Gemeente zal BOKSKOLOS RUSLAND VOOR DE Haarlem steunen CONCURRENTIE ONBEREIKBAAR Vier winnaars in sporttoto Beschuldigingen aan de lopende band in Duitse voetbal-omkopingszaak Trainer Cor Brom Vitesse is niet Van Lennep start in vierde positie ■- Okker mag weer spelen zwakker dan FC Den Bosch of GVAV" Trainer Lents: „Boksen is bij ons een volkssport” Le Mans: auto's en kermisspul Erik de Vlaeminck Goede start van Den Hertog bleef □p eerste plaats eerste in tijdrit Zege damploeg Pellenaars’ ploeg 13 12 ZATERDAG 12 JUNI 1971 99 Drie ton Zorg Weinig ervaring (Van onze sportredactie) (Van onze sportredactie) THEO KLEIN. Cor Brom met Rinus Michels, onder wie hij bij Ajax werkte. >4 Vitesse heeft ondanks de twee vetera nen, Gert Bals (van Ajax) en middenvel der Bennie Werts (van NEC), een jong team. Brom schat de gemiddelde leeftijd BOGNOR REGIS. De Zweed Filipsson heeft de elfde etappe van de amateurwieler- ronde van Groot-Brittannië gewonnen. De Zweed had byna vier minuten voorsprong op de als tweede aankomende, de Brit Biddle van de internationale ploeg De bes te Nederlander was Kees Koeken, die als vijfde finishte. Den Hartog behoudt de lei derstrui. Nederland staat bovenaan in het landenklassement. De Oostenrijker Denk werd eerste in de zevende etappe van de amateurwielerronde van Oostenrijk. Tweede werd de Nederlan der Frits Schür met een achterstand van 3 seconden. De Oostenrijker Humenberger behield de leiding in het algemeen klasse ment. Brom, die in januari voor twee jaar bij tekende, rekent er daarbij op, dat de ver richtingen van zijn ploeg het komende sei zoen in Arnhem zullen worden gadegesla gen door twaalf- tot dertienduizend toe schouwers. In de eerste divisie boekte Vi tesse een gemiddelde van zesduizend be zoekers. mijn tweede programmapunt toe te ko men.: Beter voetbal te gaan spelen.” ern München ontvangen. Mönchen-Glad- bach zou bij een zege van Duisburg een premie hebben uitgeloofd en ook hebben betaald. 123.308,73 gulden, die door 253 man ge deeld moet worden. Zij ontvangen elk 487 gulden. Voor de derde prijs, 172.632,22 gulden, hebben zich 2949 man gemeld, die elk 58 gulden zullen ontvangen. De extra- prijs, groot 24.661,75 gulden, moet door 53 man worden gedeeld. Zij ontvangen elk 465 gulden. DEN HAAG. Van de 510.388 deelne mers, die gezamenlijk voor een inleg van 1.096.077,60 gulden hadden gezorgd in sporttoto nummer 47 hebben vier man alle dertien kruisjes goed ingevuld. Zij mogen de eerste prijs, groot 172.632,22 gulden de len, en ontvangen elk 43.158 gulden. Voor de tweede prijs was beschikbaar LUXEMBURG. De Belgische wielren ner Eric de Vlaeminck heeft donderdag de inleidende etappe van de ronde van Luxemburg gewonnen. De Vlaeminck leg de de 8.5 kilometer lange tijdrit in de straten van Luxemburg af in 11.26 mi nuten. Tweede werd de Nederlander Harry Jansen en derde de Belg Frans Verbeeck. Voor de Nederlander Tino Tabak is de eerste etappe van de Ronde van Luxem burg, die de 58 renners van Luxemburg naar Echternach (210 kilometer) voerde, een bittere pil geworden. Na veertig kilo meter was Tabak ontsnapt uit het pelo ton. Vervolgens had hij een voorsprong opgebouwd, die na zeventig kilometer was uitgegroeid tot 7.15 minuten. Maar een niet tijdig verholpen lekke band en de inspanningen van een groep achter volgers werden hem na een solo van 166 kilometer noodlottig. Op nog geen vier ki lometer van de finish werd hij ingehaald door veertien renners, van wie de Belg Frans Verbeeck in de eindsprint voor Pij nen de snelste bleek. Dolman was vijfde, Zoetemelk zevende en Tabak vijftiende. dische ploeg was uitstekend en ga zo maar door. Als trainer van een kleine vereni ging ben je manusje van alles. Het mate riaal waarover je beschikt is in vergelij king met de grote clubs gering.” Vooral voor een klein land als Neder land wordt het steeds moeilijker om te gen een kolos als Rusland op te moeten boksen. Hans Hofman, voorzitter van de NBB en bestuurslid van de Europese Ama teur Boks Associatie, merkt dan ook te recht op: „Rusland wordt steeds meer het middelpunt van de Europese bokssport. Niet alleen levert het de meeste kampioe nen, maar ook de voorzitter van de EABA is een Rus (Nikiforov-Denisov), terwijl te vens het administratieve hoofdkwartier van de organisatie in Moskou is gevestigd. En dat is logisch, want alleen in Rusland lopen maar liefst 250.000 amateurboksers rond, die erg goed worden opgevangen als ze in de buurt van de top komen”. pese kampioenen, waaronder de drievou dige Europese en Olympisch kampioen in het halfzwaargewicht Pozniak en de twee voudige Europese titelhouder in het licht- weltergewicht Frolov, zijn niet voor de nationale ploeg geselecteerd. Lents: „Wij hebben een generatie erg sterke boksers gehad, die ongeveer van dezelfde leeftijd waren. Zij zijn de laatste twee jaar alle maal te oud geworden en gepasseerd. Het team dat wij nu hebben bestaat uit jonge kandidaten voor de Olympische Spelen. Zij hebben eerder dit jaar de tournee door de Verenigde Staten meegemaakt. Madrid is voor hen eigenlijk de laatste grote se lectie voor München”. De weelde van een constante verjonging kan Roemenië, dat Rusland twee jaar ge leden in Boekarest verrassend van de eerste plaats verdrong, zich niet veroorlo ven. De Roemenen, die wonderlijk ge noeg over ongeveer evenveel (lees: even weinig) actieve boksers (dertien- a veer tienhonderd) kunnen beschikken als de Ne derlanders, brachten dan ook wèl drie van de vier titelverdedigers mee. Alleen Euro pees kampioen Constantin Ciuca werd in het vlieggewicht gepasseerd vanwege zijn „hoge” leeftijd (31 jaar). Maar zelfs deze in theorie zeer sterke ploeg zal het volgens trainer Ion Popa (53 jaar, waarvan 22 als oefenmeester van de Roemeense boks- bond) niet tegen de Russen kunnen houden. Popa: „Wat er twee jaar geleden in Boekarest gebeurd is is nu niet meer mo gelijk. Onze voorbereidingen waren toen optimaal. We gingen een volle maand in een trainingskamp, terwijl onze boksers door het publiek naar ongekende presta ties geschreeuwd werden. Nu zijn we ook wel drie weken in een kamp geweest, maar de jongens zullen de aanmoedigingen van de toeschouwers erg missen. En verse toppers van gelijke kracht, die als vervan ging zouden kunnen dienen, hebben wij in onze kleine organisatie niet”. De grijnzende Roemeen is blij dat hij de opleving van Boekarest mee heeft mo gen maken, maar hij is er tevens van over tuigd dat dit maar éénmaal mogelijk was. Hij vervolgt: „Het is bij ons net als in Nederland. Wij hebben te weinig boksers om het tegen Rusland op te kunnen ne men. In Roemenië hebben wij dan nog het voordeel dat we veel internationaal contact kunnen hebben, waardoor het peil redelijk blijft. Maar dat is er in Nederland ook niet bij. Ik vond jongens als Huppen en Baars technisch uitstekende boksers, maar zij kwamen nooit ver omdat zij de ervaring misten. Misschien dat Nederland met deze nieuwe ploeg wat meer geluk heeft. Ik ben in ieder geval tevreden als wij één of twee gouden plakken halen, maar ik ben bang dat dit keer Hongarije en Polen het dichtst bij Rusland zullen komen’.’ Cor Brom (38 jaar) rekent er op, dat hij via acties, die op het ogenblik onder de bevolking van Arnhem worden gehouden en via de gemeente Arnhem, waarmee Vites se heeft gepraat een bedrag ter beschik king krijgt, dat ongeveer driehonderddui zend gulden groot zal zijn. Hij wil dat be drag voornamelijk in zijn spelers investe ren. Nog geen geld zal worden uitgegeven aan het verplaatsen van de trainingen naar geschiktere uren. Brom: „Ik train twee keer in de week ’s middags en twee keer 's avonds. LONDEN. Tom Okker, die ongeveer een week geleden door de internationale tennisfederatie (ILTF) werd geschorst we gens het zonder opgaaf van reden wegbijj- ven van de open Franse kampioenschap pen, mag weer uitkomen in officiële toer nooien. Hetzelfde geldt voor Pilic (Joego slavië), El Shafei (Egypte) en Buding (West- Duitsland). De ILFT heeft genoegen geno men met de verklaring van deze vier spe lers, waarom zij in Parijs niet hebben deel genomen. De speelsters Judy Dalton (Austr.), Helga Masthoff en Helga Hösl (beiden West- Duitsland) echter, die om dezelfde réden werden geschorst, zijn volgens de ILTF nog niet speelgerechtigd. Zij hebben nog niet aannemelijk weten te maken dat hun weg blijven noodzakelijk was. Bovendien ver langt de ILTF van hen dat zij hun excuses aanbieden aan de Franse tennisfederatie. Met jeugdopleiding zal Cor Brom zich volgend jaar nauwelijks kunnen bezte houden. Zijn voornaamste zorg zal zijr tot eerste team in de eredivisie te hou den. „Ja, daarop moet je voorbereid zijn Er zitten nu eenmaal enorme verschillen tussen teams als Feijenoord, Sparta, ADO, Twente, Go Ahead, Ajax en de rest van de eredivisie. Ik heb bij Ajax gewerkt. Daar liepen drie of vier trainers rond. De me de FC Utrecht onderhandelt Haar lem nog. De prijs die de Utrecht se club echter voor de verdediger wil incasseren is voor Haarlem te hoog. Het gesprek tussen Haarlem en FC Utrecht is nog niet afgebro ken. Te meer omdat de Utrechtena ren heel graag de hand willen leg gen op de spits van Haarlem Ger tie de Goede. Trainer Joop Brand van Haarlem wil De Goede, die hij in het volgende seizoen samen met de middenvoor van JOS, Bregman, in de spits wil zetten, niet kwjjt. „Ja, wel voor een paar ton. Maar mijn prijs wil Utrecht niet betalen”. Haarlem wacht nog even met ju ridische stappen tegen EDO, dat zijn beloften neergelegd in een ge tekende overeenkomst om samen te komen tot een top-concentratie ver brak, totdat zjjn secretaris Arnoldy is teruggekeerd in Nederland. Daar na zal de Haarlemse voetbalvereni ging bijna zeker overgaan tot het claimen van een schadevergoeding. Vanmorgen tekenden de meeste contractspelers op het Haarlem-ter- rein voor het nieuwe seizoen. Een belangrijk voordeel daarbij vormt de vrij sobere levensomstandigheden van de Oosteuropeanen. De jongeren hebben er lang niet zoveel afleidingsmogelijkhe- den als de jeugd, levend in de hoogcon junctuur der westerse landen. Trainer Ri nus Krijger: „De mentaliteit te het be langrijkste. Als ik een trainingskamp in Ossendrecht organiseer, dan zijn er zelfs al mensen die dat te ver vinden en liever wegblijven. In Oost-Europa komt dat niet voor. Daar worden sportieve prestaties gehonoreerd met bepaalde privileges, daar kunnen de meeste jongelui bijvoor beeld alleen door middel van de sport aan buitenlandse trips komen, en daar willen ze wel voor werken”. Als een extra aansporing voor de West- europese boksers zou echter het uitzicht op een goedbetaalde profcarrière kunnen fun geren. Hofman wuift dat argument echter, althans wat Nederland betreft, weg. „Hoe veel van onze topamateurs zijn er nu naar de profs overgegaan”, vraagt hij zich af, „toch erg weinig. En degenen die overgin gen noemen we dan wel beroeps, maar het zijn eigenlijk semi-profs. Want ze moeten er allemaal nog bijwerken om aan de kost te kunnen komen”. Arkady Lents, ploegleider van de elf man sterke Russische delegatie in Ma drid geeft volmondig toe dat hun prijzen regen voornamelijk veroorzaakt wordt door de massale beoefening van de bokssport in zijn land. Hij zegt: „Boksen is in Rusland een volkssport. Daarom kunnen wij uit een enorm groot arsenaal kiezen. Het is voor onze kampioenen dan ook erg moeilijk om lang aan de top te blijven. De laatste ja- ren is dat bijvoorbeeld dan Pozniak wel gelukt, maar dat is dan een uitzondering. Het is tekenend voor ons dat we steeds opnieuw met een jonge ploeg kunnen ko men”. Dat gaat ook in Madrid weer op. Want drie van de vier regerende Russische Euro- KEULEN. Er komen steeds meer nieuwe schandalen aan het licht die zich hebben voorgedaan tijdens de afgelopen competitie in de Westduitse Bundesliga. Nadat afgelopen zondag de voorzitter van Kickers Offenbach beschuldigingen had geuit aan het adres van Manglitz (FC Köln), Patzke en Wild (Hertha BSC), zijn de spelers zelf ook gaan praten. Zo verklaarde doelman Manglitz gisteren dat hij voor de overwinning van FC Köln op Rot Weiss Essen van Canellas, voor zitter van Kickers Offenbach, dat belang bij een nederlaag van Essen had, 25.000 mark had ontvangen. Volgens Canellas was het initiatief hiertoe uitgegaan van de nationale doelman, die hem zou heb ben opgebeld met de woorden: „Als u mij geen 25.000 gulden geeft, wint Essen”. op ongeveer eenentwintig jaar. Zijn spe lers hebben te weinig ervaring om hen zonder enige aarzeling in het strijdgewoel van de eredivisie te storten. De overgang voor Melchers en Gerritsen, vorig jaar nog amateurs bij respectievelijk Jonge Kracht en VVO, zou weleens te groot kunnen zijn. In de eerste divisie pasten zij zich won derwel aan. Melchers werd een sterke vrije verdediger terwijl Gerritsen, de fy siek krachtigste van het tweetal, op bijna elke plaats van het elftal werd ingezet. Ook Stovers een driftig scorende spits van NOAD, die tot verbazing van Brom die hem in december aantrok, zijn ritme in de eerste divisie niet verloor kan het in de hoogste voetbalafdeling wel eens moeilijk krijgen. Naast Stovers, die Vites se in het laatste deel van de competitie aan tien doelpunten hielp, zoekt Brom een spits. Ook het middenveld moet versterkt worden. „In principe wil ik twee sterke spelers kopen. De rest wil ik doen met amateurs.” (Van onze sportredactie) ARNHEM Na enkele weken van rust (de competitie van de eerste di visie is al geruime tijd beëindigd) is er voor Cor Brom een drukke tyd aangebroken. Brom is de trainer van Vitesse. De Arnhemse betaalde vereniging, die vorige week door het sectiebestuur Betaald Voetbal verrassend tot de eredivisie werd toegelaten. De club sleet zijn leven tot nu toe in de eer ste divisie, waarin het op ruime achterstand eindigde achter kop lopers FC Den Bosch en GVAV. Het besluit van het sectiebestuur lokte tal van protesten uit. Onder andere van Haarlem en Alkmaar Zaan streek ’67, die per telegram van hun ongenoegen blijk gaven. Zij, de degradanten, wensten het pleit op het veld te beslissen of een zodanige uitbreiding van de eredivisie te be werkstelligen dat ook zij „binnen” mochten blijven. Cor Brom trekt zich van de deining rondom Vitesse’s plotselinge promotie niets aan. Hij constateert slechts, dat de KNVB reeds voor de competitie via een brief het betaalde voetbal op de hoogte heeft gesteld van zijn voor nemen de eredivisie dit jaar van onderaf aan te vullen. Voor het geval een fusie zulks noodzakelijk zou ma ken. Door het verdwijnen van Hol land Sport in d*> FC Den Haag was de bond volgens Brom wel gedwongen zijn woorden gestand te doen. „Er wordt gezegd, dat het gat tussen Vitesse en GVAV en FC Den Bosch te groot is, maat dat is niet juist. Mijn team heeft vooral in het begin van de compe titie punten verspeeld. Later niet meer. We hebben toen zelfs gelijke tred gehouden met de bovenste twee. Ik durf te stellen dat wij in kracht niet onder doen voor FC Den Bosch en GVAV Meer woorden wil Cor Brom die in het betaalde voetbal bij DWS. Limbursria en Stormvogels, VSV en Telstar speelde aan deze kwestie niet verspillen. Hem honden andere zaken bezig. Hoe bijvoorbeeW zH- onervaren team moet uitrusten y- eredivisie. VOETBAL. Het Italiaanse voetbalelftal van spelers onder 23 jaar heeft donderdag in Udine de Zweedse leeftijdgenoten ver slagen met 1-0. Het was een wedstrijd in groep zes van het toernooi om het Euro pees kampioenschap voor jeugdlanden teams. Het winnende doelpunt werd reeds in de vijfde minuut gemaakt door Bettega van Juventus. Er waren 30.000 toeschou wers. BOLZANO Frankrijk, Tsjecho-Slo- wakije en Monaco hebben zich terugge trokken voor het damtoernooi om het Europees kampioenschap landenteams, dat in Bolzano is begonnen. De Nederlanders Sijbrands, Wiersma en Bergsma wonnen in de eerste ronde van Zwitserland met 6-0. Rusland versloeg België met 5-1. Ik zie echter weinig verschil tussen Vi tesse en teams als Excelsior, Telstar, MVV, NAC, DWS, Den Bosch en GVAV. Ik hoop dan ook naast het behouden van Vitesse voor de eredivise eveneens aan Manglitz heeft nu op zijn beurt een aanklacht tegen Canellas ingediend we gens smaad. Voorts heeft hij aangekon- digd binnenkort met zijn bewijsmateriaal tegen de beschuldigingen van Canellas (het willen aannemen van geld om Kic kers Offenbach van Köln te laten win nen) te zullen komen. Dit zou Canellas’ beweringen als een zeepbel uiteen doen spatten. Het bestuur van Hertha BSC heeft Wild en Patzke te verstaan gegeven, dat zij volkomen verantwoordelijk gesteld wor den voor het geval de beschuldigingen van Canellas op waarheid berusten. „Bo demloze smeerlapperij”, noemde Dieter Lindner, vele jaren aanvoerder van Ein tracht Frankfurt, de beschuldigingen van Walter Bechtold (Kickers Offenbach), als zou Jürgen Grabovski geprobeerd heb ben de Offenbachers met 5000 mark om te kopen bij het duel Kickers Offenbach Eintracht Frankfurt (29 mei, 2-0). „Jür gen heeft toen een grapje gemaakt, daar voor kan ik borg staan. De beschuldiging is alleen losgekomen naar aanleiding van het vertrek van Bechtold van Frankfurt naar Offenbach”. De geruchten over beschuldigingen aan het adres van Bayern München, Borus sia Mönchen-Gladbach en MSV Duisburg werden door de betrokken verenigingen naar het rijk der fabelen verwezen. Deze clubs zouden de uitslag van het duel MSV DuisburgBayern München (2-0) hebben beïnvloed. Doelman Danner van MSV Duisburg zou in het geval van een neder laag van zijn club 12.000 mark van Bay- De gedetailleerde uitslagen: Zwitser landNederland (0-6): GuignardSij brands 0-2, GédanceWiersma 0-2, Au- gagneurBergsma 0-2. RuslandBelgië (5-1): AndreikoVer- poest 1-1, KoepermanCroteux 2-0, Gant- wargGrégoire 2-0. Dit seizoen kan onmogelijk worden overgeschakeld op alleen middag-trainin- gen. Niet al mijn voetballers kunnen zich, zoals Gert Bals die een winkel heeft, vrij maken.” Een deel van de drie ton zal ten goede komen aan de jeugdopleiding en scouting. Het vorige jaar had Vitesse slechts één jeugdteam. Cor Brom wil er twee van maken. Zijn staf zal worden uitgebreid met een trainer. Terwijl twee spelers (Gerritsen en Kunst) die een CIOS- opleiding volgen, zich met de jeugd zullen bezighouden. „Ik ben, toen ik hier twee jaar geleden kwam, klein begonnen. Dit seizoen had ik bijvoorbeeld maar één scout. Dat moeten er drie of vier worden” MADRID. De proloog van de Europe se bokskampioenschappen, een serie van 12 wedstrijden waaraan nog geen Neder landers mee hoefden te doen, leverde gisteravond geen verrassingen op, wat voornamelijk inhoudt dat de Hongaar Ge- do, de Rus Melnikov, de Polen Ruszard en Rodkovski en de Oostduitser Wolke hun ouverture succesvol beëindigden. Zij mogen gerekend worden tot het favoriete gezelschap onder de 185 deelnemers in Madrid. Door de superioriteit van de Oost europeanen (staatsamateurisme) in de wereld der amateurpugilisten was de laat ste jaren alleen het feit dat iemands wieg achter het ijzeren gordijn stond al voldoen de om tot de kanshebbers te gaan beho ren. Dat is niet zo verwonderlijk als men bekijkt hoeveel kampioenen er in het af gelopen decennium door het Oostblok gele verd werden. Van de 51 te verdelen titels gingen er 43 naar het oosten. Daarvan nam alleen Rusland er al 26 voor zijn re kening. De overige Europese landen, die nog altijd de meeste deelnemers leveren, brachten welgeteld acht kampioenen (waarvan vier Italianen) voort. ECHTERNACH. Voor de Nederland se profrenners is de eerste dag (Zürich Zug) van de Ronde van Zwitserland een succesvolle geweest. Achter etappewin- naar Caverzasi uit Italië, die zich door het bar slechte weer (regen, onweer en koude) niet liet weerhouden om vijftig kilometer voor de finish te demarreren en een voorsprong van bijna twee minu ten op te bouwen, werden de Goudsmit- Hoff coureurs Daan Holst, Gerben Kar stens en Harry Stevens respectievelijk tweede, derde en vierde. Jan Krekels en Matthijs de Koning, die zijn debuut maakte als beroepsrenner, completeer den het succes door (respectievelijk) op de zesde en zevende plaats beslag te leg gen. LE MANS. Gisteren barstte de lawine van Le Mans-gangers in volle omgang los. In een mum van tijd wa ren alle beschikbare bedden, zowel in de hotels als op particuliere adressen in een straal van vijfentwintig kilome ter rond Le Mans waar vandaag de 24-uurs-race begint tot de laatste plaats bezet en op de campings werd gewoe kerd met centimeters om elk stukje grond optimaal te benutten. Aan de haastig, met de Franse slag, in elkaar geflanste voorverkoop-keetjes, die op de toegangswegen tot op zestig kilometer afstand van Le Mans schijn baar achteloos in de berm zijn geplant, gingen de entreebewijzen grif van de hand. De organisatoren van de 24-uurs ver wachten 350.000 kijkers, waarvan een klein percentage bestaat uit pure auto sportliefhebbers. Zij zijn ver in de min derheid. Het merendeel trekt niet voor de race naar het Circuit de la Sarthe. Honderdduizenden komen louter en alleen voor de sfeer, waarin de Grand Prix de l’Endurance, zoals de race wordt genoemd, zo rijkelijk is gedom peld. Zij vieren hun lusten bot op de talrijke kermis- en circusattracties, die bij bosjes zijn te vinden langs het bijna 13Vs kilometer lange parcours. En zij komen van heinde en verre. Duit sers, Belgen, Engelsen, Amerikanen, Zwitsers, Zweden en Nederlanders. Le Mans kan ze vandaag en morgen uit voorraad leveren. Vanmiddag exact om 16.00 uur, wor den de 43 équipes weggeschoten voor het 24 uur durende snelheidsavontuur. Onder hen is één Nederlanders: Gijs van Lennep, die samen met de Oosten rijker Helmut Marco in een Porsche 917 uitkomt voor het Martini Racing team. Van Lennep schaarde zich tij dens de training van woensdagmiddag en donderdagavond op slag bij de fa vorieten. Hij liet op vier na de beste tijd voor zich afdrukken. Het snelst was de Porsche-équipe Pedro Rodriguez (Mexico) Jackie Oliver (Groot-Brittannië), die naar een moyenne reikte van ruim 250 kilometer per uur. Porsche manifesteerde zich in het voorspel trouwens andermaal als de grootste kanshebber. De eerste drie startposities zullen vanmiddag door Por sche worden ingenomen, dan pas volgt de eerste Ferrari, bestuurd door David Hobbs en Mark Donahue en vervolgens komt de Porsche van Van Lennep en Marco. Gisteren hadden de coureurs een rust dag, in tegenstelling tot de technici, die tot enkele seconden voor de start de wagens blijven vertroetelen. Een hoogst noodzakelijke activiteit, want want het minste of geringste foutje kan fatale gevolgen hebben. De historie van de 24-uursrace van Le Mans kent im mers al teveel gruwelijke details. HAARLEM. Het college van Burgemeester' en Wethouders van Haarlem zal in de raadsvergadering van 30 juni in de gemeenteraad van Haarlem het voorstel doen de voet balvereniging Haarlem een finan ciële bijdrage te verstrekken, waar door het voor Haarlem mogelijk wordt om door te gaan met betaald voetbal. Gisteravond bracht wet houder Voskuilen dit heuglijke nieuws in de bestuurskamer van Haarlem. B. en W. waren tot het besluit gekomen na besprekingen met de commissies voor recreatie en van financiën, die donderdag en vrijdag werden gehouden. Ofschoon de gemeenteraad dus nog uitspraak moet doen voelt Haar lem zich voldoende zeker van zijn zaak om bijvoorbeeld de onderhan- delingen met de middenvelder van de FC Utrecht Ton Nieuwenhuis af te sluiten. Waarschijnlijk zal Nieu wenhuis maandag het hem voorge legde contract tekenen. Ook met Blaauw, één van de linksbacks van

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 13