Mr. Biesheuvel vandaag wellicht formateur TOCH 16 MINISTERS IN NIEUW KABINET V rachtauto rijdt door Breda verschreef zich neergestort: voor 2 doden Overschot buitenlanders na Jongeren vervelen zich dood’ Onnodige soesa met petje op, petje af Meisje gewurgd koppelbaas ver b od half miljoen „Phantom” na ongeluk ■Ifl il BM8E? Ten gunste van aannemer Werkgevers willen strengere straffen BEZORGDHEID OVER LAAGST BETAALDEN i Eén verdachte van roof van 9 ton bekent voorkomen voor 5 mille c 1 CNV over krijgsmachtvoorschriften Politie zag niets van diefstal bij koppelbaas Lid „syndicaat” kon neerschieten Stijging Limburgse drugpatiënten VRIÉNDELIJK B «f DI DINSDAG 22 JUNI 1971 (Van onze parlementsredactie) n Hoofdcommissaris A. Wolters: DEN HAAG Waarschijnlijk vandaag nog zal koningin Juliana mr. Biesheuvel (ARP) verzoeken op te treden als formateur van een vijf- partijenkabinet. Om kwart vóór drie Vanmiddag zal informateur Steen kamp naar de koningin gaan met de mededeling, dat zijn informatie vol ledig geslaagd is. Gisteravond hebben de fractieleiders van KVP, ARP, CHU, VVD en DS’70 in een paar uur ook overeenstemming bereikt over het aantal van 16 ministers van het nieuwe kabinet, twee meer dan nu. Om negen uur gisteravond waren de fractieleiders het er over eens geworden, dat het regeerakkoord bindend is, en dat de antwoordbrieven van de vijf bij het eindrapport van prof. Steenkamp zullen worden gevoegd. - de mr. Marijnen de vergadering en verliet de „kabouter” de tribune. i- 1 Omtrent de juiste toedracht van het onge val tast men nog in het duister. Het jongetje, dat bij zijn moeder achter op de fiets zat, is waarschijnlijk gevallen, nadat de vrachtwagen de wielrijdster had geraakt. herzien. Niet alleen de koppelbaas moet strafbaar gesteld kunnen worden, maar ook degene, die in strijd met de wet van ter beschikking gestelde arbeidskrachten gebruik maakt. Ten aanzien van de kop pelbaas zelf zouden vrijheidsstraffen in bepaalde gevallen mogelijk moeten zijn en niet uitsluitend wanneer valsheid in ge schrifte ten laste kan worden gelegd. Wat tenslotte de werknemer zelf betreft, die via een koppelbaas te werk wordt gesteld, zou ernstig moeten worden overwogen, of er geen middelen te vinden zijn, waar door zijn bereidheid om langs deze weg werk te aanvaarden, wordt afgeremd. APELDOORN. Een 21-jarige auto- en antiekhandelaar uit Sneek, de jongste verdachte van de brandkastkraak in het hoofdpostkantoor in Apeldoorn, heeft een volledige bekentenis afgelegd. Tegenover de politie verklaarde de man dat hij wel degelijk in het postkantoor is geweest. UTRECHT. „Het is onbegrijpelijk dat voor het opheffen van het lange-haren ver bod een affaire Rinus Wehrmann nodig was. Eerst moest hij tot twee jaar ge vangenisstraf worden veroordeeld. Eerst moest een golf van verontwaardiging los slaan en een massaal verzet losbreken te gen zoveel onredelijkheid en onbillijkheid. Maar toen was het kwaad al weer ge schied. Opnieuw is de militaire dienst on nodig weer wat onsympathieker gemaakt dan toch al het geval was. De verantwoor ding daarvoor ligt bij hen die zulke on houdbare voorschriften in stand proberen te houden dwars tegen het rechtsgevoel en en Er is wel sprake van een kentering, maar nog lang niet alle vreemde overblijfselen van de oude militaire klassenmaatschappij zijn verdwenen, constateert het CNV: „Be paald lachwekkend” is het nog steeds be staande voorschrift dat militairen in uni form, ook wanneer zij in een particuliere auto rijden, hun uniformpet op het hoofd moeten hebben wanneer zij door een be bouwde kom rijden en die pet weer mo gen afzetten zodra ze de bebouwde kom verlaten. „Op een rit van bijvoorbeeld 100 km heeft dat een hele soesa in de auto: van de bevolking in”, schrijft het CNV in het verbondsorgaan „De Gids”. Ooggetuigen vertelden dat het toestel in glijvlucht naar beneden is gekomen. Het vliegtuig boorde zich in de grond en vloog in brand. Op het weiland waar het toestel neer stortte liggen de brokstukken over een afstand van 500 meter verspreid. Een boer derij op 150 meter afstand bleef onbe schadigd. Vrijdagmiddag stapte de verdachte het kantoor van de directeur binnen en ver telde hem dat hij door een syndicaat neer geschoten zou worden. De man kon dit ech ter voorkomen als lid van dit syndicaat. Er moest wel iets tegenover staan: 5000 gulden. Afgesproken werd, dat de direc teur ’s avonds al vast honderd gulden op een af gesproken plaats zou brengen: hoek Van Woustraat Eerste Jan Steenstraat, waar de jongeman woonde. Bij overhan diging van het geld werd de jongeman aangehouden. H< gaat hij 1 wel men nari; In over noot tig 1 EEG over en c woh vraa het blik prin ger wee Bi zich den renc dwi; heid een trou hij weli zaal accc VMI W een EEC Brit Eng ongi een van besl het voei sooi voll De blij let, min E led( Enj lijk vor gen Enj ma; pril C blil v d k n pei ge? coi in ter ka Ra mi iin ja. w< ril gr ri j! g n n 5 f S€ bi w n n T1EL. Twee Amerikanen zijn giste ren bij het neerstorten van een „Phan tom” straaljager van de Amerikaanse luchtmacht in de Betuwe, waarover wij reeds hebben bericht, om het leven geko men. Het toestel kwam op 7 km. ten zuid oosten van Maurik neer. Invoerverbod geschrapt. Nederland mag weer geslacht en levend pluimvee en eieren uitvoeren naar Italië. Italië had de invoer enkele maanden geleden ver boden vanwege de pseudo-vogelpest- epidemie in Nederland. Het Italiaanse ministerie van Gezondheid heeft mee gedeeld dat de invoer vanuit Nederland met ingang van vandaag weer is toege staan. Ook het aantal geregistreerde alcoholpa- tiënten steeg en wel met 22 ten opzichte van 1969. In het afgelopen jaar werden in totaal 1.222 alcoholpatiënten geregistreerd, waarvan er 232 konden worden uitgeschre ven. Nog 990 patiënten waren op 1 janua ri 1971 onder behandeling. In 1969 konden 43 alcoholpatiënten meer worden afge schreven dan in 1970. In Valburg in de Betuwe wordt per 1 september een centrum voor ex-drugge- bruikers en andere in moeilijkheden ver kerende jonge mensen gevestigd. Het cen trum gaat dienst doen voor de Amster damse vereniging Tot heil des volks. De directeur van de vereniging de heer J, J. Frinsel, verwacht van deze therapie in de landelijke Betuwe meer succes dan van een opvang in Amsterdam, waar volgens hem het milieu voor ex-verslaafden veel moeilijker is. Dr. Veringa (K.V.P.) zei in zijn ant woord na het fractieberaad over het re geerakkoord onder meer dat de grondwets herziening niet moet worden opgedragen aan een in het akkoord voorgestelde rege ringscommissaris, maar aan een staatsse cretaris. Ook wilde de K.V.P. „gelet op de grote betekenis van de ruimtelijke or dening” in overleg met de formateur even tueel een staatssecretaris voor deze porte feuille hebben (die is er thans niet). Naast de inmiddels bekend geworden bezwaren tegen de verhoging van kleuter- en school geld vraagt de K.V.P.-fractie voor twee an dere zaken de aandacht: ten eerste voor de ruilverkaveling en ten tweede voor ex tra financiering van steden en gemeenten in de regeringsverklaring. Bij de ruilver kaveling staat in het akkoord verlaging van ruilverkavelingssubsidies en verhoging van ruilverkavelingsrente. De K.V.P.-frac tie blijft de voorkeur geven aan de vol gende formulering: „Streven naar een aan vaardbare wijziging van de ruilverkave- lingswet.” Het gaat het CNV boven de pet „dat in 1971 volwassen mensen elkaar zulke din gen nog aandoen. Ook dit soort toestan den zal wel verdwijnen, maar het gaat allemaal zo uiterst traag. Het kan natuur- UITHOORN. In een sloot langs een doodlopende landweg bij Uithoorn heeft maandagmiddag een man, die bezig was met het maaien van de slootkant, het lijk gevonden van het 15-jarig meisje, Cora Mantel, uit Uithoorn. Het kind, dat was gewurgd, en dat geheel ontkleed in de sloot lag, is wellicht het slachtoffer van een zedenmisdrijf. De politie kwam achter de identiteit van het meisje door het klantennummer in haar horloge. Juist toen de politie de identiteit te weten was gekomen belden de ouders van het meisje op met de me dedeling dat hun dochter nog niet was thuis gekomen. Eerder op de middag had een „kabouter” vanaf de tribune naar het oordeel van burgemeester Marijnen op al te luidruchtige wijze blijk gegeven van zijn belang stelling voor het werk van de raad bij het bespreken van een doorstromings- regeling. Nadat de jongen geruime tijd zijn opmerkingen had kunnen maken, schorste AMSTERDAM. Voor 5000 gulden kon de directeur van een uitzendbureau in Am sterdam vrijdagmiddag voorkomen door leden van een „syndicaat” te worden neer geschoten. Dit bedrag zou hij hebben moe ten betalen aan een 20-jarige Amsterdam mer zonder beroep, die tegen de directeur had gezegd lid te zijn van deze clan. De jongeman is aangehouden. EPE. De 22-jarige M. C. de Moor uit Vaassen (Gld.) is maandag bij een auto- botsing in Epe om het leven gekomen. Doordat de bestuurder van een personen auto met onverminderde snelheid de weg opreed moest de heer De Moor, die met zijn personenauto op deze voorrangs- weg reed, plotseling uitwijken. Hij kwam daarbij op het linkerweggedeelte in botsing met een tegemoetkomende trek ker met oplegger. De wrakstukken van de neergestorte Amerikaanse „Phantom". Het toestel behoorde tot het tweede squadron en had als basis Soesterberg. petje-op, petje-af” en let vooral goed op bord model drie van het Nederlands regle ment van verkeersregels en verkeerste kens. Want als je daar voorbij rijdt zon der pet ben je fout, behalve wanneer je lichaamsafmetingen in verhouding tot de hoogte van de wagen van dien aard zijn dat je pet tegen de zoldering stoot, want dan hoeft het allemaal niet”, aldus het CNV. (V an onze correspondent) ROTTERDAM. Wat we merken, is dat we onze buitenlanders moei lijker kwijt raken. Vroeger vlogen die als snoepgoed de deur uit. Dus is de situatie wel even wat ruimer geworden op het ogenblik. Dat zegt directeur De Jong van het Ge westelijk Arbeidsbureau in Rotterdam op de eerste dag dat Rijnmond „koppelbaas vrij” wordt geacht te zijn. Een exact getal over het aantal ontsla gen, dat de afgelopen weken bij de kop pelbazen is gevallen, heeft hij niet. De schattingen lopen uiteen van 1500 tot 2500. BREDA. De gemeente Breda heeft in 1969 verschrijvingen tot een bedrag van bijna een half miljoen verricht ten gunste van het aannemingsbedrijf Zeebregts n.v. Dit is aan het licht gekomen bij een onderzoek van de gemeenterekeningen door accountants van de Vereniging van Nederlandse gemeenten. De accountants hebben het Bredase gemeentebestuur erop gewezen dat de plaatselijke funderingsre- ductieregeling onjuist is uitgevoerd. Dit bedrag, aldus werd in een toelich ting gesteld, is in de meeste gevallen on voldoende, zodat de gemeenten vaak de grootste moeite hebben met het vinden van een aannemer voor de bouw van hun wo ningwetwoningen. In het Bredase geval, 1200 woningen in Breda-Noord, was de aannemer Zeebregts Hoewel in alle brieven nog wel wensen zijn opgenomen om het regeerakkoord op enkele punten te wijzigen (zoals het aan tal ministerposten), kwam men tot de slot som dat er geen wijzigingen meer moes ten worden aangebracht. Naar wordt ver wacht zal de koningin, in tegenstelling tot andere jaren, voor de benoeming van de formateur, dit keer haar adviseurs niet behoeven te raadplegen, tenslotte zijn de vijf partijen, die de regering moeten vor men, al tot overeenstemming gekomen over de benoeming van mr. Biesheuvel tot formateur. ARNHEM. In Arnhem is maandag de 19-jarige mej. C. A. Hendriks omgeko men, toen zij op haar bromfiets over reden werd door een autobus van het gemeentevervoerbedrij f ROTTERDAM. De 22-jarige elektro- monteur J. van Kleef uit Maasdam is maandag in Rotterdam verongelukt. Hij reed met zijn bromfiets onder een truck met oplegger die hij niet opge merkt had. Hoofdcommissaris A. Wolters verklaar de maandag dat de zes politiemannen vier agenten een brigadier en een inspec teur tegen de Rotterdamse recherche ook hebben gezegd dat zij niets van dief stallen uit het kantoorpand van Rudolf Strasser hebben gezien. „Maar het is na tuurlijk mogelijk dat er achter hun rug om het een en ander is gebeurd”, voeg de de heer Wolters daar aan toe. Het on derzoek naar de gebeurtenissen wordt, al dus de hoofdcommissaris voortgezet. Zoals reeds eerder gemeld ontstonden er in het pand van de koppelbaas moeilijk heden, toen ongeveer honderd werknemers hun represaille-actie ondernamen, omdat zij al twee weken geen loon van de in fi nanciële moeilijkheden verkerende Oos tenrijkse koppelbaas hadden ontvangen. Later trok een groep naar Den Briel, waar het woonhuis van de Oostenrijker werd bezocht. Uit het huis zou voor onge veer f 20.000 aan geld en sieraden zijn ontvreemd. De gemeentelijke autoriteiten van Bre da hebben te kennen gegeven dat de ver schrijvingen dienden om het continubouw- plan Hoge Vucht-Heusdenhout-IJpelaar niet te stagneren. Van enige fraude is vol gens hen beslist geen sprake. De oorzaak van de verschrijvingen zou liggen in de door het rijk vastgestelde kostprijs voor woningwetwoningen. ROTTERDAM. De zes Rotterdamse politiemannen, die vrijdagavond naar het pand aan de ’s-Gravendijkwal gingen om dat daar honderd woedende werknemers van de Oostenrijkse koppelbaas Rudolf Strasser het kantoor plunderden, wijzen met stelligheid de beschuldiging van de hand dat zij lachend zouden hebben toe gezien hoe de plunderingen zich voltrok ken en hoe tal van arbeiders kantoorin- ventarissen ontvreemdden en in auto’s af voerden. De directeur was na het bezoek ’s middags direct met 8 getypte vellen van anderhalf uur durende bandopname naar de politie gegaan. De man had na melijk een bandrecorder in zijn werkka mer verborgen sinds hij vorig jaar door drie jongelui was overvallen. Na aanhou ding bleek de politie, dat de arrestant die bekend heeft, donderdagmorgen pas was vrijgelaten na het uitzitten van een straf in de jeugdgevangenis in Zutphen In de ze gevangenis zitten ook degenen die de directeur vorig jaar hadden overvallen. In de brief van de V.V.D.-fractie zag men niet veel heil in het creëren van de twee nieuwe ministersposten (zoals het re geerakkoord van de vijf partijen dat wil) omdat die posten, „alleen maar nieuwe competentiegeschillen zullen scheppen”. De V.V.D.-fractie van mr. Geertsema was „in genen dele” overtuigd van de noodzaak van taakafsplitsingen. Dit bleek uit de antwoordbrief van mr. Geertsema aan in formateur Prof. Steenkamp, naar aanlei ding van de bespreking van de fractie van het regeerakkoord. Ook de vier andere deelnemers aan de nieuwe regering heb ben hun visie gegeven op het akkoord. Prof. Drees van DS’70 had vooral be zwaren tegen een nieuwe minister zonder portefeuille, belast met wetenschapsbeleid. Afgezien van de bezwaren tegen uitbrei ding van het aantal ministersposten zal dr. Drees jr. veel liever een portefeuille zien voor een nieuw departement (een mi nister met een departement dus), dat uni- versiteiten, hogescholen, coördinatie we tenschapsbeleid en hoger beroepsonderwijs zal moeten omvatten. Overigens is het niet zo dat alle vijf de deelnemers wat hadden aan te mer ken op het nieuwe aantal van 16 ministers voor het toekomstige kabinet-Biesheuvel. De toekomstige minister-president zelf, mr. Biesheuvel, repte in zijn zeer korte ant woord helemaal niet over het aantal mi nistersposten, terwijl C.H.U.-leider, drs. Udink, in een heel wat langer ant woord zegt: „De door u (prof. Steenkamp) op basis van het uitgangspunt van 16 mi nisters voorgestelde verdeling van de aan tallen ministersposten over de deelnemen de politieke groeperingn, heeft onze in stemming.” lijk wel vlugger, maar dat gebeurt mees tal alleen als er eerst een flinke rel ont staat”, aldus het CNV. Desgevraagd verklaarde een woordvoer der van Veilig Verkeer Nederland dat WN uit een oogpunt van verkeersveilig heid niet zo gelukkig is met het „petten voorschrift”: „Als men aan dit militaire voorschrift de hand houdt, betekent dat onnodig tenminste één hand minder aan het stuur. En daar zijn wij tegen: of men het stuur nou loslaat om een sigaret aan te steken of om een pet op te zetten, het resultaat is dat de verkeersveiligheid niet meer optimaal is gewaarborgd”, aldus de woordvoerder van WN. Aanvankelijk veronderstelde de politie dat deze verdachte een ondergeschikte rol had gespeeld in de spectaculaire kraak. Thans heeft hij evenwel laten we ten in de bewuste januarinacht te hebben meegeholpen met het openbranden van de kluis en met het ontvreemden van de meer dan negen ton uit de brandkast. Van zijn deel van de buit heeft de hande laar onder meer een woning gekocht is hij op vakantie gegaan in Spanje Portugal. Op grond van de verklaring van handelaar heeft de politie meegedeeld dat er van het geroofde geld nog onge veer 600.000 gulden over moet zijn. De andere twee verdachten hebben tot dusver ontkend. De Jong: „De koppelbazen die mensen moeten ontslaan omdat hun de vergunning is geweigerd, vragen ons vergunning om dat te doen en die krijgen ze meteen. Ik heb de indruk dat het in de metaal al sterk is afgenomen. In de haven komt geen enkele koppelbaas meer voor. In de bouw hebben we er niet zoveel kijk op, omdat het daar ook vaak om onderaan nemers gaat.” Inmiddels is de situatie bij de alterna tieve koppelbaas, de stichting Rijnmetaal, nauwelijks gewijzigd. Wel is er veelbe- langstelling, maar het aantal werknemers is niet meer dan ongeveer vijftig, te wei nig om ook maar een fractie van het to taal van de uitleners van enkele weken geleden (schatting 3500 man) te vervan gen. De vraag van de aangesloten onder nemingen overtreft dan ook voorlopig nog ruimschoots het aanbod. Directeur Batenburg: „Het is inder daad niet veel, maar je moet bedenken dat wij alleen geschoold personeel mo gen aannemen en dat de koppelbaas zich daar weinig van aantrekt. Mijn indruk is dat de meeste mensen het gewoon afwach ten, eerst nog een paar weken vakantie nemen. Alles is mog een beetje onzeker, ook bij de bedrijven die zich heroriënte ren op het ogenblik en dan pas hun defini tieve aanvrage zullen doen.” Het Verbond van Nederlandse Onderne mingen zou liever zien dat er een wets wijziging kwam om te voorkomen dat kop pelbazen nu als onderaannemer gaan wer ken, of zonder vergunning te vragen met buitenlanders gaan opereren. Bovendien zijn er nog altijd loon verschillen voor karwei werk mogelijk door een ruime in terpretatie. Een absoluut verbod zou het VNO te ver gaan. Het collegiale uitlenen van arbeids krachten voor beperkt tijd en zonder winstoogmerk moet geoorloofd blijven. En ook moet het tijdelijk ter beschikking stel len van werknemers (bijvoorbeeld voor onderhoudswerken en bona fide onderaan neming) mogelijk zijn. Het ter beschik king stellen van arbeidskrachten als eco nomische activiteit zou alleen toegelaten moeten zijn voor tijdelijk werk van perso nen, die buiten het regelmatige arbeids proces staan en aan strikte voorwaar den gebonden moeten worden. Wellicht zou zelfs overwogen moeten worden te eisen dat tussen de ter beschikking gestel de werknemer en de tussenpersoon (kop pelbaas of uitzendbureau) een arbeids overeenkomst tot stand komt. Tenslotte meent het VNO, dat ook het ■telsel van sancties zou moeten worden de goedkoopste, maar hij zat per woning altijd nog 400 boven de kostprijs. In overleg met de gemeente verlaagde hij zijn prijs met f 400 onder de voor waarde dat hij achteraf van gemeentewe ge de verstrekte funderingspremie 400 per huis, die volgens het boekje in de kas van de eigenaar van de bouwgrond, in dit geval het gemeentelijk woningbe drijf, zouden moeten vloeien) kreeg. Dit bracht de noodzaak tot verschrijvingen met zich mee. Volgens de accountants zijn de bedoelin gen van de gemeente om in verband met de woningnood zoveel mogelijk woningen gebouwd te krijgen, goed geweest. De ver schrijvingen bestempelen zij echter als for meel onjuist. De bewuste rekeningen zijn nog niet door de Bredase gemeenteraad vastgesteld. Zij worden op het ogenblik be handeld in de raadscommissie voor finan ciën. De brieven van de vijf fractieleiders, die gisteravond zijn gepubliceerd, worden alle gekenmerkt door zeer vriendelijke laatste passages. Als voorbeeld die van prof. Drees: „Ik moge mijn bewondering uitspreken voor de door u getoonde toe wijding aan uw taak, voor uw inventivi teit en voor uw geduld”. Mr. Geertsema hecht erg aan het vormen van een vjjf- partjjenmeerderheidsregering en wilde daarom met zijn fractie wel over bestaan de bezwaren heenstappen. Zoals bekend is hebben met name de christelijke fracties (vooral de K.V.P.) nogal wat bezwaren ingebracht. GULPEN. Volgens het zojuist ver schenen jaarverslag van de vereniging Medisch-maatschappelijke consultatiebu- reau’s in Limburg is in het afgelopen jaar een toeneming vastgesteld van het aantal drug-patiënten. UTRECHT. De verbondsraad van het CNV maakt zich zorgen over de ge volgen die de uitvoering van het regeer akkoord zou kunnen hebben over de laagst betaalde groepen van de bevolking. Deze bezorgdheid wordt veroorzaakt door de vele onzekerheden over de financiering van het aangekondigde beleid. De vage formuleringen die het akkoord bevat ten aanzien van belangrijke zaken als het huur- en subsidiebeleid voor de woning bouw, het voornemen tot verhoging van kleuter- en schoolgelden, de gedeeltelijke bevriezing en eventuele afschaffing van de kinderbijslag en dergelijke, geven geen garantie dat deze groepen de extra be scherming zullen krijgen die bij een wer kelijk rechtvaardige verdeling van de las ten beslist noodzakelijk is, vindt de ver bondsraad. Hij meent dat van het nieuwe kabinet mag worden verwacht dat het bij zijn eerste optreden deze garantie alsnog zal geven. De raad dringt er daarom bij het komende kabinet op aan in zijn rege ringsverklaring duidelijke richtlijnen op te nemen voor een rechtvaardige verde ling van de lasten bij de uitvoering van zijn beleid. Het risico dat juist de zwak ste groepen van de bevolking onevenredig zwaar zullen worden belast, dient bij voorbaat nadrukkelijk te worden uitgeslo ten. TERNEUZEN. Maandag is de 31-jarige Hulstenaar J. P. Vogel om het leven gekomen, toen hij nabij Axel met grote snelheid een vrachtauto inhaalde en daarbij slipte. Zijn auto belandde in een sloot. DEN HAAG. De gemeente Den Haag gaat enkele panden in de Haagse binnen stad aankopen om er een trefcentrum voor de ongeorganiseerde jongeren te laten inrichten. De gemeenteraad nam maandag een voorstel aan om de koop van de panden voor het eerste Haagse stedeljjk trefcentrum mogelijk te maken. Op de publieke tribune ontrolde een groep „kabouters” tjjdens de discussie over het tref centrum een spandoek met de tekst „Raad, wij vervelen ons dood op straat” en toonden ze borden waarop stond „Waar is ons vrijdorp” en „liever een modern jeugdbeleid”. HILVERSUM. Op de Emmastraat in Hilversum is maandag de 5-jarige Pie ter Willem Wagenvoort uit Hilversum onder een vrachtwagen, beladen met be tonelementen, gekomen en kort daarna aan zijn verwondingen overleden. De be stuurder van de auto is na het ongeluk doorgereden. De politie houdt evenwel rekening met de mogelijkheid, dat de chauffeur van het ongeluk niets heeft gemerkt. a

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 2