in Goede aardbeienprijzen op veiling Kennemerland Vaderdag moet blijven, net als Artis Eerste aanvoer van 4500 kilogram in korte tijd verkocht Jubileum bij Van Gelder Werkende jeugd kwam de kou te staan BEI Nieuwe produktie van filmdienst Hoogovens „Geen zin in de rol van marionet” T ■ii EWALD KLAUI: Aanvoer bloemen niet erg groot Arnold Mühren naar Ajax ll „ZO MAAR NOORD-HOLLAND” „WERK MOET DOORGAAN” v HO 6 MEERDERHEID VAN BESTUUR: VELSEN ZATERDAG 19 JUNI 1971 zat: 99 99 Verkeer Vel Ontwijkend (Van een onzer verslaggevers) IJMOND Voor een klein aantal genodigden, waaronder enige direc teuren van VVV’s uit deze omgeving, heeft de filmdienst van Hoogovens vrijdagmiddag in het directierestau- rant van dit bedrijf een intieme voor stelling gegeven van de kort geleden voltooide kleurenfilm „Zo maar Noord-Holland”. De vertoning hier van werd nog voorafgegaan door de eveneens van deze dienst afkomstige instructiefilm „Over Cindu”, waar mee een vrijwel volledig antwoord kan worden gegeven op de eventuele vraag: „Wat wordt hier gemaakt en hoe?” En volgens deze film produ ceert men bij dit in Uithoorn geves tigde bedrijf een chemische in dustrie nogal zo het een en ander. Postzegel- handel „IJMOND” import, export, detail Door uitbreiding van onze postzegelhande) kunnen wij u nu de grootste sortering aan bieden en tegen scher pe prijzen leveren. Mh (Van een onzer verslaggevers) ADVERTENTIE Carla: Vandaag oma komt en mam- L’LLfyj:' VELSEN-NOORD. „Zij de ontsla genen konden op een bepaald moment niet verder werken in de groepen. Van werkproblemen werden toen stafproble- men gemaakt. Toen kwam die retraite om over de werkverbetering te gaan pra ten. Daar zag ik de noodzaak niet van in. Marjan en ik draaiden lekker in de groepen”. Aan het woord is Ewald Klaui, die met Marjan van der Voort die steeds achter hem heeft gestaan, tot een aanleiding is geworden in de crisis binnen het Kenne- met Vormingsinstituut, die wel tot een uit barsting moest koemen. Verscheidene handelaren gunden zich de tijd niet een „burenpraatje” met collega’s te maken, want snel werden de gekochte produkten in de vrachtwagens geladen om het winkelend publiek in de IJmond tegen vijf uur ’s middags de eerste produkten van de volle Kenneiner geestgronden te kunnen aanbieden. De belangstelling voor de veiling was groot. De veilingklok liet de wijzer stil staan op bedragen, die door de heer J. Appelman, directeur van de groentevei ling Kennemerland, als goed werd geken schetst. De eerste klas produkten gingen weg voor prijzen tussen de 3,50 en 5,30 per twee kilogram. Het aanbod kon niet groot worden genoemd, maar wie de weers omstandigheden van’ de laatste dagen in aanmerking neemt mag de aanvoer niet betitelen als slecht, zo vertelden de han delaren. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Ajax heeft de broer van Gerrie Mühren, de 20-jarige Arnold Mühren, eveneens van Volendam, gecon tracteerd. Mühren heeft een contract ge kregen voor drie jaar. dagmiddag in veiling Kennemerland stonden opgesteld. Gerda: Het is vandaag vaderdag. Ik vind het heel fijn. Want het is een jaar niet meer geweest. Noël: Ik heb nog geen cadeautje ge kocht, maar ik denk dat het wel after shave zal worden. Kees: Waarom ik deze brief schrijf dat ga ik U nu vertellen het is vader dag en daar hoord een bedankkings- briefje bij vind ik. Erika: Ik houd van uw evenveel om dat u zo lief voor me bent. Richard: Pappa weet u waarom ik u zo lief vint uw werkt voor de hele vamielie want u verdient voor ons voed sel maar u krijgt eerst geld. Sonja: Op vaderdag is het altijd heel gezellig je krijgt piels 9 kasis en koek jes en spek en chocolatjes En niet te vergeten en van uw lieve dochter een strop. moet blijven Omdat ik dan langer op mag blijven. Hans: U en mama zijn even lief want van u krijg ik altijd een stimeroletje onder een voetbalwedstrijd. En mama is lief omdat ik in de lente en de zo mer altijd van haar in het bad mag. Dat grote bad van tante Rie bedoel ik. Irma: Weet U waarom ik u zo lief vindt. Omdat u alles doet wat wij wil len. En, omdat u niet zo schreeuwt. Na eerst grote waardering voor de heer Visser te hebben uitgesproken, „die het vormingswerk in de IJmond mede gezicht gaf” wordt gesteld, dat men destijds on derkende, dat de heer Visser moeite had met de nieuwe ontwikkelingen in het vor mingswerk en men verklaarde daaruit zijn wens om te vertrekken. De benoeming van de directeur kostte daarna veel tijd en men dacht „als die er eerst maar is.” (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN-NOORD. Van het bestuur spraken we de heren J. Suurmond, A. Fol- kers, A. Bruining, die de meerderheid in het bestuur vertegenwoordigden. De min derheid de heren P. Modderman en J. J. van de Berg stelt zich duidelijk ach ter de „ontslagenen” op. De verhouding is acht staat tot twee. Charlotte: Maar het cadeautje biedt ik u nu aan. En u vindt het vast wel mooi. En omdat het vaderdag is moet ik het nu maar geven. En het is een grote uur voor U. Viola: Ik vind wel dat vaderdag moet blijven omdat er dan weer een groot feest gevierd woord. De heer Folkers: „De vier willen niet alleen zonder directeur werken, maar ook ma komt thuis misschien die neemt ook een cadeautje mee. Tijdens de „hearing” van de stafleden door het bestuur, kwam ieder persoonlijk, maar de vier „en bloc”. Op de vraag, hoe zij nu willen gaan werken met de nota van uitgangspunten, zouden „ontwijkende antwoorden” zijn gegeven. De heer Folkerts voegt daar later aan toe: „Een goede samenspraak met die vier is niet mogelijk. Zij geven vaak ont wijkende antwoorden of geen antwoorden, Het was in deze periode voor het bestuur bijzonder moeilijk aan informatie te ko men.” Ope Juinw GETROUWD: T. C. Weenings-A. A. E. Duineveld, Vel- sen-noord, Ir. Krijgerstraat 34; P. Majoor- C. J. van Baarsel, Beverwijk, Hopman- straat 2; P. Donkersloot-M. J. van der Zwet Slotemaker, IJmuiden, Dinkelstr. 13; A. Klok-J. C. G. Lamboo, Zaandam, Dr. Baxstraat 4; R. P. Orij-K. E. Tielman, Amsterdam, Nieuwe Prinsengracht 18; W. A. Koekenbier-E. M. Koerts, IJmuiden, Bo- nekampstraat 9; R. C. Broek-G. W. M. Tromp, IJmuiden, Lekstraat 14; N. M. van der Does-G. C. Kroone, Sint Maarten, De Omloop 26; E. D. H. Spoor-M. Fiege, Vel- sen-zuid, Goeman Borgesiuslaan 7. Oud tentoo leden: dag a met 1 Culi 19.30 gence: Seksu de den, groep Cul 19.45 Op< IJmu: liaal 17.30 Venu Wüsti en 19 filiaa tot L I In ma 8 14. 49 25; 62( u: i 341 14’ 9.4 25 1.5 VE neels Van een van here: van gen idee, selin een te vi besp vern lonii driji Si bij 1 idee aam mie, Di achi en extr ome spai cerr Ir in woi voe mei gin; mie Aai In een aanvulling daarop: „We willen de vernieuwingen allerminst uitsnijden, maar de continuïteit van het werk wel verzekeren.” Toch zijn de verkeersproblemen in de IJmond tijdens deze voorstelling nog aan de orde gekomen en wel door middel van een „diatoonproduktie”, bestaande uit een reeks elkaar snel opvolgende kleurendia’s, met een suggestieve muzikale begeleiding. Hiermee wist de samensteller op een origi nele manier de aandacht te vestigen op het reeds lang verstoorde evenwicht tussen weg en vervoersmiddel, met als slotcon clusie dat de enige oplossing voor de pro bleem uit wegenaanleg bestaat. Deze produktie werd ingeleid door ir. A. Kuijper, medewerker van de afdeling externe planologie bij Hoogovens, die er de aandacht op vestigde dat al deze pro blemen ook door dit bedrijf stellig worden onderkend. Vandaar dat men reeds miljoe nen voor de wegenbouw beschikbaar heeft gesteld, evenals medewerking werd Trudy (in rijmvorm): Hij vind er niets aan en dat is Peyton Place dan gaat hij altijd aan de sjees. En nu nog wat tot besluit nu is m’n rijmpje uit. BEVERWIJK. Door het koele weer was de aanvoer aan de bloemenveiling niet erg groot, maar er was een ruime verscheidenheid, die door de binnen- en buitenlandse afnemers voor hoge prijzen werden afgenomen. De irissen zijn weer op. Er komen nog enkele late partijen. Zo noteerde een beste partij Imperator nog 220 cent per bos en gingen de gele iris sen tot een gulden per bos. Deze week kwamen de Engelse irissen aan de markt. Een goede partij Mansfield bracht gisteren 255 cent per bos op. Er gaan nu ook meer gladiolen komen die goed verkocht wer den en nog tot ruim drie gulden per bos kwamen. De aanvoer van Lely’s gaat weer toe nemen; extra zware takken Enchan- ment kwamen deze week tot 145 cent per tak. Anjers lagen hoog in prijs. Voor de meeste soorten betaalde men tot 35 cent per stuk, maar men kwam ook nog wel even hoger in prijs. Tros-anjers lagen rond de twee gulden per bos. Rozen waren ook flink aan de prijs, verscheidene soorten lagen rond de 50 cent per stuk, terwijl de babyroosjes tot 20 cent per stuk noteerden. Jaar rond chrysanten liepen in prijs op tot 340 cent per bos. De zomer buitenbloemen zijn schaars. De duizendschonen brachten het tot 150 cent per bos, margrieten kwamen ook tot deze prijs. Liatrus noteerde van 200 tot 300 cent per bos, terwijl een bosje Ixia nog tot 80 cent ging. Fresia mindert nu in aanbod, maar er werden goede prijzen betaald die tot 240 cent per bosje gingen. De aanvoer van potplanten was deze week behoorlijk te noemen. Voor de grote planten lagen de prijzen aan le hoge kant. De aanvoer van perkgoed gaat minder worden. Allium 14-80, Anjers p. st. 17-33, Tros- anjers 140-240, Anemoon 40-51, Anthurium 80-200, Calla 66-105, Chrysant jaarrond 240-340, Duizendschoon 50-150, Eremures 20-80, Fresia 80-240 wit 255, Gerbera 25- 38, Gladiool 140-390, Iris 50-80, Eng. Iris 145-255, Ixia 15-65. Lely p. tak 75-140, Lely p. kelk 9-13, Lely p. bos 00-570, Lia trus 150-240, Margriet 140, Orchideeën 75- 85, Pioenroos 390, Ranonkel 40, Roos p. st. 25-68, Roos p. tak 4, Babyroos 8-21. De heer Coops herinnerde in zijn toe spraak aan de komst van de jubilaris, die zijn taak een kwart eeuw geleden be gon als hulpbobineur bij de inmiddels reeds lang gesaneerde papiermachine 6. Spreker getuigde van zijn respect voor de manier waarop de heer Duinmeyer zich bij het bedrijf heeft ingewerkt, hetgeen uit eindelijk mocht resulteren in zijn aanstel ling tot ploegchef. Vandaar dat ir. Coops hem onder het betuigen van zijn grote er kentelijkheid namens de raad van bestuur een schriftelijke gelukwens mocht over handigen, alsmede een geschenk in enve loppe. Mevrouw Duinmeyer werd daarbij een ingelijste werkfoto van haar echtge noot overhandigd, plus een fleurig bloem- stukje. Daarop kon de familie van de jubilaris zich door middel van een rondgang door de fabriek van zijn werkzaamheden op de hoogte stellen, waarna het jubileumfeest in de Fokkerlaan in Beverwijk werden voort gezet. Hier kwamen velen de heer Duin meyer nog gelukwensen, veelal in het be zit van een bloemstuk je of een geschenk, terwijl hier ook door de directie nog een attentie was thuisbezorgd. Marijke: Ik vind van vaderdag dat het moet blijven, omdat ik het leuk vind en dat je vader een cadeautje geeft. En ik z»g U ik hou van u en mama. verleend aan studie-objecten als dat van professor Volmuller. Voorts heeft men bij Hoogovens door het invoeren van een drie-ploegenstelsel en het openstellen van nieuwe uitgangen getracht een verkeersspreiding te bevor deren, hetgeen ook de bedoeling is ge weest van het groepsvervoer, waarvoor dagelijks tachtig autobussen worden inge schakeld. Daarom werd ook de diatoon produktie door ir. Kuijper aangekondigd als een „.informatief historisch opfrisser- tje”, dat er wellicht toe zal kunnen bij dragen de aanleg van een westelijke rand weg te bevorderen. Tenslotte werd nog bekendgemaakt dat thans bij Hoogovens een nieuwe bedrijfs film wordt voorbereid, onder supervisie van regisseur J. Huguenot van der Linden. OVERLEDEN: L. A. Ketting, 82 jr., weduwe van C. J. Verhoeven, Trompstraat 18, IJmuiden; F. van Schoor, 90 jr., weduwnaar van W. Schippers, Kanaalstraat 236, IJmuiden; T. van der Plas, 91 j., weduwnaar van J. P. Roos, Vn Leeuwenstraat 8, IJmuiden; W. Zwemmer, 88 jr., weduwnaar van J. Th. M. Louwerens, Rijnstraat 4, IJmuiden. Onderscheiding. Staatssecretaris dr. F. H. M. Grapperhaus van Financiën is on derscheiden met het Grootkruis van ver dienste van de Duitse Bondsrepubliek. De onderscheiding is hem vrijdag door de Duitse ambassadeur uitgereikt. Jeu? PEN-c i inc. er De film „Zo maar Noord-Holand” is in opdracht van de directie van Hoogovens vervaardigd ten behoeve van de perso- neelswerving, met de bedoeling de toe komstige werknemers reeds bij voorbaat een indruk te geven van het woon- en leefklimaat in deze provincie. Vandaar dat van de film ook een Spaanse versie zal worden gemaakt. De filmers, Jo>s Wosyka en Paul Harten- dorf, waarbij Jan H. Verhoog de tekst verzorgde, zijn ongetwijfeld in staat ge weest hun opdracht in beeld en geluid te realiseren, zodat het noordelijk deel van deze provincie in al zijn veelzijdigheid voor de toeschouwer wordt opengelegd. Zowel het specifiek Hollandse natuur- school als de folklore en de pittoreske plekjes in oude steden en dorpen krijgen in deze film de volledige aandacht, terwijl evenmin werd verzuimd te wijzen op de vele mogelijkheden voor sport en recreatie. Dit alles is met veel gevoel voor schoon heid en kleurverhoudingen op de filmband vastgelegd, al zijn de filmers de proble men met milieu en verkeer dan ook zorg vuldig uit de weg gegaan. Ton: de groeten van u, stoute ton. Gerda: En dan eindigt ik met een dikke. John: Ik hou van U allebij. omdat U heel goed voor mijn zorgt U vond AjaxPanathinaikos heel leuk hè het eerste door dik van dijk en de tweede dat weet ik niet meer, ja vaderdag zonder bestuur en ik pas er voor om een vlag te zijn die de lading dekt”. Er wordt ook zwaar getild aan het feit, „dat de werkende jeugd in de kou kwam te staan en men meldt: „Vorige week is er een zogenoemde pressiegroep van deel nemers ontstaan, die contact wilde met het bestuur. Wij kregen te horen dat zij zich tekort gedaan voelen. De staf zou het volgens deze jongeren zo verschrikkelijk druk hebben gehad met praten en zoveel dure woorden hebben gebruikt, dat die jongeren nauwelijks meer zicht hebben op wat er aan de hand is en zijn blijven zit ten met het gevoel, dat er van het werken in de groepen niet veel terecht is ge komen”. De meerderheid van het bestuur ontkent, dat Ewald Klaui niet bereid zou zijn tot een aanvullende opleiding en toont aan, dat hij daar mee bezig is en is geweest. Bijgaand plaatje is een fragment uit een briefje dat een jongetje van negen jaar aan zijn vader schreef ter gele genheid van vanderdag. Op lagere scholen is het gebruikelijk veel aan dacht aan deze „bijzondere” dag te schenken en derde klassertejs van de Sint Margrietschool in Beverwijk leen den aan de krant hun speciale vader- dagbriefjes voor deze rubriek. Uit deze brieven kozen wij een aantal grappige en vaak ontroerende fragmenten. De schrijffouten in onderstaande citaten citaten zijn voor de oorspronkelijkheid gehandhaafd. Peter: (heeft geen vader meer en schrijft daarom een brief aan zijn moe der): Mama ik vind het fijn dat ik u heb, Wand u geeft ons eten En u geeft ons drinken. Ik vind u zo lief ik hou van u. Over de retraite zelf zegt hij: „Er werd tijdens die periode gesteld, dat er culturele werkers zijn, die com plexe maatschappelijke structuren kun nen doorzien en aktiviteitenleiders. Die culturele werkers (zoals de ontslagenen) zouden het programma moeten uitden ken en de aktiviteitenleiders (zoals Mar jan en ik volgens hen) zouden dat pro gramma moeten uitvoeren in het wer ken met de groepen. Maar ik heb hele maal geen zin om in de groepen de blinde vlekken van de culturele werkers op te vangen en me als een marionet te laten gebruiken”. (Van onze correspondent) VELSEN. De heer W. J. Duinmeyer, ploegchef bij Van Gelder Papier in Vel- sen-Noord, die donderdag vijfentwintig jaar bij dit bedrijf werkzaam was, heeft hiervoor in het directiekantoor een sym pathieke huldiging mogen ondergaan. Met zijn familie werd hij hier ontvangen door bedrijfsdirecteur ir. J. C. Coops, in aan wezigheid van de heren dr. ir. L. J. Groen adjunct-bedrjjfsdirecteur en hoofd-produk- tie en de chef, ir. F. O. Reerink. BEVALLEN: M. A. Rutten-Verhoog, d., Zeeweg 341, IJmuiden; M. Veldmans-Spakmans, d., Schulpweg 392, Velsen-noord; M. Schaap- Mantje, d., Radarstraat 152, IJmuiden; T. Scheerman-Langhout, z., Salonwagen Zee weg achter nr. 140, IJmuiden; G. J. Dam- mers-Zandvliet, z., Warmenhovenstraat 47, IJmuiden; A. M. Hoogeboom-Rutte, z., Sint Martinstraat 2, Santpoort. ONDERTROUWD: M. van der Steen, Van Wassenaerstraat 11, IJmuiden, en C. E. Ales, Nicolaas Beets- laan 18, Driehuis, t.a. Driehuis, Nicolaas Beetslaan 18; W. Groen, Torricellistraat 21, IJmuiden, en C. M. Dalmeijer, Pleiaden- plantsoen 59, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Ja cob van Heemskerkstraat 45; R. L. M. Sloot, Beukenlaan 6, Haarlemmermeer, en P. J. de Jonge, Julianakade 42, IJmuiden, t.a. Zwanenburg, Zwanenburgerdijk 393, Woonark B5; H. Stratman, Creutzberglaan 53 A, Bevërwijk, en W. C. van der Linden, De Noostraat 117, IJmuiden, t.a. Heems kerk, Sambrestr. 11; J. J. Wijker, Zwaan- straat 53, IJmuiden, en W. C. Vis, Orion- weg 355, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Orion- weg 355; J. van der Plas, Paulus Potter straat 14, IJmuiden, en J. S. Steenbakker Trompstraat 93, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Huijgensstraat 36; R. P. Veltman, Flora- straat 65, Beverwijk, en S. van Alfen, Aca- ciastraat 31, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Aca- ciastraat 31; F. L. Beems, Slimpad 14, Hei- loo, N.H., en M. E. Keuter, P. C. Hooft- laan 9, Driehuis, t.a. Driehuis, P. C. Hooft- laan 9; R. Verhaaf, Jan Voermanstr. 86-1, Amsterdam, en C. L. de Geus, Zwaanstraat 69, IJmuiden, t.a. Amsterdam, Overtoom In een ander verband: „Het bestuur heeft inderdaad, toen het vertrek van de heer Jan Visser ging spelen, gekozen voor een grotere progressiviteit, maar we hou den daarbij wel rekening met de beperkt heid van de visie van vormingsleiders.” De retraite van de staf, waarover aan het bestuur geen mededelingen werden ge daan, heeft het bestuur na er via andere kanalen iets over te hebben vernomen „een griezelige zaak” gevonden. Het niet op de hoogte te zijn gebracht van de re traite vindt men zeer kwalijk. Kennemerland kon door veilingmeester Jaap Pekel vrijdagmiddag na 20 minuten worden beëindigd. In korte tijd bemach tigden de handelaren zo’n 4500 kilogram van het zacht glanzende zachtfruit. „Bovendien, wat die nota van uitgangs punten betreft, waarover we het allemaal eens werden, driekwart van wat wij (Mar jan en Ewald. Red.) op papier hadden gezet, is in de nota verwerkt”. Het is Ewald Klaui door de hele staf bijzonder kwalijk genomen, dat hij „de buitenwacht” heeft ingelicht. Daarvan zegt hij: „Als je op een bepaald moment er helemaal alleen voor staat, wil je wel eens met iemand praten, bij voorbeeld met collega's die je respecteert, gewoon maar om te weten hoe jouw standpunt bij hen overkomt. Maar ja, de zaak was zó alermerend, dat het verder is gaan rollen. Met enige aarzeling geeft hij toe, dat hij tot tenslotte zijn ontslag werd ge ëist, weinig steun heeft gehad van de andere collega’s buiten het blok van vier. Zij deden nooit een duidelijke keuze. Pas op het laatste moment”. Op de vraag of dat nu nog van invloed is op de samenwerking met Mans de Vries en Henk van Hoek antwoordt de heer Klaui zonder enig bedenken: „Nee, abso luut niet, ik heb geen rancune”. Het ontslag van de heer Klaui heeft de groep van vier onder meer geëist op grond van „bewezen gebrek aan kwaliteiten als werker met groepen”. Daarover zegt Klaui: „Hoe willen ze dat nu beoordelen. In de groepen werken we autonoom. Als collega’s kunnen ze niet weten wat ik doe, net zo min als ik weet wat bij voorbeeld Coos Zevenbergen doet. Regionaal consulent Van Genk heeft gun stig over mij gerapporteerd. Jammer voor hen, dat hij over hen minder positief is”. Marie Louise: En ik vind dat vader dag moet blijven net zo als artis moet blijven. 227-11; J. A. van der Meij, Scheldestraat 114, IJmuiden, en E. Y. de Jong, Zwarte Mierenvlak 2, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Heidestraat 41; G. Uiterwijk Winkel, Moer- bergplantsoen 51, IJmuiden, en E. M. Wit- teman, M. K. Hofstedestraat 1, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Moerbergplantsoen 51; R. J. Luijting, Veilingterrein 28, Langedijk en W. Snijders, Zuiderkruisstr. 26, IJmuiden. De schip boorc Amst ongei tien i sluis In drum „De show via d spieg Na o door IJmo de H aang De IJmi Krui echti aan taais Mi gonr Nedi Med Om vaar op t tien De aanvoer van aardbeien in Brabant en Zeeland is wel enorm groot. De vei ling te Bergen op Zoom kon vrijdag op een gegeven moment zelfs geen kisten meer leveren, zodat de veiling Breda moest inspringen om het zachtfruit in de houten kistjes te bergen. Zover echter is het in Beverwijk nog niet. G. BAKKER, Sneeliusstraat 53, IJmuiden - Telefoon 150 53 Jacqueline: Ik geef schermeesje of eau de cologne voor u bril schoon te maken. Uw ben ’s avonds de hele avond weg mamma zit alleen En wij liggen te slapen dinsdags is het nooit zo erg want dan gaat mamma peyton Place kijken. BEVERWIJK De eerste speciale aard- (Van een onzer verslaggevers) Keurend gaan de kopers langs de hoge rijen aardbeienkistjes, die vrij-

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 6