Gesprek over kosten van troepenlegering VS WILLEN DAT BONN MEER GAAT BETALEN Geen onderhandelingen tussen president van Chili en „Tupamaros overleg is Jaja Khan belooft grondwet uitgesteld pak ze... ze zijn er weer! Een ongewaardeerde post Regime in Griekenland slaat „noodbrug” Interduits Auto moet het ontgelden achtergrond Bfilh Moord in New York m lp tegen 2 Kroaten begonnen Amerikaans Huis tegen voorstel op vermoedelijke leider van „Cosa Nostra” Proces in Zweden kte 0 4 vei DINSDAG 29 JUNI 1971 3 2 C4 T roepenreducering l 99 „Democraat” Pepelasis Wachtlijst TE KOOP GEVRAAGD voor onze relaties in Haarlem en omgeving Woonhuizen, Flats, Bunga lows, enz. Inl.Kantoor o.g. Vietnam-terugtocht ililïi (Van onze redacteur in Istanboel) ISTANBOEL De enigszins geheimzinnige obscuriteit waarin de Griekse dictator Papadopoulos zich de afgelopen winter hulde heeft plaats gemaakt voor een grotere activiteit naar buiten. Ook het regime zelf begint meer publiciteit te geven aan de audiënties die Papadopoulos de laatste weken aan figuren uit het oude politieke leven verleent: tot nu toe vijftien, van wie tien „rechts” en vijf uit de sfeer van het „cen trum”. Tot voor kort gold in junta-gelederen dat alle oude politici hadden afgedaan en dat er een nieuwe generatie moest worden gekweekt die de nationale revolutie zou zijn toegedaan. j - W T wijf elachtig Beschuldiging van moord I I 1 i jagers en andere wapenen in de VS., het willen lAAAAAAAAAAAAMWVMA/WWWWWWWMVkAAAAAl ./VWVWlAASVWWWVWVVVWVA/VMWVVWWWWWWVVWVWVWt WWWWWWIAAA/WVWIAAAAAAAAAAIWWVVVWVVWVVWVVVMMVVVVV 1 mini- zond- ppen, van aer. ER SCHIJNEN nog enkele tientallen figuren op de wachtlijst te staan. De meeste hopen natuurlijk weer een rol in het openbare leven te gaan spelen (er zijn aanhoudende geruchten over een ophanden zijnde kabinetswijziging) met als tegenprestatie de erkenning van de junta-grondwet van 1968. Hoe weinig kans er is dat de bezoeken de inleiding vormen tot een terugkeer naar een par- lementair-democratisch bestel, bleek uit de verklaring die majoor Damianos, voormalig rechts afgevaardigde, na zijn NIETTEMIN zullen de door Papado poulos gelegde contacten hier en daar wel weer een goede indruk maken in de Verenigde Staten en dat is waar schijnlijk ook de voornaamste reden dat hij er aan begonnen is. Nadat de dictator eind 1970 vele Ame rikanen teleurgesteld had met zijn aan kondiging dat er in 1971 niets zou ver anderen, begonnen er hardnekkige ge ruchten te lopen dat speciaal het Ame rikaanse ministerie van Defensie zijn welgevallig oog had laten vallen op de opperbevelhebber van de Griekse strijd krachten, Anghelis, als mogelijk opvol ger van de wat te tyranniek worden de Papadopoulos. Hiermee samen hangt de kwestie van de nieuwe wapenleve- ranties ter waarde van 210 miljoen gul den die voor de komende twee jaar zijn geprojecteerd. Er is alle kans dat de Senaat hier voor een stokje zal steken als er niet enig teken, hoe gering ook, is op ver betering van de toestand in Griekenland En Papadopoulos weet altijd bij naïeve diplomaten de indruk te wekken dat hij toch „ergens” democraat is. gen van het leger er praktisch door naar het tweede plan zijn verschoven. Zijlweg 138 - Haarlem - Tel. 32 77 77 Privé 26 77 00 irzit- st te Drin- 1 uit- i zijn deze greep t zijn reed» in de i Ne- merlid ns van wikke- vraagd tan de Iden al bruikt. ndslie- ie con- oor het eiings- >r naar inter- Idbank an om- nilitair (Van onze redacteur in Stockholm) STOCKHOLM. In de Zweedse hoofd stad is gisteren het proces rond de moord op de Joegoslavische ambassadeur Rolo- vic begonnen. De in Zweden geaccredi teerde ambassadeur werd begin april om het leven gebracht, toen twee Joegosla- ven probeerden hem als gijzelaar te ont voeren. WASHINGTON (DPA) Het Ameri kaanse Huis van Afgevaardigden heeft ge weigerd, het voorbeeld van de Senaat te volgen Bij de beraadslagingen over de omstre den dienstplichtwet had de Senaat in de afgelopen week op voorstel van de demo cratische fractieleider Mike Mansfield tot doel van de Amerikaanse politiek gesteld, alle Amerikaanse troepen binnen negen maanden uit Vietnam terug te trekken, als in deze periode ook de Amerikaanse krijgs gevangenen in Noord-Vietnam vrijgelaten zouden worden. iging voor iirgie „Wij iging reeks idien ac- f ge- tiën- no- nen- n in s in sting n dr. liste- n en KENNEMERLAND heeft aan in groot- waren ite be- i pistool es uur dig ge- et ge- e en orden NEW YORK (ANP, AP en Reuter). De oprichter van de Itaiiaans-Amerikaanse Liga voor de Burgerrechten, Joseph Co lombo, is gisteren ernstig gewond bij een aanslag op zijn leven tijdens een bijeen komst van de Liga in New York. De schut ter, een neger, werd door een onbekende man doodgeschoten. De bijeenkomst werd bij gewoond door ongeveer duizend Amerikanen van Ita liaanse afkomst. De liga werd door Co lombo opgericht om druk uit te kunnen oefenen op degenen die de Amerikanen van Italiaanse afkomst een slechte naam bezorgen door hun contacten met de maf fia en het georganiseerde gangsterdom. Volgens een rapport van het Amerikaan se ministerie van Justitie heeft Colombo aan het hoofd gestaan van een van de vijf misdadigersfamilies in New York en was hij binnen de „Cosa Nostra” opgeklom men tot een van de acht leiders. 1^^^^ iV- Z.v. NEW DELHI. (Reuter en AFP) Pre sident Jaja Khan van Pakistan heeft in een toespraak meegedeeld dat hij een spe ciale commissie heeft benoemd om een grondwet op te stellen. Aanvankelijk zou de Nationale Vergadering dit doen, maar dit acht hij niet te verwezenlijken. Wel kan het parlement eventueel amendemen ten aanbrengen. Cambon is behalve een voortreffelijk ad vocaat ook hoofd van de juridische afde ling van het nationaal verzekeringsinsti- tuut. Het lag dan ook voor de hand te ver onderstellen dat zijn ontvoering verband hield met de nogal twijfelachtige financië le affaires, waarvoor de groot-industrieel dr. Ricardo Ferres en oud-minister van Landbouw dr. Frick Davie door de „Tu pamaros” ter verantwoording zijn geroe pen. Uit alle berichten blijkt echter dat Cam bon niet of nauwelijks contact heeft ge had met de groep-Ferres. Veel waarschijn lijker is dat de „Tupamaros” de advocaat hebben ontvoerd, omdat hij een nogal be langrijke rol heeft gespeeld in het arbeids conflict dat op de papierfabriek Cicssa in Montevideo is uitgebroken. BONN (AFP) Het interduitee over leg tussen de Oostduitse staatssecretaris Michael Kohl en zijn Westduitse collega Egon Bahr over verbetering van de be trekkingen tussen de beide Duitslanden is op voorstel van Kohl uitgesteld van 1 tot 13 juli. Van Oostduitse zijde werd geen reden Voor het voorstel opgegeven. De woord voerder van de Westduitse regering, Kon rad Ahlers, die zei dat Bonn met het uit stel akkoord ging, verklaarde dat de Oost duitse stap waarschijnlijk verband houdt met een bijeenkomst van de interduitse commisise van de Bondsdag op 1 juli in West-Berlijn. Het Oostduitse ministerie van Buiten landse Zaken had de bijeenkomst eerder «en „provocatie” genoemd. m de t om- w aan iw uit maan- ft was nd stil De president hoopt over vier maanden te kunnen beginnen met de machtsover dracht aan vertegenwoordigers van het volk. De Awami-Liga, die op twee na alle zetels won bij de verkiezingen van decem ber in Oost-Pakistan, blijft verboden, maar leden van de nationale en provinciale volksvertegenwoordigingen die niet heb ben deelgenomen aan wat Jaja de „af scheidingsbeweging” noemde, behouden hun zetels. Voor de andere zetéls worden tussentijdse verkiezingen gehouden. Jaja beschuldigde opnieuw India van in menging. ADVERTENTIE haring af te wegen en de preferenties vast te stel len. Defensie en Ontwapening zouden in theorie eigenlijk hetzelfde moeten nastre ven, omdat het om de nationale veilig heid gaat, die alleen in een vreedzaam wereldperspectief mogelijk is. Maar in de praktijk zou die problematiek der veilig heid eerder bewapening dan ontwapening oproepen en de minister die zich moet beijveren om de veiligheid te dienen door het oorlogsgevaar met vreedzame gebaren te bezweren, zou een enigszins ridicule, eenzame en niet zeer gerespecteerde fi guur worden. Helaas lijkt het er veel op dat het met Milieubeheer ook zo zal gaan. De instelling van het ministerie op zich is al meer uit politiek-opportunistische overwegingen dan uit de partijpolitieke ambities tot stand gekomen. Op overheidsgeld behoeft zo’n nieuwe minister helemaal niet te reke nen, want als hij iets zal mogen verrich ten zal dat slechts op rekening van de vervuilers kunnen gebeuren. Een prachtige term „de vervuiler be taalt”. Maar aangezien ieder individu in meer of mindere mate aan de vervui ling bij draagt, komt die term eenvoudig neer op belastingverhoging of in ieder ge val een lastenverhoging, en op dat punt rijst het strenge gelaat van Dr. Drees ju nior altijd omhoog als de grote wreker, die zijn medewerking aan het kabinet heeft geconditioneerd met de eis tot be zuiniging. Nu is „bezuiniging” ook al een term die voor velerlei uitleg vatbaar is. Bezuini ging van overheidsuitgaven is mooi, maar wanneer men dan de kant op gaat van alsmaar nieuwe lasten op groepen van de bevolking leggen, is „bezuiniging” alleen maar een ander woord voor belasting. De nieuwe minister voor Milieubeheer zal, tengevolge van de formatieverwikke- lingen, een zwakke, lichtwegende figuur zijn die door de coalitiepartners nauwe lijks wordt meegeteld bij de afweging van hun aandelen in het kabinet. Zal hij niet temin heilzaam werk doen? Velen in den lande beschouwen deze vorm van over heidszorg als een uiterst urgente. Zeker is dat de nieuwe functionaris zoveel voet angels en klemmen van collega’s om zijn post zal vinden, dat hij zich zeer moeilijk zal kunnen bewegen. Amerikaanse deviezenverlies zal compenseren. Gisteravond laat werd in Bonn intussen bekend, hoe de Westduitse centrale bank los van de beraadslagingen over de troe penfinanciering bezig is zijn dollarvoorra- den in de Verenigde Staten massaal af te zetten. Bevredigend naar Amerikaanse opvat ting is pas tenminste 80 percent van de in totaal op 4.2 miljard gulden per jaar ge schatte onkosten, op welk bedrag de West- duitsers dan tenminste nog 360 miljoen gul den hopen te beknibbelen, ook al zijn ze er dan wel van doordrongen meer dan de huidige 2.6 miljard gulden voor het lopend jaar te zullen moeten gaan bijdragen. eed op de vrijheid die de afgevaardig den hebben afgelegd en aan de vele on vrijheden die nog altijd in Grieken land bestaan, inclusief de onvrijheid van een aantal collega’s. Zelfs oud-mi- nister van Buitenlandse Zaken Averof, sinds 1969 voorstander van het slaan van een „brug” naar het militaire be wind, is nog niet bij Papadopoulos ver schenen. Of hij is uitgenodigd is niet bekend. WAT NU geslagen wordt, zou men een „noodbrug” kunnen noemen. De toestand doet eigenlijk een beetje den ken aan die van 1965, toen na het ten- val-brengen van Papandreou’s liberale meerderheidsregering overlopers uit het centrum moesten worden gevonden voor het scheppen van een nieuwe regerings meerderheid waarin rechts de over hand zou hebben. Het waren ook toen de meer obscure afgevaardigden die met de „salami-taktiek,” het afsnijden van steeds weer een klein groepje, moesten worden weggelokt. Wat toen de trouw of ontrouw aan „canossa-gang” grf: de hele politieke wereld moest nu toch eens gaan besef fen dat in Griekenland voortaan niet meer geregeerd zou kunnen worden zon der de toestemming van het leger. Men „moest de realiteit onder ogen zien”. Het regime moest van zijn kant de grondwet van 1968 geeel in werking stellen.vóór het eind van dit decen nium. Dat betekent: geen verkiezingen voor 1980. ONZE REDACTEUR in Montevideo te kent hierbij aan: De regering van Uru guay mag het voorzichtige aanbod van president Allende van Chili om de „Tu pamaros” te bewegen de Britse diplomaat Geoffrey Jackson vrij te laten, met ver ontwaardiging van de hand hebben gewe- Vriendschapsbezoek. De opperbevelhebber van de Chileense luchtmacht, luitenant- generaal Sesar Ruis Daniau, is voor een vriendschapsbezoek in Moskou aangeko men. ebouw jd al- werd mand, er een in het op on- at de sloeg De kabinetsformatie voltrekt zich in stil te, maar niemand zal het de formateur kwalijk nemen dat hij bij de verdeling van de beschikbare portefeuilles over de coalitiepartijen de buitenwacht voortdu rend betrekt bij de strubbelingen, die daar ongetwijfeld zijn opgetreden. Ook bij het zoeken naar en uitnodigen van de figuren die voor de ministerpos ten ambitie zouden kunnen hebben, moet hij natuurlijk in vertrouwelijke sfeer te werk gaan. Er wordt wel druk gespecu leerd en voor sommige ministeries is de bezetting vrijwel zeker zowel wat de par tij als de kandidaat betreft, maar over een paar posten heerst nog volstrekte on zekerheid en dat zijn uiteraard de posten waarvan men in partijpolitieke kringen het belang niet hoog schat. Nu valt er te twisten over datgene wat men onder „belang” verstaat. Voor het algemene landsbelang zijn bepaalde portefeuilles uitermate belangrijk, gelet op de omstandigheden van het ogenblik en de dringende problemen die op voor ziening wachten. Maar zo’n ministerie kan uit het oogpunt van partij prestige en per soonlijke eer ondankbaar zijn. Dat is bij voorbeeld zeer duidelijk het geval met het nieuwe ministerie voor Milieubeheer. De nieuwe minister van Milieubeheer zal zo zeer gebonden zijn aan en afhankelijk van andere ministeries, dat hij weinig eer zal kunnen inleggen met datgene wat hij bij de gratie van zijn collega’s mag preste ren. Bovendien moet hij erop voorbereid zijn dat zijn denkbeelden en plannen wel eens regelrecht in strijd zouden kunnen blijken met wat andere ministers met hun veel zwaardere portefeuilles nastreven. Als het zou komen tot een botsing tussen de belangen van de economie en het mi lieu, is het tevoren duidelijk wie aan het langste eind zal trekken. Men zou kunnen stellen dat de situatie in het kabinet ten aanzien van dit probleem ongeveer dezelf de zal worden als wanneer men in de mi nistersploeg een minister voor Ontwape ning zou aanstellen, die een tegenvoeter zou moeten zijn van de minister van De fensie. Milieubeheer en economie zijn welis waar niet „van nature” elkanders tegen gestelde, maar in de praktijk zal het ui termate moeilijk zijn de belangen zuiver VV\A/VVVVVVVV\A/VX/VVVVVVVVVVVVVVVVVV\/VVVVVVVVVVVVVX/VVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVV\ vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvaa/vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv Met de intrede van enkele van de „gladste” politici vorig jaar in het ka binet was dit principe al enigszins door broken. En nu zegt Georgalas, onder minister van Informatie: niet de oude politici zelf waren fout, het was het sy steem dat hen corrumpeerde. Het blijft dan toch merkwaardig dat Papadopoulos bij zijn audiënties, een enkele uitzondering daargelaten, ook weer een duidelijke voorkeur aan de dag legt voor die politici die in het ver leden de meest opportunistische houding hebben ingenomen en het meest heb ben bijgedragen tot de slechte naam die het parlement had gekregen. Of moeten we het zo zien dat in principe alle oude parlementariërs welkom zijn maar dat alleen de meest opportunis tische (of „realistische” zo men wil) hebben toegehapt? Politici die een reputatie hebben te verliezen hebben nog niet aan dit spel meegedaan en de politieke leiders van rechts en centrum, Kanellopoulos en Mavros, hebben dit ook uitdrukkelijk afgeraden. Eerstgenoemde sprak van een „val” die was uitgezet. Ook parle mentsvoorzitter Papaspiroe heeft in een emotionele oproep herinnerd aan de go-Sla- ■legram ens 60- 1 16 ju- itse af- Fund, ■esident ms ge- ;lsea in LO-jarig worden in aan- en aan n groot wordt De bank heeft voor vijf miljard mark aan Amerikaanse obligaties aangekocht te gen een rente van vijf percent en met een looptijd van vijf jaar. Niet zo zeer dit magisch getal vijf, als wel de geste om op deze schaal de Amerikanen in de moeilijk heden op hun betalingsbalans te steunen, beïnvloedt onmiskenbaar het klimaat zo gunstig, dat de contacten over de geldzor- (Van onze redacteur in Bonn) BONN Geladen met de gebruike lijke emoties is in Bonn het jaarlijkse Westduits-Amerikaanse gesprek be gonnen over de vraag, wie nu wel de 200.000 Amerikaanse soldaten van het zevende leger van Heidelberg moet betalen. Deze manoeuvres aan de conferentietafel worden van weers zijden door een flinke achterban be geleid. Tijdens een vriendschappelijke voet balwedstrijd tussen twee dorpen in de omgeving van de Italiaanse hoofd stad Rome werd een grensrechter door een man doodgeschoten omdat een doelpunt al dan niet terecht zou zijn gemaakt. De man werd gearres teerd. Jeugdige supporters van de thuisclub koelden na de arrestatie hun woede op de auto van de schutter. Van het voertuig werden alle mo gelijke onderdelen gesloopt. Onderstaatsecretaris Samuels van het ministerie van Buitenaldse Zaken in Was hington, die de Amerikaanse delegatie leidt, kon gisteren al meteen schermen met de voor Bonn dreigende namen van senatoren als Mansfield en Percy, alsme de hun aankondigingen bij de Senaat nieu we voorstellen tot het terugtrekken van troepen uit West-Duitsland in te dienen, wanneer Bonn geen bevredigende hoeveel heid geld op tafel zou leggen. Deze besprekingen zullen volgens Bonn beslist niet in de eerste ronde nu al wor den beslist. Wanneer inmiddels, eind vol gende maand, het huidige troepenakkoord afloopt, kan volgens voorspellingen van het Bonner departement van Buitenlandse Zaken een „administratief vacuüm” ont staan. Dit wil men beslist niet dramatise ren, al. zal de Noordatlantische Verdrags- organisatie zich onder die omstandigheden ook des te eerder in haar totaliteit met het probleem van het uitsmeren der weder zijdse lasten moeten bezighouden. Alleen met D-marken kan trouwens de Europese veiligheid nog altijd niet worden gegaran deerd. Afgetreden. Als onderdeel van een reor ganisatie van de Centrale Raad van de Poolse vakbonden zijn 22 vooraanstaande vakbondsfunctionarissen. onder wie zes leden van het presidium, af getreden. Of ficieel zijn geen namen bekend gemaakt. MONTEVIDEO (Reuter). President Allende van Chili heeft afgezien van zijn voorgenomen bemiddeling tot de vrijlating van de ontvoerde Britse ambassadeur, Geoffrey Jackson. Uruguay had al nega tief gereageerd op de bekendmaking, dat Allende wilde bemiddelen ten gunste van de Britse ambassadeur, die sinds 8 januari in handen is van Uruguayse verzetsstrij ders, de Tupamaros. Papandreou was, is nu de trouw of on trouw aan de parlementaire democra tie als geheel. Er is één figuur onder de door Papa dopoulos ontvangenen die er duidelijk uitspringt qua kwaliteit: geen parlemen tariër maar een „technokraat”. Het is de huidige rector van de universiteit van Princeton, Pepelasis, die vroeger nauw samenwerkte met Andreas Pa pandreou en onder het premierschap van diens vader onderdirecteur werd van de landbouwbank. In die functie bracht hij belangrijke hervormingen aan zoals de invoering van een terminologie op de schriftelij ke stukken die de boeren konden be grijpen en het af schaffen van de „ge wijde” sfeer in de dorpsfilialen van de bank, die een instituut „van de boeren, vóór de boeren” moest worden waar men niet meer hoefde te fluisteren. Na de staatsgreep moest Pepelasis het veld ruimen en verliet het land. Zijn visite, ook al verplicht dit beide zijden tot niets, heeft wel verbazing gewekt bij tegenstanders van de junta. Ambassadeur Rolovic verdedigde zich met een pistool dat hij altijd bij zich droeg, maar werd door de twee indringers neer geschoten. De rechtszaak die nu plaatsvindt, is de meest zwaar bewaakte in de Zweedse ge schiedenis aangezien men vreest voor het leven van de vijf aangeklaagden. Alle vijf bekenden tijdens de rechtszitting lid te zijn van een in Zweden onder gastarbeiders bestaande Kroatische terreurorganisatie, het zwarte legioen. Deze uit Kroaten bestaande illegale be weging berecht en straft Joegoslaven, die in Zweden werkzaam zijn en het ongenoe gen van de Kroaten opwekken. De histori sche tegenstellingen tussen Serven en Kroaten hebben al eerder in Zweden tot gewelddadigheden geleid. De Kroaten hebben een beweging, HDO, die bestaat uit de Zweeds-Kroatische be weging, het Kroatisch Democratisch Co mité en een vereniging die de „Kroatische Verzetsbeweging” heet. De meeste leden ontkennen* lid te zijn van de fascistische Ustas j a-beweging. Toen de verdachten de rechtszaal wer den binnengevoerd, riepen zij: „Leve het vrije Kroatië”. De rechtszaak, zo wordt verwacht, zal vijf dagen in beslag nemen. Ook de Bonner supporters roeren zich. Minister van Defensie Helmuth Schmidt wist in dit verband natuurlijk wat hij zei, toen hij per vraaggesprek een wederzijdse troepenreducering van het Pact van War schau en het Pact van de Noordatlantische Verdragsorganisatie „zonder noemens- waardige risico’s” betitelde. En bondskan selier Brandt herinnerde nog even aan de Westduitse ad hoc-opvatting dat de Ameri kanen geen legerhuurlingen in dienst van de bondsregering vormden, maar een een heid, die aan de oostgrens van de allian tie een opdracht van de NAVO vervulde en daar aan de Elbe zeer wel ook Ameri kaanse belangen direct behartigde. Hoe ver is dit beeld intussen verwijderd van de „bezettingsmacht”, waarvoor zonder pardon „stationeringskosten” moesten worden betaald. Zo is het Amerikaans-Westduitse overleg ditmaal geen routineaangelegenheid, maar een duidelijke reflectie van de Amerikaans Westduitse verhouding, waarbij zonder par don elkanders zwakke punten worden afge- tast. Bondskanselier Brandt mag dan blij zijn geweest, dat dit thema bij zijn jongste overleg met president Nixon niet op de agenda prijkte, nu kan geen der beide partijen zich langer drukken voor harde verhandelingen, waarbij het financieel- technisch uiteindelijk zal gaan over de ma te, waarin West-Duitsland met het aanko pen van een paar honderd Phantom-straal- Bankoverval. Twee gemaskerde en gewa pende mannen zijn er na een overval op een bijkantoor van de Kredietbank in Ixelles (Brussel) met een bedrag van ruim 21.000 gulden vandoor gegaan. zen, de ferme taal die daarbij echter werd gebezigd kan eerder worden uitge legd als een teken van zwakte dan van kracht. De „Tupamaros” hebben die zwakheid nog eens onderstreept door on langs op klaarlichte dag de advocaat dr. Alfredo Cambon uit zijn woning in de luxueuse stadswijk Pocitos te ontvoeren. Het aantal vooraanstaande figuren, dat in de „volksgevangenis” zit opgesloten, is daarmee gestegen tot vijf.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 3