HUNT WOEDEND OP ORGANISATIE LAMAR Bijna al zijn profs haalden de kwartfinales van Wimbledon niet Routine gaf doorslag op Bosbaan Holla nd -Beker bij wedstrijden om Resultaten Wimbledon Marseille werd F rans kampioen Waarzegster: Merckx rijdt tour niet uit 'W Mansveld tekende Damesvoetbal nu in KNVB-verband Coureurs staakten Wagtmans verloor gele trui door nieuwe schoenen Lottocijfers 1 voor vijf jaar bij 12 A c fV tl £*sl JAANDAG 28 JUNI 1971 M (Van onze sportredactie) T raag Mannheim ronde verder voor Europa Cup 111 O HH |i|||l|||||| l.J r MR WW (Van onze sportredactie) van Nereus (Van onze sportredacteur) SW Door de handelwijze van de Wimble- don-organisatie werden liefst 14 profs in de eerste ronden door hun eigen collega's van de Huntgroep uitgeschakeld. Dat is Iets wat Hunt terecht niet over zijn kant zal laten gaan. Maar toch mag hij in zyn grote woede niet vergeten dat ook de profs zelf enige blaam treft. Want liefst 15 van hen lieten zich „wippen” door onaf- hanklejjke spelers, vaak zonder enige re putatie. Wat te denken bijvoorbeeld van de nederlagen van de profs Ralston en Stilwell tegen de 21-jarige Colin Dibley, elfde op de Australische ranglijst? En welke excuses gelden er voor de profs El Shafei, Gimeno en Maud die zich lieten wegvagen door Fillol en Paish (twee on beduidende spelers) en de 43-jarige Frank Sedgman? Lijkt Laver momenteel niet in topvorm (de maestro herstelt zich overigens meest al bijtijds), voor Rosewall zal Hunt ver moedelijk het ergste vrezen. De 36-jarige Rosewall heeft op dit Wimbledon nauwe lijks kunnen imponeren. Hij had liefst vijf sets nodig om zijn landgenoot Bob Car- michal te elimineren en zaterdag had hij erg veel moeite met de trage Stolle. En dan te bedenken dat Rosewall het in de kwartfinale moet opnemen tegen Cliff Ri chey die momenteel in puike vorm ver keert. Over Newcombe, de derde „overle- De vier met stuurman van Laga was gisteren op de Amsterdamse Bosbaan uit stekend op dreef. zich tot de gebeurtenissen van de afge lopen dag. Bovendien beantwoordt hjj in het Franse sportdagblad „I’Equipe”, dat de Tour organiseert, vragen van lezers. Want zij noemde geen enkele Fransman. Als Eddy Merckx de Tour niet zou uitrij den, heeft het in ieder geval niet aan zijn materieel gelegen. Hij heeft niet minder De Holland-Beker (een trofee voor skif- feurs) ging verrassend naar Zwitserlands tweede man Bachmann, die het presteerde de immer furieus scullende Westduitser Hild te kloppen. De leegte na Wienese Is nog steeds niet opgevuld. Nereus’ Vene- mans haalde wel de finale, maar telde verder niet mee in dit internationale veld, waarbij overigens ook de eens hoog geno teerde Jochen Meissner al in de voorwed- strijd werd uitgeschakeld.. Het tweede hoofdnummer dat der senior A-achten werd met een straatlengte voorsprong gewonnen door Nereus. Bij de dames heeft voor het eerst sinds lange tijd Ingrid Dus- seldorp weer tegenstand van betekenis ge had. Zaterdag versloeg zij Edith Baumann uit Passau nog wel, maar gisteren op dat zware water ging de ranke Duitse als eerste over de finish. MANNHEIM. In een wedstrijd om de Europese honkbal beker heeft de Duitse kampioen VFR Mannheim zondag op ei gen terrein met 16-0 gewonnen van BC Bell (België). In de tweede ronde komt Mannheim uit tegen de Italiaanse kam pioen Fortitudo uit Bologna. BELGRADO. Hajduk is met 49 pun ten voetbalkampioen geworden van Joego slavië. Tweede werd Zeleznicar (45 p.) derde Dinamo (43 p.) vierde Ofk Beograd (38 p.) en vijfde Partizan (ook 38 p.). GENUA. Turijn heeft gisteravond de Italiaanse voetbalbeker gewonnen door Mi laan te verslaan in de verlenging. De uit slag was 0-0, waardoor strafschoppen moes ten beslissen. Turijn knalde er vijf in en Milaan drie. GOTENBURG. Het Zweedse nationa le voetbalelftal heeft zondag in het Ullevi- stadion te Gotenburg voor ruim 43.000 toeschouwers met 1-0 gewonnen van West- Duitsland door een doelpunt van ex-Feije- noorder Ove Kindvall in de 17e minuut van de tweede helft. LISSABON. Voetbalbekerwinnaar van Portugal werd gisteren Sporting uit Lis sabon. Aartsrivaal Benfica werd geklopt met 4-1. De ruststand was 3-0. BOEKAREST Dynamo Boekarest is zondag kampioen van Roemenië geworden. De ploeg eindigde met 36 punten één punt voor Rapid Boekarest. In de laatste wed strijd speelde Dynamo gelijk tegen Barssov (4-4), Rapid won met 4-1 van Constanza. (Van onze sportredactie DEN HAAG. De Lottocijfers van dü weekeinde zijn: 13 16 19 30 45 46. Zu- satzzahl: 25. Olympia-gewinnzahl: 2446. d Vi d r k N L G L <1 d si E t< g li n e a k n A/ DEN HAAG. Aad Mansveld heeft een contract voor vijf jaar bij de FC Den Haag getekend. Dat betekent, dat hij voor het verdere verloop van zijn voetbalcar rière aan de FC Den Haag is verbonden. Pas op zijn 32ste jaar zou hij nog van club kunnen veranderen. (Van onze roeimedewerker) AMSTERDAM De Bosbaan Europa’s mooiste roeibassin leek gisteren veel op een cakewalk. De deelnemers aan de overigens sfeerloze Koninklijke Holland Bekerwedstrijden, de enige internationale regatta die ons land nog rijk is nu de Bosbaanregatta zo ongunstig op de inter nationale kalender belandde dat er geen gewicht meer aan kon worden toegekend, hadden het moeilijk. Juist op de finaledag hadden zij een zware zuidwester in de rug, of liever gezegd in het gezicht omdat roeiers zich achterwaarts plegen voort te bewegen. Op de laatste 500 meter leverde die wind forse golven af en de roeiers mochten slechts hopen, dat de haal In het water zou belanden en niet een slag in de lucht zou blijken. „Snoeken” zoals derge- Ijjke hele of halve missers in het roeiers- jargon heten waren dan ook niet van de lucht. DEN HAAG. De Algemene Neder landse Dames Voetbal Bond (ANDV) heeft besloten zich aan te sluiten bij de KNVB. In een vergadering die op 12 juni In het sportcentrum in Zeist werd gehou den, bood de KNVB het damesvoetbal be geleiding en samenwerking aan. WARSCHAU. De club Gornik uit Zabrze is dubbel Pools voetbalkampioen geworden. De ploeg was al landskam pioen. Gisteren kreeg het de beker erbij, door Zaglebie uit Sosnowiec met 3-1 te ver slaan. MARSEILLE. Olympique Marseille is zaterdagavond voetbalkampioen van Frankrijk geworden door een overwinning van 6-3 op Straatsburg. Het was voor het eerst sedert 23 jaar dat Olympique de Franse titel veroverde. De Zuidfranse club heeft in het slotklasse- ment van de Franse competitie een voor sprong van vier punten op St. Etienne, dat vorig seizoen titelhouder was. St. Etienne verloor de laatste wedstrijd tegen Nantes met 2-1. (Van onze sportredacteur) MULHOUSE. Rini Wagtmans zette gisteren een familietraditie voort. Na Wout Wagtmans is Rini de tweede in de familie die een gele trui uit Sint Willi- brord kan presenteren. Met die gele trui van Rini was het een wonderlijke zaak. Door speling van het lot (na de bonifica tie van de ploegentijdrit en een goede klassering in Basel) was hij ineens de drager van de „maillot jaune”. De trui bracht hem geen geluk, want hij kwam als 94ste binnen. Dat zat hem dwars. En dat deed hem dan ook bij het afstappen zeggen: „Zo’n trui is wel aardig maar het doet me niets want ik ben eraan ge komen zonder er voor gevochten te heb ben”. Later veranderde hij van gedach ten. „Ik heb een gele trui in mijn kof fer. Anderen moeten daar jaren voor knok ken. En ik heb hem zomaar gekregen. Toch meegenomen”. De hele missère van Wagtmans’ late binnenkomst in Freiburg (op anderhalve minuut van Kartsens) zat hem in zijn schoenen. Wagtmans, die ook als ama teur met nieuwe schoenen sukkelde, had in de ploegentijdrit van zaterdag een schoen gebroken. Hij trok gisterochtend nieuwe aan, maar die veroorzaakten zo veel kramp dat Wagtmans in de beklim ming moest lossen en dat hij heit verlies zelfs in de afdalingen (zijn specialiteit) niet kon goedmaken. Na Mulhouse trok hij zijn oude trappers weer aan. Laga, dat ook Nereus-baanrecord met een kleine seconde scherper stelde. Proteus-Eretes koerste steeds vooraan in het vrij sterk bezette veld en toont een duidelijk stijgende lijn in de prestaties, maar kon het zowel zaterdag als zondag niet tot een finalezege brengen. Minuscuul verschil betekende twee keer een derde plaats. Nereus pioniert voort met de restanten van de acht, die Nederland veertien dagen geleden in Ratzenburg vertegenwoordigde. Luynenburg bijvoorbeeld roeide gisteren weer bepaald niet slecht met Van Laar hoven in de ongestuurde twee een num mer waartoe Nereus’ beste roeier na de Mexico-problemen eigenlijk maar moeilijk te bewegen is en stapte razendsnel over naar de vier zonder stuurman, die even later tweede werd achter de zilveren we- reldkampioensvier van Etuf-Essen. De Aegir-vier zonder (veertien dagen geleden in de nationale ploeg van Ratzenburg) liet het op beide dagen in de voorwedstrijden al afweten. Kort geleden was de ploeg overgestapt in de boot van Roels Canada vier en de aanpassing is blijkbaar toch niet vlot genoeg tot stand gekomen. vende” prol, zal Hunt zich vermoedelijk de minste zorgen maken: Newcombe speelt weer erg solide en pleegt zich op Wimbledon zo goed voor te bereiden dat hij er steeds zijn top haalt. dan acht fietsen meegenomen en houdt rekening met de mogelijkheid dat hij er nog meer nodig heeft. Die worden dan eventueel tijdens de Tour vanuit België nagestuurd. Bovendien heeft Merckx voor de Tour 25 paar rennersschoentjes laten maken. Slechts ploegen van betekenis bleven in dit geweld enigermate overeind. Hun erva ring en techniek maakten het mogelijk om als het ware bij elke haal na te denken De leiding van de FC Den Haag besloot Mansveld een dergelijk langdurig contract aan te bieden, omdat hij van verschillen de clubs lucratieve aanbiedingen had ge kregen. Mansveld was weliswaar contrac tueel nog een jaar in Haagse dienst, maar men achtte het een morele ver plichting zijn salaris enigszins in over eenstemming te brengen met dat, wat an deren hem voorspiegelden. Met name PSV lonkte naar de Haagse ausputzer. Men stelde hem een honorarium 80.000 gulden in het vooruitzicht. Joop Zoetemelk is één van de veertien Nederlanders in het renners veld. Tien LONDEN Als Lamar Hunt, de onmetelijk rijke eigenaar van de prof- groep World Championship Tennis (WCT), komende week nog naar Londen komt, zal hij zich vermoede lijk terstond vervoegen by de bonzen van Wimbledon. Met grote zekerheid kan worden aangenomen dat de heren dan een weinig aangenaam onderhoud zullen hebben. Hunt is nu eenmaal spinnijdig op de organisatie van Wimbledon, omdat deze een plaat singslijst van slechts acht spelers op stelden. Op die manier wilde men ge durende de eerste week het publiek met een aantal spectaculaire partijen gerieven. Hetgeen inderdaad gelukt is: er kwamen de afgelopen week 10.000 toeschouwers meer dan vorig jaar. Maar Hunt heeft daar uiteraard geen boodschap aan. De Texaanse oliemagnaat moest inmiddels triest vaststellen dat 29 profs van zijn 92 leden tellende groep de kwart finales van Wimbledon niet hebben gehaald. Zaterdag bereikte Hunt de jobstijding dat ook zijn trouwe werk nemers Roy Emerson en Marty Ries- sen niet tot de laatste acht konden doordringen. Zij lieten zich uitschake len door respectievelijk Stan Smith en de grote verrassing van dit toer nooi Onny Parun. twee onafhanke lijke spelers. Nee, Hunt mag ook in gesprekken met zijn werknemers de roede niet sparen. Hij zal dan ook vermoedelijk het afschrikwek kendste dreigement hanteren: intrekking van de garantiesommen bij een verlen ging van het contract. Dat systeem van garanties moest Hunt destijds invoeren, omdat er anders geen prof bereid was geweest zijn „circus” toe te treden. Het is echter bekend dat Hunt het een ver foeilijk systeem vindt, waar hij zo snel mogelijk vanaf wil. Als het aan hem ligt, wordt er door de profs in de toe komst alleen nog maar om het (verschrik kelijk hoge) prijzengeld gespeeld. En ge zien Hunts groeiende macht in de tennis sport hij is zo langzamerhand de meest invloedrijke figuur zal het moeilijk zijn hem van zijn plannen af te houden. Hunt meent dat hij van zijn profs grote tegenprestaties mag verwachten, aange zien zij hem zeer dankbaar moeten zijn. Zegt zijn manager Mike Davies: „Hunt heeft veel spelers erg rijk gemaakt en an deren van een goed bestaan verzekerd. Ik betwijfel, of er zonder Humt zoveel geld in het tennis zou zijn gepompt.’ Voor de deelname van zijn profs aan Wimbledon wordt Hunt wel betaald, maar toch kost het hem nog 120.000 gulden, omdat zijn spelers gedurende twee weken niet op de eigen lucratieve toernooien kunnen uitko men. Daarom zegt zijn mede-directeur Hill: „Als de Wimbledon-kampioen een WCT-speler is, dan is dat niet alleen erg gunstig voor hemzelf, maar ook voor ons.” Hunt’s grote zorg is het nu dat zelfs de Wimbledon-titel niet bij een van zijn spe lers terecht zal komen. Die man die zijn illusies aan scherven kan slaan, is de 24- jarige Stan Smith, een Amerikaanse sol daat, die voor Wimbledon speciaal verlof heeft gekregen. Smith, als vierde geplaatst, heeft een werkelijk verschrikkelijke har de service waarmee hij zaterdag twee voudig Wimbledon-winnaar Roy Emerson de stuipen op het lijf joeg. „Emmo” was in vier sets niet opgewassen tegen het ge weld dat Smith ontketende. Als Smith de halve finale haalt (hij moet dan vandaag de Nieuwzeelander Parum verslaan) komt hij uit tegen Laver die zoals hij tegen Okker speelde zeker te verslaan is. AUTOSPORT. De Zweedse coureur Ronnie Peterson in een March heeft in Rouen de Grand Prix voor Formule II- wagens gewonnen. Deze race telde voor het Europese kampioenschap. Tweede werd de Oostenrijker Dieter Quester (March) en derde de Engelsman Graham Hill (Brab ham). In zijn gebruikelijke uiterst minutieuze voorbereiding is Merckx niet zo ver ge gaan zijn familie in de karavaan onder te brengen. Wat dat betreft heeft Joop Zoe temelk een voorsprong op de Belg. In de karavaan rijdt als chauffeur zijn a.s. schoonvader mee, de Fransman Du- chaussoy, met wiens dochter Frangoise Zoetemelk zich in de herfst zal verloven. en het blad goed in het water te zetten. De meeste equipes hadden echter zo hun aandacht nodig bij het eigen roeien, dat zij meer met zichzelf worstelden dan met de tegenstanders. De Koninklijke Holland bekerwedstrijden waren sterk bezet. Er was een volledige Oostduitse ploeg, de West- duitsers waren er met een reeks topfor- maties, terwijl ook de Zwitsers hun natio nale equipe naar Amsterdam hadden ge zonden. Slechts weinig Nederlandse ploegen wis ten zich in dit elitegezelschap staande te houden. De vier met stuurman van Laga brachten het er daarbij uitstekend af. De Delftse vier en het Proteus-Eretes duo Luttikhuizen-Kieft in de twee met stuur man konden als enigen overtuigend goed meekomen. Laga eindigde zaterdag als tweede achter de verrassend goede Noorse equipe, maar voor de Westduitse wereld kampioen uit Constanz, die bij zoveel te genstand het hoofd en het ritme verloor. Gisteren waren de bullen er weer, maar moesten verbijsterd langzamerhand toch steeds weer wat terrein prijsgeven. In Amsterdam dan vooral aan de Noren en aan het voorzichtige, maar gezien de om standigheden technisch knap roeiende De Australische tennisspeler Roy Emerson die voor het zeventiende achter eenvolgende jaar aan het toernooi van Wimbledon deelneemt kan zijn faam uit vroeger jaren niet meer waarmaken. Hij werd verslagen door Stan Smith, de boomlange Amerikaan met de verschrikkelijk harde service, die als de meest serieuze bedreiging wordt gezien van Rod Laver. Door mannen als Dibley en Parun heb ben twee kwartfinales bij de heren nogal aan waarde ingeboet. Teveel prominente spelers zijn in de eerste ronden uitgescha keld en dat kon wel eens van invloed zijn op het bezoekersaantal in de tweede week. In dat geval zou de organisatie zich met het nieuwe plaatsingssysteem toch nog in eigen vingers hebben gesneden. Want als er geen spectaculaire resultaten gereali seerd worden, dreigt Wimbledon’s twee de week tamelijk vervelend te worden. Bij de dames werd zaterdag de als vijfde geplaatste Britse Virginia Wade uitge schakeld door de Australische Judy Dal ton. Eigenlijk kon het nauwelijks een ver rassing genoemd worden, ook al waren de Britten weer hevig teleurgesteld. Wade, een zeer sterke speelster, heeft nog altijd gefaald op Wimbledon, omdat haar land genoten elk jaar veel te veel van haar verwachten: tegen die druk is zij niet be stand. Trudy Walhof plaatste zich zater dag met de Duitse Ebbinghaus (dames dubbel) en de Italiaan Palmieri (ge mengd dubbel) voor de tweede ronde. De mededeling van de Franse waar zegster Madame Soleil dat Eddy Merckx de Tour niet zal uitrijden zal Jacques An- quetil wel voor kennisgeving aannemen. Misschien dat de rivalen van de favoriete Belg daardoor wat moed wordt ingespro ken, want madame Soleil noemde Motta, Agostinho, Roger de Vlaeminck, Zoete melk, Gösta Pettersson en Ocana als de mogelijke opvolgers van Merckx. daarvan zijn ondergebracht in de ploeg van Goudsmit-Hoff en vier bij buiten landse equipes. Gerard Vianen bij het Franse merk Fagor-Mercier, Wagtmans bij Molteni en Tino Tabak en Joop Zoete melk bij Mars-Flandria. Zoetemelk hoeft daar zijn rood-wit-blauwe kampioenstrui niet zelf aan te schaffen. Hij kan hem le nen van zijn Luxemburgse ploegmaat Ed dy Schutz, die op dezelfde dag als Zoete melk nationaal kampioen werd en daar door in hetzelfde tricot rijdt. De Fransen leveren het grootste con tingent met 35 renners. De karavaan telt verder 25 Belgen, evenveel Italianen, 21 Spanjaarden, 2 Luxemburgers, 2 Duit sers, 2 Zweden, 1 Portugees, 1 Deen, 1 Zwitser en 1 Engelsman. Er staan hen twintig cols te wachten. Acht in de Pyre- neëen en vijf in de Alpen. MULHOUSE. Anquetil en Poulidor, de twee grote rivalen van de periode vóór Merckx, zitten deze Tour opnieuw in eikaars vaarwater. Niet op de fiets de ze keer, maar van achter de radiomicro- foon. Vijfvoudig toerwinnaar en absoluut recordhouder Jacques Anquetil en zijn „eeuwige schaduw” Raymond Poulidor hebben in deze kwaliteit van positie ge wisseld. Nu heeft de populaire Poupou een dag voorsprong op zijn landgenoot. De nog steeds fietsende Poulidor reist namelijk een dag voor de Tourcaravaan uit en geeft dan s’ avonds over Radio Lu xemburg zijn mening over de moeilijk heden, die de coureurs de volgende dag te wachten staan. Anquetil is commenta- I tor bij een Franse zender. Hij beperkt Het is de bedoeling dat in augustus september gestart wordt met een lande lijke damesvoetbal-competitie. Zaterdag speelde het Nederlandse damesvoetbal-elf- tal in het Gustav Hoffmann-stadion in Kleef een wedstrijd tegen een Duitse se lectie. De ontmoeting eindigde gelijk: 3-3, Bij de rust was de stand: 1-1. Senioren B met stuurman: 1. Proteus/Eretes (Ned) 7.57,60, 2. Dudok van Heel (Ned) 8.09,16. Lichte elite vier zonder stuurman: 1. Branden- burgia (Wdl) 6.43,79, 2. Etuf Essen (Wdl) 6.46,07. Elite dubbel twee: 1. Norske (Noor) 6.20,36. Elite acht: 1. RK am Baldeneyesee (Wdl) 5.53,14, 2. Nereus II (Ned) 6.01,23. Holland Beker, skif elite: 1. Bachman (Zwits) 7.10,47, 2. Hild (Wdl) 7.10,78. Venemans (Ned) staakte de strijd. Hoofdnummer senior A-acht: L Nereus 5.51,78. 2. Laga I 6.00,18, 3. Laga H 6.03,30. Uitslagen: herenenkelspel, vierde ronde (actu ate finals)Parun (Nw Zeel)Riessen (VS) 9-8 6-3 3-6 6-3; Smith (VS-4)Emerson (Aus) 2-6 6-1 6-3 9-7; Dibley (Aus)Loyo Mayo (Mex) 6- 3 8-6 6-3; Rosewall (Aus)Stolle (Aus) 6-4 7-5 7- 9 en 6-4; Richey (VS)Borowlak (VS) 6-4, 4-6 6-4, 6-4. Dame» enkelspel vierde rond: Evonne Goola- gong (Aus)-Lesiey Hunt (Aus) 1-6 6-2 6-1; Judy Dalton (Aus)—Virgina Wade (GB) 9-8 6-3; Nan cy Gunter (VS-6)Suzanna Yansone (Rus) 6-3 6-2; Winnie Shaw (GB)Lesley Bowrey (Aus) 1-6 9-7 6-3. Damesdubbelspel, tweede ronde: Helen Gour- lay-Kerry Harris (Aus)Trudy Waihof-Katja Ebbinghaus (Ned-WD) 4-6 6-3 6-3. Derder ronde: Rosemary Casals-Billie Jean King (VSl-titelhoudsters)Kristine Kemmer-Pat Reese (VS) 6-0 6-3. Heren dubbelspel (derde ronde): Nastase-Tl- riac Roem)(Corne-Fillo (Chili) 7-ö 7-5 6-3: Alexander-Dent (Aus)Irvine-Pattison (Rhod) 6-4 6-4 6-4. De kwartfinales zien er als volgt uit: Heren: Laver (Aus)—Gorman (VS); Rosewall (Aus)—Richey (VS); Newcombe (Aus)Dibley (Aus); Smith (VS)Parun (Nw-Zeel.). Bij de dames: Court (Aus)Shaw (GB); Melville (Aus)Dalton (Aus); Gunter (VS)— Goolagong (Aus). De voornaamste uitslagen waren Heren: elltle-vier met stuurman: 1. Norske (Noor) 6.23,07, 2. Laga I (Ned) 6.24,77,. Ellte-vier zonder stuurman: 1. Norske (Noor) 6.13,13, 3. Nereus II (Ned) 6.24,06. Senioren A-4 zonder stuurman: 1. (Ned) 6.32,92. Vier zonder stuurman (jongens 17/18 jaar), 1500 meter: 1. Sport Nautilus Gent (Bel) 4.56,4, 2. Willem III (Ned) 5.11,3. Elite twee met stuurman: 1. Oost-Duitsland 7.26,12, 3. Proteus (Ned) 7.29,29. Lichte senioren b skiff: 1. Brugge (Bel) (Rot- saert) 7.44,77, 2. Ric (Ned) (Adriaans) 7.47,91. MULHOUSE. De gezichten van Felix Levitan en Jacques Goddet stonden giste ren op onweer. De directeuren van de Tour zagen tot hun grote schrik en later verontwaardiging, dat de renners weiger den om op de fiets te stappen bij de start van de eerste etappe. Het was een protest van de renners tegen het belache lijk lage prijzenschema van de dag. De prijzen waren namelijk uitgesmeerd over drie ritten, zodat de winnaars van elke rit maar 150 gulden kregen. „Daar moet je je leven voor wagen in zo’n mas- sa-spurt.” gromde De Vlaeminck. De renners met merkwaardigerwijze de goedige Herman van Springel als een van de stakingsleiders eisten verdub beling van de premie. Levitan moest wel wat doen, want de renners bleven stók- stijf staan. „Ze verschoten wel, de man nen,” grinnikte Van Springel later. Levi tan beloofde dat de prijzen verdubbeld zouden worden als de renners hun best zouden doen. Toegezegd werd dat er over dit soort zaken een bijeenkomst met de ploegleiders belegd zou worden. Karstens was natuurlijk ook niet zo af kerig van zo’n stakingsreglement. „Zij ei sen steeds meer door die etappes in stuk ken te hakken. En al dat gereis, maar ze betalen minder.” En Wagtmans: „De Slagzin ic hier kennelijk: kleinere prijzen en grotere boetes” de boetes zijn na melijk verhoogd in bedrag. Voor Levitan en Goddet was het een slecht begin van de Tour. Er was verlies aan geld, maar ook aan prestige. En vooral dat laatste telt aan bij autoritaire figuren als Levitan. - I

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 12