Gerepareerde Beverwijkse Sportweek nu HUISVROUWEN BEZETTEN SPORTHAL A. de Gooyer vijfentwintig Nieuw Kruisgebouw al te klein jaar bij Van Gelder ertsgraver Turnlust oogstte succes Zfljbij Hoogovens aangekomen VERENKWSI’EUWS UIT DE IJMOND Dokter J, Hommes verrichtte VOOR VRIJWEL GEHEEL GEVULDE TRIBUNES officiële opening DEM bracht veel atletiektalent PROGRAMMA SPORTHAL Hendriks winnaar 'A' Jongens bekenden autodiefstal Vijfmensen beroofd in Amsterdam in sporthal Vijf maanden geleden opgeleverd L in nederlaagrit 7 IJMUIDER COURANT VRIJDAG 4 JUNI 1971 T ennis Wijk V elsen-N oord Heemskerk Beverwijk V elsen-IJ tnuiden aan Zee w (Van een onzer verslaggevers) Wijker- verzorgde De De AMSTERDAM Op en in de omgeving van de Zeedijk in Amsterdam zijn woens dagnacht in twee uur tjjd vjjf mensen van hun geld beroofd. (Van onze sportredactie) 12 jaar kwam de lat op 1.30 meter, ook buiten verwachting. Met hartelijke dank voor de plichtver- vulling kon de heer Coops namens de Raad van Bestuur van het Van Gelder-concern een schriftelijke gelukwens overhandigen en als blijk van waardering de gebruike lijke enveloppe met inhoud. VRIJDAG 4 JUNI 20 uur: Top Pop 1971 met Veronica Drive-in-show, Lex Harding, Tineke, Ekseption, Brainbox en Dizzy Man’s Band. Exclusieve Zomerkollektie van DICK HOLTHAUS SAINT JOSEPH RODIER De bedragen die zij kwijtraakten varieer den van 5 tot 600. Bij hun aangifte op het politiebureau beschreven alle beroofden de daders in een geval een groep van Voorts zag men hoe yoga wordt be oefend en showden enkele manne quins sportkleding. De kinderen van de huisvrouwen bleken goed te wor den verzorgd, want de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen had in de sporthal een crèche ingericht. intrede deed, maar spoedig overplaatsing kreeg naar de algemene dienst om hier als schoonmaker te gaan fungeren. Deze taak ging hem zo goed af, dat hij tot eer ste schoonmaker werd bevorderd. Tot voor kort is de heer De Gooyer in deze be drijf sdienst werkzaam geweest. Nu ech ter vervult hij weliswaar dezelfde functie, maar dan bij de papiermachines nr. 18 en 21. (Van een onzer verslaggevers) VRIJDAG 4 JUNI Openbare bibliotheek. Filiaal Wljker- straatweg: geopend 19-21.30 u. ZATERDAG 5 JUNT Parkeerterrein. Oudendijk. Vanaf 8.30 u. sportuitstuif voor heren en jongens. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. 20 u. discotheek. Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg 45: volwassenen 10-12.30 u.' Ruijsdael- straat 7: jeugd 10-12.30 u. ZATERDAG 5 JUNI Openbare bibliotheek. Filiaal straatweg: geopend 10 12.30 u. VRIJDAG 4 JUNI Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. 20 u. jazz-discotheek. Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg 45: volwassenen 19-21 u. VRIJDAG 4 JUNI Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 20.15-21.30 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hendrik Burgerstraat 70, Arendsweg 61 en Amstel- straat 44: volwassenen 19-21 u.; Parmen- tierstraat 2: jeugd 18.30-20.30 u ZATERDAG 5 JUNI Sportfondsenbad, Kuikensweg Geopend van 10-12 en 13.30-15.30 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hendrik Burgerstraat 70, Arendsweg 61 en Amstel- straat 44: volwassenen 10-12.30 u.; Stum- phiusstraat 46: jeugd 10-12.30 u BEVERWIJK. De politie van Bever wijk heeft donderdag drie jongens aange houden, die ervan worden verdacht de be stelauto van bloemenmagazijn Duinroos uit de Koningstraat te hebben gestolen. De jongens, een 22-jarige inwoner van Velsen en twee Beverwijkers, 15 en 19 jaar oud. ontvreemdden de wagen, in de nacht van zaterdag op zondag van vorige week. VELSEN-NOORD. Drie maanden ge leden kantelde er bij Hoogovens een drie honderd ton wegende ertsgraver, waar van dinsdag 1 juni de eerste gereviseer de en gerepareerde onderdelen op zes duikschuiten bij buitenkade 2 arriveer den. Donderdagmiddag hebben ongeveer 150 huisvrouwen de sporthal „bezet” om deel te nemen aan de dames- instuif, die door Sauna en Sport De Lange was georganiseerd. Zitten blij ven op de stoel was er niet bij, want op het grote podium werden diverse demonstraties gegeven, waarbij de dames vriendelijk werd verzocht ook deel te nemen. Zo kreeg balletleraar Cor Poelman, verbonden aan de Ste delijke Muziekschool Beverwijk, de beentjes van de vloer toen hij wat speelse balletlesjes gaf, die door een groep van zijn leerlingen op het po dium werden gedemonstreerd. Ook Margo Klees kwam nog even kijken en verzorgde turndemonstraties In het nieuwe directiekantoor aan de noordelijke Pontweg herinnerde de heer Coops aan de loopbaan van de jubilaris die in de papierfabirek als arbeider zijn l Een beeld van de demonstraties van Turnlust. Vanaf Conrad Stork uit Haarlem had het convooi zijn tocht over het Noordzee- kanaal gemaakt en nog dezelfde dag kon men beginnen met het lossen van de zwa re stukken. Met behulp van de grootste bok van de firma Goedkoop uit Amster dam werd het zwaarste onderdeel van de ertsgraver, een honderd ton wegend por taal, van een dekschuit op een platenwa gen gehesen. In de loop van woensdag kwamen de overige onderdelen van de ertsgraver aan en donderdag werd met het wegtrans port van buitenkade 2 naar de definitieve bestemming een aan vang gemaakt. Wan neer alle delen op het westelijk ertsveld zijn aangekomen, zal met de constructie van dit belangrijk knooppunt voor aan- en doorvoer van ertsen zo snel mogelijk een begin worden gemaakt. Voor de produktie heeft het uitvallen van de ertsgraver geen ernstige gevolgen gehad, mede door de aanwezige voorra den sinter en pellets. Binnen twee maan den hoopt men de graver weer in produk tie te kunnen nemen. BEVERWIJK. De voorzitter van de Stichting Wijkgebouwen Beverwijk, dok ter J. Hommes, heeft donderdagmiddag met een korte toespraak het nieuwe wijk- gebouw van de plaatselijke afdelingen van het Wit-Gele en Groene Kruis aan de Büllerlaan officieel geopend. Het is een Juweel van een gebouw geworden, waar voor door Smit’s Bouwbedrijf in oktober vorig jaar de eerste grondwerkzaamhe den werden verricht. Talrijke instanties, die werkzaam zijn op het gebied van de volksgezondheid, hebben een plaatsje ge kregen in het kruisgebouw, dat. aldus de heer Hommes, „nu al te klein blijkt te zijn”. De zaalhockey-wedstrijd tussen Eechtrop en Scheybeek is in een broederlijk 4-4 ge lijkspel geëindigd. Hoewel er door de scheidsrechters veel werd gefloten de kans op een overtreding is bij zaalhockey vëel groter bleef de spanning voort durend aanwezig. Ook de andere regels die bij zaalhockey gelden hadden daar geen nadelige invloed op. Er wordt door de spelers niet gesla gen. De enige beweging, die is toegestaan, is pushen. De doelpunten bij Eechtrop en Scheybleek vielen steeds om en om zodat de spanning er tot het laatste toe in bleef. Met deze zaalhockey wedstrijd was de presentatieavond van Beverwijkse sport verenigingen afgelopen en verliet het grote aantal toeschouwers dat tot half elf ge bleven was, de zaal. VELSEN-NOORD. Donderdag was de heer A. H. de Gooyer, eerste schoonma ker technische dienst vijfentwintig jaar in dienst bij Van Gelder Papier te Velsen. Een groot aantal genodigden woonde de opening bij. Dokter Hommes meende, dat de bouw van een nieuw kruisgebouw door de inwoners van Beverwijk „als nor maal wordt ervaren. Wie weet echter van de jarenlange, moeizame voorberei ding om tot deze aanwinst van de beide kruisverenigingen te komen? Wij zijn bij de tijd, gelukkig, en we hopen de ontwik kelingen op het gebied van de volksge zondheid verder te blijven volgen”. De eerste plannen voor een nieuw kruisgebouw dateren uit 1964. Twee jaar later werden de contacten tussen het Wit- Gele en Groene Kruis gelegd, waaruit in 1969 de definitieve bouwtekening volgde. In die tijd moest de afdeling van het Ro de Kruis afhaken, omdat de financiële con sequenties van het gebouw voor die afde ling niet waren te dragen. Het Rode Kruis heeft evenwel onderdak in het kruisge bouw gevonden en wel middels een huur overeenkomst voor een paar lokalen. In middels was de Stichting Wijkgebouwen Beverwijk een feit geworden. Dokter Hommes meende, dat de kin derziekten van het kruisgebouw al zijn overwonnen. Hij sprak de hoop uit, dat BEVERWIJK. Gisteravond vielen het programma van de openingsweek van de Sporthal Beverwijk en de Beverwijkse Sportweek samen. De deelnemers en toe schouwers zullen zich daar niet van be wust geweest zijn, maar dat deed weinig af aan de belangstelling, die het publiek toonde op de presentatieavond van de Be verwijkse Sportverenigingen. De organisa tie had de clubs gemiddeld drie kwartier ter beschikking gesteld om het kunnen te demonstreren. De drie turnverenigingen in Beverwijk namen een groot deel van de avond voor hun rekening om de vrijwel geheel gevulde tribunes te laten genieten van hun prestaties. PLEIN 194b s IJMUIDEN Echte wedstrijdsport werd gebracht door de micro-korfbalteams van Noord west, een combinatie van Koog-Zaandijk en Roda Westzaan aan de ene en Rohda (Amsterdam) aan de andere kant. Het hoofdklasse-niveau van beide ploegen werd volledig waargemaakt en de teams ver schilden zo weinig in kracht dat geen van beide ooit een grotere voorsprong had dan één doelpunt. De Amsterdammers ze gevierden tenslotte op het kantje af met 8-7. Het ritje met de gestolen wagen liep niet goed af, want in Velsen belandden de jongens in een sloot langs de Amsterdam- seweg. De wagen werd hierbij totaal ver nield. De jongens zijn ingesloten in het bureau aan de Breestraat. Tijdens het verhoor over deze diefstal bekenden zij, dat in diezelfde nacht door hen zever) au to’s zijn opengebroken en goederen uit de voertuigen werden gestolen. De 19-jarige jongen uit Velsen had nog meer op zijn kerfstok, want hij bekende tevens vorige week te hebben ingebroken in de Kwikstaartschool te Heemskerk, waar hjj een radio en een cassette-recor der ontvreemdde. De politie trof deze voorwerpen in zijn ouderlijke woning aan. vijf man als kleurlingen. Langzaam maar zeker komt het tennis kampioenschap van Beverwijk in haar be slissende stadium. Gisteren hebben een aantal deelnemers de halve finale be reikt. In het totaal zijn ongeveer twintig partijen gespeeld, verspreid over Duin- wijck en Adrichem (DEM). In de hoogste afdeling, heren enkel B, werd de halve finale bereikt door Ton Tervoort, die ver rassend veel moeite had met Ton Groen: 8-6, 4-6, 7-5. De andere halve finalist, die al bekend is, is M. Smit. De kwartfinale werd bereikt door Jan Tervoort, die in drie sets won van Wim Groen: 6-3, 2-6, 6-0. Wim Groen had het geluk bepaald niet aan zijn kant. In de heren enkel C bereikte Nico Tuin de semi-finale door gedecideerd af te re kenen met G. Post: 6-4, 6-4. De eerste finalisten zijn ook bekend. In het gemengd dubbel C zegevierde Hetty Nijssen en Han Derks over Margreet Lui- kinga en Wim Schut. Dat kostte niet al te veel moeite: 6-3, 6-3. Tot de halve finales in het heren dubbel C drongen door Jan Roof en Frans van Rossum, die verrassend weinig tegenstand 'ondervonden van Flip Schram en H. Ter voort: 6-2, 6-4. In het dames enkle C, in alle klassen wordt gespeeld met als ge volg dat er zo’n 160 partijen gespeeld moe ten worden, verloor Gonnie de Bie van Paula Reus met 6-4, 6-2, zodat Paula Reus tot de laatste vier is doorgedrongen. Ook vandaag zal gespeeld worden op Duinwijck en op DEM (Adrichem). de bevolking van Beverwijk in de toe komst zich meer bij de activiteiten van de kruisverenigingen betrokken zal voe len, opdat „we in de toekomst meer hulp zullen kunnen bieden, aan iedereen di« deze nodig heeft”. In het kruisgebouw zijn ondergebracht: de administratie van het Wit-Gele Kruis en de bejaardenzorg, de consultatiebu reaus van de beide kruisverenigingen, de leiding van de Gezins- en bejaardenzorg IJipond van het Groene Kruis, het cen trum van verpleegkundige nazorg van patiënten, die uit ziekenhuizen zijn ont slagen, er wordt zwangerschapsgymnas- tiek in gegeven en de sociaal medische dienst bezit een spreekkamer en een kan toor. Jubilaris de Gooyer en de zijnen kon den daarna de jubileumviering thuis voortzetten. 3 „Niet te verwonderen, aldus dokter Hommes, „dat dit gebouw nu al te klein is geworden”. Zuster Van Zweeden mocht namens het personeel van het kruisge bouw een plantenbak aanbieden. De bak stond reeds in de hal. De heer Y. Schota nus sprak namens het Provinciale Groe ne en Wit-Gele Kruis. „Het werk kan hier gelukkig intenser plaats vinden, dan in het oude gebouw aan de Romerkerk- weg. U bent werkelijk bij de tijd met dit gebouw”. Hij schonk een elektrische wandklok. Namens de afdeling Rode Kruis Beverwijk voerde de heer J van Esch het woord. De afdeling had even eens een presentje laten brengen, name lijk de bloemenbak in het patio. Voorts' feliciteerden kinderarts mevrouw E. Meerman en de heer Th. W. Reijnders, oud-voorzitter van het Groene Kruis geheten het bestuur van de Stichting, dat na afloop van het officiële gedeelte, een ieder een drankje aanbood. VRIJDAG 4 JUNI Hervormd Jeugdgebouw, Rembrandtlaan, 20 uur: Jubileumconcert christelijk jeugd koor „De Goede Herder”. Jongerensociëteit „De Ark” Kerkplein, Velsen-Zuid, 20.30 uur: Optreden fakir „Madrahasj”. Adelbertuskerk, Wilgenstraat, 19.30 uur: Opening tentoonstelling „Verf, woord en textiel” Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, 19-21.30 u.; filiaal Spaarn- berg, Wüstelaan -79, Santpoort-N., 19-21.30 uur, filiaal Wijkerstraatweg 177, Velsen- Noord 19-21.30 uur. ZATERDAG 5 JUNI Jongerensociëteit „De Ark”, Kerkplein, Vélsen-Zuid, 20 uur: Dansavond met „Sea Sound Combination”. Adelbertuskerk, Wilgenstraat, 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur: Tentoonstelling „Verf, woord en textiel”. PEN-jeugdcentrum, Kanaalstraat, 20 uur: Optreden van „Dizzi Man’s Band”. Jeugdgebouw „De Haven”. Sch’pbroeker- weg, Santpoort, 10.30 uur: Heropening Bibliotheken, openbare leeszaal en bi bliotheek, Plein 1945, IJmuiden en de fi lialen Spaamberg (Wüstelaan 79) in Sant- poort-Noord, Wijkerstraatweg 177 in Vel- sen-Noord zijn open van 10-12.30 uur; jeugd- en tienerbibliotheek, Willemsbeek- weg, IJmuiden-Oost, 10-12.30 uur. Velserbad, Briniostraat, 6.30-8 uur ge mengd zwemmen, 8-8.30 uur en 8.30-9 uur zwemlessen, 9-10.15 uur en 10.30-11.45 uur gemengd zwemmen, 11.45-12.15 uur zwem lessen, 12.15-13.10 uur gemengd zwemmen, 13.10-14 uur gereserveerd, 15-15.30 uur ge mengd zwemmen, 16.15-16.45, 16.45-17.15, 17.15-17.45, 18.15-18.45 en 18.45-19.15 uur zwemlessen, 19.30-20.40 u. gemengd zwem men, 20.45-22 uur zwemvereniging VZV. Openluchtbad, Heerenduinweg, ÏJmui- den-Oost, open van 10 tot 17 uur. De Brulboei, Kanaalstraat 228, kinder clubs. IJmuider Harmonie, gem. vergaderlokaal Abeelenstraat, 14-16 uur opleiding leerlin gen en jeugd. Bij deze gelegenheid werd hij in gezel schap van zijn moeder en andere familie leden ontvangen door de bedrijfsdirecteur ir. J. C. Coops, waarbij tevens aanwezig waren de heren dr. ir. L. J. Groen, adjunct bedrijfsdirecteur, tevens hoofd productie en ir. F. O. Reerink en C. Duinmeyer, af delingschef van de papierfabriek. L »OT1WM ZATERDAG 5 JUNI Verenigde openbare bibliotheek, Zwaanstraat 4a. Geopend 10-12.30 u. VRIJDAG 4 JUNI Verenigde openbare bibliotheek. Zwaanstraa! 4a Geopend 10 12 30 u. BEVERWIJK. De Beverwijkse ren nersclub „Kennemerland” liet gisteravond in het sportpark Adrichem zijn vierde rit van het „Ab Geldermans”-nederlaagtoer- nooi verrijden met het Zaanse DTS als te genstander. Het hoofdnummer van de profs en amateurs leverde een zege op voor Nico Hendriks uit Heemskerk. Hij was de snelste finisher van een tien man sterke kopgroep. ZATERDAG 5 JUNI 9-14 uur: invaliden-sportwedstrijden met medewerking van K.I.S 20 uur: bokswedstrijd Nederland- Duitsland. Door onderlinge rivaliteit bleek er in deze rit aan ontsnappen niet te denken. De jonge Bas Brouwer deed daartoe in het begin van de strijd een moedige poging, maar werd door Theo van Kouteren ach terhaald en diens vlucht kortwiekte Cees Lute. Men gunde elkaar blijkbaar geen metertje vrij spel. Er bleven tenslotte tien renners op het voorplan over Lute, Van Galen en H. Stadt misten alweer door ri valiteit de slag en van hen bleek Nico Hendriks de sterkste finisher. In de slot- ronde probeerde Ed v.d. Loo nog om met een ontsnapping de strijd naar zijn* hand te zetten, maar had daarmee geen succes. De uitslag: 1. N. Hendriks. 2. J. van Hooff (beiden K’land), 3. G. Stadt, 4. N. van ’t Hof (beiden DTS). 5. B. Brouwer (K’land), 6. P. Konijn (DTS), 7. L. de Vries, 8. Th. van Kouteren (beiden K’land), 9. P. Verdonk. 10. E. v.d. Loo (beiden DTS). In de clubklassering bleef DTS met 85 tegen 50 punten aan de winnende hand. Het Halfwegse „De Bataaf” staat er met een punt meer nog steeds het beste voor. De gymnastiek-vereniging Turnlust oogstte veel succes met ritmische oefe ningen op zelf samengestelde muziek. De lange mat werd gebruikt voor spectacu laire springoefeningen en zowel meisjes als dames van Turnlust lieten zien hoe een vrije oefening bewondering af kan dwin gen. Om tien voor acht kreeg ook de katho lieke gymnastiekvereniging SSS de gele genheid om te tonen welke onderdelen het turnen aantrekkelijk maken. Op de lange mat werden oefeningen opgebouwd van uit een eenvoudige koprol tot een zeer moeilijke ratslag. Tussenliggende fasen werden door ’t leken-publiek gemakkelijk herkend als handstand (overslag). Hercu les tenslotte week van alle voorgaande de monstraties af door slechts aan de ringen te werken. De atletiekvereniging DEM, die verschil lende prominente atletes in haar gelede ren heeft, bracht zoveel talent in de sport hal, dat zij de haar toegewezen tijd over schreed. Jonge leden probeerden bij het hoogspringen een zo goed mogelijk resul taat te behalen. De organisatie had er ech ter niet op gerekend, dat de DEM-atleten in zo goede vorm waren, dat de wedstrijd nog niet eens was beëindigd toen de lat op 1.75 meter lag. Noodgedwongen moest de leiding op dat moment ingrijpen om het programma niet te zeer te doen uitlopen. Bij de meisjes, die niet ouder waren dan (Van een onzer verslaggevers) V

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 7