TOUWTREKKEN OM Hoogstaand duel gaf veel spanning VESTIGING P.E.N. Softbalteam rehabiliteerde zich tegen Springfield (6-5) W.A.-hoeve EXAMENS Ontslag voor 57 part-time sorteerders bij de PTT Leerling-verpleger vrijgesproken van roekeloos rijden de RUI JTER -'textief VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND Man van 82 stak cafébezoeker in buik tijdens weekeinde Rumoer bij huis van Bewaring in Utrecht Drie inbraken Goede zorg kost tijd!! DINSDAG 22 JUNI 1971 Dl Tweede duel UITSPRAKEN RECHTBANK V erkeersbord in ons V elsen-IJ tnuiden Beverwijk Heemskerk V elsen-N oord Wijk aan Zee (Van onze softbalmedewerker) (Vervolg 1) van (Van een onzer verslaggevers) van Wilt u dat wij uw advertentie is dat uw advertentie bezit is PLANETENWEG 28 IJMUIDEN TEL. 1 18 88 De zo vroeg mogelijk Zorgt u er dan voor zo goed mogelijk verzorgen In de derde inning nam geheel onver wacht het Springfield College de leiding. BEVERWIJK. Aan de Willibrordus- mavo aan de Kees Delfsweg slaagden de volgende leerlingen voor mulo-a; A. Ager- beek, T.h. Brockhus, H. Duiker, J. v.d. Eshof, R. Hennen; G. Hille, P. Kooiman, G. v.d. Lem, A. Peekei, E. Frummel, C. Schelvis, P. Schelvis, B. Schoo, G. Som- meling, H. Stigt, G. Suanet, R. Toman, D. Tromp, A. Lengers, J. de Wildt, en G. Zonneveld. Twee kandidaten zijn afge wezen. HAARLEM. De Gereformeerde Ge meente van Haarlem heeft een beroep uit gebracht op kandidaat M. J. van Gelder uit Zwijndrecht. ter pas na het ongeluk de zwenking te heb ben gemaakt. Palumbo gooide: 1-1-4-2. Beste slagvrouwe in dit eerste duel Rietje Sleeswijk met 0.667 (2 uit 3). Na de vijf kwartier durende eerste wed strijd werd om half negen met het tweede duel gestart. Coach Nol Houtkamp bracht in dit duel de DSS-combinatie Ineke van der Veldt-Ans Kroon binnen de lijnen, ter wijl ook de andere Nederlandse speelsters in de gelegenheid werden gesteld hun niet geringe capaciteiten te tonen. Opnieuw zat de Nederlandse verdediging ondanks een tweetal misgrepen goed gesloten. Aan vallend kwam Nederland op Claire Taylor weliswaar tot zeven honkslagen, maar bij tijd en wijle fabelachtige vangen voor kwamen Nederlandse runs. Vooral de vang van kortestop Pam Prentice in de tweede inning op een tik van Conny Broere oogst te aan ware ovatie van het talrijke pu bliek. Een punt was dat volgens de jonge man de bus een zwenking naar rechts had gemaakt, waardoor een soort fuik was ontstaan. De buschauffeur zei ech- moeten deelden waarin ge- over- HAARLEM Het Nederlands softbalnegental dat twee weken geleden de eerste wedstrijd tegen het Springfield College met 65 verloren zag gaan, heeft zich maan dagavond volledig gerehabiliteerd. In de double-header trok de nationale formatie twee keer aan het langste eind. In beide gevallen was de spanning echter te snijden. Ondanks het bepaald niet al te gunstige weer hebben de talrijke toeschouwers kunnen genieten van goed softbal. In beide wedstrijden overheersten de verdedigingen zo sterk, dat fouten in deze duels beslissend waren. Won het Nederlands negental de eerste wedstrijd binnen zeven innings met 10, in de tweede wedstrijd was de stand na zeseneenhalve innings gelijk, 11. Op de valreep viel de beslissing opnieuw ten gunste van Nederland uit, dat via Ludy van Mourik met 21 kon zegevieren. De Nederlandse formatie nam hierdoor een 21 voorsprong in de series tegen het Springfield College. Maandag 5 juli, na de Haarlemse Honkbalweek, zal de wed strijdenreeks voortgezet worden met één en zonodig twee wedstrijden. HAARLEM. De rechtbank heeft van morgen een 19-jarige leerlingverpleger uit Santpoort vrijgesproken van het hem ten laste gelegde: hoogst roekeloos, onoplet tend en onvoorzichtig rijden. De officier van justitie, mr. Bijl de Vroe had veertien dagen geleden een maand gevangenisstraf en een jaar ontzegging van de rijbevoegd heid geëist. Mr. Van Wijk had als raads man tot vrijspraak geconcludeerd. (Vervolg van pagina 1) HAARLEM. Het touwtrekken om het P.E.N. is begrijpelijk aangezien vooral Haarlem het zou betreuren indien dit grote bedrijf met een hoogwaardig arbeids potentieel uit Zuid-Kennemerland zou verdwijnen. Daar ziet het voorlopig niet naar uit, omdat het bedrijf voor de eerste jaren uit de moeilijkheden is. De provincie heeft namelijk vorige maand een belangrijk deel van het Handelspoortgebouw op de hoek Amsterdamsevaart-Prins Bernhardlaan voor het P.E.N. gehuurd. Daar is nog ruimte vo<r verdere uitbreiding. Indien de provincie in zou gaan op het aanbod van het gemeentebestuur van Haarlem, betekent dat dat het nieuwe hoofdkantoor nu nog gevestigd aan de Ign. Bispincklaan in Bloemendaal zou komen op de plaats, waar aanvankelijk de nieuwbouw van het sociaal voorzieningsfonds bouwnijverheid zou worden gereali seerd. Dat ging op het laatste moment niet door, omdat het personeel er weinig voor voelde Amsterdam te verlaten. Eenzelfde situatie zou zich nu ook ten aanzien van het P.E.N. kunnen voordoen, aangezien de meeste personeelsleden in of rond Haarlem wonen en eveneens bezwaar tegen bijvoorbeeld Alkmaar zouden kunnen hebben. Het is echter uitgesloten dat over het vertrek van het bedrijf binnenkort een beslissing zal vallen. „Alarmerend is de situatie niet”, aldus het commentaar van de provinciale griffie. Inmiddels zijn ook B. en W. van Haarlem door vragen van het P.v.d.A.-raadslid Van der Vaart met deze kwestie geconfronteerd. Volgens het college zou het jammer zijn als het bedrijf zou vertrekken tenzij de zekerheid zou bestaan dat in het gebouw van het P.E.N. een bedrijf van buiten de regio, met eenzelfde of hoogwaardiger kwaliteit, zou komen. B. en W. menen dat zij zich achter het spreidingsbeleid van de provincie moeten scharen, maar zij vinden tevens dat getracht moet worden die bedrijven in de stad te behouden, waarvan de stabiliteit en kwaliteit vaststaan. De aan het provinciaal bestuur aangeboden plaats in Haarlem wordt zeer gunstig genoemd. uit Santpoort, C. Brasser en F. Gaasbeek uit Heemskerk, A. Langendijk uit Bever wijk en C. Vroonhof uit Wijk aan Zee. Werktuigbouwkunde W 2 b: A. Albers uit Wijk aan Zee, W. Borst uit Castricum, B. Harkema en L. van Son uit Beverwijk, K. van der Wal uit Heemskerk, J. Booij uit Wieringerwerf, T. Truijens uit Zaandam en J. Visser uit Krommenie. De volgende leerlingen zijn het theore tisch gedeelte van het MTS-diploma door gekomen en gaan met hun praktijkjaar starten: electrotechniek E 2 a: J. Koop man en A. van Zijl uit Haarlem, R. van Balgooi uit Castricum, R. Baltus en R. Krom uit Uitgeest, H. de Beer en P. Phi lips uit Zaandam, C. Commadeur, J. Hoen derdos en G. Haver uit IJmuiden, A. Dek ker uit Heemskerk, J. Hoogeboom uit Warmenhuizen, T. Pekel uit Akersloot. Electrotechniek E 2 b: A. van Duijn en R. Kabel uit Beverwijk, C. Kaptein uit Aker sloot, P. Klaver uit Wormerveer, R. Koper, N. Limmen uit Heemskerk, W. Schaaper uit Wijk aan Zee, W. Speller en C. Wil- lemse uit Haarlem, H. Vlaming uit Velsen- Noord, J. Wester uit Uitgeest en G. van Zandwijk uit Driehuis. Bouwkunde b 2: T. Bleyendaal uit Vel- sen-Noord, G. Burger en C. Kleine uit Beverwijk, S. Mulder en H. Scheerman uit Heemskerk, O. Oost uit Velsen-Noord, A. Ruigrok uit Haarlem, N. Scheerman uit Catsricum, H. E. Tervoort en H Tervoort uit Wijk aan Zee. Werktuigbouwkunde W 2 a: H. Bomhoff1 (Van een onzer verslaggevers HAARLEM. De directie van het post district Haarlem heeft 20 sorteerders in tjjdelijke dienst op het postkantoor in Bloe mendaal ontslag aangezegd. Verwacht wordt dat nog 37 part-timers zullen wor den ontslagen, omdat zij thans bij het in 1969 ingevoerde éénbestellingssysteem overbodig zijn geworden. De gevallen ontslagen betreffen de och- dienst genomen omdat PTT-ambtenaren moesten worden omgeschoold en zij zon der opleiding ingeschakeld konden worden. Deze beslissing was genomen om achter standen bij de bezorging te voorkomen. De gevallen ontslagen etreffen de och tendploeg, maar ook de mensen van de avondploeg zullen binnenkort bij de PTT in Bloemendaal zonder werk komen. pagina DEN DOLDER. Gisteravond had de adviescommissie een gesprek met het ou de comité van Dennendal. Drs. Vroon deel de namens het oude comité maandagnacht mee ontstemd te zijn over de ontslagaan vrage van het bestuur van de WA-stich- ting. Het college van regenten had het comité niets over haar plannen verteld. Drs. Vroon van de oudervereniging ver klaarde dat de eisen, die het oude comité aan de adviescommissie had voorgelegd, behelsen: A. Een snel herstel van de schorsing van zowel drs. Muller als prof. Poslavsky. B. Een verandering in de sa menstelling van het bestuur door inbreng van een vertegenwoordiging van de ouders en van verschillende deskundigen. C. We tenschappelijke begeleiding van de nieuwe multi-disciplinaire aanpak op Dennendal, (Van een onzer verslaggevers) IJMOND. Tijdens het week-end een geldkistje met een inhoud van vier envijftig gulden uit het jeugdcentrum „De Brulboei” aan de Kanaalstraat in IJmui den verdwenen. Men kon de jeugdsociëteit binnenkomen door vermoedelijk niet goed afgesloten ramen. Tussen zaterdag en maandag heeft men ook ingebroken bij de kantoren van Stork Plaatwellerij in Velsen-Noord. Om binnen te komen maakte men een gat in een ruit bij de spanjolet Uit de kantoren verdwe nen drie sloffen sigaretten. Bij een inbraak bij Vico aan de Midden- havenstraat in IJmuiden werden tussen vrijdag en maandag van een zolderdeur, die toegang gaf tot de timmerwerkplaats, enkele planken losgewrikt. Via de boven verdieping kwam men beneden, waar een transistorradio verdween. BEVERWIJK Aan de Mavo Sancta Maria slaagden de volgende leerlingen voor het eindexamen: Uit Beverwijk: Anneke Adriaanse, Cilia Boon, Ida Boots, Lia Burger, Trees Duin, Ellie van Eerden, Eveline Elders, Annema- rie Hagendoorn, Corrie Harkema, Marian Kaandorp, Marry Numan, Marian van Roon, Hanneke Schoone, Lia Six, Annelies van Straten, Ineke Winder, Marjan Appel man, Brigit Broekkamp, Corrie Buijs, Anja Heynen, Thea Liebregs, Anneke van Over- mëeren, Nettie Rumping, Ria Tiebosch, Willie Vruigt, Carla Willems, Loes Broek kamp, Jeannette Dauphin, Lucie Dobber, IJMUIDEN. Prins Bernhard College. Geslaagd voor het diploma HBS-B: Arend Bruinsma, Roel Bruinsma, Velsen-Noord; Tjerk Feenstra, Driehuis; Piet Griffioen, Henk de Jong, IJmuiden; Ria Neijssel, Beverwijk; Tina van Oosten, Velsen-Noord; Rob Pijl, IJmuiden; Marian Priester, Vel sen-Noord; Margot Schoenmaker, IJmui den; Wim Slikker, Velsen-Noord; Arie van der Steen, IJmuiden; Willy Veen, Driehuis; Berend Visser, Piet Vlaming, IJmuiden; Thijs Jan Wendte, Heemskerk; Margda Wullink, Velsen-Noord; Rein Zijlstra, Be verwijk; Rens Bal, IJmuiden; Jan van den Berg, Beverwijk; Rob Bijl, Driehuis; Adri van den Brink, Velsen-Noord; Jaap Reijer van den Brink, IJmuiden; Henk Brouwer, Velsen-Noord; Marten Brouwer, Santpoort- Zuid; Piet van Duyn, IJmuiden; Bert Groen, Velsen-Noord; Eric Heins, IJmui den; Johan Knibbe, Ton Koning, Heems kerk; Bram Korf, Jack Meerkerk, IJmui den; Louis Neele, Heemskerk; Ton Postma, IJmuiden; Dick Tanger, Velsen-Noord; Wim Tulp, Heemskerk. In het eerste duel van maandagavond voerde opnieuw Marian van Ginhoven de Nederlandse verdediging aan. Goed ge steund door catcher Elly Nijhuis kreeg het Springfield College slechts in de eerste inning reële scoringskansen, toen twee vrije lopen en een hit van Nancy Darsch de honken deden volstromen. Bekwaam loste Marian van Ginhoven zelf echter de situatie op. Op de Amerikaanse werpplaat was Joan Palumbo echter ook uitstekend op dreef. Zo nodig kreeg zij steun van de voortreffelijke linksveldster, Jan Luchsin- ger, die onder andere in de 3de inning een miraculeuze vangbal verrichtte op een tik van Marian van Ginhoven. Ondanks hits van Erna van Ewijk en Rietje Sleeswijk in de vierde inning, duurde het tot aan de zesde inning voor Nederland de leiding kon nemen. Marijke Bouman bereikte de honken op een fout, drong op een wilde worp door tot op het tweede honk en open de de score op een honkslag van Rietje Sleeswijk. Volgens mr. Van Wijk waren alle „plechtankers” waarop de aanklacht be rustte stuk voor stuk weggevallen. „Mijn cliënt kan zeker geen grove schuld ten laste worden gelegd. Niemand weet of hij een verkeersfout heeft gemaakt, en zoja, welke dan”, aldus mr. Van Wijk veertien dagen geleden. DINSDAG 22 JUNI Jeugdcentrum IJmuiden, in gebouw PEN- centrale, Kanaalstraat, 20 uur culturele avond. Openbare bibliotheek en leeszaal, filiaal Wijkerstraatweg 177, Velsen-Noord, 19- 21.30 uur. PTT-gebouw, Lange Nieuwstraat, ingang Spaamestraat, 19-20 uur; spreekuur Me dische Maatschappelijk Consultatiebureau voor Alcoholisme. Manly Sport, les en training boksen in gymzaal Moerberg-Comité-school aan de Kerkstraat in IJmuiden-West, van 19.30 uur af. Elza Hilbers, Thea van der Lem, Terry Lischer. Uit Velsen-Noord en Velsen-Zuid: Ineke van Diepen, Marga Liefting, Klaartje van der Loo, Emrny Bakker, Ria Harsveld, Le nte Heijens, Marja Ivens, Hilda Jasperse, Marja Schoo, Marie-José Zonneveld, Pau line Morcus, Elly Verduin. Uit Uitgeest: Gerie Groen, Annemiek Brakeboer. Uit Heemskerk: José Thuis, Joke Slote- maker, Marjan Steenbakker, Els Roozen. HAARLEM. Mulo-examens. Geslaagd voor diploma A: de heren G. Borkent, W. Dijkstra, Zandvoort; M. A. Aardwijn, J. C. T. van den Aartweg, Heemstede; J. P. Hoevens, Haarlem; P. Heidebrink, Th. H. F. Al*, E. J. J. H. Brassois*, Zandvoort; P. van der Heide*, IJmuiden; W. Teeu- wen*, J. W. Keessen*, Aalsmeer; en de da mes: I. C. Hoek*, J. Bakker*, IJmuiden; W. Derksen*, B. v. Deursen*, Zandvoort; J. H. Boes*. Abbenes; J. S. I. Eisenga*, Lisse; E. S. van Es*, M. C. van der Bijl*, E. Koopmans*, Aalsmeer. De met gemerkte kandidaten behaal den tevens het middenstandsdiploma. DEN HAAG. Geslaagd voor examen middelbaar onderwijs lichamelijke opvoe ding J. F. de Boer, Bloemendaal; W. J. van Berkel, IJmuiden; C. J. M. Bongers, Lisse; J. G. H. Draijer, Heemstede; C. But ter, IJmuiden. De jongeman stond veertien dagen gele den terecht omdat volgens de aanklacht door zijn toedoen zijn meisje die achterop een bromfiets zat, was overleden. De leerling-verpleger reed op 8 september des middags op de Schoterweg ter hoogte van de Gen. Cronjéstraat in noordelijke rich ting. Op dat moment passeerde hij twee fietsers en raakte met zijn linkerschou der een bus, die net op gelijke hoogte reed. De jongeman zette zich van de bus af en raakte de meest linkse van de twee fiet sers, verloor het evenwicht en viel. Zijn duo-passagiere kwam met haar hoofd juist voor het rechter-achterwiel van de bus neer en werd overreden. Tijdens de zitting kwam uitvoerig de vraag aan de orde of de ruimte tussen de bus en fietsers voor de leerling-verple ger voldoende was geweest om te passe ren. De jongeman en de buschauffeur vonden van wel, andere getuigen echter waren van mening dat de passeerruimte te klein was geweest. Model 745: Luxe b.h. Met subtiel verwerkt kant. De rug is van tricot lycra. Past perfekt. Uplift in de onder- cup. In wit en champagne -14,95. Maten: B 70-90 en C 75-100 De sterk werpende Marina van Ginho ven hield deze voorsprong knap vast in de resterende innings. In totaal dertien achtereenvolgende innings hield Marian van Ginhoven Springfield van de thuis plaat. Voorwaar een geweldige prestatie. Scoreevrloop: Springfield College: 0-0-0-0-0-0-0=0 Nederland: 0-0-0-0-0-l-0=l Marian van Ginhoven wierp: 7x3 slag, 4x4 wijd, kreeg drie honkslagen tegen, terwijl haar veldsters niet faalden. Joan Om kwart vóór tien voer geoloog De Booij zelfs in een rubberbootje van de Witte Vrouwensingel naar de achterkant van het Huis van Bewaring waar hij rolletjes van elk twintig stencils over de muur naar de luchtplaats van de gevan genen gooide. Volgens de directeur van het Huis van Bewaring, de heer Kroes is er geen spra ke van een werkstaking en zou de con tactcommissie van gedetineerden zich van de apties van buitenaf hebben gedis tantieerd. Dr, De Booij is op 9 juni uit het Huis van Bewaring in Utrecht ont slagen, waar hij vijftig dagen had geze ten wegens de bezetting indertijd van het Maagdenhuis in Amsterdam. Hij heeft veel grieven overgehouden aan zijrf ge dwongen verblijf. In het stencil dat vanochtend werd uitgereikt, wordt ook gesproken over een in voorarrest zittende man die sinds 18 juni in een veertiendaagse hongerstaking zou zijn gegaan uit protest tegen de lange tijd van zijn voorarrest. BEVERWIJK. In de aula van de Wenckebach MTS aan de Parallelweg zijn maandagavond de einddiploma’s uitgereikt. De volgende praktikanten in het school jaar 1970/1971 behaalden het diploma bouwkunde: N. D. Beentjes uit Uitgeest, J. de Boer uit Hillegom, M. J. Comelisse uit Heemskerk, J. P. M. Floris uit Wormer, M. M. Heemskerk uit Egmond-Binnen, W. Jansen uit Beverwijk, R. M. van Huizen uit Haarlem, R. Saarloos uit Castricum en H. P. J. de Vries uit Wijk aan Zee. Afdeling elektrotechniek: G. Andersson uit Amsterdam, W. Bloem, F. Hubbers, R. Leijser, R. Bodeman, J. Brand en J. van der Ploeg uit Haarlem, F. Bruynincx, S. Kooiman, W. de Reus en A. van Tintelen uit Beverwijk, J. van Diepen en N. Kuij- per uit Limmen, A. Franken uit Alkmaar, C. Groen uit Castricum, H. Huijgen uit Krommenie, A. Koolbergen uit Velsen- Noord, J. Koomen uit Wormerveer, J. Loer en L. van Roon uit Heemskerk, L. Melman uit Vijfhuizen en J. Sommer uit Uitgeest. Afdling werktuigbouwkunde: G. Bleeker uit Wormerveer, C. Botman uit Zandvoort, F. van Dijk, G. Op de Kelder, J. Reitsema, J. Ritfeld, F. Ruigrok, M. Ullersma, J. Roos en J. Wesselius uit Haarlem. H. van der Haagen uit Bloemendaal, J. Out uit Heemskerk, N. Nooij uit Beverwijk, J. de Pagter uit IJmuiden, W. Pel uit Velsen, N. Pover uit Bennebroek, N. Schüsseler uit Krommenie, T. Veldt uit Castricum en A. Waterreis uit Hillegom. Caron Mahar kreeg een vrije loop en be reikte veilig het tweede honk, toen Inke Wessels misgreep op een korte slag van werpster Claire Taylor. Wel schakelde werpster Ineke van der Veldt met een knappe reactie Pam Prentice uit, doch haar aangooi was slordig op het eerste honk in een poging Claire Taylor uit te schakelen. Gretig profiteerde Caron Mahar van de geboden scoringskans. In de vierde inning kwam Nederland weer naast het Springfield College. Met reeds twee nullen gaven Gonnie Veenstra en Hanneke van der Werff honkslagen. Een fout op een tik van Ineke van der Veldt betekende toen de gelijkmaker. Toen de verlenging reeds in het zicht was kwam voor het Springfield College de drama tische ontknoping. Na een vang op een slag van Ineke van der Veldt sloeg Ludy van Mourik weliswaar een gave driehonk- slag, maar toen Ineke Wessels met een vang volgde leek de verlenging onvermij delijk. De daarop volgende tik van Marijke Bouman leek een gemakkelijk prooi te worden van derde honkvrouwe Char Phelps. Tot ontzetting van de gehele Amerikaanse ploeg wierp deze anders zo trefzekere derde-honkvrouwe de bal langs eerste honk-vrouwe Debby Morgan, daar mede de zege aan Nederland schenkend. Een anti-climax van dit hoogstaande duel en een grote teleurstelling voor de ploeg van Diana Porter. Hoofdpersoon in deze tragedie: de na de wedstrijd volkomen on troostbare Amerikaanse speelster, Char lotte Phelps. Scoreverloop Nederland: 0-0-0-1-0-0-1=2 Springfield College: 0-0-l-0-0-0-0=l Ineke van der Veldt wierp: 4-1-1-2. Clai re Taylor kwam tot de cijfers: 1-0-7-3. Gonnie Veenstta 0.667 (2 uit 3) en Ludy van Mourik 0.500 (2 uit 4) waren de beste slagmensen Een moment dat duidelijk illustreert hoe goed het softbalteam draaide. Een Amerikaanse honkloopster arriveert met een verkrampt gezicht weer eens net een fractie van een seconde te laat op het eerste honk. WOENSDAG 23 JUNI Jeugdcentrum IJmuiden, in gebouw PEN- centrale, Kanaalstr. 20 uur NVSH-cineac. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Santpoort-Noord, Spaamberg, Wüs- telaan 79, van 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 177, Velsen-Noord, 14.30 tot 17.30 uur. De Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmuiden; ontspanningsgymnastiek voor dames, be- jaardensoos, kinderclubs. Velserbad, Briniostraat 18, IJmuiden: 6.30- 8 uur gemengd zwemmen, 8-9.30 uur schoolzwemmen, 9.30-10.45 u. dameszwem- men, 10.45-11.15 uur zwemlessen dames, 11.20-13 uur schoolzwemmen, 13-14 uur ge reserveerd, 14-15.15 u. gemengd zwemmen, 1615-16.45, 16.45-17.15 en 17.15-17.45 uur zwemlessen, 18-19.30 uur zwemver. R.K. Velsen, 19.30-21.30 uur zwemver. VZV, 21.30- 22.30 uur gemengd zwemmen. Openluchtbad Heerenduinen, Heeren- duinweg, IJmuiden-Oost, open van 10 uur tot een half uur voor zonsondergang. De Ring, boksclub, van 19.30 tot 20 uur trainen in de Ossendorpschool aan de Wijk aan Zeeërweg, IJmuiden. IJmuider Harmonie, 20 u. orkestrepetitie in Gem. Vergaderlokaal, Abeelenstraat DINSDAG 22 JUNI Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 20.15-21.30 uur. WOENSDAG 23 JUNI Sportfondsenbad. Kuikensweg. Geopend van 7-16 en 20.45-22 uur. Verenigde openbare bibliotheek. Hendrik Burgerstraat 70: volwassenen 14-17.30 en 19-21 uur; Arendsweg 61: volwassenen 14- 17.30 uur; Amstelstraat 44: volwassenen 14.30- 17 en 19-21 uur; Stumphiusstraat 46 en Parmentierstraat 2: jeugd 14.30-17 uur. DINSDAG 22 JUNI De Werf, Jan Ligthartstraat. 20 uur Ma- verj asdrive. WOENSDAG 23 JUNI De Zandkraai, Handelstraat. 13.30-18 uur bejaardensoos. De Schakel, Maerelaan. 9-11.30 en 13.30- 16 uur peuterspeelzaal. Dniningang, Rijksstraatweg. Vanaf 8.30 uur sportuitstuif voor dames. De Vrijburcht, Vrijburglaan. 20 uur slot- avond Debora Bakeschool. Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg 45: volwassenen 19-21 uur. DINSDAG 22 JUNI Openbare bibliotheek. Filiaal Wijkerstr.- weg. Geopend 19-21.30 uur. WOENSDAG 23 JUNI Openbare bibliotheek. Filiaal Wijkerstr.- weg. Geopend 15.30-17.30 uur. WOENSDAG 23 JUNI Verenigde openbare bibliotheek, Zwaanstraat 4 a. Geopend 19-21 uur. Drs. Vroon meende dat door een terug komst van prof. Poslavsky ten onrechte de schijn wordt gewekt, dat „Muller wel wat gedaan zal hebben.” Inmiddels heeft dr. W. Meijering, in specteur voor de volksgezondheid in Utrecht en onder meer belast met het toe zicht, fel gereageerd op de beschuldigin gen van de commissie-Speijer. Hem was verweten staatssecretaris Kruisinga niet voldoende te hebben ingelicht over de ernst van de situatie op de WA-hoeve. De heer Meijering noemt in een brief aan de directeur-generaal voor de Volksge zondheid, dr. Siderius, de brief van de commissie hoogst onbehoorlijk en insinue rend. Hij verwijt de commissie onware aantijgingen te hebben aangedaan en wenst dat de kritiek, die ook in de openbaar heid is gekomen, publiekelijk wordt recht gezet. De heer Meijering noemt het in ho ge mate laakbaar, dat de commissie-Speij er aan de staatssecretaris heeft gerappor teerd over zijn handelwijze in het conflict. (Van onze correspondent) UTRECHT. Leden van de Bond Wetsovertreders en anderen hebben van ochtend onder aanvoering van dr. Tom de Booij uit Baarn actie gevoerd bij de ingang van het Huis van Bewaring in Utrecht. Er was een werkstaking van de gevangenen aangekondigd uit protest te gen de aard en de beloning van de ver plichte werkzaamheden die zij verrichten. De actievoerders stencils uit aan voorbijgangers, als reden van de werkstaking werd noemd „het op een grove manier treden van enkele beginsels van de Wet Gevangeniswezen”. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Een 82-jarige bezoeker van een café in de Anegang in Haarlem heeft om één uur vannacht een 23-jarige medebezoeker met een kampmes in de buik gestoken, toen hij buiten de deur werd gezet. De gestoken Haarlemmer zou niet levensgevaarlijk zijn gewond, hoewel hij flink bloedde toen hij naar het zieken huis de Deo werd overgebracht. De bejaarde man werd door enkele man nen op verzoek van een barjuffrouw naar buiten gewerkt, omdat hij lastig zou zijn geweest. De oude man liet zich meevoe ren, maar trok bij de deur plotseling een mes en stak daarmee de man die de deur voor hem openhield. Hij zou behoorlijk onder invloed zijn geweest. De dader zelf moest ook naar het ziekenhuis. Hij raakte gewond aan zijn polsen toen hij twee ruit jes in de bar insloeg. Na behandeling in een ziekenhuis is hij naar het politiebu reau overgebracht. o T t t X 2 S l p

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 6