Kermis in Velsen-Noord Veel vernield Na ingrijpende verbouwing tegenvaller bij inbraak in een Opening jeugdhuis De Haven Scheidsrechter bedreigd na DWR-Wilskracht Velsen-Noord dinsdag in voor Raadslid tnr. A. Hoekstra Automobilist wil duidelijkheid in zaak Sluyterman van Loo na aanrijding onvindbaar jeugdhuis teken van avondvierdaagse Veel prijzen „Soli” Burgerlijke stand Beverwijk Predikant ontvoerd vermist en losprijs bedongen Opvarende van Deense vissersboot I I I I I I l Door motorpech in sloot Vragen gesteld aan B. en W. Hengelen om beker 5 IJMUIDER COURANT MAANDAG 7 JUNI 1971 Kort IJmondnieuws (Van een onzer verslaggeefsters) SANTPOORT - Aan de Schip- broekerweg is zaterdagmorgen het jeugdgebouw „De Haven” van de Ge reformeerde Kerk na een ingrijpende verbouwing heropend. Namens de bouwcommissie verwelkomde de heer F. Brandsma talrijke belangstellen den, onder wie wethouder Roessingh van de gemeente VelsenDe heer Brandsma memoreerde, dat het ge bouw twaalf jaren geleden tot stand is gekomen. Toen was het doelmatig en modern en het heeft vele goede diensten bewezen, maar nu moest het nodig aangepast worden aan de eisen die de jeugd van nu stelt. 5* tv V elsen-IJmuiden V elsen-N oord I (Van onze waterpolomedewerker) De voorzitter bij n, NAAM P ADRES: d Doorhalen wal niet verlangd wordt. e Aangehouden. In IJmuiden is zondag een twintigjarige Beverwijker aangehou- denden wegens verduistering van een gou den herenpolshorloge. maandabonnee f 6 kwartaalabonnee f 17.50 traditiegetrouw op de laatste avond, vrij dag 11 juni de deelnemers gaat begelei den in de gezamenlijke, feestelijke terug tocht. OVERLEDEN: H. A Peters, 73 jaar; A. Schoenmager, 63 jaar P. Bakker, 67 jaar; P. J. Hoog Antink, 34 jaar, gehuwd met M. P. M Voorwald; W. van Tunen, 72 jaar; A. Win kel, 75 jaar, gehuwd geweest met J. H. v. d. Kolk; J. M. A. Schutjes, 80 jaar, gehuwd met J. J. Hergarden: M. A. J. Rumping, 61 jaar, gehuwd geweest met G. van Huijssteden; J. Bos, 63 jaar. (Van een onzer verslaggevers) SANTPOORT-NOORD. Vorige week is op een nog onbekende dag ingebroken in het rooms-katholiek jeugdhuis aan de Dinkgrevelaan in Santpoort-Noord. Twee w.c.-ruitjes werden ingedrukt en in het clubgebouw vernielde men vier andere ruiten. Verder doorzocht men enkele kas ten, waarvan de inhoud over de vloeren werd gegooid. ■y; ii- in, ol- na, ui- m; :n- >n- 'o- re, lu re, m; m; in- H, al io, ga ia, ta in; m, 11; >t- w, a; a, o, te ir, d, n; Is; a, n, e, 2: k, 'S, r, o- n; n; n- g- o, m, m, in er a; k, TE: Daarna kunt u mij noteren als Ofschoon eigenlijk de inschrijving tot deelname is gesloten kunnen liefhebbers zich toch nog opgeven tot aan de start van disdagavond bij gebouw „De Meerpaal” voor junioren tot half vijf en voor senio ren tot zes uur. HAARLEM B(j het treffen tussen DWR en Wilskracht viel weinig te genieten van goed waterpolo. Scheidsrechter Scheer be ïnvloedde het verloop van de wedstrijd zo danig dat de Haarh ise ploeg een ge makkelijke 8-3 overwinning kon behalen. De arbiter stuurde liefst 13 maal een spe ler van Wilskracht naar de kant en ver wijderde in het derde kwart nog eens twee Utrechtse spelers voor de duur van de wedstrijd. Voeg daarbij het feit dat Rob Borgerding een strafworp op een leeg doel Bij DWR-Wilskracht speelde de Utrecht se tegenstander in het eerste kwart uit stekend waterpolo. DWR was kennelijk on der de indruk, want de Ratten slaagden er niet in het juiste ritme te vinden. Wel kwam men via Jan Sint op 0-1, tijdens een meerderheid, maar Peter Smit bracht al snel de stand op gelijke hoogte. Van fraai gehalte was daarop de treffer die Jan Verdel tijdens een DWR-minderheid produceerde, maar ook nu kwam Wils kracht terug. Wat daarna volgde had wei nig meer met waterpolo te maken. Om de haverklap verdwenen Utrechtse spelers naar de kant, terwijl toen ook de door Borgerding gemiste strafworp ontstond. De terugspringende bal knalde hij echter wel in het doel. Beere, Schouten, Borgerding, Sint en Cluistra zorgden tenslotte voor de 8-3 eindstand. De verdere uitslag was: ERE-afdeling: 1. C. Koelewijn 15 stuks, 2. A. Kouwen- hoven jr. 8 stuks, 3. W. de Vos sr. 7 stuks. A. afdeling: 1. A. Kouwenhoven sr. 19 stuks, 2. A. Schaper 11 stuks, 3. Th. Aardenburg 11 stuks. B. afdeling: 1. A. de Raad 17 stuks, 2. H. J. Otte 16 stuks, 3. A. v.d. Hoek 14 stuks. „Bij akte van transport op 3-3-1969 voor notaris A. D. T. Bruijning te Beverwijk verleden,” aldus de heer Hoekstra, „is door de gemeente Beverwijk aan de Stich ting verkocht een stuk terrein, aanslui tend aan het landgoed Akerendam voor de bouw van een bejaardentehuis. In arti kel 10 van de statuten staat vermeld, dat de Stichting, ingeval de bouwplannen geen doorgang vinden, de gemeente Beverwijk het voorkeursrecht van koop verleent voor dezelfde prijs als waarvoor de stichting het terrein van de gemeente aankocht.” „De S.C.P.-fractie,” zo gaat de heer Hoekstra verder, „heeft vorig jaar ge vraagd waarom de bouw van het bejaar dentehuis is vertraagd en hoe het toela tingsbeleid zal zijn. Het gemeentebestuur was toen van mening, dat de Stichting het tehuis reeds lang had kunnen bouwen en zegde tevens toe om met de Stichting in contact te treden. Welk resultaat hebben de besprekingen gehad?” zo vraagt de heer Hoekstra. „Heeft u ooit kennis genomen van de inhoud van de statuten van de Stichting en van de diverse statutenwijzi gingen? Zo, ja dan had u wel betere con tracten kunnen maken,” aldus de heer Hoekstra, die vervolgt met: „bij naspeu ringen mijnerzijds is uit de voor een ie- (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN Zondagavond kwam de politie van Velsen een melding binnen dat een bestuurder van een bestelwagen een geparkeerde auto in de Eksterlaan had aangereden en daarna was doorgereden. De linker voorzijde van de geparkeerde wagen was geheel vernield en enkele stuk ken blik van de doorgereden auto waren achtergebleven. Bij een in de omgeving in gesteld onderzoek vond de politie de be schadigde wagen in de Kievitlaan. Van de bestuurder was evenwel geen spoor meer te vinden en later bleek dat het kenteken bewijs was vervallen. De politie onderzoekt de zaak verder. mocht nemen en vervolgens tegen de lat schoot en het beeld van deze wedstrijd is compleet. Na afloop van de wedstrijd moest de arbiter onder begeleiding van het DWR-bestuur naar zijn auto, omdat de Utrechtse spelers een dreigende houding aannamen. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Een twintigjarige Haar lemse automobilist, die zaterdag de zui delijke ingang van de tunnel naderde, be merkte plotseling dat zijn motor uitviel. Hij wilde zijn wagen nog voor de tunnel tot stilstand brengen en week daartoe naar rechts uit. Vervolgens reed hij via de berm naar de dienstweg, maar zag door het hoge gras een sloot niet, waar hij pardoes in dook. De bestuurder en een inzittende, een achttienjarige jongeman uit Haarlem, lie pen enige lichte verwondingen op en wer den voor behandeling naar het Zeeweg Ziekenhuis vervoerd. HPC klopte in het verre T’lburg de Til- burgse Zwemvereniging op het nippertje met 4-3. De HPC-overwinning was ver diend, maar kwam ook deze maal bijzon der moeizaam tot stand. In het eerste kwart profiteerde Kees Mantje bij 'n snel le HPC-aanval van de geboden vrijheid, 0-1. Toen Sikma vervolgens de kant op mocht, kwam TZV dicht bij een treffer, maar doelman Bakker voorkwam erger. Loeb tikte HPC in het twee kwart naar 0-2, maar een meerderheid doordat Sik ma opnieuw naar de kant was gezonden, stelde v.d. Valk in staat de achterstand tot 1-2 te verkleinen. In de derde spelpe- riode profiteerde Ale v.d. Veen van een HPC-meerderheid, hoewel een TZV-schot dat onder de armen van doelman Bak ker doorglipte, 2-3 betekende. De spanning viel dus te snijden, doch toen Kees Mant je na een uitbraak in het laatste kwart voor 2-4 zorgde leek de strijd gestreden Leek, want een doelpunt van Hans van Hemert bracht de spanning volledig terug. Door sterk verdedigen bleef HPC echter overeind, zodat de fraaie positie aan de kop van de tweede klasse eveneens behou den bleef. De predikant sprak de wens uit, dat het herbouwde jeugdhuis een nieuwe impuls zal geven aan het jeugdwerk binnen de Gereformeerde Kerk in Santpoort. Op het moment dat hij was uitgespro ken drongen er enkele gemaskerde lieden de zaal binnen, die de predikant beetpak ten en binnen enkele seconden ontvoerden in een gereedstaade auto. Even later werd er een brief voorgelezen van de ontvoerde waarin als losgeld een bepaalde som geld werd gevraagd, die onmiddellijk door het aanwezige publiek bijeen moest worden gebracht. „Anders morgen geen preek”, zo luidde het ultimatum. Dat werd even vlot geregeld. der toegankelijke openbare registers geble ken, dat toen u in 1960 met verkoopon- derhandelingen begon, de stichting Sluyter man van Loo statutair nog niet eens een nieuw bejaardentehuis mocht bouwen. Bij statutenwijziging op 23-9-1963 bij beschik king van de rechtbank te Haarlem worden de statuten aangepast aan het testament van onder meer ir. W. L. Sluyterman van Loo, overleden op 23 mei 1946, waarin werd bepaald, dat zijn, zeer aanzienlijke, nalatenschap, bestemd was voor een twee de bejaardentehuis op Akerendam voor de huisvesting van een twintigtal dames. Des alniettemin wordt u in de gemelde trans portakte een tehuis van 60 a 90 personen voorgesteld. Volgens de toenmalige wet houder zou 70 percent van deze personen uit Beverwijk afkomstig dienen te zijn. Waar is dit vastgelegd? De rechtbank heeft bij beschikking op 26 juni de sta tuten wederom gewijzigd. Het college van toezicht van predikanten werd afgeschaft en vervangen door een college van toe zicht waarin alleen kunnen plaats nemen: een notaris, een advokaat, en een regis teraccountant. Uit de stukken op de recht bank blijkt niet of die predikanten ooit gehoord zijn en wie in het nieuwe col lege zitten.” „De gemeente Beverwijk heeft er be lang bij, dat de statuten van de Stich ting worden nageleefd.” De heer Hoekstra vraagt het college of men de Stichting er toe wil aanzetten de statuten na te le ven en tot de bouw van een bejaardente huis, aangepast aan de eisen van deze tijd inzake bejaardenverpleging, over te laten gaan en wel op korte termijn. Zo nodig stelt u de rechtbank voor een nieuw col lege van regenten te benoemen en een nieuw college van toezicht, zo schrijft de heer Hoekstra. GEBOREN: Michel A. z. v. A. Alfonso de Sande en N. Delgado Rivas; Marcelino F. z. v. F. J. Zoontjes en A. M. M. van den Bos; Alex ander z. v. F. Knier en A. C. Boersma; Angelique d. v. J. J. van der Veen en G. B. van Tiel; Daniëlle C. J. d. v. C. P. G. M. Stravers en A. A. M. Siebers; Amy V. d. v. M. E. C. Assink en H. J. Kooiman; Marjoleine C. A. M. d. v. W. A. J. Legius en C. J. Niesten; Elisabeth I. M. d. v. N. F. X. Broers en C. G. M. van Warmerdam; Marco z. v. J. A. Huijsmans en E. I. T. M. Bröring; Danny z. v. P. C. G. Weezepoel en J. Esmeijer; Bianca d. v. F. J. Berends en J. J. Meijers; Cornells J. z. v. J. C. Aal- ders en A. M. D. van Groenestijn; Danny z. v. C. J. M. Pels en C. C. E. Wolterman; André C. z. v. G. C. Breebaart en J. Vin gerhoed; Paul z. v. P. P. M. Spruijt en E. Roelfs; Robert C. H. z. v. R. van der Haag en J. A. M. Bloedjes; Eddy z. v. C. de Vries en T. Koster; Ingmar J. z. v. K. Wentel en Y. J. van Herwijnen; Sonja d. v. F. A. R. Duijkers en T. Nieuwkoop: Mirjam d. v. K. R. van Dongen en I. Luksen. ONDERTROUWD: C. J. de Wildt en M. C. L. Lagrand; D. E. de Bruijn en J. Teljeur; F. E Schenk en E. W. van der Weg; F. H. Noordhuis en C. L. Koppelaar; A. W. van Oudenallen en M. A. J. Doesburg; J. N. Heijnen en T. H. Verdonk; J. P. Bosscher en W. A. Schier- (Van onze correspondent) In de lagere regionen slaan Njord’59 en DWT een uitstekend figuur DWT versloeg de belangrijkste concurrenten reeds en heeft uitstekende perspectieven op het kampioenschap. Vooral de 4-3 en 5-0 over winningen tegen KZC en De Swaenen, wa ren bijzonder belangrijk. VELSEN. Zaterdag streden 33 leden van de HSV „Velsen” in het Noordhol- landskanaal om de door de Velser sport stichting beschikbaar'gestelde wisselbeker Er werden 193 bovenmaatse vissen ge vangen. A. Kouwenhoven sr. werd met 19 stuks winnaar en komt hiermede voor één jaar in het bezit van de beker. on, st ui- rg; na, ea, ist; ken in de kindermolen en zweefmolen en stonden ook de autoscooter en oake-walk in de belangstelling, ’s Avonds echter werd het een misrekening omdat de voet balwedstrijd in het Wembley-stadion in Londen de publieke belangstelling tot vrijwel nihil had gereduceerd. Alle volgende dagen bleek, dat de Bree- saperhof toch niet de juiste plaats was want tot en met zaterdagavond waren het slechts enkele tientallen kinderen en wat ouderen, die zich wat kermisontspan- ning veroorloofden. Het was daarom niet te verwonderen, dat de stand- en kraam- houders slechte zaken maakten en dus zaterdagavond maar snel inpakten om elders hun geluk te gaan beproeven. De autoscooter was zondagmorgen al weer geheel onttakeld en opgeladen, terwijl ook andere standhouders zich al ver plaatsten. Jammer voor alle betrokke nen, maar met het vermoedelijke gevolg, dat volgend jaar, althans op de Breesa- perhof, met de traditie zal worden gebro ken. De algemene leiding berust nu bij de heer G. Verhagen, die de plaats gaat inne men van de heer M. J. Marcus, die vele jaren als algemeen leider fungeerde doch wegens gezondheidsredenen hiervan zich heeft moeten terugtrekken. Voor de avond vierdaagse van de NHWB is opnieuw voor de verschillende dagen een mooi par cours uitgezet Dinsdagavond leidt dit over de ponten naar de omgeving van het park „Beeckestijn”, woensdagavond naar de polders rond Beverwijk, donderdagavond worden het sluizencomplex en IJmuiden aangedaan en tenslotte vrijdagavond wordt gewandeld naar Wijk aan Zee en terug naar Beverwijk, waar in de nabijheid van de Dreef wordt verzameld voor een alge mene terugtocht naar Velsen-Noord. Verwacht moet dan ook worden dat de kermisexploitanten niet alleen wegens de slechte zaken financieel nadeel hebben geleden, maar ook dat aan baten ten be hoeve van het Koningin Wilhelminafonds, die tot vorig jaar nog altijd een aardig bedrag beliepen, maar weinig zal over schieten. Hetgeen zeker wordt betreurd door het afdelingsbestuur Velsen-Noord van het KWF. VELSEN-NOORD. De avondvier daagse van de Noordhollandse Wandel - sportbond, die voor de achtentwintigste keer wordt gehouden en dinsdagavond 8 juni in Velsen-Noord weer van start zal gaan, telt nu meer dan duizend deelne mers jong en oud die allen van het gebouw „De Meerpaal” aan de Banjaert- straat hun wandelingen gaan beginnen. (Van onze correspondent) IJMUIDEN. Het drumband- en trom petterkorps van „Soli” uit Velsen, dat zon dag deelnam aan een door de VVV Krom menie uitgeschreven concours en muzika le show heeft bijzonder fraaie resultaten weten te behalen, waarvan zeker een be langrijk aandeel mag worden toegeschre ven aan de instructeur, de heer P. Ko- ning uit IJmuiden. Onder de achttien deelnemende korpsen, waaronder uit Harlingen, Leeuwarden en Arnhem wist „Soli” in de eerste plaats de publieks- en defiléprijs, een fraaie grote wisselcup, te bemachtigen. Daarnaast werd met een aantal van 162 punten de grens voor een eerste prijs belangrijk over schreden en dit werd een mooie beker, die een vast bezit van het korps is geworden. Vervolgens kon tijdens de muzikale show nog een prachtige beker als eerste prijs mee naar Velsen worden genomen en of dit nog niet genoeg was kwam „Soli” bovendien nog in het bezit van de prijs voor de majorettengroep, die onder leiding van Joke van Geldrop uitstekend voor de dag kwam. Al met al een succesvol optreden van „Soli”, dat inmiddels al weer andere ver zoeken heeft gekregen om bij verschillen de muzikale evenementen medewerking te verlenen. bij de herbouw was betrokken door en tij dens het werken is gegroeid; een niet on belangrijk nevenverschijnsel van samen iets doen. Drie jaren geleden werden er plannen gemaakt en onder leiding van architect Botman uit Leeuwarden zijn deze nu ge realiseerd, dankzij de medewerking van vele vrijwilligers(sters), met ook hier na tuurlijk een kerngroep, die dagen en nach ten in „De Haven” heeft gewerkt, om de verbouwing en herinrichting niet ai te kostbaar te maken. De heer Brandsma dankte deze groep bijzonder hartelijk voor hun inzet. De podiumzaal werd verbreed en ge schikt gemaakt voor het creatieve werk. In de gangen zijn vitrines gemaakt, waar in de resultaten van de creativiteit kun nen worden geëxposeerd, hetgeen dan te vens een stukje „aankleding” betekent. De garderobe is veel groter geworden en in de grote ruimte is een gezellige bar gemaakt met een verlaagd plafond. Aan de verlichting werd veel aandacht besteed en deze is nu functioneler en vooral sfeer voller. De heer Brandsma droeg de nieuwe ha ven over aan de kerkeraad, namens wel ke ds. F. Strikwerda het vernieuwde jeugd gebouw graag aanvaardde, maar het be heer ervan onmiddellijk weer overdroeg aan een beheerscommissie. Ook dominee Strikwerda bedankte voor het vele werk dat hier vrijwillig is ver zet. Hij stelde vast, dat de onderlinge band en het contact in de grote groep die Voor de junioren, die elke avond tien ki lometer moeten afleggen wordt de start geopend om half vijf en voor de senioren om zes uur. De laatsten leggen per dag 15 kilometer af. Bij dit jaarlijks terugke rend wandelsportevenement is het traditie geworden, dat bij de verschillende scholen uit de IJmond een belangrijk aandeel wordt gevormd door de leerlingen van de ir. L. P. Krijgerschool, Watervlietschool, Da Costaschool en Del Court van Krim penschool. Als groepen zullen meelopen wande- laars(sters) van de r.k. zeeverkenners, de jeugdvereniging van het Leger des Heils, de Velser Zwemvereniging, de christelij ke korfbalclub DKV uit IJmuiden en ui teraard de drumband Schulpen-Meerwei- den, die een van de korpsen zal zijn, die (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. De schipper van het Deense vissersvaartuig „Esbjerg 132” meldde zondag bij de politie dat hij een 28-jarige Deense opvarende van zijn schip miste. De man was vrijdagmiddag om drie uur ’s middags gaan passagieren in IJmui den en de schipper was hem ’s avonds om acht uur nog tegengekomen. Sindsdien is de man niet meer aan boord teruggekeerd. Het schip is zondagmiddag zonder de Deen vertrokken. (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD. Met het laatste belgeluid van de kermisattracties op de Breesaperhof in Velsen-Noord kwam za terdagavond een einde aan een vierdaags ontspanningsgebeuren, dat ten doel had behalve voor de stand- en kraamhouders, ook baten te verkrijgen ten behoeve van het Koningin Wilhelminafonds voor de kankerbestrijding. Vrijwel van de eerste dag af woens dag moest al worden gevreesd, dat de bemoeienissen van organisator F. H. Koek uit Beverwijk zo niet vergeefse dan toch wel tot minimale resultaten zou lei den. Niet dat de heer Koek hieraan ook maar iets kon doen doch door een bijna minimale belangstelling van het publiek woensdagmiddag konden de kinderen zich nog in een behoorlijk aantal verma- Petitie. Verpleegsters uit de Centraal Israëlitische Ziekenverpleging te Amster dam zullen dinsdagmiddag a.s. een petitie met ongeveer 2500 handtekeningen van verpleegsters uit heel Nederland aanbieden bij de Russische ambassade in Den Haag Daarin eisen zij de vrijlating van Ruth Aleksandrovitch, de joodse verpleegster van 23 jaar, die bij het onlangs gehouden proces in Riga tot één jaar dwangarbeid werd veroordeeld. Haar gezondheidstoe stand gaat snel achteruit. •ix, th; Tg, ui- re- os, an; „Bent u bereid, indien u geen overeen komst met de Stichting kunt sluiten, waar bij deze zich verplicht op een in overleg te bepalen datum tot de bouw van een nieuw bejaardentehuis over te gaan en daarin tevens een minimaal percentage, 70 percent, van de toekomstige bewoners Beverwijkers zal worden opgenomen ge bruik te maken van uw voorkeursrecht tot terugkoop van het aan de Stichting ver kochte terrein,” zo vraagt het S.C.P.- raadslid. „Voorzover mij bekend zijn er in Beverwijk praktisch alleen maar perso nen uit de beschaafde stand, zodat u niet bang behoeft te zijn geen toekomstige be woners te kunnen leveren,” zo eindigt de heer Hoekstra zijn brief aan het gemeen tebestuur. De kermisexploitanten schijnen wel neiging te hebben naar Velsen-Noord te rug te keren wanneer een andere stand plaats voor de kermisactiviteiten zou kunnen worden aangewezen, een plek, die meer in het oude centrum van Vel sen-Noord, bijvoorbeeld in de omgeving van de Wiikerstraatweg zou kunnen wor den gevonden. van de bouwcommissie, de heer F. Brandsma (links) en de later ontvoerde predikant ds. F. Strikwerda in de nieuwe bar. Onder de oudere deelnemers zijn ver scheidene bekende „vaste” deelnemers, van wie enigen die meer dan twintig keer en anderen meer dan tien maal de vierdaagse hebben uitgelopen. t> ld In open enveloppe zonde; postzegel opsturen naar BW™ ijmuider Courant. Antwoordnummer 47 - IJmuiden GETROUWD: A. van Duijn en G. van den Hoven; G. A. Schwarz en J. C. van Meurs; J. M. F. Rood en M. C. W. Liefting; J. Westerveld en O. M. Wolthuis; H. de Wolf en A. G. Tuinman; M. A. Bos en J. M. Stegers; J. de Jong en J. M. Nieuwkerk; A. J. H. de Swart en J. A. A. Vockaert: G. J. J. Brandjes en M. M. Portegies: J. A. W. Mo lenaar en M. H. van der Velde; D. Smit en C. E. Wardenaar; B. Bijtenhoorn en M. M. Duin; J. F. van Stein en J. D. A. M van den Brink. beek; G. van Blokland en E. de Jong; A. P. M. Sprengers en J. van der Kruijssen: J. van der Kruijssen en E. S. van 't Hoff; G. M. Dijkman Dulkes en M. Stein; H. T. R. Niesten en M. E. van Buggenum; J. J. van der Lem en M. M. P. Olsthoorn; S. Dorgelo en H. de Visser; J. J. Schuijt en M. M. Pels. MAANDAG 7 JUNI Hotel „Royal”, Kennemerlaan, 20.15 uur: ledenvergadering V.V.V. Velsen, IJmuiden. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, 19.30 en 20.45 uur bibliotheek en inlich tingencentrum van de Nederlandse Ver eniging voor Sexuele Hervorming. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, geopend van 19 tot 21.30 uur; filiaal Wüstelaan, gebouw Spaarnberg, Sant poort-Noord, 19 en 21.30 uur. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, 19.45 uur bridgeclub De Jump. DINSDAG 8 JUNI Technische School, Briniostraat, 20.30 uur: algemene ledenvergadering Vereni ging voor Nijverheidsonderwijs. Federatie Bejaardenzorg, spreekuren v. sociaal advies: 9 tot 10 uur in het gebouw Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 22 te IJmuiden in benedenzaal 3, telefoon 02550-15010, 11 tot 12 uur in het Buurt huis „De Loods”, Geelvinckstraat 28 te Velsen-Noord, tel. 02510-24025; 15 tot 16 uur in gebouw CUSA, Hoofdstraat 133, Santpoort-Noord, tel. 023-378014. Verder volgens afspraak bij het secretariaat, Hoofdstraat 133, Santpoort, telefoon 023- 378014. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 177, Vel sen-Noord, 19 tot 21.30 uur, Jeugd- en tienerbibliotheek, Willemsbeekweg, 15.30 tot 17.30 uur. Gebouw PTT, Lange Nieuwstraat- Spaarnestraat, IJmuiden, 19 tot 20 uur spreekuur Medisch-Maatschappelijk Con sultatiebureau voor Alcoholisme. Stichting Huish. en Gezinsvoorlichting, spreekuur leidster van 9.30 tot 12 uur in de Willebrordstraat 102, IJmuiden, tel. 02550-10715. De Brulboei, Kanaalstraat 288, IJmuiden, bejaardensoos, kinderclubs, pottenbakken en klaverjassen, jeugdsoos. Manly Sport, lessen en training in de gymnastiekzaal van de Moerberg-Comité School, Kerkstraat, IJmuiden-West, van 19.30 tot 21.30 uur. Openluchtzwembad De Heerenduinen, Heerenduinweg, IJmuiden-Oost, open van 10 tot een halfuur voor zonsondergang. Velserbad, Briniostraat, IJmuiden, 6.30 tot 8 uur gemengd zwemmen, 8 tot 12.15 uur schoolzwemmen, 12.15 tot 13.15 uur gemengd zwemmen, 13.20 tot 16.20 uur schoolzwemmen, 16.15 tot 16.45 zwemles sen, 16.40 tot 18 uur gemengd zwemmen, 18 tot 18.30 uur zwemlessen, 18.30 tot 20 uur zwemvereniging CSB, 20 tot 21.30 uur gemengd zwemmen, 21.30 tot 22.30 uur zwemvereniging CSB. DINSDAG 8 JUNI Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker straatweg; geopend van 19-21.30 uur. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Mr. A. Th. L. Hoek stra, raadslid van de SCP heeft aan het college van B. en W. schriftelijk vragen gesteld over de Stichting Sluyterman van Loo. B

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 5