Cholera bereikt rand van Calcutta GESPANNEN SITUATIE Scheidende figuren DOOR VLUCHTELINGEN Gewelddaden nemen toe in Londen Troepenvermindering: moeilijke puzzel Huisarrest van Helen Joseph Jaar cel voor Amsterdamse VAN DAG TOT DAG commentaar op actuele zaken „pater-prior” opgeheven Teddybeer in Rolls Royce achtergrond Noordvietnamezen doen weer aanval Roofoverval van kleuterleidster mislukt r i gearresteerd Leden „Brigade des doods” op Pnom Penh Doodstraf op wapenbezit kJ C - I I 2 WOENSDAG 9 JUNI 1971 HOOFD SCOTLAND YARD WIL HARDER AANPAK VAN BEROEPSMISDADIGERS Terugkeer In Duitsland (Door H. J. Neuman) Compromis r Zuidafrikaanse schrijfster heeft kanker Met speelgoedpistooltje UJU DEN HAAG Drie jaar geleden, op 24 en 25 juni 1968 vergaderde de Noordatlantische ministerraad in de IJslandse hoofdstad. Het slotcom muniqué ging vergezeld van een bijlage, die de geschiedenis is ingegaan als het „Signaal van Reykjavik”. Alle bondgenoten, met uitzondering van Frankrijk, kondigden aan dat zij de noodzakelijke voorbereidingen zouden treffen voor besprekingen met de Sovjet-Unie ert andere landen van Oost-Europa over een wederzijdse en evenwichtige vermindering van strijdkrachten, in het bijzonder in Centraal-Europa. Het was voor het eerst, dat dit gespreksonderwerp onder deze naam in de openbaar heid kwam. Vooral in het Engels („Mutual and Balanced Force Reduc tion”, MBFR) is de term langzamerhand gaan behoren tot de pasmunt in het diplomatieke verkeer. Daarmee is overigens nog lang niet verklaard, wat men er precies onder verstaat, en evenmin is duidelijk wat men er mee beoogt. In dit verband is het nuttig de omstandigheden te recon strueren, waaronder dit begrip het levenslicht heeft aanschouwd. w,. f FABER gashaarden met gloeikolen slechts f 720.— HET WITTE HUIS Oranjeboomstraat 68, Haarlem, ver koopt alle merken haarden met vol ledige service, schriftelijke garantie en toch onvoorstelbaar goedkoop. deze die al duizenden (Van onze redacteur in Londen) e CALCUTTA (Reuter) In de stad Barasat, 24 kilometer ten noorden van Calcutta, is gisteren gewapende reservepolitie ingeschakeld om te voor komen dat uitgehongerde Oostpakistaanse vluchtelingen slaags raakten met de Indische inwoners van de stad. In het 90.000 inwoners tellende Ba rasat zijn 200.000 vluchtelingen binnengestroomd, die hun toevlucht zoch ten in scholen, openbare gebouwen en islamitische moskeeën. De vluchte lingen zijn hoofdzakelijk hindoes. evenals de mensen in de Indische deel staat West-Bengalen, maar de moslems in Barasat reageerden heftig op de invasies in hun moskeeën. >n ie lit wel Iger aak roor ster de lar- ug- De reservepolitie verdreef de vluchte lingen uit de moskeeën en particuliere huizen, maar gaf hun toestemming in de scholen en openbare gebouwen te blijven. President Jaja Chan verklaarde op 21 mei, dat bona ®fide Pakistani’s naar hun land zouden mogen terugkeren. Sedert dien zijn langs de grens opvangcentra in gericht om de terugkeer te vergemakke lijken. Het ligt in de bedoeling in ons land een gecoördineerde nationale inzamelingsactie De jarenlange ervaring van Londens top politieman is, dat terwijl de straffen steeds milder worden de misdaden met geweld voprtdurend toenemen. Daardoor hebben de geharde misdadigers weinig te vrezen. Vaak zorgen zij er, dankzij opgepot geld voor, dat hun gezinsleden gedurende de pe riode van hun inkerkering in luxe kunnen leven. Zeer binnenkort zal het comité zich met een oproep tot het Nederlandse volk rich ten voor financiële steun. Het gironum mer is 999, „Vluchtelingenhulp Amster dam”. Het Rode Kruis heeft gisteren een be drag van honderdduizend gulden overge maakt aan het Internationale Rode Kruis in Genève voor de aankoop van medica menten etc. Hiermee gaf de Nederlandse organisatie gehoor aan een nieuwe opróep uit Genève om financiële steun voor het hulpverleningswerk. Hoewel het aantal moorden stabiel bleef, namen doodslag en kindermoord en pogin gen tot moord toe. En ook verwondingen en aanvallen op personen die reeds in 1969 een piek bereikten en die met 1,1 percent stegen. Verkrachtingen en andere sexuele vergrijpen stegen eveneens. De juffrouw, die hierna vluchtte, kon worden gepakt. Zij verklaarde geld nodig te hebben om schulden te betalen. a a 5 s i ir n n d I, n g ken de jen, zal Te ken an- ber ge- Den Hij ■P.- mi- is van col- olak n al lid- rnte zan uit en. ;ns >od ige de g- ie, en re an m, g- o- ik ig >r- is 51- d- sr- de O- ikel nig- Ser- I leb- I res- I Ka ter- I en ters Wat minister Luns betreft, de publici teitsmedia zullen hem in zijn nieuwe functie vaak genoeg ontmoeten. Met foto’s, televisie, radio en film zullen zij hem bij tijd en wijle zonder mankeren op de korrel nemen. Als dat de dingen waren waaraan hij zijn populariteit te danken had, dan zal die populariteit niet tanen. Maar in Den Haag moet nu een ander het werk achter de schermen doen, en voor Neder land is het te hopen dat dat dan gebeuren zal in de geest van nieuwe verhoudingen en kansen op de wereld. Nieuwe kansen op een betere volkengemeenschap, dwars door die ideologieën heen. Een invloedrijk front van kleine naties in de NAVO ter beteugeling van de machtsstrijd en de hegemonie in deze or ganisatie zou geen overbodige weelde zijn. vroeg eerst een „gerespecteerd buiten staander”, John McCloy, een studie te verrichten over het vraagstuk, waar over resulutie 300 handelde. Minister McNamara stelde vervolgens voor 75.000 man uit Europa te laten terug trekken en er dan voorlopig niet meer »ver te praten. Volgens het Pakistaanse persbureau zijn Pakistani’s die tijdens de recente ongere geldheden in Oost-Pakistan naar India vluchtten, in groten getale begonnen naar hun woonplaatsen terug te keren. Maan dag gingen 1000 de grens over. Nederland is Nederland niet meer, ge lukkig niet. Want evenals op vele punten van het regeringsbeleid dringend een nieuwe koers nodig is, zo is bij Buiten landse Zaken nu het wachten op een man die even vaardig is in het kweken van persoonlijke relaties in het buitenland als minister Luns, maar daarnaast iets meer initiatief toont om in de pas te blijven bij de zich snel ontwikkelende internatio nale politieke verhoudingen. De voorbijgangers in de buurt van Hyde Park in Londen konden gisteren hun ogen niet geloven toen zij een drie meter hoge teddybeer zagen die zich in een Rolls Royce met chauffeur liet rijden. De goedaardige beer was op weg naar Grosvenor House, waar een speelgoedtentoonstelling wordt gehouden. De beer gaat ook nog op tournee door Engeland ten bate van een kinderfonds. President Lyndon Johnson was poli ticus genoeg om in te zien, dat, al liet Mansfield het niet op een stemming aankomen, zijn resolutie een wezenlij ke bedreiging inhield voor de Ameri kaanse troepensterkte in Europa. Hij te starten ten bate van Oostpakistaanse vluchtelingen. In verband daarmee is op gericht de „Stichting Nederlands Comité Vluchtelingenhulp 1971”. Voorzitter daar van is mr. F. J. F. M. van Thiel, voor zitter van de Tweede-Kamer. Vice-voor zitters zijn de heer A. van Eden, direc- teur-generaal van het Nederlandsche Roo- de Kruis, en professor dr. C. L. Pathijn, voorzitter van de „Stichting Nederlandse Federatie voor Vluchtelingenhulp”. Pnom Penh (Reuter). In de naaste omgeving van de Cambodjaanse hoofdstad Pnom Penh is het gisteren tot gevechten van man tegen man gekomen bij een nieuwe aanval van Noordvietnamese troe pen op de oostelijke verdedigingsstellin- gen van de stad. Volgens het Cambod jaanse opperbevel zijn tot dusver zeker tachtig Cambodjaanse militairen gewond of gesneuveld. Op het Nederlandse departement van Buitenlandse Zaken is nu plaats voor een man, die de internationale situatie kan dienen op echt Nederlandse manier, dat wil zeggen: in het besef dat niet in vijandschap, maar in vreedzame verhou dingen het heil van de wereld zal moeten worden gevonden. Vrede en vooruitgang over de gehele wereld zijn bij uitstek Ne derlandse belangen. Een kleine natie als de onze moet eerder het risico lopen zich te vertillen aan vredesmissies dan aan bewapeningsinspanningen. Wat dat betreft heeft minister Luns de relaties tussen Ne derland en de Scandinavische landen ver zwakt, terwijl toch de Scandinavische lan den zich ongeveer in dezelfde positie ten opzichte van de grote wereldmachten be vinden als Nederland. westelijke bondgenootschap niet zal laten verzwakken. Of de NAVO ooit een rol zal spelen in de toenadering tot de andere wereld, moet sterk betwijfeld worden. Maar die toenadering is ook nooit een stokpaardje van minister Luns geweest. Hij is een figuur die uitstekend de banden tussen Portugal, Griekenland, Spanje en de andere westelijke mogendheden zal weten te verstevigen en tevens de vriend schap tussen de Verenigde Staten en Eurpa als zijn eigen oogappel zal bescher men. Van NAVO-standpunt uit gezien is hij een uitstekende kracht. Daarom is hij ook gekozen. Berovingen en overvallen op personen zijn in 1970 ten opzichte van het jaar daar voor, toen de cijfers al hoog waren, met 5,9 percent toegenomen. Deze vergrijpen vormen in Londen het grootste probleem. Er werden 338 maal werkelijke of imitatie vuurwapens ge bruikt en bij 659 gelegenheden andere wa pens, zoals bijlstelen en schadelijke vloei stoffen. De verkiezing van mr. Luns tot secre- taris-generaal van de NAVO hij was de enige kandidaat betekent heel wat. Het betekent in de eerste plaats dat de grootste macht in de NAVO, de Verenigde Staten, haar belangen aan hem heeft dur ven toevertrouwen. Die belangen zijn niet altijd de belangen van de kleine partner- landen. Die belangen zijn voornamelijk verankerd in het behoud van een sterk en hecht front van westelijke mogendhe den tegenover het Warschaupact. Om dat front intact te houden, zijn voortdurende en indrukwekkende aansporingen nodig tot het levendig houden van een strijd baar anti-communisme, want de vijandige machten zijn verenigd in een communis tisch blok. Die taak is voor mr. Luns on getwijfeld pasklaar. De wijze waarop hij een lans gebroken heeft voor de niet-de- mocratische maar wel anti-communisti- sche naties in de NAVO, geeft het ver trouwen dat-hij de anti-gevoelens in het Vooruitlopend op de nationale inzame ling heeft het comité reeds besloten stap ten te ondernemen voor hulp aan de choleraslachtoffers in de vluchtelingen kampen in India. Zo heeft het Nederland sche Roode Kruis inmiddels alle in ons land beschikbare choleravaccins voor mi nimaal 50.000 personen aangekocht. Van daag zullen deze vaccins per eerste gele genheid naar India worden gevlogen. De Cambodjaanse woordvoerder zei dat naar schatting vijftienhonderd Noordviet namezen onverwachts een aanval deden op regeripgstroepen die vanuit Prey Thom twintig kilometer ten noordoosten van Pnom Penh, een zuiveringsactie onderna men. Na een zware beschieting met ra ketten en mortieren op de Cambodjaanse eenheden ontstonden gevechten van man tegen man die uren duurden. :..'W AMMAN (Reuter). Jordanië heeft de doodstraf ingevoerd voor ongeoorloofd bezit van wapens en munitie, zo is gisteren in de Jordaanse staatscourant bekend- Twee jaar tevoren, in maart 1966, had het Frankrijk van president Charles de Gaulle zich teruggetrokken uit de militaire NAVO-samenwerking. Ook had het alle geallieerde strijd krachten en hoofdkwartieren op Fran se bodem per 1 april 1967 de wacht aangezegd. De Noordatlantische troe pensterkte werd door dit besluit, al thans theoretisch, gereduceerd, de NAVO verloor een belangrijk stuk geo- militaire diepte en de eenheid in het bondgenootschap was aangetast. Zijn eigen militaire medewerkers en ook het State Department gingen even wel dwars liggen. Tenslotte kwam er een compromis uit de bus: 35.000 zou den aan de sterkte in Europa worden onttrokken, maar tegelijkertijd werden maatregelen genomen om hen in staat te stellen zo nodig snel terug te keren. Voeg ik daar dan nog bij het gevoel van innig welbehagen, dat in het Wes ten werd gewekt door de „Praagse lente”, de opkomst van het „socialisme met een menselijk gezicht” in Tsjecho- Slowakije, dan zijn bijna alle voorna me elementen opgesomd, die het kli maat in Reykjavik bepaalden. Alle voorname elementen op één na. De NAVO had al geruime tijd de boot afgehouden, als de landen van het Pact van Warschau kwamen met hun voor stellen een Europese veiligheidsconfe- rentie te beleggen. Aan Westelijke zijde voelde men er niet veel voor de status- quo in Europa op die manier te beves tigen en Oost-Duitsland op de koop toe nog het entreebiljet tot de internatio nale gemeenschap te bezorgen. Ook twijfelde men aan de mogelijkheid om op één grote conferentie alle netelige problemen van het naoorlogse Europa op te lossen. Vandaar, dat men lang zamerhand in de stemming was geko men om Oost-Europa een reeks gedeel telijke akkoorden („partial agree ments”) in het vooruitzicht te stellen. Eén van die gedeeltelijke akkoorden zou dan de wederzijdse en evenwich tige vermindering van strijdkrachten in Centraal-Europa zijn. Het pikante is nu evenwel, dat de MBFR ook van be tekenis was voor de Amerikaanse bin nenlandse politiek. De regering-John- son zou voortaan senator Mansfield c.s. kunnen voorhouden, dat er over een vermindering van strijdkrachten in Europa werd onderhandeld en dat ze er Bovendien was de Franse stap in de Verenigde Staten aanleiding voor het congres om een intensief onderzoek in te stellen naar het „rendement” van de NAVO. Leverde het Atlantisch bondgenootschap voor Amerika wel zo veel aanvullende, extra-bescherming op, dat daarmee de omvangrijke bij dragen van de Verenigde Staten vielen te rechtvaardigen? Bezorgdheid over de telkens terugkerende betalingsba lansmoeilijkheden en ergernis over de karigheid van de bondgenoten in Euro pa gingen een verbond aan met de hoop om ontspanning in de Oost-West- verhouding. In de Amerikaanse krari- ten werd geschreven, dat de jongens in Europa, samen met hun daar ver blijvende verwanten, werden be schouwd als gijzelaars, opdat de Ver- Tegenover dit sombere beeld staat ech ter dat tweederde van al deze misdaden werden opgehelderd, en dat het publiek nog altijd veilig op straat kan lopen. Het jaar 1970 gaf in elk geval een klein* verbetering te zien. De opwaartse bewe ging wat betreft het aantal misdaden kwam tot stilstand terwijl 2 percent meer misdaden werden ontdekt en het aantal arrestaties wegens criminele vergrijpen met 7,8 percent toenam. Ondanks de iets gunstige toestand is het algemene beeld nog verre van rooskleurig. De lichte verbetering is voornamelijk het gevolg van het feit dat Scotland Yard over een beweeglijker en soepeler apparaat dan vroeger beschikt. Hoe dat zij, het Westen moest zich opeens aanpassen bij een situatie, die wellicht hard en zakelijk onderhande len met het Warschau-pact zou vergen. Drie jaar lang hadden de Europese NAVO-landen kunnen freewheelen niet minder dan zo’n zestig verschillen de „modellen” voor een wederzijdse en evenwichtige vermindering van strijd krachten hebben ze opgesteld. Niet één ervan is bevredigend, niet één ervan maakt kans door de tegenpartij te wor den aanvaard. Het gaat ook om onge hoord ingewikkelde problemen. Mis schien zijn de Europese landen er niet eens op ingesteld dergelijke puzzels op te lossen. De Amerikaanse minister van Defensie, Melvin Laird, heeft alle Klad jes van tafel geveegd en volgende maand, zegt hij, komt hij met zijn voorstel. Afwachten maar. daarom verstandig aan deden resolutie 300 zolang in de ijskast te zetten. Als we de vroegere Amerikaanse ambassa deur bij de NAVO, Harlan Cleveland, mogen geloven, dan is het „signaau van Reykjavik” zelfs mede met dat doel geformuleerd. Toen daarom de perschef van het Witte Huis, Ron Ziegler, op 14 mei jl. enkele dagen nadat Mansfield zijn voorstel, ditmaal voorzien van tanden, wederom ter tafel had gebracht, de uit spraak deed, dat de senator belangrijke internationale besprekingen dreigde te doorkruisen, speelde hij in feite een drie jaar oud scenario na. Ziegler le verde met zijn uitspraak commentaar op de rede, die de Russische partijlei der Brezjnev die dag in Tiflis had ge houden en waarin hij de bereidheid van de Sovjet-Unie had kenbaar gemaakt om over de MBFR met het Westen te onderhandelen. LONDEN. „Sir John Waldron, hoofd van Scotland Yard, heeft in zijn jaarlijks rapport als zijn mening uitgesproken, dat tegen de harde kern van beroepsmisdadi gers die als verantwoordelijk wordt gezien voor de toenemende cirminele geweldda digheid, opgetreden dient te worden met langdurige gevangenisstraffen onder Spar taanse condities en hard werk. De erva ren misdadigers vrezen de gevangenis niet en rekenen op betrekkelijk spoedige vrij lating onder het huidige systeem dat bij goed gedrag eenderde van de straftijd kwijtscheldt. ■■Mi** HWMWMWWWWWWwvvwvvuvwvwvw^^ Rinus Michels weg bij Ajax, Cruyff wellicht ook heel gauw, Joseph Luns weg bij Buitenlandse Zaken, Piet de Jong weg uit de residentie Nederland is Neder land niet meer. Maar als we nuchter moe ten oordelen over wat scheidende per soonlijkheden hebben gezegd, dan klon ken de woorden van voetbaltrainer Michels prettiger, eerlijker en wijzer dan die van minister Luns. SALVADOR (AFP). Drie politiefunc tionarissen in de Braziliaanse staat Bahia zijn dinsdag gearresteerd omdat zij lid zou den zijn van de „brigade des doods’, zo is in Salvador bekendgemaakt. De afgelopen twee weken waren al vijf anderen gearresteerd op dezelfde verden king. De brigade heeft zich tot taak ge steld misdadigers te vermoorden. WÜRZBURG (DPA). In Würzburg is gisteren een mode-ontwerper uit Amster dam die talrijke Duitse kloosters voor een paar duizend gulden had opgelicht, tot een jaar gevangenisstraf veroordeeld. De man had zich een priestertoog aan gemeten. Als „pater prior” Thomasius of Willibald van een Nederlands klooster, had hij om kortlopende leningen gevraagd. Toen de soutane hem te heet werd, Hoewel medische ploegen in Calcutta en in de kampen rond de stad onafgebroken bezig zijn met inenten is er volgens func tionarissen van de gezondheidsdienst geen mogelijkheid om verspreiding van de cholera door West-Bengalen tijdens de komende natte moesson te voorkomen. „Het enige dat we kunnen doen is pro beren de epidemie beperkt te houden”. Volgens de Westbengaalse staatscommis sie voor de vluchtelingen zijn er nu naar Oostpakistaanse van wie 4.500.000 schatting 6 miljoen vluchtelingen in India, in West-Bengalen. De eholera-epidemie slachtoffers heeft gemaakt onder de Oost pakistaanse vluchtelingen, heeft de bui tenwijken van Calcutta bereikt, en woedt nu langs de hele, 2100 kilometer lange grens tussen West-Bengalen en Oost-Pa- kistan. Dit heeft het regionale kantoor van de Wereldgezondheidsorganisatie in New Delhi gisteren bekendgemaakt. Volgens de jongste officiële gegevens zijn ongeveer drieduizend mensen aan de ziekte gestorven en worden tienduizend cholerapatiënten in ziekenhuizen ver pleegd. Maar officieuze berichten spreken al van achtduizend doden. Gisteren werd bekend dat de ziekte is geconstateerd bij honderd Oostpakistaanse vluchtelingen in een tijdelijk kamp aan de rand van Cal cutta. Daar zijn al 23 mensen gestorven, hóofdzakelijk zuigelingen en bejaarden, maar dit kan ook het gevolg zijn geweest van uitputting en ondervoeding. In het kamp zijn 40.000 vluchtelingen onderge bracht. Bij het vliegveld Dum Dum wordt een nieuw kamp ingericht dat onderdak moet bieden aan 20.000 mensen die nu nog langs de wegen in de openlucht ver toeven. Breidt de epidemie zich over de stad uit, dan zou dat een ware ramp voor India betekenen. Het gebied van Calcutta telt circa 4,8 miljoen inwoners. JOHANNESBURG (Reuter). Het huis arrest van de 66-jarige Zuidafrikaanse schrijfster Helen Joseph, dat meer dan acht jaar geleden werd opgelegd, is giste ren opgeheven. Eerder was de maatregel tijdelijk opgeheven om haar in staat te stellen voor een ernstige operatie wegens kanker naar een ziekenhuis te gaan. De Zuidafrikaanse regering had het huis arrest in 1962 onder de wet op de onder drukking van het communisme opgelegd, nadat mevrouw Joseph in een proces was vrijgesproken. De maatregel hield onder meer in dat ze in het district Johannesburg moest blijven en geen bijeenkomsten van meer dan twee mensen (haarzelf inbegre pen) mocht bijwonen. Een woordvoerder van het Ministerie van Justitie heeft mee gedeeld dat haar naam wel blijft staan op de lijst van personen, die in Zuidafrikaanse publicaties niet geciteerd mogen worden. MÜNCHEN (DPA). Een kleuteronder- wijzeres van 23 jaar heeft gisteren in München geprobeerd een postkantoor te beroven. Met een speelgoedpistooltje be dreigde zij een postbeambte. Toen haar het wapentje afpakte, greep zij een schaar waarmee zij de man in zijn schou der stak. enigde Staten, als puntje bij paaltje kwam, hun verdragsverplichtingen zou den nakomen. Een van hen citeerde de Franse generaal Pierre Gallois, die te gen hem gezegd had: „het zelfde aan tal padvinders zou voor ons doel ook goed genoeg zijn.” Op 31 augustus 1966 diende de leider van de Democratische meerderheid in de Amerikaanse Senaat, Mike Mansfield, resolutie 300 in, waar in als de overtuiging van de Senaat werd uitgesproken, dat niet alle leden van hun bondgenootschap hun ver plichtingen waren nagekomen, dat de spanningen tussen Oost en West waren afgenomen, de druk op de Amerikaan se betalingsbalans echter niet, dat er belangrijke vorderingen waren ge maakt op het terrein van de militaire techniek en dat het daarom redelijk en verantwoord was over te gaan tot een „aanzienlijke vermindering” van de Amerikaanse strijdkrachten in Europa. Jammer dat minister Luns zich in zijn Nederlandse carrière zo geërgerd heeft, dat hij blij is hier weg te kunnen. Dat hebben de populariteitsonderzoekers niet aan hem verdiend. Rinus Michels zei ten minste nog, dat hij grote voldoening heeft ondervonden bij zijn werk in Nederland en dat hij het zal missen. Duizenden in Nederland zullen Michels missen. Hij laat een goed en voltooid werk achter, een Ajax dat aan de top is gekomen. Volgens sommige commentatoren deed Brezjnev zijn verrassende stap, omdat hij voorzag dat de resolutie- Mansfield anders zon worden aange nomen en dat er uit de onverhoedse terugtrekking van de helft van alle Amerikaanse troepen onvoorzienbare gevolgen voor de stabiliteit in Europa zouden voortvloeien. „aanzienlijke vermindering” Amerikaanse strijdkrachten Er is een cultus van „populaire jongens” in ons land ontstaan, die nu en dan door enigszins mysterieus werkende opinie onderzoeken op een ranglijst je komen. Dat er zelden of nooit vrouwen op het lijstje staan, pleit voor de vrouwen. Bij die populaire jongens in het politieke vlak was minister Luns meestal nummer één. Hij verstond dan ook de kunst om op het lijstje te komen en er is zelden in Neder land een minister geweest die zó algemeen bekend en bemind was door zó weinig politieke doelpunten. Dat hij de minister met de langste carrière is geweest, zou moeten betekenen dat niemand hem wilde missen en dat was misschien ook wel zo, want ook een voetballer die zelden of nooit scoort maar op decoratieve wijze weet te vallen en op te staan, heeft ook grote kans op populariteit. ADVERTENTIE internationale bende die in verdovende middelen handelde, maar dat hij nu zijn brood op eerlijke wijze wilde verdienen. Om zich van deze bende los te maken vroeg de „berouwvolle zondaar” om een klein bedrag om op gang te komen, dat hij na korte tijd van zijn Zwitserse bank rekening zou terugbetalen. Wanneer de kloosterlingen wat wantrouwen toonden, zei de man: „dan rest mij alleen nog zelf moord” Zo kwam het in de meeste ge vallen toch tot het verlenen van hulp, totdat de „pater prior” op zekere dag door de mand viel. 33 ’/o korting, dus u betaalt geen f 1076.maar Haarden worden geplaatst volgens voorschriften G.E.B.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 3