Alleen gemeente Haarlem kan nog helpen Haarlem ten einde raad overweegt zelfs stap terug naar amateurs Pettersson nieuwe leider in Giro Priem ver Doelman Paternotte teruggeworpen voor knie afgekeurd Prettig passende pantalons Gooiland failliet i i 2, Zwitserse voetbaltitel voor anders dan andere altijd even goed Herenatletiekploeg voor Brussel Schorsing Okker loopt zo’n vaart niet Grasshoppers Zege Janbroers in België Beschuit met aardbeien lekker met lekker. Feijenoord verhoogt zijn toegangsprijzen c 19 18 JONGEDAME JONGEMAN WOENSDAG 9 JUNI 1971 Eerste stap Bescheiden schaal Toneelspeler en TV-acteur Wim van der Grijn Ed. Laurens Continental i Gen. Cronjéstraat 38-44, Haarlem-N. Tel. 254679. Beheerste prijzen, echte service. Komt U eens passen, als ’t U schikt. Eigentijdse stijl voor mannen. Sterke lijn in soepele stoffen. Prettig passend, goed kombinerend. Knappe kollektie broeken. (Van onze sportredactie) HAARLEM Tussen de stofwolken, die zijn ontstaan door de botsing van de voetbalclubs EDO en Haarlem (EDO verbrak de band, die tussen de twee bestond door de top-concentratie Haarlem EC), worden langzamer hand de contouren zichtbaar van het „wrak”, dat achterbleef. Een gedeukt Haarlem, waarover de bestuursleden zich wanhopig buigen. Reparatie is mogelijk, maar niet zonder financiële steun. Zo slecht is de toestand, dat het bestuur van Haarlem serieus praat over de mogelijkheid „alles” op te geven en het overweegt de laatste stap te zetten: terug naar de amateurs Met andere woorden: een dergelijk besluit zou het einde betekenen van het betaalde voetbal in Haarlem. Het bestuur overziet de consequenties, maar: „Wij kunnen ons niet veroorloven een vereniging, die tweeëntachtig jaar bestaat, kapot te laten gaan aan het betaalde voetbal. Een club waar voor wij de plicht op ons hebben genomen het voortbestaan te bevorderen. .aal r-j- r ADVERTENTIES ZomeMaartje. PIET PATERNOTTE LIENZ Op de vierde dag van de Ron- ADVERTENTIE ADVERTENTIE ^faaqsman caballero h ZURICH. Grasshoppers is Zwitsers kampioen geworden. De club uit Zurich versloeg na verlenging in de noodzakelijk geworden extra wedstrijd FC Bazel met 43. Bij rust was de stand 11 en na ne gentig minuten 22. Moet Haarlem noodgedwongen a. of b. kiezen (amateur worden of zich schikken in de methode SVV) dan zal Brand waar schijnlijk weggaan. Kan Haarlem echter als het financieel daartoe in staat wordt BRISTOL Tom Okker heeft zich dins dag als eerste geplaatst voor de derde ronde van het proftoernooi van Bristol. Hij versloeg de Brit Mark Cox met 6-0 6-2. Ni kola Pilic, één van de andere met schor sing bedreigde spelers, zorgde voor de ver rassing van de dag door in een partij voor de eerste ronde John Newcombe uit te schakelen (9-8 6-4). Wat de schorsing van Okker, Pilic en El Shafei betreft: prof-manager Mike Davies heeft de Internationale Lawntennisfedera- tie laten weten dat deze spelers een ge gronde reden hadden om niet deel te ne men aan de internationale kampioenschap pen van Frankrijk. Okkers vrouw lag op dat moment in het ziekenhuis, het doch tertje van El Shafei was eveneens ziek en Pilic kampte met een rugblessure. Davies is in het bezit van röntgenfoto’s om dat laatste te bewijzen. Basil Reay, secretaris van de internati onale Lawntennis Federatie heeft al laten doorschemeren dat de schorsing wellicht reeds eind deze week wordt opgeheven. gesteld volgens methode c. te werk gaan, dan is de mogelijkheid groot, dat de stad Haarlem het volgend jaar weer een ere-divisieclub bezit. Uitslag: 1. Gimondi (It.) 6.1.21, 2. Van Springel (Belg.) z.t., 3. Pettersson (Zwe.) z.t., 4. Galdos (Sp.) z.t., 5. Zubero (Sp.) op 15 sec.. Sollicitaties na telefonische afspraak Jansstraat 56, telefoon 32 01 18, Brillenspecialist HAAGSMAN. In verband met de uitbreiding van onze zaak vragen wij voor spoedig. voor administratie en opleiding in de verkoop. c. men. Het middenveld, dat in het verleden of fensief tekort schoot moet evenals de ver dediging en de aanval versterkt worden. Brand denkt aan een tweetal „zware” krachten en aan de mogelijkheid de overi ge vacatures op te vullen met amateurs. De namen van de middenvelder Ton Nieu wenhuis en de verdediger Blaauw van de FC Utrecht zijn genoemd alsmede die van de middenvoor van Amsterdamse ama teurclub JOS Bregman. Volgens Brand’s berekeningen zal met zijn aankopen niet meer dan honderdenvijfentwintig duizend gulden gemoeid zijn. Hij gaat er dan van uit dat Haarlem zijn sterke krachten niet verkoopt, omdat de vereniging het vol gend jaar als de club die zelfde spe lers zou willen terugkopen niet meer zou kunnen betalen omdat dan hoge prij zen zouden worden gevraagd. Alleen manier c. is aan te bevelen. De eerste stap heeft Haarlem, dat dit jaar zijn doel voorbij schoot met de Schot Bill Thompson al gezet; het stelde Joop Brand aan. In de veronderstelling levend dat de van DWS afkomstige trainer de nieuwe oefenmeester zou worden van Haarlem EC. Met Brand heeft Haarlem opnieuw een trainer in dezelfde orde van grootte, als Peeman en Hughes. Voor hem heeft zelfs Ajax belangstelling, dat plotseling Rinus Michels verloor. Brand heeft een plan opgesteld. Het om vat de aanschaf van noodzakelijke ver sterkingen. Bijvoorbeeld een tweede doel man. Keeper Piet Paternotte is afgekeurd. Zijn knieën zijn volgens de arts Strikwer- da niet meer geschikt voor het bedrijven van betaald voetbal. FALCADE Na tien dagen heeft de Ronde van Italië eindelijk een nieuwe lei der. De Italiaan Claudio Michelotto, die na de achtste etappe van de Giro de rose lei derstrui van z(jn landgenoot Aldo Moser overnam, moest dinsdag in Falcade, aan- komstplaats van de achttiende rit, het tri cot aan de Zweed Gösta Pettersson laten. Het is de eerste maal dat een Zweed de algemene rangschikking van de Ronde van Italië aanvoert. ten. Manier b. is al even onaantrekkelijk. Het verschil in ontvangsten, dat ontstaat doordat de club die zichzelf op water en brood zet onderaan in de eerste di visie bengelt, bedraagt ongeveer twee ton. In vergelijking dan met de recettes, die werden ontvangen in de ere-divisie. Om dat verwachte exploitatietekort te dekken zouden daarom bij voorbaat de talentvolle spelers (zoals bij Haarlem Peijs, De Goede, Van Breevoort) moeten worden verkocht. Bovendien kan in dat geval, omdat de club er op uit is zo goedkoop mogelijk te wer ken en in feite geen betaald voetbal meer bedrijft, worden volstaan met één trainer. Zelfs met een part-time oefenmeester. Wat een dergelijke benadering behalve een le vensgroot financieel tekort nog meer ople vert is te zien op de ranglijst van de eerste divisie. Als de competitie één week lan ger had geduurd dan was SVV gedegra deerd. Nu belandde het op de één na laat ste plaats. Algemeen klassement: 1. Humenberger (Oost.) 13.25,51; 2. Mitteregger (Oost.) 13.25,53; 3. Steinmayer (Oost.) z.t.; 9. Schür (Ned.) 13.34,30; 12. Van Pol (Ned.) 13.36,52; 28. Priem (Ned.) 13.46,53. Op welk een bescheiden schaal Brand werkt komt tot uitdrukking als zijn „aan kopen” vergeleken worden met de Feije- noord-transfer Schoenmaker. Voor Schoen maker werd vijfhonderdduizend gulden neergeteld. Die zelfde schraalheid tekent zich oök af in de contracten van de vier entwintig contractspelers van Haarlem. Zij worden opgevoerd voor vierhonderdender tigduizend gulden. Terwijl Johan Cruyff alleen al een inkomen eist van vier ton. De amateur-status behoeft geen nadere uitleg. Alle inspanningen, die de afgelo pen zes jaren het bestuur van Haarlem zich heeft getroost om het betaalde voet bal in Haarlem op poten te zetten zou dan voor niets zijn geweest. Evenals het werk van trainers als Peeman en Hughes, die Haarlem naar de ere-divisie brach- J De beslissing viel pas in de slotfase van de rit. Voor de beklimming van de Pas de Valles maakten Gimondi, Van Springel, Gösta Pettersson en Galdos zich los en ver grootten regelmatig hun voorsprong. Gi mondi greep de etappezege in de eind sprint. Michelotto, al ontmoedigd doordat hij maandag met een minuut werd bestraft, moest lossen toen een aantal van zijn con currenten in de slag gingen. Bovendien kwam hij nog te vallen bij de afdaling na de laatste col. Daardoor kwam de Italiaan bijna tien minuten na de winnaar in Fal cade als 28e binnen. STABROEK. De Nederlandse wiel renner Ben Janbroers heeft dinsdag de 150 km lange wedstrijd voor beroepsren ners in het Belgische Stabroek gewonnen. Het werd een geheel Nederlands succes, want achter Janbroers eindigden Jan van Katwijk en Richard Bukacki als tweede en derde. Beschuit met aardbeien. Lekker vlug gemaakt. Als toetje of zomaar tussendoor. I Een gezonde traktatie die ook uw figuur ontziet. v Zo’n brosse beschuit met frisse aardbeien «xis een lekkere zomergewoonte! met enige technische kennis, voor opleiding in de verkoop en atelier. Alle hoop is nog niet vervlogen. Het Haarlem-bestuur had gistermorgen een ge sprek met het college van Burgemeester en Wethouders van Haarlem. Het bestuur hoopt, dat de gemeente, die zeer slecht bij kas zit, de vereniging zal redden. Kort samengevat heeft de voetbalver eniging Haarlem de keus uit drie moge lijkheden. Dat is a. de amateur-status, b. een zelfde slechte benadering van het be taalde voetbal als SVV dit jaar liet zien, de enige goede manier om terug te ko- Op een wijze zoals GVAV dit sei zoen heeft gedaan. Algemeen klassement: 1. Gösta Petters son (Zwe.) 87.07.07, 2. Colombo (It.) op 1.34, 3. Van Springel (Belg.) op 2.01, 4. Galdos (Sp.) op 3.29, 5. Schiavon (It.) op 5.19, 8. Gimondi (It.) op 7.26, 18. Wagtmans (Ned.) op 28.41. het gastland hun slag geslagen. Ten koste overigens van de Nederlanders, die zowel in het algemeen klassement als in de ploe- genrangschikking, ver werden teruggewor pen. Cees Priem, tweede achter de Oos tenrijker Roman Humenberger op slechts twee seconden, ging precies 21 minuten na het Oostenrijkse trio Mitteregger- Humenberger-Steinmayer in Lienz over de meet. De winnaar van Olympia’s Ronde zakte daardoor tot de 28e plaats in de al gemene rangschikking. Ook Jo van Pol en Frits Schür maandag nog zesde en ze vende verloren aanzienlijk. In het ploe- genklassement, waarin Nederland even eens met twee seconden achterstand twee de was achter Oostenrijk, bezet het team van Priem nu maar een zesde plaats. Het Oostenrijkse trio ging met een voorsprong van 4 minuten 27 seconden in Lienz door de finish en voert nu met een comfortabele voorsprong het algemene klassement aan. Tenslotte verstrekte Brand ter vergelij king nog enkele bedragen, die clubs voor namelijk door gemeenten ter beschikking worden gesteld. „FC Den Bosch vijf ton. PEC’s subsidie werd verhoogd door de ge meente Zwolle van vijftigduizend tot honderdduizend gulden. De Fortuna Sittardia Combinatie kreeg voor het vijf de jaar de beschikking over honderddui zend gulden. Go Ahead ontving vierhon derdduizend gulden. En AGOVV kreeg, doordat de inwoners van Apeldoorn hun gemeente-bestuur onder druk zetten, twee honderdenvijftigduizend gulden”. JOHN DRIESKENS DEN HAAG De Nederlandse heren atletiekploeg, die op 19 en 20 juni op de tartanbaan van het Heyselstadion in Brus sel in de West Athleticwedstrjjd tegen Spanje, Zwitserland, Denemarken, Oosten rijk en België uitkomt, is als volgt samen gesteld: 100 m.: Eddy Monsels (Holland L). 200 m.: Teun de Boer (Zeemacht). 400 m.: Rijn v. d. Heuvel (AVR). 800 m.: Sjef Hensgens (Achilles Top). 1500 m.: Bram Wassenaar (AV ’23). 5000 m.: Jos Hermens (UNC). 10.000 m.: Egbert Nijstad (DOWS DW). 4x100 m.: Teun de Boer, Ad van Boekel (PH), Chris v. d. Meulen (PSV), Hugo Gernandes Mendes (Ciko ’66). 4x400 m.: Rij v. d. Heuvel, Fred van Herpen (PH), Louis Franssen (De Keien), Frank Willekes (VLTC) en Ard Veldhoen (PSV). Marathon: Wim Hol (Hercules), Ad Stey- len (Hanze Sport) en Louis Vink (AV ’23). 110 m. horden: Hans van Enkhuizen (AAC). 400 m. horden: Wim Braaksma (AAC). 3000 m. steeple chase: Herman de Jong (Phoenix) Verspringen: Ad de Jong (Diomedon). Hoogspringen: Ben Lesterhuis (PSV). Polshoogspringen; Berg Krijnen (GAC) Hinkstap: Cees van Kort (Sprint). Kogel: Cees van Wees (AAC). Discus: Harry Zitsen (Achilles Top). Speer: Piet Olofsen (Hollandia). Kogelslingeren: Eef Kamerbeek (PSV). Tienkamp: Hans Smeman, Edward de Noorlander (beiden AVR) en Frank Nusse (AAC). (Van onze sportredactie) HILVERSUM. De Amsterdamse recht bank heeft de Stichting Sportclub Gooi land bij verstek failliet verklaard. De Hil- versumse advocaat en procureur mr. F. J. Strater is tot curator benoemd. Hij moet binnen twee weken een rapport over de fi nanciële stand van zaken van Gooiland in dienen bij de rechter-commissaris. Binnen dezelfde termijn kan Gooiland in verzet gaan tegen de faillietverklaring. Het be stuur van Hilversums enige semi-prof-club zegt deze stap inderdaad te zullen doen. Niet alleen wordt de grootte van de vor dering van de bedrijfsvereniging voor de gezondheid geestelijke en maatschappelijke belangen, die aanleiding tot het faillisse ment is geweest, betwist, maar ook wordt gesteld dat de liquiditeitsmoeilijkheden, die zich thans voordoen van voorbijgaande aard zijn. De bedrijfsvereniging is met een vordering van 46.000,(niet afgedragen sociale lasten) voor de Amsterdamse recht- uc viciuc uag van uc xivu- bank verschenen. de van Oostenrijk hebben de renners van - ROTTERDAM. Feijenoord heeft, ge zien de stijgende kosten van het betaalde voetbal besloten, na overleg met en met toestemming van het ministerie van Eco nomische Zaken, de prijzen van de zit plaatsen voor het komende seizoen met vijftig cent te verhogen. De staanplaatsen gaan een kwartje omhoog. Door deze ver hoging, die voor de verschillende plaatsen varieert van 6,66 percent tot ruim 15 per cent, is de gemiddelde prijs, die men moet betalen om de landskampioenen te zien voetballen niet hoger geworden dan de toeschouwers bij andere Nederlandse ver enigingen uit de hoogste klasse moeten betalen. De prijzen van de donateurskaarten (seizoenkaarten) zijn voor het volgende sei zoen van 71 gulden (zijvakken) tot 251 gul den (eretribune vak A). ADVERTENTIE '7

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 19