P T reinmachinist Rode Kruis wil eigen identiteit bewaren Dolle rit in winkelstraat BEJAARDE RIJDT TWAALF BADGASTEN AAN Juristen verdiepen zich in politieke overeenkomst NAVO-STATUSVERDRAG VOL DUBBELZINNIGHEID Unieraad achter CHU-top I voorbarig beschuldigd ©OW W rinus no[T p BETOGINGEN VOOR WEHRMAN EN WAVER JAN van der PIGGE i 1 I AANSTEKERS i Motie tegen H. Kikkert: 1 stem tegen Tweetal roofde arrestanten 5 mille van hulp voor Pakistan Man verdrinkt bij poging zoon te redden Agenten leverden gevecht met 2 NIET IN OVERKOEPELENDE ORGANISATIE RECHTER TRADITIE CONSEQUENTIE MAANDAG 14 JUNI 1971 K.W. RONSON DUNHILL DUPONT CARTIER GEEF VADER EEN AANSTEKER V erwijt aan officier van Justitie: GROTE HOUTSTRAAT 81 HAARLEM SCHADEVERZEKERINGEN: r Met ADVERTENTIE uw assurantieman weef er MEER van! HELVETIA ONGEVALLEN AMSTERDAM. Zeven politiemannen hebben zaterdagnacht op de Prinsengracht I in Amsterdam een gevecht met een 21-ja rige elektricien en diens 17-jarige broer, een autospuiter, moeten leveren, voordat zij het tweetal konden arresteren. Drie agenten werden lichtgewond. Rond 700 mensen hebben zaterdag- rniddag in Den Haag gedemonstreerd voor vrijlating van de Haagse dienst plichtige Rinus Wehrmann, die door de krijgsraad tot twee jaar gevange nisstraf is veroordeeld omdat hij weigert zijn haar te laten knippen. Aan het einde van de betoging deelde het Tweede-Kamerlid Vrolijk (PvdA) op het Malieveld mee, dat de Tweede- Kamercommissie voor Defensie dins dag met minister Den Toom een ge sprek zal hebben over de zaak-Wehr- mann en over de haardracht van mili tairen. Een deel van de demonstran ten stelde zich vervolgens op voor een demonstratie voor vrijlating van de Amerikaanse deserteur Ralph Waver. der Heide uit Apeldoorn is in de nacht van zaterdag en zondag verongelukt, toen hij uit een auto werd geslingerd die was gaan slippen en enkele malen was omgeslagen. De bestuurder van de auto liep geen letsel op. SITTARD. De 3-jarige Lilian Limpers uit Limbricht is zaterdagavond omgekomen toen het kind uit de auto van haar ouders werd geslingerd, doordat deze op een andere auto botste. De moeder is ernstig gewond. DEN HAAG. Zondag is de 9-jarige Jacque line Brokke uit Voorburg bij een auto- ongeluk onder Bodegraven ernstig ge wond en korte tijd later in een zieken huis overleden. Het meisje werd uit de auto van haar ouders geslingerd, die na een inhaalmanoeuvre was gekanteld. ZEVENAAR. In Duiven is zondagavond de 21-jarige H. Arends uit Didam, op zijn brommer frontaal tegen een perso nenauto gereden. De man was op slag dood. HEERHUGOWAARD. De 19-jarige J. Kui pers uit Slootdorp is in de nacht van vrijdag op zaterdag bij een autobotsing in Heerhugowaard omgekomen. Hij zat in een auto die met grote snel heid op de linkerweghelft rijdend tegen een vrachtauto botste. Drie mede-inzit- tenden liepen verwondingen op. Eén van hen is in levensgevaar. In de discussie rond Waver speelt ook de Nederlandse traditie van een gastvrij land te zijn voor politieke vluchtelingen een woordje mee. Maar de laatste jaren is die traditie in ons vreemdelingenbeleid be paald niet waar gemaakt. Sinds 1 januari 1968 zijn corca 500 Tsjechen aan onze grens BRESKENS. Zaterdag is de 2V2-jari- ge Maria Straus uit Gronau (Duitsland) in een vijver in Breskens verdronken. MEVROUW MR. J. SOETENHORST— DE SAVORNIN LOHMAN I eei W< dei Pa kis del W< sta zw 00, ge: no eei ny ra< 1 Mj scl sic on wa Tii Baarn wezen vervolgens de plaats aan van het kistje waarin het geld oorspronkelijk zat. Zij hadden dit in de Nijkerkervaart gegooid. Duikers slaagden erin het kistje, waarin nog een fors bedrag aan cheques bleek te zitten, boven water te halen. Onze Vreemdelingenwet en de Uitleve ringswet geven hiervoor een uitwerking, geënt op de overeenkomst van Genève ter regeling van de positie van politieke vluch telingen. Daarin wordt uitdrukkelijk be paald dat vreemdelingen die uit gegronde vrees voor vervolging wegens hun ras, godsdienst, nationaliteit, hun behoren tot een sociale groep, of hun politieke over tuiging, niet naar hun eigen land wensen terug te keren, aanspraak kunnen maken op de status van politieke vluchtelingen. Als de minister van Justitie die aanspraak erkent, vindt geen uitlevering plaats (Door onze juridische medewerkster) LEIDEN De strfjd van Ralph Waver om in Nederland te mogen blijven is in een beslissend stadium. Een jaar geleden deser teerde deze Amerikaan om politieke rede nen de oorlog ip Vietnam van het schip, waarop hy als militair dienst deed, in Rotterdam. Deze week moet de president van de Haagse rechtbank uitspraak doen in een kort geding van Waver tegen de Nederlandse staat. De Amerikaan werpt Nederland voor de voeten een onrechtma tige daad te begaan als uitvoering wordt gegeven aan het besluit van de minister van Justitie. Deze wil Waver overleveren aan de Amerikaanse militaire autoriteiten. De kernvraag bij het kort geding en bij het besluit van de minister is de al of niet toepasselijkheid van het NAVO-statusver- drag. geweigerd. Motief: het ontbreken van een geldig reisdocument. Een tamelijk formeel standpunt, gezien de situatie in Tsjecho- Slowakye. Van de 171 Portugese aanvragen voor een verblijfsvergunning .om politieke‘re denen, hadden er de laatste jaren maar 94 succes. Zo’n verblijfsvergunning kan ook weer worden ingetrokken. Kortom, de Ne derlandse regering is karig met het erken nen van de status van politieke vluchteling. De voornaamste reden is dat een dergelijke erkenning een politiek oordeel inhoudt over het land waaruit de man is gevlucht. En behalve de minister van Justitie heeft hier ook de bewindsman van Buitenlandse Za ken verantwoordelijkheid. Het is ook moei lijk te bepalen of iemand werkelijk poli tieke motieven heeft voor zijn „vlucht”. De Nederlandse staat heeft dan ook in Wavers geval allerlei argumenten aangevoerd om zjjn politieke motieven te ondergraven. In het dashboardkastje vond de politie een bedrag van 4725 gulden in Nederlands geld en duizend marken. De daders, een 22-jarige en een ,18-jarige inwoner .uit AMERSFOORT. De Amersfoortse po litie heeft zondagavond twee mannen ge arresteerd die eerder op de avond de op brengst van de Pakistan-actie uit de Sint- Jansbasiliek in Laren ontvreemd hadden. Na een achtervolging, waarbij de auto van de dieven werd klemgereden, spron gen de mannen met getrokken pistolen uit hun wagen en vluchtten opnieuw. Zij wer den echter spoedig gegrepen. WERKENDAM. De 48-jarige heer H. Wordrager uit Wilrijk (België) is zon dag uit het water van de Sleewijkse ha ven in Werkendam gedregd. De man, die ’s avonds omstreeks kwart voor twee op zijn vakantiejacht, dat in deze haven ligt, was thuisgekomen, moet daarna te water zijn geraakt. (Van onze parlementaire redaktie) Tegen mr. Kapteyns redenering zjjn be denkingen aan te voeren. De Haagse recht bankpresident mr. Slotemaker wees op de zitting van vorige week op een wonder lijke consequentie van de redenering. Als men een meter op ander grondgebied zou staan, zou men al het NAVO-statusverdrag buiten werking hebben gesteld? Prof. Kap- teyn beaamt zonder meer dat dit „gat” in het verdrag zit. Een opvulling lijkt mogelijk door te stel len dat het hier toch gaat om de bedoeling van het verdrag. Maar dat is iets waarmee de rechter voorzichtig moet zijn. Het NAVO-statusverdrag wijkt immers af van de overeenkomst van Genève over de status van politieke vluchtelingen. Omdat het een speciale regeling bevat, heeft het NAVO- statusverdrag voorrang op die overeen komst. Maar dat betekent wel, dat de re gels ervan zeer strikt moeten worden uit gelegd. Deze hindernis kan weer worden over wonnen door het moment waarop de deser tie werd begaan, bepalend te achten voor de toepassingsmogelijkheid. Men kan dan verder redeneren dat de werking van het verdrag herleefde zodra Waver terugkwam in Nederland. Twintig jaar nadat dit verdrag is ge sloten staat het ineens in het centrum van de belangstelling. Een reeks juristen is zich in dit bij uitstek politieke verdrag gaan verdiepen. Daarbij blijkt het lancunes, on duidelijkheden en dubbelzinnigheden te be vatten. In het volkenrecht is dat geen on bekend verschijnsel. Politici stellen een verdrag op en later moeten juristen te hulp komen, als het moet worden tbegepast. De bedoeling van het verdrag is in de eerste plaats om de Amerikaanse militaire autoriteiten zeggenschap te geven over het eigen personeel. Als dit op het grondgebied van een NAVO-bondgenoot een militair misdrijf begaat, zoals desertie, sabotage, spionage of insubordinatie. Artikel 1 be paalt onder meer dat dit verdrag van toe passing is op dat militair personeel dat zich „in verband met zijn officiële functie” in een NAVO-land bevindt. Bij de behandeling van het kort geding heeft prof. mr. J. G. Kapteijn, hoogleraar in de internationale betrekkingen in Utrecht, betoogd dat bij deze formulering het verdrag niet van toepassing is op dit geval. Waver is namelijk kort na zijn desertie naar Zweden vertrokken en pas begin van dit jaar teruggekeerd. Mr. Kap teijn zegt: „Nu Waver het land van desertie ondertussen heeft verlaten, is hij er niet meer, in verband met de uitoefening van zijn officiële functie”. Ditzelfde standpunt namen twintig straf- rechtgeleerden in in een adres aan minister Polak van Justitie. Waver is teleurgesteld uit Zweden teruggekomen. Dat land sloot juist in die tijd de grenzen voor Ameri kanen, die om politieke redenen elders hun toevlucht zochten. En hij kreeg dan ook geen Zweedse verblijfsvergunning. vaar- ver- om de DE KOOG. Een 70-jarige automobilist heeft zaterdagavond tegen zes uur in de Dorpsstraat van de badplaats De Koog op Texel een voor alle rijver- keer afgesloten winkelstraat met zyn auto een groot aantal voetgangers aan gereden. Tien van hen zijn in alierlijl naar een ziekenhuis in Den Helder ver voerd. Een van hen, een Duitse badgast, is zondag overleden. Van enkele gewon den is de toestand nog hachelijk. Een aantal lichtgewonden werd ter plaatse behandeld. traal geleide fondsenwerving ten behoeve van rampslachtoffers in het buitenland, maar dat het daarbij dan niet één van de veie zou kunnen zijn in een overkoepelen de organisatie die niet onder Rode Kruis vlag optreedt. He belangrijkste argument daarvoor is de handhaving van de eigen identiteit. Een ander motief is, dat zijn paraatheid zou kunnen worden geschaad als het in een dergelijk combinatie ging deelnemen. Als eerst met andere organisaties zou moeten worden gepraat over de wenselijkheid van een nationale actie, zou de onmiddellijke hulpverlening in het gedrang komen. Er zijn geen overwegende bezwaren tegen een gezamenlijke fondsenwerving, mits dat ge beurt onder de vlag van het Rode Kruis, met gebruik van zijn gironummer 777 en mits het samengaan de slagvaardigheid van het Rode Kruis niet vertraagt. Over de hulpverlening aan Vietnam zei de heer Van Emden dat het Rode Kruis neutraal hulp verleent aan de slachtoffers van alle partijen. Bij giften aan het Rode Kruis kan men wel zijn voorkeur voor de bestemming van de gift laten blijken. Het geldt wordt overeenkomstig die wens besteed. Het Rode Kruis is geen organisatie om met veel publiciteit wantoestanden we reldbekendheid te geven, aangezien dit voor de betrokken regering aanleiding zou kunnen zijn om het Rode Kruis de toe gang tot het land of de kampen te wei geren. Dit is ook de reden waarom het Rode Kruis zich niet „geëngageerd” kan opstellen ten aanzien vaan sociale en po litieke structuren. De heer Gijsbertse vindt het onjuist dat voor N.S.-personeel bij treinrampen nog steeds een zwijgplicht geldt, vooral nu blijkt dat een officier van Justitie on weersproken beschuldigingen kan uiten. De F.S.V.' blijft overtuigd van de on schuld van de machinist. „Honderd per cent zekerheid is nimmer te verkrijgen, vooral niet omdat de storingen in de sei nen steeds frequenter worden,” aldus de heer Gijsbertse, die pleitte voor verbete ring van de veiligheid bij de spoorwegen. „Of moeten we weer, net als na Hahne- len, tot het volgende spoorwegongeluk wachten?” vroeg hij. Na de treinramp bij Harmelen zijn vele miljoenen geïnvesteerd in de ATB (auto matische treinbeïnvloeding). „Weliswaar zijn de proefnemingen met de daarbij be horende snelremming grandioos mislukt en is snelremming aan de kinderziekte over leden, maar de geïnvesteerde miljoenen kunnen bruikbaar gemaakt worden voor extra signalering voor de machinist in de cabine”, zei de voorzitter van de F.S.V. Om de veiligheid te vergroten zal de re gering bereid moeten zijn daar geld voor beschikbaar te stellen. De F.S.V., die in oktober zijn 10 jarig bestaan viert, wil op korte termijn ko men tot één vakvereniging bij de Neder landse spoorwegen. De F.S.V. heeft de drie vervoersbonden N.B.V., K.B.V. en A.C.B.V. (P.C.B.) een nota gezonden om te komen tot één organisatie van het NS- personeel. N.B.V. en K.B.V. zijn bereid daarover te praten, de A.C.B.V. niet. Zon der de christelijke bond zullen de gesprek ken over eenwording in augustus begin nen. Zij liepen langs het ministerie van Justitie, waar een petitie werd afge geven en waarin de houding van de Nederlandse regering in de zaak- Waver als „lakeienmentaliteit ten op zichte van de grootste NAVO-part- ner” wordt betiteld. Onder het roe pen van leuzen als „Waver vrij” en „Nixon moordenaar” liepen de be togers langs de Amerikaanse ambas sade terug. De demonstraties hadden een rustig verloop. UTRECHT. De voorzitter van de (ca tegorale) Federatieve Spoorweg Vakver eniging, de heer J. Gijsbertse, verwijt de met het onderzoek naar het spoorweg ongeluk bij Duivendrecht belaste Amster damse officier van Justitie, mr. Von Meijenfeldt, een vooroordeel met betrek king tot de schuldvraag. „Hoewel het on derzoek nog gaande is, heeft de officier van Justitie de treinmachinist reeds als schuldige aangewezen”. In de zaterdag in Utrecht gehouden jaarvergadering van de F.S.V. spra.k de heer Gijsbertse zijn onge noegen uit over deze gang van zaken, vooral nu de bedrijfsleiding van de N.S. is afgestapt van de gewoonte in haar be richtgeving meteen personen te beschul digen. De 70-jarige bleek bij zijn aanhouding zich niets van het ongeluk te herinne ren. Hij wist niet meer dat hij in De Koog was geweest en verkeerde in de mening dat hij rechtstreeks van Oude- schild naar De Koksdorp was gereden. Ondervraging van de politie bracht toen aan het licht, dat de man wel eens meer een black out heeft. Hij is hiervoor on der doktersbehandeling en gebruikt er medicijnen voor. De man is niet ge arresteerd, maar aan een medisch on derzoek onderworpen. DRIEMOND. Bij een ernstig verkeerson geluk op de provinciale weg van Die men naar Hilversum onder Driemond zijn zaterdagmiddag de 62-jarige H. H. Bruens uit Amstelveen, zijn 58-jarige echtgenote A. C. M. Bruens-Faas en hun 21-jarige zoon H. A. M. Bruens om het leven gekomen. De auto waarin zij zaten vloog in brand na een fontale botsing met een wagen, bestuurd door een 24-jarige Amster dammer. Deze wagen was door nog on bekende oorzaak gaan slingeren en op de verkeerde weghelft geraakt. De vier de inzittende van de Amstelveense auto, de 16-jarige Eddie Bruens, kon uit de vlammenzee ontsnappen. De jongen sprong brandend in de Weesper trek vaart en werd met ernstige brandwon den in het ziekenhuis opgenomen. De Amsterdammer werd minder ernstig ge wond. Zijn wagen kantelde na de bot sing en belandde in een greppel. LAREN. De 65-jarige heer J. Gravendij k en zijn 57-jarige echtgenote uit Amster dam zijn zaterdagmiddag overleden, na dat ’s ochtends hun auto bij Laren een klapband kreeg en tegen een lichtmast botste. Hun 21-jarige zoon werd ernstig gewond. Het ongeluk gebeurde op de rijksweg bij motel „De Witte Bergen”. De drie inzittenden werden uit de auto, 4ie door midden brak, geslingerd. WINTERSWIJK. In Winterswijk is in de nacht van zaterdag op zondag de 23-ja- rige heer H. van der Veen uit die ge meente bij een verkeersongeluk omge komen. Hij reed in volle vaart met zijn wagen achterop een auto, die voorge sorteerd stond. Bij dit ongeluk werden voorts zes per sonen gewond. TWELLO. De 18-jarige politie-agent J. W. M. Kolks uit Apeldoorn is vanochtend in Twello (gemeente Voorst) met zijn auto uit een bocht in de weg Apeldoorn- Deventer gevlogen en tegen een boom gebotst. Hij overleed kort daarna in het ziekenhuis. HARDERWIJK. De 20-jarige heer W. van Dat wordt zo uitgelegd, dat vreemdelingen alleen worden toegelaten als het Neder landse culturele of economische beleid daarmee is gediend. Deze lijn vindt haar oorzaak in praktische overwegingen. Als Nederland namelijk een soepel vreemde lingenbeleid zou voeren, is de kans groot dat we zouden worden overstroomd door politieke vluchtelingen, buitenlandse werk zoekers en andere groepen buitenlanders. Dat zou als gevolg kunnen hebben een toenemende overbevolking en een mogelijke bedreiging van de werkgelegenheid. Wie Nederland als gastvrij land ten aanzien van politieke vluchtelingen wil zien, moét deze consequentie aanvaarden. De Neder landse regering doet dat in elk geval niet. Zij voert een selectief vreemdelingenbeleid. brengen van de motie tegen Kikkert, waar- I in tegelijk vertrouwen in de leiding moest I worden uitgesproken, is een typisch voor beeld van het falende beleid in de CHU”, verklaarde hij. De motie waarin het optreden van de I heer Kikkert scherp werd afgekeurd en I het vertrouwen in het beleid van de heren Van Hulst en Udink werd uitgesproken, werd door de unieraad met 49 stemmen voor, zes stemmen blanco en één stem tegen aangenomen. De blancostemmers I waren vooral jongreen, leden van de CHJO. I De heer Kikkert mag van de unielei- I ding Kamerlid blijven. Een speciale ana- I lysecommissie zal de verkiezingsuitslag I gaan onderzoeken. Een schrale troost voor I de heer Kikkert is, dat hij wellicht een I stok achter de deur is geweest voor deze commissie, omdat zijn kritiek op de ver- I kiezingsaktie lang niet mals was. Deze analysecommissie wordt gevormd door mr. O. A. W. baron van Verschuer uit Beesd, I mevrouw H. Tegelaar-Boonacker uit Rijs- I wijk, CHU-vice-voorzitter ds. A. Oliemans, R. Vermaas uit CHJO-kring en W. A. Maateman, drs. J. H. Bos en G. C. de I Bruyn, die door de Savornin Lohman- stichting zijn aangewezen. UITHUIZEN. De 11-jarige Cornells Hansen uit Uithuizen is zaterdag in het Meedstermaar tussén Zandeweer en Uit huizen verdronken. De jongen was met vriendjes op een vlot van olievaten waar op een hokje was gebouwd, aan het spe levaren. Het vlot kapseisde. De jongen, die in het hokje zat, werd niet op tijd be vrijd. De directeur-generaal van het Rode Kruis, de heer A. van Emden, zei zater dag in de algemene vergadering van het Rode Kruis in Utrecht, dat het Rode Kruis bereid is tot medewerking aan een cen- De rechter moet nu uitmaken of het NAVO-statusverdrag van toepassing is. Is dat wél het geval dan wordt Waver uit geleverd aan de Amerikaanse militaire autoriteiten om te worden berecht wegens desertie. Als het niet van toepassing is dan moet de minister alsnog beslissen over Wavers aanvraag voor een verblijfsvergun ning. Gezien de lijn en de politieke impli caties is het niet waarschijnlijk dat er een verblijfsvergunning wordt gegeven. Maar er zijn door het ministerie tegenover Waver bepaalde verwachtingen gewekt. Ook daar mee moet de minister rekening houden. Met deze Amerikaan is zo gesold, dat hu manitaire overwegingen in dit geval tot een gunstige beslissing van de minister zouden kunnen leiden. Wordt de vergunning geweigerd, dan kan Waver vertrekken naar een land van eigen keus. Voorlopig lijkt dat aantrekkelijker voor hem dan uitlevering aan de Ameri kaanse militaire autoriteiten Deze taktiek is voor voorzitter H. Groe- neveld van de CNV-jongerenorganisatie „Werkende Jeugd” aanleiding geweest om zijn lidmaatschap van de CHU en van de unieraad op te zeggen. „Het in stemming Maar ook deze opvatting stuit op de nodige bedenkingen. Want op die manier zou iemand zijn leven lang de kans lopen om juist in het land waar hij is gedeser teerd opgepakt te worden om te worden uitgeleverd aan de Amerikaanse militaire autoriteiten. Dat zou dan ook het geval zijn als hij inmiddels jaren ouder is geworden en bijvoorbeeld een andere nationaliteit heeft gekregen. Maar laten we eens aannemen dat de rechter toch voldoende termen aanwezig acht om het verdrag van toepassing te verklaren. Hij kan bijvoorbeeld de periode van Waver in Zweden te kort vinden om het verdrag niet toepasselijk te laten zijn. Maar dan zal hij toch weer ernstig reke ning moeten houden met een ander „gat” in dit verdrag. In het NAVO-statusverdrag ontbreekt namelijk een regeling voor de genen die om politieke redenen deserteer den. LEEUWARDEN. In Leeuwarden is zondagavond de 38-jarige heer Tjeerd Feddema verdronken bij een poging zijn zoontje uit het water te redden. Het kind is tijdig door omstanders in veiligheid ge bracht. De jongen was overboord geval len van het plezierbootje van de heer Feddema in de Wijde Greuns, een water in Leeuwarden, De man is scheidene keren te water gegaan jongen te vinden. Bij zijn laatste poging kwam hij niet meer boven water. Ander half uur later is zijn stoffelijk overschot gevonden. I In Nederland wordt het probleem van die status van politiek vluchteling omzeiid door het vragen van een verblijfsvergunning. Dat heeft Waver direct na zyn terugkeer in Nederland ook gedaan. Hij is niet onder gedoken, maar heeft aan de hand van twee Kamerleden de officiële weg bewandeld. Op 9 maart heeft de Haarlemse politie een verzoek om een verblijfsvergunning in eerste instantie geweigerd. Motief: het ver lenen van een vergunnig was in strijd met het algemeen belang omdat Waver geen enkele band met Nederland had. De Neder landse Vreemdelingenwet maakt een der gelijke motivering mogelijk. Terwijl Waver bij de minister van Justitie herziening had aangevraagd van deze beslissing, kwam het Amerikaanse verzoek tot uitlevering op grond van het NAVO-statusverdrag. Maar Wavers kans was toch al niet groot. Uit antwoorden van minister Polak op Kamervragen is geble ken dat bij het vreemdelingenbeleid het „algemeen belang” een grote rol speelt UTRECHT. Het Nederlandse Rode Kruis voelt er niets voor, deel te gaan uitmaken van een nieuwe overkoepelende rampenorganisatie voor hulp aan het bui tenland is vredestijd. In enkele organisa ties zoals het Algemeen Diakonaal Bu reau van de Gereformeerde Kerken, de katholieke stichting Mensen in Nood, Uni cef en Novib waarmee het Rode Kruis heeft samengewerkt bij de nationale ac ties voor Peru en Oost-Pakistan, speelt men met de gedachte, zo’n nieuwe orga nisatie met een eigen gironummer te vor men. De mannen, die met de auto waren, hadden getracht een conflict met een medeweggebruiker met een scherp slagers- I mes op te lossen. Toen twee surveillerende i agenten wilden ingrijpen, keerden de jon- gelui zich tegen hen en ontstond een I vechtpartij. Een van. de politiemannen I trok zijn pistool, dat afging, doordat de I autospuiter het wapen bij de op dat mo- I ment omhoog gericht loop greep, assistentie van vijf collega’s konden de I agenten tenslotte de zich hevig verzetten- I de broers overmeesteren. UTRECHT. Teleurgesteld heeft het CHU-Tweede-Kamerlid H. Kikkert zater dagmiddag Iaat het strijdtoneel in „Pays Bas” in Utrecht verlaten. De unie raad, het hoogste politieke college van de CHU, had hem in zyn aanval tegen partij voorzitter prof. J. W. van Hulst en fractie voorzitter drs. B. J. Udink in het ongelyk gesteld. De unieraad heeft ondubbel zinnig zijn vertrouwen in het huidige be leid van de party uitgesproken. Maar in een besloten vergadering moest daar wel zeer hoog spel voor worden gespeeld door de aangevallen personen. Zjj zwaaiden zeer duidelijk met de portefeuilles en zet ten de unieraad „voor het blok”. Ssssss-X' S.X

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 2