P. G. van der Weele: nu is de zelfstandige aan de beurt Belasting topinkomens wordt tot 56 pet verhoogd Aardgas voor industrie wordt duurder „GROOT-KAPITAAL REGEERT NOG STEEDS” rente bij de ABN Akkoord, maar dan met r Algemene Bank Nederland 11 Industrie vraagt overheid steun voor bouw schone fabrieken Sociale maatregelen van Bonn: Middenstand wil voor Boete voor EEG gaat met VS praten over milieubeheer bij het midden- en kleinbedrijf Werkgelegenheid de helft 7^% 772% 5% 572% 6% 7% 7-772% uit Zijpe Vakantie in juni ROME/ SORRENTO 15 dagen per KLM iedere maandag v.a. f548— Wall Street opschorting van huurmaatregel bedrijfsruimten St.-Martinus tegen apart militair strafrecht „vrije recreatie-boeren” Verduistering na fout girodienst Om kort te gaan J ZATERDAG 12 JUNI 1971 (Van onze redactie economie) 41/2% I 1 1 1 1 1 1 1 1 I I I I 9 9 3 ii»i PJETRA LIGURE 15 dagen per MAG iedere dinsdag v.a. f320.~ GARDAMEER 10-13 of 15 dagen iedere maandag en donderdag v.a. f378— I I I I isieae, reisnur. ae Magneet B Binnenweg 187, tel. 023- 2S/ZÖX. rxloemendaal, reisbur. H Europa n.v., Bloemendaalseweg I 74a, tel. 023-267490. Haarlem, reisbur. de Magneet n.v.. Bartel- jorisstr. 25, tel. 023-321140 en a 321800. Gen. Cronjéstr. 125, tel. d bent welkom bij de DEN HAAG Het Koninklijk Verbond van Ondernemers (KVO), ge vestigd in Den Haag, is van plan het nieuwe kabinet voortdurend en met een zekere mate van felheid op de vingers te kijken. Voorzitter P. G. van der Weele (48) zegt over de strijdbare opstelling: „Het midden- en klein bedrijf zit al tè lang in de hoek waar de slagen vallen. We willen daar uit en daarom gaan we de Staten-Generaal intensief bestoken”. Samen met het Nederlands Katholiek en het Nederlands Christelijk Ondernemers Ver bond heeft het KVO zijn pakket wensen inmiddels voorgelegd aan degeen, die ons land aan een nieuwe regering moet helpen. Dit pakket gaat volgens grove becijfering 600 miljoen gulden kosten. Q Te weinig O Overleg Koopavond Jeugdsparen met de Zilvervloot: 6% een premie van 10% over inleg en rente. DE MAGNEET nv de meest complete reisorganisatie [ÏWBlUKIEAy DE MAGNEET™ de meest complete reisorganisatie ADVERTENTIES (Van onze redactie economie) 20 al ADVERTENTIE 12 Spaarpotje maken .1 .1 ADVERTENTIE Santpoort, Van Dalenlaan 386, telefoon (0 23) 3711 50 ■u Drie maanden opzegging Zes maanden opzegging Twaalf maanden opzegging Twee jaren opzegging Bij het midden- en kleinbedrijf zijn ge organiseerd: alle zelf risicodragende onder nemers, die de directe verantwoordelijk heid voor hun bedrijf hebben. Van der Weele: „Dit is het essentiële verschil met de grote, industriële bedrijven, die een raad van bestuur, aandeelhouders en com missarissen hebben”. I ALKMAAR. De Alkmaarse kanton rechter heeft gistermiddag zes „vrije re- creatieboeren” uit het Noordhollandse Zij- pe tot geldboeten veroordeeld, omdat zij kampeerders hadden toegelaten op hun weilanden. Een zevende verdachte kreeg ontslag van rechtsvervolging nadat hij had aangetoond een vergunning van Gedepu teerde Staten te bezitten. (Van onze correspondent) In Keulen is dit bijzonder goed opgevan gen. Daar liggen aan de rand van het voetgangersgebied elf parkeergarages, zon der dat ze bijzonder in het oog lopen. On der de Dom hebben ze daar zelfs een twee verdiepingen tellende parkeergarage gemaakt, dat is een knap staaltje werk”. .1 k. sr ■n ir ht sn periode heden 29 69 38% 5 40% 56% 32% 38% 57 25% 46 44 20 21% 21% 28"/. 36 25% 35% 144 81% 61% 83 32% UW zoveel mogelijk op de wensen van de con sument af te stemmen. Als die consument een koopavond wil, wel, geef hem die dan. Dat overigens gemeenteraad en ka mer van koophandel hierin een stem heb ben, hoeft van mij niet. De winkeliers kunnen onderling best uitmaken of ze een koopavond wensen in te stellen of niet”. De omzet in Wall Street 12.27 miljoen aandelen. Jones-cijfers: industriefondsen 916.47 (4-0.51), sporen Op eigen kracht kunnen de ondernemin gen niet voldoende financieringsruimte vinden om straks te gaan voldoen aan de eisen die in het kader van de nieuwe wet ten op lucht- en waterverontreiniging, de nog te behandelen wet op de bodemver ontreiniging en de nog te verwachten wet telijke maatregelen tegen geluidshinder mogen worden verwacht. DEN HAAG. De centrale ondeme- mersverbonden (KVO, NKOV en NCOV) hebben de bewindslieden van Volkshuis vesting en Ruimtelijke Ordening, Justitie en Economische Zaken dringend verzocht de per 1 juli ingaande huurliberalisatie voor bedrijfsruimten op te schorten. In een telegram verzoeken de middenstands- verbonden de bewindslieden op zo kort mogelijke termijn overleg te openen over een verbeterde opzet van de huurliberali- satiemaatregel. DEN HAAG. De industrie wil «ver blikken auto’s, want dat is geen gezicht, heidssteun (subsidies of belastingfacilitei- ten) voor de bouw van schone fabrieken. Het bedrijfsleven is van mening, dat het hiervoor alleen de lasten niet kan opbren gen in verband met de sterk teruggelopen winstcijfers. De belangrijkste sociale wensen zijn: in voering bodemvoorziening voor het risico van arbeidsongeschiktheid, belastingfacili- teiten voor zelfstandigen, fiscale gelijkstel ling van het werk van de meewerkende vrouw van de zelfstandige met dat van de gehuwde vrouw in loondienst en uitbrei ding van AWBZ-verstrekkingenpakket, op dat ook zelfstandigen zich zonder uitslui ting van risico’s en zonder selectie kun nen verzekeren. De dringendste economi sche wens van het verbond is een sterke bestrijding van de inflatie. De heer Van der Weele meent, dat de nieuwe regering nu eerst een aantal wen sen van de zelfstandige moet realiseren, alvorens er opnieuw verbeteringen wordt gebracht in de voorzieningen voor de loon- trekkenden. „Wij zijn nu echt eens als eerste groep aan de beurt”, aldus de KVO- voorzitter. Slotkoersen Eerste vorige beursdag 28% 68% 30% 4% 39 56 31% 38% 56% 25% 44% 43% 2044 2144 21% 28% 36% 25% 35 143% 81 60% 83% 33% Met betrekking tot de voetgangersge bieden in de steden verklaart de heer Van der Weele: „ik ben er voor, maar dan moeten ze goed bereikbaar zijn, dus met voldoende verkeerswegen en parkeergara ges er omheen. Als zo’n gebied maar niet zichtbaar wordt afgebakend door al die vorige beursdag 6% 29% 38% 63% 34% 40% 26% 45% 91% 44% 56% 44 784'a 68% 35 37 8% 15% 21% 32 93% 49% 63 5544 Burgemeester G. J. Glijnis van Zijpe ver klaarde dat de boeren waren geverbali seerd op grond van overtreding van een zedelijkheidsartikel in de algemene poli tieverordening, daar de Wet op de Ruim telijke Ordening de gemeente geen gele genheid geeft in te grijpen. De officier van justitie eiste tegen vier boeren die ook al in oktober hadden te rechtgestaan 300 gulden boete en tegen de drie andere 150 gulden. Kantonrechter mr. Groenenboom vond dat de betrokkenen inderdaad de politie verordening hadden overtreden, maar hij wilde er toch niet zwaar aan tillen. Hij veroordeelde de vier „recidivisten” tot 30 gulden boete en de twee anderen tot 15 gulden. De zevende kreeg ontslag van rechtsvervolging. DEN HAAG. Een verhoging van de aardgasprijs voor de industrie is in studie. Dit zegt de Nederlandse Gasunie naar aan leiding van mededelingen van minister Nelissen van Economische Zaken. De verschillen tussen de gasprijs en de olieprijs werken, aldus de minister, zeer ten gunste van de vraag naar aardgas. Dit is als zodanig strijdig met het beleid. Behalve de verstoring van de energie markt, die dit op den duur zou mee brengen, roept de snelle groei van de vraag naar aardgas problemen op voor het uit- puttingstempo van de aanwezige aardgas reserves en in dit kader vooral ten aanzien van een voor ons land optimale benutting van deze reserves. BRUSSEL (ANP). Tijdens een volgend gesprek tussen de Europese Commissie en vertegenwoordigers van de Amerikaanse regering, dat in de herfst zal plaats heb ben, zal voornamelijk overleg worden ge voerd over het gelijk op laten lopen van maatregelen die zowel in Amerika als in de EEG moeten worden genomen om de milieuverontreiniging tegen te gaan. Ver schillen in deze te treffen maatregelen kunnen namelijk een verstoring van de concurrentie opleveren. Hierover zijn prof. Dahrendorf, lid van de Europese commissie en de Amerikaanse onderminister van eco nomische zaken, Samuels, het in de afge lopen dagen eens geworden. (Van onze redacteur in Bonn) BONN. De Westduitse regering heeft na een dag en een nacht vergaderen, een hervorming van het belastingstelsel goed gekeurd. Kern van de verandering, die in 1974 van kracht moet worden, is een vereenvoudiging van het systeem en het bereiken van grotere sociale rechtvaar digheid. Vooral de kleinere inkomens worden ont last, o.m. door een verdubbeling van het vaste bedrag dat werknemers jaarlijks mo gen aftrekken (nu 240, straks 480 mark). De financieringsterugslag, die door deze vernieuwing voor de regering ontstaat, wordt gedeeltelijk opgevangen met een verhoging van de btw van 11 tot 12 per cent. Bovendien zal de belasting op top inkomens (minstens 130.000 mark) per jaar van 53 tot 56 percent worden verhoogd. Toeslagen voor werk op zon- en feest dagen en voor nachtarbeid blijven belas tingvrij. Tegen de voorstellen van de mi nister van Economische Zaken en finan ciën Schiller in, is besloten dat ook in de toekomst 36 pfennig per kilometer kan worden afgetrokken voor ritten tussen huis en werkplaats of kantoor. Gratificaties en geschenken zullen niet meer kunnen wor den afgetrokken, waardoor werknemers en andere belastingbetalers economisch gelijkgesteld worden. De hervormingsvoorstellen zullen waar schijnlijk pas tegen het einde van het jaar aan het parlement worden voorgelegd. Het kabinet heeft thans eerst de beslis singen genomen over de voornaamste pun ten, waarvan de bovengenoemde er enkele zijn. De details zullen de komende maan den worden uitgewerkt. Terwijl algemeen wordt gevonden dat het nieuwe systeem inderdaad grotere rechtvaardigheid tot gevolg zal hebben, wordt nu al betwijfeld of het ook eenvoudiger zal zijn dan het huidige. OGEM-winst. De voorspoedige ontwikke- vn. Motors Int. Harv. int. Nickel Int. T. a. T. Kennecott Radio Corp. Republic St. Royal Dutch Sears Roeb. Shen Oil Soc. Vacum. Stand Br. Stand. Oil NJ Studebaker Texaco Un. Aircraft Un. Corp. Un. Fruit Us. Rubber Us. Steel Westingh. Woolworth Ford K.L.M. Buitenlands geld. De advieskoersen voor buitenlands bankpapier in Amsterdam luiden als volgt: Londen 8.558.75; New York 3.51—3.59; Montreal 3.44—3.54; Pa rijs 63.50—65.50; Brussel 7.10—7.30; Frankfort 99.50102.00; Stockholm 67.50 —70.00; Zürich 86.00—88.00; Milaan 55.00 57.50; Kopenhagen 46.50—48.60; Oslo 48.50—51.00; Wenen 14.20—14.45; Lissa bon 12.2012.80 Madrid 5.005.25. een klein aantal grote bedrijven hun wil hebben opgelegd aan een groot aantal kleine bedrijven. Daar heb je weer die omgekeerd evenredige invloed. Er zal een overlegstructuur moeten komen, waarin het midden- en kleinbedrijf de stem krijgt die het op grond van zijn positie kan clai men”. Van der Weele is over het gebrek aan voldoende invloed zelfs zo onvoldaan, dat hij naar zijn zeggen heeft gemompeld, toen het akkoord in de bouwnijverheid was afgesloten: „Zie je wel, het groot kapitaal regeert”. „Ik vind het heel jam mer, dat ik dit heb moeten constateren, maar het is helaas wel zo”, aldus de voor zitter van het KVO. Hij schat, dat 40 a 50 pet van de on dernemers in midden- en kleinbedrijf niet in staat is reserveringen voor het pen sioen te doen. Van der Weele: „als je op het ogenblik een winst hebt van 40 a 45 mille per jaar, lijkt dat een flink bedrag. Maar aan belastingen gaat daar 15 mille af en er rest dan 30 mille. Daar gaan je privé-uitgaven en sociale lasten af, waar door er te weinig overblijft voor investe ringen in eigen bedrijf”. Wat de heer Van der Weele al met al duidelijk voor ogen staat, is een fellere houding van de drie ondernemersverbon- den. „Misschien zijn we in het recente ver leden wel te netjes, te parlementair ge weest. Als onze eisen nu nog lang onuit gevoerd blijven liggen, kan ik me voorstel len dat we tot hardere acties overgaan. Er ligt in het midden- en kleinbedrijf een enorm spanningsveld, dat resoluut dient TILBURG. „Sint Martinus”, de vak bond van katholieke militaire ambtena ren beneden de rang van tweede-Iuite- nant, wil het militair straf- en proces recht binnen de algemene wetgeving ge regeld zien. Een rechtspleging voor de leden van de krijgsmacht vordert vol gens Sint Martinus niet noodzakelijk een afwijkende wetgeving. De vereniging wijst ook de regeling van de krijgstucht in een afzonderlijke wet af. Sint Martinus gaat er vanuit dat alle Nederlanders voor de wet gelijk zijn en dat de regeling van het straf- en proces recht slechts bij uiterste noodzaak voor bepaalde groepen in de samenleving af wijkingen dient te vertonen. Sint Martinus vindt ook dat het mili tair ceremonieel binnen de krijgsmacht zijn tijd heeft gehad. Het wordt door de vereniging in veel gevallen ervaren als irrationeel en niet functioneel. Dit zijn enkele punten in het nieuwe actieprogram van Sint Martinus, dat vrij dagmiddag door voorzitter H. J. J. Hoo- genboom werd geïntroduceerd bij de vie ring van het zestigjarig bestaan van de vereniging in de Stadsschouwburg in Til burg. Sint Martinus wil ook van de groet- plicht af en de verplichting tot het dra gen van het uniform beperken. Ook moet op korte termijn een oplossing gevonden worden voor de regeling van de werk- en rusttijden in de dienst. De vereniging vindt het volstrekt onjuist dat er binnen de krijgsmacht onder normale omstan digheden nagenoeg onbeperkte mogelijk heden bestaan om de militair te verplich ten tot dienstverrichtingen. Volgens hem wordt meer dan 50 pet van de werkgelegenheid in Nederland be paald door het midden- en kleinbedrijf. In de industrie werken op het ogenblik 1,4 miljoen mensen, het aantal werkne mers in het midden- en kleinbedrijf moet dus groter zijn. Wat hem op grond van deze verhouding bijzonder dwars zit, is, dat de invloed op de sociaal-economische politiek van het midden- en kleinbedrijf niet navenant is. De industriële ondernemers hebben meer invloed dan de ondernemers uit midden- en kleinbedrijf. Dat komt, aldus de heer Van der Weele, omdat de belangen van de ondernemers in het midden- en kleinbe drijf meer uiteenlopen en het aantal be drijven in deze sector ook veel groter is dan het aantal industriële ondernemingen. De coördinatie van de belangen van de middenstanders begint wel op gang te ko men, maar het kan veel sneller, vindt Van der Weele, volgens wie het aantal midden- en kleinbedrijven in Nederland kan wor den geschat op 300.000. Dit aantal is groter (350.000) geweest, maar in een regelmatig tempo leggen mid denstanders het loodje tegen de krimpende winstmarges. De omzetten dienen steeds groter te worden om de stijgende lasten verzwaring bij te houden en om ook nog winsten te maken, waarvan reserveringen voor ondermeer de oudedagsvoorziening en de continuïteit van de bedrijven kunnen worden gedaan. Steeds meer coördinatie manifesteert zich ook tussen de drie ondernémersver- bonden, het Economisch Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf (EIM), het Cen traal Instituut voor dezelfde bedrijfstak (CIMK) en het ministerie van Economische Zaken. Eind deze maand treedt een door deze organisatie in het leven geroepen co- ordinatie-commissie naar buiten, die zich bezig gaat houden met hulpverlening bij het vestigen in een andere stad of pro vincie, en vestiging in een gereconstrueer de wijk, en onteigening of bedrijfsbeëin diging en bij het (op een bevredigende wijze) verlaten van de branche. De heer Van der Weele wijst op het ak koord over de bouw-cao. Hij betreurt dan opnieuw de te geringe invloed, die mid den- en kleinbedrijf heeft. Hij zegt: „de jongens van de grote bedrijven hebben met de vakbonden het akkoordje ge maakt. In feite komt het hierop neer, dat te verdwijnen, want onze bedrijfstak ver dient een betere waardering dan die zij nu heeft”, aldus de heer Van der Weele. De mening van de KVO-voorzitter over enkele andere onderwerpen is ook interes sant. De ondernemers in midden- en klein bedrijf zijn naar zijn oordeel behoudend van aard. Toelichting van hem: „aan die karaktertrek zit een positief en een ne gatief aspect. Het positieve is, dat een groot aantal mensen met eigen arbeid en eigen geld een functie in de maatschap pij probeert te vervullen. Het minder gun stige is, dat deze ondernemers weleens ge neigd zijn zich te verkijken op wat zij of hun ouders aan bedrijvigheid zijn begon nen dat ze in feite niet altijd flexibel zijn. Je moet steeds bereid zijn je bedrijf aan te passen aan nieuwe eisen”. Over het instituut koopavond merkt hij op, dit een goede zaak te vinden. „De de tailhandel moet proberen zijn activiteiten Spaarboekje/Spaarrekening Direct beschikbaar 2.500,—; één maand opzegging voor hogere bedragen Spaardeposito Spaardeposito Spaardeposito Spaardeposito Spaardeposito met oplopende rente. Looptijd twee tot vier jaar. Bij opname in het derde jaar over de gehele looptijd 7% Bij opname in het vierde jaar over de looptijd langer dan twee jaar7%%. Bij opname na vier jaar over de laatste twee jaar 7’/2°/o- Spaardeposito Drie jaar vast Spaardeposito Vier of vijf jaar vast Adjunctsecretaris L. Verwey van het Verbond van Nederlandse Ondernemingen (de grootste werkgeversorganisatie) heeft meegedeeld, dat het bedrijfsleven in de komende jaren 10 tot 12 percent extra zal moeten investeren in de bouw van nieuwe produktiebedrijven, wil aan de gestelde milieu-eisen worden voldaan. Dit betekent, dat daarvoor ongeveer een bedrag van één miljard per jaar nodig zal zijn. Daar bij is nog niet meegerekend het grote be drag, dat nodig zal zijn om de bestaande bedrijven aan te passen. ling in de eerste helft van 1970 is voor OGEM nv door enkele verstorende fac toren in de tweede helft van 1970 enigs zins afgezwakt. Dat desondanks de voor spelde hogere winst is behaald, zij het dat deze per aandeel praktisch gelijk is gebleven, stemt in dit licht bezien tot verheugenis, aldus de raad van bestuur in het jaarverslag. De netto winst steeg met ruim 15 pet tot 20 mln. De toetre ding van nieuwe ondernemingen deed de omzet met ongeveer 130 mln stijgen. De omzet in totaal groeide van f 616,1 mln tot 843,4 mln. Het netto-resultaat per aandeel groeide van 12,93 tot 13,04. Slotkoersen Eerste periode heden 6% 29 3844 6344 34>/i 40*/s 26% 45% 91% 44% 56% 43% 7744 6244 36% 3644 8% 1544 22 3144 94% 49% 62% 56 Regeling Verolme. De gezamenlijke metaal- bonden, de centrale ondernemingsraad van het Rijn-Schelde concern en de be leidscommissie Verolme hebben vrijdag in een te Rotterdam gehouden vergade ring hun misnoegen uitgesproken over de wijze waarop in het kader van de fusie Verolme-Rijn-Schelde de financiële re geling met scheepsbouwer Verolme is tot stand gekomen. Zoals bekend heeft de scheepsbouwer in ruil voor het stopzetten van de gerechtelijke procedure tegen de staat de fusie ongedaan te maken een aandelenpakket van 1 miljoen gulden nominaal in het nieuwe concern en een betaalde adviseursfunctie geaccepteerd. De ondernemingsraden en de bonden zijn vooral ontstemd over hetfeit dat de regeling met Verolme tot stand is ge komen zonder voorafgaand overleg. Geen fusie CNV-bonden. De fusiebespre- kingen tussen zes bij het CNV aange sloten bonden zijn gestrand op prakti sche voornamelijk financiële pro blemen. De besprekingen startten vorig jaar tussen de CMB (metaal), de CBC (industriële bedrijven), de CBAT (agra risch bedrijf), de HBV (handel, banken en verzekeringen), Unitas (textiel) en de NCVGB (voedings- en genotmiddelen). Ter voorbereiding van een eventuele fu sie werden een structuurcommissie en een financiële commissie gevormd. De structuurcommissie kwam een heel eind met de organisatorische opzet, maar in middels concludeerde de financiële com missie dat de nieuwe bond, die 100.000 leden zou gaan tellen, zou moeten star ten met een enorm begrotingstekort. De zes bonden overwegen nu, het CNV te vragen, een plan te ontwerpen voor een (eventueel geleidelijke) integratie of fusie van alle bij het CNV aangesloten organisaties. Koppelbazen. Het nakomen van het kop pelbaasartikel in de CAO zou moeten kunnen worden afgedwongen op straffe van lijfsdwang of gijzeling van de di rectie. Dat zegt de christelijke metaal- bedrijfsbond in zijn blad „Het Metaal bedrijf”. De wet stelt alleen de koppel baas strafbaar. De directie kan wel via de geschillencommissie en de bemidde lingsinstantie tot naleving van het cao- artikel worden gedwongen, maar de CMB voelt meer voor een publieke ver oordeling, bijvoorbeeld door middel van een kort geding. De bond vindt het vast stellen van een dwangsom voor elke dag dat de overtreding voortduurt echter te „zoetsappig”. Winstuitkering. Bij de nv Noord-Neder- landsche Machinefabriek is in het over leg tussen de directie, de ondernemings raad en de vakbonden een oplossing ge vonden voor de gerezen moeilijkheden over de winstuitkering over 1970. In de loop van 1971 zal er 0,9 percent worden uitgekeerd, terwijl het personeel alsnog bereid is de gestaakte uren van 18 mei van dit jaar produktief te maken, aldus een mededeling van het bedrijf. (Van onze correspondent) ZWOLLE. Een foutieve overschrij ving van de girodienst leidde ertoe dat een 41-jarige Zwolse zakenman 80.000 gulden teveel op ztfn girorekening kreeg bijge schreven. De man moest nogal wat rekeningen be talen en in tien dagen tijd maakte hij zo veel aan anderen over dat zijn rekening tot in de rode cijfers terugliep. Intussen was de fout op het girokantoor ontdekt en het onderzoek van de postale recherche resulteerde in een proces-ver- baal tegen de zakenman wegens verduiste ring. P. van der Weele vindt dat nu de zelfstandige eens aan bod moet komen. Per comfortabele touringcar 6 dagen door heel Luxemburg. Naar de wuivende bossen en lokkende tavernen. Wande len. Excursies. Verblijf in prima hotel in Clervaux. Fijn, zo even d’r tussenuit. Ook keuze uit andere korte reizen. Vraag de Magneet vakantie-- reisgids. Een voorbeeld: 6 dagen Clervaux v.a. f 175.-, 5 dagen Parijs v.a. f 165.-, 7 dagen Zwarte Woud v.a. f 227.-. Santa Fé tod Can. Pacific Illinois Cent was Penns. Centr. Dow South. Pae. Union Pac. Allied Chem. (4-0.51), sporen 223.08 Am. Can. (4-1.37), openbare nutsbedrlj- A.CJ. Ind. ven 113.94 4-0.44). Am^ T^T."* In het telefonisch effecten- Am. Brand verkeer kwamen gisteravond de volgende koersen tot stand: Boeing (tussen haakjes staat de offl- Chrysler ciële slotkoers van gistermid- City Bank xJOUS. EO18OD dag). AKZO (85.30), Hoog- Dougl. Alrcr. ovens (73.10), Kon. Olie 154- Dup.de Nem. 154.30 (154.10), Philips 46.20 Gen^Electr (46.30), Unilever 112.10-112.30 Gen. Motors (112.10), KLM (181.00). Goortvear T Heemstede, reisbur. de Magneet n.v., I22_—127, 2. 222 287281. Bloemendaai, reisbur. 74a, tel., 023-267490. Haarlem, JLC1&UUX. UU LYlOigllUou 11.V., JöcLL jorisstr.^ 25, _tel. 023-321140 321600. Gvxi. CxuujéSór. 125, vex. 263563. Santpoort, reisbur. Eu ropa, H.V.. Hoofdstr. 179, tel. 023- 379801. Umulden, reisbur. de Magneet n.v„ Kennemerlaan 25, tel. 02550-11306. Ver. Scheeps- agenturen, Kanaalstr. 71, tel. 02550-19106. Ver. Scheepsagen- turen, p/a VW kiosk, Markt- plein, tel. 02550-19106. -

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 11