Tevens nederlaag met Riessen in het dubbel Tom Okker onderging duel met Laver EDO terug naar de derde klas amateurs opnieuw als onontkoombaar noodlot Marijke Schaar ook gewipt Wielerkampioenschap debacle gedupeerd Klaas Balk werd realiseren Weinig kans Resultaten voor Nederlanders Wimbledon gen ■Kras door Hut: „Onze plannen zijn hiermee te Wandelen met NS 8Dagen kris- Nederland f44.- Ton Sijbrands op dreef Crick Af team voor Wedstrijd esren MCC B Rinus Cats nieuwe praeses Karei Bonsink naar Utrecht Goede dag voor Nederlanders Zesdaagsekalender bij de Finnen Eén melding van dertien goed voordelig uit met NS Él ZATERDAG 26 JUNI 1971 (Van onze sportredactie) Kieler Woche 99 Grote Prijs Lage Landen HAARLEM EDO heeft gisteravond na een algemene ledenver gadering unaniem besloten om terug te keren naar de amateurs. De KNVB heeft EDO ingedeeld in de derde klasse en tegen die beslissing wil de Haarlemse club in beroep gaan. EDO (dat wat er ook gebeurt stopt met betaald voetbal) wil ingedeeld worden in de tweede klasse en het voert als argument hiervoor aan dat de Haarlemmers in deze klasse een groter aantal attractieve wedstrijden tegemoet gaan. Tijdens de bijeenkomst werd de heer Rinus Cats (zes jaar geleden uit het EDO-bestuur getreden) met grote meerderheid van stemmen (62 voor, twee blanco en één tegen) gekozen als nieuwe voorzitter van de Haarlemse vereniging. Jan Vriend werd in het bestuur dat nu uit zeven personen bestaat opgenomen als gedelegeerde van het jeugd- bestuur. De vergadering verliep bijzonder vlot'omdat zij gekenmerkt werd door een goede harmonie tussen de leden die het gisteravond over de verschillende punten met elkaar bijzonder snel eens waren. Op de vraag wat de heer Nico Laan gaat doen antwoordde de schei dende praeses: „Ik denk dat ik maar een seizoenkaart bij Ajax ga kopen. Niet dat ik nu nooit meer bij EDO zal komen want ik zal be slist nog wel eens aanwaaien. Wat dat betreft is er een te stevige band geweest.” 4 - voordelig uit met NS voordelig uit met NS (Van onze sportredactie) ADVERTENTIE ADVERTENTIE ADVERTENTIE de op - en ver- eden ïteu- die van mine uit de die Bel- met dat iners iver- ook ;ens- Bra- i di- i. De t als rckx Deze mogelijkheid is aanwezig omdat de kunstijsbaan en het zwembad in Schalk wijk dit jaar nog niet gerealiseerd zullen worden. Tenslotte ligt het in de bedoeling om de situatie rond het betaalde voetbal in Haarlem volgend jaar opnieuw te be zien en opnieuw in de raad voor 1 april 1972 ter discussie te stellen. Wie 8 dagen lang veel in ons land wil reizen, is het voordeligst uit met een 8-daags kris-kras abonnement. GRENOBLE. De zesdaagse van Rot terdam zal volgend jaar van 20 tot en met 26 januari in het sportpaleis worden ge houden. Dit is tijdens een congres van baandirecteuren in Grenoble besloten. De zesdaagse van Groningen is de laatste op de kalender, namelijk van 1 tot 7 maart. Het volgende congres vindt plaats op 27 januari 1972 te Rotterdam. 12 wandelroutes in de mooiste streken in ons land. Vraag de folder „Wandelen met NS” aan het station. 799.991,10 359.995,99 125.998,60 125.998,60 89.998,99 De tips voor a.s. zondag: 1. Tatusca d’Avril-prüs: 1. Jacaranda, 2. Jac ques, 3. Josie W. Outs: Jacky Spencer. 2. O. Marijke-prüs: 1. Junior Volomon, 2. John Buitenzorg. 3. Joke Dartel. Outs: Hompy van Hiddum. 3. Peterhof-prjjs: 1. Gay, 2. Important D, 3. Iduna J. Outs: Henriette Signal. 5. Grote Prüs der Dage Landen: 1. Une de Mai, 2. Vaisinnias D, 3. Un Coeur B. Outs: Henri Buitenzorg. 6. Quicksilver S-prjjs: 1. Rheteur, 2. Florissant, 3. Dontanes. Outs: Eronica W. 7. Torrid Song-prijs: 1. Fire Bird, 2. Alchimist. 3. Guy Vollann. Outs: For Ever. 8. Duindigt Internationaal Amateurrijderskam- pioenschap: 1. 10. Star Rodney-prijs: 1. Ivonne Mac. 2. Hardy KIEL. Kees Kruyer, de Amsterdamse Finn-crack, was op de zesde dag van de Kieler Woche volledig aangeslagen. Na een eminente race te hebben gevaren en vol komen verdiend als tweede te zijn gefinisht, kreeg hij te horen dat hjj te vroeg was gestart. De klap kwam des te harder aan, omdat Kruyer nu ook in de totaalstand, ondanks een aantal fraaie prestaties, niet meer meetelt voor de bovenste plaatsen. Bij de Finnen was het verder een Neder landse dag. Hans Brandt eindigde als vier de. Dicht achter de Deen Faber finishten Bart Wilton en Boudewijn Binkhorst. Tij dens de gehele race, die door lichte, sterk schiftende wind werd beheerst, konden de vaderlandse zeilers zich uitstekend hand haven. HAARLEM Het Nederlandse cricket team, dat op 3 en 4 juli op het terrein van Rood en Wit in Haarlem tegen de Engelse ploeg MCC uitkomt, bestaat uit de volgen de spelers: Henny Wijkhuizen (aanvoerder) (Rood en Wit), René Schoonheim (wicketkeeper) (Quick Hg.), Anton Bakker (VOG), Paul Bouwman (Rood en Wit), Koen Burki (Quick Hg.), Rudi Onstein (Rood en Wit), Henk Rikse (ACC), Auke Smits (HCC), Hergen Spits (VRA), Pim van de Vegt (HBS), Peter van Wel (HBS), reserve: Huub van Nispen tot Zwevenaer (HCC). UTRECHT Karei Bonsink (20), die vorig seizoen voor DWS uitkwam, heeft een driejarig contract getekend bij FC Utrecht. Hij is na de Noor Finn See- mann de tweede DWS-speler, die de Utrechtse eredivisieclub aantrok. Voorts gaat de 18-jarige Henk van Heeckeren, af komstig van de amateurclub Stichtse Boys, voor FC Utrecht spelen. Zagt- dat over gend rij- >1 de l) en schte iloeg lino- heen fagt- niet sens: i de ten- wor- rckx iten- strak :ipli- i la- een het zoor- land, ploeg our”. e als rieus voor rnoe- t. Ik elfde i op. teur- ti. Ik wel len?” N S-Ideutiteitsbewij s of pasfoto meebrengen. (Van onze paardesportmedewerker) DUINDIGT. Met ruim twee ton aan prjjzen en fokpremies is de renbaan Duin digt zaterdag- en zondagmiddag in de Eu ropese drafsport een goudmijntje, waarvan de belangrijkste ader wordt gevormd door de Grote Prijs der Lage Landen. Euro pees „golddigger” no. één de Franse kampioen Une de Mai zal de alleen al in dit nummer in het uitzicht gestelde prijs van 70 mille moeilijk kunnen ontgaan. Zij is van zo’n aparte klasse dat zij ondanks een handicap van veertig meter Jean Rene Gougon voor de 52e maal naar een over winning kan brengen. Met Un Coeur B en Vaisonnais D erbij zullen voor de Neder landse paarden vermoedelijk alleen de niet onaanzienlijke kruimels van de plaatsgel den overblijven. Nederlands hoop is de 5- jarige Henri Buitenzorg die indien hij erin slaagt onder deze voorwaarden Vaisonnais D en de wereldkampioen ’69 Une de Mai te kloppen gelijk en recht een wereldnaam heeft. een regelmatige zege op de Gambiaan Vaal en Andreiko dwong in een klassieke partij de jeugdige Frank Drost na hardnekkig verzet tot opgeven. Harm Wiersma kwam voor de derde achtereenvolgende maal tot remise. Nu wist hij enig voordeel tegen Mostovoj niet te realiseren. Ook de Frans- DEN HAAG. De laatste sporttoto van het seizoen 1970-1971 formulier nummer 48, heeft één winnaar van de eerste prijs met dertien goede uitslagen gebracht. Dit leverde een bedrag op van bijna 126.000 gulden. Okker rust op een ongebruikelijke wijze wat uit van de verschrikkelijk harde slagen van Rod Laver. HOOGEZAND Het ziet er naar uit dat de strjjd in het zesde internationale dam- toernooi in Hoogezand zich toespitst op een gevecht tussen onze nationale kampioen en internationaal grootmeester Ton Sjj- brands en de beide Russen, oud-wereld- kampioen Isar Koeperman en de huidige UTRECHT. De tweede dag van Nederlandse wielerkampioenschappen de baan, die in het Utrechtse stadion Gal genwaard werden gehouden zijn op een groot debacle uitgedraaid. KNWU-voorzit- ter mr. J. P. A. Van Ballegoyen de beter mino noest Bij palen ia is ko- •ckx- l zit dat Titelhouder Klaas Balk werd drie keer teruggeroepen toen het startpistool wei gerde. De vierde keer startte Balk te vroeg, maar de jury, ten einde raad, nam geen beslissing en zo kwam Klaas Balk tot de snelste tijd van de avond 1.10.46 sec. over de kilometer. Peter van Doorn net 1.11.60 stond toen royaal tweede en Benten Tye met 1.14.24 had de derde tijd genoteerd. Op dat moment greep sport- commissielid Goud na overleg met KNWU-voorzitter mr. J. P. A. van Balle goyen de Jong in en moest de jury het kampioenschap van Nederland annuleren. De enige juiste beslissing. Maar Klaas Balk was het er niet mee eens. Hij zei: „Ik neem het niet, drie keer lieten ze mij een valse start maken. De vierde keer startte ik met een brok zenuwen in de keel. Een kilometer tijdrijden is een enor me explosie. Ik was goed voorbereid. Aan een nieuw kampioenschap zal ik niet deel nemen”. KNWU-voorzitter Van Ballegoyen De Jong: „Ik heb me de hele avond zit ten ergeren aan deze knullige manier van jureren”. 2 Heren-enkelspel, derde ronde: Richey (VS)- 5 Panatta (It) 6-2 6-2 6-4. 5 Vierde ronde (achtste finales)Gorman 2 (VS)-Case (Aus) 6-3 8-6 6-4; Newcombe 5 (Aus)-Metreveli (Rusl) 9-3 6-3 4-6 6-3; Laver 2 (Aus)-Okker (Ned) 7-5 6-1 2-6 7-5. S Herendubbelspel, tweede ronde: Grabner/ 5 Koch (VS/Braz)-Okker/Riessen (Ned/VS) 6-2 5 1-6 9-7 4-6 6-4; Franulovlc/Maud (Jsl/Zaf)- 5 Howe/Sedgman (Aus) 6-4 8-9 6-3 6-2; Emer- 2 son/Laver (Aus)-BarthesZChanfreau (Fra) 6- 5 4 6-4 6-3; Drysdale/Pilic (Zaf/Jsl)-Cooper/ 1 Dibley (Aus) 8-9 6-4 3-6 6-2 7-5; Bowrey/ 2 Davidson (AusJ-Hutchins/Matthews (GB) 9-8 C 8-6 6-1; Rosewall/Stolle (Aus)-Cox/StiUwell 2 (GB) 6-3 6-0 6-4; Alexander/Dent (Aus)- 5 Carmichael/Ruffels (Aus) 6-4 6-4 8-9 9-8. c Dames-dubbelspel le ronde: Walhof/Eb- 5 binghaus (WdD-Bentzer/Sandberg (Zwe) 9-7 5 6-3; Gourlay/Harris (Aus)-StöveZShaw (Ned/ 2 GB) 8-6 7-5. 5 Tweede ronde: Gunter/Melville (VS/Aus)- 2 Bartkowicz/Heldman (VS) 8-6 4-6 6-3; Dal- 5 ton/Wade (Aus/GB-3)-Bassi/Perlcoli (It) 6-3 5 6-4. 2 Heren-dubbelspel tweede ronde: Nastase/ 5 Tlriac (Roe)-Goven/Proisy (Fra) 6-2 6-3 6-4. 2 nales)Franpoise Durr (Fra)-Linda Beaven 5 nales): Francoise Duhrr (Fra)-Linda Beaven (GB) 6-8 6-1 6-1. 2 Derde ronde: Ashe/Ralston (VS)-Smith/ Van Dillen (VS) 6-4 9-8 9-8. fVWVWVWVVVVVVVVWVVVVVWVVVVVVWVVWVVVW' Vandaar dan ook dat Okker sinds 1968 niet meer kon winnen van Laver. Toch had hij zich terdege op het duel geprepa reerd. Zijn vriend Marty Riessen, die HAARLEM „Wij zijn in ieder geval blij met dit voorstel. Door deze steun van de gemeente krijgen wy in het komende seizoen tenminste het beetje extra-adem dat we nodig heb ben om het gat dat na de terugval van de ere- naar de eerste divisie is ont staan, op te vullen”, aldus de heer Hut, voorzitter van de HFC Haarlem in zijn reactie op het voorstel dat B. en W. van Haarlem gisteren aan de Haarlemse raad deed over de subsidie aan de voetbalclub. Hoewel B. en W. de verzoeken van Haarlem niet hele maal heeft kunnen inwilligen, het voorstel voor een kasvoorschot van 128.000,bleef gehandhaafd, maar de gevraagde subsidie van 155.000, werd teruggebracht tot een ton (altijd nog f 40.000 meer dan de bestaande regeling), hoopt het bestuur de plan nen voor de terugkeer naar de eredi visie in de nieuwe competitie te kun nen realiseren. zich op (5-7). Okker: „Toen dacht ik: het gaat weer hetzelfde als de vorige keer.” In de tweede set was Okker tegen een plotseling weer erg sterk serverende Laver volstrekt kansloos: 1-6. Iedereen had toen al een snelle afgang van Okker in ge dachten, maar de Nederlander veerde toch nog op. In de volgende set brak hij twee maal achter elkaar door Lavers service en nam een 5-1 voorsprong, die hij niet meer uit handen gaf (6-2). In de laatste set zag Okker zich snel geconfronteerd met een 2-5 achterstand, maar op imponeren de wjjze na het tenietdoen van een matchpoint overbrugde hij die kloof (5-5). „Op dat moment”, zei Okker later, „zag ik toch nog wel een kansje”. In juni, juli en augustus 8 dagen treinen op de tienertoer voor f25.- NS-identiteitsbewijs of pasfoto meenemen. Extra plus, half geld op de bus. De cijfers zijn: Aantal deelnemers: 384.059. Inleg Prijzenbedrag Eerste prijs een melding van 13 goed, uitkering Tweede prijs 41 meldingen van 12 goed, uitkering per kolom Derde prijs 474 meldingen van 11 goed, uitkering per kolom Extra prijs Verder liet Laver het echter niet komen. Hij nam Okkers service game en besliste vervolgens de match (5-7). Als toeschou wer kon men zich niet aan de indruk ont trekken dat Okker een schone kans om Laver eindelijk te kloppen onbenut had gelaten. Okker beschikt echter niet over de vechtersmentaliteit waarmee sommige andere spelers Laver te lijf plegen te gaan. Mannen als Taylor en Riessen stij gen in dit soort duels boven zichzelf uit. Okker is dat niet gegeven: hij berust te snel in datgene wat onvermijdelijk lijkt, maar het niet altijd hoeft te zijn. Door de nederlaag in het dubbelspel in de tweede ronde werd het voor Okker een wel erg tragische dag. Na zijn nederlaag tegen Laver had hij nog gezegd: „Het zou mooi zijn als Marty en ik het dubbelspel wonnen. Het zou voor ons de eerste Wim- bledon-titel zijn.” Het heeft echter niet zo mogen zijn. Voor Tom Okker is het doek van Wimbledon ’71 gevallen. Behalve Tom Okker, werd ook de enige overgebleven Nederlandsè deelneemster aan het enkelspel gewipt. In de vierde ronde had Marijke Schaar uiteraard geen schijn van kans tegen Margaret Court: 2-6, 1-6. Betty Stöve werd in de eerste ronde van het damesdubbel met haar partner Winnie Shaw in twee set versla gendoor het duo Gourlay-Harris. Van de Nederlandse vertegenwoordigers zijn al leen nog overgebleven: Trudy Walhof, die met de Duitse Ebbinghaus door de eerste ronde kwam en verder met haar partner Palmieri in de mixed nog niet hoefde te spelen. En tenslotte is er nog Betty Stöve, die met de Zuidafrikaan Maud in de mixed evenmin in actie hoefde te komen. Voorzitter Hut: „Wij zijn ervan over tuigd dat de gemeente alles heeft gedaan wat ze kon. Ik lees zo vaak over kleinere gemeenten, die meer doen voor mindere clubs. Hoe dat kan weet ik niet. Hier in Haarlem moeten wij echter rekening hou den met de financiële positie waarin de gemeente verkeert”. Het verschil tussen de aanvraag van HFC Haarlem en het voorstel van B. en W., waar de raad woensdag a.s. over moet beslissen, kan volgens Hut door de club opgebracht wor den. Hij zegt: „Wij hopen in de eerste plaats dat het publiek al onze moeite om terug te kunnen komen met Haarlem zal waarderen en dat in het nieuwe seizoen ook toont door de wedstrijden te bezoe ken. Daarnaast zijn wij druk bezig om contact te leggen met enkele sponsors, die ons financieel kunnen steunen. Als derde mogelijkheid voor een extra-inkomen zien wij de verhoogde totobij dragen”. Als garantie voor het kasvoorschot van 12.000 vraagt de gemeente de schade claim, die de voetbalclub nog heeft bij de verzekering wegens het voetbalongeschikt verklaren van Piet Patternotte. Het res tant moet worden opgebracht uit de ver koop van de acht spelers die op de trans- ferlijst staan. Tot nu toe zijn er daar twee, De Jong en Van de Heuvel van verkocht. De veertig mille die nodig zijn om de bestaande subsidie van 60.000 op 100.000 te brengen, moeten komen uit de dit jaar niet tot uitkering komende be dragen in de sportsector. (Van onze sportredactie) LONDEN „Als je de baan op gaat met de gedachte dat je geen kans hebt, dan ben je ook inderdaad kansloos”, zei Tom Okker gisteren na af loop van het duel met Rod Laver in de achtste finales van Wimbledon. Met die uitspraak duidde Okker glashelder de oorzaak aan van zijn zoveelste nederlaag tegen één der beste tennissers die de wereld ooit gekend heeft. Zoals al talloze malen is gebleken, ondergaat Okker een duel met Laver als een onontkoombaar noodlot. Wel moet gezegd worden dat hij dat later open hartig erkende: „Ik had vanmiddag echt niet het gevoel dat ik deze partij zou gaan winnen, zoals ik dat anders vaak wel heb.” Daardoor kwam voor Okker gistermiddag na vier soms erg spannende sets het onherroepelijke einde van Wimbledon ’71, ook al omdat hen in het dubbelspel met zijn part ner Marty Riessen verrassend in vijf sets werd geklopt door Grabner en Koch. Voor Okker is Rod Laver een „Angstgegner” van de eerste orde: Laver en Ashe zijn de spelers waar ik het minst graag tegen speel.” Laver dit seizoen reeds enkele malen had geklopt, gaf Okkerdonderdagavond een aantal adviezen omtrent de te volgen speelwijze. „Maar”, zei Okker, „een man als Riessen en ook Newcombe kan op zijn sterke service vertrouwen. Ik kan Laver echter met mjjn service niet lang genoeg onder druk zetten, vooral omdat mijn tweede service niet diep genoeg is”. De service is inderdaad nog altijd het zwakste punt in het spel van Okker. Zijn eerste service is meestal niet hard genoeg en zijn tweede opslag belandt vaak onge veer anderhalve meter van de servicelijn. Daarmee geeft hij zijn tegenstanders te veel gelegenheid om zich op de return voor te bereiden. Een briljante speler als Laver straft dat onherroepelijk af. Weliswaar kan Okker met zijn gran dioze top spin forehand veel compenseren, maar ook Laver heeft een aantal slagen (vooral backhand) in zijn arsenaal die er evenmin om liegen. Desondanks hoefde Okker gisteren tegen Laver niet kansloos te zijn, omdat de Australiër beslist niet in zijn beste vorm verkeerde. Okker be vestigde dat: „Laver speelde zeker niet op zijn top. Hij heeft maar bij vlagen echt goed gespeeld.” Volgens een bekend gezegde in de internationale tenniswereld is Laver alleen te kloppen als hij een off day heeft. In dat geval adviseert New combe om Lavers spel te ontregelen met lobs én zachte ballen. Riessen meent dat de linkshandige Laver dan vooral op zijn forehand moet worden bestreden. Okker: „Ik had inderdaad misschien wat meer kunnen lobben, maar de lob is nu een maal niet mijn sterkste slag. En wat be treft Lavers forehand: die vind ik toch nog zo gevaarlijk dat ik er niet te veel op durf te spelen.” Dat gebrek aan durf is Okker echter noodlottig geworden. Tegen deze Laver, die vaak onbegrijpelijk miste en maar liefst tien double faults sloeg, had hij rus tig wat meer risico’s kunnen nemen, maar Okker schrok daarvoor terug. Zelfs nadat hij in de eerste set met 3-0 kwam voor te staan, bleef hij te voorzichtig en ver krampt spelen. Okker: „Het begin was identiek aan de partij die ik dit jaar in de finale van het prof indoortoernooi tegen Laver speelde. Ook toen kwam ik met 3-0 voor te staan. Maar als Laver achter staat, ziet hij kans om een hele reeks slagen te produceren waar je onmogelijk aan kunt komen. Door bepaalde bewegin gen met zijn pols weet hij zijn backhand- slagen zo te camoufleren dat je er geen kijk op hebt. Dat deed hij vanmiddag ook weer.” Hoe het ook zij, Laver liep zijn achterstand in, brak bij 5-5 door Okkers service heen en eiste de set toch nog voor Jong en sportcommissielid B. Goud moes ten persoonlijk ingrijpen om het kam pioenschap een kilometer tijdrijden voor amateurs te annuleren. Falen van juryle den en startpistolen waren de oorzaak van de incidenten. Door het niet vakkun dig hanteren en het weigeren van de start pistolen kregen de beide starters, de he ren Henk Dikken en Dick van der Horst, kruit in de ogen en moesten zij naar het ziekenhuis worden vervoerd. Op dat mo ment hadden 21 amateurs hun kilometer gereden en moesten er nog tien in de baan komen. Tal van valse starts waren er echter al aan vooraf gegaan. 2.195,— f 125.998.60 265,— 17.999,80 144 meldingen van de eerste 8 goed, In de vierde ronde speelde Sijbrands de kampioen van Suriname Ramdeo Ram- charam compleet van het bord. Koeper man kwam na ruim vijfeneenhalf uur tot mise. Zijn verdedigende stelling bleek te gesloten voor de krachtig aanvallende Rus Korchow. De beide Amerikanen Birnman en Smith hielden het in een weinig ener verende strijd rustig op een onbeslist. Rennen 4. Haagse Ooievaar: 1. stal de Bloemert (Joly Espresso S - Not Afraid S), 2. Astrologer. 3. Gol den Peter. Outs: Forest Star. 9. Drafsport-prijs: 1. Capri Pilot, 2. Tamara, 3. Parkia. Outs: Phoenix.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 9