KUNSTMANEN TE KIJK Geen sterke aanwas ziekenfondsen Officier eist ontslag rechtsvervolging Meeste werknemers negatief voor bedrijf Auto rijdt door stoplicht: moeder en kind dood „DELFTSE WURGER MOET Fondsunie: „Prognoses kloppen niet” KvanVEELEN NAAR INRICHTING” ONTPLOFFING: EEN DODE B Kwart directeuren industriële ondernemingen meent: Sanitair op campings loopt achter E Pil nog niet in ziekenfondspakket Kamervragen over overlevering van Ralph Waver ZATERDAG 26 JUNI 1971 ZA OPENING PvdA -Kamerleden ECHTPAAR ZOU 70 MILLE HEBBEN VERDUISTERD N O INSLUIPEN '99 99 EXAMENS UTRECHT Toen minister Rool- vink in de zomer van 1970 een wets ontwerp indiende om de loongrens van de verplichte ziekenfondsverze kering per 1 januari 1971 extra te verhogen tot 17.050 (een ontwerp dat ondanks veel verzet uiteindelijk werd goedgekeurd) berekende het bureau van de Ziekenfondsraad, dat 121.000 werknemers en gezinsleden verplicht verzekerd zouden moeten worden. Verder zouden naar schatting 10.000 mensen zich aansluiten bij de vrijwillige ziekenfondsverzekering. In totaal dus een aanwas van 131.000 verzekerden. Volgens de Unie van Ziekenfondsen is er van deze progno se vrijwel niets uitgekomen. Ot BEREIDHEID Spanjaard overleden na ongeval EERSTE IJMUIDER MARKIEZEN FABRIEK I Milieuhygiëne Zeeland krijgt toch subsidie hatMM ADVERTENTIE ADVERTENTIE IVUOO>gMHA'^6NSTRMT27 IJMülOSN OMSO-tHM 1 l Rai verse gelek het c apart schot en pt is in gema werd het c telev ethei op di voort en d recht moet blad] verlc De de r pitte aanz Deze GELEEN. De 43-jarige operator P. J. Stijns uit Maastricht is vrijdagmiddag om het leven gekomen bij een ontploffing, die plaats had bij het stikstofbindingsbe- drijf van de DSM in Geleen. De explosie deed zich voor in de fabriek voor de amo- niak-synthese. Twee werknemers werden licht gewond. De oorzaak van de ontploffing is nog niet bekend. Wat de meningen van de directeuren over de arbeidsbereidheid van hun perso neel betreft, bleek niet minder dan 53 per- zit namelijk in de familie’’, zei hij. Ook had hij het zich erg aangetrokken zo zei hij, dat de omzet in de supermarkt waar hij werkte, sterk gedaald was. AMSTERDAM. Middelbaar onderwijs lichamelijke opvoeding J. J. V. Rijn, IJmui- den. «uvwv De NOS dagbl midd' gelijk op dt dat van 1 niem UTRECHT. Akte muziekonderwijs (A) A. Schelvis, IJmuiden. I ba; gei hei da det de Ar zoi aa: we pi ka na af op fli I gen heb Mii „M vol het der tis< del ste nie AMSTERDAM. De politie in Amster dam heeft vrijdag een 45-jarige man en diens 39-jarige echtgenote uit Amsterdam- Zuid aangehouden op verdenking van ver duistering in dienstbetrekking van ruim 70.000 gulden. Het echtpaar beheerde reeds jaren een kranten- en tijdschriften kiosk van Bruna in het Amstelstation in Amsterdam. dus de heer De Vries, dat het bureau van de Ziekenfondsraad de laatste tijd geen ge lukkige hand heeft gehad in het ramen van aantallen verzekerden die bij wettelij ke maatregelen zijn betrokken. Volgens hem is dat ook gebleken bij de prognose met betrekking tot het aantal personen dat in aanmerking zou kunnen komen voor premiereductie in de vrijwillige verzeke ring. De Ziekenfondsraad heeft trouwens zelf al een niéuwe, veel lagere raming gege ven van het aantal personen dat door de extra verhoging van de loongrens onder de verplichte verzekering zou komen te val len. In de aprilvergadering sprak de voor- DEN HAAG. Staatssecretaris Kruisin- ga Volksgezondheid heeft nog geen stand punt ingenomen over het al of niet opne men van de pil in het ziekenfondspakket. Hij wil daarmee wachten tot de Zieken fondsraad daar een definitief oordeel over heeft. De staatssecretaris heeft dit meegedeeld in antwoord op vragen van het Tweede- Kamerlid Wiebenga (P.S.P.), die het on logisch vindt dat de door de bewindsman .pilcontrole” wel, maar in DEN HAAG. Bijna een kwart van de directeuren van industriële onderne mingen meent, dat de meeste werknemers negatief staan tegenover het bedrijf, dat wil zeggen dat deze werknemers trachten zich zoveel mogelijk aan hun verplichtin gen te onttrekken. Bijna 40 percent van de directeuren meent daarentegen, dat de meeste werknemers een positieve arbeids bereidheid vertonen, niet slechts in die zin, dat zij hun verplichtingen willen na komen, maar ook in de betekenis, dat zij dit met liefde doen. De overige directeu ren nemen een tussenpositie in. Volgens twee vijfde van de geïnterview de directeuren is een positieve arbeids bereidheid van minstens even groot be lang voor het succes van het bedrijf als een goede organisatie. Veertig percent van de directeuren wenst dat hun werknemers een volgzame houding tegenover hun di recteuren aannemen, maar ook 40 percent verwacht van hun werknemers dat deze een grote mate van zelfstandigheid laten zien. Deze laatst-bedoelde directeuren leg gen vooral de nadruk op de zelfstandig heid van de werknemer in zijn werk en niet zozeer op de onafhankelijkheid van Vervolgens kwam de wurging van Ada Lansbergen te sprake. De verdachte ver telde dat hij „uit insluipen” was gegaan, omdat bij hem thuis 330 was gestolen, maar ook omdat hij erg onzeker was. Dat kwam doordat hij zich zorgen maakte over het kind dat zijn vrouw verwachtte en misschien wel krankzinnig zou zijn. „Dat In het Europees technologisch ruimtevaartcentrum Estec in Noordwtfk worden op het ogenblik twee kunstmanen gereed gemaakt voor lancering. De kunst manen, de Heos-2 en de TD-1, zullen respectievelijk op 15 december en op een nader te bepalen datum in het eerste kwartaal van 1972 gelanceerd worden in Amerika. De satellieten staan opgesteld in een stofloze ruimte die alleen door speciaal uitgerust personeel mag worden betreden. Vandaag was het de jaarlijkse open dag bjj Estec, zodat het publiek een kijkje mocht nemen. DEN HAAG. De officier van Justitie bij de Haagse rechtbank, mr. J. Wessel, heeft vrijdag tegen de 25-jarige „Delftse wurger” ontslag van rechtsvervolging en plaatsing in een psychiatrische inrichting geëist. Bovendien zal de man ter beschik king van de regering moeten worden ge steld. De officier achtte gekwalificeerde doodslag op Ada Lansbergen alsmede po ging doodslag op Marijke van Staaijeren volledig bewezen. De officier zei de man die wekenlang als de „wurger van Delft” de gemoederen in het land heeft bezigge houden, levensgevaarlijk te achten. De verdediger, mr. J. H. Brandsma, kon zich geheel verenigingen met de eis van de officier. Hij gaf te kennen „met dank baarheid” het rapport van de psychiaters gelezen te hebben. „Gebleken is”, zei hij, „dat mijn cliënt schuldbewust is en boete wil doen”. Op de slotvraag van de president, of de verdachte nog iets te zeggen had, kwam de jongeman snikkend naar voren: „Ik wil mijn excuus aanbieden voor al het leed dat ik in Delft heb aangericht en ik vind het fijn dat ik begeleiding krijg. Ik vind het zo verschrikkelijk jammer dat ik tot deze daad gekomen ben. Ik heb altijd al gezegd: dokter neem me alsjeblieft op.” De helft van de directeuren heeft er geen oordeel over of de arbeidsbereidheid van de werknemers vroeger beter was dan nu. Slechts 16 percent dacht dat de arbeidsbe reidheid tegenwoordig beter is dan vroe ger. Een veel groter aantal, namelijk 34 percent van alle ondervraagden, dacht dat de arbeidsbereidheid vroeger beter was dan die nu is. Van de directeuren, die ouder zijn dan 45 jaar, was zelfs bijna de helft deze mening toegedaan. Vooral die directeuren, die vinden, dat de arbeidsbereidheid vroeger groter was dan tegenwoordig, zien in dit opzicht ook duidelijke verschillen tussen diverse groe pen van werknemers. Zij vinden bijvoor beeld de arbeidsbereidheid van kantoor personeel groter dan die van fabrieksper- soneel. Zij vinden de inzet van plattelan ders beter dan die van stedelingen en zij vinden ook, dat een vergelijking tussen Nederlanders en buitenlanders uitvalt in het voordeel van de buitenlanders. Nadat de verdachte na binnengelaten te zijn hij had verteld het centraal an- tennesysteem te willen controleren de snoeren van de radio en televisie had ge controleerd, bedacht hij bij het weggaan dat hij toch geld van Ada Lansbergen zou eisen. Hij trok daarop het mes uit zijn binnenzak, waarop de vrouw de woonka mer invluchtte. Hij dwong haar op de bank te gaan zitten, waar mevrouw Lans bergen zich tegen het dreigende mes ver weerde. Daarbij verwondde zij zich aan haar hand. Na de verwonding te hebben verbonden, had zij een sigaret gerookt. De verdachte vertelde dat hij haar dwong jenever te drinken. De vrouw zou hier volgens verdachte toe hebben besloten als hij een verklaring tekende dat hij na het drinken van de jenever zou weggaan. Deze verklaring zou Ada Lansbergen eigenhan dig hebben geschreven. Na de moord had hij deze verklaring meegenomen en later vernietigd, naar hij zei. De vrouw was wat dronken geworden. Daarop raakte hij naar zijn zeggen in paniek. Hij besloot dat de vrouw dood moest, anders zou ze later toch de politie kunnen inlichten. Hoe de moord precies werd gepleegd, bleef met instemming van de rechtbank, de officier van Justitie en de raadsman verder buiten behandeling, daar de verdachte de toe dracht, zoals die in het dossier verscheide ne keren staat weergegeven, als juist er kende. Nader geïnformeerd hoe hij wist dat Ada Lansbergen een litteken in de maagstreek had, antwoordde hij, dat hij dit litteken had gezien, toen hij hartmas sage toepaste na haar reeds te hebben gedood. gewenst geachte de verstrekking van de pil zelf niet het ziekenfondspakket is opgenomen. Voor de zitting bestond zoveel belang stelling, dat velen niet toegelaten konden worden tot de publieke tribune. Veel plaats was in de zittingszaal ingeruimd voor de Delftse politiemannen, die bij de opsporing en het verhoren van de verdach te waren ingezet. De verdachte ontkende, dat hij de opzet heeft gehad een moord te plegen toen hij op 4 januari opnieuw in een flat in Delft binnendrong. Het ging hem ér om te bewerkstellingen, dat de 20.000 smartegeld voor de benadeelde familie Lansbergen door de Delftse politie zou worden betaald. Bij het vragen naar zijn beweegredenen hield hij vol dat hij met de aangekondigde moord zelfmoord bedoelde op 12 juni. Eenmaal gearresteerd kon niets hem meer schelen en gaf hij bij het verhoor door de Delftse politie toe wat de politie zou hebben geopperd. Bovendien kreeg hij herhaalde visioenen, waarin hij andere moorden pleegde, zei hij. De eerste uren van het proces stonden geheel in het teken van de bedreiging van mevrouw Van Staaijeren. De wurging van Ada Lansbergen kwam toen niet of nau welijks ter sprake. De verdachte ontkende nadrukkelijk tegenover de president van de rechtbank, prof. mr. W. F. C. van Hattum, dat hij van plan zou zijn geweest Marijke van Staaijeren, die een achter nicht van hem is, te vermoorden. Hij had slechts gedreigd, omdat hij bang was ge worden van het gegil van mevrouw Van Staaijeren. De verdachte verklaarde, dat hij voor zijn bezoek aan het huis van mevrouw Lansbergen een mes meegenomen had om, indien er tegen zijn verwachting in iemand thuis zou zijn, onder bedreiging geld afhandig te kunnen maken. „Ik wilde haar aanvankelijk helemaal niets doen.” Bij het vaststellen van de extra vergoe ding door de specialisten is uitgegaan van de cijfers van de Ziekenfondsraad. Een loonexplosie zal bij de volgende onder- handelingen over de honorering van de specialisten door de ziekenfondsen in ieder geval gevolgen hebben, want de honoraria volgen de trend van de lonen. Een ande re zaak die bij de onderhandelingen een rol zal spelen is de inflatiebestrijding. „Daar zijn wij ook wel voor te vinden”, aldus dr. Versteegh, „als wij als artsen maar niet de enigen zijn van wie een ze kere matiging wordt verwacht”. zijn positie in en tegenover het bedrijf als zodanig. Ondanks hun grote verschillen van in zicht zijn bijna alle directeuren het er over eens, dat het welzijn van het perso neel beschouwd moet worden als een van de belangrijkste doeleinden van het perso neelsbeleid. De meeste directeuren pleiten voor een sociaal verzorgend beleid. Voorts willen velen maatregelen nemen, die de zelfstan digheid van de werknemer in zijn werk kunnen vergroten. Ongeveer de helft van de directeuren neemt met betrekking tot de door hen gewenste maatregelen een standpunt in, dat volgens de onderzoekers „modern” kan worden genoemd: deze directeuren willen niet alleen de zelfstan digheid van de werknemer in zijn werk, maar ook de onafhankelijke positie tegen over het bedrijf vergroten. Waar het gaat om bestuurlijke mede zeggenschap is een groter aantal terug houdend: tweederde van de directeuren- vindt het niet gewenst, dat de werknemers in de ondernemingsraad meespreken over bedri j f sproblemen. De unie heeft bij de eigen ziekenfond sen (waarbij in totaal ruim drie miljoen Nederlanders zijn verzekerd) cijfers opge vraagd. Daaruit blijkt dat deze fondsen er in de eerste drie maanden van dit jaar nog geen 21.500 verplicht verzekerden bij krijgen, terwijl het aantal vrijwillig ver zekerden zelfs met 3.175 daalde. In 1969 steeg het aantal verplicht verzekerden bij dezelfde fondsen met 9.512. Bij de unie is eenderde van het aantal ziekenfondsverzekerden aangesloten. Vol gens de heer De Vries laten de eigen cij fers een trend zien die duidelijk maakt, dat de verwachtingen van vorig jaar niet zullen uitkomen. „Wij menen te mogen constateren”, al- De heer J. de Vries, secretaris van de unie, herinnert er in dit verband in het blad „Unie” aan, dat de Landelijke Spe cialisten Vereniging destijds aanspraak heeft gemaakt op een compensatie in de ziekenfondshonorering omdat een deel van de inkomsten uit de particuliere praktijk (waarin veel hogere tarieven worden be rekend) zou wegvallen. Deze compensatie werd bij de onderhandelingen vastgesteld op een extra toeslag van 2.85 percent. De heer De Vries meent, dat deze opslag moet worden verrekend als de verwachte verschuiving van particulier naar zieken- fonds-verzekerden, die de basis voor de toeslag vormde, zich niet blijkt te hebben voorgedaan. „Geld terug is dan de bood schap”, aldus de heer De Vries. HEERENVEEN. —De 27-jarige Span jaard Antonio Herrera is vrijdagavond in het ziekenhuis in Heerenveen overleden. Hij werd vrijdagmiddag getroffen door een gasbuis van 8.000 kilo. Het slachtof fer woonde in Frankrijk en was werkzaam bij de Gasunie in Goingahuizen. DIEREN. In Dieren is vrijdagavond de 71-jarige mevrouw T. Cieremand-van der Starre verongelukt. De bejaarde vrouw, woonachtig in het bejaardencen trum Beverode in Dieren werd door een achteropkomende personenauto aange reden toen zij met haar fiets plotseling linksaf sloeg. DWINGELO. De 24-jarige mevrouw P. D. M. Naaktgeboren-van Bostelen uit Den Haag is vrijdagmiddag omgekomen bij een autobotsing in Dwingelo. Volgens de politie verleende haar echtgenoot geen voorrang aan een van rechts komende personenauto. Dr. Kruisinga meent overigens dat een aan een medisch onderzoek verbonden ad vies inzake het gebruiken van een be paald middel niet zonder meer het ver strekken van dat middel voor ziekenfonds rekening moet inhouden. Mr. Van Hattum wees hem erop, dat het motief om het gestolen geld weer te rug te stelen eigenlijk geen grond had, omdat dat geld al op 24 november door de verzekering was uitgekeerd. „Het is zelfs voor de rechtbank een open vraag, of u dat geld niet zelf hebt weggenomen”, zei mr. Van Hattum. Hij merkte in dit verband op, dat de verdachte psychisch gestoord is en memoreerde, dat hij al sinds zijn 18de jaar onder psychiatrische behan deling staat, onder meer wegens een ge fingeerde zelfmoordpoging. Volgens de beide Kamerleden zou op de ze wijze bevorderd worden dat prijsver schillen in deze branche overeenkomen met kwalitatieve verschillen omdat de be heerders van campings aangespoort zou den worden hun bedrijven van zo goed mogelijke sanitaire voorzieningen te voor zien. cent van de geïnterviewde directeuren van mening te zijn, dat uitsluitend ontwik kelingen buiten het bedrijf de arbeidsbe reidheid van de werknemers beïnvloeden. Slechts 22 percent van de ondervraagde directeuren is van mening, dat alleen dat gene wat in de bedrijven zelf gebeurt van invloed is op de arbeidsbereidheid van de werknemers. MABKIEZEN/ZON NESCWERMEN ROILUIKEN/LUXAPLÊX JALODZIEEN I het plan van de staat om beroep aan te tekenen tegen de beslissing van de presi dent van de Haagse rechtbank dat de Amerikaan de eerste zes maanden niet overgeleverd mag worden alleen ingege ven is door het verlangen uitsluitsel te krijgen over enkele juridische vraagpun ten of dat na een voor Waver ongunstige rechterlijke uitspraak alsnog tot overle vering zal worden besloten. In het laatste geval menen de vraag stellers dat een uit menselijk oogpunt on gerechtvaardigde toestand van rechtson zekerheid wordt geschapen. Zij vragen de staatssecretaris dit aspect van de zaak alsnog in zijn overwegingen te be trekken en in elk geval de verzekering te geven dat niet tot overlevering beslo ten zal worden alvorens hieromtrent tot in de hoogste rechterlijke instantie zal zijn beslist. NIJMEGEN. Roekeloos rijden van een 19-jarige Njjmegenaar heeft twee men sen het leven gekost. In Nijmegen reed de jongeman, in wiens auto zich nog vier leeftijdgenoten bevonden, gisteravond om half elf met hoge snelheid door rood licht, waarna een overstekende perso nenauto werd geramd. Dit is één van de uitkomsten van een onderzoek’, dat in opdracht van de stich ting stuurgroep sociaal-wetenschappelijk onderzoek in de jaren 1968 en 1969 is uit gevoerd door het Instituut voor Toegepas te Sociologie (ITS) in Nijmegen en het sociologisch instituut van de katholieke universiteit. Voor dit onderzoek, waarvan het rapport thans is gepubliceerd, zijn bijna 600 directeuren geïnterviewd, ter wijl bovendien per bedrijf een vragen lijst werd ingevuld inzake het gevoerde personeelsbeleid. De achtergrond van de meningen over de arbeidsbereidheid wordt gevormd door de meningen over de arbeidsmotivatie, dat wil zeggen antwoorden op de vraag, waarom de werknemer een positieve of Gedurende het laatste jaar zou het echt paar uit de kiosk-kas het huishouden op ruime wijze hebben gespekt. De echtelie den hadden onder meer een auto gekocht en veel antiek. Het echtpaar haalde iede re maand een bedrag uit de kas, dat aan zienlijk hoger was dan het salaris, aldus de politie. De zaak kwam aan het licht door een interne controle. DEN HAAG. De Nederlandse cam pings lopen volgens de Tweede-Kamerle- den Schaefer en Lems (beiden P.v.d.A.) wat sanitaire voorzieningen betreft achter bij vele andere landen. Om hierin verbetering te brengen heb ben zij staatssecretaris van Son van Eco nomische Zaken voorgesteld samen met de toeristenorganisaties de mogelijkheid te onderzoeken om de Nederlandse campings in kwaliteitsklassen in te delen. De bestuurster van die wagen, de 26- jarige mevrouw Weyers-Hendriks uit Beuningen, alsmede haar één jaar oude dochtertje kwamen om het leven. Haar echtgenoot werd licht gewond. Na zijn daad is de 19-jarige jongeman op de vlucht geslagen. Tot vanmorgen had hij zich nog niet bij de politie gemeld. Zijn mede-inzittenden werden in de buurt van het ongeluk aangehouden. ROERMOND. Bij het gehucht Paarlo onder Roermond is vrijdagavond een personenbusje met negen leden van de Vlodropse jeugdbeweging van de weg geraakt en via een talud met de zijkant tegen een boom geklapt. Vijf van hen werden gewond naar het Roermondse ziekenhuis o ver gebracht. Twee jongens werden ernstig gewond. DEN HAAG. De 35-jarige heer J. H. L. den Aantrekker uit Den Haag is vrijdag middag om het leven gekomen. Met zijn bromfiets reed hij in de Vreeswijkstraat opzettelijk over een verhoogde verkeers geleider. Zijn bromfiets begon te slin geren en botste daarna tegen een licht mast. De heer Den Aantrekker werd aan het hoofd gewond en overleed meteen. DDR. Ook de Europese commissie zal voortaan Oost-Duitsland aanduiden als Duitse Democratische Republiek, en niet langer als „Oostmarkzone” zoals tot nog toe wel eens voorkwam. Zij heeft dit toegezegd in antwoord op een verzoek van het Tweede-Kamerlid Vre- deling (P.v.d.A.) die de commissie erop attent had gemaakt dat ook de minister raad over de DDR spreekt. een negatieve arbeidsbereidheid ertoont. Bijna 20 percent van de directeuren meent, dat de meeste werknemers alleen werken om ‘een zo hoog mogelijk inko men te verdienen en dat de bedrijven gezien de maatschappelijke ontwikkeling in Nederland geen maatregelen kunnen nemen, die de arbeidsbereidheid van de werknemer en dan vooral van de jonge handarbeider in positieve zin zouden kunnen beïnvloeden. Maar bijna 40 per cent van de directeuren gelooft, dat de meeste werknemers niet alleen streven naar een hoog inkomen, maar ook trach ten hun persoonlijke capaciteiten in en door hun werk te ontplooien en dat de be drijven wel degelijk in 'staat zijn daaraan iets te doen. MIDDELBURG. De Provinciale Sta ten van Zeeland hebben zich vrijdag met grote meerderheid ervoor uitgesproken om de vereniging milieuhygiëne Zeeland toch een subsidie voor 1971 toe te kennen. Ge deputeerde Staten hadden in mei een voor stel gedaan om subsidiëring van de ver eniging af te wijzen. zitter over circa 24.000 werknemers met naar schatting 48.000 gezinsleden. Deze nieuwe raming, aldus de heer De Vries, wijkt aanzienlijk af van de cijfers die bij de behandeling van het wetsontwerp in de Kamer een rol hebben gespeeld. Hij hoopt, dat spoedig de juiste cijfers beschikbaar zullen zijn, al was het alleen maar om vast te stellen dat door het wets ontwerp in wezen niets anders is bereikt dan het handhaven van de bestaande si tuatie (dat heben de fondsen namelijk steeds gesteld -red.) DEN HAAG. De Tweede-Kamerle- den Roethof en mej. Barendregt (P.v.d.A.) hebben staatssecretaris Wiers ma van Justitie gevraagd of hij wil toe zeggen dat nooit tot overlevering van Ralph Waver zal worden besloten voor dat de Kamer de gelegenheid heeft ge had zich tijdig over alle aspecten van de zaak een zelfstandig oordeel te vormen. De beide Kamerleden vragen zich af of De voorzitter van de Landelijke Specia listen Vereniging, dr. R M. Versteegh, ziet de uitlatingen van de heer De Vries als een „openingsgambiet” voor de on derhandelingen die het komende najaar weer tussen ziekenfondsen en medewer kers beginnen. Als zijn betoog klopt, aldus dr. Versteegh, illustreert het duidelijk dat de loonexplosie nog veel groter is geweest dan werd aangenomen (met andere woor den dat daardoor minder mensen met hun inkomen onder de nieuwe grens bleven of terecht kwamen dan werd verwacht). Het college baseerde zijn standpunt op twee gronden, namelijk op de wijze waar op de vereniging haar doelstellingen na streeft (die volgens het college in hoge mate onzorgvuldig zou zijn) en omdat de vereniging zich uitermate negatief en vaak kwetsend tegen de overheid zou op stellen. Met drie stemmen tegen werd het voorstel van GS verworpen. De Ziekenfondsraad wees in zijn verga dering het voorstel tot opneming van de pil in het ziekenfondspakket af, maar ver zocht zijn commissie verstrekkingen over deze problematiek een nader rapport uit te brengen. De bewindsman wacht nu af wat de ziekenfondsraad gaat doen wan neer dit rapport uitgekomen is. De heer Herrera was met een collega bezig om twee gasbuizen aan elkaar te las sen. De buizen lagen op een houten stel lage voorzien van zakken zand om het rollen tegen te gaan. Toen de buizen bijna aan elkaar waren gelast, passeerde een lasmachine, waardoor de gasbuizen begon nen te rollen. Eén daarvan viel op de Spanjaard.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 2