Betty Stöve snel Vandaag moeilijke uitgeschakeld strijd tegen Pilic OKKER HAD GROOTSTE MOEITE MET DE AUSTRALIËR RUFFELS Nieuwe triomf Nij stad voor Naarden-zwemmers en zwemsters verbeterden een aantal toptijden OOKVOOR BUITENLANDS GELD NMB nederlandsche middenstandsbank de bank waar óók u zich thuis voelt! el 'MÉ Spaanse Nederlander Wj de TT Resultaten Wimbledon Europees record 1500 meter voor Linda de Boer ga met uw tijd mee - ga naarde nmb! Wassenaar verscherpte record op 1500 meter •7 - fli Van der Hoeven DWS blijft II nog een jaar in het stadion 23 DONDERDAG 24 JUNI 1971 3 i Recept Geen teleurstelling j t. AAAAAAA/WV\AA/ïAAA/WVUVUVVV\A/VVV\A/VVÏAAAAAAAA/VV\A/V\AA/\AAAAAAAAAAAA/VVUV\AAAA' Betty Stöve: snel uitgeschakeld. streed in een dramuüsche vijf-setter Kirk De als zesde geplaatste Cliff Ricey be- (GB) Ya- en (Van sportredactie) onze wvwvwwwvvwwwv\AAA/vvtAA/vwvvvwwvvvvvvvwvwv>A/w^^ WVXA(WWVVWV\AAA/VVWW\AAA/VVVVVVVVVVVVVVVVVVWVVVVVÏAA/V\AA/VVVVVVVVVVW ADVERTENTIE (Van onze sportredactie) SCHAKEN. Het Nederlandse schaak- team heeft in de vijfde ronde van het toernooi om het Europese kampioenschap voor jeugdlanden teams in Zutphen met 2-2 gelijk gespeeld tegen Engeland. Zweden bereikte eveneens een puntendeling met Denemarken en staat daardoor samen met Nederland op een gedeelde derde plaats met 8,5 punt uit vier wedstrijden. Commu van De naar de eredivisie gepromoveerde vereniging FC Den Bosch heeft de 21-ja- rige verdediger Kees Krijgh van de Graaf schap gekocht. Nijstad ook een plaats voor de Europese kampioenschappen, die van 10 tot 15 au gustus in de Finse hoofdstad Helsinki wor den gehouden. De limiet voor de 3000 m. steeple chase was door de KNAU gesteld op 8.45.0. (GB) (GB) (Ned) Het compromisvoorstel dat door de le denraad van DWS weid aangenomen met 9 stemmen voor (waaronder die van voor zitter De Stoop) en zeven tegen, houdt in dat het Olympisch stadion zal bijdragen in het exploitatietekort van DWS en dat deze vereniging zelf, in onderling overleg met het stadion, zowel het hoofdveld als het bijveld, waar ook Blauw Wit speelt, zal gaan bespelen. De KNVB heeft hier voor reeds haar toestemming gegeven. In Nikki Pilic ontmoet Okker vandaag een even grillige speler als hij zelf is. Pilic bereikte de derde ronde weinig overtui gend via de Zuidafrikaan Ryan (4 sets) en de Griek Kalogeropoulos (5 sets). De 31- Damesenkelspel, tweede ronde: Eliza 1 Pande (VS)—Trudy Walhof (Ned) 6-3 2 1-6 6-0. Ada Bakker (Ned)Krosjina (Rus) 2-6 6-2 6-1. Marijke Schaar (Ned) Christine Brasher (GB) 7-5 6-3. Les ley Hunt (Aus)Kathy Harris (Aus) 9-8 6-2. Virginia Wade (GB)Mary Green wood (GB) 6-1 6-4. Nancy Gunter (VS) Pat Reese (VS) 6-0 6-1. Evonne Goo- lagong (Aus)Kristine Kemmer (VS) 6-4 6-1. Brenda Kirk (ZA)—Betty Stöve (Ned) 6-4 6-8 6-3. Kerry Melville (Aus) Rosemary Casals (VS) 7-5 6-4. Winnie Shaw (GB)Irene Fernandez (Col) 6-4 6-2. Billie-Jean King (VS)—Wendy Gil christ (Aus) 4-6 6-1 6-0. Helga Masthoff (WD1)—Gail Chanfreau (Fra) 1-6 6-2 6-4. Christine Janes-Truman (GB)J. Moore (Aus) 6-1 6-4. Bowrey (Aus) Vest (VS) 6-1 6-1. Heldman (VS)—Botha (ZA) 6-1 6-0. Dürr (Fra)Holubova (Tsj.Sl.) 6-2 6-4. Herendubbelspel, eerste ronde: Nas- tase/Tiriac (Roem)Fröling/Keldie (VSZ Aus) 9-7 6-1 6-3. Tweede ronde: Okker/Riessen (Ned/ VS)Graebner/Koch (VS/Braz) 2-6 6-1 1 7-9 6-4 afgebroken wegens duisternis. Emerson/Laver (Aus)Kalogeropoulos/ Pinto Bravo (Griek/Chi) 6-3 6-3 9-7. I; Rosewall Stolle (Aus.) Pala Zednik (Tsj.Sl.) 6-4 6-4 7-7 (afgebroken wegens duisternis). Door de prestatie in Drachten heeft de politieman nu weer drie nationale records in zijn bezit. Het record op de 3000 m steeple chase is een pleister op de wonde, die het verliezen van het nationaal record op de 5000 m aan Jos Hermans heet. De DOS-atleet is houder van het Nederlandse record 10.000 met een tijd van 29.04,8 sec. en 3000 m met een tijd van 8.02,0 sec. „Ik vind de rubkorbaan van Drachten beslist niet minder dan het tartan van Papendal in Arnhem. Ik vind het rubkor van Drachten zelfs nog meer verend. Al leen had ik graag gezien, dat de baan van Drachten rood in plaats van zwart was. Ik weet niet waarom, maar ik loop het liefst op een rood gekleurde baan. Ik vind het jammer ,dat de waterbak-hinder- nis in 3000 m steeple chase ook niet in het rubkor is opgenomen. Zowel voor als ach ter de waterbak bevindt zich een gras strook van 15 m lengte. Wanneer je met het water in aanraking komt en de be treedt dan weer het gras, dan slip je bij het afzetten,” aldus Nijstad. meter leek ze zelfs haar kort daarvoor aan clubgenote Hansje Bunschoten kwijt geraakte record op de 800 meter weer te kunnen terugpakken. Ze zat 0.6 seconden onder de tussentijd van Hansje en die voorsprong was na 700 meter onveranderd. En omdat Hansje slechts 0,4 seconden bo ven het Europese record (9.29.1) van de Oostduitse Karin Neugebauer was uitgeko men, leek Linda op weg naar haar eerste Europese recordtijd. Het lukte haar niet en dat was achteraf eigenlijk gemakkelijk te verklaren. Hansje had voor de laatste honderd meter slechts 1.07.9 nodig gehad en Linda kan nu eenmaal niet een tussen- sprint maken. „Conditioneel zou ze het wel aankunnen, maar ze heeft er gewoon de mogelijkheden niet voor”, vertelde va der De Boer. „Linda is alleen een stayer, terwijl Hansje ook kan sprinten”. het Britse idool Roger Taylor. Maar toen de partij in de vijfde set bij de stand 7-7 een climax bereikte, deelde de arbiter dood leuk mede dat het te donker was gewor den om verder te spelen. Vandaag wordt de party uitgespeeld. Gonzales’ even oude landgenoot Frank Sedgman drong wel door tot de volgende ronde. Hij bedwong de bij na 20 jaar jongere Zuidafrikaan Robert Maud en leverde daarmee een indrukwek kende prestatie. Vandaag komt Sedgman uit tegen de Amerikaan Borowiak, een jon gen die nog niet geboren was toen Sedg man in 1952 zjjn enige Wimbledontitel behaalde. Er was geen moment iets te merken van een teleurstelling in het Naarden- zwemgezin. Integendeel. Linda ging soe pel door en werd steeds duidelijker, dat zij wel onder het Europees record op de 1500 meter (18.11.6 van de Italiaanse No vella Calligaris van 10 september 1969) zou blijven. Met 18.03.0 deed ze dat ruim schoots. „Nee, daar had ik beslist niet op gerekend. Natuurlijk heb ik er in mijn achterhoofd weleens aan gedacht, maar nu was de opzet mijn eigen Nederlandse record te verbeteren”, zei Linda na af loop. Opmerkelijk tijdens deze race was, dat Hansje Bunschoten met haar aanmoe digingen niet voor de andere Naarden-le- den onderdeed. Ook niet toen haar verse 800 meter-record in gevaar kwam. De Datzelfde recept op detailpunten wat af wijkend, wordt ook door de andere Naar- den-leden gebruikt. Ton van Klooster (17) beschikt, volgens Wil Bunschoten, daar naast ook nog over een uitschietende vech- tersmentaliteit. Dat bleek ook duidelijk in de strijd op de 1500 meter. Er was totaal geen tegenstand. Hij moest het alleen doen. Zeer regelmatig met tussentijden rond de 1.07 en 1.08 zwom hij eerst het 800 meter-record van de Australische Ne derlander Roger van Hamburg (9.00.6) aan flarden (8.53.2). Zijn streven was om op de 1500 meter onder de 17 minuten te komen. Hij slaagde er zelfs in, dankzij een bijzonder snelle laatste honderd me ter (1.05.2) onder de 16.50.0 te komen: 16.47.9, en daarmee is hij zeker nog niet aan het einde van zijn zwemmerslatijn. UTRECHT. De formulieren waren op. Anton Demuth, lid van de zwemcommissie van de KNZB en woensdagavond in het zwembad Den Hommel in Utrecht bij de kampioenschappen van de kring midden- Nederland, voorzitter-kamprechter, heeft altijd wat recordformulieren bij zich. Nu kwam hij er echter één tekort om de re- cordregen van Naarden te kunnen registre ren. Dit intermezzo tekent de aparte sfeer waarin woensdagavond Linda de Boer, Hansje Bunschoten, Annemarie Groen en Ton van Klooster hun topprestaties lever den. De omstandigheden waren allesbe halve ideaal. Zo kon het gebeuren, dat een jeugdige recreatie zwemmer vanuit een ander basin op zijn vingers fluitend voortijdig het startsignaal gaf voor de 800 meter vrije slag dames, waarin later Hansje Bunschoten haar fabelachtige re cord zou zwemmen. Nee, er was beslist geen sprake van de bij belangrijke wed strijden gebruikelijke entourage: er waren slechts enkele tientallen toeschouwers en er liep welgeteld één sportjournalist. Verder waren er in Drachten geen op zienbarende prestaties. Sjouk Tel van GVAV-Rapiditas boekte twee overwinnin gen op de sprintnummers (100 en 200 m heren), maar de tijden (11.1 sec. en 22.2. sec) waren evenwel niet om over naar huis te schrijven. Hilly de Lange-Ganke- ma van De Sperwers uit Emmen won de 200 m dames in 25.6 sec en het versprin gen met een afstand van 5.43 m. Ans Hof- stee-Lenferink van Fortis uit Enschede ze gevierde op de 800 m dames in de re delijke tijd van 2.11.8. zwaar: 12 uur slapen per dag en kei hard trainen. laatste tijd gaan er namelijk geruchten, dat de beide jonge sterren elkaar maar zeer moeilijk kunnen verdragen. „Tja, ik heb laatst na de langebaanwedstrijd op de Bosbaan, toen ik met 0.1 seconden ver schil van Linda won in een krant gelezen dat we elkaar wel konden schieten. Nou, daar is helemaal niets van waar. Er be staat tussen ons alleen maar een gezonde rivaliteit. En ik meen het echt, als ik zeg, dat ik het leuk had gevonden als Lin da op de 800 meter sneller was gegaan dan ik”, aldus de 13-jarige Hansje Bun schoten. En Linda de Boer (16): „Hoe ko men ze erbij. Het is juist leuk, dat we zo met elkaar kunnen knokken. We heb ben er echt schik in. Tenslotte weet je, dat in de sport een ander beter kan zijn”. De manier, waarop Linda direkt na af loop van Hansje’s recordrace op de 800 meter (9.29.5) tegen het oude record van Linda 9.35.7) haar clubgenote feliciteerde, liet ook geen twijfel bestaan over de vriendschap tussen beide meisjes. Hansje weer: „Toen na die Bosbaan wedstrijd wa ren we allebei uitgeput. En dan kijk je natuurlijk niet op z’n vriendelijkst”. De prestatie van Hansje verdient overigens een aantal bijzondere vermeldingen. Pas begin dit jaar is ze begonnen op wedstrij den de 800 meter te zwemmen. En haar vooruitgang is ongelofelijk, ook al is haar moeder en trainster Wil Bunschoten-Van Breukelen zeer terughoudend wat voor spellingen betreft („Je weet nooit hoe het loopt en Hansje moet nog groeien, volwas sen worden”). Het ligt echter voor de hand, dat de 13-jarige Hilversumse MAVO-leerlinge binnen afzienbare tijd een geslaagde greep naar de Europese macht kan doen. Haar recept is op papier een voudig, maar in de praktijk toch vrij Ook tegen Ruffels moest Okker op het einde van de eerste set zo’n martelende tie breaker beleven. Wederom was zijn weer stand snel gebroken: in een mum van tijd had Ruffels de benodigde punten verza meld. Okker was danig van zijn stuk ge bracht en bleef ook in de volgende sets ver beneden zijn kunnen. Ruffels brak snel door Okkers service en op dat moment moest het ergste gevreesd worden voor de Nederlander. Maar het meer geluk dan wijsheid bleef Okker overeind en wist hij bij een 4-4 stand zelf de service van zijn tegenstander te doorbreken. Dat was be slissend voor de set-winst (6-4) en eigen lijk ook wel voor het verdere verloop van de partij, want Ray Ruffels bleek opnieuw een middelmatige speler, die zijn tekort aan techniek aanvankelijk met inzet kon compenseren. Toen echter zijn fysieke krachten gaandeweg steeds verder gesloopt werden (Okker liet hem veel open) was het met hem gebeurd. Zonder nog werke lijk in gevaar te komen besliste Okker de volgende twee sets (6-3, 6-4). „Nee, ik ben niet uitgeput, ik ben echt wel eens vermoeider na een wedstrijd ge weest. Ik heb de vorm gelukkig weer he lemaal te pakken”. Ook het grillige 15-ja- rige rugslagtalent Annemarie Groen draait weer op topvermogen. Dankzij haar perfekte techniek glijdt ze, ogenschijnlijk zeer rustig, maar in werkelijkheid toch zeer snel door het water. Ze moest, net als Linda de Boer, alleen zwemmen („je merkt het goed, dat je geen tegenstand hebt”, zei ze later). Begin juni had Anne marie in Parijs voor een verrassing ge zorgd door het overjarige record van Coby Sikkens (2.29.7) met een halve seconde te verbeteren. Nu bleven de klokken op 2.29.0 staan. Ronduit sensationeel was de race tegen het horloge van Linda de Boer, die uit noodzaak was geboren. „Er is dit jaar niet zoals vroeger een 1500 meter op de nationale kampioenschappen. Daarom wil de ik het nu doen. We hadden gevraagd om mee te mogen zwemmen in de serie van de 800 meter en dan gewoon door te gaan. Dat mocht niet en het was ook niet toegestaan om met de jongens op de 1500 meter mee te zwemmen”. Linda moest dus alleen knokken. Ze deed het uitste kend. Al snel zat ze ver onder de tussen tijden, die ze vorig jaar toen ze het re cord (18.28.0) vestigde liet noteren. Na 600 Het is zo gemakkelijk. Even bij de NMB binnenstappen als u geld no dig hebt voor een buitenlandse reis. De NMB wisselt niet alleen uw guldens om in francs, mar ken of ponden, maar geeft u ook tekst en uitleg over koer sen, reischeques, bagage- verzekering en wat u l maar wilt weten. U Hk gaat met een veilig gevoel op reis. De NMBheeft alles verzorgd! Herenenkelspel, tweede ronde: Okker (Ned)—Ruffels (Aus) 8-9 6-4 6-3 6-4. Laver (Aus)Moore (ZA) 6-8 6-3 6-2 7-5. Tiriac (Roe)Fairlie (Nw Zeel) 6-3 6-3 7-9 8-6. Barthes (Fra)Gonzales (VS) 7-5 8-9 3-6 6-3 6-4. Lutz (VS)— Clifton (GB) 6-3 6-1 6-4. Smith (VS)— Paish (GB) 6-1 6-4 6-4. Panatta (It)— Pasarell (VS) 6-3 6-3 3-6 6-3. Ralston (VS)—Masters (Aus) 6-1 6-4 5-7 9-7. Gorman (VS)—Di Matteo (It) 2-6 6-2 6-2 6-1. Taylor (GB)—Richey (VS) 2-6 6-3 6-2 4-6 7-7 (onderbroken wegens duis ternis. Ashe (VS)Proisy (Fra) 6-4 6-4 6-4. Hrebec (Tsj.Sl.)Mandarino (Bra) 6-4 6-4 6-3. Metreveli (Rus)Dent (Aus) 9-7 6-3 6-4. Borowiak (VS)Philipps- Moore (Aus) 6-2 9-7 8-6. Emerson (Aus) Dörner (Aus) 4-6 6-2 8-6 6-1. Sedgman (Aus)—Maud (ZA) 6-4 5-7 6-4 2-6 6-4. Pilic (Z.S1.)Kalogeropoulos (Griek.) 6-2 6-2 3-6 3-6 6-1. AARHUS. Tijdens internationale at letiekwedstrijden in de Deense stad Aar hus heeft Bram Wassenaar (AV’23-Am- sterdam) woensdagavond zijn eigen Ne derlandse record op de 1500 meter met 2.8 seconden verbeterd en gebracht op 3 min., 39.1 sec. Het oude record (3.41.9) stond sinds 2 juli 1970 op zijn naam. Wassenaar werd in de wedstrijd tweede achter de Keniaan Kipchoge Keino, die met zijn tijd van 3.36.9 voor de beste wereldprestatie van het seizoen zorgde. Wassenaar voldeed met zijn tijd aan de limiet van de KNAU voor deelneming aan de Europese kampioen schappen in Helsinki van 10 tot en met 15 augustus (3.42.0). jarige Pilic kan virtuoos tennissen,, maar even zo gemakkelijk volkomen falen. In 1968 drong hij door tot de halve finale van Wimbledon, maar vorig jaar werd hij door Ashe in de derde ronde uitgeschakeld, zij het na lange strijd. Pilic en Okker zijn beiden werknemers bij Lamar Hunt, maar toevalligerwijze kwamen zij dit jaar nog niet eerder tegen elkaar uit. Vorig jaar versloeg Pilic in het toernooi van Wills op rij Newcombe, Laver en Okker. De belangrijkste Nederlandse deelneem ster aan Wimbledon, Betty Stöve (26), be leefde in de tweede ronde een snelle af gang. Tegen de 20-jarige en erg ongeroü- tineerde Zuidafrikaanse Brenda schoot Betty Stöve vooral op het mentale vlak volkomen tekort. Nederlands beste tennisster, die een zeer sterk voorseizoen achter de rug heeft, had halverwege de be slissende set nog alle kans op een zege. Maar door on vergeef lijke missers verloor ze bij de stand 3-4 haar servicegame, en toen had de evenmin imponerende Brenda Krik de zege voor het grijpen. Trudy Wal hof verging het al niet beter: zij verloor in drie sets (de laatste met 6-0) van Eliza Pande, zesde op de Amerikaanse ranglijst. Marijke Schaar ging over naar de tweede ronde via een verdienstelijke zege op de Britse Shirley Brasher: 7-5, 6-6. Ada Bak ker die in de eerste ronde niet in aktie hoefde te komen, drong door tot de derde ronde via een zege op de Russin Kroszina: 6-2, 2-6, 6-1. AMSTERDAM. Dankzij bemiddeling van Jo Jaspers, voorzitter van de afde ling Amsterdam van de KNVB, en Jack van Zanten, lid ledenraad DWS en tegelij kertijd begeleider van het Nederlands elf tal, hebben de besturen van de Amster damse eredivisieclub DWS en van het Olympisch stadion elkaar gevonden. DWS blijft, althans voor één jaar, in het Olym pisch stadion spelen. Ook al is zjjn zelfvertrouwen de laatste tjjd gegroeid, toch blijft Okker een speler die mentaal snel is aangeslagen. Die kwets baarheid wordt vooral op de proef gesteld in de zogenoemde tie breaker, op Wimble don voor het eerst ingevoerd om de sets te bekorten. Bij de stand 8-8 wordt om twaalf punten gespeeld: wie het eerst de zeven punten heeft bereikt, is winnaar van de set. Het spelen in de tie breaker is uiteraard een zenuwslopende bezigheid. Het is dan ook typerend dat Okker daar tegen niet is opgewassen. Hij verloor dit jaar zes tie breakers en won er slechts één. DWS heeft drie amateurvoetbal- lers gecontracteerd. Het zijn de midden velders André Peereboom en Heine Drenth (beiden van KW uit Krommenie) en de spitsspeler Jan Keur (van Zandvoortmeeu- wen). De Amerikaanse Kerry Melville zorgde bij de dames voor de grote verrassing. Zij schakelde haar als vierde geplaatste land genote Rosy Casals uit. Voor de legen darische Pancho Gonzales (43) kwam in de tweede ronde het einde van Wimbledon ’71. Hij zag geen kans om zich de Frans man Pierre Barthes van het Ijjf te houden, maar de aanbeden Pancho ging strijdend en stjjlvol in vijf sets ten onder op een volgepakt Centre Court waar men nu een maal naar heroïek snakt. Wat dat laatste betreft kwam men gisteravond op het Centre Court trouwens aan zjjn trekken. Het Australische tenniswonder Rod Laver had weinig moeite om een ronde verder te komen. De Zuidafrikaan Ray Moore was het slachtoffer (68, 63, 6—2 en 7—5). Ya- Ya- Ya- Dongen (Ned) (Van onze sportredactie) LONDEN Het blijft een merk waardige zaak met Tom Okker. Zijn prestaties mogen eigenlijk nimmer met ongebreideld enthousiasme of groot pessimisme benaderd worden, want hij pleegt zowel fans als critici later gevoelig af te straffen. Zo scheen het gisteren dat hij zijn bewonderaars weer eens zou gaan teleurstellen. In zijn partij tegen de Australiër Ray Ruffels bracht Okker er aanvankelijk niets van terecht. Na negen set points verwaarloosd te hebben, won Ruffels dan ook volkomen verdiend de eerste set. Pas aan het einde van de tweede set kon Okker zich enigszins herstel len. Dank zij enkele fortuinlijke mo menten. Daarna kwam de vermoeide Ruffels er niet meer aan te pas tegen een ontketende Okker, maar het lijdt geen twijfel dat Okker vandaag tegen Pilic aanzienlijk beter zal moeten spelen als hij tegen de gevaarlijke Joegoslaaf een kans wil maken. DRACHTEN. Op de Rubkorbaan van Drachten, zaterdag 3 en zondag 4 juli het strijdtoneel van de wedstrijden om de Ne derlandse atletiektitels, viel gisteravond om tien minuten voor negen Ebgert Nij stad een daverend applaus ten deel. De 29-jarige hoofdagent van politie uit Arn hem, lid van DOS uit het Drentse Dwinge- loo, verbeterde namelijk het Nederlands record op de 3000 m. steeple chase door een tjjd te laten noteren van 8.40.1. Het oude record stond met 8.45.0 op naam van Willy Willems van het Maastrichtse Cimbria en dateerde van 1968 tijdens een Europa-cupwedstrijd in het Italiaanse Brescia. Met de nieuwe Nederlandse re cordtijd van 8.40.1 bereikte Egbert wóISN. rreuenco van der Hoeven is zonder twijfel één van de kleurrijke fi guren in het Grand Prix-motoreircus, dat voor vier dagen beslag heeft gelegd op het circuit van Drente bij Assen. De frê le rijder van de Spaanse Derbi-fabriek wordt hoewel volgens de burgerlijke stand terecht toch met een zekere overmoed als Nederlander aangekondigd. Frederico is dan ook wel een wat „inter nationale” Nederlander. Zijn vader die woont in Delft en komt zaterdag onge twijfeld naar de TT kijken bezit inder daad de Nederlandse nationaliteit. Dat Brussel op 24 maart 1951 zijn geboorte plaats was en zijn moeder Belgische is, blijkt duidelijk uit het accent, waarmee Frederico zijn vaders taal spreekt. Vier jaar geleden vestigde hij zich met zijn moeder in Barcelona, waar zijn talent voor de motorsport al snel werd ontdekt, hetgeen hem voor dit seizoen een con tract bij Derbi opleverde. Zowel op de Oostenrijkse Salzburgring als op de mo- todrome van Hockenheim in West-Duits- land behaalde hij een vierde plaats in een 50-cc race, tellend voor het wereld kampioenschap. Frederico, die zijn zinnen moeizaam maar geheel juist formuleert, maakt in de Asser TT zijn Nederlands debuut in de motorsport. „Het is een prachtig circuit”, vond de Spaans-Belgische Nederlander, die zaterdag met stalgenoot Angel Nieto de voornaamste tegenstander zal zijn van de favoriete Nederlandse Kreidler-combi- natie Jan de Vries-Jos Schurgers, „al leen met een 50 cc-motor moet je teveel op de top rijden en daardoor is het eigen lijk voor die klasse wat te gemakkelijk”. In de middagtraining kwam Van der Hoe ven nog niet tot snelle ronden. „De ont- stekingskabel raakte los en daardoor heb ik maar vier rondjes gereden”, was zijn verontschuldiging. De training 50 cc: 1. Angel Nieto (Sp.) Derbi 3.44.9; 2. Jan de Vries (Ned )Van Veen-Kreidler 3.46.1; 3. Jos Schurgers (Ned) Van Veen-Kreidler 3.48.8. 125 cc: 1. Charles Mortimer maha 3.35.2. 250 cc: 1. Charles Mortimer maha 3.21.9; 2. Rodney Gould maha 3.25.7; 3. Leo maha 3.26.1; 4. Cees 3.26.6. 350 cc: 1. Rodney Gould (GB) Yamaha 3.18.6; 7. Theo Bult (Ned) Yamsel Theo Louwes (Ned) Yamaha 3.24.8. 500 cc: 1. Rob Bron (Ned) Suzuki 3.20.6; 2. Alan Burnett (GB) Aermacchi 3.22.8; 3. Steve Ellis (GB) Yamaha 3.25.3. x

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 23