laatste nippertje voorkomen n Dreigende ondergang Hollandia N.V door minister voorlopig afgewend oorzaak vol en verdween Johnny Jordaan bijna echte Beverwijker op Geringe belastingschuld oorzaak moeilijkheden s 9 „Buka” liep door onbekende charmantel mode 1 voora.s. moeders bij maminette lange nieuwstraat 415 ijmuiden I VERINI^GSflOWS UIT DE IJMOND ZOMER- COSTUUMS 143,00 ZOMER- PANTALONS 29,50 8 25,90 I SHIRTS Meisje kantelde met auto Geen straf voor Cambuur stuurt KNVB brief Havenberichten Carillonklanken Moet voorlopig weer rust houden f Vandaag zou veiling worden gehouden Gemeenten krijgen wellicht meer Zet vader eens in 7 zonnetje bedenktijd I balletuitvoering Marktberichten over IJmuiden i kapitein die juist handelde trainingsterrein aan Hof laan IJL -1 I I ->€-■ tot nader order uit te stellen en gelastte een nader onderzoek in deze zaak. IZE V elsen-IJmuiden vanaf vanaf Prijzen vanaf GROOT-AMSTERDAM Morgenavond niet in programma „Met de muziek mee” I BON met korte mouw in alle moderne tinten Moderne - sportieve mode voor de zomer WEEKENDERS MET KORTE MOUW HERENMODE HEEMSKERK bijpassende TWEE MACHTEN Beverwijk Velsen-Noord Heemskerk Wijk aan Zee (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK-/VELSEN-NOORD De openbare verkoping van de fa briekshallen van de Rubberfabriek Hollandia n.v. aan de Wijkermeerweg is op last van de minister van Financiën mr. Witteveen voor onbepaalde tijd uitgesteld. Hollandia n.v. is in liquiditeitsmoeilijkheden geraakt, toen, bij de omzetting van een besloten familiebedrijf in een open n.v., de over drachtswinst niet geheel aan de fiscus kon worden betaald. De fiscus eiste het geld van de n.v., ging over tot gerechtelijke stappen en eiste openbare verkoping van de gebouwen. Deze veiling zou vandaag (donderdag) ten overstaan van notaris mr. dr. J. L. F. Engelhard uit Beverwijk geschieden. Een laatste poging van de directeur van het bedrijf, de heer J. M. Rupert, om de veiling uit te stellen lukte. De minister van Financiën gaf, na een persoonlijk gesprek met de heer Rupert, opdracht de openbare verkoping Niet in bezit van rijbewijs w ft: 1 DONDERDAG 17 JUNI 1971 IJMUIDER COURANT ne, ED ?ep E 8 ADVERTENTIE D» unie A. van der Marktplein/hk Lange Nieuwstraat Ijmuiden en de ar It be- for- ot en irdeel sdair- ar de De minister van Financiën tenslotte be paalde, dat de openbare verkoping moest worden uitgesteld voor nader onderzoek. (Van onze stadsredactie) „Ik geloof dat de spanningen van mijn verhuizing net iets teveel zijn ge weest”, zegt Johnny. „Ook heb ik mij erg nerveus gemaakt voor het optreden en de op de de ikatie dan i het eling, •moe- 'oort- il de- i uit- mt in imer- orden n de 1. De ■rover ge- GEBOREN: Marcel H. P. z.v. P. H. Twisk en M. G. Castricum; Carola A. M. d.v. S. J. Maste- mij er door gesleurd, maar na afloop hebben we hand in hand zitten huilen in de kleedkamer. Ik ben Amsterdam mer, maar ik krijg vaak de indruk, dat ik een echte Beverwijken ben, zo geweldig zijn de mensen voor mij”. HAARLEM Gedeputeerde Staten heb ben de staatssecretaris van Binnenlandse Zaken gevraagd de termijn waarbinnen de bjj de wet gewest Groot-Amsterdam be trokken gemeenten hun advies zouden moeten uitbrengen over het concept-voor- ontwerp te verlengen van 1 augustus tot 15 oktober. „Het is toch te gek, dat een winstgevende zaak kapot wordt gemaakt door de belas ting”, aldus de heer Rupert. „Het is een strijd tussen twee machten; de bank en de fiscus. En de N.V. zit daar tussenin”. Deze week zullen beide partijen rond de tafel gaan zitten om de gehele affaire nog eens te bespreken. „De bank heeft de vei ling wel moeten overnemen’’, aldus een woordvoerder in deze zaak. „De bank kan men geen verwijten maken. Het onroerend goed, de fabriek en de twee hallen, wilde men afzonderlijk verkopen. De interesse voor de gebouwen bij andere industrieën was groot. De opbrengst van de onroerende goederen zou ruim voldoende zijn geweest om de fiscus én de hypotheekhouders te vreden te stellen. Maar dan zou er niets meer van Hollandia N.V. over zijn geble ven. Het bedrijf zou dood zijn geweest. En dat wilde men voorkomen. In die richting moet u ook de gedachtengang van de mi nister zoeken”, aldus de woordvoerder, die verwachtte, dat deze nare affaire nog deze week zou worden afgehandeld. Bij de rubberfabriek werken veertig mensen, onder wie een groot aantal bui tenlandse werknemers, die, volgens de heer Rupert, allen zjjn ingelicht over de ont wikkelingen in deze zaak. Hollandia N.V. bezit een behoorlijk or- derpakket, exporteert in flinke hoeveel heden en kon de boeken in 1970 sluiten met de wetenschap, dat een kleine winst het begin zou kunnen betekenen van een nieuwe periode. De rubberfabriek draaide in het einde van de zestiger jaren niet al te best. Op 1 oktober 1969 maakte de directie bekend, dat de drieploegendienst in het bedrijf moest worden vervangen door een één- plqegendienst. 35 personeelsleden, voorna melijk Spanjaarden en Italianen werden ontslagen. Als oorzaak gaf men de hoge lonen aan, waardoor het bedrijf niet meer op de exportmarkt kon meekomen. De moeilijkheden begonnen na de omzet ting van het familiebedrijf in een open N.V. De overdrachtswinst was zo groot, dat de N.V. het a'an de belasting verschuldigde bedrag in gedeelten betaalde. Men kreeg hierbij de medewerking van een bankin stelling. Er restte, na betaling van enkele termijnen, volgens de heer Rupert, nog een gering bedrag, dat de fiscus eveneens direct opeiste. Naar verluidt, zou de bank een verder krediet aan de N.V. hebben gewei gerd, ondanks het verzoek van de N.V. het resterende bedrag te verlenen. De bankinstelling zag een grotere ren tabiliteit van het bedrijf ontstaan als het nog door de belasting te innen bedrag in een later stadium zou worden uitgekeerd. De fiscus ging hiermee niet akkoord en eiste openbare verkoping van de gebouwen. VELSEN-NOORD. Woensdagavond is in het buurthuis De Mei de balletuit voering onder leiding van de dames Hes en Koek begonnen door de allerkleinsten, namelijk de jongens en meisjes van 4 jaar. Zij voerden enkele kringdansen op, waarbij ook werd gezongen. Hierna volg den solo-optredens en een maskerade door de oudere jeugd. Na de pauze werd een Italiaanse hofdans uitgevoerd, die veel waardering genoot bij het publiek, dat in grote getale aanwezig was. Een ie der, die meer wil weten over de ballet clubs kan zich wenden tot de staf van De Mei, telefoon 24025. Het college, dat dit antwoordt op vragen van de PvdA Statenleden W. van der Knoop en mr. E. H. de Vrieze, heeft dit me de gedaan op verzoek van de burgemeester van Amsterdam, die voorzitter is van het informele agglomeratie-overleg Amster dam. Volgens de Statenleden is 1 augus tus te vroeg om zowel het overleg in de ge- meeteraden als de inspraak van de bevol king recht te doen wedervaren. Het programma van de beiaardbespe- ling door Hein de Ligt, zaterdag van 16- 17 uur op het stadhuiscarillon in IJmui den luidt: Preludium VIII, van Matthias van der Gheyn; Allegro (uit: Water music), van G. F. Handel; Volksliederen fantasie, van Dick van Wilgenburg; Tocca- tine, adagio en scherzo, van Leen ’t Hart; Polly on ga perel toe; Daar komt die wé; Bolandsche noointjie; Impromptu (hom mage a Chopin), van F. Timmermans; Three meet; Greenwich park; The girl I left behind me; Ladies pleasure; The twin sisters; New-Castle; Improvisatie, van H. de Ligt. DONDERDAG 17 JUNI Jeugdcentrum IJmuiden, gebouw PEN- centrale, Kanaalstraat, 20 u. Corry en de Rekels. Openbare leeszaal en bibiliotheek, filiaal Santpoort-Zuid in De Duinpan, Willem de Zwijgerlaan, 19-21.15 uur. Manly Sport, boksles en- training in de gymnastiekzaal van de Moerberg-Comité- school, aan de Kerkstraat in IJmuiden- West, 19.30-21.30 uur. Sporthal Zeewijk, 19-22.30 uur Badmin tonvereniging Velsen. De Ring, in Ossendorpschool, Wijk aan Zeeërweg, 19.30-20 u. bokstraining. VRIJDAG 18 JUNI Jeugdcentrum IJmuiden, gebouw PEN- centrale, Kanaalstraat, 20 u. „September.” Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Santpoort-Noord, Spaarn- berg, Wüstelaan 79, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Velsen-Noord, Wij- kerstraatweg 177, 14.30 tot 17 en 19 tot 21.30 u.; Jeugd- en tienerbibliotheek, Wil- lemsbeekweg, IJmuiden-Oost, 15.30-17.30 UT. Sporthal Zeewijk, IJmuiden, 19.30-21 uur baskethalcompetitie. IJmuider Harmonie, in de Middelbare Meisjesschool, Tolduinerlaan: 19 tot 20 uur repetities jeugd tamboer- en trompetters- korps; 20 tot 22 uur repetitie tamboer- en trompetterskorps. De Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmui den, bejaardensoos, jongerensoos, tiener soos, judoles. DONDERDAG 17 JUNI Beverwijkse Sportraad. Huize Schey- beeck, Velserweg. 20-22 uur spreekuur. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 20.15-21.30 u. VRIJDAG 18 JUNI Sportfondsenbad. Kuikensweg. Geopend van 7-16 en 20.15-21.30 u. Verenigde openbare bibliotheek, Hen drik Burgerstraat 70, Arendsweg 61 en Am- stelstraat 44: volwassenen 19-21 u.; Par- mentierstraat 2: jeugd 18.30-20.30 u. VRIJDAG 18 JUNI Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- straatweg; geopend 19-21.30 u. VRIJDAG 18 JUNI Progress-sociëteit, Const. Huygensstraat 20 u. jazz-discotheek. VRIJDAG 18 JUNI Verenigde openbare bibliotheek, Zwaanstraat 4a. Geopend 19-21 u. „De maandagmorgen na mijn optre den in de sporthal stond er een me vrouw voor de deur met een prachtige bos bloemen in haar handen. „Ik vond het geen stijl dat tante Leen bloemen kreeg”, zei ze. „Nu kom ik u bloemen brengen”. Ik heb haar verteld dat het gebruikelijk is, dat alleen de vrouwe lijke sterren bloemen krijgen, maar ze wilde mij per sé het boeket overhan digen. In de loop van de week kwamen er nog drie bloemstukken en twee plan ten van bewonderaars”, aldus een verheugde Johnny Jordaan. Het feit dat de zanger van het le venslied vrijdagavond niet in staat is voor de televisie op te treden, is erg tragisch. „Ik had net de indruk dat het allemaal wat beter met me ging en nu (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. De „Buka” een veertig jarig Nederlands motorschip van 198,45 brt, is op 8 april van het vorig jaar ter hoogte van Craster Skere in de Noordzee ten on der gegaan. Met de kapitein waren er vier personen aan boord, die allen het schip tijdig hadden verlaten. De Raad voor de Scheepvaart heeft uit de hem beschikbare gegevens de oorzaak van de ondergang van de „Buka” niet kunnen vaststellen. De ramp voltrok zich in de morgen van de 8ste april, terwijl de „Buka” op reis BEVERWIJK De noteringen van woensdag 16 juni aan de groenteveiling Kennemerland waren: aardbeien 370-540; andijvie 12-29; bloemkool 25-90; bospeen 46-74; bosbiet 12-29; komkommer 22-48; prei 60-76; postelein 20-53; peulen 370- 485; radijs 22-53; sla 6-14; spinazie 69-114; snijbonen 240-290; sperciebonen 250-270; tomaten 10-107; waspeèn 75-140. Aan de bloemenveiling ’t Centrum gol den op woensdag 16 juni de navolgende noteringen. Bloemen: anjer 18-35; tros- anjer 170-210; anemoon 40-50; anthurium 80-165; calla 70-100; chrysant 260-320; duizendschoon 80-130; eremures 70-130; fresia 50-240; gerbera 22-48; gladiool 150- 350; iris 100-200; Engelse iris 110-210; ixia 12-60; lelie (per tak) 50-140; lelie (per kelk) 21-22; liatrus 200-300; margriet 150; (Van een onzer verslaggevers) WIJK AAN ZEE. Een achttienjarig meisje uit Beverwijk is woensdagavond omstreeks acht uur gewond geraakt, toen een door haar bestuurde auto op dé Ver lengde Voorstraat kantelde. Het meisje, dat niet in het bezit was van een rijbewijs, moet kennelijk de macht over het stuur zijn verloren. Zij liep een hersenschudding en talrijke vleeswonden op en is opgeno men in het Rode Kruis Ziekenhuis. Van de overige drie inzittenden is slechts één persoon gewond, en wel een 24-jarige Beverwijker, die een paar gekneusde rib ben opliep. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. B. en W. vragen de raad een krediet beschikbaar te stellen voor de aanleg van een voetbalveld een half-verhard trainingsveld aan Hoflaan. De kosten worden geschat 115.373. De gemeente kan binnenkort over benodigde gronden beschikken, die in nabijheid liggen van de reeds twee be staande voetbalvelden aan de Hoflaan. De noodzaak van deze uitbreiding van de accommodatie is dringend, temeer daar na het volgende voetbalseizoen de twee resterende velden aan de Hoogdor- perweg niet meer beschikbaar zullen zijn. Meisje kantelde. .SNEL LEEUWARDEN SC Cambuur uit Leeuwarden heeft het bestuur van de sec tie betaald voetbal van de KNVB een brief gestuurd waarin men aanspraken doet gel den op een nog eventueel open te vallen plaats in de eredivisie. De Friezen achten zich kandidaat bij uitbreiding van het aan tal clubs als men op dezelfde manier reke ning houdt met doorstroming als bij Vi tesse is geschied. SC Cambuur eindigde op de ranglijst van de eerste divisie als vierde achter Den Bosch, GVAV en Vitesse. BEVERWIJK. Johnny Jordaan kan vrijdagavond niet meewerken aan het televisieprogramma „Met de mu ziek mee”, dat wordt opgenomen in de sporthal Beverwijk. Johnny Jordaan stortte dinsdagavond plotseling in en moet op last van zijn huisdokter rust houden. In het televisieprogramma zou Johnny Jordaan, samen met het Metro- pole-orkest zijn nieuwe liedje „Ik ben weer de ouwe” zingen. in open enveloppe zonder postzegel opsturen naar f I J - f* m A n i immar 47 l.lmindOD Als.de minister van Financiën niet had ingegrepen, zouden vandaag (donderdag) deze gebouwen van de Velsense rubberfabriek Hollandia n.v. aan de Wijkermeerweg te Velsen- Noord openbaar zijn geveild. Oor zaak: een, volgens deskundigen, ge ringe belastingschuld van de n.v. Woensdag aangekomen in IJmuiden: Hermal, Antwerpen; Normandia, Delfzijl; Saint Francois, Hamburg; Doris H, Weston Point; Audacia, Great Yarmouth; Hude Zaandam, Hankipudas; Nordersted, Flixborough; Thorun, Le Havre; Bravo Contender, Immingham; Herma Mertens; Dagenham; Dorado, Lulea; IJmuiden; Ruestrin gen, IJmuiden, Delfzijl; Emshom, Delfzijl; Yar row, Lissabon; Visten, Leith; Port Vendres La Coruna; Venus, Bergen; Deborah, Hull Christa Koke, Goole; Diana V, Londen; Kate, Hinte, Londen; Aaltje, Londen; Wiggs, Great Yar mouth; Tower Helen, Wisbech; Herman Helene, Hamburg; Fiepko ten Doomkaat. Rotterdam; Hado, Rotterdam: Gazelle, Zaandam, Boston; Voline, Dagenham: Bredenbek, Felixtowe; Al bert, Keadby; Martha Friesecke, IJmuiden, Poole. Woensdag vertrokken van IJmuiden: Cam bridge Ferry, Rotterdam; Nobistor, Noordzee; Nordenhav, IJmuiden, Bremen; Argo, Aberdeen; Emsland, IJmuiden, Solvesborg; Timea, Hamina; Tor Hollandia, Immingham; Willem Koerts, Rot terdam: Amstelstroom, Hull; Graveland, Gent; Jonny Jonas, IJmuiden, Halmsted; Arion, Fa- versham: Kaaksburg, Kasko; Eemsborg, Delfzijl; Twadika, Hamburg; Charts, Georgetown; Walen- borg, Rotterdam; Bravo Contender, Immingham; Eratini, Le Havre; Venus, Kristiansand. Donderdag aangekomen in IJmuiden: Horation, Ipswich; Scharzenbek, Houston; Herta. Coen- haven; Den Bosch; Mercurius, Antwerpen; Anjo. Londen. Donderdag vertrokken van IJmuiden: Argo naut, Kiel; Olna Firth, Poole; Audacia, Poole; Michaela, Svenborg; Foxtogate, Berry; Asta, Rotterdam; Herma 1, Kolding; Ruth Dieter, Itea; Ardeas, Hamburg; Ladon, Piraeus; Doris H, Londonderry; Wimbrown 3, Cont.; Gerda K. Odense. (Als geen nadere aanduiding volgt, is het schip van of naar Amsterdam gegaan). ling en T. M. Y. Duin; Erik z.v R Stam en A T. Keijser; Ronald z.v. J. W. Bertelkamp en W. Pruim; Dorothea d.v. A. C. Timmer en M. Landman; Thomas J. z.v. J. P. Nooij en J. M. G. van der Louw; Maria G. d.v. P. N. Grandiek en C. M. G. Welboren; Ja cobus P. T. z.v. T. N. Huipen en A. A. Zon neveld; Margaretha C. J. d.v. H. J. v. d. Does en C. M. J. P. Lief ting; lij a d.v. H. J. van den Brandt en M. Vernooijs; Antonius B M. z.v. P. A. Baltus en A. A. M. Been tjes; Sidessa d.v. H. J. Wentink en C. Da- miaans; Simone M. M. d.v. M. Q. C. van Roon en M. Brantjes; Amo J. z.v. W. J. Joosten en M. J. G. Brandjes; Johannes H. z.v. J. A. P. P. Spanjaard en C. H. M. van Beek; Vincentius E. G. z.v. B. M. Dudink en U. Keijser; Ivan z.v. H. Landen en C. L. A. Vosse. ONDERTROUWD: Marinus J. v. d. Ven en Catharina M. V. T. Smit; Nicolaas Winter en Catharina Bon- neveld; Abraham Polet en Catharina W. G. Ooijkaas; Hendricus M. Swart en Geer- truida J. Burger; Willem J. N. Vredenburg en Hanneke Plaatsman. GETROUWD: was van St. Davids (Firth of Forth) naar Londen; het schip zonk om half negen na bij Craster (Northumberland) circa vier mijl uit de kust, nadat het vervuld was geraakt. De kapitein stond op wacht, de wind was afnemend met windkracht 5, maar er stond een hoge deining. Tegen acht uur kreeg de kapitein de indruk dat het schip voor dieper, was gaan liggen, echter bij onderzoek werd in de voorpiek geen water geconstateerd. Hoe wel de lensinrichting werkte, werd uit het ruim geen water gepompt. Niettemin kwam de „Buka in korte tijd dieper te liggen en kreeg het schip slag zij over stuurboord; het begon snel te zin ken. Nadat een signaal met de Aldislamp was gegeven, werd het schip door de be manning met gebruikmaking van de din ghy verlaten. Vrijwel onmiddellijk hierna verdween de „Buka” in de golven. Dit schip was in 1931 gebouwd, maar het vlak was betrekkelijk nieuw. Aangenomen moet worden, dat het wa ter door een grote opening is binnenge stroomd. Niet bepaald kan echter worden waar of waardoor het gat of de scheur dan wel is ontstaan en of de opening zich bevond in de bodem of in de scheepswand. Het schip had regelmatig servicebeur- ten gehad. De raad kan de schuldvraag niet beant woorden en concludeert dan ook niet tot enige schuld van de kapitein aan de on dergang van zijn schip. De maatregelen die genomen 3ijn om de bemanning in veiligheid te Brengen zijn door hem op de juiste wijze getrof fen en goed uitgevoerd. De dinghy waarin de vier mannen van de „Buka” waren gegaan werd door een klein vissersvaartuig gevonden; de gered den werden veilig in Craster aan de wal gezet. Tg* nu, NAAM ADRES ft Doorhalen «at niet verlangd wordt. Toen ik de Bühne opkwam en het ge weldige applaus van het publiek hoor de, kon ik wel huilen. Tante Leen heeft met tante Leen tijdens de bonte avond in de sporthal Beverwijk. Het was voor ons een enorm ontroerende gebeurtenis. ineens die terugslag. Ik werd woensdag avond duizelig en ben op advies van de dokter naar bed gegaan. Onze reis met tante Leen en Cees de Lange naar Salt Lake City gaat nu ook niet door. Het is allemaal erg vervelend, maar mijn gezondheid gaat voor”. maandabonnee f 6,90 kwartaalabonnee f20.10 orchidee 130-280; pioenroos 160-380; ra nonkel 43; roos 25-60 (per tak 12-62), babyroos 7-18. Planten: achmea 700; achi- mes 65-95; begonia 12-38 (groot 125-320); coleus 11-38; cyclamen 115-280; fuchsia 55-130; gloxinia 140; geranium 50-100; hedera 60; hibiscus 12-165; hertshoorn 380 potchrysant 23-70; st. paulia 55-125; thubergia 43; vriesia 220-280. Adriaan Grapendaal en Carla E. Zonne veld; Jan Groen en Alie Kiers; Gerardus Dekkers en Jentje Hup. OVERLEDEN: Christina E. Hopman, 66 jaar, echtge note van W. Janssen; Petrus de Winter, 83 jaar; Maria van Lieshout, 60 jaar, echt genote van E. J. de Lijzer; Pieter Kok, 73 jaar. TE: Daarna kunt u mij noteren als

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 5