PANDA EN DE p MEESTER-BANGERIK Spelletjes op reis Jonge mensen en in vakantie maken geschiedenis ARMAN EN ILVA POLLE, PELLI EN PINGO GOED DAT ER POLITIE IS Shi t «a’iw Jeugdboeken n ^1' Marine haalt patiënt in volle zee van boord II Depressie „Oom Willibrord” onvergefelijk In en om Haarlem Bollenstreek at Beverwijk Heemskerk t Velsen-IJmuiden M 8 MAANDAG 28 JUNI 1971 □.A Be door Miep Diekmann Ti Mexicaans verzet tegen Cortez Ik ergerde me dóód: rijdt er eentje voor mij uit met maar één brandend achterlicht, po- litie-auto passeert ons - doet niks! Rijdt door! Tóch de volgende morgen eens de verkeerspolitie opge- o e 22 17 10 16 11 beid. Er was die avond een „bericht aan alle wagens" uit gegaan: kijk uit naar groene auto nummer-zoveeLDéar had den ze naar uitgekeken. Had een dodelijk ongeluk veroorzaakt... t «'Mi NU DE VAKANTIEREIZEN steeds langer worden en moeders thuis al inwendig begint te kreunen als zij aan het wachten in eindeloze files denkt en het oproerige volk achter in de auto, dat pa tot razernij drijft met: „Zijn we er al bijna?” zijn boekjes zoals „Spelenderwijs op reis”, door W. F. J. van Tour (uitgeverij Leopold), en „Pret met spelletjes onderweg en in de vakantie” door Adrie en Geert van Oorschot (uit geverij Gottmar) een hemels geschenk! H f «Fsfjlw ■al I is 63-6 50-1111 en 14 j- WEERRAPPORTEN ADVERTENTIE Zon 17 33 24 19 22 19 23 21 22 19 17 27 19 17 30 30 27 19 31 20 20 25 30 23 23 19 25 27 29 28 29 „De Prins van Mexico” door: Fede rica de Cesco; vert.: M. Mok; ill.: Dick Stolwijk; Uitgeverij Leopold. 50. Panda en Freddie hadden nog maar een paar stappen In de filmstudio gedaan, toen ze ontdekten dat opt enl de o o o 9 0.1 4 0.4 0 0 1 12 0 8 3 0 0 0 0 o 30 1 0 0.1 o 0.3 0 0 0 0 0 eer we me Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven De Helder Botterdam Twente Vlissingen Z.-Llmburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbrück Kopenhagen Lissabon Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zürich Casa Blanca Istanboel Las Palmas Tel Aviv Tunis eer koi rui te w wnw w.st. wnw w z o zw zo w.st. wzw no wnw z w.st. nw w.st. z nnw wzw zw ozo ono zzo w w.st. w ono wnw w.st. zw B den wee me piel huv met zin. ciël wer D D het zoel kon der] Voo nen beh D vast tal oor< saei wee Het Het 80 bier biel sch< V ten sle< nie dui aft lan ner lop Voi ges toe vei aar krt 0VI f 7 koi wi: 1 0,5 CU: f 1 De gei Va AI ru: be on Ca St: Vo V bij mer bij oon fum heel ken ling lijki vall om; D den stri, D org: verl mer 9 8 8 8 9 13 11 8 11 11 8 12 12 11 17 9 10 13 17 15 8 15 13 14 17 18 15 13 9 17 16 14 20 17 regen regen regen regen regen regen regen regenbui regen regen Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland In de zeer verzorgde vertaling van Maurits Mok zijn al die fijna nuances waarmee de Cesco dreiging en onmacht heeft opgeroepen, behouden gebleven. In zijn illustratie heeft Dick Stolwijk een stuk oude cultuur laten herleven, even indrukwekkend en barstens vol le ven als we het kennen van de grote tekeningen op zijn tentoonstellingen. ^MVWVWMWWWVMWIMMMnMMM« iïs S ga 18 19 18 19 17 16 17 17 16 18 zw. bew. onbew. h. bew. 1. bew. zw. bew. regen geh. bew. zw. bew. onbew. zw. bew. 1. bew. 1. bew. zw. bew. regen onbew. onbew. onbew. geh. bew. zw. bew. regen geh. bew. onbew. onbew. regen onbew. geh. bew. mist 1. bew. mist zw. bew. onbew. In „DE PRINS VAN MEXICO” heeft de internationaal vermaarde Federica de Cesco vooral de nadruk gelegd op de rol die twee jonge mensen gespeeld hebben in het verzet tegen de Spaanse overweldiger Cortez, voor wie de slap pe keizer Montezuma feitelijk geen par tij was. Dit verzet van Tecuichpo, de dochter van Montezuma, en haar ver loofde Guatemoc maakte het boek voor onze jongeren (vanaf 14 jaar) bijzon der actueel. Na Montezuma’s dood is alleeen Gua temoc de enige tegenstander van Cor tez. Als hij ook de laatste strijd in het paleis verliest, dwingt de priester hem te vluchten. Ook die vlucht mislukt, en dan staat Cortez voor het eerst oog in oog met een jongen van amper twin tig die het hem twee jaar lang moei lijk heeft gemaakt en die alleen ge steund werd door de jonge prinses Te- chuichpo. Cortes wenst zich niet als de overwinnaar te gedragen. Het ging hem er alleen maar om dat de Azte ken de Spaanse koning als hun vorst zouden beschouwen, hem schatplichtig zouden zijn en tevens zijn geloof zou den aanvaarden. aanwijzingen voor jonge vissers een verhaal, waarin oom Erik zijn neefje Kees wegwijs maakt. Aan het eind van het boekje is Kees een macht te weten gekomen over vissen, materi aal, weersomstandigheden, een vis van de haak halen, hoe je een vastge raakt snoer los maakt, over maten van pennen en lijnen. En al is het even een teleurstelling hij moet toege ven dat werphengels alleen besteed zijn aan goeie hengelaars. Met deze vijf boeken bij u zit het wel goed in de vakantie. Alle vijf, om dat dan in de grote groepen ieder kind zijn eigen gang kan gaan. ■KMMinnMiiMawMi HOOG EN LAAG WATER IN IJMUIDEN MAANDAG 28 JUNI Hoog water 7.06 uur en 19.27 uur Laag water 2.49 uur en 15.05 uur DINSDAG 29 JUNI Hoog water 7.44 uur en 20.09 uur Laag water 3.26 uur en 15.39 uur Montezuma, die een machtig man naast zich vreest, geeft Guatemoc op dracht de Spanjaarden te bespioneren. De opdracht mislukt. Tecuichpo is in tussen beloofd aan een andere man en gevlucht. Ook Guatemoc vlucht nadat de keizer zijn krijgsplan tegen de Span jaarden uit lafheid verworpen heeft. Als roeier organiseert de jonge veld heer het verzet. Techuichpo wordt ge vangen genomen, geïsoleerd aan het hof en later door de vorsten, wie zij om hulp vraagt als Guatemocs opstand mislukt, gehoond. Nadat de Spanjaar den 600 adellijke jongemannen tijdens een rituele dans hebben vermoord komt het volk wel in opstand, maar ook alle vorsten sterven onder de handen van de invallers. „O neen, manneke,” sprak de heer Goedhoog. „Toen ik u weg zag vliegen, heb ik even uw baan berekend. Zodoende wist ik precies waar u zou landen, en ik ben u meteen nagekomen. Ge begrijpt wel dat ik kosten ze niet alleen waren. „Welkom!” sprak vlucht-controleur Goedhoog. „Ik zie dat uw terugreis van de zevende maan van Satur- nus vlot is verlopen.” „W-wat doet u hier?” vroeg Panda verbaasd. „Ik dacht dat u nog op de maan zat." noch moeite heb gespaard om uw raketreis van ver trek tot aankomst te verzorgen." „Hm dat moeten wel heel knappe en vlugge be rekeningen zijn geweest,” zei Panda met iets van twijfel m zijn stem. „Inderdaad, baaske,” antwoordde de raket-deskun- dige. „In mijn beroep wordt veel gerekend. Zo heb ik hier bijvoorbeeld de nota van uw reis. Twee retour tjes naar de Saturnus-maan Titan, schade aan het ruimtevaartuig, en mijn overuren. Dat maakt 999.995 florijnen, naar beneden afgerond." „Wat!!!” riep Panda en Freddie voelde opnieuw een flauwte opkomen DEN HAAG. De Koninklijke Marine heeft zaterdagmiddag in volle zee 90 mijl ten noordwesten van IJmuiden een patiënt van boord gehaald van de Franse trawler „Pierre van Peenen”. De patiënt was getroffen door een niersteen- aanval. Na de eerste melding van de radio- medische dienst steeg een Neptune op om het schip op tes poren. Daarop werd een helikopter van de Marineluchtvaartdienst naar de juiste positie gedirigeerd, die de patiënt oppikte met de bedoeling hem naar het Parkzichtziekenhuis in Den Helder te vervoeren. Het weer was op zee evenwel zo slecht, dat besloten werd de zieke aan boord van het marine-wachtschip „Gelder land” af te zetten. BIOSCOPEN Cinema Marquette (Ruijsdaelstraat). 20 u.l „Die knotsgekke kerels in hun vliegende krat ten”. BIOSCOPEN City Theater, maandag en dinsdag 20 u. „Kel ly’s heroes”. TENTOONSTELLINGEN „Beeckestijn”, museum, Velsen-Zuid, dagelijks geopend van 10 tot 12 uur en van l-.tr 17 uur; op zondag alleen van 14 tot 17 uur. Ruïne van Brederode, Santpoort, dagelijks (be halve maandag): van 9.30-12 en van 13-17.45 uur: expositie Ida Distel en Sjef Hendrikx. Ook vrij dag en zaterdag van 20-22 uur. Bedrijfsmuseum U(»vfao..zis, Bessemerstraat, Velsen-Noord, is dinsdag open van 12 tot 12.30 u. en donderdag van 12 tot 13.30 u. en van 20 tot 22 u. „in Pago Kinnehem”. archeologische stichting, In oude raadhuis. Kerkplein, Velsen-Zuid, ten toonstelling over het prehistorisch verleden. Tot en met 15 augustus dagelijks 10-12 en 14-17 uur; zondag alleen 14-17 uur BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). 19 en 21.16 u.l „Easy rider”. Luxor Theater (Breestraat) 19 en 21.16 uur: „Dokter is een liefhebber”. TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans (Breestraat 122). Expositie schilderijen Marit, Sal Meijer en Willem West- broek; geopend tot en met 15 augustus van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. Huize Scheybeeck (Velserweg). Expositie mi niaturen en tekeningen van Tikalo; geopend tot en met 15 augustus van dinsdag tot en met zaterdag van 10 tot 17 uur. Kennemer Oudheidskamer (huize Scheybeeck, Velserweg). Geopend op dinsdag en donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aan vraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 02510-25120. ozo za z z z zzw ozo o zo zzo u.: Lezing met dia’s door Frans de Haan over natuurbescherming. Wijkcentrum Europawjjk (Laan van Angers 5). Dinsdag 10-12 uur: spreekuur sociaal raadsman. Bowling (hoek Ononweg-Delftlaan). DagelijKs 12-02 uur: zondag 10-02 uur bowling. Thysse’s Hof (Bloemendaal). Dagel. geopend 9-17 uur, tussen de middag gesl. behalve zat. 12-13.30 uur. Hotel Bouwes (Zandvoort). Dagelijks optreden orkest Tony Dispari. Tevens zondags matinee. Dolfirama (Zandvoort naast Bouwes ?alace). Dolfijnenshow, dagelijks geopend 10.30, 12, 14 en 16 uur. Avondvaorstelling dinsdags en vrijdag! 21 uur. Bowling Centre (Burgem. Van Fenemapiein, Zandvoort). Dagelijks van 14-01 uur. Lou van Burg (Stationsplein, Zandvoort). Iedere avond 20.00 u.: Familiefeest met o.a. het Starorkest. 4) 3 3 5 7 0.1 8 0.1 4 1 14 5 Zijn volgende boek „De avonturen van Oom Willibrord” is een schitteren de revanche. Deze oom Willibrord in zijn dikke berevacht, met zijn niet te stuiten verhalen over wilde diren (echt zelf meegemaakt!), zijn doodsangst voor honden en hondjes, zijn stopwoorden Hut en Mot lijkt alleen maar onwezen lijk omdat hij niet te plaatsen valt binnen welk leefschema ook. Maar de kinderen van zijn zuster hebben hem geaccepteerd zoals hij is, zelfs als hij hun plagerijen heel leep, zelfs griezelig en gewelddadig beant woordt. Zodra echter een van de jongens op school Jan en Cas vertelt dat hun oom een gevangenisboef is geweest, stort de wereld van de kinderen in, want nu „hoort” hun unieke oom er gens bij! In hun razende woede om een onwillige oom te rehabiliteren ko men ze achter zijn geheim, dat met de gevangenis te maken heeft, zijn angst voor honden. Hoe spannend, vooral door de grote soberheid, het gegeven ook is, de fasci natie zit in de zeer originele uitwerking van de personen; het goed invoelbare, maar bijna niet te benoemen „iets” dat tussen kinderen en een enkele volwas sene kan bestaan, geeft het verhaal een wijdte, die ver buiten de 92 bladzijden uitgaat. Zonder gezwollen woorden, heeft Jan Terlouw zijn lezers van 9-12 jaar de essentie van menselijke liefde duidelijk gemaakt. De puurheid, de grote aan spreekbaarheid voor kinderen zou hij nooit bereikt hebben als hij niet zo ri goureus in rake woorden alle ethische, vage codes de nek had omgedraaid. Wat er over is gebleven daardoor is de voor veel volwassenen moordende striktheid waarmee kinderen oordelen en kijken. Met dit boek heeft Jan Ter louw zich in één ruk naar de top ge schreven. In zijn illustraties heeft Robert Nix vooral aangehaakt bij het overtrokken fantastische element, het enige dat te illustreren viel. Want de rest kunnen kinderen alleen maar aan- en invoelen. En ze zullen het niet vergeten. Het K.NJJ.I. deelt mee: Een aktief lagedrrukgebied trok maandag via België naar het Noordoosten. De depressie be zorgde daarbij het gehele land een regendag. Gelukkg wijzen drukstijgingen die zich achter het lagedrukgebied over de Britse eilanden naar onze omgeving uitbreiden erop, dat er over West-Europa een rug van hoge luchtdruk gaat ontstaan. Deze ontwikkeling zal voor dinsdag een heilzame Invloed op het weer hebben. Wel voert de naar het noordwesten geruimde wind vrij koele lucht aan, maar omdat de lucht droog is, zullen er flinke zonnige perioden gaan op treden, hoewel in de onstabiele lucht voorna melijk in het binnenland ook nog wel een buitje mogelijk is. Doordat de algemene circulatie vrij westelijk is, ziet het er naar uit, dat het wissel vallige weer voorlopig nog niet van de baan is. Barometerstand hedenmorgen 1005 millibar (753 mm). VOORUITZICHTEN voor woensdag: zonnige perioden, met vooral later buien. Temperaturen iets onder normaal. Aantal uren zon: 4 tot 11; minimum tempera tuur: omstreeks normaal; maximum tempera tuur van ongeveer normaal tot 3 graden onder normaal; kans op een droge periode van min stens 12 uur: 70 percent; kans op een geheel droog etmaal: 40 percent. JAN TERLOUW STARTTE in de Re genboogreeks van uitgeverij Unieboek met „Pjotr", het verhaal over een Rus- schische jongen die zijn ten onrechte veroordeelde vader nareist naar Sibe rië en zelf door zijn onvermoed con tact met jonge revolutionairen in moei lijkheden raakt. Een wat vlak, opsom- mend verhaal, verteld in een hinderlij ke onvoltooid tegenwoordige tijd, die niet past bij een stuk verleden. Maar toch zit er in de zijlijnen van het re laas, de kleine gebeurtenissen al de aanwijzing, dat Terlouw er voor zijn lezerspubliek van 10-13 jaar meer uit had kunnen halen. TENTOONSTELLINGEN Klokgeveltje (Hoofdstraat, Hillegom), Expo sitie „De Antilliaantjes", fotowerk van Bram de Smit. Dagelijks geopend 10-12 en 2-5 uur. DIVERSEN Treslong (Hillegom). Dagelijks behalve maan dag <iiner-dansant Raadhuis Noordwijkerhout: Dinsdag 19.30 U.I Gemeenteraadsvergadering. Beide boekjes zijn anders van op zet, geven totaal andere tips en bie den samen een eindeloze reeks moge lijkheden om je niet te gaan vervelen. Van Tour mikt meer op het wedstrijd element, het bijhouden van een pun tentelling, omdat dat de spanning er in houdt. En vooral voor misselijke, wagenzieke kinderen is het goed dat de aandacht voortdurend afgeleid wordt. Naast deze reis-spelletjes zijn er voor in de vakantie buiten- en bin- nenspelletjes, maar ook aanwijzingen voor groepsmanifestaties. Met balon- nen blijkt er veel te versieren te zijn. Niet vergeten mee te nemen! De Van Oorschots beginnen met raadgevingen aan de ouders. Als reis- spelletjes propageren zij meer vers jes verzinnen, verhalen, raadsels op lossen. Zij geven een lijst met Inter nationale kentekens. En voor de va kantie zelf doen zij een oplossing aan de hand voor het veilig-fikkie-stoken, en waterspelletjes voor kinderen die niet zwemmen kunnen. In de Pret-serie van Gottmer zitten meer verrassingen: Pret met quizzes, door Chawa Aronson, dat kinderen van 9-13 zelf kunnen hanteren, want er zijn duidelijke aanwijzingen wat er bij iedere opdracht nodig is. Antwoorden staan achter in het boekje. Laat de- geen die zich als leider opwerpt zor gen dat de spelers het boekje dus niet in handen krijgen! Pret met schelpen van B. Entrop is dé oplossing voor de schelpentroep, die kinderen mee naar huis brengen en daar doelloos laten liggen, omdat niemand hen helpt er iets mee te doen. Het waarom van schelpen ver zamelen, de beste tijd ervoor, de vind plaatsen, prepareren, opbergen en ver zorgen collectie wordt allemaal door Entrop behandeld voor hij een uitvoe rige lijst met namen en afbeeldingen geeft over weekdieren. Een goede af ronding is de verwijzing naar boeken en musea en de Stichting Biologia Ma- ritima ten Den Haag. Als klap op de vuurpijl: Pret met vissen, door Jaap Molenaar u weet wel, die met die pijp en die baard uit „Zo vader zo zoon”, en de maker van Gompie). Molenaar maakte van zijn Ipp» BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr. 111), 15.30, 20.00 u.: ,,’t is ’n gekke, rare, dolle, dwaze we reld", a.l. Frans Hals (Frans Halsplein), 19 en 21.15 u.: „De dagen van het geweld”, 14 j. Lido (Houtplein), 14 en 20.00 u.: „The battle of the Bulge”, 14 j. Luxor (Gr. Houtstr. 139), 14 en 20.00 u.: „The sound of music”, a.l. Rembrandt (Gr. Markt), 14, 19 en 21.15 u.: „Ulysses”, 18 j. Roxy (KI. Houtstr. 79), 14.30, 19 en 21.15 u.: „Desirella”, 18 j. Studio (Gr. Markt), 14.15, 19 en 21.15 u.: „Sa men uit, samen thuis”, a.l. Dinsdag 10.30 u.: „SJore en Sjimmie en de toverring”, a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 63). Per manente tentoonstelling van Hals’ meesterwer ken en werken van Haarlemse School van de 16e t/m 19e eeuw. Prentenkabinet: Werken uit eigen bezit o.a. Isaac Israëls, Gestel, Mondriaan enz. Geopend ma. t/m za. 10-17 uur. zon. 13-17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16, Haarlem). Expo sitie „Grafiek van Wenzel Hollar”. Geopend di. t/m za. 10-17 uur. Tot en met 30 juni. Bisschoppelijk Mnsenm (Jansstraat 79). Perma nente tentoonstelling van oude religieuze kunst. Geopend ma. t.m. za. 10-12.30 en 14-17 uur, zo. 14-17 uur. Expositie Ultleenkunst (Ged. Oude Gracht 12). Geopend van dinsdag »ot en met zaterdag 1-5 u. Zaterdag 11-5 uur, donderdag 8-10 uur. Deze maand keramiek. Stichting MACROcenterKOSMOS (Amsterdam- straat 61). Expositie m.b.t. ruimtevaart, astrono mie, geologie etc. Dagelijks geopend 14-17 uur. Elke avond beh. za. en zo. ±9 30-22.00 uur. Museum Cruquius (Cruqulusdijk 27) Geopend van ma. t.m. vr. 9-16. za. 9-12 u. Jongerencentrum „Deining” Ripperdastraat 13a, Haarlem). Expositie olieverfschilderijen en wandkleden. Dagelijks geopend vanaf 20.00 uur. Galerie Judasoog (Westkolk, Spai.rndam). Ex positie olieverfschilderijen en aquarellen van Leon Spierenburg, keramiek en plastieken van Gerda Spierenburg, sieraden Anita Schultz, ke- HET EINDE GEEFT niet het bevre digende slot van de zegevierende held en heldin want het ging de schrijf ster om mensen en niet om feiten al leen (al heeft ze zoals in al haar boeken bijzonder goed gedocumen teerd). Voor Guatemoc zijn er twee dingen die de nederlaag lichter voor hem maken: Techeuchpo, die hem niet in de steek liet; en het feit dat hij zelf alles gedaan heeft wat in zijn macht lag om het rijk te redden dwars te gen de lauwheid en de ouwe-mannen- angst van de machthebber in. Grote of St. Bavokerk (Ingang Oude Groen markt). Dinsdag 20.00 u.: Orgelconcert door Albert de Klerk. ramiek Annemleke Spierenburg, aquarellen Tie de Ridder en weefdruk Jeannette Plas. Geopend za. 14-17 uur, zo. 10-7 uur. De Hallen (Gr. Markt). Tentoonstelling van hedendaagse wandtapijten, lappenkleden en textielplastieken, „Werken in textiel 2”. Dage lijks geopend 10-17 uur. T.m. 11 juli. Galerie t Spaarne (Donkere Spaarne 48): Ex positie schilderijen van Ellen Loriën en tekenin gen van Johfra. Geopend ma. t.m. za. 10-17 u. en don. 20-22 uur t.m. 30 juni. Galerie „T” (Bakenessergracht 67, Haarlem) Expositie van werken van J. van de Wint. Ge opend ma. t.m. za. 11-17 u., zon. 14-18 u. Tot en met 4 juli. Het Oude Slot (Ir. Lelylaan 6, Heemstede). Tentoonstelling van ca. 200 poppen uit de Mar- grietwedstrijd. Geopend ma. t.m. za. 9-17 uur. Tot en met 16 juli. Stichting Cultureel en Creatief Centrum (Nlj- verheidsweg 5, Heemstede). Expositie Ton Been tjes, schilderijen, maskers, fotocollages. Herman Stoel: schilderijen en gouaches. Geopend za. 14-16 en 20-23 uur. Tot en met 1 september. Galerie Blokker (Bronsteeweg 4a, Heemstede). Permanente expositie handgeweven wandkleden van Bodil Blokker-Veggerby, keramiek en gra fiek. Geopend 9-17.45 uur, behalve zo. en ma. Galerie Eylders (Haltestraat 77, Zandvoort). Tentoonstelling van Victor Linford, schilderijen en Babs van Elsdingen, keramiek. Dagelijks ge opend van 13-17 uur. Tot en met 14 juli. DIVERSEN Waagtaveeme (hoek Spaarne-Damstraat). Ge opend maandag t.m. donderdag 19.30-24 u.: vrij dag en zaterdag 19.30-01 uur; zondag 2-5 uur en 20-23.30 uur; vrijdag- en zaterdagavond folk. Donderdag om de 14 dagen litterair klassieke avond. Elke vrijdag 19 uur: Open podium Iedere avond optreden van Grank Quinlan en Eugene Wallace. Toneelschuur (Smedestraat 23). Elke zaterdag 11.00 u.: Kindertheater van 10-13 jaar. Elke za terdag 13.30 u.: Aktie-beraad. Elke zondag 13.30 uur: Kindertheater van 8-12 jaar. Diverse avon den en middagen toneelschuurprojecten. Stichting Cultureel en Creatief Centrum (Njj- verheidsweg 5, Heemstede). Elke woensdag 14- 16 uur: Teken-inn van 6 t.m. 14 jaar. Elke zo. 14-16 uur: Teken-inn van 15 jaar en ouder. Elke vrijdag 20.00 uur: Jazzavond tn.m.v. Haarlemse Jazzclub Elke zaterdag 14-16 uur: Volksdansen van 6-14 jaar. Elke zaterdag 20 uur: Intercrea- tieve sociëteit, o.a. tekenen, musiceren etc Kamis (Nieuwe Groenmarkt 5). Dinsdag 20.30 MAANDAG 28 JUNI op 4.22 uur; onder 21.04 uur Maan op 10.33 uur; onder 23.35 uur DINSDAG 29 JUNI Zon op 4.22 uur; onder 21.04 uur Maan op 11.43 uur; onder 23.45 uur ER. PRIKTE IETS. JE RINS GELOOF IK F ^ONUA,JE DWONG ME l ERTOE! DE MJJN RINS? DATZELFDE’ ZEIEH...DAT 15 AL EENS MEER GEZEGD. IK BEGRIP T NIET. IK VOEL NIETS AANDIENING DAT ZOU KUNNEN PRIKKEN. VOEL MAAR. f' ‘v. 3634F WAAR (S HCTDAN? W6LK0M, P(W60,J(J BENT DE EERSTE 6AST OP ONS EENZAME EltAND! F( if POLLE ENS ZEEROB AAA- KEN EENf EILAND NEE, HET IS N06 V 266 6ENS.MERK Nl&T KLAAR...HETi 4U 00K WATAAN LlöT NOG ONDER A. PE Kl&E? y - WATER! -

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 8