Residentieorkest speelde ANDERMAAL STIEFBEEN alles voor burgerij van Belgen kijken wel naar buitenland Muziektheater lijkt naderbij KLASSEFEEST KLEINKUNST Uitverkocht huis voor „The Band” Muziek4n-muziek-uit in drie zalen Concertgebouw Nieuwe commissie orkestenbestel TV maandag T.V. vanavond Nieuwe quiz in Met liedjes het land in Radio dinsdag TV dinsdag 7 6 TIJDENS STAKING BIJ BRT VOORSTELLEN IN AMSTERDAM I e ia ,x. V.?... ...1 MAANDAG 7 JUNI 1971 DEN HAAG Het Residentie orkest heeft de burgerij van Den Haag tot slot van de serie „Spelen met Muziek”, onthaald op een muzi kaal festijn, dat uitmuntte door de verfijnde samenstelling van de pro gramma’s. Om aan de verscheiden heid van de muzikale smaak tegemoet te komen, was het publiek tevoren in de gelegenheid gesteld om zijn wen sen voor dit concert kenbaar te ma ken. Het resultaat was dat men zater dagavond een keuze kon maken uit zes programma’s in drie verschil lende zalen van het Congresgebouw. Om de bezoekers aan te moedigen vrijelijk van de ene zaal naar de an dere te gaan, kreeg dit gecombineerde concert de naam: Muziek-In-Muziek- Uit. 5 f p - - a AlVWWVWWWVVVVlAAAAAfWMWVWM «AAAA/WWAAA/WWWWWWWW laatste bulletin van n. de BRUSSEL. e 1 a TOT SLOT WERDEN alle toehoorders verzameld om te luisteren naar een spec- Het Residentie-orkest kan gerust zijn ik heb nog nooit zoveel tevreden concert bezoekers bij elkaar gezien. De gelukzalig heid straalde van hun gezichten af! Nog eenmaal mochten wij luisteren naar het Scherzo a la Russe van Strawinsky en toen was het feest voorbij. Voor de jonge lui was er nog wat popmuziek toe, die werd geserveerd in de koele kelders. J. H. MOOLENIJZER De commissie gaat een onderzoek instel len naar het functioneren van het Neder landse orkestenbestel in al zijn facetten. De minister van CRM is gevraagd het uit te brengen eindrapport van de commissie nog drie maanden ter discussie te stellen alvorens een beslissing te nemen. De klas van dit jaar leverde heel iardig ensemblewerk, in het openingsnummer en vooral in ’t uitstekende paters- en nonnen- 18.45 18.50 18.55 19.00 19.05 19.55 20.00 20.15 20.21 21.10 22.00 22.50 18.45 18.50 18.55 19.00 19.05 19.30 19.55 10.00 20.15 20.20 20.30 21.20 21.55 22.20 22.35 22.40 18.45 18.50 18.55 19.00 .9.05 HET LIJKT PRACHTIG om te mogen kiezen uit zes programma’s, maar je kunt er tenslotte geen zes tegelijk horen! „Dat dacht u maar”, riepen Michel Waisvisz en Arras Thomas een tweetal totaal-crea- tors op het gebied der elektro-akoestische muziek en zij voegden er nog een zeven de programma (niet zo verfijnd van sa menstelling) aan toe. In de Carrousel-Zaal stelden zij een bat terij van elektronische instrumenten op en een grammofoon met twee platen. Ver volgens zochten zij kontakt met de ensem bles in de verschillende zalen en legden binnenkomende geluiden vast op geluids banden. Met behulp van een elektronisch vermenigvuldigingssysteem werden deze klanken omgezet in geluiden die behoren bij orkanen, tornado’s en wervelstormen. Met diep respect heb ik kunnen waarne men hoe zij in een handomdraai van een zucht een donderslag wisten te maken! Toen ik mij plotseling realiseerde, dat ik die zucht zelf geslaakt had, ben ik ge vlucht. Ik arriveerde net op tijd in de Prins e 1 s 1 re (e ia Ie. >tt 'el al 1- ig P m ït 19.30 19.55 20.00 20.15 20.21 21.15 21.40 22.25 22.30 n i. an a- n- ze en et e- ig ?e at m DEN HAAG. De nieuwe commissie voor het orkestenbestel in ons land heeft met haar werkzaamheden niet gewacht tot het voorzitterschap is geregeld en een com ponist tot lid is benoemd. Ze besloot in volle openbaarheid te werken. Ze hoopt in december een eerste voorlopig rapport ge reed te hebben. tacle-coupé een goede greep uit de zes verschillende programma’s. Het was een luisterrijk gezicht om de menigte (jonge) mensen bijeen te zien in de enorme PWA- zaal. Het hele akoestische probleem van deze ruimte was in één slag opgelost, doordat men het orkest gelijkvloers had laten plaats nemen en niet op het podium Er moet de laatste weken enorm hard ge werkt zijn door iedereen die bij dit gebeu ren betrokken was. Het feest was in ieder opzicht perfect georganiseerd het enige bezwaar is, dat men op zo’n avond van het goede teveel krijgt en tenslotte uitge put verlangt naar een stil hoekje. Dit is natuurlijk geen verwijt aan de Harmonie „St. Michaël” uit Thorn, die ons in de pauze liet genieten van ongecompliceerde blaasmuziek. AMSTERDAM. De voorbereiding voor de bouw van een muziektheater in Am sterdam, op de plaats van het oude RAI- gebouw, is een stapje verder gekomen. In dien de gemeenteraad met het voorstel van burgemeester en wethouders akkoord gaat de daarvoor noodzakelijke middelen ter beschikking te stellen, dan zal aan de architecten ir. Bijvoet en prof. Holt op dracht worden gegeven het bestek en de bestektekeningen te voltooien. 5 Al sinds maart van dit jaar verdwe- nen zowel de radio- als de televisiepro- gramma’s af en toe even uit de lucht, 5 maar sinds vrijdag wordt het Belgische publiek gedurende uren geconfronteerd met zwijgende radiozenders, terwijl de j televisie-uitzendingen veel later op de 2 avond beginnen dan normaal is en dan 2 af en toe ook nog worden onderbroken. Deze stakingsacties, die nu gesteund worden door zowel de socialistische als 5 de christelijke en de liberale vakbon- den, dienen om kracht bij te zetten aan de eisen van het omroeppersoneel ten aanzien van hun weddeschalen. In de eerste plaats willen de omroepmensen die schalen losgemaakt zien van de schalen van ’t overheidspersoneel. Uit- gangspunt voor deze eis is het naar hun mening specifiek karakter van de BRT- 5 RTB als instrument voor verspreiding van informatie, ontspanning en cultuur. Maar bovendien zijn aan deze eis kei- harde looneisen verbonden. 2 De vakbonden hebben wensen op ta- AAAA/WtAAAAZWVWWWWVXAAAAZWWWVWWWVXAAA laten nu in de onmiddellijke nabijheid het Okurahotel is verrezen met een café-res- taurant. Voor de bouw en het gereedmaken van het omringende terrein is in totaal een bedrag van ruim 57 miljoen gulden nodig. Wat de beheersvorm van het muziek theater betreft gaan de gedachten van B. en W. uit naar een beheer van gemeente wege. Ook de gevolgen voor de bestaan de subsidieverhoudingen als het Nationa le Ballet in het muziektheater zal zijn ge vestigd dienen nog nader te worden be sproken. In de Sweelinckzaal hoorde ik nog een geestig concertino van Jean Francaix, ge speeld door de hobovirtuoos Frank Minde- raa. De twee andere solisten de pianis te Toos Onderden wijngaard en de zanger Ruud van der Meer, heb ik helaas niet kunnen horen, omdat ik niet overal tege lijk kon zijn. Zo’n oudermiddag voor de eindexamen klas is natuurlijk een feest, maar mislei dend. Het wild-enthousiaste publiek pept de uitvoerenden op tot een overdosis aan zelfvertrouwen, dat niet evenredig hoeft te zijn aan talent en dat de nodige rancune bij het komende gevecht om een boter ham in de hand zal werken. Nederland II NOS. Tim en de leeuw. STER: Reclame. NOS: Journaal. STER: Reclame. NOS: Kijken naar kinderen (serie). NCRVZo moeder, zo dochter. STER: Reclame. NOS: Journaal. STER: Reclame. NCRV Met liedjes het land in. Hier en Nu. Met liedjes het land in. Ander Nieuws. NOS: Journaal. Nederland I NOS: Tim en de leeuw. STER: Reclame. NOS: Journaal. STER: Reclame. VARA: Pipo op Bizarra. Coronation Street (feuill.). STER: Reclame. NOS. Journaal. STERReclame. VARA: Zelf uw kind zwemmen leren (4). Ironside (film). Cabaret Herman van Veen. Achter het Nieuws. Socutera. NOS: Journaal. TELEAC: Sterrenkunde (14). Het al maanden be staande onbehagen bij het personeel van de Belgische Radio en Televisie, heeft vlak voor dit weekeinde geleid tot een regelrecht en hard conflict met de raden van bestuur van zowel de Vlaams- als de Franstalige omroepen. X Xx XXxX X x X Toch is in dit vak zeker van vernieuwing sprake, als we kijken naar het cabaret Neerlands Hoop in Bange Dagen, de show van Herman van Veen, of naar de ver anderingen in het aanverwante toneel. Maar bij directeur Johan Verdoner en zijn staf blijft het bij het oude: standje zus, pasje zo, opgewekt snuitje, tip top aangekleed en aan het eind van het lied allemaal arm en hand in hetzelfde kijk- mij-nou-’ns-gebaar van Marlène of welke verbleekte vedette dan ook. x fel gelegd die weddeverhogingen va riërend van 12 tot 15 percent inhouden en in een enkel geval zelfs 30 percent. Dit alles dan met terugwerkende kracht tot 1 januari van dit jaar. Inwilliging van die eisen zou naar schatting een bedrag van bijna 25 miljoen gulden per jaar vergen. Het omroepconflict heeft zich zo toe gespitst dat de vakbonden hebben la ten weten dat ze eigenlijk niet meer aan tafel willen gaan zitten met de ra den van beheer, omdat ze van mening zijn dat ze van die kant niets meer te verwachten hebben. Dat betekent uit zien naar een andere gesprekspartner en dat zou dan de Belgische rege ring moeten zijn. Premier Eyskens heeft echter al laten weten dat de bon den bij hem niet behoeven aan te ko men en zo is het omroepconflict dan in een volkomen impasse geraakt. Vrijdag voor het eerst werd het Bel gische publiek van ’s middags twee tot ’s avonds acht uur geconfronteerd met een volkomen „dode radio.” Zaterdag was na een zeer kort nieuwsbulletin van een uur de radio al niet meer in de lucht. Van regeringszijde heeft men duidelijk gemaakt dat de staking bij radio en tv als sabotage beschouwd wordt, maar aan de andere kant ont kende de Belgische premier dat de re gering denkt aan vordering van het personeel. Helemaal zonder behoeven de Belgen nu ook weer niet, want in het Vlaams- talige landgedeelte kijkt men toch al veel naar Nederlandse tv-uitzendingen, terwijl in het Waalse deel de Franse ORTF een grote Belgische klandizie heeft. AMSTERDAM. Elk jaar levert de „Akademie voor Kleinkunst” een klas eindexamenkandidaten af, die zich drie jaar lang hebben bekwaamd in zang, dans spel en alles wat er zo komt kijken bij de techniek van het theatervak. De klas van dit jaar presenteerde zich in het af gelopen weekeinde in de Brakke Grond met een programma, dat heel wel om aan te zien was. Het bewees in ieder geval dat op die school leraren te vinden zijn, die het vak verstaan en ook met tamelijk middelmatige talenten een show kunnen maken, die niet onderdoet voor het meeste dat we op onze televisie te zien krijgen. Die leraren zitten evenwel vastgebak ken aan de tradities van het kleinkunst vak. Nu werd in de show hier en daar een loopje genomen met enkele theater- foefjes zoals in het tour-de-chant-nummer van een Doris-Day-achtige zangeres. Maar het gebruiken van die foefjes om dezelf de foefjes belachelijk te maken, bewijst natuurlijk niet dat er een wezenlijke ver nieuwing aan de gang is. Na vijf vorige ministeriële commissies is de door de raad voor de kunst thans inge stelde commissie voor de bestudering van het orkestenbestel de eerste, waarin de or- kestwereld zelf is vertegenwoordigd en medeverantwoordelijkheid draagt voor aanbevelingen aan de minister van CRM en voor aan deze uit te brengen rapporten. De commissie telt vijftien leden. Elf ervan komen uit de orkestwereldde zes orkestmusici C. Blokker, J. Smalt, W. H. de Sterke, R. Wolthoff (allen van de ANOUK), E. van Tright (van de KNTV) en W. Sevenstem (van de NTB), en de vijf be stuurders: mr P. van den Bosch, Chr. J. Burgers, dr. J. Bijkerk, H. van Leeuwen en H. Spruit. Namens de afdeling muziek van de Raad voor de Kunst zijn in de commissie is voor een componist gereser- de sectoren muziekonderwijs, kamermu ziek, dirigenten, sociologen respectievelijk J. van den Boogert, J. Hulst, R. van Yperen en dr J. de Jager. De nog open plaats in de cimmissie is voor een componist gereser veerd. Het secretariaat van de commissie wordt gevoerd door mej. S. L. van Ame- ringen van de Raad voor de Kunst. Willem-Alexander Zaal om het Residentie orkest onder leiding van de zeer talent volle dirigent Jan Stulen te horen, in het Scherzo Capriccioso van Antonin Dvorak. Bij het begin van Tsjaikowsky’s wals uit „Eugen Onegin” richtte ik mijn schre den naar de Sweelinckzaal om te luisteren naar een fluit-kwartet van Ignace Pleyel, dat bovenaards mooi gespeeld werd door Willem Noske, Herbert van de Velde (alt viool) en Victor Bouguenon (cello) met Jolle de Wit als fluitsolist. Vóór mijn elektronische avontuur in de Carousel-Zaal, had ik daar al geluisterd naar een blazerskwintet van Hendrik de Regt (20), dat werd gespeeld door Govert Jurriaanse, Hans Roerade, Aart Roze- boom, Ton Kersten en Ab Koster. Een uur later hoorde ik dezelfde blazers in „Three pieces for windinstruments” van Klaas de Vries (26 jaar). Er was hemels breed verschil tussen deze twee beginnen de componisten. De eerste had de ver keerde partijen aan de goede instrumen ten gegeven en de andere had de goede partijen aan de verkeerde instrumenten uitgedeeld. Met andere woorden: zij wer den niet geplaagd door een overvloed van kennis der instrumentatie. ..s A Al .'W noir, Willy Alberti. Bromsnor Lou Geels ook. Joop Doderer is er om te jureren bij de imitatiewedstrijd. Dit maal komen namelijk lieden opge draafd, die Swiebertje gaan imiteren en wie beter dan Doderer kan dat be oordelen? In Met liedjes het land in .(het wordt onderbroken door NCRV’s actualiteitenrubriek Hier en Nu) voorts een paar nieuwe elementen. Die nieuwe onderdelen zijn een wedstrijd wie het origineelste zelfgemaakte mu ziekinstrument heeft en bespeelt en een muzikale quiz waaraan ook de kijkers thuis kunnen meedoen. Net als anders is er dan nog de vas te rubriek Dat wil ik nog wel eens ho ren. Ted de Braak, die het program ma presenteert, waagt zich met Cis ka Peters aan een kruiswoordraadsel. Als alle liedjes op zijn de dagsluiting met daarna het 3e nieuwsdienst. HILVERSUM I. 7.00 Nws. 7.11 (Van onze redactie in Amsterdam) AMSTERDAM. Robbie Robertson, Garth Hudson, Levon Helm, Richard Ma nuel en Rick Dankl, tezamen „The Band” sinds het Wight-festival van vorig jaar ge garandeerd een succes. Zo ook in het Amsterdamse concertgebouw zaterdag avond. (En ongetwijfeld in de Rotterdam se Doelen, zondagavond)Een uitverkoch te met uiterst enthousiast publiek gevulde grote zaal. „The Band”, eens de begeleidingsgroep van de inmiddels in vergetelheid verzon ken rockzanger Ronnie Hawkins, bestaat ongeveer tien jaar in dezelfde samenstel ling met Robbie Robertson als inspirator, en schrijver van het grootste aantal num mers. De meeste songs in het concertge bouw gespeeld, kwamen van de tweede lp, simpelweg „The Band” genaamd. Ech te goede Canadese rock, in snel en soepel tempo gespeeld, met daar tussendoor en kele langzame werkjes als „The night they drove old dixie down” een zeer gaaf nummer „I shall be released” en „Rockin’ chair”. Met deze Nederlandse optredens, gear rangeerd door MOJO, is weer onderstreept dat deze erg sterke formatie met een weergave tijdens ’t optreden die even goed is als op de plaat, veel te lang is onder gewaardeerd. Knoestige doorleefde rock muziek van vijf jongens die allemaal zeer vakkundig op diverse instrumenten te keer kunnen gaan, is iets waar we zuinig op moeten zijn. In het voorprogramma stonden drie jon gens met akoestische gitaartjes op het to neel, de groep „America”. Een groep, die zonder nu direct een eigen gezicht te heb ben, toch een soepel geluid voortbracht waar het publiek wel gunstig op reageerde. In de televisiestudio’s zijn de opnamen begonnen van een nieuwe serie „Stief- been en zoon”. In oktober zal men de avonturen van de opkopers kunnen zien. Op de foto de hoofdpersonen Piet Römer en Rien van Nuenen, die wat dikker dan voorheen lijkt. L. x... x..xx; ...x.xx.. ,x. -sl - '\xIlx-,™. Xi; sxSxix'ïs :...Sx;x> Lx™/ 1 X», x™,.&x x x’ x 4 x - -x Het levende woord. 7.16 (S) Op het eerste gehoor. 7.25 Ho ren en zien; 7.30 Nws. 7.32 Hier en Nu. 8.00 Nws. 8.11 Te Deum Laudamus. 8.30 Nes. 8.32 (S) Voor de vrouw. 9.00 Gymn. voor de vrouw. 9.40 Schoolra dio. 10.00 Bijbelse verkenningen. 10.15 Operamuz. 11.00 Nws. 11.03 Operamuz. 11.15 Voor zieken. 11.55 Meded. 12.00 (S) Van twaalf tot twee. 12.22 Wij van het land; 12.26M eded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nws; 12.41 Actualitei ten; 13.00 Raden maar... 14.05 School radio. 14.30 (S) Interlokaal. 16.00 Over- heidsvoorl. 17.00 Het leefklimaat op Cu racao. 17.10 Voor kleuters. 17.15 Hai! (jeugd). Pol. Partijen. 18.19 P.v.d.A. 18.30 Nws. 18.41 Actualiteiten. 19.00 (S) Lichte muz. 20.00 (S) Concert. 21.30 (S) Klass, muz. 21.50 Hoorspel. 22.25 Over weging. 22.30 Nws. 22.38 Den Haag van daag. 22.50 Toeristisch magazine. 23.15 (S) Lichte muz. 23.55 Nws. HILVERSUM II. 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Dag met een plaatje. 8.00 Nws. 8.11 Journaal. 8.20 (S) Dag met een plaatje. 8.30 De groenteman. 8.50 Morgenwijding 9.00 Uitgebreide rep. 9.35 Waterstan den. 9.40 Oude muziek. 10.00 Voor kleu ters. 10.10 Arbeidsvitaminen. 11.00 Nws. 11.30 Rondom 12. Om 11.55 Beursber. 12.30 Overheidsvoorl.Voor de land bouw. 12.40 Knipperlicht. 13.00 Nws. 13.11 Journaal. 13.30 Den Haag van daag. 13.35 Spiegel van België. 14.05 Jazz uit 1935-1955. 14.30 (S) Promena de orkest. 15.00 Het leven in de taal. 15.10 Muziekmiddag. 15.10 (S) Nieuwe platen. 16.00 Nws. 16.03 Alert: muziek en maatschappij ;16.32 (S) Spaanse muz. 13e-20e eeuw (V). 17.00 Internat. Gi- taarfestival Beverwijk 1971. 17.30 Bra bant Journaal. 17.55 Meded. 18.00 Nws. 18.11 Journaal. 18.25 (S) Licht orkest 18.55 (S) Big Band Beat. 19.25 Paris vous parle. 19.30 Nws. 19.35 Vanavond. 19.35 Braziliana. 20.00 Muziek en een prijsvraag; 21.00 (S) Zomerteer. 21.30 Herengracht drie-drie-acht; 22.00 (S) Jazz Spectrum. 22.30 Nws. 22.40 Meded. 22.45 Journaal. NOS: 22.55 Horizon. 23.55 Nws. HILVERSUM III. 9.00 Nws. 9.03 Plaatjes voor de pep. 10.00 Nws. 10.03 Ekspres. 11.00 Nws. 11.03 Vrolijke visite. 12.00 Nws. 13.00 Nws. 13.03 De Eddy Becker Show. 14.00 Nws. 15.00 Nws. 15.03 Drie-draai. 16.00 Nws. 16.03-18.00 Mix. 17.00 Nws. Met de regering hechten B. en W. grote betekenis aan het spoedig tot stand komen van dit voor Nederland unieke theater, waar in hoofdzaak opera, ballet en mu ziek zullen worden gegeven. Het zal niet alleen Nederlandse bezoekers trekken maar het zal ook een uitgaanscentrum zijn voor de vele vreemdelingen die voor lan gere of korte duur ons land en onze stad bezoeken, zo verwachten B. en W. Boven dien zal de ruimere accommodatie in Am sterdam het mogelijk maken buitenlandse toneel- en muziekgezelschappen hier te la ten optreden. Er zullen in de zaal 1780 plaatsen komen. Een aanvankelijk gepro jecteerd café-restaurant is achterwege ge- VEEL MEER DE MOEITE waard was het om te luisteren naar de sopraan Li liana Poli die de „Römische Kantate” van Hans Eisler zong en de „Frauentanz” van Kurt Weili. Later bevestigde Liliana Poli de goede indruk die zij gemaakt had met een vroeg lied (Nachtwandler) van Schönberg en de „Pribaoetki” van Stra winsky vier aardige liedjes voor so praan en acht instrumenten. s X- X 'Hl 'z t 2 Sjef Teuns, die de beelden van weten- 1O nK s schappelijk commentaar voorziet. Om 1910 Premióre- Fiimkijken en half acht neemt de NCRV de wacht 19J0 m^makln 1 Lan de NOS over. Gerard van den 19 30 KRO Felix de kat (tekenfilm) j Berg vraagt zich tot aan het nieuws 19 38 Het verre Westen. 5 J van acht uur af welke moeder bij de 19.55 STER. Reclame. 5 bij hemin de stoel zittende dochter 20.00 NOS-Journaal. Jhoort- 20.15 STER Reclame. 5 Direct na het nieuws wordt er met 20.21 KRO-Andy Williams Show. S 2 liedjes het land ingegaan. In sporthal 21.11 Brandpunt. 5 2 De Vang in Zaandam treedt een groot 21.21 Gamma, doe. techneiken nest- 5 aantal artiesten op. Om ze maar even bouw bij vogels. 5 met name te noemen^ Joop Doderer, 22.00 Paul Vlaanderen (serie). Saskia en Serge, Conny Vink, het Low- 22.50 NOS: Journaal. 2 5 land trio, Ciska Peters, Connie Re- 22.55 TELEAC: En Francais (20). Een ensemblenummer „Pie in the sky” door de eindexamenklas van de Akademie voor Kleinkunst. nummer „Terug naar het begin”, dat ook qua inhoud er wezen mocht. Patrick Theu- nisse (een van de examinandi) had naar een idee van Frans Halsema een lied ge schreven over de trend onder het hippe volk om weer terug te keren in de moe derkerk. De individuele prestaties gaven redelijk goed werk te zien. De stemmen hadden een klein toonbereik, maar werden goed gebruikt. Lars Boom en Rose Thesing gaven blijk van een voorkeur voor niet onaardig zelfgeschreven cabaretwerk; Mies de Heer heeft enig talent als diseuse; Maeve van der Steen en An ja Tactor kunnen liedjes op een pittig-ironische ma nier brengen (waarbij gezegd moet wor den dat mejuffrouw Tactor haar geestige koppie op aanstekelijke wijze weet uit te buiten); Patrick Theunisse en Mende! de Boer toonden vakwerk, zonder dat er iets opmerkelijks vanuit ging. J. HEIJER. 22.00 22.50 22.55 18.45 18.50 18.55 19.00 19.05 19.10 Nederland I NOS: Tim en de leeuw. STER: Reclame. NOS: Journaal. STER: Reclame. AVRO: Golden Earring. STER: Reclame. NOS: Journaal. STER: Reclame. AVROPeyton Place (feuill.). Bras van Rijkswaterstaat (doe.). AVRO’s Televizier Magazine. NOS: Journaal. Nederland II NOSTim en de leuw. STER. Reclame. NOS: Journaal. STER: Reclame. NOS: Den Haag vandaag. Première- Fiimkijken en filmmaken. KRO Felix de kat (tekenfilm) Het verre Westen. STER. Reclame. NOS- Journaal. STER Reclame. KRO’ Andy Williams Show. Brandpunt. Gamma, doe. techneiken nest- bouw bij vogels. Paul Vlaanderen (serie). NOS: Journaal. TELEAC: En Francais (20). X X, x„x„ X ,S( X<X4 x> x 'UX S' ixxx’j:. «S r X x*. ^.xL, w - ZV*- X X X xsx- 'X .XX, Z^xK '-'4x x Nederland 1. Eerst Tim en de Leeuw en de vijf minuten voor de nieuwsle zer. Daarna een kijkje bij Pipo, die nog steeds op Bizarra zit en nog steeds niet weet hoe het geluksei uit gebroed kan worden. Van dit pro bleem om half acht naar Coronation- streetbewoners. Na het nieuws de VARA met eerst de stoomcursus om de eigen kinderen zelf zwemmen te leren, daarna een af levering uit de serie Ironside. Dan Herman van Veen, die onder meer zijn „Helden”, „Alles wat ik heb”, „Zuinig met haar zinnen” en „Goed voor een glimlach” zingt. Herman wordt bij dit alles terzijde gestaan door Laürens van Rooijen, piano, Jan van der Voort, bas-gitaar, Eric van der Wurff, orgel-basgitaar en Tonny Koning, slagwerk. De regie van het programma berust bij Nick van den Boezem. Het laatste deel van de avond wordt gevuld met een aflevering van Achter het Nieuws, een filmpje van de stich ting Socutera over ontwikkelingshulp en het laatste nieuws. Helemaal aan het eind is er de herhaling van de laatste les van de Teleaccursus Ster renkunde. Nederland 2. Na Tim en het nieuws kijken we voor de allerlaatste maal naar kinderen. Ook nu weer is het de arts en kinderanalyticus Sjef Teuns, die de beelden van weten schappelijk commentaar voorziet. Om half acht neemt de NCRV de wacht (ran de NOS Gerard van den over. Berg vraagt zich tot aan het nieuws van acht uur af welke moeder bij de bij hem in de stoel zittende dochter hoort. Direct na het nieuws wordt er met liedjes het land ingegaan. In sporthal De Vang in Zaandam treedt een groot aantal artiesten op. Om ze maar even met name te noemen: Joop Doderer, Saskia en Serge, Conny Vink, het Low land trio, Ciska Peters, Connie Re- i

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 7