Max Merkel bood Van Lennep in laatste I zich bij Ajax aan uren van race gekweld door een enorme onzekerheid 1 Storks zorgde tegen Onze Gezellen BE QUICK PROFITEERDE VAN NEDERLAAG CAESAR Geluk voor Nederlandse Toennaer stopt ,„Je weet met zo’n wedstrijd nooit waar je aan toe bent” voor de grootste verrassing (5-4) dammers tegen Italianen t 1 West-Duitsland versloeg team van Albanië Agostini weer snelste op Man 13-0 voor PSV VVV probeert ton bij elkaar te krijgen Fei jenoord jeugdkampioen 12 MAANDAG 14 JUNI 1971 iS Gereserveerd, Dramatisch Moeite Beslissend o Adres Ergernis g f i if* iV Aan de vooravond van de wedstrijd v< De stand in groep acht is nu: voet- DSS, dat de catching in handen had ge- 1. West-Duitsland 2. Polen 3. Turkije 4. Albanië 4 2 3 5 3 1 1 0 1 1 1 1 7 3 3 1 De zege van Van Lennep en Marko en de tweede plaats van Attwood en Müller betekent een nieuw succes voor Porsche. Onder de 14 wagens, die tenslotte finish ten, waren liefst tien Porsches. Drie Fer- rari’s voltooiden de 24 uur. De strijd zou ongetwijfeld een stuk interessanter zijn geweest als Ferrari naast de privé-wagens ook een aantal fabriekswagens had inge schreven. Maar het Italiaanse merk had evenals Alfa Romeo weinig trek in de marathonrace van Le Mans. Niet zo ver wonderlijk, want zowel Ferrari als Alfa is reeds uitgeschakeld in de strijd om het internationale merken kampioenschap. 4 4 4 4 4 4 2 2 2 2 1 1 en Larousse. 'en omringd. 1 1 2 2 1 3 5 5 4 4 4 2 Pas in de allerlaatste slagbeurt kon Ce- leritas de score een iets gunstiger aanzien geven door gebruik te maken van fouten aan HCK-zijde. De 14-5 zege kwam echter niet in gevaar. Caesar Be Quick Z RVC SDW Drachten DESK 1 1 0 0 2 0 STAND: Terrasvogéls 7-14, HHC 8-14, Onze Gezellen 8-12. Vodo SC 8-10, De Pin guïns 8-10, DSS 8-10, HCK 7-6, Bloemen- daal 8-6, UW 8-4, Storks 8-4, EDO 8-2, Celeritas 8-2. Het protest van de Storks naar aanlei- 0 0 1 4 I z« II SC d( 5— 3 6— 5 8—5 5— 4 6— 6 2—9 7—1 3—5 2—9 de 10] vc ui v< Ui Di ge m ds st h< kt de D N w bl O( et P' d: o] sc di Bij Telstar heeft de Joegoslavische vleu gelspeler Milan Stanic een contract voor één jaar getekend. Jos Jonker kreeg een overeenkomst voor drie jaar. Met de vleu- gelverdediger Bisschot van de amateur club SDW zijn nog geen vorderingen ge maakt. Bond, Fens en doelman Van der Meeren moeten nog tekenen. KARLSRUHE Het Westdultse voet balelftal heeft in Karlsruhe aan twintig minuten voldoende gehad om zijn leidende positie in groep acht van het toernooi om het Europees kampioenschap met succes te verdedigen. De Westduitsers versloegen voor 46.000 toeschouwers Albanië met 2-0. De Porsche van Marko en Van Lennep heeft er op dat ogenblik een moordende race van ruim 5100 kilometer opzitten Een afstand waar ook de naaste concur renten Attwood en Müller niet aan kunnen tippen. Als de wagen van Marko en Van Lennep geen kuren krijgt, is er voor hen dan ook geen vuiltje meer aan de lucht. Enkele tientallen meters verderop, waar de Porsche van Attwood en Muller domi cilie heeft, kijkt men de witte schicht van Van Lennep en Marko hoofdschuddend na. Slechts door een wonder zou Attwood, die vorig jaar met de Westduitser Hermann triomfeerde, voor de tweede achtereenvol gende maal als winnaar kunnen worden De Zuidamerikaanse voetbal-clubkam- pioen Nacional Monevideo wil Ajax voor stellen in september de eerste wedstrijd te houden om de „wereldbeker”. Ajax heeft nog niets van Nacional gehoord. Beslissingen over aan- of verkopen zijn nog niet genomen. De onderhandelingen met Cruyff duren voort. Voor Rijnders heeft zich nog geen gegadigde bij Ajax gemeld. Rijnders vertelde zelf binnen en kele dagen meer te weten. Hij zal dan waarschijnlijk naar Brugge vertrekken, waar Leo Canjels de touwtjes in handen heeft genomen. DOUGLAS De Italiaanse wereldkam pioen Giacomo Agostini heeft zaterdag met zijn MV het belangrijkste evenement, de 500 cc-klasse, van de TT-races op het eiland Man gewonnen. Agostini had voor de 363 kilometer 2 uur 12 minuten en 24,4 seconden nodig. Dat komt overeen met een gemiddelde snelheid van 165,09 kilometer per uur. De Brit Williams op Matchless werd tweede. SINGAPORE PSV heeft zaterdagavond in Singapore een daverende 13-0 overwin ning behaald op President’s, één van de beste voetbalclubs van Singapore. Bij de rust was de stand 4-0. Wim van der Dun gen heeft vier doelpunten gemaakt, Willy van der Kuylen en Guus Hiddink ieder twee. Na drie achtereenvolgende nederlagen is DSS er voor eigen publiek in geslaagd weer eens beslag te leggen op de winstpunten. Aanvankelijk zag het er echter opnieuw naar uit, dat de winstpunten aan DSS voorbij zouden gaan. Aan beide zijden overheersten de verdedigingen. Beslissend was de derde inning. Vodo SC nam toen via Karin Hupkens de leiding nadat Erna van Ewijk faalde op een tik van Maureen Hoyer. Nederland kwam in zijn tweede wed strijd tegen België; evenals Rusland, niet verder dan een 5-1 score. Na twee voor treffelijke overwinningen van Sijbrands en Wiersma, waarvan die van de natio nale kampioen een juweel van combine ren was, kwam Bergsma na 5,5 uur spelen tegen Gringoire niet verder dan remise. Tegen Italië had de Nederlandse equipe Vrouwe Fortuna wel mee. Zom offerde te gen Sijbrands een aantal stukken voor een combinatie, die echter niet bleek te bestaan. Bergsma voerde de score op tot 4-0, maar niet eerder dan na onjuist slaan van Bruck, die bij goed voortzetten Bergs ma in verloren positie zou hebben ge bracht. Ook Wiersma mocht niet moppe ren toen in een 10 om 10 remise-positie Affatati totaal misgreep. Het leek erop dat de Zwitser Josef Augagneur de held van de middag zou worden. Hij speelde de partij van zijn le ven tegen Gantwarg, die in een 8 om 8- werden de cafeetjes, de bistro’s'en de ter rassen stormenderhand veroverd. Op die doorweekte, herfstkoude vrijdagavond on derging de stad aan de Sarthe haar jaar lijkse gedaanteverwisseling. Toen ook werd het ludieke sfeertje geschapen dat onver brekelijk met de race is verbonden. Car navaleske optochten doorkruisten het barstensvolle centrum en op de Place de la République werd een klassementsproef ge- ensceneerd. Het doorgaande verkeer werd simpelweg tot stoppen gedwongen, waarna de wagens een voor een door een haag van brullende mensen een rondje om het plein moesten rijden. Spelbrekers liepen het ri sico een bierglas voor de wielen te krijgen. Een bloedlink spelletje op het natte weg dek, maar de politie was tolerant. In de dagen van de 24-uurs mag je bijna alles. Pas als Marko en Van Lennep al lang en breed in de champagne zijn gedompeld, legt de stad haar masker weer af. Le Mans kan weer normaal doen. MAASTRICHT. Jo Toennaer, de 37- jarige voetballer van MW, heeft zijn carrière beëindigd. Toennaer, die dit sei zoen wegens blessures niet meer geregeld stond opgesteld en die veertien dagen ge leden een meniscus-operatie onderging, was aanvankelijk van plan nog een jaar te spelen. De Maastrichtenaar, die de oud ste voetballer in de eredivisie was, heeft 24 jaar voor MW gespeeld, waarvan 20 jaar in het eerste. Gedurende vele jaren was hij aanvoerder. Het dramatische verloop van de race tij dens de nacht en de prille ochtend had een averechtse uitwerking op de publieke belangstelling. Nadat de aanvankelijk luid bejubelde Matra-equipe Beltoise-Amon, die lange tijd in het voorste gelid mee draaide, in de ochtenduren had opgege ven, keerden duizenden Fransen de arena de rug toe. Voor hen, niet gespeend van enig chauvinisme, was de lol eraf toen na de snelle eliminatie van de aan Elford ge koppelde Larousse de enige overgebleven Franse kanshebber met pech achter de pitch was gedirigeerd. Zij zochten nu hun heil in het immense pretpark achter de BOLZANO Na de gisteren gespeel de vierde ronde van het Europese dam kampioenschap voor landenploegen in Bolzano hebben Nederland en Rusland met eik zes wedstrijdpunten en 17 bord- punten nog steeds de leiding. Telstar heeft het oog laten vallen op de spits van RCH Piet v.d. Berg. Vorige week belde trainer Jan Rab de secretaris van RCH V. Schuytvlot op met het verzoek hem het adres van de spits te geven. Schuytvlot maakte de trainer op een KNVB-regel attent waarin staat, dat eerst contact opgenomen moet worden met de vereniging in plaats van met de speler. Hij weigerde Rab het adres van Van de Berg te geven. De uitslag: 1. Van Lennep-Marko, Por sche 917, 2. Attwood-Müller (G.-B.-Zwits.) Porsche 917, 3. Posy-Adamowicz (VS) Fer rari 512, 4. Craft-Weir (G.-Br.) Ferra ri 512. legd van de goed debuterende Simone Tul lenaar, sloeg echter in de gelijkmakende slagbeurt toe. Helma Boucier kreeg vier wijd, Erna van Ewijk gaf een honkslag en toen het Vodo SC veldwerk faalde op een hoge bal van Jeanet Lacourt was de stand gelijk. Een korte slag van invalster Mar ja van Schie stichtte vervolgens zoveel verwarring ,dat DSS een 3-1 voorsprong kon nemen. Een tweehonkslag van Joke Peet bracht ook nog Mar ja van Schie over de thuisplaat, alvorend de laatste nul viel. In de resterende innings hielden beide ver dedigingen moeiteloos stand. Een goede prestatie met name van werpster Joyce Crispijn, die zaterdag in Den Haag het Springfield College op drie honkslagen had weten te houden in het duel tussen het Haagse negental en de Amerikanen. De start van EDO tegen Bloemendaal was overdonderend. Een honkslag van T. Ruiter, een fout op een slag van Suze van Breukelen, hinderen catcher voor Elly de Nieuwe en een infieldhit van werpster Henny Scheer bezorgden EDO een com fortabele 3-0 voorsprong. Bloemendaal, dat direct in de aanval ging, kwam ondanks honkslagen van Dolly Gruppelaar, Greet Hersman en Ineke Böttger slechts tot één run. Voor EDO werd de volgende inning echter fataal. Met reeds twee nullen gaf Dolly Gruppelaar wederom een honkslag. De klap op een tik van Astrid Noordhoff werd EDO noodlottig. Inge Termaat bracht met een honkslag de stand in even wicht. Toen het EDO-veldwerk het op nieuw liet afweten leidden de Whites met 5-3. Gaaf slagwerk van Vera Egner, Dolly VENLO In Venlo is zaterdag een actie begonnen waardoor geprobeerd wordt in veertien dagen 100.000 gulden bij elkaar te krijgen voor de SC WV. Van dat geld wil de Venlose voetbalclub, die door de Fede ratie Betaald Voetbal Organisaties niet op de saneringslijst was geplaatst en daar door naar de eerste divisie „promoveerde”, twee spelers aanschaffen. Het actiecomité van twaalf man meent dat SC WV drin gend versterking nodig heeft om in de eer ste divisie mee te kunnen draaien. Men wil op het bedrijfsleven in Noord-Limburg een beroep doen, zaterdag heeft men toezeg gingen gekregen tot een bedrag van 5000 gulden. (Van onze sportredactie) LE MANS Als Helmut Marko in de witte Porsche-917 met een royale voorsprong aan het laatste uur be gint, prevelt co-pilot Gijs van Lennep in stal 22 gekweld door onzekerheid enige schietgebedjes. Je kunt immers nooit weten. Zo rijden de wagens nog een dikke 300 km per uur en dan laten ze je plotsklaps onbarmhartig in de steek. Elford en Larousse, Bel- toise en Amon, maar vooral Rodri- guez en Oliver, die de 24-uursrace tot halverwege met overweldigende su perioriteit regeerden, zij allen hebben het op pijnlijke wijze ervaren. Maar de góden zijn de Nederlands-Oosten- rjjkse equipe drieëntwintig uur lang gunstig gezind geweekt. Het zou daar om een rotstreek zijn, als ze zich op het beslissende moment zouden af wenden. Zo’n vluchtige blik hemel waarts kan dus nooit kwaad. afgevlagd. De onverstoorbare Brit krijgt het gehoopte mirakel niet. Hoewel z’n teamgenoot Müller in het laatste uur nog een flink brok van de achterstand afknab belt, blijkt het verschil uiteindelijk tc fors. En terwijl Herr Doctor jurist Marko de Porsche even over vier oevr de streep rijdt, wordt Van Lennep voor de pitcl gejonast door de technici van stal 22. D- Nederlander, die de laatste ronden van co équipier Marko uiterlijk onverstoorbaa heeft gevolgd, ondergaat de huldiging me' de routine van een geboren triomfator Pas als de champage ontkurkt wordt er de big-boss van het Martini-Racing Team waarvoor Van Lennep rjjdt, Graf Rossi. hem heeft gefeliciteerd, verschijnt er eer brede grijs op z’n jongensachtige gelaat Dan, als hij zich even flink heeft laten knuffelen door Jenny, die hem in de pitch steeds liefderijk heeft opgevangen, rijpt bij hem langzaam het besef dat hij als eerste Nederlander in de geschiedenis van Le Mans de 24 uurs-race heeft gewonnen. Een historisch moment, maar meer nog een bewijs van de capaciteiten van Van Lennep. Hij had zich nauwelijks een be tere introductie kunnen denken voor de Grote Prijs van Nederland voor Formule I-wagens, waaraan hjj in een gehuurde Surtees zal deelnemen. HAARLEM. De strijd om het ama- teurkampioenschap van Nederland ligt na de wedstrijden van het afgelopen week einde weer helemaal open. Be Quick uit Zutfen nestelde zich naast Caesar op de eerste plaats van de ranglijst dankzij een zeer verdiende overwinning op DESK. Doordat Caesar met 1-3 van het Amster damse SDW verloor, bleven de Limbur gers op vijf wedstrijdpunten staan. RVC tenslotte boekte een zege met korfbalcij- fers (6-2) op Drachten. Be Quick won voor 2300 mensen alles zins verdiend met 4-1 van DESK. Al bij de rust had de ploeg een 2-0 voorsprong door Samuels en Bruyns. Weliswaar kon Damen kort na het begin van de tweede helft de achterstand van DESK terugbren gen tot 2-1, maar toch was toen al duide lijk dat een gelijkmaker niet in de lijn der verwachting lag. DESK was vrij veel aan de bal, maar het aanvalspatroon was te steriel en te traag om werkelijk gevaar te kunnen stichten. Be Quick speelde daarentegen veel directer, hetgeen door twee doelpunten van Woltman in de slot fase onderstreept werd. Een snel en attractief spelend SDW won zeer verdiend van Caesar, dat met fantasieloos voetbal de aanspraken op het kampioenschap nauwelijks kon waar maken. Al na 13 minuten stonden de Lim burgers met 1-0 achter. Een blunder van de verdedigers Horsels en Thimister stel de Frenken in staat eenvoudig te scoren. Caesar ging daarop in het offensief, slaagde er zelfs in dankzij een afstands schot van Jansen gelijk te maken, maar het kon niet verhinderen dat SDW toch weer uitliep. De voortreffelijk spelende Bisschot (van origine verdediger, maar gisteren optredend als aanvaller) rukte vanaf het middenveld in een snelle solo op en gaf Bijlsma een niet te missen kans om te scoren: 2-1. De tweede helft startte hoopgevend voor de zesduizend man sterke aanhang van Caesar: hardnekkig aanvalsspel met ge vaarlijke schoten van Jansen en Theunisz (Van onze sportredactie) HAARLEM Max Merkel, trainer van de Spaanse club Sevilla, heeft telefonisch zijn diensten aangeboden aan Ajax. Voorzitter Jaap van Praag deelde gisteravond mee, dat de naam van de Oostenrijker, die berucht is om zjjn keiharde trainingsmethoden, op de lijst van gegadigden voor de func tie van Ajax-trainer is gezet. Merkel vertelde in Spanje dat niet hij maar Ajax had opgebeld. En dat iiij de Amsterdammers de voorwaarde had gesteld geen sterren te verkopen als Ajax hem als trainer wilde hebben. Jaap van Praag: „Dat is na tuurlijk waanzin. Zulke zaken be spreek je niet per telefoon”. De triomfators van de 24-uren van Le Mans. De advocaat Helmut Marko (links) en Gijs van Lennep. pitch, op een plekje waar ze alsnog een uiltje konden knappen. Het gras was wel iswaar lang, maar de nacht was kort en bovendien was het in de orgie van geluid, dat de trommelvliezen teisterde, haast on doenlijk de slaap te vatten. Maar in de wetenschap dat Le Mans 24 uur beleefd moet worden, weigerden de meesten hard nekkig de rood omrande oogjes dicht te knijpen. Slaapdronken waggelden ze langs de piste. De interesse ebde weg naarmate de race vorderde. De belangstelling voor ’s werels meest spectaculaire autosport- evenement bleef trouwens toch sterk be neden de hoog gespannen verwachtingen. Optimistische prognoses spraken van 350.000 toeschouwers, maar dat is een ge tal dat alleen wordt bereikt door de aan tallen van beide dagen bij elkaar op te tellen. Dan nog bleef er een indrukwek kende schare toeschouwers over. En Le Mans voer er wel bij. Vooral de horeca bedrijven kenden gouden dagen. Voor de massa is Le Mans immers nauwelijks meer dan een synoniem voor „eten, drinken en vrolijk zijn”. Niet alleen tijdens de race, maar ook ervoor en erna. In een runrijk duel heeft HCK geen en kele moeite gehad met het zwakke Cele ritas. De Kinheimploeg gaf in dit duel niet minder dan zeventien honkslagen. Gedu rende de gehele wedstrijd scoorde HCK er lustig op los. Toen Celeritas in de derde inning tot scoren kwam na een tweetal infield-hits en een misgreep aan Haar lemse zjj de, leidde HCK reeds met 4-0. Een fraaie vangbal van Nel Ferdinandus in de vijfde inning werkte dermate inspi rerend op de Kinheimploeg, dat Mieneke Sleutelberg, Immy Wals, Karin Kort, Nel Ferdinandus en Ingrid Ruseler tot zulk fraai slagwerk kwamen, dat HCK in een klap naar 13-2 uitliep. ZEIST. Het junioren-amateurelftal van Feijenoord heeft op het KNVB-sport- centrum in Zeist het Nederlands kam pioenschap in deze categorie behaald. Voo» het toernooi waren de districtskampioenen uitgenodigd. De tweede plaats was voor Ajax, dat in een van de eerste wedstrijden met 1-3 van Feijenoord verloor. uit de tweede lijn. De SDW-verdediging bleef echter hermetisch op slot en gaf met lange passes de aanval de kans op snelle uitvallen. Hoe gevaarlijk die wel waren, bleek in de 35ste minuut toen Bijlsma na goed doorzetten de strijd kon beslissen: 1-3. Hoewel RVC bij de rust pas een 2-1 voorsprong had opgebouwd, was het toen al duidelijk dat Drachten het niet zou kun nen bolwerken. De ploeg kwam conditie en techniek tekort om het RVC langer dan drie kwartier werkelijk moeilijk te maken. Toen de Rijswijkers binnen tien minuten na het begin van de tweede helft op 4-1 kwamen door twee doelpunten van de 38-jarige, maar zeer actieve oud-inter- national Carol Schuurman, was Drach ten definitief verslagen. Voor die tijd had Van der Berg gezorgd voor een 1-0 voor sprong, die echter nog door Huitema ge nivelleerd kon worden. Drachten-verdedi- ger Eppinga, die vorige week al tegen de onderkant van de lat had geschoten, schoot in eigen doel. De ruststand werd daarmee bepaald op 2-1 voor RVC. Het gedemoraliseerde Drachten kon de na 55 minuten opgelopen 4-1 achterstand welis waar nog terugbrengen tot 4-2 door een doelpunt van Kooistra, maar wist toch niet te verhinderen dat Schuurman zijn hattrick volmaakte (5-2) en dat Van Roon de eindstand bepaalde op 6-2. Scheidsrechter Deumens uit Geleen stuur de in deze overigens sportieve wed strijd Huitema van Drachten van het veld wegens natrappen. Bovendien noteerde de arbiter twee spelers in zijn boekje: Kloor van RVC en Jörns van Drachten. Er wa ren ruim vierduizend toeschouwers. Na de zondag gespeelde wedstrijden is de standenlijst van het Nederlands balkampioenschap voor amateurs: Voor de Heemsteedse ploeg echter ge vaarlijk werd sloeg Terrasvogels toe. Met reeds twee nullen sloegen Wil Janssen en Carla Steegs honkslagen. Toen bovendien Mary Boekhout haar controle verloor en vier vrije lopen volgden was de strijd be slist. Een driehonkslag van Elly Zweers maakte de nederlaag tenslotte compleet. Een gedesillusioneerd De Pinguins had in de laatste slagbeurt geen veerkracht meer nog iets terug te doen. HCC bleek in Utrecht tegen UW op nieuw verdedigend zeer sterk. Aanvallend bleef de Haarlemse formatie echter op nieuw wat onder de maat. Bij UW weer de Gemma Eerdmans op de werpplaat zich verdienstelijk. UW had in dit tref fen weer de steun van Marian Eerdmans, die genezen van haar rugblessure, het eerste honk bezette. Pas in de laatste slag beurt kon HHC, de vroegtijdig genomen voorsprong van 3-0 uitbreiden tot de 6-0 winst. Gruppelaar en Inge Termaat brachten in de derde inning de stand op 6-3. Op het werpen van Jetta Mantel kwam EDO niet verder dan een run via een honkslag van Tine Hardebelt in de vierde inning. (Van onze softbalmedewerker) HAARLEM. De grootste verrassing in de softbal-hoofdklasse was het afgelopen weekend de nederlaag van Onze Gezellen tegen Storks. Tegen alle verwachtingen in verloor Onze Gezellen in de Residentie met 5-4. EDO, dat van Bloemendaal met 6-4 verloor en Celeritas, dat met 14-5 werd weggespeeld door HCK, belandden hier door op de voor degradatie in aanmerking komende plaatsen. Aan de kop van de ranglijst herstelde DSS zich ten koste van Vodo SC, dat in Haarlem met 4-1 de eer aan de ploeg van coach Verzeylberg moest laten. Het de laatste weken zo goed op dreef zijnde De Pinguins, liet het tegen Terrasvogels vol ledig afweten en werd in de slotfase met 10-0 geklopt. HHC is thans de naaste be lager van koploper Terrasvogels. De uit wedstrijd tegen UW werd in een niet di rect imponerende 6-0 overwinning omge zet. Vijf innings lang heeft het er naar uit gezien, dat de Pinguins tegen Terrasvo gels opnieuw goed voor de dag zou ko men. Tot aan de catastrofale zesde in ning leidde de thuisploeg nog slechts met 2-0. Runs in de eerste inning gescoord door Conny Steegs na een honkslag en Ria Duyn in de derde inning, toen werp ster Mary Boekhout opnieuw een hit moest toestaan. De Pinguins was tot op dat ogenblik volmaakt kansloos op het sterke werpen van Jet Jonker, terwijl Lu- dy van Mourik met een fraaie vang voor de nodige assistentie zorgde. Pas in de zesd inning kreeg De Pinguins kans op runs. ding van de wedstrijd Storks-HCK werd afgewezen, zodat de uitslag 9-7 in het voor deel van HCK blijft. Programma komende week: dinsdag: Onze Gezellen-HCK (20.00) woensdag: De Pinguins-Bloemendaal (19.00) EDO-UW (20.00 Pim Mulier) HHC-Storks (20.00 El- ta) Celeritas-DSS vrijdag: HCK-HHC (20.00 Pim Mulier). tand nog steeds geen tastbaar voordeel had weten te bereiken. In een eindpsel van zes stukken tegen een dam en twee stukken wist de Rus handig combinerend Augagneur op het laatste moment nog op dwaalwegen te brengen en de zo nodige twee bordpunten voor Rusland te behalen. Vandaag begint het belangrijke treffen tussen Nederland en Rusland plaats, waar bij de Russische tactiek erop gericht zal zijn dat Gantwarg moet winnen van Berg sma en Koeperman en Andreiko remise zullen spelen. De uitslagen waren: ItaliëNederland 0-6 (ZornSijbrands 0-2, AffatatiWiers ma 0-2, BruckBergsma 0-2); Rusland Zwitserland 6-0 (AndreikoGuigard 2-0, KoepemanGedanee 2-0), Gantwarg Augagneur 2-0). Van Lennep weloverwogen analyse rend: „Je weet met zo’n wedstrijd nooit helemaal waar je aan toe bent. Te meer nog omdat de eerste wagen van Martini gereserveerd was voor Elford e Die wordt met de meeste zorgi Maar toen zij uitvielen en toen ook de wagen van Kauhsen en Jost er de brui aan gaf, bleef onze wagen als enige over. En van dat moment af heeft iedereen er aan gewerkt om de wagen heel te hou den.” Voorzichtigheid luidde het devies, dat Graf Rossi zijn coureurs mee gaf, toen Van Lennep en Marko na het uitvallen van Rodriguez met Oliver en Siffert en Bell in de vroege ochtenduren aan de lei ding waren gekomen. Hetzelfde gold voor Attwood en Müller, eveneens rijdend in een Porsche, maar deel uitmakend van Automotieve Engeneering. Van Lennep: „We mochten niet meer forceren, zelfs geen plankgas meer rijden.” Het bleek uit eindelijk de meest verstandige tactiek, die culmineerde in een grandioze overwinning Telstar is nog altijd in onderhandeling met ADO over de verkoop van de verde diger Van Wijngaarden. Verwacht mag worden dat ADO een beslissing neemt di rect na terugkeer van manager Eddie Hart man, die op het ogenblik met het eerste team van ADO in Spanje verblijft. RCH heeft de spelers Ketting en Van Langelaar op de transferlijst gezet, ter wijl de achterspeler Kroes op eigen ver zoek op de lijst is gegaan. Veel gegadigden voor de RCH-spelers, die al te koop ston den, zijn er nog niet geweest. Secretaris Schuytvlot heeft slechts met trainer Rab en De Volewijckers contact gehad. Zij wa ren nieuwsgierig naar de prijs van Piet v.d. Berg. Kennelijk heeft het bedrag dat de secretaris noemde 100.000 - 150.000) hen afgeschrikt. FC Utrecht heeft in geheel Nederland druk geïnformeerd naar de prijzen van spitsen. Bonsink werd benaderd, Muller van Blauw Wit en De Goede van Haarlem. Dat alles tot grote ergernis van de voor zitter van DWS D. Stoop. „Ik denk er hard over om bij de KNVB te protesteren te gen de manier van doen van Bertus Ja cobs (trainer van de FC; Red.) Hij heeft zo langzamerhand met half Nederland gepraat. Zonder dat ook maar de kans be staat dat de spelers, bij wie hij informeer de, aangetrokken zullen worden.” De FC is in tegenstelling tot de woorden van Stoop, wél in onderhandeling met Muller van Blauw Wit. Het wil de vleugelspeler rui len voor doelman Ton de Hoogt. Voorlopig ligt de vraagprijs van Blauw Wit 150.000) nog te hoog voor Utrecht. De FC is ook geïnteresseerd in Fin Seemann van DWS, die niet meer dan veertigduizend gulden zou moeten kosten. De onderhandelingen, die DWS voerde met PSV over Jos Dijkstra, zijn volgens Stoop vastgelopen. Frits Soetekouw van DWS werd afge keurd. Zijn knieën waren niet meer ge schikt voor voetbal. Willem II heeft Jan Bouman (32 jaar) aangetrokken. Bouman (Fortuna Vlaardin- gen) was transfer-vrij. Hij kreeg van zijn club geen contract meer, alhoewel hij dit seizoen nog vijftien doelpunten scoorde. Zondag werd Willem II opnieuw bena derd door stadgenoot NOAD, dat een ge sprek wenste over een fusie in Tilburg. Willem II, dat op zijn standpunt blijft staan dat in een eventueel bestuur van de FC Tilburg drie vertegenwoordigers van Willem II zitting moeten hebben en maar twee van NOAD, weigerde echter. Trainer Frans de Munck is oefenmeester van Lierse SK geworden. Bij deze Belgi sche vereniging stond Joop Brand boven aan de lijst. Brand is echter, zoals bekend, naar Haarlem gegaan. Alleen tussen de 25e en 45e minuut was het spel het aanzien ten volle waard. West- Duitsland had in de 17e minuut uit een directe vrije trap van Netzer de leiding genomen. Enkele seconden voor de rust zorgde Jürgen Grabowski voor de tweede treffer. i

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 12