Drs. Den Uyl J. van der Putten LOON-TAXICHAUFFEURS STAAKTEN Ondanks openheid informatie puzzel Stopzetting geëist van hartacties van de heer „Ik voel me opgelicht” I Echtgenoot wurgde vrouw Hartstichting in kort geding VERKOOP APEN AAN BANDEN Twee records voor prof. Steenkamp Veehouder bekent Voor 70 mille aan diamanten zoek hoeve neer Vakcentrales twijfelen aan uitvoering van voorgestelde beleidsmaatregelen Dr. Pruyt legt functie W.A.- moord op weduwe moet gegevens publiceren” S ex film trok 2,5 mln kijkers „Prof. Steenkamp I T" z 2 ONDERWIJS MIDDENBEDRIJF INFLATIE DOOR ELKAAR WEINIG GEHEIMEN LEKKER ZATERDAG 19 JUNI 1971 Leidse moord opgelost I Da voc ove wit vo< uit de pai 1 i ges eig in De zó ma ho me da he kil de rel mi als 90 dr on da kr pl; du st; de ze st; he ee kc bc st Pï DEN HAAG Volgens PvdA-fractieleider drs. Den Uyl duidt het tot stand gekomen regeerakkoord op een voortzetting van het kabinetsbeleid-De Jong, dat twee maanden geleden bij de verkiezingen even duidelijk is teruggewezen. In een eerste commentaar op het akkoord tussen de drie confessionele partijen, VVD en DS’70 zei drs. Den Uyl vrijdag dat er iets ongelooflijks aan de J. Buiter burgemeester van Groningen hand is. De Kamer heeft nog niet zo lang geleden een nota ontvangen waarin stond dat bij ongewijzigd beleid de uitgaven in 1972 260 miljoen gulden te hoog zouden liggen. „Nu blijkt dit niet 260, maar liefst 900 miljoen te zijn. Waar die 640 miljoen vandaan moeten komen weet niemand. Het Nederlandse volk en de Kamer zal hier over opheldering moeten hebben. Ik voel me volstrekt opgelicht”. J BÉ De onze parlementsredactie) (Van j De NVSH, die de film in haar tv-pro- gramma „Sextant” vertoonde, heeft deze cijfers van de afdeling studie en onder zoek van de NOS bekendgemaakt. De kijk- dichteid van de film was ook hoger dan de gemiddelde, die 8 percent bedraagt. De waardering voor het programma was 68. de bij en Het overlegorgaan van de drie vakcen trales constateert in een vrijdagavond ge publiceerde voorlopige reactie op het be kendgemaakte ontwerpregeerakkoord dat hierin een groot aantal knelpunten wordt genoemd dat ook in het actieprogram van de vakbeweging als prioriteiten is aange duid. In tegenstelling echter tot dit actiepro gram en de verkiezingsprogramma’s van de politieke partijen ontbreekt in het re geerakkoord een duidelijke financierings- opzet voor het realiseren van de voorge stelde beleidsmaatregelen, aldus het over legorgaan. koord, bij de staatkundige vernieuwing ontbreekt elk voorstel, dat de kiezer de kans geeft zijn regering te kiezen. Maatregelen buiten de verhoging van de AOW, die kunnen leiden tot verklei ning van de verschillen in inkomens en vermogens ontbreken of zijn zwevend ge houden, over de grondpolitiek geen woord, een perspectief voor de inhoud van on derwijs- en cultuurpolitiek is afwezig. ken van de bestrijding van de inflatie met structurele maatregelen. Het eerste memorandum wilde prof. Steenkamp zelf niet publiceren, omdat hij zoals hij zelf zei geen schade wilde doen aan zjjn werk. De informateur moest echter twee dagen later bakzeil halen, om dat er onder de 82 Kamerleden, die wel het stuk mochten kennen, nogal wat lek ken bleken te bestaan. Over de schade door die publikatie is niets bekend gwor- den. Wel bleek dr. Drees nogal verbaasd te zijn dat de inhoud van de brief die hij namens zyn fractie aan de informateur had geschreven evenmin geheim gebleven was. Het lek kon toen ónmogelijk bij andere fracties dan DS’70 liggen, want die kenden toen de inhoud nog niet. Na elke normale vergadering verstrekte de heer G. van der Wiel, directeur van de Rijks voorlichtingsdienst, als de officiële woordvoerder de meest belangrijke gege vens. Hoewel hij zich in grote trekken hield aan de afspraken die hij had gemaakt met de informateur en de fractieleiders, gaf deze de parlementsjoumalisten toch wel zo veel houvast, dat zij wisten hoe zij aan de details van de besprekingen moes ten komen. Op die manier werd de inhoud van de onderzoekingen van de commissie- Nelissen en de commissie-Geurtsen bekend evenzo de zetelverdeling en de naam van de komende formateur. De verdachte, die nooit met de Justi tie in aanraking is geweest zei zich zelf bij de politie te hebben willen melden, maar had dit nog net niet kunnen opbren gen. Maandagavond werd het in verre gaande staat van ontbinding verkerende stoffelijk overschot van de vrouw gevonden in haar woning. AMSTERDAM De 72-jarige veehouder uit Echt die is gearresteerd in verband met de dood van de 73-jarige weduwe Oos terling-Jacobs uit Amsterdam, heeft be kend in een vlaag van drift de keel van de vrouw te hebben dicht geknepen. De man is in hoge mate geprikkeld geweest door allerlei verwijten, die de vrouw hem maakte. DEN DOLDER. Dr. S. Pruyt heeft alsnog besloten, met ingang van zaterdag 19 juni de door hem waargenomen medi sche leiding van de hoofdafdeling psychia trie en van de afdeling zwakzinnigenzorg (Dennendal) van de Willem Arntszhoeve in Den Dolder neer te leggen. Hij blijft medisch directeur van de afdeling geriatrie. Hij deelde dit het bestuur vrijdagnacht mee nadat hij had besloten zijn ultima tum dat ’s avonds om negen uur afliep, op te schorten. In dit ultimatum had hij de terugkeer van prof. dr. A. Poslavsky als directeur van de hoofdafdeling psy chiatrie en het ontslag van de staf van Dennendal geëist. Het bestuur heeft prof. Poslavsky ver zocht, zijn functie als medisch directeur weer op zich te nemen. ft D di Pi et te d: 81 si P 1€ g V n k v g h a li a t v r kelijk feit dat de heer Van der Putten al zijn steun in de vorm van professoren, verenigingen en anderen had verloren. Vol gens de raadsman van de heer Van der Putten, mr. J. Eneins kwam dat door de negatieve publiciteit van de Hartstichting over zijn cliënt. Iemand uit de zaal riep: „Elke actie wordt ondermijnd door de Hartstichting.” De president van de recht bank doet vrijdag 25 juni uitspraak. Prof. Steenkamp zal zich wel twee keer bedenken, maar mocht hij nog eens ge vraagd worden informateur te worden, dan weet hij in ieder geval dat openheid weinig gevaren oplevert. Op dit moment weet hij dit, want hij liet tijdens de pers conferentie over zijn tweede memorandum al duidelijk blijken zelf ook verwonderd over het feit te zijn dat sommige dingen niet open en bloot verteld mochten wor den. De journalisten beloofde hij dinsdag na zijn bezoek aan de koningin daarover wat meer inlichtingen te verschaffen. In dit verband noemde hij ondermeer de be rekeningen van de commissie-Nelissen. „Als buitenstaander kun je je verwonde- (Vervolg van pagina 1) men is op die dag niet alleen over het program gesproken, maar ook langdurig over personen en partijen. Op die dag viel in feite al de beslissing over de te benoe men kabinetsformateur. De inhoud van het tweede memoran- dum-Steenkamp gaaft dan ook duidelijk aan dat na zijn eerste memorandum vrij wel alles weer overhoop is gegooid en niet alleen de formulering van de financieel- eonomische paragraaf. De minste wijzi gingen zijn aangebracht in de paragrafen ruimtelijke ordening en regionaal beleid. Een ander groot probleem voor Steen kamp vormde de openheid. Nog voor hij informateur werd, stond de hoogleraar be kend als een zeer openhartig man, die gaan enkele vrees had voor journalisten, zoals bij voorbeeld prof. Drees wel iedere keer weer blijkt te hebben. In het pers centrum Nieuwspoort beweegt Steenkam- zich even gemakkelijk als waarschijnlijk op de katholieke Universiteit van Nijme gen. Als Eerste-Kamerlid en als opsteller van het K.V.P.-program was hij al menig maal in contact gekomen met journalis ten, van wie hij er velen van naam kent. Het heeft dan ook nogal verwondering ge wekt dat ook hij tijdens de informatie niet alles heeft willen vertellen, ofschoon er een mooi rapport door de commissie-Bies- heuvel was opgesteld over de openheid van het openbaar bestuur. Dat rapport zou trouwens één van de boekwerken zijn die prof. Steenkamp op zijn nachtkastje in ho tel Kurhaus in Scheveningen zou leggen. Een woordvoerder van de met het NKV gelieerde Katholieke Werkende Jongeren (KWJ) zei dat de werkende jongeren in het ontwerp „niet erg aan hun trekken komen”. In het ontwerp wordt gestreefd naar twee dagen verplicht onderwijs per week voor werkende jongeren van 15 en 16 jaar, „een streven dat ver achterblijft bij onze wensen”, aldus de woordvoerder. Hij wees erop dat het werkende jongeren overleg, waarin KWJ en de jongerenor ganisaties van NVV en CNV samenwer ken, al in 1973 drie dagen onderwijs wil voor 15-jarigen, twee voor 16-jarigen en één voor 17-jarigen. AMSTERDAM. „Charitatieve instel lingen hebben dikwijls last van lieden die er een slaatje uit willen slaan”. De raads man van de Nederlandse Hartstichting mr. T. Schaper zei dit vrijdag tijdens de be- nandeling van het kort geding voor de pre sident van de rechtbank in Amsterdam, •nat de stichting heeft aangespannen tegen de heer J. A. van der Putten uit Ooster- hout, die bij enkele hart-acties betrokken is geweest. De Nederlandse Hartstichting eist in dit geding dat de heer Van der Put ten iedere actie op het terrein van het hart stopt. „Door de laatste drie acties heeft de heer Van der Putten het voorgoed verpest bij de Nederlandse cardiologen”, zei mr. Schaper. De Hartstichting werd in 1964 opgericht om een halt toe te roepen aan de in opmars zijnde hartziekten. De veel minder grote Nederlandse vereniging voor lijders aan hart- en vaatziekten nam de heer Van der Putten in de arm om het nationale hartspaarzegelplan op te zetten. De actie zou in september 1970 van de grond komen. Aanvankelijk had de Hart stichting geen bezwaar tegen de actie, zo lang die niet de „Europahartweekactie” van de stichting zou doorkruisen, die in december werd aangekondigd. De actie van de vereniging kwam echter later en viel vrijwel samen met die van de Neder landse Hartstichting. Bovendien bleek volgens de raadsman van de Hartstichting dat de heer Van der Putten er misleidende praktijken op na hield. Zo zou hij zijn collectrices namens de Hartstichting hebben laten optreden en de AMRO-bank als borg voor de solidi teit hebben genoemd. Voorts zou de heer Van der Putten via een bureau pakjes kaarten hebben ver kocht waarbij slechts 15 percent van de prijs van 2,95 ten goede kwam van de actie .Andere charitatieve instellingen zou den 85 percent voor het goede doel over houden. De Nederelandse Hartstichting maakte tevens bezwaar tegen nieuwe ac ties omdat deze wellicht zouden dienen om het verlies van 1 ton dat de heer Van der Putten had geleden goed te maken. Volgens mr. Schaper was het een opmer- DEN HAAG. De seksuele voorlich tingsfilm „Growing Up”, waarover in En geland nogal wat rumoer was ontstaan, heeft bij zijn vertoning vorige maand op de Nederlandse beeldbuis in een NVSH- uitzending 2,5 miljoen kijkers getrokken. De kijkdichtheid, 23,7 percent, was aan zienlijk groter dan die van het eraan voor afgaande programma 8 (8,8 percent). Dat betekent dat bijna anderhalf miljoen men sen hun televisie omstreeks elf uur des avonds speciaal voor de voorlichtingsfilm hebben aangezet. Het is naar de mening van drs. Den Uyl volstrekt noodzakelijk, dat alle gege vens, die de fractieleiders van de vijf partijen onder ogen hebben gehad, wor den gepubliceerd. Prof. Steenkamp is daartoe verplicht, andere is de zogenoemde openheid van zijn informatie „een maske rade.” De confessionele partijen hebben hun verkiezingsprogram in de steek gelaten. Ze riskeren daarmee ook het actiepro gram van de vakcentrales. Gevolg is, dat nu school- en collegegelden worden ver hoogd, de schoolbouw vertraagd en de ge meenten in de koud gezet worden. Onheilspellend vindt de heer Den Uyl het dat een nog verdergaande beperking van de overheidsuitgaven in het vooruit zicht wordt gesteld, terwijl de financiering in het onzekere wordt gelaten. Maatregelen aldus drs. Den Uyl, die een antwoord geven op de grote uitdagingen van onze tijd, ontbreken vrijwel geheel. Over het buitenlands beleid zwijgt het ak- Slechts op het terrein van de defensie en van de ontwikkelingshulp is er, naar de mening van het overlegorgaan, sprake van een duidelijke programmering. Bij een vergelijking van het ontwerp regeerak koord met het actieprogramma van de vakcentrales rijzen dan ook voortdurend twijfels over de uitvoering van de maat regelen. Het komende kabinet gaat, aldus het overlegorgaan van de drie vakcentra les verder, kennelijk veel nadruk leggen op bezuinigingen. Het overlegorgaan kan zich niet aan de indruk onttrekken dat hier enerzijds sprake is van een uitstel van bepaalde uitgaven voor op zichzelf nood zakelijke voorzieningen, terwijl er ander zijds een verschuiving is van lasten uit de sfeer van de algemene middelen naar individuele burgers. Heel duidelijk blijft dit bij de verhoging van schoolgelden. Voor een werkelijk structurele en ver antwoorde bezuiniging worden geen con crete mogelijkheden aangegeven, aldus het overlegorgaan. De vakcentrales vinden het onbegrijpelijk dat in het regeerakkoord niet met even zoveel woorden wordt aan gekondigd dat de loonmaatregel met de meeste spoed zal worden ingetrokken. De vakcentrales beoordelen de aange- kondigde maatregelen op het terrein van de sociale verzekeringen over het alge meen in positieve zin, maar twijfelen wel, of uitvoering hiervan de stijging van de premiedruk kan beperken tot de genoem de drie percent van het netto nationale in komen. Een voorlopige reactie van de zijde van het midden- en kleinbedrijf kwam van de federatie van het Katholiek en Christelijk Ondernemersverbond. Met instemming begroet zij de aangekondigde benoeming van een staatssecretaris bij Economische Zaken, die een integratie-opdracht voor zelfstandigen zal krijgen. Een zaak als de aangekondigde arbeidsongeschiktheidsver zekering als volksverzekering biedt ook voor het midden- en kleinbedrijf goede perspectieven, aldus de federatie. In het algemeen is zij tenslotte verheugd over de maatregelen, die worden genomen ter bestrijding van de inflatie. Namens de werkgevers in het bouwbe drijf zei ir. J. van Egmond, algemeen se cretaris van de raad van bestuur bouwbe drijf dat de temporisering der investerin gen in overheidsuitgaven met 375 miljoen een vervelende zaak is. De overheid is de grootste opdrachtgever en deze bezuini ging zal onze bedrijfstak dus direct tref fen. „Dat heeft ook onaangename gevol gen voor het arbeidsbestand, waarmee we toch al veel problemen hebben.” „De structurele overbesteding wil hij te lijf gaan met instrumenten van conjunc- tuurpolitiek. Zo stelt hij bijvoorbeeld de handhaving van de wiebeltax voorop bij de opsomming van maatregelen om de overbesteding tegen te gaan”. Het VNO meent, dat de wiebeltax niet thuis hoort in de te nemen structurele maatregelen. De vraag of de wiebeltax ook voor 1972 moet gelden kan dan ook pas worden be antwoord als men een duidelijk inzicht heeft verworven in de conjuncturele ont wikkeling van de economie in dat jaar. De beslissing over de voortzetting van de wiebeltaxheffingen had dan ook pas in het najaar 1972 moeten worden genomen”, al dus het VNO. Groot bezwaar heeft het VNO ook op het plan om de voor 1 januari 1972 voor ziene afbraak van de omzetbelasting op investeringsgoederen opnieuw op te schor ten. Het VNO herinnert eraan, dat reeds eerder het voorziene afbraaktempo in de tijd werd gespreid, wat toen een extra-last van 1.4 miljard voor het bedrijfsleven heeft betekend. „Als dit plan van Steenkamp zal door gaan zou dit een extra-druk betekenen op de toch al dalende investeringen, terwijl het niveau van de consumptie onverlet zou blijven. Overigens zou zo’n tijdelijke manoeuvre geen enkele bijdrage kunnen leveren aan het terugdringen van de struc turele overbesteding”. Het VNO vindt het voorstel van prof. Steenkamp dan ook on rechtvaardig en onjuist. De Nederlandse christelijke werkgevers willen voorlopig nog geen commentaar geven, omdat zij eerst de stukken van het regeerakkoord in het weekeind nauwkeu rig willen bestuderen. Hoe de diamanten, die toebehoorden aan een Antwerpse diamantair, verdwe nen zijn is de Amsterdammer onbekend. Hij vertelde de politie de partij reeds sinds begin mei te missen. Hij acht het zelfs niet uitgesloten dat de partij in de vuilnisbak is terechtgekomen. DEN HAAG. Binnenkort is de be noeming tot burgemeester van de stad Groningen te verwachten van de heer J. G. Buiter, secretaris-generaal van het In ternationaal Verbond van Vrije Vakver enigingen. Gisteren hebben de loon-taxichauf- feurs in Amsterdam gestaakt om een loonsverhoging te bewerkstelligen. De zogenoemde eigen rijders werkten wel. Op de foto: een rij mensen op een taxistandplaats bij het Centraal Sta tion in Amsterdam. Vrijwel niemand op het Binnenhof ge looft nog in een mislukking. De informa teur heeft daar zelf alles toe bijgedragen; zijn zeer gedetailleerde memorandum laat maar weinig vraagtekens over, ofschoon er nog wel enkele problemen zijn op te lossen door formateur mr. Biesheuvel. On middellijk nadat diens collega’s donderdag hun fiat uitspraken over de benoeming van mr. Biesheuvel tot formateur is deze reeds begonnen met een van zijn werkzaamhe den: de zetelverdeling. Eén der eersten met wie hij in overleg ging, was drs. Udink (C.H.U.). De informatie van prof. Steenkamp werd tevoren al aangekondigd als de moeilijkste sinds tijden. Dit bleek inderdaad ook zo te zijn, ofschoon de informateur daar zelf (nog over zwijgt. Dinsdag wil hij als ge woon burger wel vertellen welke erva ringen hij heeft opgedaan met de vijf frac tieleiders. Er schijnen zich nogal wat voor valletjes te hebben voorgedaan die hem rauw op het lijf zijn gevallen. Met name was dat afgelopen woensdag het geval, toen alleen maar naar buiten kwam dat er die dag moeilijke debatten zijn geweest, ofschoon aan het eind van de dag de sim pele mededeling kwam dat de vijf fractie leiders over vrijwel alle punten tot een ak koord waren gekomen. Naar wij verna- ren over de zaken waarvan men in Den Haag vindt, dat zij geheim moeten blij ven,” verklaarde hij. Toch schijnen er ook niet zo veel ge heime berekeningen te bestaan. De oppo sitie, dat wil zeggen- drs. Den Uyl (P.v.d.A.) en mr. Van Mierlo (D’66) heb ben in een open brief al gevraagd aan de informateur om de geheime berekenin gen vrij te geven. De heren Zijlstra en De Pous hebben echter beiden gewezen naar respectievelijk het jaarverslag van de Nederlandsche Bank en het jaarver slag van de Sociaal-Economische raad; daar was niets geheims aan. Ook prof. Van den Beid, directeur van het centraal Plan Bureau, heeft berekenin gen gemaakt voor de informateur, met na me over de gevolgen van de nieuwe bouw- cao voor de uitgaven van de overheid. De betrokken politici waren echter niet zo zeer benieuwd naar de berekeningen als wel naar de resultaten daarvan. Drs. Den Uyl wist dit overigens, want tijdens een in formele babbel tussen journalisten en mr. Geertsema (V.V.D.) en Den Uyl eind vo rige week verzuchtte mr. Geertsema dat hij jammer genoeg net zo veel wist van berekeningen als drs. Den Uyl. De publiciteit rond de informatie is voor een groot deel door de fractieleiders zelf verzorgd. Opvallend was daarbij de breed- sprakerigheid van mr. Geertsema, de wei- nig-zeggendheid van dr. Veringa, de zake lijkheid van mr. Biesheuvel en de vrees achtigheid van dr. Drees. Alles bij elkaar genomen, betekende het bij deze informa tie opnieuw dat uit allerlei kleine stukjes de legpuzzel in elkaar gezet moest wor den. Het laatste stukje van de puzzel wordt dus dinsdag gelegd. Dat er geen stukje is kwijtgeraakt, is in de eerste plaats te danken geweest aan prof. Steenkamp. Vooral de moeilijke „wolkenpartij” moest hij met groot geduld voor elkaar krijgen. AMSTERDAM. Een 37-jarige dia mantbewerker uit Amsterdam heeft don derdag aangifte bij de politie gedaan van de vermissing van een partij diamanten ter waarde van 70.000 gulden. DEN HAAG. De verkoop van apen door handelaren aan particulieren zal aan banden worden gelegd. Dat zal gebeuren op grond van een in te dienen wetsont werp op de bedreigde diersoorten. Dit heeft staatssecretaris Van de Poel van CRM geantwoord op vragen, die het niet- herkozen Kamerlid ir. Van Dis (S.G.P.) nog stelde tijdens zijn Kamerlidmaatschap. Apen zijn volgens de staatssecretaris ten enenmale ongeschikt als huisdier. Een groot deel van de geïmporteerde apen is drager van ziekteverwekkers, waarvan een niet gering aantal infectieus is voor de mens. In zijn antwoord zegt de staats secretaris niet te beschikken over exacte cijfers over het aantal apen, dat jaarlijks naar ons land wordt gebracht. Staatssecretaris Kruisinga van Volksge zondheid is bereid, op grond van medische en veterinaire overwegingen, de conse- quensties van quarantaine van in te voe ren dieren in studie te nemen, aldus de mededelingen van staatssecretaris Van de Poel. Het is het Verbond van Nederlandse Ondernemingen opgevallen, dat prof. Steenkamp in zijn regeerakkoord twee zaken door elkaar haalt als wordt gespro- De Algemene Bond van Onderwijzend Personeel (ABOP) mist in de onderwijs- paragraaf met name de middenschool, howel men zich verheugt over het feit dat het voortdurend aandacht vragen door de onderwijzersbonden voor de externe democratisering van het onderwijs blijk baar goed gehoord is. De ABOP vindt dat de gelden die vrijkomen door de be snoeiing van het wetenschappelijk onder wijs beschikbaar moeten komen voor ver dere democratiseringsmaatregelen bij kleuter- en basisonderwijs en bij het voortgezet onderwijs. De sterke verhoging van de collegegelden mag er niet toe lei den dat de deelname uit de sociaal lagere milieus aan het wetenschappelijk onder wijs beperkt wordt. Uit de tekst van het regeerakkoord, zo als dat uit de informatie-Steenkamp is af te lezen, blijkt, aldus het Koninklijk Ver bond van Ondernemers (KVO), dat de vijf partijen weliswaar bereid zijn om tot be zuinigingen in de overheidssfeer te komen om ruimte te maken voor de oplossing van enkele knelpunten, maar er valt niet uit op te maken hoe die bezuinigingen een rol spelen in het zo noodzakelijke beleid ter bestrijding van de inflatie. „De huidige inflatie, waarover het re geerakkoord overigens met geen woord rept, zal echter hoogstwaarschijnlijk zoveel aan de overheid gaan kosten in het kader van loon- en prijsstijgingen, dat de voorgeno men bezuinigingsmaatregeling ad 900 mil joen daardoor voor een groot gedeelte zal worden afgeroomd. Even bevreemdend is het dat met geen woord wordt gerept over de te volgen loon- en prijspolitiek van het nieuwe kabinet.” De besnoeiingsmaatregelen die onder invloed van V.V.D. en DS’70 tot stand zijn gekomen kwalificeerde drs. Den Uyl als noodmaatregelen in een noodsituatie, die door het kabinet-De Jong is gescha pen en waarover eerst verantwoording zal moeten worden afgelegd. Hij constateerde een rechtser accent in het beleid. Dat de confessionele par tijen bakzeil hebben gehaald, blijkt vol gens hem duidelijk uit dit akkoord. Er bestaat geen enkele zekerheid over de vraag hoe al de zaken gefinancierd moe ten worden en het kabinet zweert bij de weigering de belastingdruk te verhogen. „Het is te hopen dat het kabinet niet al te lang bestaat” aldus drs. Den Uyl. De heer Buiter, die- lid is van P.v.d.A., was onder meer werkzaam de metaalbedrijfsbond van het NW bij de Kolen -en Staalgemeenschap. Sinds 1967 is hij secretaris-generaal van het IVVV. Als burgemeester van Gronigen is de heer Buiter de opvolger van de heer J. J. A. Berger, thans Tweede-Kamerlid voor Ds ’70. DEN HAAG. Nog drie dagen en in formateur prof. Steenkamp is weer ge woon burger. Dinsdagmiddag gaat hij naar de koningin op paleis Soestdijk om zijn opdracht terug te geven met de me dedeling dat hij erin geslaagd is een re geerakkoord te vormen tussen vijf poli tieke partijen. Prof. Steenkamp heeft daar na twee records op zijn naam verzameld: de informatie-periode is sinds de oorlog niet zo lang geweest en het is tevens de eerste informatie die hoogstwaarschijnlijk in één keer tot succes zal leiden. DELFT. Een 30-jarige inwoner van Delft heeft bekend dat hij zijn 32-jarige vrouw die dinsdag in Leiden dood in een sloot is gevonden, om het leven heeft ge bracht. De vrouw is dinsdag in Leiden gevon den. Haar stoffelijk overschot lag in een sloot bij de oprit naar de verkeersweg Den Haag-Amsterdam. De vrouw was gewurgd. De politie in Leiden stond aanvankelijk voor een raadsel. Honderden tips leverden geen resultaat. De verdachte, die chauffeur is, werd vrijdagavond om kwart over negen aan gehouden, toen hij met zijn vrachtauto bij het bedrijf van zijn baas arriveerde. De politie had de tip gekregen van iemand, die anoniem wil blijven. Hij had zich be zorgd gemaakt, dat de vrouw van de chauffeur zolang niet thuis was geweest. De man had tegenover zijn vier kinderen gezegd, dat hun moeder in het ziekenhuis lag. De politie heeft vrijdag overdag in het huis van de man huiszoeking gedaan. Bij het bed werden sporen van geweld ge vonden. Aan het matras en aan een laken zat bloed. Ook op de muur zaten bloed- spatten.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 2