Laatste weekend Beverwijkse sportweek NEDERLANDS VOLLEYBALTEAM VERSLOEG WEST-DUITSLAND Duitse ploeg leed duidelijke nederlaag in Beverwijk: 8-2 Cees Lute snelste Beverwijk Rood en Wit kwam na weinig hoopvolle start tegen ACC sterk terug: 194-104 in 16 17 MAANDAG 7 JUNI 1971 Rugby V olleybalinterland Zwemmen Sensatie - VVVVWVVVVVVWVVVVVVVVVVWVVVWWVVVVVVVWVVVVWWVVVVVt/VVVXAAAAA/tAA/VtAA/W^^ (Van onze sportredactie) (Van onze wielermedewerker) cricketmedewerker) (Van onze afloop de zegebloemen en was blij Schie- Hilversum was sneller en sterker dan de rugby-ploeg van HCK, die in Be verwijk aantrad. (Van onze sportredactie) BEVERWIJK Een groot aantal sportgebeurtenissen op hoog niveau heeft het laatste weekeinde van de Beverwijkse Sportweek, die gedeelte lijk samenviel met de evenementen rond de opening van de Sporthal tot een groot succes gemaakt. Slechts op enkele plaatsen werd een verminder de belangstelling geregistreerd, maar die moet waarschijnlijk toegeschre ven worden aan de grote dosis sport die de IJmond de laatste weken heeft toegediend gekregen. dan gaat het niet om het gemiddelde.” On danks vijf missers van Rini van Bracht in de laatste beurten van de partij won hij van De Ruiter met minimaal verschil: 60- 59. Zijn hoogste serie was zes. De dag der kleine sporten is eigenlijk bedoeld om gezamenlijk iets te doen aan het monopolie van voetbal. Om de kleine re sporten bekender te maken, werd er tijdens elke wedstrijd via de microfoon uitleg gegeven, terwijl bovendien informa tiebladen werden verstrekt. Een van de sporten, die nog niet in de Beverwijkse Sportweek waren getoond, was Bleesing- De Vos (rechts) dwingt de Duitser Grabowski in de verdediging. De Amster dammer zou zijn offensieve acties beloond zien met een puntenzege. Iers mogen niet ouder dan 17 jaar zijn, hingen als los zand aan elkaar, zoals de organisatie het uitdrukte. Rugby was nog nooit te zien geweest in de Beverwijkse Sportweek en de jonge ter, die door Trotter gevangen werd, te veroveren en als klap op de vuurpijl met het wicket van Peter van Arkel, die door Risselada in de slips gevangen werd, zijn hattrick te voltooien. Niels Bakker (46), Huub de Villeneuve (33) en Slingenberg, die met 22 not out, kwamen bij HCC 1 met de hoogste scores af. HCC II was tegen Excelsior op 6 reeds drie wickets kwijt aan het goede bowlen van Gouka (5 voor 35). Hierna namen vereniging HCK wilde daar wat aan doen. Zij nodigde als tegenstander het roem ruchte Hilversum uit. Twee weken gele den hadden de teams elkaar ook al ont moet en toen had Rugby Club Hilversum na spannende strijd gezegevierd. hij echter niet bestand tegen de slagenre gen van de Amsterdammer. Na een mi nuut in de tweede ronde ging hij voor de eerste maal neer en was wel zo kien om zijn trainer direct daarop de handdoek te laten werpen om een afstraffing te voor komen. In de openingspartij van het programma trad de IJmuidense zwaarweltergewicht Ron Bakhoven, een nieuwkomer in de A- klasse, aan tegen Manuel (Zaanstreek). Het zwakke duel leverde een puntende- ling op, waarmee beide kemphanen tevre den konden zijn. Zweerts (44) en later Abendanon, die na een harde 38 not out bleef, het heft in handen, waardoor HCC II toch nog een ti taal van 144 kon bereiken. Excelsior liet het op zijn beurt op het bowlen van Smits (6 voor 34) en Abendanon (3 voor 27) met een totaal van 102 afweten. Zaterdag om tien uur werd al begonnen met de (halve) finales van het tenniskam pioenschap van Beverwijk. De eerste kam pioene, die bekend werd, was Elly Appel, die de driekamp met mej. M. Reus en mevr. M. van der Burg winnend afsloot Van de eerste won mej. Reus met 6-4, 6-1, terwijl zij in haar laatste ook korte metten maakte met de tegenstandster: 6-4, 6-2. Kon bij de dames B reeds zaterdag op Adrichem een beker worden uitgereikt, de heren B zullen nog een week moeten wachten. Vanwege promotiewedstrijden in Utrecht kon de B-finale tussen J. Tervoort, die M. Smit in de semi-finale versloeg met 6-4, 6-1 en W. Derks, die T. Tervoort on danks een 5-3 achterstand in de derde set met 6-8, 6-4, 7-5 versloeg, niet doorgaan. Ook de heren dubbel B-finale kon niet gespeeld worden. Dan zal hier de strijd gaan tussen M. Smit-W. Derks en J. en F. Tervoort. De combinaties A. Zwemstra-E. HBS ging op zijn beurt snel tot de aan val over. Openingsbatsmen Van der Vegt, die met 69 not out zou blijven, en Van Wel (48) namen de HCC-aanval, waarin vooral Vriens (1 voor 53) en J. Sillevis (1 voor 50) het moesten ontgelden, onder handen als gold het een finale van de knock-out competitie. Ook Albert van Rijn (12, w.o. 1 x 6), Derogée (13) en R. van Rijn (19, 2x4 en 1x6) lieten zich niet onbetuigd, waardooi HBS met nog twee overs voor de boeg het HCC-totaal ten koste van vier wickets kon passeren. 164 voor 4. VRA ging tegen het Haagse Quick goed van start. Hergen Spits (50) en Jan Spits (36) gaven de VRA-score een behoorlijk aan zien (109 voor 3), doch daar VRA zes in vallers had, ging het hierna snel bergaf waarts en zat het voor 141 aan de kant. Toch heeft men het Quick niet gemakke lijk gemaakt. Invaller Mike A’Connor, die 5 voor 46 nam, bracht Quick duidelijk in moeilijkheden. Op 39 waren reeds zes wickets neer, mede door een prachtige ingooi van Hergen Spits, waardoor Lies hout run out ging. Schoonheim (43), Hebeis (33 not out) en Wishart (26 not out) waren de situatie echter meester, waardoor Quick toch nog met drie wickets kon zegevieren: 142 voor 7. Rood Wit beleefde tegen het Amster damse ACC een weinig hoopvolle start De Haarlemmers waren op 30 reeds drie wickets, waaronder dat van J. W. Tuinin- ga (19), kwijt door uitmuntend veldwerk der Amsterdammers. De vang waarmee Van der Heijde op een snel af komende Eerste klasse. De Krekels (77 voor 6) wint met 4 wickets van Sparta (75), SSCC (99) verliest met 80 runs van HCC III (179 voor 7 gesloten). Hermes DVC (107) ver liest met 54 runs van Hercules (161), VOC (187 voor 3 gesloten) wint met 7 wickets en 87 runs van Bloemendaal (100). De junioren van BMHC (Bloemendaal) speelden een zeer goede wedstrijd tegen de jeugdcombinatie van Scheybeek en Eechtrop. De laatste ploeg was duidelijk niet op elkaar ingespeeld en was ook nog nooit tezamen opgetreden. BMHC won met 4-0 door een betere techniek en tac tiek, maar de voornaamste oorzaak bleef de grotere homogeniteit van de Bloemen dalers. De junioren van Beverwijk, de spe- Het was Peter van Wel, die voor de srote sensatie zorgde door allereerst Kooi- stra (12) door A. van Rijn gevangen te krijgen, een bal later het wicket van Reu- Ditmaal echter kostte het de stoere mannen uit het Gooi veel minder moeite om HCK te verslaan. In het totaal werden door Hilversum vijf tries gedrukt, terwijl HCK pas bij de stand 0-28 kon tegensco- ren door middel van een strafkick. Uitleg van de spelregels was hier zeer op zijn plaats voor het veelal ondeskundige pu bliek, dat vaak meer humor dan sport in het vertoonde ontdekte Hilversum was het grootste gedeelte van de wedstrijd, die een uur duurde, op de helft van HCK, waarvan de verdediging zwak was. De uiteindelijke zege van Hilversum was er een met de monstrueuze cijfers 49-3. Duyn en B. Hof-N. Tuyn werden met dui delijke cijfers uitgeschakeld in de halve finales. In het gemengd dubbel B zegevierden J. Tervoort en E. Appel met 6-3, 6-1 over W. Derks en M. Reus; de cijfers waarmee het kampioenschap van Beverwijk werd be haald, waren 6-3, 6-1. De heren enkelspelfinale C tussen Han Derks en Nico Tuyn werd zondagmiddag om een uur in de Sporthal gespeeld. De scheidsrechter had nogal eens last van het verwarrende lijnenspel in de zaal waar twee netten in de breedte gespannen kun nen worden en maakte daarom vrij wat vergissingen. De oudere Han Derks liet zich alleen in de tweede set, waarin het niveau van de eerste niet gehaald kon worden, van de wijs brengen en eiste ten slotte gedecideerd het kampioenschap op: 6-2, 12-14, 6-3. Op Adrichem werden zaterdag de overi ge finales in de C-afdeling gespeeld. In het dames enkel versloeg mej. G. Horjus mevr. M. Schram met 6-2, 7-5. In het he ren dubbel waren W. Groen en E. Duyn de sterksten. Hun tegenstanders J. Roof en F. van Rossum moesten in drie sets het onderspit delven: 6-3, 2-6, 6-0. Tenslotte werd het gemengd dubbel een overwin ning voor G. Horjus en A. Groen. Zij wa ren met 6-3, 6-2 de meerderen van H. Derks en H. Nijssen. In de D-klasse vielen weinig beslissin gen door de genoemde promotiewedstrij den. Alleen in het dames dubbel viel een beslissing. E. van der Wiel en H. Nijssen wonnen met 6-3, 6-4 van mevr. Van Gijn en mevr. Wendtke. In het dames enkel is mej. Van der Wiel finaliste. Bij de heren werd ook één finale gespeeld. In een drie setter bleef P. Vos de baas over H. Ger- meraad. bal van Disselkoen het wicket van Tuinin- ga veroverde was zeer spectaculair. In eerste instantie wist Paul Bouwman (35) de situatie te redden, waarna Onstein in ouderwetse vorm een prachtige 74 produceerde en zo Rood Wit een totaal van 194 bezorgde. Disselkoen maakte met een meesterlijke vang in het verre veld een einde aan de Rood Wit-innings. De gevaarlijkste man in de Amsterdamse aan val was Bart Pil, die 5 voor 46 nam. ACC kreeg spoedig enige zware klap pen te incasseren. Bowler van Son ruimde op 3 met twee opeenvolgende ballen de wickets van Ritske en van der Heijde op door goede vangen van de gebroeders Tuininga. Op 23 was het de beurt aan Onstein, die in eenzelfde over eerst Oos- tra (16) op eigen bowlen uitving en twee ballen later door een vang van Davis Gai ney voor nul kon laten vertrekken. Deze tegenslag is ACC niet meer te boven ge komen. Wubbo de Boer (37) probeerde er nog iets van te maken, doch op 104 was het met ACC gebeurd. Onstein (2 voor 15), van Son (3 voor 29), Luining (3 voor 28) en Asselbergs (2 voor 6) deden in de aan val niet voor elkaar onder. HCC I had het aan bat niet begrepen op een HBS-aanval, waarin Peter van Wel (4 voor 25) en Albert van Rijn (2 voor 31) in een ongekende vorm waren. Ook Risse lada (1 voor 42) en Trotter (1 voor 28) waren in de aanval goed op dreef, waar door HCC 1 vier uur nodig had om op 163 voor 9 te ’runnen sluiten. honkbal. Bleesing is een aanduiding voor de leeftijdscategorie van tien tot twaalf jarigen. Er werd door deze jeugdige honk ballers enorm fel gespeeld, hetgeen de wedstrijd tussen Haarlem Nicols en HCK zeer boeiend maakte. Rooswijk was dan ook zeer verheugd dit onderdeel in het programma verwerkt te hebben. HCK ze gevierde met 8-7. De beslissing viel in de laatste inning; er werden door de jeugd vijf innings gespeeld. Na twee innings leidde Nichols nog met 5-4. Vooral het werpen van Willem Duizenberg maakte indruk. Hij was kennelijk gestimuleerd door de microfonist, die het speelveld tot een sfeervol honkbalstadion wist te ma ken. De cijfers van de HCK-er waren 7-1-3. Veel belangstelling trok zaterdag de vol- 'eybalinterland tussen Nederland en West- Duitsland. Rond 400 mensen waren in de Sporthal getuige van een nogal matte wed strijd, die door Nederland duidelijk werd gewonnen. Men had de indruk dat het Westduitse volleybal in opkomst was, maar de prestaties vielen in Beverwijk nog duidelijk tegen. De Nederlandse coach Van der Haar zei daarover: „Winst op een dergelijke tegenstander is geen prestatie. De Duitsers zijn geplaatst voor München en hun Japanse coach Kato bouwt nu een jonge ploeg op voor de Olympische Spelen. Wij zijn maar doorgegaan met de oudjes, wij kunnen bovendien niet gokken.” Die „oudjes” vormden de basisopstelling: Hans Valkenburg, Wim Hoeboer, Harry Veld huis, Kees Tinga, Geert Trompetter en Jacques de Vink. Zij hadden slechts drie sets nodig, waarvan alleen de laatste met moeite gewonnen werd: na een achter stand van 4-9 werd het 15-11. Aanvanke lijk waren de Duitsers, bij wie elke routine ontbrak, nergens. De eerste set werd door de Nederlandse basisploeg, die bij uitzondering niet veranderd werd tij dens de wedstrijd, winnend afgesloten met 15-3 en ook de tweede leverde geen enkel probleem op: 15-9. De gehele wedstrijd nam niet meer dan een uur in beslag. Sport Aan de volleybalinterland ging een de monstratie zit-volleybal van de Invaliden Sportbond vooraf. De organisatie had hierom verzocht, omdat de ochtend, die verzorgd was door de Kennemer Invaliden Sportclub, indruk had gemaakt. Er werd aan veel gymnastiektoestellen gewerkt terwijl ook de balsporten aan hun trekken kwamen. Tussen ploegen uit Amsterdam en Leerssum werd gebasketbald, vanuit de rolstoelen, op verschillende tafels werd getafeltennist en blinde judoka’s gaven knappe demonstraties. Het belangrijkste part kwam echter voor rekening van de zitvolleyballers, die drie wedstrijden speelden. Twee maal zegevierden de Haar lemse Muggen over KIS en in de voor- wedstrijd van de interland werden de punten broederlijk gedeeld: 2-2. De dag der kleine sporten trok minder belangstelling dan vorig jaar. En toch zijn de beoefende sporten van dit jaarlijks te rugkerende festijn minder „klein” dan de belangstelling deed vermoeden. Zo is korf bal Watervliet organiseerde een voor treffelijk toernooi met 60.000 beoefena ren de tweede veldsport van Nederland. Er werd op de velden van Scheybeek aan de Parallelweg in twee afdelingen gespeeld door vier verenigingen: Neptunus (IJmui- den), Hoger Op. (Krommenie), Swift (Am sterdam) en Watervliet (Beverwijk). In de regionale bond, een afdeling met eer- ste-klassers behaalde Neptunus 6 punten door drie overwinningen, waarvan die op Watervliet (7-0) boekdelen sprak over de schotvaardigheid van de IJmuidenaren. Neptunus behaalde in de poule KNKB 2de klasse ook nog eens vier punten tegen Swift en Hoger Op werd gelijk ge speeld waardoor de verdiende eindzege in IJmuiden kwam met 10 punten. Tweede in de eindrangschikking werd Hoger Op (8 p.) en het technisch sterke Swift viel enigszins tegen door derde te worden met 6 p. Bij de Amsterdammers ontbraken goalgetters. Het organiserende Watervliet tenslotte behaalde geen enkel punt, maar kon op een geslaagd toernooi terugzien. Remise was onder meer het resultaat van het gevecht tussen Koos Kiers (De Ring, IJmuiden) en Sack. De 23-jarige IJmuidense zwaarwelter begon goed. Hij verzamelde met zijn linkse counters flink wat punten. Sack bleef echter gevaarlijk, kwam in de tweede ronde goed terug en werkte in de derde fase zijn puntenach- terstand in een alles of niets offensief he lemaal weg. De partij van John Unkel (De Ring) tegen de Duitser Ehlert kende een soortgelijk verloop. Ook Unkel bouwde in de eerste drie minuten, waarin hij her haaldelijk dwars door Ehlerts verdediging stootte, een ruime puntenvoorsprong op. Maar Ehlert volgde het voorbeeld van Sack en vocht vooral in de laatste ronde zo sterk terug dat één van de drie jury leden zelfs vóór de Duitser stemde (60-59) Een vreemde beslissing die echter teniet werd gedaan door de uitspraak van de twee overige juryleden, die terecht voor Unkel kozen (60-58 en 59-57). De beste indruk liet de Amsterdammer Sjoerd Tuininga (Olympia), achter in de laatste partij van de avond tegen Hofrei- ter. De Duitser maakte aanvankelijk te gen de snel bewegende Tuininga een goe de indruk. Langer dan vier minuten was A. v. d. Spiegel, Voorburg; 5. R. van Trigt, Hillegom; 6. R. Schelvis, IJmuiden; 7. N Hendriks. Heemskerk; 8. N. Alles, Alk maar; 9. C. Berkhouwer, Stolwijk;10. C. Groenewegen, Amsterdam. Nieuwelingen 1. B. Huveneers, A’dam; 2. W. Gomes, A’dam; 3. Th. Sijm. Zwaagdijk: 4. G Post, Aalsmeer; 5. M. Kater, A’dam. Aspi ranten; E. T. Bemardt, Zwanenburg; 2. W Heine, Castricum; 3. L. Blom. Rotterdam De TJmuidenaar Johny Exalto werd zeven de. In de koers voor dames waren Mia Brinkhoff, Anneke Lute, Wil Kwantes en G-é Donker heel actief, maar kregen geen kans om het tot een beslissende voor sprong te brengen. Meer succes had Drina Baerends. Zij ging er zeven ronden voor het einde vandoor en bleef buiten schot De uitslag: 1. Drina Baerends. Drempt: 2 Bella Hage, Den Haag; 3. Anneke Lute. Castricum; 4. T. v.d. Plaat, Geldermalsen, 5. W. Goossens, Steenderen. BEVERWIJK. Oud-Tour de France- renner Cees Lute (30) uit Castricum heeft zondagmiddag in het sportpark Adrichem de ronde van Beverwijk voor amateurs in zijn voordeel beslist. Hij zegevierde met bijna een lengte verschil in de massale eindsprint van een compact peloton. Alle ontsnappingen waren door het hoge tempo op niets uitgelopen. De snelle Amsterdam mer Barend Huveneers was de snelste nieuweling en Ton Bernardt uit Zwanen burg zegevierde in de rit voor aspiranten. Ook deze beide koersen moesten met sprints beslecht worden. De 24-jarige Drina Baerends uit het Gelderse plaatsje Drempt bleef bij de dames na een solo vlucht aan de winnende hand. Zij was de enige die op deze wielermiddag met voor sprong wist te winnen. De uitslagen luiden: zwaarweltergewicht Manuel (Zaanstreek) onbeslist tegen Bak hoven (IJmuiden); junioten weltergewicht De Boer (Zaanstreek) w.o.p. van Ewig (Wesel); lichtgewicht: Heiden (Wesel) w.o.p. van Rodgers (Zaanstreek); Ruck (Amsterdam) wint door interventie in de derde ronde van Stroh (Wesel); welterge wicht: Thijssing (msterdam) w.o. P. van Rulofs (Wesel); Smits (Amsterdam) wint door technisch k.o. in de tweede ronde van Becker (Wesel); De Vos w.o.p van Grabowski (Wesel)zwaarweltergewicht: Kiers (IJmuiden) onbeslist tegen Sack (Wesel); Wolsink (Wesel) wint door k.o. in de tweede ronde van De Boer (Zaan streek)middengewicht: Unkel (IJmuiden) w.o.p. van Ehlert Wesel); Bouman (Am sterdam) onbeslist tegen §chmidt (Düs seldorf); half zwaargewicht: Adriaanse (Amsterdam) w.o.p. van Schulz (Wesel); Tuininga (Amsterdam) wint door opgave in de tweede ronde van Hofreiter (Düssel dorf). De pupillen en senioren van de hand balverenigingen IJmond en Hermes uit Den Haag speelden interessante wedstrij - den tegen elkaar. De strijd tussen de pu pillen ging tot het einde gelijk op, maar op het laatste moment wist IJmond nog te scoren: 5-4. De seniorenteams, die tweemaal een half uur speelden, twee keer zo lang als de jeugd, wisselden het doelpunten ook voortdurend af. Het vele scoren maakte de wedstrijd zeer attractief voor het pu bliek. Bij IJmond werden twee spelers uit het veld gestuurd wegens te grote bemoeizucht met de leiding. De eindstand was hier 13-13, een goede afspiegeling van de krachtverhouding. Uitslagen: Hqofdklasse: HBS (164 voor 4) wint met 6 wickets van HCC (163), VRA (141) ver liest met 1 wicket van Quick Den Haag (142 vooi 9), HCC II (144) wint met 42 runs van Excelsior (102), Rood en Wit (194) wint met 90 runs van ACC (104) HAARLEM. Het Haarlemse Rood Wit blijft de boventoon voeren in de hoofd klasse van de cricket-competitie. De Haar lemmers, die zich dit seizoen met groot enthousiasme in de strijd geworpen heb ben, brachten ditmaal het Amsterdamse ACC ten val door uitstekend batten van Onstein en Bouwman en bovendien een zeer felle aanval, die gesteund werd door veldwerk van het hoogste kaliber. Rood Wit bracht 194 runs op het bord, waarna ACC voor 104 aan de kant werd gezet. Groots was de overwinning die het Haagse HBS behaalde op stadgenoot HCC 1. Vier uur had HCC 1 nodig, alvorens he* op 163 voor 9 kon sluiten. HBS heeft in dit duel getoond niet voor een kleintje vervaard te zijn, daar het ten koste van slechts vier wickets de overwinning uit het vuur sleepte. De grote man in deze strijd was Peter van Wel, die een ongekende all round prestatie leverde door eerst als bowler een hattrick te nemen en na 16 overs met de fraaie cijfers van 4 voor 25 uit de bus te komen om hierna als ope- ningsbatman 48 puntgave runs op het bord te brengen. VRA trad tegen het Haagse Quick met zes invallers aan, toch heb ben de „Haantjes” nog geruime tijd de grootste moeite gehad om een overwinning te kunnen behalen. Ook HCC II onder vond weinig problemen met het l, damse Excelsior (HCC II 144 - Excelsior 102). In de eerste klasse kreeg Bloemendaal in Rotterdam van VOC zijn vierde neder laag in successie te incasseren. De Bloe mendalers kwamen op het bowlen van Cornells (6 voor 28) en R. van Weelde (3 voor 18) niet boven een totaal van 100 uit. Van Wijk (34) en Van der Sloot (20) wisten er nog iets van te maken, doch de rest kwam er nauwelijks aan te pas. VOC passeerde snel dit totaal door goed batten van Anton Bakker (56 not out) en Ouwerkerk (38) De Rotterdammers slo ten op 187 voor 3. Een inningsoverwin- ning zat er echter niet in: bij 43 voor 1 werd de strijd gestaakt. Hercules (161) won van Hermes DVS (107), terwijl HCC III een ruime zege op SSCC behaalde (HCC III 179 voor 7 - SSCC 99). Sparta (75) werd door de Krekels (77 voor 6) met vier wickets geklopt. BEVERWIJK. Slechts vierhonderd belangstellenden maakten zaterdagavond gebruik van de mogelijkheid om in Be verwijk kennis te maken met de boks sport. Zij hoefden geen spjjt te heb ben van hun gang naar de gloednieuwe Beverwijkse sporthal, want de organisato ren, het NBB-district Noord-Holland en de gemeente Beverwijk, hadden met 11 wed strijden in de A-klasse (de hoogste ama- teurafdeling) en twee bijpartijen voor een aantrekkelijk programma gezorgd. Als tegenstander van de Noordhollandse ploeg (boksers uit IJmuiden, Zaanstreek en Amsterdam) fungeerde een equipe van 12 man uit Wesel en Düsseldorf. De ont moeting leverde een duidelijke overwin ning op voor de gastheren die in het ko mende weekend voor een revanche naar Duitsland reizen. Van de 12 partijen ein digden er zaterdag acht in een Neder landse overwinning, twee maal zegevier den de Duitser en twee maal sprak scheidsrechter Van der Zee het onbeslist uit. Ook was de Kennemer Zwemclub zater dag actief. Zij had dit jaar de traditionele vierkamp met DES (Den Haag), LGB (Leiden) en De Devel (Zwijndrecht) ge organiseerd in het Sportfondsenbad. De wedstrijden waren voor veel jeugdige deelnemers een van de weinig overgeble ven kansen om de limiet voor deelneming aan de Nederlandse kampioenschappen in Den Haag te halen. En inderdaad kwam men daar in veel categorieën onder .Van Anton van de Mast kon het verwacht wor den, maar dat ook Bart Brieffes en Hella Poldervaart zover kwamen, was een lichte verrassing. Cora de Goede zwom een ster ke 400 m en Frank Philipoom en Hans Prins gaan ook naar Den Haag, beiden op de 1500 m. De tijden van de eerstaankomenden werden opgeteld en zo bereikte men de eindrangschikking. Eerste werd de 700 le den tellende KZC in de totaaltijd van 3991.6. Tweede werd DES met 4074.2, ter wijl LGB en De Devel respectievelijk der de en laatste werden. Na afloop werd van de gelegenheid gebruikgemaakt om de prestatiemedailles, die de KNZB elk jaar uitlooft, uit te reiken aan de jeugdige zwemmers en zwemsters van KZC. Anton van der Mast, Frank Philipoom, Ella Pol dervaart, Hans Prins en Leo Sinkeldam wareh de gelukkigen. „Ik ben in heel wat sporthallen geweest, maar mooiere dan deze heb ik niet vaak gezien” zei topbiljarter Rini van Bracht na afloop van de demonstratiewedstrijd, die hij tegen Henny de Ruiter speelde voor een volle (biljart)zaal. Voor de wedstrijd gaven Van Bracht en De Ruiter uitleg over de verschillende spelsoorten en daar na lieten ze zien hoe driebanden gespeeld moet worden. Er werd geen hoog moyenne gehaald, maar dat was begrijpelijk. Van Bracht: „Je wilt de mensen iets laten zien, dus maak je de ballen zo mooi mogelijk en Met deze ronde van Beverwijk, waarvan de organisatie in handen was van de BRC „Kennemerland” en waarvoor de be langstelling met 500 kijkers niet groots was, werd de Beverwijkse sportweek af gesloten. Aan het hoofdnummer van de amateurs namen negentig renners deel en die bleken vrijwel allemaal fel op winst belust. Ze onderhielden zo’n hoog tempo dat alle ontsnappingen in de kiem ge smoord werden. De streekfavorieten Jack van Hooff, Rob Schelvis, Theo van Koute- ren, John Vendel net als triomfator Cees Lute van de nieuwe wielergroepering Steeman-Huipen hebben met een Piet Kettenis, Anton v.d. Spiegel, Nico van ’t Hof, Henk Roos, Henk Ketting, Dirk Zee man, Nico Hendriks vele uitlooppogingen ondernomen, maar deze demarranten kre gen nimmer meer dan zo’n twintig of der tig meter voorsprong en werden van hun inspanningen alleen enkele premies rijker In de slotfase van de strijd ging ook Cees Lute zich meer met de strijd op het voor plan bemoeien en hield het verloop van de koers onder controle. Er was niemand die een kans kreeg om te ontsnappen. Door het gedrang van de renners om voorin te komen deden zich op het laatst nog twee valpartijtjes voor en daardoor verspeelden onder andere Jan Zomer, Ruud Haller. Jan Konijn en de streekrijders John Ven del, Theo van Kouteren en Jack van Hooff hun kansen op een prijs. Er bleven tenslotte toch nog ruim veertig renners over voor de beslissende eindsprint en die regelde Cees Lute tot grote vreugde van de Kennemer supporters in zijn voordeel Het was voor de Castricummer zijn twee de zege in een wegkoers sinds zijn come back als amateur in de wielersport. Vice- voorzitter W. J. Schipper van de Bever wijkse sportraad overhandigde hem met een na afloop de zegebloemen en was blij dat er een renner uit eigen streek en lid van het organiserende „Kennemerland” had gewonnen. De uitslag: 1. Lute, Castricum; 2. J. Dek ker, Enkhuizen; 3. H. Vos, Rotterdam; 4. f J k

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 17