Twaalf leiders in Betonblokken van 45 ton Tour de Heems versterken pieren Speciale kraan uit België Jongen stal onderdelen bromfiets HOE DE DUIVEN VLOGEN J. v. d. Meyden jubileerde Iets beter weer NEDERLAND Vernielingen in scholen Prijzen voor publiek van Bemito ’71 gekomen Meisje liep tegen auto aan Zeeweg ÜR BON Dat is uit het leven gegrepen VANAVOND DERDE AFVALRACE GIGANTISCH KARWEI IN STRIJD TEGEN AFSLAG ZAAL IN DE VISHAL wordt kleiner Nieuwe predikant bezoekt IJmuiden Kwart eeuw bij havenbedrijf Van Gelder Papier GORDIJNTJES VOOR KLEINTJES Trekking van DEM-loterij op 1 juli Aanvoer aardbeien 5 4 1 EXAMENS IJmuider Courant I I I I I I I I I I I I I I I W ƒ5 wl l WOENSDAG 23 JUNI 1971 IJMUIDER COURANT ill Bezorg mij GRATIS TOT 1 JULI IJmuider Courant HOME SHOP (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN De koppen van zo wel de Noorder- als de Zuiderpier worden versterkt met betonblokken in gewicht variërend van dertig tot vijfenveertig ton ter bescherming van de pieren tegen afslag. Deze gigan tische betonblokken worden met een daarvoor speciaal uit België overge brachte kraan rond de koppen van beide pieren in het water gezet, en kele rijen dik. I I ADVERTENTIE IJMUIDEN (Van een onzer verslaggevers) (Van onze correspondent) i het Wilt u kennismaken met IJmuider Courant vul dan onderstaande bon in. in open enveloppe zonder postzegel opsturen naar ADVERTENTIE Naam WONINGINRICHTING Adres te Daarna kunt u mij noteren als IJMUIDEN - Marktplein 29 Doorhalen wat niet verlangd wordt. I Scheveningen De aanvoer in Scheveningen bestond woensdagmorgen uit: 5 kisten en 17 kleine kisten wijting, 300 kisten gul, 9 kleine kis ten makreel, 300 kisten schol, 70 kisten varia en 2000 kilogram tong. VELSEN-NOORD. De heer J. J. van der Meyden, voorman bij het havenbedrijf van Van Gelder Papier te Velsen, is bij zijn vijfentwintigjarig dienstverband har telijk gehuldigd. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. In de vakature wijlen ds. J. A. Tiemens is door de gereformeerde kerk in IJmuiden beroepen ds. J. L. Bel, thans predikant bij de gereformeerde kerk in Hoek van Holland. Ds. Bel is zesendertig jaar en was, alvorens hij in oktober 1966 naar zjjn huidige gemeente vertrok van 22 juli 1962 tot 30 oktober 1966 predikant in Zuidbroek en Harkstede. Hij studeerde theologie aan de Theologische Hogeschool in Kampen. Bij de eveneens aan de Zeeweg gelegen Sint Franciscusschool werd dinsdagavond ook ingebroken. Uit de school, die op het ogenblik geheel wordt herbouwd, verdwe nen enkele flessen limonade. Tevens wer den enkele ruiten gebroken, echter niet zoveel als in het weekeinde, toen door baldadigheid zestig ruiten sneuvelden. DE BILT Na een periode van bijna twee weken met op de meeste plaatsen bijna elke dag regen, totaal meer dan 50 millimeter en overdag gemiddeld zes gra den te koud, gaat juni zich herstellen. De depressies worden minder actief en trek ken met een zeer zuidelijker route in de richting van West-Frankrijk, In onze om geving en Schotland heeft zich al een kleine hogedrukgebied ontwikkeld. Gis teren langs de wadden was er nog wind kracht 8, maar vandaag is de wind zwak tot matig. In de categorie A (12 en 13 jaar) zijn er zes jongens in staat gebleken twee maal een eerste plaats te behalen. Dat Terwijl u slaapt, gaat het leven door. Ver van Uw bed en dicht bij Uw bed gebeuren allerlei dingen die U moet kunnen vernemen zodra U de ogen opent. Uw ochtendblad licht U in over veel maar niet over alles. De radio idem dito. Over het nieuws uit Uw streek en stad kan alleen een goed regionaal-plaatselijke krant U volledig informeren. Voor de dingen die „dicht bij Uw bed” gebeuren: kies IJMUIDER COURANT. maandabonnee f 6.90 kwartaalabonnee f 20.10 Antwoornummer 47 IJmuiden I (Van een medewerker) BEVERWIJK Gelukkig, dat het weer iets beter is geworden, want bij de aard beien gaat het vruchtrot een steeds gro tere rol spelen. Dat is, samen met het koude weer, wel de oorzaak, dat de aan voer aan de veiling Kennemerland eerder kleinder dan groter gaat worden. Dinsdag waren er 200 kistjes aardbeien met prij zen, die iets lager lagen dan op maandag. Men betaalde nu van 300 tot 510 cent per kistje. PLEIN 1945-4 Telefoon 1 65 51 - 0 2550 itten- itzen, Ant- liden; Lis- Plat, len. ndwi, Nor ia rdy burg; SANTPOORT-ZUID Een veertienja rige scholiere uit Santpoort-Zuid liep dins dagmiddag, toen zij de Duinweg voor het station overstak, pardoes tegen een passe rende personenauto. Het meisje is met een lichte hersenschudding opgenomen in het Zeeweg Ziekenhuis. IJMUIDEN Vier jongens in de leef tijd van dertien tot vijftien jaar werden dinsdagavond zeven uur door de politie uit de Adelbertschool aan de Zeeweg ge haald. Ze waren via een bovenlicht naar binnen geklommen en hadden brandbare vloeistoffen uit de natuurkundekast bui ten in brand gestoken. Potloden en krijt jes waren in het gebouw vertrapt. Kinderkamergordijnen met vrolijke strip- en TV-figuren. 120 cm breed, 12 ver schillende kleuren en dessins. Alléén deze week ƒ3.95 p. m. en d- ■e ■g Het aanbrengen van de klompen beton betekent een extra beveiliging tegen afslag, waardoor volgens Rijkswaterstaat vorig jaar bijzonder veel schade is toegebracht. In een tijdsbestek van een half jaar moe ten niet minder dan 1600 blokken van der tig en 1000 bloken van vijfenveertig ton op de zeebodem worden geplaatst. Een drijvende bok van rederij Goedkoop uit Amsterdam mocht enkele maanden ge leden een eerste poging bij de Muiderpier wagen, maar deze methode bleek door het ondiepe water rondom de pieren onge schikt. Toen liet men vanuit België de speciale kraan met bemanning overkomen van de firma Van Driessche. Een kraan met een voor Nederland unieke sprei. Sprei is het vermogen van een kraan een voor werp op een bepaalde afstand van de kraan neer te laten, iets dat wordt berekend door het gewicht van het te tillen object te vermenigvuldigen met de te overbruggen afstand. In dit geval houdt het in, dat een kraan minimaal een vermogen van 1350 ton moet hebben. Maar al beschikt men over een derge lijke kraan, dan nog is dat geen garantie voor het probleemloos klaren van het kar wei. Dat bleek gisteren, toen de motoren van de kraan onklaar raakten. Bovendien zagen de werklieden het somber in van wege de golven die over de pier en de kraan sloegen; water dat funeste gevolgen voor het mechanisch gedeelte kan hebben. Door de storm lag het werk dinsdag ook stil. De blokken, welke op een terrein bij de Haringhaven worden vervaardigd, worden met trailers naar de Noorderpier, waar men momenteel bezig is, gereden. Daar worden de massieve klompen overgeladen in andere trailers, waarmee ze de pier worden opgebracht en worden opgeslagén. Op het ogenblik staan honderden blokken op de pier te wachten. Waar vroeger de pier ophield, staat weer een hijskraan, wel ke de blokken opnieuw op trailers zet, van waar de tocht naar de kop van de pier begint, waar de speciale kraan de beton blokken van de trailer afneemt en in het water laat zakken. Wanneer weer en techniek verder mee blijven werken, hoopt men het karwei aan de pieren rond augustus gereed te hebben. >onia, IJ- Tarel, tock- 1, IJ- burg; Tor Saan- rtha- alter- i Ha- iborg, ever- Aar- room, Sus- IJ- burg; ches- Ant- Saan- Imui- Me- ;tcho- IJMUIDEN. In IJmuiden werden dinsdag de volgende besommingen (in gul dens) gemaakt: KW 81 93.630, 51 4.390, 55 11.810, 221 5.950, 109 750, 177 900, VL 105 12.110, IJM 23 2.080, 35 690, VD 9 1.450, 15 1.420, 19 2.290, 44 1.610, 75 777, 115 1.210, TX 10 13.400, UK 47 1.490, 147 540, 148 2.370, EB 28 en UK 118 1.220. KW 44 en KW 85 20.000. Woensdagmorgen werden in IJmuiden door negen vaartuigen aangevoerd: 419 kis ten vis, 15 stijve kabeljauwen en 800 kilo gram tong. Bij de aan voer waren: 14 kisten wijting, 38 kisten makreel, 139 kisten schol, 64 kisten schar en 86 kisten varia. Prijzen, per kilogram, in guldens: tarbot 8.157.82, grote tong 7.286.57, grootmid- del tong 7.677.07, kleinmiddel tong 9.11 8.78, tong I 9.98—9.69, tong II 7.63—7.49, zalm 11. Per tien stuks: grote en middel kabel jauw 120. Per 50 kilogram: dichte wijting 5856, schar 55—25, gul I 107, gul II 82—75, gul III 6543, grote schol 82, schol I 91, schol II 82—75, schol III 62—45, tarbot 326—154, griet 187139, makreel 36.2026, mullets 270, rode poon 7875, inktvis 16575, hosmakreel 6.305. AUMk „DE POORT VAN VELSEN” Van de postduivenhoudersvereniging „De Reis duif” te Beverwijk namen 230 duiven deel aan een wedvlucht van St. Quentin (Frankrijk) af over een afstand van 309 km. De lossing van de duiven geschiedde om 12.30 uur. Een duif van G. Grapendaal bereikte als eerste het hok om 15.41.07 uur; de laatste prijsduif om 16.08.03 uur. In plaats van te worden gelost in Compiegne, waarheen de vogels waren vervoerd, moesten zij worden terugebracht naar St. Quentin on geveer 60 kilometer noordelijker omdat de weersomstandigheden met harde wind en stro mende regen de duiven het spoor bijster zou den hebben gemaakt. Nu was de lossing even goed nog riskant aangezien de vliegers met de zuidwesten wind, die stormachtig was, veel re gen kregen te verduren. Toch werd, in tegen stelling met 16 mei, waarop de vogels ook zuid westen wind mee hadden maar bovendien mist, deze vlucht vrij snel. De eerste prijsduif be reikte al een zeer goed uurgemiddelde met 97,1 kilometer, terwijl de laatste prijsduif nog tot 85 kilometer kwam met 27 minuten verschil in aankomst, op 16 mei vloog de eerste prijswin naar 86,1 kilometer. Weliswaar kreeg liefhebber G. Grapendaal nummer een op het hok, doch liefhebber C. Castricum lijkt toch zeer con- voor uw BRUILOFTEN, RE CEPTIES, PARTIJEN en VER GADERINGEN. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK, De trekking van de DEM-goud-loterij wordt op donderdag avond 1 juli in het clubhuis van hockey club Scheybeeck aan de Parallelweg ge houden. De voetbalvereniging, die in 1972 het gouden bestaan viert, is nog in het bezit van slechts enkele loten. De loten zijn verkrijgbaar bij kapper Moné aan de Breestraat. Van de Postduivenhoudersvereniging „Ons Ge noegen” te Beverwijk namen 140 duiven deel aan een wedvlucht van St. Quentin (Frankrijk) af over een afstand van 309 km. De lossing van de duiven geschiedde om 12.30 uur. Een duif van F. de Roos bereikte als eerste het hok om 15.50 uur; de laatste prijsduif om 16.20 uur. Door het slechte weer in Noord-Frankrijk het niet mogelijk maakte de vogels van Compiègne af te doen lossen geschiedde dit thans zestig kilometer noordelijke!' in St. Quentin. Deson danks waren de weersomstandigheden aller minst fraai en kregen de vogels toch vrij veel last van regen, die de dieren op hun vlucht naar het noorden bleef vergezellen. Het was dan ook in hoofdzaak te danken aan de zeer harde zuid westen wind, dat deze vlucht toch tot een hoog uurgemiddelde leidde. Anders dan op 16 mei, evenzeer met zuidwesten wind en mist, toen de eerste prijsduif tot 83,5 kilometer per uur kwam, werd nu de eerste vogel geklokt op gemiddeld 92.7 kilometer en de laatste prijsduif op 80,6 kilometer. Liefhebber L. Veldt, die vorige week van Orleans bijzonder „zat” met vijf onder de eersten, had deze keer weinig ge luk en moest tot de „laten” worden gerekend. F. de Roos schoot als outisider naar voren. F. de Roos 1 12 19. Gebr. Brasser 2, A. van Leeuwen 3 23. W. Uitlenburg 4. B. Meuleman 5, A. van Heulen 6 8 27, A. Kuilman 7, R. Zoontjes 9. W. Pieters 10 14. M. Mooy 11. J. Peereboom 13, Gebr. Stet 15 20 25 28, L. Veldt 16 17 26. Gebr. Berlee 18 21, W. Boerenbach 22, J. Bras- ser jr. 24. Het weer wordt stabieler en de tempera- tuur zal tot de meer normale waarden voor juni stijgen, in het binnenland tot 20 graden, aan zee iets lager. Het is waarschijnlijk dat deze verbete ring niets slechts één of twee dagen zal duren, maar ook tijdens het weekeinde. Verleden jaar was er in De Bilt al 240 uren zon waargenomen. Dit jaar is dit cijfer 140 uren lager. stant met zijn vogels in de running te zijn. Deze keer kon hij de nummers 4 en 7 klokken, ter wijl R. Westrate die ook in de voorste gelede ren blijft nummer twee op het hok kreeg. G. Grapendaal 1 20 23. R. Westrate 2 40, P. van den Outenaar 3, C. Castricum 4 7 16 22 29 32, Schipper 5 44 45, H. Priumboom 6 1” 33 34 35 43, B. van Vuuren 8 18 38 42, H. Langedijk 9 41, G. Visser 10, Th. de Winter 11 19, N. Dek ker 12 26 30, A. Six 132146, C. Pauw 14, C. Wes- strate, 15, J. Minnebo 24 27, P. Luyt 25, C. van der Aar 28, 39, J. Durge 31, T. Gravemaker 36. C. van der Kolk 37. liilill;: i Ds. Bel en zijn echtgenote zullen donder dag 24 juni IJmuiden komen bezoeken, waarbij des avonds tussen 20 en 21 uur in de Petrazaal aan de Spaarnestraat gele genheid zal bestaan met het echtpaar ken nis te maken. Met grijpers worden de blókken „gevat” en op de trailers getild. De man bij het blok geeft een indruk van de afmetingen. De heer H. P. Ruygrok stelde de pret tige verhoudingen en de samenwerking met de jubilerende voorman in het licht en overhandigde bloemen aan mevrouw Van der Meyden. De jubilaris kreeg een ge schenk onder couvert namens het jubi- leumfonds. Van staf en collega’s was de heer J. Punt de tolk om de goede verstandhou ding weer te geven en daarbij een fraaie tuinstoel aan te bieden. Ook hij droeg bloe men aan voor mevrouw Van der Meyden. Met enkele woorden dankte de heer Van der Meyden voor de huldiging. ’s Avonds werd het feest aan de Water- manstraat in IJmuiden onder collega’s en vrienden voortgezet. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De bezoekers, die de Bemito in de sporthal bezoeken hebben kans een fraai cadeau van de standhou ders te ontvangen, want dinsdagmiddag besloten de zestig deelnemende bedrijven in onderling overleg vier prijzen voor het publiek beschikbaar te stellen. De eerste honderdste bezoeker van de Bemito mag na een rondgang op de Be- verwijkse Middenstands- en Industriebeurs met een open haard naar huis gaan. De 250ste bezoeker ontvangt een pruik, de 500ste een dubbel deurs koelkast met diep vriesvak en de 1000ste bezoeker mag een palissander salonkast in ontvangst nemen. De standhouders hebben dinsdag heel wat opgebouwd. De sporthal is één grote timmerhal, waar de hamer vaardig wordt gehanteerd en de schilderkwast niet is te ontberen. De houten vloer, die de vloer van de sporthal beschermt, werd maan dagmorgen met man en macht geplaatst. Om ’s middags 1 uur arriveerde de eerste standhouder. Vrijdagavond komt de VARA-drive-in- show naar de Bemito om de jeugd wat vertier te bieden. Er zal niet kunnen wor den gedanst. Voor de Miss Hot-pants ver kiezing hebben zich reeds tientallen meis jes aangemeld, zodat de jury het dinsdag avond 29 juni tijdens de finale wel heel moeilijk zal krijgen om de mooiste Miss te kiezen. De wihnares zal een dagtrip naar Brussel (per vliegtuig) worden aan geboden, waar wordt gedineerd in het Hilton-hotel en een bezoekje kan worden gebracht aan het moderne winkelcentrum in de Belgische stad. De jubilaris, die vergezeld was van zijn echtgenoten beide kinderen, werd in het havenkantoor ontvangen door de heer Tj. - - Halbertsma, bedrijfsdirecteur van het ha- venbedrijf uit Amsterdam, waarbij me de aanwezig waren de heren M. J. Al- denkamp, hoofd havenbedrijf, en L. B. Steenmeyer en P. Snijders, staffunctiona rissen, alsmede de oud-stafmedewerker de heer H. A. van Diggelen. Mevrouw Van der Meyden kreeg bloe men aangeboden, waarna de heer Hal- X .4' V AMSTERDAM. Tandartsexamen R. W. van Roessel, Hoofddorp. Doctoraal scheikunde J. F. van Baar (cum laude), Uitgeest; A. A. G. M. Fennis, Heemstede; F. C. R. te Welscher, Heemskerk; P. F. Zuurendonck (cum laude), Haarlem. Kan didaats economie J. F. ten Doesschate, Bloemendaal; mej. N. ten Broecke, Heem stede. Economie kandidaats (subfaculteit a) R. Leyser, Haarlem. SMBS t bertsma getuigde van de voortreffelijke wijze, waarop de jubilaris zijn taak, vaak onder niet eenvoudige omstandigheden, vervult. De bedrijfsdirecteur feliciteerde de heer/Van der Meyden met de bereikte mijlpaal maar zeker ook het havenbedrijf en allen die zich op hun toegewijde voor man moeten verlaten. Namens de raad van bestuur van het concern overhandigde de heer Halbertsma schriftelijke gelukwensen en de gebruike lijke jubileumgratificatie. Mevrouw Van der Meyden ontving vervolgens als herin nering nog een originele „werkfoto” in lijst van haar man. In de kantine van het havenbedrijf was vrijwel het gehele personeel van deze diensttak verzameld voor een huldiging, die werd ingeleid door de heer P. de Groot Van de postduivenhoudersvereniging „Het Atoom” te Velsen-Noord namen 12C duiven deel aan een wedvlucht van St. Quentin (Frankrijk) af over een afstand van 307 km. De lossing van de duiven geschiedde om 12.30 uur. Een duif van J. Stijnman bereikte als eerste het hok om 15.41.08 uur; de laatste prijsduif om 16.17.46 uur. Het bijzonder slechte weer in Noord-Frank rijk was er oorzaak van dat de duiven niet van Compiègne af konden worden gelost maar on geveer zestig kilometer in noordelijke richting deze wedvlucht begonnen. Niettemin hebben de vogels het slechte weer niet geheel kunnen ontgaan, want tijdens de gehele vlucht heeft veel regen de vogels begeleid. Overigens was deze vlucht veel sneller dan or 16 mei van de zelfde plaats af. Toen kon met zuidwesten wind, doch wegens mist geen hogere snelheid dan gemiddeld vierentachtig kilometer per uur wor den bereikt. De bijna stormachtige zuidwesten wind van zondag bracht de eerstaankomende prijsduif (ondanks de gestage regen) tot 96.4 kilometer per uur en de laatste prijsduif om 80.8 kilometer. Was vorige week van Orleans af liefhebber J. Stijnman iet de nummers 1, 2, 3 en 9 de best geklasseerde, nu bracht hij opnieuw nummer een, doch wist de liefhebber A. L. de Bot jr, die vorige week nummer 6 „klokte” de gelukkige met regelmatige binnen komst van de nummers 3, 5, 6 en 8. J. Stijnman 1 -5, A. Koens 2, A. L. de Bot jr 3 5 6 8, H. Podt 4-12,A.van Leeuwen 7, G. van Amersfoort 9 24, G. de Bot sr 10 19. J. Bierman 11 Ph. F. Martinius 13 20 23, A. F. de Roos 14, A. Duineveld 16 18. K. Timmer 17. P. Piras 21. J. Metselaar 22 zijn Henri Boon, Jan Duin, Nico Jansen, Jan Koper, Jimmy Schenkhuizen en Mar co Sweers. Na deze groep van zes volgen zeer vele jongens, die drie of vier punten hebben verzameld. Vanvond (woensdag) krijgen ze een laatste kans om dit totaal aantal punten zo laag mogelijk te houden en zodoende het uitzicht op een goede klas sering te behouden. In de categorie B (jongens 10 en 11 jaar) hebben eveneens zes jongens de leiding met twee punten en wel Paul van Wijk, Aad Schoorl, Nico Floris, Patrick Damen, Renee Bethlehem en Hans Adrichem. Er kan dus nog van alles gebeuren en wie dat wil gaan zien kan vanavond om half acht op de Mozart- laan terecht, waar ongetwijfeld weer hon derden vriedjes en vriendinnetjes de plaat selijke favorieten toe juichen. VELSEN-NOORD Een inwoner uit Beverwijk deed in het weekeinde bij de politie aangifte dat enkele onderdelen van zijn bromfiets, die hij in de Zeeuwstraat in Velsen-Noord op slot had gezet, waren verdwenen. De politie wist een veertien jarige jongen op te sporen die in het schuurtje van zijn ouders een cilinder van de bromfiets had gelegd. Enkele andere onderdelen werden in de omgeving van de Zeeuwstraat gevonden. HEEMSKERK. De Tour de Heems- jury kon dinsdagavond na een half uur al huiswaarts gaan, want de afvalraces op de Mozartlaan werden in een dergelijk snel tempo afgehandeld, dat men ver voor het geplande tijdschema eindigde. Maar in die 30 minuten hardfietsen zijn de nodige, mis schien beslissende, punten verzameld voor een van de talrijke en fraaie hoofdprij zen. Onze fotograaf maakte met het stormachtige weer van dinsdag deze opname vanaf de kop van de oude Noorder pier in de richting van het nieuwe einde van de pier, waar de Belgische kraan - op dat moment werkeloos - staat

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 5