Henriët van Aelst, tien jaar samenstelster Elke woensdagmorgen irl OOK IN BEVERWIJK Raiffeisenbank fuseert met Boerenleenbank Maand hechtenis geëist voor ongeluk op Schoterweg Raadsman acht bewezen Makreelschotel stoutenbEBkl informatie over groenten, fruit, vlees en vis „JE MOET ONAFHANKELIJK ZIJN, radiorubriek „Van alle markten thuis” ANDERS LIG JE ER ZO UIT!” 1 I i II Havenberichten Meisje van bromfietser kwam om het leven IN DE VISHAL Visrecept van Henriët van Aelst I I I I I I l 5 .1 hm DRUKWERK GOED VAN RIXEL, DRUKKER ZO’N I I I MEISJE of JONGEMAN van 16-20 jaar. ■QCIl I I I 4 VRIJDAG 11 JUNI 1971 IJMUIDER COURANT Automobilisten Poes (Van een onzer verslaggevers) Etiket Stemtest Actueel Ruimte T uinarchitect Telefoon T elevisie Kriskras A chterwiel 4 Spitsuur BEVERWIJK Hedenmorgen hebben de directies van de Raif feisenbank en de Boerenleenbank in Beverwijk het gezamenlijk personeel ingelicht over een voorgenomen fusie tussen beide banken, welke naar wordt aangenomen in 1973 definitief haar beslag zal krijgen. Dit als gevolg van een door het bestuur van de Raiffeisenbank en de raad van beheer van de Boereenleenbank in september 1970 genomen besluit. Voor het perso neel zal deze mededeling waarschijn lijk geen verrassing zijn geweest, om dat kort geleden ook in Heemskerk reeds tot een dergelijke samenwer king is besloten. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM De hoofdpersoon in een triest verkeersongeluk zat gister middag tijdens de hele behandeling voor de Haarlemse rechtbank met ge bogen hoofd. Raadsman mr. O. H. van Wijk zei over zijn cliënt, een 19-jarige leerling-verpleger uit Santpoort, die terecht stond omdat door zijn toedoen zijn meisje om het leven zou zijn ge komen: „Hij heeft ontzettend onder deze zaak geleden en hij zal er in de toekomst nog veel onder lijden. De hele kwestie heeft hem erg aange grepen”. De raadsman bepleitte vrij spraak, omdat er naar zijn mening geen sprake was van schuld. De offi cier van Justitie had een maand hechtenis en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid geëist. U Vrijspraak (Van een onzer verslaggevers) UMUIDEN Al tien jaar lang vertelt Henriët van Aelst in het VARA-radioprogramma „Van alle markten thuis” of in Nederland de groenten en het fruit, vlees en vis (te) duur worden betaald. Nederlands keukenprinses bij uitstek ook al wil ze zo helemaal niet worden ge noemd bewoont met haar man Cees, zoon Sjoerd, haar hond en haar twee poezen een juweel van een buitenhuis in Amersfoort. Daar be reidt ze in een oase van rust haar woensdagmorgenprogramma voor, dat slechts drie minuten duurt, maar wat het schrijven betreft heel wat meer uurtjes vergt. w i J BON in open enveloppe zonder postzegel opsturen naar -x a_x-1- Ar, Umuiden ’1 - J-- ADVERTENTIE ADVERTENTIE JS IJmuiden de I Ingrediënten voor 2 a 3 personen Uitspraak op 22 juni 9.15 uur. IJmuider Courant. Antwoordnummer 47 NAAM ADRES TE mij noteren als A Doorhalen wat met verlangd wordt. 4M «BB O» <BB «MO» «B «B BB BBB BBB Ml «BB „Nee, de consument moet kunnen aan nemen, dat je vrij bent en niet iets voor iemand wil verkopen. Dan verspeel je zo je goodwill. Ik vraag wel eens om begrip. Wij zoeken voor zo spoedig mogelijke indiensttreding een Wel moet u vlot de schrijf machine kunnen bedienen. Informatie over vis geeft Henriët van Aelst pas een jaar of twee door. De ru briek „Van alle markten thuis” stond op de nominatie te verdwijnen, maar Hen riët wilde het programma graag uitbrei den en andere informatie verschaffen dan alleen maar receptjes van groentegerech ten. duo-pasagiere kwam met haar hoofd juist voor het rechter achterwiel van de autobus die haar overreed. De job die wij u kunnen bieden bestaat uit eenvou dig administratief werk. Ook de getuige die sprak over kriskras rijden moest het ontgelden. „Alle getuigen zijn het er over eens dat brommer en bus langzaam reden het was immers spits uur dan is het niet mogelijk dat mijn cliënt zo wild heeft gereden als wordt ge suggereerd”. De advocaat accentueerde dat alleen de leerling-verpleger in vier instanties bij zijn verklaring is gebleven. „De andere betrokkenen hebben steeds iets gewijzigd of toegevoegd. „De woorden van een bus passagier kende hij niet veel waarde toe. Deze, rechtsachter in de bus gezeten, had gezegd pas attent te zijn geweest toen de noodsituatie zich voordeed. maandabonnee 6,90 ij- kwartaalabonnee ƒ20,10 Oosterduinweg 29 - Telefoon 0 2550 - 1 47 68 V heer I on- I wet- I ■r C. ciale I iden De getuigen bevestigden tegenover recht bankpresident mr. J. D. Vink de verkla ringen die zij voor de rechter-commissa- ris aflegden. Maar een PTT-er die een meter of vier achter zijn collega’s fietste, verklaarde nu dat hij „de indruk” had dat de ruimte tussen bus en fiets te klein was. Bij de rechter-commissaris was het nog: de ruimte was te klein. Verdediger Van Wijk gebruikte dat dankbaar in zijn pleidooi. Een andere getuige, die dage lijks die route rijdt, vertelde dat hij van af het Kennemerplein de jongeman kris kras overal tussen door had zien rijden. Hij zei echter ook dat de ruimte zeker één meter bedroeg. k Breestraat84- ujooncaitrum y Beverwijk - Telefoon (02510) 2 5141 Heeft u interesse, bel ons dan even of kom eens langs voor een gesprekje. STOUTENBEEK wooncentrum Breestraat 74-84, Beverwijk Tel. 0 2510-2 51 41 Het ongeluk gebeurde op 8 september vorig jaar. De leerling-verpleger reed ’s middags omstreeks kwart over vijf op de Schoterweg in Haarlem-Noord, enkele tientallen meters voor de splitsing met de Generaal Cronjéstraat, in noordelijke richting. Zijn meisje zat achterop. Zij zou het slachtoffer zijn geworden van wat de aanklacht noemt „hoogst roekeloos, onop lettend en onvoorzichtig rijden” van haar vriend. bromfiets en autobus met ongeveer gelijke snelheid reden. De jongeman probeerde zich van de bus weg te duwen en raakte toen de linkerfietser van de twee die naast elkaar reden. De bromfietsbestuur der verloor het evenwicht en viel. Zijn Mr. O. H. Van Wijk kwam in zijn plei dooi via een rekensommetje snel ter zake. „De enige realiteit die wij hier te pakken hebben is deze: voor de twee naast el kaar rijdende fietsers en de passerende bromfietser was een wegbreedte van 3 meter 20 beschikbaar. Volgens diverse Centrale vraag is of de bromfietser op het ogenblik dat hij ging passeren, wel of niet voldoende ruimte had. Ook bij de rechtercommissaris, die na de eerste zit ting begin maart een onderzoek instelde, verklaarde hij dat er naar zijn mening in derdaad voldoende ruimte was. Toen hij de twee fietsers, PTT-ambtenaren, passeer de zou de bus iets naar rechts gegaan zijn waardoor hij in een soort fuik terecht kwam met het reeds genoemde gevolg. Op een belangrijk punt stemde de ver klaring van de buschauffeur met die van de jongen overeen. Ook hij was name lijk van mening dat de ruimte tussen zijn bus en de fietsers die hij inhaalde, vol doende was. Maar de chauffeur verklaar de ook dat hij niet vóór doch pas na het ongeluk iets van zijn lijn afweek. In zijn buitenspiegel aan de rechterkant („mis schien is dat kijken onze routine”) zag hij bij het inhalen van de twee PTT-ers een bromfietser buitelen. Volgens zijn zeg gen gaf hij toen een ruk aan het stuur, zodat hij door zijn wagen met de ach terkant naar links te trekken wat meer ruimte schiep voor de vallende bromfiet ser. Hij remde onmiddellijk en stond bin nen een paar meter stil. „Nou dat laatste wil ik niet zeggen. Al les wat op de radio komt, heb ik zelf wel eens geprobeerd. Je moet ook niet den ken. dat ik uren in de keuken sta. We doen hier veel samen. Heerlijk, met z’n allen even koken. Ik moet wel zeggen dat m’n man beter kookt dan ik!” Henriët van Aelst: „Ik eet thuis nooit vis. We hebben vijf jaar in Umuiden gewoond en we kregen daar altijd zootjes vis. Hier in Amersfoort krijg je natuurlijk wel verse vis, maar toch proef ik het”. Men heeft daarbij tevens overwogen dat een dergelijke bundeling van activiteiten betere mogelijkheden biedt om de econo- nmische ontwikkeling ook in Beverwijk door middel van deze bankbedrijven op aangepaste wijze op te vangen. Hierbij wordt dan eveneens gedacht aan het in tensiveren en verbeteren van de dienst verlening aan het publiek. Wat de cijfers betreft bestaat het huidig balanstotaal van de Raiffeisenbank en de Boerenleenbank momenteel uit respectie velijk 43,5 en 26,5 miljoen gulden, met als te verwachten omzetten in 1971, 1,1 mil jard en 500 miljoen gulden. Beide banken hebben negenendertig en tweeëntwintig personeelsleden in dienst voor onder meer 22.500 en 12.500 rekeningen. Terwijl het aantal vestigingen zes en drie bedraagt. Voor de eerstkomende jaren blijven beide banken nog zelfstandig naast elkaar voortbestaan, zodat elke bank haar eigen cliënten behoudt. Voor het huidig perso neel worden geen afvloeiingen verwacht, waarbij eerder wordt aangenomen dat extra personeel nodig zal zijn, omdat nieuwe taken worden aangepakt. GROOT OFFSET BOEKDRUK KLEIN OFFSET kaar via de telefoon te klessen”, vertelt ze. „Ik heb een speciale telefoon-micro- foon. Een technicus had eens de lijn open laten staan, zodat al ons gepraat onder de platen doorkwam. Later belde een tan te me op en zei: Henriët ik vind het een vreselijk leuk experimenteel programma, alleen ik versta er geen barst van!” Henriët van Aelst is niet zenuwachtig als ze live de uitzending ingaat. „Ik zit hier lekker in mijn ochtendjas bij m’n platte- buiskachel. De poes op schoot en een kop je thee vlak bij. De gordijnen zitten dicht en bij de deur hangt een bordje: Postbo de, niet storen, directe uitzending! Toen ik een keertje mijn babbeltje maakte, stond de postbode met een niet begrijpend gezicht op de ramen te rammen, omdat ik niet opendeed”. Het Voorlichtingskantoor voor de Voe ding belt en Henriët van Aelst noteert dat er steeds meer aardbeien op de markt komen. „Ik teel ze zelf ook. Ik heb er al zes. Van die piepkleine. Onbespoten! Voor ieder twee. Heerlijk. Trouwens in onze hele tuin wordt niet gespoten”, waarmee ze gelijk komt op haar stokpaardjes leef milieu en milieuhygiëne. 2 gestoomde makrelen 3-4 eetlepels Ketjap Manis sap van een halve citroen paar druppeltjes Tabasco mespuntje gemberpoeder halve eetlepel suiker zout, peper „Ik interesseer me vreselijk voor dat onderwerp. Mijn man is directeur van de Amersfoortse Plantsoenendienst en die heeft veel te maken met deze onderwer pen. En Adriaan, mijn zoon, studeert bio logie in Wageningen en komt ook met het een en ander thuis. Ik schrijf naast deze levensmiddelenrubriek nog heel wat tek sten hierover. Alleen, ik lees ze niet zelf voor. Bij de VARA heb ik dat etiketje van koken, daar laten we het maar bij. De mensen willen je zo houden. Ach, mijn naam wordt dan ook niet genoemd en eerlijk gezegd, heb ik daar ook niet zo’n behoefte aan”. Laat dit geheel in een gesloten schaal op een Widexplaatje een kwartier smoren. Dien het nu klare gerecht op met droge, witte rijst en zet op tafel gesneden groene pepers, gesneden komkom mer en een fris tomatenslaatje met wat ui erdoor. Het huis is niet luxe ingericht, wel ge zellig. In de woonkamer veel rieten meu belen. Rond de plattebuiskachel op het tegelvloertje antieke gebruiksvoorwer pen. Aan de wand hangen schilderijen van amateurschilder Cees van Aelst. De tuin doet chaotisch aan. „Dat hoort”, vol gens Cees van Aelst, die oorspronkelijk tuinarchitect van beroep was en nu werk zaam is bij de Amersfoortse plantsoenen dienst, „omdat de tuin zo aansluit bij het groeipatroon van de Gelderse vallei”. Dat noemt hij dan „plantensociologisch”. Vlees en vis vormden voortaan een be langrijk bestanddeel van de menutips, die Henriët van Aelst haar luisteraars gaf, waarbij ze ook zoveel mogelijk actueel probeerde te zijn. „Ik schrijf mijn teksten dinsdagavond, maar omdat we hebben afgesproken in dat blokprogramma „Dag Woensdag” van Hans Hamburger zo actueel mogelijk te zijn, kan het wel eens zijn dat ik vlak voor de live-uitzending mijn hele tekst om gooi. Tsja, een voorbeeld? Nou, de Russi sche inval in Tsjecho-Slowakije. Dat hoor de ik net voordat ik de uitzending inging. Ik heb toen een Russisch eitje geadvi seerd, maar ik besloot wel met: „Dit Rus sisch eitje zal ons wel wat zwaar op de maag liggen! Een ander voorbeeld? Ajax. De huisvrouwen willen ’s avonds ook graag kijken en dus vroeg klaar zijn. Dan wordt het iets gemakkelijks, een snack bijvoor beeld”. Volgens mr. Van Wijk vielen de „plecht ankers”, waarop de aanklacht berustte, stuk voor stuk weg. „Mijn cliënt kan ze ker geen grove schuld ten laste worden gelegd. Niemand weet of hij een verkeers- fout heeft gemaakt en zoja, welke dan?” De verdediger concludeerde tot vrijspraak. Officier mr. Bijl de Vroe zag geen nieu we punten en handhaafde zijn eis: 1 maand hechtenis en ontzegging van de rijbe voegdheid. Donderdag vertrokken van Umuiden: Arctu rus, R’dam, Velsen: Alstern 2, Leith; Rijnberg, Delfzijl; Bencol. Wells: Prins der Nederlanden: Amstélstroom, Hull; Adele Hagenah, Antwerpen; Baden, R’dam. Umuiden; Marina, Napels, IJ- muiden; Limari, Antwerpen; Blenheim, Kristi- ansand; North Shore. Cont. Plat. IJmjtiden; My- nias, R’dam; Meteoor, Bilbao; Unterweser, Wis bech; Heinrich Nagel, R’dam; Zaanstroom, Fe- lixtowe: Lucie Delmas, Antwerpen; Tank Du chess, Gothenburg; Andrey Ivanov, Archangel; Samtrans, Antwerpen; Voltoe, Dagenham; Tor Mercia, Immingham; Vikla, Turku. Ik werd laatst opgebeld door een me vrouw die mopperde dat de groenten zo duur waren. Toen heb ik in mijn radio praatje verteld, hoeveel het kost om ’s winters in kassen groenten te telen. Ai die kosten voor olie en zo. Daar vraag ik dan wel begrip voor”. De gestoomde makrelen ontgraten en in een vuurvaste schaal leggen s met een paar klontjes boter erop. 5 Giet hierover de Ketjap Manis en 5 voeg dan toe het citroensap plus de in schijfjes gesneden citroen (mèt schil), een paar druppeltjes Tabasco, een mespuntje gember- poeder en natuurlijk suiker en zout. Peper mag naar smaak. Hans Hamburger kondigt rond half negen in de uitzending aan dat hij Henriët van Aelst gaat bellen. „Maar dan zitten we eigenlijk al van kwart over acht met el- A1 tien jaar lang geeft Henriëtte van Aelst voorlichting over de levensmidde lensector. Ze maakte als medewerkster van een ziekenomroep de Golfbreker een stemtest bij Gabri de Wagt, aanvanke lijk voor het later beroemd geworden pro gramma Marimba. „Die test ging niet he lemaal naar de zin”, vertelt ze, „en toen zei Gabri de Wagt: Jij moet iets gaan doen aan koken. Nou dat zag ik in het begin niet zo. Maar ik ben toch maar be gonnen met het rubriekje. „Wat eten wij vandaag?” Jelle de Vries heeft daar dat liedje voor geschreven”. „Toen gaf ik een recept dat vijf mi nuten duurde. Dat is in de loop der ja ren allemaal anders geworden. Nu zijn we een beetje af van dat dicteertoontje, zo van „Ja, dames, dan nemen we nu. Nee, het is nu gewoon. Informatie-sec. Zon der franje. Ik maak ook bijna nooit grap jes. Dat gaat meestal ten koste van ande ren”. Henriët van Aelst houdt zich niet alleen bezig met koken en recepten. Ze schrijft veel radioteksten over het leefmilieu en de milieuhygiëne. Op het ogenblik schnabbelt ze veel, zoals ze dat zelf noemt. Zij heeft bijna geen vaste programma’s meer en ook het samenstellen en presenteren van het televisieprogramma „In ogenschouw” behoort al weer lange tijd tot het verle den. Henriët van Aelst vertelt over het tele visieprogramma „In Ogenschouw”, dat zij van 1964 tot 1966 presenteerde. „Nie mand keek er op de donderdagmiddag naar. We waren gewoon vergeten dat de vrouw ook wel eens weggaat om bood schappen te doen. We hebben er toen een programma voor de bejaarden van ge maakt. Leuke ervaringen? Ja, toch wel. Een of andere man had in de uitzending iets verteld en viel met zijn stoeltje tij dens mijn slotwoorden achterover. Ik hield ’m nog net met één hand overeind en kondigde met een smile van hier tot ginder af: Dit was In Ogenschouw, tot de volgende week. Niemand heeft iets ge zien. Het was wel een giller!” Op de vraag of ze denkt veel invloed uit te oefenen, antwoordt ze heel bedacht zaam: „Dat weet ik niet zo. Wel, dat we helemaal onafhankelijk zijn van wie dan ook. Als er doorgegeven wordt dat er nog veel witte kool over is, geef ik dat niet door. Bovendien, wie eet er nu nog witte kool? Ik ben geen verkoopleidster” Donderdag aangekomen in Umuiden: Amstel- stroom, Huil; Nobistor, Cont. Plat; Kreon, Para maribo; Zaanstroom, Felixtowe; Voline, Dagen ham; Thea, R’dam; Unterweser, Londen; Rolf Behrman, Londen; Baden, Hamina; Blenhaim, Kristiansand; Samtrans, Fowey; Ingeborg Rin.de, Livorno; Tor Mercia, Immingham; Sept Isles, R’dam; Barbara -J, Newport; Graveland, Bre men; Erjo, R’dam; Twadika, Bremen; Louise, Bizer, Velsen; Ako, Stettin. Dinsdag is voor Henriët van Aelst een drukke dag. ’s Middags belt een groot aantal instanties uit de levensmiddelen sector haar op en informeert de samen stelster van de rubriek „Van alle markten thuis” over aan- en afvoer en prijzen van groenten, fruit, vlees en vis. „Veel gefi leerde schol deze week?” vraagt ze aan het produktschap voor de vis en als ze alles heeft opgeschreven, hetgeen alleen al genoeg is voor de drie minuten durende rubriek zegt ze tijdens ons bezoek op zo’n drukke middag: „Ik zal je eerlijk zeggen, ik eet thuis nooit vis. We hebben vijf jaar in IJmui- den gewoond. Van ’51 tot ’56. Geweldig fijn en we kregen daar zootjes verse vis. Ik ben daar vreselijk verwend. Hier in Amersfoort krijg je natuurlijk wel verse vis, maar toch proef ik het. Nee, vis eten wij alleen, als we weer eens in IJmuiden zijn bij kennissen”. Later, wanneer al het nieuws is doorge beld, gaat ze naar haar woonkamer en vertelt enthousiast over haar huis. „Het is zo fijn midden in Amersfoort dit huis te hebben, dat eigenlijk midden in de stad een oase van rust is. We hebben het - IJ van de gemeente gehuurd, toen het ge- UI PT sloopt zou worden. In een vijfjarenplan 111VL willen wij het opknappen. Eigenlijk wil len we niet zo heel veel veranderen. Al die kleine raampjes, hartstikke gezellig. En die plattebuis in de kamer is bij ons het middelpunt. Daar zitten we altijd om heen. Met hond en poezen”. A 1 In afwachting van deze fusie in 1973 hebben de besturen van beide banken in Beverwijk inmiddels besloten naar een zo volledig mogelijke samenwerking te streven, welk besluit door de raden van toezicht eveneens is goedgekeurd. Een dergelijke samenwerking zal naar de me ning van beide besturen leiden tot een verdere rationalisatie van de organisato rische opbouw en van het vestigings- en dienstverleningsbeleid. w» Vrijdag aangekomen in IJmuiden; Katten- trum, Cont. Plat, IJmuiden; Main, Oxelosund, IJmuiden; Birling, Londen; Sommen, Gruvon. Z’dam. Vrijdag vertrokken van IJmuiden: Erik, Bre men; Lesrlx, Limerick; Ruegen, Rostock; Her cules, St Cruze; Baerenstein, Cristobal; How- thorn, Bristol Channel, IJmuiden. (Als geen nadere aanduiding volgt, is het schip van of naar Amsterdam gegaan). Daarna kunt u Wat vaststaat is dit: op het moment dat de leerling-verpleger twee fietsers, die naast elkaar aan de rechterkant van de weg reden, passeerde, raakte hij met zijn linkerschouder de autobus die op gelijke hoogte reed. Tijdens de zitting bleek dat Krijgt Henriët van Aelst veel reacties op haar programma? „Ach ja. Je wordt wel eens gebeld. Een mevrouw riep laatst door de telefoon: „Henriët, mijn cake is mislukt!” Ik gaf haar een advies over het gebruik van eieren en een week later belde ze terug, „Henriët, mijn cake is gelukt!” We zijn ook wel eens opge beld door automobilisten, die programma luisterden en nuwachtig werden, toen nuwachtig werden, toen ik een recept doorgaf, dat ze niet konden noteren. Sinds die tijd geven we alles uit op sten cil. Geen paniek hoor!” Aan het eind van het gesprek geeft Henriët van Aelst nog een visrecept voor de inwoners van Umuiden en dan volgt de onvermijdelijke vraag of ze zelf veel kookt en of ze het goed kan. I W verklaringen reden de beide PTT-ers uiterst rechts. De ruimte voor mijn cliënt moet voldoende geweest zijn”. Hij legde er de nadruk op dat deze conclusie door de buschauffeur werd onderschreven. „De PTT-ambtenaar die achter zijn twee col lega’s reed, heeft zijn verklaring al afge- zwakt. Hij praat nu over een indruk. Maar uit een indruk kan je geen bewijs afleiden dat die ruimte te klein was”. naar het helemaal ze ik een rept 1 sw? J’Si IJMUIDEN. Donderdag Werden in IJmuiden de volgende besommingen ge- maakt KW 39 5.100; KW 153 f 7.700; KW 226 11.500; KW 174 f 15.800; KW 185 12.300; VL 7 1.270: GO 36 13.500; TX 24 3.990; UK 1 12.300; IJM 55 ƒ3.200; IJM 18 10.600; IJM 23 970; VD 9 ƒ2.270; VD 19 1.050; VD 44 1.140; VD 46 5.700; VD 115 1.130; UK 17 249 1.470. Vrijdagmorgen werden in IJmuiden door 28 vaartuigen aangevoerd: 2524 kis ten en 72 kleine kisten vis, 285 stijve ka beljauwen en 17.600 kilogram tong. Bij de aanvoer waren: 3 kisten en 44 kleine kisten schelvis, 45 kisten en 13 kleine kis ten wijting, 762 kisten gul en kabeljauw, 70 kisten en 15 kleine kisten makreel, 1320 kisten schol, 70 kisten schar, 72 kis ten tarbot en 182 kisten varia. Prijzen, per kilogram, in guldens: tar bot 7.83-7.39, grote tong 5.85-5.61, groot- middeltong 6.26-6.03, kleinmiddel tong 7.57-7.34, tong I 9-8.45, tong II 7.57-7.35, zalm 6.52. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 122- 112, middel kabeljauw 138-106. Per tien stuks: grote kabeljauw 94-92, middel kablejauw 82-68. Per stuk: haai 190, kreeft 18.89-15.67. Per 50 kilogram: schelvis 64-50, wijting 85-63, schar 45-18, gul I 75-69 gul II 65-50, gul III 45-36, grote schol 69-51, schol I 69- 59, schol II 55-45, schol III 40-28, tarbot 260-122, griet 119-84, makreel 61-12, rode poon 80-26, mullet 120. Scheveningen. De aanvoer in Scheveningen bestond vrijdagmorgen uit: 70 kisten wijting, 560 kisten gul en kablejauw, 120 kisten en 100 kleine kisten makreel, 510 kisten schol, 50 kisten varia en 4000 kilogram tong.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 5