Honkbalweek INGESPEELDE MILITAIRE SELECTIE ZORGDE VOOR ENORME SURPRISE Homerun Leroy Weddington besliste duel tegen de Stags verrassend in voordeel USAFE Burger-verslaggever voor het Amerikaanse leger Robinson kon voor het eerst wat opwekkende berichten doorsturen Nederland vanavond voor krachttoer Amerikaanse atletiekploeg niet compleet in duel met de Russen 1.16 ct. in cijfers Pijnlijke nederlaag voor Harald Norpoth nu F Drink’swat ongewonere! HL.. r I Braaksma haalde Helsinki-limiet niet De Wolf en Rijsenburg naar Blauw Wit De vierde dag 21 lp- 1 WOENSDAG 30 JUNI 1971 (Van onze honkbalmedewerker) Zelfvertrouwen Ook Vesters vertrekt i w Jones sneuvelt op de thuisplaat, waar populaire Van der i ADVERTENTIE Amerika- (Van onze sportredactie) Wegens „verplichtingen” in Europa en interne conflicten ontbreken de volgende atleten: John Smith (wereldrecordhouder 440 yards met 44,5), Wayne Collett (440 yards in 44,7), Jim Ryun (wereldrecord- scheidsrechter Klauw dat heeft geconstateerd. met 800 USAFE: 0 0 1 0 1 0 0 1 1 4. Stags: 000200010 3. Werpersresultaten: USAFE: Goeser 10 3 5 (9 inn.). Stags: Grossman 4 2 7 (5 1/3 inn.), Kargl 0 3 2 (2 inn.), Jones 2 0 1 (1 1/3 inn.). Fouten: USAFE 4, Stags 2. Homeruns: USAFE: Weddington (9). Stags: Wilkins (4). Slaggemiddelden: USAFE: Young- strom .667, Jones .500, White en Wed dington .400, Tolman .333, Brink en Goeser .250. Stags: Goldsberry en Wil kins .500 (2 uit 4), Williams .250. FLES ZONDER KLACHTEN 'WUMOH* presta- winnende home-run van Leroy Wed- dyngton in de negende inning. HAARLEM Aubrey Robinson, burger-verslaggever voor de Stars en Stripes, het dagblad van de Ameri kaanse strijdkrachten in Europa kon gisteravond voor het eerst wat op beurende berichten naar zijn redactie sturen. Was het team van USAFE in zijn eerste twee optredens in zeven in nings van het veld geveegd, dinsdag avond toonde de militaire formatie ineens tegen de California Stags dat men wel degelijk kon honkballen. „Een heel belangrijke zege voor mijn ploeg”, vertelt Robinson, „vooral voor het zelfvertrouwen van de jongens. Ik heb mij zitten verbazen over de fouten die werden gemaakt. Gelukkig heeft het nu zelf kunnen zien: het USAFE-team kan heel goed honk ballen”. „Juist een overwinning in dit toernooi zou onze ploeg wat zelfvertrouwen geven voor het toernooi in Wichita. Daar zullen ze een goede indruk moeten maken, an ders worden ze nooit meer uitgenodigd. Als er gebeurt, wat hier in Haarlem ge beurde (tweemaal in zeven innings van het veld geveegd), dan wordt het de eer ste en de laatste keer”. Voor Robinson was Lee Daney de enige werper die een kansje zou maken om een wedstrijd te winnen, maar dinsdagavond bleek Pete Goeser te sterk voor de Stags. „Als we woensdag Detroit nog pakken, dan hebben we de slechte indruk van de eerste twee wedstrijden geheel wegge werkt. De Haarlemse honkbalweek is een bijzonder sterk toernooi dat in een prach tig stadion wordt gespeeld. Het enige wat ik erop aan te merken heb, is het weer. Als dat net zo mooi was, als het stadion, dan was het ideaal geweest”. Wederom hebben de toeschouwers in Haarlem kunnen genieten van prachtig honkbal. De Amerikaanse militaire selec tie bleek plotseling ingespeeld en hield zijn tegenstander knap tegen. Het duurde tot de vierde stags-slagbeurt eer de studen ten konden toeslaan. Het was wederom Will Wilkins die met een home-run voor runs zorgde: Bill Mills stond op de hon ken en de stand werd 2-1 voor de stags. USAFE had al eerder de leiding geno men door George Lyttle op een tweehonk- slag van Youngstrom. In de vijfde inning werd het 2-2 door White, die na een honk slag en een gestolen honk profiteerde van een Stags-veldfout. Pete Göser hield de Stags daarna lange tijd van de thuisplaats, daarbij knap gesteund door zijn veld. In de achtste inning scoorden de Stags we derom: Göser die daarvoor slechts drie hits had moeten toestaan, boog voor honk- slagen van Goldsbarry en Wilkins en dat Waarom stelde het USAFE-team teleur in de eerste wedstrijden? „Het is een se- lectie-ploeg. Van de 18 aangewezen spelers kwamen er op het moment dat de bus De Amerikaanse verslaggever Robin son. KEULEN. Tijdens de jaarlijkse in ternationale avondatletiekwedstrijden in Keulen heeft de Europese recordhouder op de 800 meter, de Duitser Franz-Josef Kemper de beste wereldseizoentijd gelo pen op de 1000 meter: 2.18.9. Marti Li- quori, de Amerikaanse kampioen op de mijl, had in de laatste 50 meter geen verweer tegen de eindsprint van Kem per. Hjj werd met 0.4 seconden achter stand twééd e. (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM Het USAFE-team heeft dinsdagavond in de Haarlemse honkbalweek voor een enorme ver rassing gezorgd door de California Stags met 43 te verslaan. Het team van de Amerikaanse militairen was tevoren tweemaal van het veld ge veegd en had nog geen acht innings in het veld gestaan. Juist tegen een van de sterkere ploegen, de studenten- ploeg van Arce kwam de luchtmacht- selectie tot een geweldige prestatie. USAFE-werper Göser hield de stu denten op vijf honkslagen en dat be tekende te weinig ruimte voor een zege der favorieten. Het werd na veel spanning 43 voor USAFE door een HAARLEM In de Haarlemse honk balweek heeft de ploeg USAFE voor sen satie gezorgd. In de eerste twee optredens werden de Amerikaanse militairen van het veld geveegd door de Sullivans en het Nederlands team. Dinsdagavond echter hervonden de Amerikanen zich en tegen de favoriete California Stags werd een 4-3 zege behaald. De beslissing viel in de ne gende inning die inging met een 3-3 stand, door een homerun van Leroy Weddington. Door deze uitslag werd de stand: Sulli vans 2-4, Nederland 2-2, Detroit 2-2, Stags 3-2, USAFE 3-2. betekende een 3-2 voorsprong voor de Stags. In de gelijkmakende slagbeurt werd het 3-3, doordat de in de zesde inning in gekomen werper Paul Kargl zijn controle verloor. Lyttle kon daardoor scoren. De spannende finish werd beslist in het voordeel van de USAFE door Leroy Wed- dynton, die op het werpen van de derde Stags-wereper Jones een prachtige home run sloeg: 4-3. naar Nederland zou vertrekken, maar 12 opdagen. Op het laatste moment hebben we er nog maar spelers van de Wiesbaden Flyers bij genomen en zo speelt hier in Haarlem een ploeg die niet ingespeeld is. Ze hebben maar tweemaal kunnen trainen. En dat geeft geen veilig gevoel. Als je als midvelder in het veld staat en je kent de andere twee buitenvelders niet, dan wordt je onzeker. Vandaar dat John Tolman twee blunders maakte die hij nog nooit heeft gemaakt”. Voor de USAFE-spelers is het Haarlem se toernooi bijzonder belangrijk. „Voor het eerst heeft een in West-Europa gelegerd militair team dit jaar een uitnodiging ge kregen om mee te doen aan het toernooi van de NBC dat ieder jaar in Wichita (Kansas) wordt gehouden. Omdat we hier in Haarlem tegen twee ploegen spelen (Sullies en Detroit ITM), die van dezelfde klasse zijn als de ploegen die we in Wi chita zuilen ontmoeten, kunnen we deze week onze ploeg testen. Ik was vooral ver baasd over het spel van het Nederlandse team. Ik wist dat hier gehonkbald werd, maar uit de verhalen had ik begrepen dat het Nederlandse honkbal op ons „college- honkbal” leek. Uw Nederlandse team speelt echter veel sterker”. bekendste is. Bij de dames zijn o.m. Chi Cheng (Formosa, wereldrecordhoudster 100 en 200 meter) en de Jamaicaanse Ma rilyn Neufville) wereldrecordhoudster 400 meter) opgesteld. Atleten uit Kenia (Kei- no, Ouko) starten ook niet. Angelo de man die tijdens de offi ciële opening met een sliding het derde honk bereikte staat vanavond op de Sullivans-heuvel en hij zal de Nederland se slagploeg veel in de weg leggen. Het Nederlands team zal uitkomen in de vol gende slagvolgorde: 1. Roy van den Dun gen Gronivus (6), 2, Hamilton Richardson (8), 3. Boudewijn Maat (3), 4. Wim Crou- wel (7), 5. Jan Kramer Freher, 6. Robert Maat (4), 7. Fred Beckers (5), 8. Hans Augustinus (2), 9. Ade Fijth (1). Als Bob Sullivan op het laatste moment besluit om niet Angelo te laten werpen, maar een linkshandige werper, dan speelt Loek van Breda in de plaats van Jan Kramer Freher. BERKELEY. De Amerikaanse atle tiekploeg, die vrijdag en zaterdag in Ber- kely (Californië) uitkomt tegen Rusland en een team dat de weidse naam „rest van de wereld” draagt, zal allesbehalve in zijn sterkste formatie optreden. Angelo voor de Sullivans op de heuvel. Angelo de clown van het Sullivansteam is echter een bijzonder sterke werper. Nog steeds. Het vorig jaar toen Sullivans voor de tweede maal in tien jaar het NBC-toemooi won, daagden de spelers die in 1960 winnaar werden de nieuwe kam pioen uit en dat leverde de old-timers een zege op! Carl Angelo speelde als werper een bijzonder belangrijke rol in deze wed strijd. Dit jaar scheelde het niet veel of Angelo was niet naar Nederland gekomen. De „clown” kreeg een auto-ongeluk en kwam er met ernstig letsel nog goed van af. Hij neemt dit jaar de honneurs waar voor veteraan Al Ware. Deze oud-gedien- de (die overigens ook een belangrijke rol speelde in het prestige-duel tussen de bei de Sullivans-teams) heeft een stapje terug gedaan en kondigde in de vijfde Haarlem se honkbalweek al aan niet meer te spe len. Ware zal overigens de volgende trip van de Sullivans (naar Alaska, kort na de honkbalweek) als manager optreden. Deze honkbalweek is Angelo de man die de zaken voor Bob Sullivan behartigt. Het eerste wat Sullivan tegen ons zei. toen hij uit het vliegtuig stapte, was: „Carl Angelo heeft onze paspoorten. Ik houd mijn hart vast!” Het maakt overigens allemaal deel uit van een stukje publiciteit. De Russen daarentegen, die van de voor gaande negen ontmoetingen er dankzij hun dames in totaal acht wonnen, verschijnen op oorlogssterkte aan de start. Hun ploeg is gemiddeld jonger dan ooit. Hoofdtrai ner Vladimir Popov heeft bij aankomst in Berkeley verklaard dat hij de wedstrijd tegen de Amerikanen beschouwt als een serieuze test voor München 1972. Er zullen dit weekeinde twee standen worden opge maakt: Amerika-Rusland en Rusland-Rest van de Wereld. HAARLEM. Haarlem heeft Cees de Wolf en Rijsenburg verkocht aan de eerste-divisie club Blauw Wit. Het is zo goed als zeker dat Karei Vesters Haarlem de rug toekeert. Zijn nieuwe werkgever wordt DWS. Voorzitter Hut: „Wij hebben al een paar maanden zien aankomen dat Vesters zou vertrekken. Zijn financiële eisen waren te hoog. WIELRENNEN. De Nederlandse amateur Henk Poppe is in een wedstrijd op het circuit van Mendrisio, waar op 4 en 5 sep tember de wereldkampioenschappen op dé weg worden gehouden, in een groepje op de twaalfde plaats geëindigd. Het organiseren van Haarlemse honk- balweken is een uiterst vermoeiende bezigheid. Voor het organisatiecomité dat in de vijf voorgaande toernooien nog nooit een cent van de gemeente lijke garanties heeft nodig gehad, is het. nu ook weer een erezaak om rond te komen. Zelfs nu er op het aller laatste moment nog een deelnemer uit de Verenigde Staten werd gehaald. De boog kan niet altijd gespannen zijn en daarom verpoost men af en toe aan de sloot die achter de hoofdtri bune van het Haarlemse honkbalsta- dion ligt. Op de foto van links naar rechts: Jaap Visser, Gonnie de Bruin, Dries de Zwaan, Gerard Voogd, Piet van Deenen en Wim Oosterhof. (2.03.7) en Ellen Tittel (2.04.0) naar goe de tijden. De voornaamste uitslagen zijn voorts: Dames: 100 m: 1. Szewinska (Polen) 11.6; 400 m: 1. Besson (Fr.) 53.6, 2. Fre- se (W.Dld) 54.9; Discus: 1. Westerman (W.Dld.) 58,56 m, 2. Manoliu (Roemenië) 58,38 m; Hoog: Heprevnik (Joegosl.) 1,83 m. heren: 3000 m steeple: 1. Feldmann (Zw.) 8.38.6, 2. Betz (WDld) 8.40.2; Pols- hoog: Ohl (W.Dld) 5.00 m; Kogelslinge- ren 1. Beyer (W.dld) 73,02 m, 2. Schmit (W.Dld) 72,54. De „restploeg,” is door het uitvallen van een groot aantal atleten, dat een toer- nee door Europa maakt, ook niet op volle kracht. Slechts zes Europeanen geven ac te de presence, waarvan de wereldrecord houder polsstokhoogspringen, de Griek Christos Papanicolaou (5,49 meter) wel de houder 1500 meter in 3.33,1 en 1 mijl 3.51,3), dit jaar reeds 3.54,6) Marty Li quor! (dit jaar ook 3.54,6 voor de mijl), Ralph Mann (wereldrecordhouder 440 yards horden met 48.8, dit jaar 49.3), George Frenn (Amerikaans kampioen ko- gelslingeren met 70.13 meter), Charley Greene (wereldrecordhouder 100 meter met 9,9 dit jaar 100 yards in 9,1), Ken Swenson (in 1970 800 meter in 1.44,8) en Frank Shorter en Gary Bjorklund, num mer een en twee van het Amerikaans kampioenschap zes mijl. Tijdens de Hongaarse en Poolse atle- tiekkampioenschappen zijn in Boedapest en Warschau enkele uitstekende ties geleverd. De belangrijkste uitslagen zijn: Boedapest: 200 m dames: 1. Gyorgy Balogh 22.9 seconden (Hongaars record); Speerwerpen dames: Angela Ranky-Ne- meth 59.44 m; 800 m dames: Magdolna Kulcsar 2.05,8; Hoogspringen heren: Ke- leman en Major 2.17 m; Speerwerpen he ren: Kulcsar 84.92 m. Warschau: heren 1000 m: Maniak 10.3 seconden; 400 m: Werner 46.3; 800 m: Kupczyk 1.46,5 (evenaring Pools record) 3000 m steepel chase: Maranda 8.28,2 (Pools record); Kogelstoten: Komar 19.86 m. Dames: 100 m horden: Danuta Stras- zynska 12.9 seconden; 400 m: Elsbieta Hrnyniewiecka 53.4 (Pools record). Van uitstekend gehalte was ook de 5000 meter, die in 13.37.0 gewonnen werd door de Australiër Benson. Een pijnlijke verrassing voor de Duitsers was de ne derlaag van Harald Norpoth, die het ach ter de Belg Puttemans 13.37.8 niet ver der bracht dan de derde plaats. Nor- poth’s tijd was 13,40.2. Dat het hard ging op die 5000 meter blijkt wel uit het feit dat liefst elf lopers binnen de grens van 14 minuten bleven. De enige Nederlandse vertegenwoordi ger, de Amsterdammer Wim Braaksma, eindigde op de 400 meter horden als vier de in 52.1 seconden. Hij voldeed daardoor opnieuw niet aan de Helsinki-limiet, die op 51.5 staat. Het nummer werd gewon nen door de Fransman Jean-Claude Nal- let (50.3). Vera Nikolic (Joegoslavië), met 2.00.5 wereldrecordhoudster op de 800 meter, won haar specialiteit in 2 min en 2.4 se conden. De Joegoslavische trok haar Duitse tegenstandster Hildegard Falek (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM Het Nederlands team komt vanavond en donderdag avond voor een zware krachtproef te staan: Vanavond speelt Smeltzly’s se lectie tegen de Grand Rapids Sulli vans, donderdagavond is de ploeg van Bill Arce de tegenstander. De wed strijd van vanavond lijkt het zwaarst: Nederland heeft nog nooit van de Sullivans gewonnen, al scheelde het enkele malen niet veel. Bob Sullivan weet dat en kan het zich veroorloven woensdagavond niet direct zijn sterk ste pitcher in te zetten. Daarom zal de 40-jarige Carl Angelo op de heuvel starten voor Sullivan. Voor Neder land viel Smeltzly’s keus op de HCAW-lefthander Ade Fjjth. Lemon Dry OrangeDry 7' EB -- J 1

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 21