Regazzoni ongelooflijk snel op Zandvoort (1.16.9) Gijs van Lennep TA ik deze Betere conditie Virtanen doorslaggevend Rijnders KOOPMANS LIET IN MADRID BRONZEN MEDAILLE GLIPPEN Wereldklasse Zuidafrikanen helpt Hensgens aan droomtijd TT van Assen ook dit jaar zeer sterk bezet gaat naar Brugge h „Ik weet nu al dat wagen behoorlijk kan rijden” 1 Zwitserland Winst honkbalteam Etappewinst van Karstens in Twee spelers voor FC Den Bosch Amateurs gelijk tegen Rusland in oefenwedstrijd 19 t - II DONDERDAG 17 JUNI 1971 1 9 i Kanshebber Uitzondering JACQ FRANK Succes (Van onze sportredactie) t1 k ?4 MARC SERNé. V (Van onze sportredactie) gering verschil; ADVERTENTIE De belangrijkste uitslagen van Papen- Herenzegelringen met de Jager (10.6). Zjjn t(jd 10.4 achtte h(j abnormaal teleurstellend. smeten, om daarna keer een bedenkelijk gezicht op te zoeken, omdat er niet deugde, kwam Van Krijger is verzot op beeldspraak. Hij blijft dan ook in de technische sfeer als hij vervolgt: „Ik ben net een monteur die aan een kapotte auto sleutelt. Die wagen is ook niet van de ene dag op de andere gaan leren dat dergelijke dingen erbij ho ren. Toen de grote voetbalverenigingen ja- ren geleden met trainingskampen begon nen, keken de spelers daar ook tegenop. LYSS Gerben Karstens heeft woens dag de zevende etappe van de wielerronde van Zwitserland gewonnen. Hjj legde de 196 km van Villars naar Lyss af in 5 uur en 17 seconden. De Belg George Pintens behield de leiding in het algemeen klasse ment. Hensgens verheugd over zijn 1.47.5, een halve seconde onder de limiet voor de Europese kampioenschappen. „Ik weet dat ik nog snelheid mis, maar dit is toch meegenomen, vooral met het oog op de 1500, waarop ik het naar mijn gevoel toch moet maken, als het zo gaat.” zal kunnen rijden. Als ik even draai dan kom ik met deze wagen hier wel on der de 1.20.0. Het was alleen allemaal even wennen. Het schakelen was bij voorbeeld een beetje vreemd. Ik heb met mijn Porsche hier wel eens meer tijden gedraaid die in de buurt van de 1.20.0 lagen, maar het is voor mij dui delijk dat je met deze wagen meer mo gelijkheden hebt. De remmen zijn be ter en de wegligging is beter.de kunt ook sneller ronddraaien dan met een sportwagen omdat je later op je. rem men kunt staan. Ik hoop alleen maar dat ik een beetje de gelegenheid krijg om op deze wagen ingespeeld te ra ken.” brilianten ook in combinatie met onix HOFJUWELIER- HORLOGER Haarlem Grote Houtstr. 109. k\ Tel. 31 10 39 J N' Bondscoach Arie de Vroet werd in de gelegenheid gesteld zijn amateurs in een intensieve oefencampagne tot een zo sterk mogelijke formatie om te smeden. Hjj trok naar Israel en Oost-Duitsland met de ploeg, speelde oefenwedstrijden tegen ere divisieclubs, was met zijn selectie vanaf januari eenmaal per week bijeen in Zeist, maar miste niettemin zijn doel. Nu is het gewoon geen punt meer. Bij een belangrijke wedstrijd behoort een periode van afzondering. Paar moeten we in de bokssport ook naar toe. Ik zie wel in dat dit niet allemaal direkt kan. Die zaak moet niet geforceerd worden. Maar ik moet wel de toezegging krijgen dat die dingen in de toekomst gerealiseerd kun nen worden, anders heeft het voor mij weinig zin om door te gaan”. THEO KLEIN De Rotterdamse instructeur heeft weer hoop gekregen op een betere toekomst. Hij zegt: „Als ik de mogelijkheden krijg, dan is er van deze ploeg iets te maken. Even tueel kunnen daar dan nog wat jongens, zoals Verstappen en Doorenbosch aan wor den toegevoegd. Zij zullen echter in een groot internationaal toernooi nog moeten bewijzen wat ze waard zijn. In Nederland kunnen de boksers zoveel oefenen als ze willen, de werkelijke waarde van een deel nemer wordt toch pas vastgesteld als hij aan een sterk bezet Europees kampioen schap als dit meedoet. Het is hetzelfde als het halen van een rijbewijs. Ook dat be tekent nog niet dat je een goed chauffeur bent. Een crack word je pas als je een wagen zonder ongelukken door een wereld stad stuurt”. Ondanks het verlies van Ruud Koop- mans is trainer Rinus Krijger tevreden met de, zij het schamele (de winnaars van de overige vier Nederlandse boksers haalden zelfs de halve finales niet), re sultaten. Hij was er zich van tevoren MADRID Op het breekpunt van ztfn belangrijke wedstrijd tegen de taaie Fin Virtanen, halverwege de tweede ronde, gaf Ruud Koopmans de bronzen medaille uit handen. Na een uitstekende eerste ronde waarin hij meermalen applaus oogstte van het kritische Spaanse publiek, waarin de Fin één keer werd aangeslagen door een knappe links-rechts combinatie en waarin de Amsterdammer geen enkele ge vaarlijke stoot te incasseren kreeg, knapte de Nederlandse kanshebber af. De Oost- duitse scheidsrechter Woolf vergrootte de omvangrijke voorsprong van Koopmans in de eerste minuut van de tweede ronde zelfs nog iets door Virtanen een waarschu wing wegens te laag inkomen te geven, maar toen was Koopmans helemaal aan het einde van zijn kunnen. „Ik had geen lucht meer”, zou hij er later in de kleedkamer moeizaam uitbrengen. En daar overdreef hij niet mee. AMSTERDAM. Nico Rijnders, die met het bestuur van Ajax niet tot overeen stemming kon komen over zijn nieuwe contract, zal volgend seizoen voor FC Brugge spelen. De besturen van FC Brug ge en Ajax zijn woensdagavond tot over eenstemming gekomen over het transfer bedrag. Rijnders had van de Belgische vereniging een aantrekkelijker meerjarig contract aangeboden gekregen dan Ajax hem wilde geven. De Russen waren voor de goedwillende amateurs van De Vroet te sterk. Dat werd vooral in Moskou pijnlijk duidelijk. Zei De Vroet nu, na de remise in Rotterdam: „Ik had heus niet verwacht dat we hier vijf goals gingen maken. Zij zijn nu eenmaal sterker. Met Jong Oranje of zelfs ons A- elftal zouden we nog moeite met ze heb ben. Maar ik vind dat dit een zeer goed resultaat is. Voor ons is het een soort over winning”. ze gegadigde te zijn voor de eindzege. Toch zal Chapman aan deze Grand Prix met drie wagens deelnemen. Het is alleen nog niet zeker wie (nu Fitti paldi is uitgevallen) de turbinewagen zal rijden. Walker of Charlton. Chap man zelf kon hierover geen uitsluitsel geven aangezien hij nog niet aanwe zig was. Eén van de monteurs echter: „De baas komt vrijdag pas. Ik weet ook nog niet wat er gaat gebeuren. Het wegvallen van Fittipaldi is een lelijke streep door de rekening. Ik weet wel dat de heer Chapman tot het laatste ogenblik hoop heeft gehad dat Etnerson hier wel mee zou kunnen doen. Zandvoort wordt namelijk en niet alleen voor ons erg belangrijk” Sjef Hensgens, die zich meegetrokken voelde door de Zuidafrikanen, was bijna Eric Broberg nog voorgebleven, maar deze 21-jarige atleet, die over een enorme sprintkracht beschikt, liep in de laatste 100 meter nog gemakkelfjk over Hensgens heen. Naarmate de vermoeidheid van de man uit Heerlen toenam, verdween de soeplesse en „slingerend” finishte hjj als derde. Een complimentje verdiende de 400-meterloper van tweede garnituur. Ben Moser, die de lopers naar een eerste ronde van 52.5 trok. Bij de nadering van de Olympische Spe len neemt ook de frequentie van de grote internationale toernooien toe. In septem ber volgen de pre-Olympische Spelen in München, met kort daarop internationale evenementen in Rotterdam (de militaire wereldkampioenschappen), Oost-Berlijn en Wenen. Daar zullen de Nederlanders de ervaring op kunnen doen die zij nu nog zo node missen. Krijger: „Om op langere termijnen resultaten te kunnen boeken is het noodzakelijk dat voor deelname aan deze toernooien geld wordt uitgegeven. En niet alleen voor het toernooi, maar ook voor de trainingen daarvoor. Het moet te realiseren zijn dat wij, net als we dit keer gedaan hebben, een tijdje in een trainings kamp gaan. Men moet langzamerhand Eric Broberg was niet zo tevreden over de enige rekortan-baan, die Nederland rijk is. Hij vond de toplaag van kunststof te dun en kreeg last van zijn dij beenspie ren en naar zijn idee was het bovendien te koud. „Dit seizoen verbeter ik het wereldrecord, 1.44.3, nog niet, daarvoor is deze tournee ook te vermoeiend, maar volgend seizoen gaan we er serieus aan denken”, sprak hij afwisselend in Zuid- afrikaans en Engels. De zwijgzame win naar Malan (Broberg: „Hij liep als een droom”) was nauwelijks verbaasd over zijn tijd: 1.45.6. Wel uitzinnig was de Belg André Boonen, die met 1.47,6 een per soonlijke top bereikte. Zijn wildedans was typerend voor de vreugde bij iedereen, dat er eindelijk weer eens een race van internationale allure viel te bekijken. De derde Zuidafrikaan, die op Papendal aantrad was Theodore Moorosi. Hy fi nishte op de 100 meter maar juist voor Ad de Jong (10.5) en de Haarlemmer Bert klaar. We zjjn met de boksploeg pas aan de nieuwe opbouw begonnen. Er moet nog heel wat werk verzet worden willen we in de buurt van de top komen. Maar het is mogelijk, als we in Neder land maar van iedereen de nodige mede werking krijgen. Het mag daarom niet meer voorkomen dat mensen, die in de bond belangrijke functies bekleden, alleen voor hun eigen club of hun eigen stad blij ven praten, Er moet door iedereen natio naal gedacht worden. En dat is tot nu toe niet altijd het geval geweest”. Frequentie T Omdat in Zuid-Afrika het atletiek- seizoen ten einde was, besloot een kleine delegatie uit Stellenbosch onder leiding van een breedsprakige coach Potgieter een Europese tournee te maken. Eric Broberg was van dat gezelschap de snelste 800-meter-loper met een tijd van 1.44.7 achter zijn naam, maar ook Daniel Malan „We komen hier voor de mooie meis- sies” ging niet voor niets mee. Zijn beste prestatie (1.51.1) is ook goed voor een plaats in de wereld-toptien. Zij bei den móesten Sjef Hensgens en Bram Was senaar, sinds augustus vorig jaar record houder met 1.48.aan een Helsinki-tijd helpen en die opzet slaagde zo perfect, dat zowel Wassenaar als Hensgens, iets meer beduusd, elkaar ronddansend konden feli citeren met ongekende tijden. Bram Was senaar was zijn record kwijt, hij ver wachtte dat er afgeschoten zou worden op de valse start van Michel Drenth, bleef enigszins achter en kwam na 600 meter ook nog eens in de verdrukking van achterblijvers, maar was niet minder dan van bewust geweest dat hij na een korte aanloopperiode van nog geen drie maan den geen/wonderen mocht verwachten. „De mensen moeten niet denken dat ik een to venaar ben. Hier in Madrid hebben we de eerste fase succesvol afgesloten. De bok sers hebben, op een enkele uitzondering na (Krijger doelt op Van Eek - red.) ge toond over de juiste mentaliteit te beschik ken. Daarbij zijn dit keer niet alle Nederlanders direkt in de eerste ronde uitgeschakeld en dat is al winst vergele ken bij twee jaar geleden, toen alle ne gen boksers hun eerste wedstrijd verlo ren”, aldus Krijger. Gijs van Lennep legt stalbaas John Surtees uit wat er met de Surtees TS 7 niet in orde is. dal: Dames: 100 m: 1. Trudy Ruth 11.6, 2. Mieke Sterk 11.8, 3. Riet van den Berg 11.8, 4. Lidy Macklnje 11.8; 200 m: 1. Trudy Ruth 23.6, 2. Mieke Sterk 23.-; 400 m- 1. Marjan Burggraaf 55.2, 2. Hilda Kok 55.8; 1500 m: 1. Annelies Beenakkers-Bosman 4.209, 2. Carla Grimbergen 4.21.5. Kogelstoten: 1. Elna Schalk 14.40. Heren: 100 m: 1. Theodore Moroosl 10.4, 2. Ad de Jong 10.5, 3. Bert de Jager 10.6; 200 m: 1. Theodore Moroosi 21.1, 2. Ad de Jong 21.6; 400 m: 1. Rudy Berrevoets (België) 47.3, 2. Rein van den Heuvel 47.7; 800 m: 1. Daniel Malan (Z.-Afr.) 1.45.6, 2. Eric Broberg (Z.-Afr.) 1.46.-, 3. Sjef Hensgens 1.46.4. 4. Bram Wassenaar 1.47.5; 110 m hordén: 1. Hans van Enkhulzen 14.2; 400 m horden: 1. Wim Braaksma 51.7. 2. Jan Struyk 52.8: polshoog: 1. Bert Krijnen 4.65. 2. Ed Johnson (Austr.) 4.65; 4 x 400 estafette: I. Internationale ploeg 3.10.4, 2. Nationale ploeg 3.10.8. (Van onze sportredactie) ARNHEM. „Dit kost niet meer ener gie dan een normale 800 meter”, was de wonderlijke reactie van de 23-jarige Sjef Hensgens op de snelste 800-meterrace, die ooit in Nederland is gehouden. De belas tingambtenaar uit Heerlen kon het Neder lands record, dat hjj op deze afstand tot 1.46.4 had teruggebracht, niet geloven. „Daar moet ik eerst nog eens een nachtje over slapen”, zei hij, maar tot de realiteit teruggekeerd kon hjj toch wel aangeven hoe hjj tot die formidabele toptijd was gekomen. „Door het trekken van Ben Moser op de eerste 400 meter was je ge dwongen hard aan te gaan. Het weer was uitstekend, maar de tegenstand gaf toch de doorslag”. Het was NOS en KNAU eindelijk gelukt lopers van wereldklasse naar het sportcentrum Papendal te halen. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. Ook dit jaar zijn de organisatoren van de TT van Assen (26 juni) er in geslaagd om alle grote azen op motorsportgebied naar Nederland te laten komen. De meeste belangstelling van de verwachte 130.000 toeschouwers zal daar bij (na een woelige nacht) ongetwijfeld uit gaan naar de eerste van de in totaal zes te verrijden races, de 50 cc-klasse. Jan de Vries heeft met zijn Kreidler de eerste twee Grand Prix’s van dit seizoen op zijn naam gebracht en de grote vraag is of zijn grote Spaanse tegenspeler Angel Nieto, die het circuit van Assen zo goed kent, in de afgelopen weken met z(jn Derbi zoveel vermogen heeft gewonnen dat hjj De Vries op afstand kan rijden. Maar ook na deze openlngsrace (waarbij ook Jos Schurgers tot de kanshebbers moet worden gerekend) valt er voor het publiek nog heel wat te genieten. In de 125 cc klasse zullen de wereldkampioen Dieter Braun, de Brit Gould, de Zweed Anders son en opnieuw Nieto elkaar de eer fel betwisten, terwijl in de 250 cc klasse, voor de fabrieken de aantrekkelijkste categorie, het startveld zo sterk bezet is (met voor Nederland als grote kanshebbers Theo Bult en Leo Commu) dat een prognose een Er zal dan voor Van Lennep een uit zondering worden gemaakt want de an dere fabrrieken (vandaag en morgen ochtend worden de laatste beveiligin gen aan het circuit aangebracht) trai nen niet meer voor morgenmiddag. Er zal echter alles in het werk tvorden ge steld om Van Lennep vandaag de kans te geven om al wat te acclimatiseren. Hijzelf blijft optimistisch: „Ik weet nu al zeker dat ik deze wagen behoorlijk DEN BOSCH FC Den Bosch heeft twee nieuwe spelers gecontracteerd. Ger rit Veerman (22) werd overgenomen van Go Ahead, Jos Schriever (26) kwam van NEC. De Nijmeegse vereniging verkocht ook Hennie Oosterveld (25) aan De Graaf schap. De Maastrichtse achterspeler Willy Qua dackers zal het volgende seizoen uitkomen voor de eerste-divisieclub Eindhoven. De 32-jarige oud-international was dit seizoen geen vaste keus voor het eerste elftal van MVV. Herman Veenendaal, spitsspeler van de Amersfoortse club HVC, heeft woensdag een contract getekend bij de nieuwe eredi visie club Vitesse uit Arnhem. Nederland nog de handicap worden overbrugd dat de eerste man, Emer son Fittipaldi, niet van de partij zal zijn. Fittipaldi heeft in Zuid-Frankrijk een auto-ongeluk gehad en hoewel hij tijdig leek te herstellen verblijft hij momenteel nog in het ziekenhuis en is het niet verantwoord om hem op Zand voort in de strijd te gooien. Hij zal worden vervangen door David Charl- Zuidafrikaan die nagenoeg maar bezig trou- ROTTERDAM Er was niets meer te verliezen voor het Nederlands amateur- elftal. En Oranje had ook niets meer te winnen, gisteravond op het Rotterdamse sportpark De Vaan. Ja, zoiets abstracts als „de eer” of „de goede naam”. Want die naam was in Moskou twee weken' terug aardig omlaag gehaald. De Russen storm den in die eerste kwalificatiewedstrijd voor het Olympisch voetbaltoernooi driftig naar een 4-0 marge. Nederland kon dus alleen nog maar dromen van München. Resten nog de plichtplegingen van een return. In Rotterdam kwamen de Sovjet-staatsama- teurs gisteravond voor 3500 toeschouwers niet verder dan een 0-0 gelijkspel De Oranje-eer is gered, heet dat dan, maar wie hecht er waarde aan? Nederland gaat niet naar München en dat was wel de be doeling geweest. ngk ZANDVOORT. Praktisch alle fa brieken hebben gistermiddag op het cir cuit van Zandvoort de gelegenheid aan gegrepen om hun wagens en rijders zo goed mogelijk aan de start te brengen als morgenmiddag om half vier de eer ste training voor Formule-I wagens voor de Grand Prix van Nederland plaats vindt. Zaterdag volgt er nog eens een twee keer anderhalf uur durende training maar de meeste stallen hebben nauwelijks voldoende aan deze tijd om de uitgebalanceerde bolides die voor iedere weersomstandigheid en circuit anders moeten worden ingesteld goed geprepareerd aan de start te doen verschijnen. Het is duidelijk dat Van Lennep, nu zijn langverwachte Formule-I wens in vervulling is gegaan, alles in het werk zal stellen om er een succes van te maken. Hij bedenkt: „Je hebt minstens één seizoen nodig om in zo’n bolide een beetje behoorlijk te kunnen rijden. Dat is nu eenmaal niet anders. Ik wil het volgend jaar ook eens één heel seizoen proberen (het geld dat daarvoor nodig is, daar wordt aan gewerkt). Na een volledig Grand Prix seizoen kan ik ook pas zeggen: het bevalt mij of het be valt mij niet. Dat kun je moeilijk aan één wedstrijd afmeten. Dat is geen maatstaf. Dat Van Lennep zondag terecht komt in een startveld waar gevochten wordt is na gisteren wel duidelijk gebleken. ton, een geen Formule-I ervaring heeft zich bij Lotus voornamelijk houdt, evenals David Walker wens, met testrijden. De enige echte Grand Prix-coureur die Colin Chap man nu nog resteert is de Zweed Rine Wisell, maar ook Chapman zal zich realiseren dat de jeugdige Wisell (nog) te weinig inhoud heeft om een serieu- Op Zandvoort, toch wel een van de snellere circuits, zal namelijk voor het eerst de strijd kunnen losbreken tussen de acht- en de nieuwe twaalf cilinder - motoren. Dat de met veel tam-tam aange- kondigde twaalfcilinder Ferrari’s niet ten onrechte hun tot nu toe weinig im ponerende prestaties hebben gecamou fleerd achter het excuus dat de stra tencircuits van Monaco en Barcelona veel te langzaam waren om een goed beeld van de kersverse felrode renwa gens te geven bewees Clay Regazzoni. De in het verleden veelvuldig omstre den maar uiterst geroutineerde Italiaan liet de klokken weliswaar officieus stilstaan op de ongelooflijk snelle tijd van 1.16.9. Een nieuw baanrecord. De lage temperatuur is altijd nadelig voor sprintnummers. Des te hoger kon de prestatie van Trudy Ruth aangeslagen worden, die op de 200 meter wederom onder de Helsinki-limiet kwam (23.6). Zij bleek ook de sterkste op de 100 meter, bij afwezigheid van Wilma van den Berg, maar verrassender nog was het optreden van Mieke Sterk, die op beide afstanden tweede werd met gering verschil; een gunstig resultaat ten aanzien van de vijf kamp. Het was daarom gistermiddag een drukte van belang. Monteurs die geen seconde rust hadden, als er geen motor uit elkaar werd gegooid dan liep men, wel driftig te sjouwen met banden die wellicht goed zouden zijn voor een frac tie van een seconde sneller, en team managers die ijverig hun tijd verdeel den tussen de wagens en de rondetijden van de eigen coureurs en die der con currentie. Het is duidelijk dat Zand voort een sleutel Grand Prix wordt. Tyrell (gisteren nog niet aanwezig) heeft dat al onderkend door zijn beide rijders, Jackie Stewart en Frangois Cevert, hier enkele weken geleden te laten trainen, maar ook de andere mer ken zijn bijzonder vroeg in Zandvoort gearriveerd om iedere mogelijkheid om het terrein een beetje te verkennen met beide handen aan te grijpen. In de slag waren ondermeer Brab ham, Ferrari, Lotus en Surtees en dus Gijs van Lennep. De Haarlemmer heeft aan zijn eerste kennismaking met de Formule-I tot dusverre nog niet veel plezier beleefd. Terwijl de „grote jon gens” er tientallen ronden tegen aan- op keer met weer de pits opnieuw iets Lennep niet verder dan drie rondjes. De Surtees TS 7 deed het namelijk nog niet best. Van Lennep: „Ten eerste zat ik te hoog, waardoor ik teveel wind ving. Dit kan echter gemakkelijk worden verholpen. De wagen reageerde echter nog niet goed. Surtees heeft er zelf ook inge zeten en kwam eveneens tot die con clusie. Ik ben niet verder gekomen dan 1.25.0. Vrijdag wordt de wagen echter geheel geprepareerd en dan hoop ik dat ik een rondje of vijftig kan draaien.” hachelijke zaak is. De 350 en 500 cc klasse is een stereotiepe aangelegenheid voor de achtvoudige Italiaanse wereldkampioen Giacomo Agostini (op weg om alle records te breken), hoewel zijn superioriteit in de eerste klasse in Engeland vorige week wreed werd verstoord, omdat de Italiaan in deze klasse daar door pech uitviel. Hij moest door de enorme concurrentie zijn MV Agusta nogal opjagen, iets waar de motor toch tenslotte niet tegen bestand bleek. Voor Nederland komen in deze klassen onder meer Theo Louwes en Theo Bult aan de start. Ook in de zijspanklasse valt een enorm gevecht te verwachten, met als favorieten de Duitse combinatie Schauzu-Kalauch. Ook dit jaar is er weer alles aan gedaan om het publiek een zo groot mogelijke ser vice te bieden. Rondom de baan ligt nu een waterleiding, terwijl het parkeren (ca paciteit 28.000 auto’s) gratis is. Dit laatste om een zo soepel mogelijke afvloeiing na de race te bewerkstelligen. Zaterdag zijn er op het circuit van Assen nationale races, waarbij npg enkele Nederlandse rijders zullen worden geobserveerd met het oog op hun kwaliteiten. Het is mogelijk dat nog enkele coureurs die er uit springen alsnog zullen worden gecontracteerd voor de Grand Prix. WVVXMAAAMAWVWWWVMMVWAAAA/WWVWVWVWtAWWWWWVtAAAAAAfWWWWVVWWWVVVMVVVIAfWVWWWWWAMVWVWWIMWWWWWWWIA-VWVWWWWWWVVVVVWWWVVWWIMVMWWWWVWMWVWlMVVWM^ (Van onze sportredactie) Slechts het polsstokhoogspringen viel enigszins tegen. Bert Krjjnen zou door tegenstand van de Australiër Ed Johnson, tjjdelijk ingekwartierd bjj trainingscoördi- nator Jan van Heek: („Duitsers krjjg je maar niet naar Papendal, ze reageren niet of stellen te hoge eisen wat de vergoe dingen betreft"een Nederlands record moeten springen. Dat lukte niet. Krjjnen springt het liefst zonder tegenstand en Johnson beschouwde de wedstrijd als een goede training. Beiden kwamen tot 4.65 meter. Precies vier minuten had hij op zijn ge brekkige conditie kunnen draaien. Vier minuten had hij duidelijk getoond dat hij, en niet de Finse bronzenmedaille-winnaar van twee jaar geleden, de beste bokser was. Toen kreeg de rechts-voorstaande Scandinaviër de overhand. Met zijn hout hakkersslagen brak hij het verzet van de Amsterdamse middengewicht, om hem in de derde en laatste ronde als een wilde achterna te jagen. Koopmans liep naar zjjn adem te happen, moest zich zelfs een maal met een greep naar het touw staan de houden en ging vervolgens op zjjn beurt op een keiharde linkse hoek voor acht tel len neer. Het pleit was beslecht. Als er ooit een Nederlander de laatste jaren dicht bij een medaille is geweest, dan was dat Koopmans. Hjj liet deze kans on nodig schieten, maar leerde daarmee te vens een zeer nuttige les voor de Olym pische Spelen in München. Koopmans: „Ik zal mijn trainingen daarvoor opvoeren. Ik heb nu eigenlijk alleen de laatste twee we ken voluit kunnen oefenen. Volgend jaar doe ik dat drie maanden lang, dan moet er toch meer in zitten”. Ferrari is daarom op slag de grote kanshebber geworden voor de eindze ge van de Nederlandse Grand Prix. De fabriek, die dit jaar weer eens al les op de Formule-I heeft gegooid, heeft niet alleen enkele verschrikke lijk snelle wagens gebouwd maar heeft bovendien in de coureurs Jackie Ickx, Mario Andretti en Regazzoni drie rijders die zoveel ervaring heb ben dat hun niets meer hoeft te wor den verteld over een Grand Prix en hoe die gewonnen moet worden. Bij Lotus wilde het' allemaal nog niet zo best vlotten. Naast het feit dat dit jaar nog geen Grand Prix werd ge wonnen moet voor de Grote Prijs van HAARLEM Het Nederlandse honkbal- negental heeft woensdagavond in Haarlem een oefenwedstrijd tegen de in West- Duitsland gelegerde Amerikanen Hahn Hawks met 70 gewonnen. Boudewijn Maat, Wim Crouwel en Rober Maat sloe gen home runs. De Amerikaanse coach Smeltzly zette maar liefst vijf werpers in: Ade Fijth (HCAW), Ben de Brouwer (Sparta), Jan Dick Leurs (Haarlem Nicols), Karei de Vries (Robur ’58) en Nol Been- ders (Haarlem Nicols). Nederland maakte één veldfout, Hahn Hawks twee.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 19