uur durende debatten heeft geen enkele fractie de eventuele voor- en nadelen hiervan immers onbesproken willen laten, hoewel de voorzitter, burgemeester W. M. Bosman met het oog op de benauwend warme atmos feer in de raadzaal, de leden aan het begin van de vergadering had verzocht „liever kort, dan dun van stof te zijn”. Dit advies werd door de meeste sprekers volkomen genegeerd, terwijl uit al deze gedachten wisselingen bovendien nog zowel een overigens verworpen motie, als een fractie- beraad zijn voortgekomen. Tenslotte wenste de raad niet eerder met het voorstel akkoord te gaan, dan nadat het college had toegezegd over onge veer een half jaar een nota te zullen uitbrengen over de resultaten van de nieuwe regeling, waarbij de mogelijkheid wordt geboden weer op dit besluit terug te komen. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN Sinds donderdagavond mag Velsen weer over een gemeente secretaris beschikken, welke functie hier na de pensionering van de heer J. Veenstra in september 1969 vakant is gebleven. De gemeenteraad van Velsen heeft namelijk met algemene stemmen mr. A. P. van Uffelen uit Santpoort tot zijn opvolger benoemd. Overigens fungeerde mr. Van Uffe len in deze gemeente sindsdien reeds als loco-secretaris. ADVERTENTIE 4 5f (Van een onzer verslaggevers) WETHOUDER M. ROESSINGH (Van een onzer verslaggeefsters) de .7 n 1. ADVERTENTIE IJMUIDEN KONING N.V >t n n d P n is Door dit alles deed heit spreker bijzon der veel genoegen dat de aanbeveling GEMEENTESECRETARIS MR. A. P. VAN UFFELEN SHOWROOM VECHTSTRAAT 2 IJMUIDEN - TEL. 11001 BEVALLEN: T. Offerhaus-Feenstra, z., Velsen; E. Calf- de Niet, z., IJmuiden. als sa il :e 17 rt H ie Geopend: Maandag t/m vrijdag 8.3018 uur; zaterdags van 1018 uur. Tijdens de wekelijkse koopavond in Haarlem zijn ook onze showrooms geopend. TELEFOON: 31 92 65-31 50 25 k/wwwwwwwwwwwwwvwwwwwwwvwwu N.V. HAARLEMSCHE AUTO CENTRALE N.V. H.A.G.A.M. N.V. GARAGE VERBEEK De burgemeester was ook vol bewonde ring voor de manier, waarop mr. Van Uf felen als jongere leiding wist te geven aan de secretarie, welke toch negen afde lingen en honderddertig personeelsleden GETROUWD: P. C. Kat-L. W. Kok, Driehuis; L. de Leeuw-N. Vlasveld, Heemstede; K. F. Hirs- C. E. Kok, Santpoort; T. A. M. van der Graaf-G. B. Ekkelboom, Santpoort; J. H. Wolters-J. J. Bonhof, IJmuiden; N. M. Brakenhoff-J. C. Jongejan, IJmuiden; C. J. H. Bulters-C. P. J. Maas, Driehuis; H. Plug- E. C. Uinter, IJmuiden; G. Blees-A. Booij, Amsterdam; J. van der Toorn-F de Gelder, IJmuiden; T. F. Schuckhard-M. T. van Leeuwen, IJmuiden. Bij de V.V.D.-fractie bleken de'menin gen sterk te zijn verdeeld. Zo toonde de heer Van Os zich niet ongenegen met het voorstel mee te gaan, al drong hij er dan ook wel op aan de kwaliteit van de zak ken nog te verbeteren. dig in kennis zullen worden gesteld van de mogelijkheid, door middel van een ge meentelijke subsidie hun woning van een douchegelegenheid te voorzien. Mevrouw Huizinga-Tesselaar (Prot.-Chr.) stond op haar beurt weer niet geheel afwijzend tegenover het voorstel, vooral omdat de gezondheid van het per soneel van de renigingsdienst toch ook een belangrijke factor is. Wel informeerde zij ernaar, of het college enig inzicht had ver kregen op de ervaringen in andere ge meenten, waar men reeds eerder tot de ze maatregelen is overgegaan. Als laatste spreker vestigde de heer Koopman (K.V.P.) er de aandacht op dat hier een zaak aan de orde werd ge steld, welke voor de gehele bevolking van het grootste belang moet worden genoemd. Hij stelde daarom voor ditmaal nog al leen het bebruik van plastic zakken ver plicht te stellen, waarbij dan later de mo gelijkheden van het eenmaal ophalen per week nader kunnen worden bekeken. De heer Hoek (P.S.P.) belichtte voor al de milieu-hygiënische aspecten van het voorstel, waarbij hij het betreurde dat het gemeenteblad over dit voorstel zo weinig concrete gegevens bevatte. Hij veronder stelde dan ook dat de daarin vermelde schattingen op een niet verantwoorde ba sis berusten. Spreker zag aldus meer heil in een mechanisering van de reinigings dienst, volgens hem noodzakelijk omdat er door de burgerij steeds meer vuil wordt geproduceerd, dat nu in afnemende fre- kwentie dreigt te worden opgehaald. Daar om had hij geen bezwaar tegen het ver plicht stellen van plastic zakken, maar wel tegen het eenmaal per week ophalen. Spreker vestigde ook de aandacht op het zware werk dat hier voor de mensen van de reiniging aan is verbonden. Hiervoor kunnen nog slechts weinig gegadigden wor den gevonden, zodat de heer Hoek het col lege in overweging wilde geven de man nen die nog bereid zijn „onze rommel op te ruimen,” een hogere beloning te ge ven. De heer Hoorn (C.P.N.) vond het een maal per week ophalen eveneens veel te weinig, terwijl hij voorts van mening was dat de bepalingen niet duidelijk genoeg En tegen het einde van deze vergade ring volgde nog met algemene stemmen de benoeming van de heren W. G. Labberton uit Amersfoort en D. Schermer uit Vel sen, respectievelijk tot hoofd van de open bare lagere Moerbergschool en van de openbare MlVO-school in Velsen. Het voorstel van het college om tot slui ting van het badhuis „Spaarnberg” in Santpoort over te gaan, heeft bij de raad beduidend minder tegenstand ondervon den. Mede waarschijnlijk omdat door wet houder Roessingh werd toegezegd dat de weinig overgebleven bezoekers tij- VELSEN. De sectie zang van Velser Gemeenschap houdt op vrijdag 18 juni een zangavond iri het cultureel cen trum „De Schouw” aan de Bleijenhoeve- laan in Velsen-Noord Minder moeite met het voorstel had de heer Rei c h en f e ld (P.v.d.A.), die het bijzonder belangrijk achtte dat het werk van de reinigingsdienst op deze wijze bij zonder zal worden verlicht. En ofschoon dit wel een vermindering van de service betekent, bleef er volgens spreker toch geen andere keuze over. Vandaar dat door spreker namens zijn fractie een motie werd ingediend met de bepaling dat het huisvuil op een door het college nader te bepalen datum, voorlopig tweemaal per week kan worden aangebo den in gesloten plastic zakken van voor geschreven model en sterkte. De eerste tegenwerpingen kwamen van de zijde van de heer Van Horick (D’66-P.P.R.), die het geen stijl vond dat na de recente verhoging van de reinigings rechten, de inwoners van Velsen door een verplichte aankoop van plastic zakken op nieuw op kosten zullen worden gejaagd. Bovendien vreesde hij een opeenhoping van vuil, wanneer dit voortaan nog slechts eenmaal per week zal worden opgehaald, omdat talrijke bewoners van flatwijken nu eenmaal over te weinig bergruimte be schikken, om de volle zakken zolang te kunnen opslaan. IJMUIDEN. Een kapper aan de Pla netenweg werd donderdagmiddag het slachtoffer van een wisseltruc, uitgevoerd door twee vreemdelingen van zuiderlijke afkomst. Na allerlei manipulaties met bankbiljetten, miste de kapper een briefje van honderd en twee biljetten van vijfen twintig gulden. De kapper schat de vreem delingen op 45 en 28 jaar oud. Beiden zijn 1.70 meter tot 1.75 meter lang. De twee hebben een donker uiterlijk en zijn don ker en goed verzorgd gekleed. Een ieder die inlichtinggen kan verschaffen, wordt verzocht zich in verbinding te stellen met de politie van Velsen. In zijn antwoord gaf de nieuwe secreta ris te kennen bijzonder gelukkig te zijn met deze unanieme instemming van de raad, evenals hij er hoogst erkentelijk voor was dat men hem reeds tijdens zijn periode als loco-secretaris volledig heeft willen accepteren. Voor het uitoefenen van zijn functie stelde mr. Van Uffelen zich voor rechtvaardig te zijn, doch geen perfectionist, evenals hij zal trachten een dienaar te worden en geen heerser. Dit alles hoopt mr. Van Uffelen in zijn werk tot uitdrukking te brengen. Ook verdient nog te worden vermeld dat de heer K o r e m a n (D’66-P.P.R.) de raad er aan het begin van de vergade ring mee in kennis stelde nogal te zijn geschrokken van het concept-voorontwerp „Wet gewest Groot Amsterdam”. Hij vroeg het college daarom de raad zoveel mogelijk bij het pre-advies te betrekken, waarop hem door de voorzitter onmiddel- lijk het in overweging nemen, van deze suggestie werd toegezegd. waren omschreven. Zo wist hij bijvoor beeld niet of het is toegestaan het vuil ook in oude kalk- en kunstmestzakken aan te bieden. Daarop fungeerde de heer Roosen daal nog als woordvoerder van de K.V.P en de Prot.- Chr.-fractie, waarbij hij na mens alle leden daarvan aandrong op de reeds in de aanhef van dit verslag ver melde toezegging. Deze werd door burge meester Bosman vlot verstrekt, waar op de raad er geen bezwaar meer tegen had de voorgestelde regeling voor een half jaar te zullen aanzien. De nieuwe gemeente-secretaris werd daarop door de heer J. Visser, als nestor van de gemeenteraad eveneens hartelijk met zijn benoeming gecomplimenteerd en in dit midden welkom geheten. Spre ker vond vooral zijn opmerking over het willen dienen belangrijk, zodat hij voor de toekomst allerminst twijfelde aan een voorbeeldige samenwerking. telt. Met de chefs daarvan heeft hij loco-secretaris reeds voortreffelijk mengewerkt, om hier verder door zijn tact en stimulerend optreden de sfeer en de werklust aanzienlijk te bevorderen. Door de in de raad ondervonden tegen stand meende wethouder Roessingh in zijn antwoord van een „uitdaging” te kunnen spreken, waardoor hij te kennen gaf het voorstel met plezier te zullen ver dedigen. In de eerste plaats stelde hij de raad er aldus van in kennis dat de er varingen in andere gemeenten, zoals Be verwijk, Heemskerk en Bloemendaal met het eenmaal per week ophalen van vuil onverdeeld gunstig zijn geweest, omdat de straten hier juist schoner werden. Mede doordat hiervoor vrijgekomen personeel van de reinigingsdienst kon worden inge zet. En wat de opmerkingen van mevrouw Van Heel betreft, kon de wethouder ver zekeren dat er in Velsen wel degelijk met huisvrouwen overleg is gepleegd. En wel met de „SAMVRO,” het overkoepelend or gaan, waar een aantal vrouwenverenigin gen bij is aangesloten. Van de vijfender tig, deze organisaties vertegenwoordigen de dames, had zich er slechts een tegen het voorstel verklaard. En volgens de wet houder klopten ook de berekeningen van mevrouw Van Heel niet geheel, omdat het landelijk gemiddelde geen vijf, maar slechts twee zakken bedraagt. „Bovendien, hoe lang heeft de huisvrouw het niet met een vuilnisemmer moeten doen?,” was nog een ander argument van de wethou der. Onmiddellijk nadat de voor mr. Van Uffelen zo gunstig verlopen uitslag be kend was gemaakt en hij in zijn nieuwe functie was beëdigd, werd de nieuwe se cretaris toegesproken door de burgemees ter van Velsen, de heer W. M. B. Bos man. Deze noemde de zojuist door de ge meenteraad betoonde voorkeur de bekro ning op een ambtelijke carrière, welke op een ruime theoretische ontwikkeling en een veelzijdige ervaring was gebaseerd. In zijn periode als loco-secretaris heeft mr. Van Uffelen bovendien blijk gegeven van een grote werkkracht, waarbij hij steeds waakte voor de handhaving van het recht. Vandaar dat hij voor het colle ge reeds een goede leidsman en een be trouwbaar adviseur is gebleken. FORD ESCOR' vanaf f6.390, Na deze installatie werd in de Burger zaal van het stadhuis nog een late re ceptie gehouden, waar mr. Van Uffelen door tientallen ambtenaren hartelijk met zijn benoeming werd gefeliciteerd. Vervolgens werd er door wethouder Roessingh de aandacht op gevestigd dat het personeel van de reinigingsdienst reeds .voor een bijzondere beloning in aanmer king komt en ofschoon hij zich wel be reid verklaarde nog een extra uit te ke ren percentage in overweging te nemen, kwam het spreker toch belangrijker voor te trachten het aanzien van dit beroep zoveel mogelijk te verbeteren. Hierna werd er door de wethouder ook nog op gewezen dat de door de heer Hoek aanbevolen mechanisatie bijzonder veel moeilijkheden zal opleveren, terwijl de heer Hoorn mocht vernemen dat de plas tic zakken iets groter en zwaarder zullen worden. Verkoop hiervan is alleen toege staan indien zij van het merk van de ge meente Velsen zijn voorzien, hoewel bij het gebruik van andere zakken toch de nodige soepelheid zal worden betracht. Voorts wordt nog bekeken of de plastic zakken aan minder draagkrachtigen gra tis kunnen worden uitgereikt. Tenslotte meende de wethouder dat de burgerij nog te weinig bekend is met de mogelijkheid, grof huisvuil gratis door de reinigings dienst te laten afhalen. Met dit alles hoopte wethouder Roes singh duidelijk te hebben gemaakt dat het college geen enkele behoefte heeft de inge diende motie te ondersteunen, evenals hij ontraadde het voorstel te faseren, zoals dit door de heer Koopman was bepleit. In dien de raad met de plannen van B. en W. akkoord kan gaan, zal de nieuwe regeling omstreeks eind september kunnen worden ingevoerd. In zijn repliek werd daarna door de heer Hoek opgemerkt dat al deze argumen ten van wethouder Roessingh beter in de nota vermeld hadden kunnen worden. „Dit is geen manier om met de raad om te springen,” stelde hij daarom vast. Bij dit alles werd door de heer Roo sendaal (Prot.-Chr.) ook nog om schorsing van de vergadering verzocht, op dat zijn fractie zich met die van de K.V.P. op het uitbrengen van hun stem konden beraden. Na ruim een kwartier werd hierop eerst de ingediende motie in stem ming gebracht, welke echter met eenen twintig stemmen tegen werd verworpen. De zeven voorstanders waren mevrouw Van Heel-Montijn en de heer Kotte (V.V.D. en de heren Van Horick, Koreman en Zuurbier (D’66-P.P.R.); Hoek (P.S.P.) en Hoorn (C.P.N.). OVERLEDEN: E. P. Hos, 77 jr., echtgenote van A. Mar tens, IJmuiden; G. Merceij, 86 jr., wedu we van P. J. J. van den Broek, Velsen- Noord; F. Voogt, 74 jr., weduwe van N. van Dooren, IJmuiden; J. Winter, 62 jr., echt genote van K. Korthouwer, Santpoort; Th. C. Zoetelief, 31 jr., echtgenoot van H. P. Adriaans, Haarlemmerliede en Spaam- woude. De deelnemende koren zijn het chr. jeugdkoor „De Goede Herder” onder lei ding van Joop Huizinga met aan de piano Jeanne van Asselt, het chr. jeugdkoor „IJmuiden-West” onder leiding van Jean ne van Asselt met aan de piano Cor Kalkman en het kinderkoor „De Jonge Stem” onder directie van Edwin Wolf met aan de piano Piet Post. Op het programma staan onder meer een mini-musical en een kinderzangspel. voor het benoemen van mr. Van Uffelen tot gemeente-secretaris overal met zo veel enthousiasme en instemming is be groet. De burgemeester hield zich er dan ook van overtuigd dat er met de gemeen teraad eveneens van een uitstekend con tact sprake zal zijn, hetgeen ongetwijfeld in een vruchtbare samenwerking zal re sulteren. Mevrouw Van H e e 1-M o n t i j n was het echte allerminst met de plannen van het college eens. Zij had daarin een „echt mannelijke redenering” bespreurd, van daar haar vraag of de huisvrouwen de mogelijkheid tot inspraak was geboden. „Zo nee, waarom niet en zo ja, wat is dan de uitslag,” wenste spreekster te we ten. Vooral omdat zij had uitgerekend dat sommige gezinnen wel eens meer dan vijf zakken vuil zouden moeten bewaren.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 5