Vermoeide tenniscrack (te veel roofbouw) boos op organisatie en plaatsings systeem WIMBLEDON-PERSPECTIEVEN TOM OKKER UITERST SOMBER Co Stout LEIJN LOEVESIJN VERSLOEG JOHNSON naar Telstar Theo Verschueren sterkste stayer op de stadionbaan Oost-Europa superieur schermpioeg voor Wenen Gouden-Zweepdraverij telt slechts toppers in de halve finales Haarlem Nicols - H.C.A.W. Cor Coster: Twee titelverdedigers uitgeschakeld in Zwitserland voor Laver Janssen niet in Nog twee spelers voor honkbalteam Krekels winnaar wegkampioenschap Verrassend verlies „Gat tussen Ajax en Cruyff is te groot” V l 17 VRIJDAG 18 JUNI 1971 1 Slachtoffer Op scherp ZONDAG A.S. AANVANG 14.30 UUR Toegangsprijzen; Volwassenen 1.75 Jeugd t/m 15 jr. 1.— PIM MULIER HONKBALSTADION O :.,z'zZ II1 I O B - f IS* F te (Van onze sportredactie) (Van onze sportredactie). k (Van onze honkbalmedewerker) Joegoslaaf Nieki Pilic en.niemand min der dan Rod Laver. S r LONDEN Rod Laver, de Australiër die voor het herenenkelspel op Wimbledon als eerste is geplaatst, heeft donderdag tij dens het internationale toernooi op Queens Club een verrassende nederlaag geleden. De Amerikaan Tom Gorman, vorig seizoen op de ranglijst van zijn land gestegen van de veertiende naar de zesde plaats, zege vierde in de kwartfinales met 6-4, 4-6, 6-1. Maar tegen een Laver die „op scherp” staat, is nog altijd geen kruid gewassen. En reken maar dat de viervoudige Wim- bledonwinnaar gebrand is op een vijfde eindzege, nadat hij vorig jaar op smade lijke wijze in de vierde ronde werd uit geschakeld door de Engelse „houthakker” Nadat hij tweemaal was doorgedrongen tot de kwartfinales van Wimbledon (in 68 en 69) en eenmaal de eindstrijd van Forest Hills bereikte, werd in hem een toekom stige Wimbledonwinnaar gezien. Aan die hooggespannen verwachting heeft Okker vorig jaar bij lange na niet kunnen be antwoorden, en het ziet er allerminst naar uit dat hem dat dit jaar wel zal gelukken. Gezien zijn wisselvallige prestaties in het voorseizoen, kan van Okker op Wimbledon niet meer worden verwacht dan het be reiken van de derde ronde. Overigens heeft het na de aankomst van de elf man sterke kopgroep nog wel even geduurd voordat de winnaar kon worden aangewezen. Er moest een finishfoto wor den afgewacht aangezien het verschil tus sen Krekels en Roger de Vlaeminck niet met het oog waarneembaar was. De Belg Pintens behield de leiding in het algemeen klassement. Hij heeft nu een voorsprong van 25 seconden op de Italiaan Ugo Colombo. Prinsen (twaalfde) op 6.39 is de beste Nederlander in het algemeen klassement. zal met het oog op de komende wereld kampioenschappen voor bondscoach Frans Mahn weer moeilijk worden om een rede lijke ploeg samen te stellen. Stam met Wierstra. HAARLEM Storks-kortestop Roy van de Dungen Gronovius en Sparta-out- fielder Jan Kramer Freker zullen het Ne derlands honkbalteam voor de Haarlemse honkbalweek completeren. Daarmee telt het Nederlands team 21 spelers. i. n MEREVELD Sinds de bepalingen voor deelneming aan de Gouden Zweep-draverij belangrijk zjjn verzwaard om de gebrui kelijke veel te grote velden te voorkomen telt deze oudste klassieker ter wereld slechts nog topklassers. Zondagmiddag is dat ook het geval in de 17e na-oorlogse Gouden Zweep op Mereveld. waarin de beste Nederlandse paarden zullen starten. Het wordt het eerste seizoentreffen tussen de negenvoudige winnaar Eland met Jan van Dooyeweerd en Henri Buitenzorg met Jan Wagenaar Jr. In één adem met dit duo mogen worden genoemd Gunnar Dear en Felix, die beide het voordeel hebben van de 2600 meter lange afstand. Voor een Henri Buitenzorg in ouderwetse vorm zou deze opgave al zeer zwaar zijn, laat staan nu hij vrij wisselvallig loopt en niet de indruk wekt de „oude” Henri -te zijn. Wa genaar w\jt dit aan de voorbereiding voor de Grote Prys der Lage Landen die over een week op Duindigt wordt verreden. In dien zjjn motivering juist is dan moet Henri Buitenzorg in enkele dagen nog naar zijn piek worden gebracht en dat lijkt een voudig onmogeljjk. Daarentegen raast de vier jaar oudere Eland van overwinning naar overwinning en toont daarbij con stant een zeer grote vorm. Op Duindigt demonstreerde hij dat met een aanzien lijke recordverbetering en in zo’n magi strale stijl dat de winnaar ’70 Henri Bui tenzorg van zijn toch al wankele favorie- tentroon is gestoten. Het ligt in de lijn der verwachtingen dat Pilic noch Laver zich in zijn eerste partijen zal laten verrassen, al krijgt vooral Laver het in de derde ronde niet gemakkelijk tegen de Amerikaan Clark Grabner. Voordat Okker in de vierde ron de (beslissend voor een plaats in de kwart finales) de strijd met Laver mag aanbin den, moet hij eerst afrekenen met Pilic, een erg grillige speler die sublieme hoog tepunten afwisseld met bedenkelijke inzin kingen. Okker is tegen Pilic zeker niet kansloos, tenzij hij zich laat afschrikken door het vooruitzicht dat Laver hem in de volgende ronde opwacht. Okker zal zich over een eventueel duel met Laver geen illusies maken. Hij heeft al eens gezegd dat Laver op zijn lijstje van „gevreesde spelers” op de bovenste plaats prijkt: „La- ver is onbetwist de sterkste speler ter we reld.” Sinds 1968 heeft Okker niet meer van Laver kunnen winnen. De laatste twee partijen (in maart en april van dit jaar) verloor Okker zelfs met ronduit bescha mende cijfers van de rossige Australiër, die overigens niet meer zo constant is als enkele jaren geleden. FRICK Opnieuw heeft een lid van de Nederlandse wielerploeg Goudsmit-Hoff een ritzege behaald in de ronde van Zwit serland. Was het woensdag Gerben Kar stens, die won, een dag later ging Jan Krekels als eerste over de finish. DE TIPS 1. Roland-prijs: 1. Johny Walker 2. Jubar Oak- tree 3. Iskander Outs.: Jeannine D. 2. Cherie Spencer-prijs: 1. Jonker Volann 2. Junior Volomon 3. John Buitenzorg Outs.: Ju- nibes B. LONDEN Het is niet erg waarschijnlijk dat Tom Okker de kwartfinales zal be reiken van Wimbledon, nog altjjd ’s werelds belangrijkste tennisevenement, dat ko mende maandag begint. Een nauwkeurige bestudering van het wedstrydschema leidt onvermijdelijk naar deze sombere voorspelling. Reeds in de eerste ronde moet Okker een uiterst zwaar karwei opknappen. Dan stuit hij namelijk op de Tsjech Jan Kodes, een sterke speler die nog onlangs de open Franse tenniskampioenschappen op zijn naam schreef door in de finale te zegevieren over Ilie Nastase (deze Roemeen werd door de plaatsingscommissie van Wimbledon als enige Europeaan bij de „beste acht” geplaatst). Ruim een maand geleden, in de halve finale van de Italiaanse kampioen schappen te Rome, bewees Kodes ten overvloede dat hij een zeer gevaarlijke tegen stander kan zijn: hij won toen vrij gemakkeiijk in vier sets van Okker, nadat hij eerder in dat toernooi de Australiërs Stolle, Roche en Newcombe had uitgeschakeld. PUTTE Oud-Tourwinnaar en ex- wereldkampioen Jan Janssen zal niet uit komen in het nationale kampioenschap op de weg voor beroepsrenners, dat zondag op het Caubergparkoers bij Valkenburg wordt gereden. Janssen ondervindt nog steeds hinder van een lichte operatie in de lies- streek, die hij de afgelopen winter heeft ondergaan. „Na de Dauphine Liberé”, ver telde Janssen, „heeft de dokter mij nog eens volgestopt met medicijnen, maar het heeft niet geholpen. Daarom ben ik ook afgestapt in de Ronde van Luxemburg. Wat Valkenburg betreft, wanneer ik daar aan de wedstrijd begin, wil ik ook goed rijden en niet na tien rondjes uit het veld moeten verdwijnen”. verder de finale in het weltergewicht tus sen de Olympisch kampioen Wolke (Oost- Duitsland) en de Hongaar Kadji. Wolke schakelde in de halve finale de laatste Ita liaan, Lasandro uit, maar kon evenals in zijn voorgaande partijen niet overtuigen. Hij begint dan ook zeker niet als een gro te favoriet aan zijn laatste partij tegen Kadji In het middengewicht had de Fin Virta- nen, die woensdag in de kwartfinales de laatste Nederlander, Ruud Koopmans, uit schakelde weinig in te brengen tegen de Roemeen Nastac. De Fin moest door een knock out in de tweede ronde genoegen nemen met een bronzen plak. DEN HAAG De Koninklijke Neder landse Amateur Schermbond heeft voor de strijd om de wereldkampioenschappen (van 5 tot en met 16 juli te Wenen) een sabel- ploeg aangewezen, die uit de volgende schermers bestaat: Eddy Ham (Delft), Frans Mosman (Amsterdam), Jan Dijksman (Den Haag) en Walter Janssen (Utrecht). Reserve is Rob Ligteringen (Rotterdam). Chef d’equipe is de heer Jacobs (Eindhoven) en als trainer-coach gaat mee Kaspar Kar- dolus (Benthuizen). HAARLEM. Telstar is tot overeen stemming gekomen met Co Stout, de 22- jarige aanvaller van het naar de eerste divisie gepromoveerde De Volewijckers. De overeenkomst met Telstar is voorlo pig aangegaan voor de duur van één jaar. (Van onze paardesportmedewerker) Badari kon daarmee niet voorkomen dat Roemenië met vijf man toch opnieuw het sterkst vertegenwoordigd is in de finales, die morgen in het Madrileense Palacio de Deportes worden afgewerkt. De Roe menen voeren daarmee het Oosteuropese contingent aan, dat verder in Rusland (vier finalisten), Oost-Duitsland (drie), en Hongarije (drie), Polen (drie) en Joego slavië (twee) sterke vertegenwoordigers heeft. Van de twee Westeuropeanen die de eindstrijd haalden heeft Peter Hussing in het zwaargewicht een redelijke kans te gen Tsjernichov. De Rus had gisteren weinig moeite met de Engelsman Stevens, die al in de eerste ronde knock out ging. Hussing bereikte de eindstrijd door een zege op Ludwik (Polen). Veelbelovend is (Van onze sportredactie) Maar sportdirecteur Lijsen van de Ne derlandse Tennisbond, een persoonlijke vriend van Okker, beweerde na het echec van vorig jaar: ,Tom heeft roofbouw op zijn lichaam gepleegd. Hij wil niet inzien dat hij vermoeid is. Ik weet Zeker dat het zo is. Een leven zoals hij leidt kan je niet ongestraft volhouden.” Okker, nu twee en een half jaar proftennisser, heeft zich van die waarschuwende woorden niets aangetrokken: onverdroten is hij doorge gaan met het afwerken van toernooien, meer dan 30 per jaar. Okker vocht zich gedeeltelijk over zijn inzinking heen (voor al in de indoortoernooien van de profs was hij de afgelopen winter goed op dreef), maar de grote successen van vroeger ble ven toch uit. MADRID. Na de afgang van Ion Alexes (Roemenië), die als titelverdedi ger in het zwaargewicht in de eerste ron de door de Westduitser Peter Hussing werd uitgeschakeld, zijn er gisteren in de halve finales om de Europese bokstitels voor amateurs nog twee regerende kam pioenen gesneuveld. In het lichtgewicht zorgde de Roemeen Vasile Antoniu voor een verrassing door Lazio Orban, sinds ’69, titelhouder in het verdergewicht, met een ruime 5-0 puntenoverwinning uit te schakelen. Deze meevaller kon voor de Roemeense trainer Ion Popa, kort na de oorlog zelf een verdienstelijk professional, als compensatie dienen voor het verlies van Vanaurel Dumitrescu, die twee jaar geleden in Boekarest goud veroverde, maar gisteravond niet opkon tegen de Hon gaar Tibor Badari. Zelfs rijst de vraag of Wagenaar in deze ongetwijfeld zeer harde strijd nog voor Gunnar Dear en Felix kan eindigen. Is de Gouden Zweep een volkomen Nederlandse aangelegenheid de Carlos Pluto-prijs brengt vier imports in de baan, waarvan de Amerikaanse merrie Neon Rodney ho ge ogen kan gooien. Okker mag zich slechts troosten met de wetenschap dat Kodes op het „snelle” gras van Wimbledon doorgaans minder sterk speelt dan op gravel. De Tsjech kwam dan ook op Wimbledon nimmer tot grootste prestaties. Als Okker die te kortkoming van Kodes weet af te straffen, ontmoet hij In de tweede ronde de win naar van de partij Ruffels (Australië) Scott (VS), twee niet-professionele spelers uit de middenklasse. Een betrekkelijk ge makkelijke opgave. Maar de Nederlander wordt in de daaropvolgende twee ronden meteen geconfronteerd met twee collega’s uit de 32 leden tellende profgroep van de Texaanse oliemagnaat Lamar Hunt: de AMSTERDAM Cor Coster, de schoon vader van Johan Cruyff, voorziet voorlopig geen akkoord tussen de stervoetballer en zijn club Ajax. Na woensdagavond, toen Coster met Ajax onderhandelde over een nieuw contract voor zjjn schoonzoon, is er geen nieuwe datum voor een volgende onderhandeling vastgesteld. Coster: „Het gat tussen Ajax en Cruyff is te groot. Ik ga opnieuw praten met andere gegadig den”. Bjj die gegadigden zouden zich Fefl- enoord en Barcelona bevinden. Günther de Haan van Haarlem wordt op de transferlijst gezet. De Haan, die nog een contract van een jaar met Haarlem heeft, ging niet akkoord met een verandering van die overeenkomst. Willem II heeft de hand gelegd op de UEFA-keeper Van Zomeren. Van Zomeren verdedigde in het seizoen ’70-’71 het doel van de UEFA-selectie Noord-Brabant. Ajax contracteerde G. Schoonewille (24 jaar) van Blauw Wit. Schoonewille is een zeer middelmatig middenveldspeler, die er by Blauw Wit niet is uitgekomen. Van de vierendertig wedstrijden van het B-elftal speelde Schoonewille er slechts tien mee. Schoonewille kwam het vorige jaar voor vijfduizend gulden van MVV. Trainer George Knobel had hem zonder moeilijk heden laten vertrekken. Het transferbedrag dat Ajax zal betalen, ligt rond de zeven duizend gulden. Nog geen twee dagen, nadat FC Brugge Nico Rijnders van Ajax aan zich had ver bonden, verzekerden de Belgen zich van de komst van Wietse Veenstra van PSV. Beide clubs kwamen donderdag over deze trans fer tot overeenstemming. Nadat de onder- handelingen tussen PSV en DWS over een transfer van Jos Dijkstra aanvankelijk waren vastgelopen, is men donderdag toch tot een akkoord gekomen. De 26-jarige Amsterdammer zal in het nieuwe seizoen voor PSV uitkomen. 3. Quicksilver S-prljs: 1. Granda 2. Funny Guy 3. Hilda O. Outs.: Giovanni. 4. Tabor-prijs: 1. Hurry Up 2. Gert Jan 3. Heros Outs.: Enterprise Hollandia. 5. De Gouden Zweep: 1. Eland 2. Gunnar Dear 3. Henri Buitenzorg Outs.: Felix. 6. Henri Buitenzorg-prijs: 1. Iwan H 2. Ire land 3. Hippocreen Outs.: Helios CH. 7. Carlos Pluto-prijs: 1. Eronica W 2. Neon Rodney 3. Maisturm Outs.: Entry Volann. 8. Thea Cornelia: 1. litis Hollandia 2. Jelle v. d. Lente 3. Ivo D Outs.: Harvest Mac. Voor de over enkele weken te houden Derby voor Volbloeds geldt de zaterdag middag (1.30 uur) op Duindigt te houden Trial Stakes als een klassieke voorberei ding. Op Attractive na gaat de top van de generatie der 3-jarigen het over een 2100 m. lange afstand proberen. De verwachting is dat goed geplaatsten Cleopatra, Poly Trek, Comarla en Sans Culotte de rijke buit onder elkaar zullen verdelen. Voorts nog een aantal goede draverijen, waarin Gallant Way en Fernandel het moeten ópriemén tegegn Ingrid Hanover, die-4n de Grote Prijs der 4-jarigen een opmerkelijk goede koers liep en bij een herhaling hier van zeer gevaarlijk kan zijn voor de beide Derby-winnaars. DE TIPS 1. Draken-prijs: 1. Judy Buitenzorg 2. Jackie T 3. James Hagheweyde Outs.: Ixora 2. Valken-prijs: 1. Jolanda Hanover 2. Idool Buitenzorg 3. Inneke Pluto Outs.: Jensen. 4. Finjollen-prijs: 1. Gay 2. Geraldo Cavaljos 3. Gloriant Outs.: Irona Buitenzorg. 6. Botter-prijs: 1. Import N 2. Henry Belwln 3. Jonker Jan Outs.: Jaguar. 7. Sharpie-prijs: 1. Gallant Way 2. Fernandel 3. Ingrid Hanover Outs.: Firmin. 9. Regenboog-prijs: 1. Interest 2. Granit Hol landia 3. Istanbul Outs.: Gracia Silvia. RENNEN 3. Trial Stakes: 1. Cleopatra 2. Poly Trek 3. Comarla Outs.: Sans Culotte. 5. Jacob Marls-prijs: 1. Heather Hill 2. Rag ged Robin 3. Willy Outs.: Bagheera. 8. Forest Star-prijs: 1. Baboon 2. Indian Cress 3. Manuela Outs.: Goldfinger. De Italiaan leek in het voorlaatste rech te eind te gaan zegevieren toen hij Loe- veseijn vakkundig opving. Maar de Am sterdammer kwam nog terug. Hij ging buitenom en won dank zij een vlijmscherp eindschot van 11,4 seconden over de laat ste 200 meter, waarbij hij Johnson nog meesleepte naar de tweede plaats. Bepaald zonder allure waren de „lan- denwedstrij d” NederlandOost-Duitsland en de stayerswedstrijd voor amateurs, waarin de 34-jarige veteraan Bert Boom heerste. In die landenwedstrijd had de tandem Jansen-Van Doorn nog te veel moeite met de Oostduitse gelegenheidscombinatie, die in de plaats van de aangekondigde oud- werelkampioenscombinatie OttoGeschke was komen opdagen. Maar Jansen en Van doorn wonnen tenminste. De ploegachter volging daarentegen werd een volkomen fiasco. De Nederlandse formatie bracht er helemaal niets van terecht. Nadat Gerrit sen al vrij snel door een lekke band had moeten af haken werd de wedstrijd af ge schoten toen na twee kilometer Moret het tempo van zijn makkers Nieuwenhuis en Ten Thije niet meer kon volgen. De ploeg achtervolging is altijd een stiefkind ge weest in de Nederlandse baansport. Het De organisatie van Wimbledon heeft in middels maatregelen genomen. Niet alleen wordt dit jaar voor het eerst het ’tie breaker-system’ ingevoerd (om te lange sets te voorkomen), maar bovendien is het aantal geplaatste spelers van zestien inge krompen tot acht, iets waarvan spelers als Okker, Kodes en Roche (en bij de dames ook Betty Stöve, de laatste tijd sterker dan ooit) het slachtoffer zijn geworden. Met die laatste maatregel probeert de or ganisatie spectaculaire resultaten op de eerste dagen te forceren. Maar in die op zet kan zij alleen slagen als mannen als Roche, Grabner, Franulovic en Okker in derdaad voor verrassingen zorgen Okker is zelf nogal fel tekeergegaan tegen de plaatsing op Wimbledon, die hij „belache lijk” noemt, omdat somige leden van Hunts pof groep opzettelijk gepasseerd zouden zijn. Hij begreep niet waarom spe lers als Smith en Nastase bij de eerste acht zijn geplaatst. Dergelijke discussies over de plaatsing zijn heel gebruikelijk, omdat het nu eenmaal niet mogelijk is iedereen te gerieven. Maar het is nogal kortzichtig van Okker dat hij geen vraag teken zet achter de plaatsing van zijn prof- collega Cliff Richey, die dit seizoen nog maar bitter weinig heeft gepresteerd. Wel een belangrijke favoriet voor de eindzege is opnieuw John Newcombe, die de laatste tijd opmerkelijk constant is gaan spelen. Newcombe voert ook de lijst aan van het wereldkampioenschap tennis een titel die inzet is van 20 toernooien waar aan alleen wordt deelgenomen door de 32 profs van Lamar Hunt (na acht van deze toernooien staat Okker zesde op de lijst). Met dit wereldkampioenschap heeft de ei gengereide Hunt de bonzen van de ILTF (de Internationale Tennis federatie) de stuipen op het lijf gejaagd, omdat de profs het financieel veel interessanter vinden aan Hunts toernooien deel te nemen dan aan de grote toernooien in Europa. Voor lopig moet wat dit betreft voor Wim bledon nog een uitzondering worden ge maakt. Zo zegt prof Roger Taylor: „Voor ons prestige is het goed om op Wimbledon te spelen, maar er valt in Amerika meer en veel gemakkelijker geld te verdienen.” Gezien dergelijke zakelijke uitspraken, valt het te betwijfelen of Wimbledon blij vend aantrekkingskracht kan uitoefenen op de profs. In dit verband is ook de iets teruggelopen publieke belangstelling voor Wimbledon een belangrijk aspect( vorig jaar kwamen er 15.000 toeschouwers min der dan in 1969. De algemene klacht: er is te weinig variatie, het zijn steeds de zelfde gezichten die doordringen tot de fi nales. AMSTERDAM. Het is de Zaankanter Kees Stam niet gelukt om zijn eerste profoptreden op de Amsterdamse stadion baan met een overwinning af te sluiten. In de strijd om de grote prijs van Am sterdam moest Stam gisteravond zijn meerdere erkennen in de Belg Theo Ver schueren, die achter de Utrechtse meester- gangmaker Norbert Koch een tactisch uit- gekookter wedstrijd reed. Wellicht zou Stam, die vorig jaar in Leicester wereldkampioen bij de amateurs was geworden en het afgelopen winter seizoen als beroepsrenner ook al opmer kelijke successen had geboekt, de triomf hébben behaald als hij niet halverwege de koers een aanval op de Italiaan Dome nico de Lillo te lang had doorgezet. De Lillo was namelijk niet bereid om te capi tuleren, vocht als een leeuw en sloeg na een paar ronden hard knokken de aan val af. Toen kon Verschueren, die al die tijd achter Stam op de loer had gelegen, de Nederlander van de kop verdringen. Stam probeerde tenslotte nog wel een aanval op de Belg in te zetten maar werd door Koch op afstand gehouden. Van de negen stayers in dit sfeerloze spektakelstuk eindigde Piet de Wit als enige binnen een ronde achter Verschueren en Stam. Alle overige stayers, inclusief Oudkerk, ook de wereld kampioen Rudolph, speelden een onder geschikte rol. Voor een Nederlands succesje zorgde Leijn Loevesijn bij de beroepssprinters. De 23-jarige Amsterdammer, die in de halve finale tegen de Italiaan Turrini en de Amerikaan Montford al een tijd van 11,5 seconden had laten afdrukken, klopte in de finale op weergaloze wijze wereld kampioen Gordon Johnson en weer Tur rini. Trouwens, ook Tom Okker heeft nog het een en ander goed te maken, sinds hij vorig jaar in de tweede ronde door de middelmatige Hewitt voor schut werd ge zegd. Over die pijnlijke nederlaag is la ter veel gefilosofeerd. Onvermijdelijk re zen toen de vragen: is het gebeurd met Okker? Is hij niet bestand tegen het zware leven van een proftennisser? Uiteraard heeft Okker zelf steeds ontkennend gerea geerd op die vragen. Als amateur reisde ik vroeger meer dan tegenwoordig als prof.” En na zijn nederlaag tegen Hewitt zei hij: „Ik ben niet moe. In april heb ik nog een paar weken uitgerust en nu kan er helemaal geen sprake van ver moeidheid zijn, het gaat er gewoon om dat ik er op de baan niet zo erg meer in geloof. Je moet vertrouwen in je eigen prestatie hebben, anders begin je al met een achterstand.” Roger Taylor. Laver en ook Rosewall (die vorig jaar in de Wimbledonfinale van Newcombe verloor) schijnen zich optimaal te hebben voorbereid op Wimbledon. Zo weigerden zij bijvoorbeeld deel te nemen aan de Franse titelstrijd omdat zij dat toernooi zo kort voor Wimbledon veel te vermoeiend vonden. Hierdoor ver speelde Rosewall, die eerder dit seizoen de Australische en Zuidafrikaanse kampioen schappen zonder setverlies won, zelfs zijn kans op „grand slam,” het winnen van de vijf grootste toernooien in een seizoen. De 36-jarige Australiër die nimmer Wimble don won, is er kennelijk veel aan gelegen om zich te revancheren voor de drama tische nederlaag tegen Newcombe. Theo Verschueren in de bloemen. Links Kees Stam met bondscoach 'zz z ZZZ-^ f 3*

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 17