Bokskampioenschappen overs chaduwd door controverse Schagen-Krijger Miep van Beek was de beste vijfkampster in Duitsland s keer winnaar Roy Schuiten na solovlucht sterk Noordhollands Louis Pfenninger -gast van Pellenaars - leider in Zwitserland Den Hertog voor tweede Muggentrui” bracht Roy Schuiten geluk kampioen Verwijten over en weer niet bevorderlijk voor goede prestaties van de Nederlanders IS Duitsers laten niets aan het toeval over Lubbers wellicht iiii tegen Rondon Winst Hulme Snelle tijdrit van Felice Gimondi II wed- I Niet bevorderlijk Niet zelfverzekerd J MAANDAG 14 JUNI 1971 I Hl ft (Van onze sportredactie) THEO KLEIN der het der 1.65 Steevens z.t., 55. Duyndam 49. nardt respectievelijk vijfde, achtste, Zuid-"-'" ^EF K. v. K-2 0 m): Ange- >nden, !S) op gema- 150 cc de ronde in de ring tegen de Fin Virtanen. Wint de Amsterdamse chauffeur ook deze wedstrijd, dan is hij al verzekerd van een bronzen medaille. Gi- van kilo- VOETBAL. Atletico de Madrid en Sevilla hebben zich geplaatst voor de halve finales van het toernooi om de Spaanse voetbal- beker. Atletico won met 4-0 van Real So- ciedad uit San Sebastian. Sevilla verloor zondagmiddag met 0-1 van San Andres de Barcelona, maar had de eerste wedstrijd met 2-0 gewonnen. 100 m. ver- Quo Ned.) Jaa- reter: ;rand, Dahl- sr: ïlder- r-v.d. an de l ron- van >nden. Iwits.) 1. Ja- iede gche- -Ver- me- .05,0; .08,3; neter Wit 12,7; 100 Ti- I Al- ihusz jon- t IJ) Bert ‘Islag loten Bree elien rslag 1.07,0 cord) D; 2. imel) .11,3. 9: 1. lenk ZZC) Het algemeen klassement is: 1. Dierickx 18 uur 27 minuten en 13 seconden, 2. Bracke 18.27.53, 3. Mortensen 18.27.54, 4. Verbeeck 18.28.49, 5. Van Roosbroeck 18.28.54, 6. Zoetemelk 18.29.01, 7. Schutz z.t., 8. De Witte z.t., 9. Ocana z.t., 10. Van Impe 18.29.21, 17. Dolman 18.40.11. ONTARIO De Nieuwzeelander Denis Hulme heeft in Ontario de eerste Canam- race van dit seizoen gewonnen. In totaal worden er tien wedstrijden gehouden, die gedoteerd zijn met een miljoen dollar. Hulme, die reed met een MacLaren M8F, verdiende door zijn overwinning, de 32ste voor de stal MacLaren, 13.000 dollar. Ex- wereldkampioen Jackie Stewart viel uit, maar incasseerde toch 2600 dollar, omdat hij in de training het snelst was geweest. den zo langzamerhand misselijk van het gezemel over de leiding. Er wordt meer gesproken over het conflict met Schagen dan over de wedstrijden. Schagen: „Daar om wil ik nu toch zo gauw mogelijk weg. Ik wacht alleen nog op de wedstrijd van Van Eek (vanavond), want als ik eerder vertrek, dan wil hij met me mee. En dan zijn we nog verder van huis.” Ook Rinus Krijger, die zijn werk van de laatste maanden door deze problemen ver loren ziet gaan, wil geen maatregelen ne men voordat de laatste Nederlander zijn wedstrijden er op heeft zitten. Krijger: „Maar als dat gebeurd is, wil ik een hartig woordje met het bondsbestuur spreken. Ik heb nog geen contract getekend. En dat zal ook niet gebeuren voordat het bestuur aan mijn wensen tegemoet komt. Er zul- Einduitslag: 1. Nederland 18.819 punten, 2. West-Duitsland A 18.687 punten, West-Duitsland B 17.207 punten. ede op jureur n Jan >ij hij rmans boom len maatregelen genomen moeten worden om te voorkomen dat situaties zoals nu met Schagen zich in de toekomst niet meer voor kunnen doen. Daarnaast zal de ploeg in het vervolg door de bondscoach en niet door de technische commissie samenge steld moeten worden.” De uitslag van de wedstrijd is: 1. Gi- mondi (Ita.) 77,520 km in 1 uur 59 minuten en 59 seconden (gemiddelde snelheid 38,765 km/u.), 2. Boifava (Ita.) 2.01,43, 3. Gösta Pettersson (Zwe.) 2.01,53, 4. Moser (Ita.) 2.04,32, 5. Thomas Pettersson (Zwe.) en Houbrechts (Bel.) 2.05,44. (Van onze sportredactie) GUMMERSBACH. De vijfkampinter- land tussen Nederland en de Duitse A- en B-ploeg de traditionele derde, Frank rijk, ontbrak had de omstandigheden niet mee. Zaterdag stroomde in het lande lijke Gummersbach de regen zo hard, dat men de wedstrijden tot zondag moest uit stellen. Het gevolg was, dat de vijftien deelnemende atletes gisteren alle num mers moesten afwerken en weer waren sen. van Leeuwen uit Haarlem trok zich met een vijfde plaats goed uit de slag. De uitslag: 1. N. Rinkel, Aalsmeer, de 66 km in 1.38,12; 2. S. Butter, Alkmaar; 3. J. Steur, Volen dam; 4. T. Zijerveld, De Kwakel; 5. H. van Leeuwen, Haarlem. De Zwanenburger Jimmy Kruunenberg werd negende en Cor de Looze uit Haarlem tiende. Bij de aspiranten zegevierde W. Tigge- laar uit Zaandam in 50.19 over de 33 km. De Badhoevedorper Jaap Meyer werd vierde en de Zwanenburgers Cees Groot, Fred Verlinden, Ruud Verbeek en Ton Ber nard! respectievelijk vijfde, achtste, ne gende en tiende. «„„j lum)129 km in 3.10.01; 2. Trijnko Buurmeijer Het kamni~5’'schap van Zu’d-"-' '"'d 1 s jan Pnoiman (vendam) zaterdag op een parcours nabij Zuidlan-4 verreden, kwam bij de amateurs op naam van Sjef v.d. Burgh uit Berkel. Hij bleef in de sprint baas over zijn vluchtmakkers Cees v.d. Meyde (Puttershoek) en Leen Booze (Brielle). Zijn tijd over de 132 km. was 3.07.57. Hans Steekers uit Noord wijk- erhout kwam op de zevende plaats en de Hillegommer Rhett van Trigt finishte als ;t vo- >pont- eilijk- en de >p de Slechts één van de vijf juryleden gaf deze ronde op naam van de Deen, die ook in de laatste drie minuten vergeefse po gingen deed om zijn achterstand in te lo pen. Woensdag komt Koopmans in de der- (Van onze wielermedewerker) WIERINGEN. De Zandvoortse wieler- amateur Roy Schuiten, dit seizoen heel goed op dreef en reeds driemaal triomfa tor van een koers, heeft zondag op een par cours in de omgeving van Wieringen be slag gelegd op het provinciaal wegkam- nioenschan van Noord-Holland. En dit ver diend. Met nog bijna twintig kilometer te fietsen begon Schuiten aan een soloren, bracht het tot een voorsprong van meer dan een halve minuut en hield van die winst voldoende over om zich vijf fel ja gende achtervolgers van het lijf te hou den. Het succes voor de Haarlemse wie lerclub „De Kamnioen,” waarvan Roy Schuiten lid is, werd met een zesde plaats van Ron Smit en een achtste van Jan Jan sen gecompleteerd. In de eerste ronde van dit snel gereden kampioenschap deden zich twee fikse val partijen voor en daardoor werd de hoofd macht tot zo’n veertig man gedecimeerd. De Haarlemmer Piet Neeskens kon zich daarin door het hoge tempo niet handha ven, terwijl zijn stadgenoot Ted Blom in het verleden al eens tweemaal eerder Noordhollands kampioen door een lekke band van zijn winstkansen werd beroofd. Met nog bijna acht rondes van 2500 me ter in het verschiet waagde Roy Schuiten zich aan een solovlucht en bracht het daar mee tot een voorsprong van 35 sec. Toen gingen Ben Jurrfaans, Rink Cornelisse, Ge rard Kamper, Sjaak Schuitemaker Ron Smit tot de tegenaanval over. Zij liepen tamelijk snel op de stijlvolle Zandvoorter in, maar kregen hem toch niet meer te pakken. Met inspanning van al zijn krach ten wist Schuiten uit de greep van zijn Voorzitter van die technische commissie isWilly Schagen. Maar niet meer voor lang. De Amsterdammer wil direct na zijn terugkeer alle bondsfuncties neerleggen. Dat is dan het voorlopige resultaat van het als modder zo doorzichtige beleid van de NBB: Rinus Krijger, een zeer bekwaam trainer met een ervaring van vijfentwin tig jaar, die er na drie maanden al meer dan genoeg van heeft, en een nuttig kader lid als Willy Schagen, die zich al vast voornam om zich van nu af aan alleen nog met zijn eigen club te bemoeien. Dat alles was niet bepaald bevorderlijk voor de boksers. Er kan echter niet ge steld worden, dat de verliezen van de Ne derlanders daardoor veroorzaakt werden. Daarvoor was het verschil tè groot. De 20-jarige Ton Visser uit Helmond en zwaarweltergewicht Stan van den Dries- sche (Rotterdam) stonden bij elkaar pre cies acht minuten in de ring. De onerva ren Visser (28 wedstrijden) had tegen de Armeense student Suren Kazavian grote moeite om op de been te blijven. Drie maal gaf de Oostduitse scheidsrechter Woolf hem acht tellen verplichte rust al vorens het ongelijke gevecht in het voor deel van de hardslaande Rus (97 wedstrij den, waarvan 90 gewonnen) te beëindigen. Stan van den Driessche kon zich nóg snel ler om gaan kleden. Na een veelbelove- de start, hij haalde zijn Ierse tegenstander Patrick Doherty in de eerste minuut neer, ging hij 20 seconden voor het einde van de eerste ronde knock-out op een links rechts combinatie van de 23-jarige Ierse monteur. Ruud Koopmans kon het leed in de voorlaatste partij van de avond tegen de geroutineerde Norgard (200 wedstrijden) aanmerkelijk verzachten. De tweevoudige kampioen van Nederland nam in de eerste ronde een flinke voorsprong door de aan vallen van de Deen met links-rechts-com- binaties uitstekend te counteren. In de tweede ronde kon de achtentwintigjarige Norgard, die in Madrid met een medaille afscheid had willen nemen van de wed strijdsport, zijn gevaarlijke rechtse hoek wat vaker in stelling brengen, maar dat was bij lange na niet voldoende om Koop mans in gevaar te brengen. AMSTERDAM Er bestaat een goede kans dat de Nederlandse bokser Jan Lub- bres op 15 juli een titelgevecht zal leve ren tegen de wereldkampioen in de half- zwaargewichtklasse, de Venezolaan Vicen te Rondon. Lubbers heeft deze aanbieding gekregen via de matchmaker Rühling in Zandvoort, maar behoeft nog de toestem ming van de Nederlandse Boksbond voor dit gevecht, dat eventueel in Caracas of Porto Rico zal plaats vinden. MADRID. Ruud Koopmans heeft met zijn puntenoverwinning op de Deen Wagn Norgard, geen einde kunnen maken aan de grafstemming, die er bij de Nederland se afvaardiging in Madrid in het afge lopen weekend is gaan heersen. De oor zaak van deze onaangename situatie is de aanwezigheid van de Amsterdamse oefen meester Willy Schagen in het hotel van de Nederlandse ploeg. Schagen, zelf eens coach bij de Europese kampioenschappen in Oost-Berlijn (’65) en Rome (’67), maak te de trip naar Madrid op eigen gelegen heid om het internationale debuut van zijn leerlingen Ton van Eek en Ruud Koopmans te kunnen meemaken. De gel den voor deze reis werden op initiatief van de vader van Van Eek in Amsterdam bijeengebracht. Schagen: „Ik had me al helemaal bij de verkiezing van Krijger als de nieuwe bondscoach neergelegd (de verzamelde boksinstructeurs kozen eind maart voor Krijger. Schagen kwam toen met klein verschil op de tweede plaats - red.). De vader van Ton van Eek wilde echter graag dat ik met zijn zoon mee zou gaan. En hij heeft daar een geslaagde actie voor gevoerd.” Om moeilijkheden te voorkomen ver zocht men het hoofdbestuur van de NBB Schagen als hulptrainer aan de equipe toe te voegen. De verantwoordelijke heren van de boksbond, die (op een enkele uitzon dering na) toch al niet uitblinken door zelfverzekerd optreden, vonden het aan vankelijk een uitstekend voorstel. Later kwam men daar echter, voornamelijk om dat Rinus Krijger er weinig voor voelde, op terug. Wat niet weg nam dat er via het bondsbureau toch voor werd gezorgd dat Willy Schagen „als toerist” met de ploeg mee kon vliegen en in hetzelfde hotel logeerde. Daarmee had het bondsbestuur de grondslag gelegd voor een conflict tussen Rinus Krijger en Willy Schagen, een duo dat elkaar voorshands toch al niet zo best ligt. Hoewel de Amsterdammer, trainer van de school Bisschop, een verre van provocerende houding aannam („ik heb zelfs aangeboden om als helper bij de ring te fungeren. Het is nooit bij me op gekomen om me hier in Madrid nog als trainer op te dringen”), waren irriterende punten natuurlijk gauw gevonden. Rinus Krijger, de eerste krachtige bondstrainer sinds jaren, ergerde zich aan de „vreemde eend”, die volgens hem voornamelijk Ton van Eek zou indoctrineren. Krijger: „Ik heb er niets op tegen dat Schagen op eigen kosten naar Madrid komt. Maar hij moet zich niet bij de jongens opdringen. Het is in het verleden voldoende bewezen dat er geen twee man tegelijk aan het roer kun nen staan.” Gistermorgen volgde tenslotte de onver mijdelijke explosie, toen chef d’équipe Geer Janssen Schagen op aandringen van Krijger verzocht om zich niet meer met de Nederlandse boksers te bemoeien. Schagen: „Het was of ik een klap in mijn gezicht kreeg. Ik heb me hier expres de kleinste getoond om niet in moeilijkheden te raken en nu krijgen we dat. Het is dat ik op zondag niet kan boeken, anders was ik vandaag nog direct teruggegaan.” Maar niet alleen Schagen, ook de boksers wor- -I (Van onze wielermedewerker) I I WIERINGEN De 20-jarige Zandvoortse kantoorbediende Roy Schuiten, mo- |i menteel als militair in Wezep gelegerd, is zondag in de witte trui van de Haar- 5 lemse „Muggenronde” wegkampioen van Noord-Hollandgeworden. Vijf jaar eerder i> werd Jan v. d. Horst in ditzelfde truitje nationaal wegkampioen en Roel Snijder 5 had het om zijn schouders toen hij een paar jaar terug het provinciaal kampioen- schap op zijn naam bracht. En nu heeft het ook Roy Schuiten geluk gebracht. Na in 1968 als nieuweling maar liefst zestien open koersen te hebben gewonnen, moest Roy Schuiten het jaar daarop bij de amateurs aan de slag en kon het toen ;l mede door een sleutelbeenbreuk niet tot een triomf brengen. Het vorige seizoen wist hij drie koersen te winnen, waaronder het kampioenschap van Haarlem. En dit seizoen is Schuiten al aan zijn vierde overwinning toe. „Ik fiets op het ogen- blik goed”, merkte Roy tevreden op, „en met deze provinciale titel ben ik natuur- I; lijk in mijn nopjes. Van mijn commandant in dienst mag ik elke middag trainen I; en ik krijg ook verlof om aan koersen mee te doen. Daarom wil ik woensdag in de I s Ronde van Wezep, die rond onze kazerne wordt verreden, goed voor de dag 5 komen”. Aanvankelijk zag het er in het Noordhollands kampioenschap met de f winstkansen van Roy Schuiten niet zo best uit, want hij was in het begin door een 5 valpartij achterop geraakt en moest hard jagen om weer aansluiting bij de hoofd- |l macht te verkrijgen. Ho- )0 cc mter)- >00 cc (Van onze sportredactie) MADRID. Dat de Duitsers bij het I I organiseren niets aan het toeval overla- I ten, is bekend. De Duitse BoksbondI I spant wat dat betreft echter de kroon. I I Hij zond tien deelnemers naar de Euro- I pese titelstrijd. Met elkaar souperen zij j echter nog niet de helft van de totale kosten op. Want „met het oog op del; Olympische Spelen" heeft men daar maar liefst dertien bondsofficials aan I 1 toegevoegd, van wie er vijf alleen mee- I gingen om de kandidaten voor MünchenI te observeren. I De Duitse Bond heeft tot nu toe wei- I I nig plezier gehad van al die inspan- I ning (de voorbereidingen van de boks- ploeg voor de Olympische Spelen kost I 1100.000 D-mark). Vijf leden van hun I; ploeg zijn al in de eerste ronden uit- I geschakeld. Alleen zwaargewicht Pe- i ter Hussing voldeed aan de verwachtin- I 1 gen door in zijn eerste wedstrijd de Roemeense titelverdediger Ion Alexes i I J uit te schakelen. Als verzachting voorI het geringe Duitse cucces mag mis- J schien de blessure van de enige West-!; Iduitse Europese kampioen Günter Mei- Ier dienen, die noodgedwongen als toe- schouwer in Madrid aanwezig is. Maar niet alleen de Duitsers hebben I kapitalen over voor een gouden boks- I medaille. Ook Japan verwacht veel vanI I zijn lichte boksers. De Japanse Boks- I i bond stuurde daarom een groep „spion- i i nen” naar Madrid, die de verrichtingen van de Europese favorieten op de film vastlegt. IfVVVVVVUVWVVVVVVVVVVVIRMMMfVVVWVVVVVVWVVWVVVW tiende. Bij de aspiranten legde Gerard Looyestein uit Noordwijkerhout beslag op een eervolle tweede plaats. In de „klassieke” ronde van Midden-Ne- derland voor nieuwelingen ging de Haar lemmer Cor de Looze als vierde over de eindstreep. Zijn stadgenoot Hans van Leeu wen werd vijftiende. De Heemskerkse amateur Lies de Vries werd vijfde in de ronde van Haaksbergen. NOORD-BRABANT (Lierop)L Theo van der Loo( Weert) 130 km In 3 uur en 56 sec; 2. op 41 sec. Wim van Helvoirt (Tilburg); 3. op 46 sec. Jan Spetgens (Someren. OVERIJSEL (start en finish op de Lemeler- berg): 1. Fred Niemeyer (Hengelo), 120 km in 3 uur 23 min. en 18 sec.; 2. Wim Albersen (Wier- den) z.t.; 3. Jan Lenferlnk (Geesteren) z.t. Uit de kopgroep van twaalf renners ging Hennie Kuiper als eerste over de streep, maar hij werd door de jury gediskwalificeerd, aangezien hij langs het parkoers materiaal had aangenomen op een plaats, waar dat niet was toegestaan. ZEELAND (Waterlandskerkje)1. Kees Bal (Kwadendamme) 137,5 km in 3 u. 32 min. 43 sec.; 2. Johan Westerweele (St. Anna ter Muiden); 3. Tolne van Bunder (IJzendijke). FRIESLAND (Ter Idzaard): 1. Jo de Boer (Westergeest) 120 km in 2 uur 42 min. 16 sec.; 2. Gerrit Hoekstra (Dokkum) z.t.; 3. Max van der Klooster (Drachten) z.t. GELDERLAND (Druten)1. Arie Hassink (Neede 132 km in 3 uur 9 mln. 7 sec.; 2. John Cornelissen (Nijmegen) z.t.; 3. Albert Scheffer (Zelhem) z.t. GRONINGEN (Veendam): 1. Jan Bakker (Ste- - - (Veendam) 3.10.Ö6; 3. Jan Poelman (Veendam) t ojucnte (Sleen): 1. Albert Hulzebosch (Nije- veen) de 120 km in 2.46.31; 2. Jans Vlot (Wanne- perveenj z.t.; 3. Piet Kleine (Hollandseveld) z.t. UTRECHT (Vleuten): 1. Arnold Voogt (Scher penzeel) de 130 km in 3.20.8; 2. John Meijer (Utrecht) op 37 sec.; 3. Gijs Nederlof (Moarsen) z.t. LIMBURG (Brunssum)1. Wim Kelleners (Born) 3.02.14; 2. Hary Beurskens (Tegelen) op 50 seconden; 3. Huub Dohmen (Rothem) op 156. CASTROCARO TERME Félice mondt heeft zondag de grote prijs Castrocaro, een tijdrit over ruim 77 meter, gewonnen. Hjj had 1 minuut en 44 seconden voorsprong op Davide Boifava en bijna twee minuten op Gösta Pettersson, de winnaar van de Giro. BRIGHTON. Fedor den Hertog heeft voor de tweede maal in zijn carrière de ronde van Engeland voor amateurs ge wonnen. Zijn landgenoot Jan Aling werd winnaar van de twaalfde en laatste etap pe van Bognor naar Brighton (125 kilo meter) in drie uur en 29 seconden. Fedor den Hertog is de eerste nlet-Engelse ren ner die de ronde van Engeland twee keer heeft gewonnen. Den Hertog heeft in de laatste twee etappes de aanvallen, die vooral van Franse zijde kwamen, kundig afgeslagen. Maar zaterdag namen zijn tegenstanders blijkbaar genoegen met de overwinning van de Nederlander, want toen Den Hertog na 43 km een lekke band kreeg, probeer den alleen de Engelsman Clarke en de Tsjech Skorepa van zijn oponthoud te profiteren. Halverwege de etappe van 125 km ont stond er een kopgroep van vijf renners, van wie Jan Aling in Brighton de eind sprint won. Eindklassement: 1. Den Hertog 43.45.07, 2. Duchemin (Fra) 43.47.40, 3. Fuchs (Zwi) 43.51.34, 4. Oosterhof 43.51.45, 5. Prchat (Tsj.) 43.52.16, 6. Hrazdira (Tsj) 43.52.45, 7. Edwards (G.Br) 43.53.00, 8. Hava (Tsj.) 43.53.40, 9. Smolik (Tsj) 43.54.25, 10. Ro ques (Fra) 43.55.02. Ploegenklassement per ploeg: 1. Neder land 131.03.42, 2. Tsjechoslowakije 131.09.38, 3. Frankrijk 131.16.04. WENEN. De ronde van Oostenrijk is dit jaar een volledig binnenlands succes geworden. Humenberger, Mitteregger en Steinmayr, nog weinig opvallend in Olym- pia’s ronde van Nederland, legden in deze volgorden beslag op de eerste drie plaat sen in het eindklassement. In tegenstelling tot enkele jaren geleden (Wagtmans, Schepers, Den Hertog, De Koning) konden de Nederlanders dit keer geen domineren de rol spelen. De Hoogezander Frits Schür was de beste oranjerijder. Hij ein digde als zesde in de totaalrangschikking met een achterstand van 7 min. 29 sec. op Humemberger. Jo van Pol werd zevende, Kees Priem 22e en Juul Bruessing 43e. Priem won wel het puntenklassement, vóór Humenberger en Schür. In het ploe genklassement eindigde Nederland als vierde. Hilly de Lange-Gankema is weer terug op het toneel van de topatletiek. Haar schema’s voor de training zijn welis waar nog steeds gebaseerd op aanwijzin gen van Wil Westphal, daterend uit de Mexico-tijd, maar haar prestaties zijn op vallend. Op het verspringen heeft zij vrij wel niet getraind en toch verwezenlijkte ze tijdens de interland 5.93 meter op dit nummer, waarmee ze derde werd achter Edda Schmiedel (6.04) em Ella Hoogen- doorn-Deurlo (evenals Hilly de Lange 5.93 in de tweede poging). De gedetailleerde uitslagen zijn (achtereenvolgens horden, kogelstoten, hoogspringen, springen, 200 m. en puntentotaal): 1. Miep van Beek (Ned.) 13.9 - 12.61 - 1.71 - 5.74 - 25.1 4865; 2. Karen Mack (Wdl.. A) 14.4 - 13.08 - 1.68 - 5.85 - 25.3 4805; 3. Mieke Sterk (Ned.) 13.7 - 11.00 - I. 65 - 5.89 - 24.6 4801; 4. Karin Schallau (Wdl. A) 14.2 - 12.76 - 1.59 - 5.70 - 25.5 4664; 5. Edda Schmiedel (Wdl. A) 14.8 - II. 81 - 1.59 - 6.04 - 25.6 4624; 6. Ursula Leuschner (Wdl. B) 14.3 - 10.62 5.63 - 25.0 4594 7. Mary van de Raadt (Ned.) 14.8 - 11.51 - 1.71 - 5.75 - 26.2 4578; 8. Hilly de Lange (Ned.) 14.2 - 9.89 - 1.62 - 5.83 - 25.2 4575; 9. Ella Hoogen- doorn (Ned.) 14.8 - 10.93 - 1.53 - 5.93 - 26.0 4407. de weersomstandigheden verre van ideaal Dat Nederland zoals in de drie voorgaan de jaren de zege behaalde, was voor het grootste deel te danken aan het ontbreken van Duitslands beste vtffkampsters Heide Rosendahl, die ooit 5398 punten verzamel de, en Heidi Schüller, die beiden moesten aantreden in een interland tegen Roe menië. In het persoonlijk klassement zegevier de de Amsterdamse Miep van Beek, die met haar totaal van 4865 punten ruim de Helsinki-limiet passeerde. Zij is pas nu van het gesukkel met blessures en bloed armoede af en was bijzonder verheugd over de persoonlijke records, die zij behaal de bij het kogelstoten (12.61 meter) en het hoogspringen (1.71 meter). Mieke Sterk werd enigszins verrassend derde achter Karen Mack, die onlangs in Barcelona over de 4900 punten-grens reikte, maar vorig jaar in Uden met twee punten ver schil de mindere bleef van Mieke Sterk, die door stijve spieren en slecht weer niet de juiste cadans vond. De Haarlemse atlete Mary van Raadt is teruggekeerd op het plan van Nederlands hoogspringtop. Zij deelde in Gummersbach de eerste plaats op dit nummer met Miep van Beek, 1.71 meter en legde daarmee de basis voor een zeven de plaats in de eindrangschikking met een totaal van 4578 punten. Haar kogelstoten (11.51 meter) en verspringen (5.75 meter) vertonen ook duidelijk een opgaande lijn. Verrassend was de afgang van Karen Mack bij het hoogspringen. Door een val die zij vroeg in het seizoen gemaakt heeft en waarvan ze nog steeds hinder onder vindt, kwam ze niet hoger dan 1.68 me ter, 14 cm. onder haar persoonlijke re cord. achtervolgers te blijven. Als een sterk en verdiend kampioen snelde hij na zijn krachtenslopende soloren over de eind streep. De uitslag: 1. R. Schuiten, Zandvoort, de 132 km in 3.05.31; 2. B. Jurriaans, 3. R. Cornelisse, beiden Amsterdam; 4. G. Kam per, St. Pancras; 5. S. Schuitemaker, An- dijk; 6. R. Smit, Haarlem; 7. M. Pronk, ’t Zand; 8. J. Jansen, Haarlem; 9. P. van Stralen, Heerhugowaard; 10. Th. Smit, Halfweg. In de kampioensrace van de nieuwelin gen wisten vijf renners een voorsprong van meer dan één minuut bijeen te fiet- De Aalsmeerder Nico Rinkel bleek hen de snelste finisher. Hans van LENZERHEIDE. De 27-jarige Louis Pfenninger heeft gisteren voor het eerst sinds 1968 weer voor een Zwitserse etap- pe-overwinning in de ronde van Zwitser land gezorgd. Hjj legde de vierde etappe, een tijdrit over 7 km. op de steile flanken van het gebergte tussen Obervaz en Len- zerheide, af in 17 min. en 54 sec. Zijn Ne derlandse ploeggenoot Wim Schepers (in deze ronde zijn de Zwitsers in buitenland se ploegen ondergebracht) werd tweede met een achterstand van 14 sec. Louis Pfenninger, de jongere broer van de zes- daagse-ster Fritz, nam tevens het leiders- tricot over van de Italiaan Caverzasi. De tweede en derde etappe leverden Belgische overwinningen op, respectieve lijk voor George Pintens (die in de eind sprint vier seconden winst boekte) en Ro ger de Vlaeminck (snelste van een kop groep van vijf renners). De beste Neder lander in het algemeen klassement is Wim Schepers, die ruim anderhalve minuut achterstand heeft op Pfenninger. Wim Prinsen is tiende op bijna twee en een halve minuut. Tweede etappe: 1. Pintens 150 km. in 4 uur, 12 min. 26 sec.; op vier sec.: 2. Ro ger de Vlaeminck (Belg.), 3. Krekels (Ned.) 4. Karstens (Ned.), 5. Caverzasi (It.), 6. De Koning gevolgd door het grote peloton in dezelfde tijd. Derde etappe: 1. De Vlaeminck 2.33.27, 2. Pintens z.t., 3. Pfenninger z.t., 4. Poppe (B.) z.t., 5. Colombo (It.) z.t., 6. Janssens (B.) 2.33.54, 7. Prinsen z.t., 11. Schepers 2.34.51, 24. Krekels 2.37.17, 25. Karstens 2.37.21, 35. De Koning 2.39.14, 47. Holst 2.42.05, - J 2.53.08. Tijdrit: 1. Pfenninger 7 km. in 17 min. en 54 sec., 2. Schepers 18.08, 3. Poppe (B.) 18.11, 4. Bitossi (It.) 18.31, 5. Pintens 18.33, 12. Prinsen 19.18, 14. Krekels 19.20, 31. De Koning 20.03, 33. Karstens 20.08, 49. Stee vens 21.34, 53. Duyndam 22.16, 54. Holst 22.20. Algemeen klassement na vier etappes: 1. Pfenninger 11.34.35; 2. Poppe op 17 sec., 3. Caverzasi op 18, 4. Pintens op 35, 5. De Vlaeminck op 57, 6. Colombo (It.) op 1 min, 7. Vifian (Zwits.) op 1.33, 8. Schepers op 1.38, 10. Prinsen op 2.26. Frans Verbeeck heeft gistermiddag zijn derde ritoverwinning in de ronde van Lu xemburg behaald. André Dierickx, die za terdag won, bleef op de eerste plaats in het algemeen klasseent met een voor sprong van 40 seconden op Ferdi Bracke. Verbeeck had gisterochtnd ook gezege vierd. Zoteemelk werd tweede.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 15