Velsen-Noord Sector visserij niet bedroefd om zuiniger Rijkswaterstaat Succes voor Plan voor Joods onderwijs citroensap in gebouw te Beverwijk Nieuw fietspad langs Middendu inerweg Alleen in dubro citron zit echt Wilhelmina’ in gemeenschap HOE DE DUIVEN VLOGEN Heropleving van Joodse Postagentschappen Rraderie in Santpoort-Nrd r K.S.IJ. wil ook Velsen opnemen in school- adviesraad Hof veroordeelt Marktberichten VOOR JEUGD VAN 12 TOT EN MET 18 JAAR Bromfietser slipte en brak beer Havenberichten IN DE VISHAL EERSTE FASE VAN RECONSTRUCTIEPLAN afsluiting van Oosterschelde Hoop op uitstel - liefst afstel - typograaf tot 3 maanden cel Lading van twaalf stalen balken Nu citroen frisheid voor uw hele afwas WVW heeft nog veel meer goede plannen schoof van wagen Een halve citroen in dit flesje 5 IJMUIDER COURANT DINSDAG 22 JUNI 1971 t- (Van onze correspondent) (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Een werkgroep werkt momenteel plannen uit om joodse kinderen, die in het gebied tussen Alkmaar en Haarlem wonen, joods onder wijs te geven. In dit gebied wonen ongeveer 600 joodse gezinnen. Met het gemeentebestuur van Beverwijk zal contact worden opgenomen in welk ge bouw met het onderwijs kan worden gestart. Beverwijk zal, als het plan uitgewerkt en uitgevoerd is, het centrum worden van joodse activiteiten, dat mogelijk kan uitgroeien tot de stichting van een Joods Cultureel Cen trum. VELSEN-NOORD De inwoners van Velsen-Noord kunnen donder dag- en vrijdagavond, 24 en 25 juni, aan de Wij kerstraatweg in Velsen- Noord een feestelijk gebeuren mee maken met een tweedaagse bra derie, die door een actiecommissie uit de winkeliersvereniging „Wijker- oog” wordt voorbereid. (Van een onzer redacteuren) IJMUIDEN Er mag dan van vele kanten „ach en wee!” worden geroe pen om de voorgenomen zuiniger be steding van ’s lands gelden, in som mige visserij kringen lijkt men er niet zo bedroefd om. Met name Rijks waterstaat zou het met belangrijk minder kunnen doen als er toe zou kunnen worden besloten de Ooster schelde open te houden; er zou al thans minder haast mee moeten wor den gemaakt, maar liefst zou dat voor, de visserij zo belangrijke water voor altijd behouden moeten blijven, zo redeneert men daar. op ge- ze instelling te regelen. de 7 De vorming van de kinderen op Joodse grondslag kan worden uitgevoerd door de Liberaal Joodse Gemeente Amsterdam. In de hoofdstad is reeds een centrum, waar Als postagent zal optreden de heer J. A. van Egmond. Het agentschap zal geopend zijn: van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 12.30 uur en van 13 tot 17 uur. Ook per 1 juli zal het huidige postkan toor aan de Hoofdstraat worden gesloten. (Van een onzer verslaggevers) ADVERTENTIE Het totale reconstructieplan houdt in dat deze wegen zullen worden voorzien van fietspaden en dat het tracé op sommige plaatsen zal worden veranderd. Het is ook mogelijk dat de wegen iets zullen worden verbreed. Het definitieve plan is nog niet klaar. (Van een onzer verslaggevers) SANTPOORT In het kader van een reconstructieplan voor de Duin- en Kruid- bergerweg en de Middenduinerweg wordt momenteel langs de Middenduinerweg een fietspad aangelegd. Twee weken geleden had de procureur- generaal zes maanden met aftrek geëist wegens een postzegelfraude bij de druk kerij Johan Enschedé NV, waar de typo graaf zich aan schuldig zou hebben ge maakt. In eerste instantie was R. door de Haar lemse rechtbank vrijgesproken, maar de officier van justitie, die toen zes maan den met aftrek had geëist, had tegen dit vonnis hoger beroep aangetekend. De jury bleek bij haar beoordeling stren ge maatstaven te hebben gehanteerd, om dat slechts vier eerste prijzen, tien tweede en een derde prijs werden toegekend. Deze eerste prijs voor „Wilhelmina” bleek goed voor drie bekers, waaronder de door het gemeentebestuur van Den Helder beschik baar gestelde wisselbeker voor het hoogst aantal punten van het gehele concours. Deze beker zal volgend jaar door „Wilhel mina” in Den Helder moeten worden ver dedigd. Al deze prijzen betekenden ook een mooi succes voor de instructeur van de band, de heer A. J. van der Stoop. ooi het dit or- ila, de er- jze Tiet ?en >en 2U- as- gst er- zo- in m- ie- ala en, zo- in rt- be- Fiet we m- ko- rm lar 10- iak ize as- ?rs, tak ijk ren zh- ïk- eel kinderen van Joodse gezinnen uit de stad en omgeving onderwijs genieten. De kin deren krijgen per week een paar uur les. De vorming op Joodse grondslag is be doeld voor kinderen van 8 tot en met 12 jaar en een groep, die de leeftijd van 19 jaar nog niet heeft bereikt. Het onderwijs zou een progressief karakter kunnen dra gen. Een dergelijke school is in Noord-Hol- land boven het Noordzeekanaal niet aan wezig. Behalve van de eigen vereniging, waar bij enige winkeliers zullen zorgen voor en kele spectaculaire stands en gelegenheid tot proeven zullen geven, zal een originele Volendamse palingboer een plaats krijgen en komt er een o'iebollenkraam, die al woensdagavond open gaat en eerst zater- Vorig jaar werd een dergelijke braderie voor de eerste maal gehouden en zij is toen een groot succes gebleken. De nu te houden braderie zal grootser van opzet zijn; er zullen ongeveer dertig stallen een plaats vinden voor de winkelgalerij aan de Wij kerstraatweg. Met de eerste fase van het plan, een fietspad langs de Middenduinerweg, is men nu begonnen. Volgende week hoopt men met de aanleg een begin te maken. Vanaf mei is men al bezig met het ver plaatsen van het hek langs de terreinen van het Provinciaal Ziekenhuis eh het rooien van bomen en struiken. Een van de overwegingen, welke tot het reconstructieplan hebben geleid, is onder meer de drukte op deze wegen, die een aantrekkelijke route voor dagjesmensen vormen. Bovendien trekken de ruïne van Brederode en het zwembad Velserend veel publiek en dus veel verkeer. HAARLEM. Het Amsterdamse rechtshof heeft een 43-jarige typograaf uit Haarlem veroordeeld tot een gevangenis straf van drie maanden met aftrek van voorarrest. i en zogenaamd zuidwestelijk Nederland moet nieuwe ramp”, voorzitter van Er komt nog een postagentschap in deze omgeving, namelijk nabij de Hagelinger- weg-J. T. Cremerlaan, maar tot heden heeft PTT hiervoor nog geen geschikte kandidaat gevonden. Er wordt wel hard aan gewerkt om dit postagentschap korte termijn te doen openstellen. De typograaf was ten laste gelegd dat hij zogenaamde afvalpostzegels, die toebe hoorden aan de PTT en die door hun zeld zaamheid een grote handelswaarde verte genwoordigden aan een postzegelhande- laar had verkocht. BEVERWIJK. Aan de bloemenveiling ’t Centrum noteerde men maandag de vol gende prijzen: Allium 54-97, Anjers p. st. 18-37, Trosanjers 150-285 Anemoon 21-50, Anthurium 80-185 Calla 80-120. Chrysant jaarrond 240-350. Convillie 115, Duizend schoon 80-135, Eremures 48-76, Fresia 120- 250, Gerbera 18-40, Gladiool 155-300, Iris 80-295, Eng. Iris 125-280, Ixia 20-40, Lelie p. tak 40-120, Lelie p. kelk 8-15, Liatrus 245, Orchideen 40-65, Ranonkel 40-180, Roos p. st. 20-45, Roos p tak 18-42, Baby- roos 8-20. World Supreme 90-145. Planten: Begonia Grootbl. 140-220, Bella- perona 120, Cyclamen 140-210, Fuchsia 90- 135, Geranium 85-120, Hedera 85, Potchry- sant 30-75, St. Paulia 60-110, Vriesia 220. VELSEN-NOORD. Een 24-jarige vrachtautochauffeur moest maandagmor gen voor een naderende personenauto zo krachtig remmen dat zijn lading twaalf stalen hoekbalken van twaalf meter lang van de wagen schoof. De balken waren niet vastgezet. Tegen de chauffeur is proces-verbeal opgemaakt wegens ondeug delijke belading van zijn voertuig. Bij de groenteveiling Kennemerland kwam men tot de volgende noteringen: Sla 12-36, Spinazie 65-110, Andijvie 28-42, Bos peen 58-96, Waspeen 72-100, Aardbeien 200-290 p. kg, Bloemkool 45-118, Rabarber 18-45, Radijs 32-44, Postelein 60- 95, Bosbiet 18-32, Prei 150-180, Tomaten 60-110, Spits kool 38-55, Sperziebonen 290-380, Snijbonen 240-330, Tuinbonen 65-78, Rodekool 66-67, Komkommer 17-52, Peulen 460-550. IJMUIDEN. Een dertigjarige Heems kerker, adjunct-smelter bij Hoogovens IJmuiden, is gistermiddag op het Hoog oven terrein met zijn bromfiets gevallen. Toen hij na werktijd naar huis reed, slipte zijn bromfiets in over de weg gemorst slakzand. Met een gebroken linkeronder- been werd hij opgenomen in het Bever- wijkse Rode Kruis Ziekenhuis. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De Katholieke School raad IJmond heeft in een brief aan de werkgroep, die de oprichting van een on- derwij sgeleidingsdienst (schooladviesraad) voorbereidt, aangedrongen op uitbreiding van het werkterrein, waarin de dienst haar activiteiten gaan ontplooien. De School raad is van mening, dat deze zich mede dienen uit te strekken over het grondge bied van de gemeente Velsen. Hieruit volgt, aldus de Schoolraad, dat de Werk groep Onderwijsbegeleidingsdienst moet worden aangevuld met een vertegenwoor diging van de gemeente Velsen. De Joodse school kan mogelijk een eer ste aanzet betekenen tot een heropleving van een Liberaal Joodse Gemeente IJmond. In de jaren na de oorlog, toen de synagoge aan de Breestraat werd ge sloopt, en waar nu het campingartikelen- bedrijf van Wills Floet staat, is de Jood se gemeenschap in de IJmond een los be staan gaan leiden. Bijeenkomsten werden niet meer gehouden. Mogelijk betekent de toekomstige start van het Joodse onder wijs een nieuwe bloei van de gemeenschap in de IJmond. Dinsdag aangekomen in IJmuiden: Wimbrown Three, Cont. Plat; Brinda, Duinkerken, IJmui den; Zaanstroom, Felixtowe; Boreas, Rotter dam; Unterweser, Flixborough; Iserlohn, Ant werpen; Falkenberg, Karlstadt, Zaandam; Flix borough; Lapponia, Delfzijl; Amstelstroom, Huil. Dinsdag vertrokken van IJmuiden: Okland, Perzische Golf; Singularity, Cardiff; Pacific A- beto, Antwerpen; Valerie B, Kircaldy; Triton, Liverpool; Thekla. Liverpool. Maandag aangekomen in IJmuiden: Vlistborg, Karlskrona, Zaandam; Eloquence, Humber; Bab- T, Kristineham Nassauborg, Aboe, Beverwijk; Cortina, Skutskaer; Otello, Iggesund, Zaandam; Gosport, Cork, IJmuiden; Truro, Fiborgtangen; Singularity, Plymouth; Ethel B, Flixborough: Gunda, Norsbronn; Haithabu, Flixborough; Ma- gula, Karlstadt; Athene, Cont. Plat, IJmuiden; Melusine, Rouen, IJmuiden; Markborg, Isnaes, Zaandam; Vyborgskaja Storona, Leningrad; Be verwijk; Eiderhoeft, Rotterdam; Palermo, Rot terdam, IJmuiden; Antje Oilman Emden; Noord- kaap, Rotterdam. Maandag vertrokken van IJmuiden: Patricia Mitchell, Buitenhuizen, Londen; Uranus-B, Gr. Yarmouth; Olaf, Rotterdam; Eloquence, Ips wich; Rijnstroom, Shoreham; Baden, Antwerpen; Rijnborg, Zaandam, Delfzijl; Lady Sandra, New Castle; Nordfeld, Kristineham; Stadeland, Gru- voen; Plover, Wisbech; Lizard, Zaandam, Rot terdam; Kroonborg, Delfzijl; Wis, Wisbech; Bab- T, Koepemansholm; M. H. Thaurin, Le Havre; Susan, Poole; Tarring, New Castle; Hamnoe, Hamburg; Stroembron, Kristineham; Dimitriy Zhloba, Rotterdam. SANTPOORT De drumband van het fanfarekorps „Wilhelmina” uit Santpoort heeft onder leiding van Joke van der Plas op het zondag in Den Helder gehouden drumbandconcours met 204 punten een eerste prijs gehaald. Aan dit concours werd door vijftien korpsen deelgenomen (Als geen nadere aanduiding volgt, is het schip van of naar Amsterdam gegaan). Schotvanger 10 11 42, P. Martens 12, J. Koorn 13 18, A. v. d. Zee 14, W. A. Rolvink 15, C. Zwanenburg en Zn 17 26, H J. Exalto 19 21, F. Booy 22 32, A. J. Ham 27, W. Remmers 28 31, K. Klepper 29, B. Visser 30 37, A. Warnaar 33 36 43. N. Dankelman 39, J. v d. Kammen 41. Van de postdulverhoudersvereniglng „De Bonte Duif” te IJmuiden namen 134 duiven deel aan een wedvlucht van St. Quentin af over een afstand van 305 km. De lossing van de duiven geschiedde om 12.25 uur. Een duif van J. v. d. Bos bereikte als eerste het hok om 15.40 uur; de laatste prijsduif om 16.03.20 uur. Mooie uitslag voor de liefhebbers J. v. d. Bos en P. de Bot. De voorlopige uitslag was als volgt: J. v. d. Bos 1 4 6 9 12, Bruynes 2, Heis 3 8 16 26, Swart 5 17, Bot 7 10 11 13 15 20 23 25, Verschuren 14 27, Broek 18 19, Koldenbach 21 24, Jellema 22. Van de postduivenhoudersvereniging „Snelle Wieken” te Santpoort namen 150 duiven deel aan een wedvlucht van St. Quentin af over een afstand van 304 km. De lossing van de duiven geschiedde om 12.25 uur. Een duif van C. Korthauwer bereikte als eerste het hok om 15.45.2 uur; de laatste prijsduif om 16.11 uur. Het was al regen dat de klok sloeg; wel een gunstige z.w. wind. De uitslag was als vlogt: C. Korthauwer 1 18 25 C. Koks 2, Schenk 3 13, G. Kops 4 22, W. Tervoort 5 29. J. de Jonge 6 19, G. v. Kooten 7 9 21 27, C. V. Duin 8 10 17, Kultwaard 11, C. Schipper 12, A. Tabernal 14 28 30, E. Gorter 15 23, Bevelander 16, B. v. d. Wensch 20, K. Bouwer 24, J. de Graaf 26. Van de postduivenhoudersvereniging „Het Atoom” te Velsen-Noord namen 120 duiven deel aan een wedvlucht van St. Quentin (Frankrijk) af over een afstand van 307 km. De lossing van de duiven geschiedde om 12.30 uur. Een duif van J. Stijnman bereikte als eerste het hok om 15.41.08 uur; de laatste prijsduif om 16.17.46 uur. Het bijzonder slechte weer in Noord-Frank- rijk was er oorzaak van dat de duiven niet van Compiègne af konden worden gelost maar on geveer zestig kilometer in noordelijke richting deze wedvlucht begonnen. Niettemin hebben de vogels het slechte weer niet geheel kunnen ontgaan, want tijdens de gehele vlucht heeft veel regen de vogels begeleid. Overigens was deze vlucht veel sneller dan oj 16 mei van de zelfde plaats af. Toen kon met zuidwesten wind, doch wegens mist geen hogere snelheid dan gemiddeld vierentachtig kilometer per uur wor den bereikt. De bijna stormachtige zuidwesten wind van zondag bracht de eerstaankomende prijsduif (ondanks de gestage regen) tot 96.4 kilometer per uur en de laatste prijsduif om 80.8 kilometer. Was vorige week van Orleans af liefhebber J. Stijnman iet de nummers 1, 2, 3 en 9 de best geklasseerde, nu bracht hij opnieuw nummer een, doch wist de liefhebber A. L. de Bot jr, die vorige week nummer 6 „klokte” de gelukkige met regelmatige binnen komst van de nummers 3, 5, 6 en 8. J. Stijnman 1 -5, A. Koens 2, A. L. de Bot jr 3 5 6 8, H. Podt 4-12,A.van Leeuwen 7, G. van Amersfoort 9 24, G. de Bot sr 10 19. J. Bierman 11 Ph. F. Martinius 13 20 23, A. F. de Roos 14, A. Duineveld 16 18, K. Timmer 17, P. Piras 21, J. Metselaar 22. Gat in april van dit jaar was voor de Zeeuwse visserijbelangen een zwarte dag, waarop haar woordvoerder felle kritiek heeft laten horen: „Er wordt geen reke ning gehouden met het verlies aan oes ters, mosselen, garnalen en vis, omdat worden behoed voor een aldus de heer Lockefeer, d Zeevibel. Van de Westerschelde, zo meent hij, verhoogt men wel de dijken, maar langs de Oosterschelde en de andere zeegaten verwerpt men deze even goede oplossing wat de veiligheid betreft, waarbij voorbij wordt gegaan aan het verlies aan teelt- gronden voor schelpdieren en vernieti ging van een kinderkamer voor markt waardige vis in de zuidelijke Noordzee. Dit ondanks waarschuwingen van biolo gen van het Rijksinstituut voor Visserij Onderzoek in IJmuiden. Door koude sane ring blijft er van de mosselkweekbedrij- ven maar de helft over. In volgorde werden gerealiseerd: het drie-eilandenplan, de afsluiting van de Zandkreek, het Haringvliet, de Een dracht en fyet Brouwershavense Gat en straks komt als slotapotheose de Ooster schelde. Als dit zo nodig moet, dan zullen de gevolgen desastreus zijn, voorspelde de Zevibel-voorzitter. Intussen neemt het verzet tegen de af sluiting toe en de voorstanders zullen er niet doof voor kunnen blijven: zij worden geconfronteerd met een groeiend verzets- front dat niet te negeren argumenten aanvoert. Er worden door de afsluiting van de Oosterschelde grote belangen en waarden aangetast en zo iets maakt ernstige be zinning toch wel de moeite waard, zo me nen steeds meer voorstanders van een open Oosterschelde. Of eventueel uitstel uiteindelijk afstel zal worden? In elk geval zo menen zij die tegen de afsluiting van de Oosterschelde zijn lijkt de kans dat een verantwoord alter natief uiteindelijk zal worden aanvaard er niet slechter op geworden. Alvorens de Stichting in het leven te roe pen dringt de Schoolraad er op aan, dat ook contacten moeten worden gelegd met de Stichting Katholiek Bureau voor school en beroepskeuze aangezien de Schoolraad het belangrijk acht de relatie van de stich ting Onderwijsbegeleidingsdienst met de- BEVERWIJK Maandag kwamen on geveer 3000 kistjes aardbeien op de speci ale aardbeienveiling van veiling Kenne merland. De handel had een vlot verloop, waarbij natuurlijk de eerste sortering goede prijzen opbracht en tot 5,90 per kistje van 2 kilo opliep. Voor de tweede kwaliteit werd vanaf 310 cent per kistje betaald. Begrijpelijk, dat deze bescheiden aanvoer geheel door de binnenlandse markt opgenomen werd. Van de postduivenhoudersvereniging IJmuiden te IJmuiden namen 85 duiven deel aan een wedvlucht van St Ouintin af over een afstand van 306 km Oe lossing van de duiven geschiedde om 12.35 uur. Een duif van A. J. Koster bereikte als eerste het hok om 15.55 uur. de laatste prijsduif om 16.10 uur. Door de slechte weersomstandigheden werden de duiven teruggebracht van Com- piegne naar St. Quintin en daardoor laat gelost. Gelukkig is alles nog goed afgelopen ondanks de regen, maar er kwamen wel veel z.g. verkeerde duiven voorop. Prima uitslag van A. J Koster na de misslag van de vorige week. A J. Koster wint ook de wisselbeker. De uitslag was als volgt: A. J. Koster 1, 2, 3 en 5; A. Voetman 4; Hoekstra en Zn 6; A. J. Waal 7, 9, 14, 15 16 en 17; K. Metzelaar 8 en 10; F. Piers 11; J. Raap 12; J. Sponseler 13. Van de IJmonden (zaterdagvliegersé namen 45 duiven deel aan een wedvlucht vanaf St. Quen tin over een afstand van 306 km. In verband met het slechte weer werden de duiven maandag morgen om 7.10 uur gelost. De heer v. d. Le- heer klokte de eerste duif om 10.55 uur, de laat ste prijsduif om 11.01 uur. Zeer snelle vlucht met practisch geen achterblijvers. De voorlopige uitslag luidt; v. d. Leheer 16 8, Verduin 2 3 9, Klinkenberg 4 7. Ulehahe 5. Van de postduivenhoudersvereniging „Oranje Nassau” te IJmuiden namen 99 duiven deel aan een wedvlucht van St. Quentin af over een afstand van 305 km. De lossing van de duiven geschiedde om 12.30 uur. Een duif van W. Kool berlkte als eerste het hok om 15.51.52 uur; de laatste prijsduif om 16.29.25 uur. Met veel regen en een harde ZWW zijn de duiven vermoedelijk gelost te St. Quentin, de lossing van de duiven geschiedde vermoedelijk om 12.30 uur. Zekerheid hierover hebben wij hier niet van. Een mooie uitslag maakte de heer W. Kool, die kans zag om 1 3 7 en de vereniging te klokken. W Kool 1 3 7, J. v. Sikkelerus 2 14, J. Boek- weg 4 6 13 15, A. de Waard 5 9 16 20, J. v. Loon 8 11 12 18 19, H. de Vries 10. J. Prins 17. Van de postduivenhoudersvereniging „De Snel- vlieger” te IJmuiden namen 213 duiven deel aan een wedvlucht van St. Quentlr af over een afstand van 305 km. De lossing van de duiven geschiedde om 12.25 uur. Een duif van J. Wij- ker bereikte als eerste het hok om 15.46.24 uur: de laatste prijsduif om 16.16.1 uur. Wederom zeer ongunstige omstandigheden. Veel regen en daardoor veel late duiven. De combinatie F. Daalhuizen-Plug was de enige die een goede uitslag wist te maken. J Wijker 1 20, C. M. Koks Jr 2, S. Voet en Zn 3 4 34 40, F. Daalhuizen-Plug 5 9 16 23 24 25 38, A. Koerts 6, F. de Boer 7 35, E. Reker 8, P. dagavond sluit. Voorts zullen patat en ijs een stand hebben en de bloemenkraam met uitgebreid assortiment ontbreekt even min. Bovendien zullen er zijn een stand met schikken van droogbloemen en een stand voor het demonstreren van kantklos sen. Ook een zilversmid kan worden ver wacht. Voor de WVW-leden kan een „leu ke handel” worden verwacht. Het is niet uitgesloten, dat een uit twaalf personen bestaande boerenkapel op de bei de avonden het feestelijk gebeuren muzi kaal zal onderstrepen. Hierover werd maandagavond nog onderhandeld. Afgezien van deze nieuwe activiteit van de winkeliersvereniging „Wijkeroog” om wat ludieke ontspanning in Velsen-Noord te brengen, waarvoor allerminst de ge lijkzijdige opening van de Bemito in Be verwijk wordt gevreesd, blijkt de actie commissie nog meer pijlen op de boog te hebben met enkele grootse plannen. In de eerste plaats is er bij het welslagen van de deze week te houden braderie in augus tus een herhaling te verwachten. Men heeft verder het voornemen op de een of andere wijze ook de jeugd in Vel sen-Noord in deze plannen te betrekken door middel van een kindercircus, waar over nu nog wordt beraamd. In een vergevorderd stadium zijn be sprekingen gaande om in Velsen-Noord een concours-hippique te doen houden, waar voor uiteraard de bijzondere medewer king van het gemeentebestuur van Velsen nodig zal zijn en waarop de organisato ren hopen. In de plaats zijn verschillende goede groene plekken, waar een dergelijk evenement zou kunnen plaats vinden, doch het is afhankelijk van het gemeen tebestuur voor een dergelijk spectaculair gebeuren mede-belangstelling te hebben. Het voorgenomen concours-hippique, dat aanvankelijk wordt gedacht op provinciaal niveau, zou mogelijk ook een nationaal karakter kunnen krijgen en dan lijkt het heel niet onmogelijk hier een jaarlijks terugkerend evenement van te maken. Al met al blijkt wel, dat de organisatie uit de WVW heel wat plannen uitbroedt om wat leven in de brouwerij van Vel sen-Noord te brengen. Ook de zeer ge slaagde najaarsbeurs van vorig jaar zal weer worden herhaald. Papieractie. De opbrengst van maandelijkse papieractie van de Maarten Lutherschool was ditmaal bestemd voor de Pakistaane vluchtelingen. De leerlingen brachten ruim 3500 kg bij elkaar en er kon een bedrag van 141,60 op de giro van de hulpactie worden gestort. IJMUIDEN. In IJmuiden werden maandag de volgende besommingen (in guldens) gemaakt' KW 3 35.400 11 12.900, 29 12.000, 34 22.500, 41 64.900, 52 6540, 80 14.100, 87 14.600, 113 17 700, 117 9.660, 132 12.000. 145 21.900, 149 11.600, 152 9.500, 170 1.850, 171 450, 173 13.300, 187 6.500, 197 12.900, 205 13.600, 212 10.500, 215 5.140, 127 8.330, 150 5.520, 174 15.100, 178 5.750, 189 15.800, 210 7.760, 213 8.680, SCH 46 4.700, 117 8.520, VL 112 11.000, WR 32 11.800, 61 12.500, 33 23.200, 45 7.070, 50 2.470, IJM 18 12.900, 154 14.700, UK 110 3.390, 267 5.780, KW 66 en KW 218 89, IJM 209 en IJM 211 288, KW 206 en IJM 207 1.740. Dinsdagmorgen werden in IJmuiden door 18 vaartuigen aangevoerd: 3430 kisten en 1210 kleine kisten vis, 3200 kilogram tong. Bij de aanvoer waren: 980 kisten en 1043 kleine kisten schelvis, 76 kisten en 157 klei ne kisten wijting, 270 kisten gul en kabel jauw, 1485 kisten koolvis, 54 kisten en 10 kleine kisten makreel, 230 kisten schol, 15 kisten tarbot, 180 kisten haai en 140 kis ten varia. Prijzen, per kilogram, in guldens: tarbot 7.70-7.40, grote tong 7.28-6.25, grootmiddel tong 7.31-6.39, kleinmiddel tong 8.86-7.18, tong I 9.65-8.27, tong II 7.91-7.19. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 230- 200, middel kabeljauw 222-200, gr. zwarte koolvis 80-76, middel zwarte koolvis 78-71, grote leng 140. Per 50 kilogram: grote schelvis 54-35, grootmiddel schelvis 52-45, kleinmiddel schelvis 52-37, schelvis I 50-37, wijting 61- 40, schar 55-23, gul I 80-72, gul II 71-64, gul III 55-48, grote schol 65-57, schol I 61, schol II 100-61, schol III 71-41, tarbot 229105, griet 175-98, tongschar 74, makreel 45.20- 13.50, zwarte koolvis I 35-32, zwarte kool vis II 32-28, witte koolvis I 80. heek II 142, haai 32-27, inktvis 124, horsmakreel 8.50, bot 12.50. Scheveningen De aanvoer in Scheveningen bestond dinsdagmorgen uit: 200 kleine kisten schelvis, 150 kleine kisten wijting, 120 kis ten gul en kabeljauw, 53 kleine kisten ma kreel, 30 kisten varia. Den Helder De weersomstandigheden waren vorige week niet best, zodat alleen de kleinere vaartuigen onder de kust niet geregeld hebben kunnen vissen, met als resultaat toch nog een redelijke besomming, omdat voor diverse vissoorten goed betaald werd. De grotere vaartuigen, de zo genoemde weekkotters hadden van het weer niet zo veel last: zij zorgden in de laatste dagen van de week voor een grote aanvoer, gro tendeels uit de Oost. De hoogste besom- mer bracht 6675 kg vis, waarvan 2835 kg tong, en maakte een totaal-besomming van 24 mille. Van 4 tot en met 7 juni voerden 101 kot ters 188.300 kg vis, ter waarde van f 504.915,94, aan in Den Helder. Urk In Urk werden door 63 vaartuigen aan gevoerd (in kilogrammen) en geveild (in guldens): 72.000 tong. 6.20-9; 14.000 tar bot, 2.85-7.66; 3500 griet, 1.79-3.26; 110.000 schol. 0.92-1.41; 25.000 kabeljauw 0.63-1.69; 2000 wijting, 1.50-1.70; 1500 schar. 0 36-0.62. Van 14 tot en met 18 juni is in Urk 312.008 kg Noordzeevis, ter waarde van 889.949,26 aangevoerd. Er is veel hoon en smaad uitgegoten over degenen die gepleit hebben voor het behoud van een open Ooster schelde, maar een feit is dat steeds meer wordt ingezien en betreurd dat destijds wat al te snel, in een emotionele sfeer on- chr indruk van een tragisch gebeuren, een besluit werd genomen dat wel eens niet te voorziene gevolgen kan hebben. De afsluiting van het Brouwershavense SANTPOORT Donderdag 1 juli zal in het pand Hoofdstraat nummer 160 in Santpoort-Noord een postagentschap wor den geopend.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 5