275 Velsenaren naar Duitsland Velser Sport Stichting opnieuw m contact met Bergisch Gladbach HOE DE DUIVEN VLOGEN V Restauratie in beschermde t REINIGINGSDIENST WAS VUUR NA 24 UUR MEESTER Brand op vuilnisbelt bestreden met buldozers en 300.000 liter water Oorzaak onbekend Bij herhaling wisseltruc dorpskern Gevonden NEDERLAND 5 VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND Strandvoetbal Maatregelen tegen rupsenplaag IN DE VISHAL Haven berichten aan Vernielingen veertien auto’s Insluipingen via niet afgesloten deuren I 4 AVONDFEEST PROGRAMMA J. G. BRESSER ZN. jnr i w 5 WOENSDAG 9 JUNI 1971 IJMUIDER COURANT WONINGINRICHTING Lak- en plaatwerk schade - Autospuiterij Exclusieve couture VELSERBURCH 16 Velsen-0 - Telefoon 1 4714 Na 17.00 uur 1 26 05 HOME SHOP V elsen-1 J muiden Kort Umondnieuws TAPIJTZEKERHEID TE KOOP t ADVERTENTIE de grote kabeljauw 120, ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggevers) Koelemeij Modehuis ADVERTENTIE De oorzaak van de brand is onbekend. Dinsdagavond half elf, toen het team van de reinigingsdienst nog druk bezig was met de blusactiviteiten, vertelde de hoofd opzichter van de dienst, de heer C. Koele meij: „Voor ons betekent deze brand een groot vraagteken, want op dit terrein is de laatste vier weken niet gestort,. Zelf ontbranding lijkt uitgesloten; daarvoor was het weer te koel. En toch stond er dins dagmorgen een vuilnisbeltterrein van 100 bij 100 meter in brand. Snapt U het? Wij niet.” De brand veroorzaakte in de beginfase een enorme rook, die tot in Heiloo, Haar lem en Zaandam zichtbaar was. Een aan tal met olieresten gevulde vaten vatte eveneens vlam. „Enkele vaten vlogen als raketten de lucht in”, zei de heer Koele meij. Voor de reinigingsdienst was het direct al duidelijk, dat het vuur niet snel was te blussen. „De brand woedde in de onder ste laag vuil, waar het grove spul door ons wordt gestort, zoals stoelen, tafels en- Maar bij een brand, zoals deze, werken zovoorts. Het fijne vuil bedekt deze laag, de openingen tussen die grove spullen als schoorstenen”, aldus de heer Koelemeij, die dinsdagavond de blusactie leidde. Met een zaklantaarn wist hij zich een weg te banen in de rommel, die her en der lag verspreid. De tankwagens reden af en aan en stortten na iedere rit 4000 liter water nabij de vuurhaard. De bulldozers scho- Ook Hoogovens heeft het gevaar van de Bastaard Satijnrups onderkend. Regel matig hebben, volgens een woordvoerder van Hoogovens, werklieden de nestjes uit de duindoornstruiken weggeknipt en ver brand. Blijft natuurlijk de vraag hoe het dan kan voorkomen dat tientallen badgasten tijdens de pinksterdagen door de netel - haartjes van de Bastaard Satijnrups huid aandoeningen hebben gekregen (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. In de nacht van maandag op dinsdag is schade toegebracht aan veer tien auto’s; één in de Willibrordstraat, één aan de Santpoortse Dreef en twaalf aan de Wijk aan Zeeërweg. Men had het vooral gemunt op spiegels en antennes. was ;rden s ge- ullen werd Stad sman ont- lit de aapte i uit een Een deeld 'ende tie in het IJMUIDEN - Marktplein 29 Altijd volop parkeerruimte za- rste i de uit ge- i te t B. bedoeling lag. Desalniettemin werd het een traag concours. Goede uitslagen evenwel van W. Remmers, S. Voet en Zn., I. Koorn, A. Koerts en P. Schotvanger. De uitslag was als volgt: W. Remmers 1 13 27 47 49 51 65; S. Voet en Zn. 2 5 12 17 18 28 29 50; I. Koorn 3 9 25 43; A. Koerts 4 23 37 39; C. M. Koks jr. 6 33 40 57; A. Warnaar 7 10 31; Chr. Prins 8; P. Schot vanger 11 35 36 44 54; B. Visser 14; I. Min- neboo 15 22; K. Klepper 16; gebr. Boender 19; P. Martens 20 62; W. Rolvink 21 63; F. de Boer 24; C. Zwanenburg en Zn. 26 34 48 52 59 60; A. v. d. Zee 30 46; P. van Kaam 32; H. J. Evatto 38; E. Sloot 41; J. v. d. Kammen 42 58 61; Jac. Broek 45; N. Dan- kelman 53 55; F. Daalhuizen-Plug 56; E. Reker 64. Kampioenschap Vitesse (officieus): 1. S. Voet en Zn., 2. W. Remmers, 3. K. Klepper, 4. N. Dankelman, 5. B. Visser. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. Bij herhaling wordt in IJmuidense winkels een wisseltruc toege past, kennelijk steeds door dezelfde lieden. De laatste maal werd de truc toegepast in een filiaal van Simon de Wit, waar de buit 400 beliep. dbal een iim- i de van ven niet I de ver- n. een pand gin- ech- één „aan iets "iend het s ta ngen litie- aren ialf- iend ver naai, het >oest ofd- nge- iend I Veertien werknemers van de reinigings dienst konden na bijna 24 uur werken ein delijk de belt verlaten. „Ik heb in die der tig jaar bij de dienst veel meegemaakt” zegt de heer Koelemeij, „maar een zo hardnekkige brand hebben we nog nooit bestreden”. De brandweer van Beverwijk heeft geen assistentie verleend. Rond de vuilnisbelt is namelijk geen goed bluswa ter te vinden. IJmuiden Plein 1940-1945 nr. 48 (Van een onzer verslaggevers) VELSEN Het bestuur van Velser Sport Stichting heeft na uit voerig overleg met de soortgelijke or ganisatie in het Duitse Bergisch Glad bach in de omgeving van Keulen inmiddels tot een periodieke sport- uitwisseling besloten, welke voortaan om de drie jaar zal worden gehouden. Tot dusver geschiedden dergelijke ontmoetingen slechts incidenteel. BEVERWIJK De brand op de vuilnisbelt, die dinsdagmorgen om half zes begon kon door een team van de Reinigingsdienst vannacht worden ingedamd. Het vuur woedde op een 1.000 m2 groot terrein, en zocht zich hardnekkig een weg door het grove vuil, dat met een ongeveer halve meter dikke laag fijn vuil was bedekt. Het bluskarwei op de belt werd geklaard met drie bulldozers, die honderden kubieke meters grond hebben verplaatst. Vier tankwagens van de Reinigingsdienst voerden de gehele dag water aan, dat op de grond, vlak voor het vuur werd geloosd. Bulldozers schoven daarna de bagger over het vuur. Op deze wijze is door de Reinigingsdienst zeker 300.000 liter water naar de vuurhaard gebracht ven de bagger grommend in de vuurhaard, die om half elf 's avonds voor driekwart gedeelte was ingedamd. Met het hervatten van deze betrekkin gen wordt nu zaterdag 12 juni een aan vang gemaakt door elf Velsense sportver enigingen, welke gezamenlijk een gezel schap vormen van ongeveer tweehonderd- vijfenzeventig sportieve dames en heren. Men vertrekt ’s morgens om half zeven met zes bussen van het Marktplein, met de bedoeling omstreeks twaalf uur bij het stadion in Bergisch Gladbach te arrive ren. Na een korte begroeting volgt dan een gezamenlijke maaltijd in de kazerne van de Bundeswehr, het enige gebouw in Bergisch Gladbach waar een gezelschap van een dergelijke omvang een lunch kan worden aangeboden. Bij de Engelmunduskerk in Oud- Velsen heeft het pand dat onlangs geheel werd afgebroken, weer een herkenbare vorm gekregen. Het wordt gerestaureerd onder toezicht van Monumentenzorg; niet omdat het pand op zichzelf van zo grote histori sche waarde zou zijn, maar wel om dat het zo uitstekend past in de oude dorpskern, die in zijn geheel als „be schermd dorpsgezicht” bewaard blijft. DONDERDAG 9 JUNI Openbare bibliotheek, Velsen, Plein 1945, IJmuiden, 10-12.30 en 14.30-17.30 uur; uit- leenpost Bejaardenhuis, Keizer Wilhelm- straait, 15.30-17 uur; filiaal Santpoort-Zuid, Willem de Zwijgerlaan 72, 14.30-17.30 uur en 19-21.15 uur; jeugd- en tienerbiblio- theek, Willetnsbeekweg, 15.30-17.30 uur. De Brulboei. Kanaalstraat 228, IJmuiden. Bejaardensoos, spreekuur sociale raadsman, balletgroepen, tienersoos, peuteroppas. Stichting huishoudelijke en gezinsvoor- lichting. Spreekuur leidster van 9.30 tot 12 uur in de Willebrordstraat 102, IJmuiden. Telefoon 02550-10715. Manly Sport, boksen en training in de gymnastiekzaal van de Moerberg Comité- school aan de Kerkstraat, IJmuiden-West, van 19.30-21.30 uur. Velserbad, Briniostraat 18, IJmuiden. 6.30-8 uur gemengd zwemmen, 8-12.15 uur schoolzwemmen, 12.15-13.15 um gemengd zwemmen, 13.30-16.15 uur schoolzwemmen, 16.15-16.45 uur zwemlessen, 16.45-18 uur gemengd zwemmen, 18-18.30 uur zwemles sen, 18.30-22.30 uur zwemvereniging CSB, 21.50-22.50 uur duikersvereniging. Bethlehemkerk, Radarstraat, 13.50-16.30 uur Bejaardensoos in een der lokalen. Sporthal Zeewijk, 19-22.30 uur Badmin- tinvereniging Velsen. VELSEN In het tijdvak van 29 mei tot en met 4 juni 1971 werden de volgende gevonden voorwerpen op het hoofdbureau van politie in Velsen gedeponeerd. Ring met vijf sleutels, kindervest, verzekerings- plaatje bromfiets RSQ 457, ring met drie sleutels, hond, rijwieltas met onder andere regenpak, damespolshorloge, jack, twee bankbiljetten, vest, fototoestel, jack, hond, herenbril, weekendtas, ring met vijf sleu tels, deken, plaid, bikini, bankbiljet, regen jas en zeilpet, damesvest, ladder, kinder- portemonnee met inhoud, ring met vier sleutels, kinderbril, bril in etui, niettang, knipportemonnee met geld en sleutel, da- mespolshorloge, etui met twee sleutels, jon- gensjack, ballpoint, sjaal, fototoestel, kin dervest. Inlichtingen over de gevonden voorwer pen zijn dagelijks aan het hoofdbureau van politie te Velsen te verkrijgen en de ge deponeerde voorwerpen kunnen elke dins dag en vrijdag worden afgehaald van 16.30 uur tot 17.30 uur. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De Plantsoenendienst van de gemeente Beverwijk heeft naar aanleiding van de berichten over de Bastaard Satijnrupsenplaag medegedeeld dat dit seizoen al drie keer in het duinge bied van de gemeente tegen de rupsen is gespoten. De heer N. Verlaan, directeur van deze dienst, achtte dit voor het ogenblik voldoende. Van de postduivenvereniging „De IJmon- den” (zaterdagvliegers) te IJmuiden namen 72 oude duiven deel aan een wedvlucht vanaf Orleans (Frankrijk) over een af stand van 548 km. De lossing der duiven geschiedde zaterdagmorgen om 6.45 uur met een straffe noordenwind. Zoals bekend, was deze eerste fondvlucht een rampzalig gebeuren voor de deelne mende liefhebbers. Het verband in bijna alle hokken is hierdoor volkomen wegge rukt. Door de slechte weersomstandigheden in Noord-Frankrijk en België (waarmee de convoyeurs om duistere redenen niet be kend waren) en atmosferische storingen werd de terugkeer der duiven belemmerd. De grootste ramp met kapitale gevolgen uit de historie zal hier vrijwel zeker het gevolg van worden (90% is niet terug). Op zaterdag wist geen enkele duif IJmuiden te bereiken (terwijl het onder ideale om standigheden binnen een ‘halve dag ge beurd is). Pas zondagmorgen om 7.38 uur meldde zich de eerste vogel bij J. C. de Vlugt. Zondagavond waren er slechts 7 duiven op het hok teruggekeerd. Op maan dag, de derde volle vliegdag, kwam er maar één bij. Liefhebber Klinkenberg mag zich het meest gelukkig prijzen over de prestaties van zijn duiven daar hij maan dagavond 2 van zijn ingekorfde duiven ge klokt had. Andere leden met 10 mee mis sen nog alles of hebben er één. De uitslag t.m. maandagavond luidt (er zijn in totaal 18 prijzen te verdienen): J. C. de Vlugt 1 en 7; J. v. d. Scheer 2; P. Verduin 3; J. de Jongh 4; A. Ulehake 5; H. Klinkenberg 6 en 8. WOENSDAG 8 JUNI Stichting Jeugdcentrum IJmuiden, PEN- centrale, Kanaalstraat, IJmuiden, 20 uur cultureel programma. Openbare Bibliotheek, Plein 1945, IJmui den, 19 tot 21.30 uur; jeugd- en tiener- bibliotheek, Willemsbeekweg, 19-21 uur. IJmiuder Harmonie in het Gemeentelijk Vergaderlokaal, Abeelenstraat, 20 uur re petitie orkestafdeling. Sporthal Zeewijk, 19-22.30 uur Badmin tonvereniging Velsen. Stadhuis, 20 uur apenbare vergadering bestuurscommissie Openbare Bibliotheek Velsen. VELSEN. Via een niet afgesloten keu kendeur is men in de nacht van maandag op woensdag binnen gedrongen in een wo ning aan de Roos en Beeklaan in Santpoort- Noord. Uit een houten kistje verdween ƒ125. In dezelfde nacht drong men via een niet afgesloten tuindeur binnen in een per ceel aan de J. T. Cremerlaan. Hier ver dween uit een portemonnaie een bedrag van ongeveer honderd gulden. Collecte. In de week van 14 tot en met 19 juni wordt een collecte gehouden door de Nationale Commissie tegen het Alcoholisme. Met deze jaarlijkse, lande lijk uit te voeren collecte, financiert de commissie de voorlichtingswerkzaamhe- den. De collecte wordt gehouden onder het motto „alcohol en drugs: doe er wat te gen”. Van de postduivenhoudersvereniging „De Snelvlieger” te IJmuiden namen 324 duiven deel aan een wedvlucht van St. Ka- thelijne Waver af over een afstand van 156 km. De lossing van de duiven geschiedde om 12.00 uur. Een duif van W. Remmers bereikte als eerste het hok om 15.04.58 uur; de laatste prijsduif om 15.51.35 uur. In verband met de ongunstige weersom standigheden werden de duiven 75 km dichterbij gelost, dan oorspronkelijk in de En wat het Duitse tegenbezoek betreft kan reeds worden vermeld dat tijdens de zestiende Velsense Sportweek in mei 1972 een grote delegatie sportlieden uit Bergisch Gladbach mag worden ver wacht. Van de postduivenhoudersvereniging „Het Atoom” te Velsen-Noord namen 150 duiven deel aan een wedvlucht van St. Kathelijne Waver (België) af over een af stand van 157 km. De lossing van de dui ven geschiedde om 12 uur. Een duif van J. Stijnman bereikte als eerste het hok om 15.05.27 uur; de laatste prijsduif om 16.00.52 uur. Het slechte weer, dat de zaterdagvliegers van Orleans een rampvlucht bezorgde, was er oorzaak van, dat ook zondag door het slechte weer in het uiterste zuiden van België de aanvankelijke vlucht van St. Ghislain Hornu af over 235 km voor de duiven moest worden teruggebracht tot St. Kathelijne Waver, een inkrimping van de afstand met ongeveer 80 km. Desondanks bleef het slechte weer de vogels niet be spaard aangezien de duiven ook van St. Kathelijne Waver af over het eerste tra ject en vooral in België en het zuiden van ons land niet alleen met een tegenliggende noordoosten wind te kampen hadden, doch evenzeer nog lastige mist hadden te trot seren. Daarom werd het wederom een zeer trage vlucht, waarbij de eerste prijsduif het nog slechter deed dan tijdens de vlucht van 25 april (52.33 km per uur) en nu slechts met 50.9 km per uur. De laatste prijsduif zelfs niet verder dan 39.3 km per uur. Voor de prijsaanduiding moest door de liefhebbers nu bijna een vol uur worden gewacht, waarbij bleek, dat enige out siders er het best voor stonden: J. Stijn man 1 7; G. van Amersfoort 2; A. Kat 3 23; C. Kleverlaan 4 16 24; J. Bierman 5 17 20 26; G. de Bot sr 6 10 18 21; Ph. F. Mar- tinius 8 12 22; P. van der Wiele 9; A. L. de Bot jr 11 14 19 29; K. Timmer 13; S. Perinu 15 27; A. Koens 25; C. de Jong 28; A. F. de Roos 30. Het kampioenschap Vitesse kreeg nog vrij onverwacht de volgende uitslag: 1. G. de Bot sr, 2. K. Timmer en 3. A. Kat. Van de postduivenhoudersvereniging „Snelle Wieken” te Santpoort, namen 185 duiven deel aan een wedvlucht van St. Ka thelijne Waver af. De afstand was 153 km. De lossing van de duiven geschiedde om 12 uur. Een duif van M. Janssen bereikte als eerste het hok om 15.2.30 uur; de laat ste prijsduif om 15.47 uur. Door slecht weer zijn de duiven niet ge lost in Chislain maar in Kathelijne. De uitslag was als volgt: M. Janssen 1 8 31 32; C. Koks 2 14; Tervoort 3 11 34; Kuit- waard 4 26; J. van Kooten 5 15 16; Schenk 6; Kops 7 12; v. d. Kensch 9 10 22; C. van Duin 13 17 19 37; J. de Jonge 18; K. Bou wer 20; Korthauver 21 25; Sneckes 23 24 35; A. C. Tabernal 27; A. Tabernal 28 29; Gorter 30 36; J. Duin 33. Hierna volgen de wedstrijden in het sta dion, de sporthal en andere gebouwen, waar het volgende programma voor is op gemaakt: Badminton: van 16 tot 18 uur wedstrij den op drie velden in de sporthal. Velsen wordt hier vertegenwoordigd door elf le den van de badmintonclub „Velsen”. Basketbal: eveneens in de sporthal. De ze wedstrijden beginnen om 18 uur voor een dames- en een herenteam uit Velsen, samengesteld uit leden van „Akrides” en „Excercitia”. Boksen: de bokswedstrijden beginnen ’s avonds om 19 uur in de grote boven zaal van hotel „Am Bock”, met een toe- schouwerscapaciteit van ongeveer acht honderd personen. De Velsense delegatie hiervoor bestaat uit negen boksers, voor namelijk leden van „De Ring”. Het ligt in de bedoeling deze wedstrijden met enige show te omlijsten, terwijl door de organisa toren voorts de aanwezigheid van een be kende Duitse ex-Europees kampioen in het vooruitzicht wordt gesteld. Voetbal: hiervoor zijn twee ontmoetin gen vastgesteld op het hoofdveld van het stadion. De eerste begint om 16.15 uur, met van Velsense zijde een juniorenelf tal, bestaande uit leden van negen voetbal verenigingen. Om 17.15 uur treedt dan de Velsense kampioen „VVB” aan tegen „SV ’09” uit Bergisch Gladbach. Laatst genoemde club komt uit in de eerste klasse amateurs. Handbal: drie wedstrijden voor junioren (jongens) en senioren (dames en heren). Behoudens vier junioren van „Full Speed” bestaan de handballers verder uit leden van „KIC”. Tafeltennis: van 14.30 tot 18 uur wed strijden op negen tafels in de sporthal. „Fusia” en „VIC” hebben hiervoor een senioren- en een juniorenteam samenge steld. De wedstrijden worden vervolgens op zondag voortgezet met Korfbal: ontmoetingen tussen 9 en 13 uur, bestaande uit wedstrijden voor senio ren en junioren. De twaalftallen worden samengesteld uit leden van „Neptunus” en „IJmondia”. Atletiek: om 10 uur begint in het sta dion een tweekamp op de sintelbaan. waar voor Velsen wordt vertegenwoordigd door leden van „SUOMI”. Schaken: van 9.30 tot 12.30 uur in hotel „Kurfürsten”. De negen Velsense schakers zijn voornamelijk leden van „Kijk Uit”. Zwemmen: om 10 uur in het overdekte „Hallenbad”, waarvoor het programma ook een waterpolowedstrijd voor senioren vermeldt. De ongeveer vierentwintig Vel sense zwemmers zijn allen leden van „De Watervrienden”. Turnen: van 10 tot 12.30 uur in de sporthal; wedstrijden voor meisjes door dames. Dit zijn leden van de turn verenigingen „Velsen”, „TVS”, „Tur nen” en de sportbond „IJmuiden”. IJMUIDEN. De uitslagen van de dinsdag gespeelde voetbalwedstrijden in de strandcompetitie waren: ZuidpierPoort van Velsen 1-1; Zeedistel—PEN-jeugd 0-0 (PEN n.o.); Coffee Club—F.C. De Brug 5-2; ZeezichtWeijman 4-1; Strandpla teauBakkertje Bier 2-4. In poula A staat Poort van Velsen op de eerste plaats en in poule B is Zeezicht voorlopig favoriet. De wedstrijden werden door ongeveer achthonderd toeschouwers gevolgd. Donderd.avond 10 juni: WijmanNoord zee. Vrijdag 12 juni: Zuidpier—Bakkertje Bier, ZeedistelStrandplateau, Coffee Club Schoonenberg. De gemeente Beverwijk is niet zo happy met het bezoek, dat vele mensen aan de vuilnisbelt maken. 4* <- Dinsdag aangekomen in IJmuiden: Schelde- borg, Ramvik, Z; Hilka, Gevle; Zaanstroom, Felixtowe; Amstelstroom, Hull: Vlistborg. Karl stad; Aquarius, Rotterdam; Raffelberg, Alhol- men; Marina. London, IJmuiden: Jan, Koping; Oosterburg, Bordeaux; Otello, Iggesund, Z; Rijn stroom, Shoreham; Ruestrlngen, Londen; Maas berg, Wasklot, B; Cowdray, Dover, IJmuiden; Electron, Londen, IJmuiden; Beskidy. Malazzo; Andray Ivanov, Riga; Ethel Everhard, Gr. Yar mouth; Meta Dania, Malta, V; Tor Anglia, Go- thenborg; Herald Rinde, Antwerpen; Ablllity, Londen; Ignat ion, Londen; Lady Aenn, Oxelo- sund. IJmuiden. Dinsdag vertrokken van IJmuiden: Abique, Norfolk; Hector, Barcelona, IJmuiden; Selecti vity, Liverpool, IJmuiden; Frivolity, Londen; Nerlandia, Aarhus; Waalborg, Delfzijl, B; Gas- sette, Dieppe; Meteoor. Bremerhaven; Knud. Rotterdam; Amstelstroom, Hull; Ostersand, Bre men; Hilka. Antwerpen; Scheldeborg, Delfzijl; Treuholz, Flixborough; Kingennie, Gent; Jeane E, Londen; Zaanstroom, Felixtowe; Vlistborg, Delfzijl; La Estancia. Narvik; Libation, Welft Gulhav, Leith, Claude Debussy, Rouen; Hein Bjoem, Antwerpen; Finrall, Olu; Heino, Broe- han, Flixborough; Bernhard Schepers, Oxelo- sund. Woensdag aangekomen in IJmuiden: Rijnborg, Kopman Holner, Z; Norfolk Shore, Cont. Plat. IJmuiden; Saint Bridget. Gent; Jubilation. Greenwich; Wimbrown Three, Cont. Plat. Woensdag vertrokken van IJmuiden: Rues tringen, Londen; Rijnstroom, Shoreham; Offin River, Middlesborough Cowdray, Swansea, IJ muiden; Electron, Londen, IJmuiden: Norfolk Shore, Cont. Plat, IJmuiden, Emsworth, Liver pool. Als geen nadere aanduiding volgt, is het schip van of naar Amsterdam gegaan. Negentien vaartuigen hebben woensdag morgen in IJmuiden aangevoerd: 2649 kis ten en 886 kleine kisten vis, 25 stijve ka beljauwen en 2300 kilogram tong. Bij de aanvper waren: 280 kisten en 685 kleine kis ten schelvis, 45 kisten wijting, 450 kisten gul en kabeljauw, 886 kisten koolvis, 220 kisten haai, 80 kisten en 201 kleine kisten makreel, 505 kisten schol en 183 kisten va ria. Prijzen, per kilogram, in guldens: heil bot 7.36, tarbot 7.97-7.77, grote tong 5.90- 5.30, grootmiddel tonf 6.61-6.26, kleinmid del tong 8.39-7.79, tong I 9.42-8.41, tong II 7.65-7.27, zalm 9.10-6.51. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 140- 132, middel kabeljauw 174-144, zwarte mid del koolvis 88-84, grote witte koolvis 140, grote leng 122. Per tien stuks: middel kabeljauw 70. Per hoop: vleet 120. Per 50 kilogram: grote schelvis 37-29, grootmiddel schelvis 37-33, kleinmiddel schelvis 67-32, schelvis I 100-31, wijting 70- schar 48-26, gul I 95-75, gul II 76-62, gul III 52-40. grote en schol I 100-81, schol II, 62-54, schol III 52-40, tarbot 240-131, griet 140-81, makreel 36-11.50, horsma kreel 8.50-7, rode poon 86-41, haai 20-10, poon 27, zwarte koolvis I 38-32, zwarte koolvis II 30-28, witte koolvis I 62, kleine leng 48, inktvis 72, heek II 120, heek III 70, zonnevis 90. Scheveningen De aanvoer in Scheveningen bestond woensdagmorgen uit: 40 kisten wijting, 450 kisten gul en kabeljauw, 70 kisten schol, 3Ó kisten varia en 450 lasten tong. dienst op de belt arriveert, nog wat te gaan grasduinen. Misschien gebeurde dat dinsdagmorgen vroeg ook wel en is een achteloos weggeworpen brandende sigaret tenpeuk de oorzaak van deze geweldig moeilijk te bestrijden brand. Ik zou de mensen die hier ’s morgens of ’s avonds rondsjouwen willen aanraden de belt te mijden, want het grasduinen in de rom mel is levensgevaarlijk. Tegenwoordig wordt er nogal gesproken en geschreven over lucht- en waterverontreiniging, maar die speurtocht op de belt zou ik lichaams- verontreiniging willen noemen. Je kan hier allerlei ziekten oplopen”. De heer Koelemeij’s Morgens en ’s avonds sjouwen hier figuren rond om nog wat bruikbare spullen weg te halen. Vaak zijn ze ’s morgens om vijf uur aan wezig, om, vóórdat het personeel van de TAPIJT BIJ NEDERLAND N.V. KOPEN IS VEILIG KOPEN Alleen bekende merken o.a. Bergoss, Hatéxna, Desso, K.V.T., Parade. Snel te leveren en 5 jaar schriftelijke garantie, dankzij onze Isoletta-legmethode. AANBIEDING VAN DE WEEK: GROTE STALEN TAPIJT dt 65 x 130 cm alle kwaliteiten door elkaar 3,95 per stuk. MORGEN KOMEN De Duitse gastheren hebben voor deze sport uit wisseling de gezelligheddsfactor niet verwaarloosd, zodat voor zaterdag avond in het „Waitrestaurant” een bij eenkomst is vastgesteld, met een pro gramma van muziek en dans. Namens het gemeentebestuur van Velsen zal de heer G. J. Timmermans hier als voorzit ter van de sportstichting een korte toe spraak houden, waarbij door hem tevens een geschenk wordt overhandigd. Zondagmiddag wordt de Velsense gas ten, eveneens in de kazerne van de Bun deswehr nog een afscheidsmaaltijd aan gehouden, waarna omstreeks 16.30 uur mét de terugreis een aanvang zal wor den gemaakt. Het is de bedoeling dat de bussen ’s avonds tussen 21 en 21.30 uur weer op het Marktplein in IJmuiden zullen arriveren. «8^1 U X

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 5