Jij bent rijp voor Risso, mannetje IN DE UMOND 1 I giiiB N DE VISHAL Havenberichten Twee gewonden bij ongevallen Heemskerk Beverwijk IJmuiden 5 8 4 Jïj bent rijp voor Risso, mannetje. Jij wordt eentikkie te dik. Das helemaal niet nodig.Gewoon een beetje uitkijken met wat je eet. Ik weet iets nieuws. Iets beters. Risso zonnebloem halvarine. Dat houdt je gezond. Komt door de zonnebloemolie. En't maakt je niet dik. Omdat er de helft minder calorieën in zit Nou dan. J Halen wij toch Risso in huis. 1 4 I I DONDERDAG 24 JUNI 1971 IJMUIDER COURANT BON City Stadsschouwburg Luxor Cinema Marquette REGISSEUR Brian Hutton heeft met „Kelly’s heroes” een cynische oorlogsfilm gemaakt, die berust op de moeilijk te bestrijden veronderstel ling dat voor geld alles kan worden gekocht. De film speelt zich kort na de invasie af en de Amerikanen be vinden zich reeds diep in Frankrijk, wanneer Clint Eastwood van een ge vangen genomen Duitser verneemt dat zich in de bank van een provincie stadje een grote voorraad goudstaven moet bevinden. Hij weet daarop snel een aantal gewetenloze mede-soldaten warm te maken voor een verrassings aanval op het plaatsje, dat echter nog achter de Duitse linies is gelegen. Kennemer theater O- - NAAM ADRES Doorhalen wat niet verlangd wordt. (Van een onzer verslaggevers) Boston Scheveningen Risso Zonnebloem Halvarine l - - M t i Nü gaan slankheid en gezondheid samen in één kuipje; Risso TE: - Daarna kunt u mij noteren als HEEMSKERK. Een 66-jarige inwoon ster van Heemskerk is woensdagmiddag omstreeks half vijf gewond geraakt bij een verkeersongeval op de Hoogdorper- weg. De vrouw is met een hersenschud ding naar het St. Jozefziekenhuis gebracht. Per tien stuks: grote en middel kabel jauw 124-70. De aanvoer in Scheveningen bestond donderdagmorgen uit: 60 kisten wijting, 300 kisten gul, 350 kisten schol, 50 kisten varia en 4000 kilogram tong. Om ongeveer half zes vond een soortge lijk ongeval plaats op de kruising Kerk- weg-Ruijsdaelstraat. Hier ging het tussen een fietser en een bromfietser. Nadere ge gevens ontbreken nog, omdat de fietser, die met verwondingen naar het St. Jozef ziekenhuis is gebracht, nog niet kon wor den gehoord. NA ZIJN bezoek aan een verre planeet keert een ruimtevaarder weer naar de aarde terug, waarbij dan blijkt dat hij is besmet met een groene substantie, welke van het bezochte hemellichaam afkomstig is. Prompt wordt hiermee dan ook de aar de geinfecteerd, waardoor monsterachtige vegetaties ontstaan, welke voor al het le ven hier een dodelijke bedreiging vormen. ui open enveloppe zonder postzegel opsturen naar IJmuider Courant. Antwoordnummer 47 - IJmuiden TOT DE bijna klassiek geworden film- kluchter. behoort ongetwijfeld ook „Die knotsgekke kerels in hun vliegende krat ten”, een kostelijke en zeer spectaculaire verfilming over een der eerste Kanaal- vluchten. Niet geheel ten onrechte wordt deze film van donderdag- tot en met dins dagavond opnieuw in de Cinema Marquet te vertoond, met inbegrip van de matinee van zondag. Clint Eastwood (in het midden) als een der Amerikaanse militairen, die op jacht naar een goudschat voor „Kelly’s heroes” een particulier oor logje ontketenen. Dit kostelijk avon turenverhaal wordt van heden- tot en met woensdagavond in City (IJmui den) vertoond. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 170- 122, middel kabeljauw 174-140, grote zwar te koolvis 80-66, middel zwarte koolvis 78- 72, grote en middel heek 350. Prijzen, per kilogram, in guldens: tar bot 8.10-7.28, grote tong 7.10-6.81, grootmid- del tong-7.32-6.91, kleinmiddel tong 8.92- 7.28, tong I 9.95-8.40, tong II 7.44-6.98, zalm 11.99-8.37. Per 50 kilogram: grote, middel en klein middel schelvis 45, schelvis I 92-46, wij ting 85-54, schar 34-20, gul I 81-63, gul II 70-38, schol III 52-38, grote schol 70-56, schol I 62-65, schol II 80-55, schol III 53-42, tarbot 297-149, griet 188-85, tongschar 103- 76, haring 61.20-58.80 makreel 94-16.80, inktvis 115-98, krab 29-21, rode poon 98- 59, horsmakreel 10, bot 6.50. films VAN EEN gevechtspauze van enige da gen wordt door hen een dankbaar gebruik gemaakt om met alle beschikbare mid delen door de Duitse stellingen te breken en het stadje te bezetten. De nog aanwe zige Duitser die een beletsel dreigt te worden voor deze grootscheepse kraak, wordt omgekocht met een aandeel in de winst, waarna met de voorraad goud de koers naar Zwitserland wordt ingeslagen. Op deze wijze maakt Hutton het bioscoop publiek erop attent dat het zegevierende geallieerde leger ook gewetenloze profi teurs moet hebben geteld, waar voor hfem een onderhoudende film aan is overgeble ven, met veel spanning, avontuur en amu sement. Deze draait van heden- tot en met. woensdagavond in City, met als intermez zo voor de matinee van zondag de wes tern „Het bloedspoor in de heuvels”. Woensdag aangekomen in IJmuiden: Lady Sy- bila, New Castle; Lissy Schulte, R’dam; Mar a, Bremen; Rolf Behrmann, Londen:; Seaman, Noordzee; Barbara-J, Teigemouth; Voline, Da genham; Bravo Contender. Immingham; Carina, New Castle; Merweborg, Walkom; Acclivity, Bouvreville; Ruestringen, Londen, IJmuiden; Rijnstroom, Shoreham; Mitras, Bremen; Spree- stein, Antwerpen; Venus, Bergen; Severity, Lon den; Sophie Richmers, Antv'erpen; Bratingsborg, R’dam; Hilvarenbeek, Kemi, Velsen: Waalborg, Jakobstad, Beverwijk; Kalmarvik, Oxelosund, IJmuiden; Siccaribic, R’dam; Boleslaw Chrobry, Curacao; Landkirchen. Nyköping; Commander, Philadelphia. Woensdag vertrokken van IJmuiden; Brinda, Duinkerken, IJmuiden; Gunda, Stettin; Nelly Haltermann, Bremen; Apollo-1, Klngslynn, IJ muiden; Wimbrown 111, Sont. Plat; Tor Anglia, Gothenburg; Schwarzenbek, Antwerpen; Magu- la Ala; Palermo, Cartagena, IJmuiden; Cluj, Constanza, IJmuiden; Spaarnestroom, R’dam; Fransheld, Dordrecht; Iserlohn, Bremen; Erik, Bremen; Donar, Gent, Velsen; Kinnaird Head, Londen; Vyborgskaja Storona, A’dam; Hummel 12 R’dam; Lady Sybila, New Castle; Labotas, Lissabon; Jason, Paramaribo; Bravo Contender, Immingham; Falkenberg, R’dam; Annemarie Borner, R’dam; Brage, Monrovia; Martha Frie- secke. Duinkerken, IJmuiden; Merweborg, Stade; Ask, Antwerpen; Venus, Bergen; Barbara-J, R’dam; Heino Bröhan, Flixborough. Donderdag aangekomen in IJmuiden: Stella Maris, Weaste; Caracas, Antwerpen; B„=t„L Corsair, Liverpool; Ganymedes, Londen; Rita Vöge, Bremen; Capella, Walkom. Donderdag vertrokken van IJmuiden: Norder stedt, Flixborough; Oosterburgh, R’dam; Rijn stroom, Shoreham; Antje O’tman, Turku; Eider- höft, Aberdeen; Vanguard, Kingslynn; Veritas, Kingslynn, IJmuiden; Pathenon, Barbedos: Ja mes Rowan, Londen. IJMUIDEN. In IJmuiden werden woensdag de volgende besommingen (in guldens) gemaakt: SCH 10 6.140, TX 24 1.870, VD 6 3.450, 25 3.380, 89 1.660, UM 8 1.760, UK 135 en 145 3.460, 196 en 234 4.200. Donderdagmorgen werden in IJmuiden door 25 vaartuigen aangevoerd: 1475 kis ten en 586 kleine kisten vis, 35 stijve ka beljauwen, 5150 kilogram tong. Bij de aan voer waren: 43 kisten en 23 kleine kis ten schelvis, 41 kisten en 42 kleine kisten wijting, 21 kisten gul en kabeljauw, 86 kis ten koolvis, 507 kleine kisten haring, 44 kisten en 14 kleine kisten makreel, 700 kisten schol, 250 kisten schar en 101 kis ten varia. Zwemdiploma’s. Tijdens de in het Sportfondsenbad in Beverwijk af genomen zwemexamens behaalden zeven kleuters het brevet. Voorts werden uitgereikt 119 A-diploma’s, 21 B-diploma’s, terwijl de diploma’s C, D en F door één leerling werden behaald. De wielrijdster reed in de richting Be verwijk en ging plotseling naar links om de Duitslandlaan in te rijden. Doordat zij verzuimde richting aan te geven, werd zij aangereden door een achteropkomende auto. maandabonnee 6,90 -jj- kwartaalabonnee ƒ20,10 DIT IS het gegeven voor „Het groene monster”, science-fiction op zijn best, om dat regisseur Kinji Fukasaku hier een angstwekkende film van heeft gemaakt, vol schokkende effecten en nachtmerrie achtige verschrikkingen. Deze groene mon sters kunnen van donderdag- tot en met zaterdagavond in Luxor met gepast af grijzen worden bekeken. VERVOLGENS draait hier van zondag middag tot en met woensdagavond „De dokter is een liefhebber”, een moderne huwelijkskomedie, welk genre door Holly wood voortreffelijk wordt beheerst. Van daar dat hierin opnieuw een stuk eigen tijdse kritiek en satire bijzonder knap is verwerkt. DE AANHEF van de film met zijn al bum met familiefoto’s geeft al direct het tempo aan, waarin regisseur Mei Stuart zijn komedie wil vertellen en tot het „un happy” einde toe weet hij door dwaze invallen en geestige overgangen zowel de humor als het tempo op een hoog niveau te handhaven. Deze serie wordt dan in de eerste matinee van zondag nog voorafge gaan door de oorlogsfilm „Okinawa”, waar van de oorspronkelijke titel „Halls of Montezuma” is geïnspireerd op het be faamde strijdlied van de Amerikaanse mariniers. DE TITEL „Raad ’s wie er vannacht met me slaapt” blijkt voldoende aantrekkelijk te zijn geweest om deze ondeugende film in het Kennemer theater voor een prolon gatie van heden- tot en met zaterdag avond in aanmerking te laten komen. Ver volgens tot en met woensdagavond een serie wedervertoningen van „Easy rider”, de befaamd geworden film over een los geslagen jeugd. Een van de meest actuele aspecten van deze opmerkelijke film is de wraak van het „establishment” op de af valligen die zich aan de arbeidsdiscipline en de maatschappelijke orde trachten te onttrekken. VOOR DE REST van de week wordt het publiek dan weer de keuze voorgelegd uit drie filmtitels en wel „Het dagboek van een halve maagd” (voor de nachtvoorstel- ling van vrijdag), „Django Kill” (voor de nachtvoorstelling van zaterdag en de twee de matinee van zondag) en „De drie Stoo ges tegen Hercules”, welke dolle klucht tenslotte voor de eerste matinee van zon dag is bestemd. OPNIEUW, maar nu in de gedaante van „De taxichauffeur” doet Louis de Funès geslaagde pogingen zijn bewonderaars tot lachen, gieren en brullen te bewegen. Met een opgevoerde oude taxi gaat hij name lijk met zijn familie voor vakantie naar Spanje om hier dan eerst bij een dia- mantsmokkel te worden betrokken. Ver volgens fungeert hij als amateur-toreador, wanneer het kampeerterrein door een kudde losgebroken stieren onveilig wordt gemaakt, om direct daarop weer te wor den achtervolgd door de bendeleden, die verwoed jacht maken op een in zijn jasje verborgen kostbare diamant. Kortom, Louis de Funès toont zich opnieuw de drif tige en niet te vermoeien komiek, die het kluchtspel met de van hem bekende harts tocht pleegt te boefenen. Voor Velsen doet hij dit van vrijdag- tot en met zondag avond in de Stadsschouwburg, evenals in de matinee van zondag. in open enveloppe zonder postzegel opsturen •r:. ^3*3 I

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 9