Regeringsleider Mr. Biesheuvel: SOCIAAL-ECONOMISCHE DRIEHOEK STERK citroensap De zestien ministers van het kabinet-Biesheuvel nieuwe Alleen in dubro citron zit echt „Kabinet niet zonder conservatieve kwaliteit Vrije hogeschool begint met 40 studenten Portret galerij nieuwe regering Drs. Den Uyl (PvdA) over nieuwe regering: Vragen over fraude bij werving van Marokkanen Nu citroen frisheid voor uw hele afwas Giftige stoffen vaak niet goed\ verpakt Een halve citroen indit flesje rzzw I I 2 DONDERDAG 1 JULI 1971 (Vervolg van pagina 1) DRS. SCHMELZER ENGELS PROF. VAN AGT IR. LARDINOIS JHR. DE BRAUW brand ’t Harde kregen schadevergoeding DEN HAAG De bezetting van de sociaal-economische driehoek leek mr. Biesheuvel een sterke combinatie om dat die wordt gevormd door jonge mensen van rond de veertig jaar, die voortkomen uit een nieuwe politieke generatie. Hij verwacht dat mr. Ne lissen, prof. Langman en drs. Boersma het goed met elkaar zullen kunnen vinden. Keuringsdienst: Nederlander omgekomen in Tirol DR. DREES Onverantwoordelijk PROF. LANGMAN DR. STUYT DR. BOERTIEN DE KOSTER DRS. BOERSMA DRS. UDINK VAN VEEN MR. NELISSEN MR. GEERTSEMA Meeste benadeelden van I ADVERTENTIE Drs. Schmelzer Mr. Nelissen Ir. Lardinois Prof. Van Agt Dr. Stuyt P. J. Engels Dr. Boertien Drs. Boersma Mr. Geertsema Prof. Longman H. J. de Koster Drs. Udink Mr. Van Veen Dr. Drees jr Jhr. De Brauw nnnrMirmnnnnnnnnnnnnnrMrftr r “n* DEN HAAG. Op vijf na z(jn degenen, die door de brand bjj ’t Harde op 18 juni 1970 z(jn gedupeerd, schadeloos gesteld of is hun reeds betaling toegezegd. Met de overige vijf benadeelden, die aan zienlijke schadevergoeding vorderen, zijn nog onderhandelingen gaande. Dit heeft minister Den Toom van Defensie geant woord op vragen van het Tweede-Kamer- lid Van den Doel (PvdA). Een vrouw ontbreekt. Mej. Klompé zal ook om haar mentaliteit gemist worden. Er zijn verscheidene gelegenheidsoplossin- gen bij. Weinigen zullen met drs. Udink op volkshuisvesting de gedachte hebben, dat het einde van de woningnood in zicht komt. Met drs. Schmelzer op Buitenlandse Zaken is voortzetting van het beleid-Luns gewaarborgd en het karakter van het ka binet bepaald, zo meent de heer Den Uyl. DEN HAAG. Het Tweede-Kamerlid mej. Barendregt heeft de minister van So ciale Zaken en Volksgezondheid gevraagd waarom pas enige maanden geleden het onderzoek naar de Nederlandse werving onder buitenlandse werknemers in Marok ko het plaatsvervangend hoofd van het wervingsbureau zou zich handgeld hebben toegeëigend is begonnen, terwijl ver moedens omtrent corruptie al sinds de zo mer van het vorige jaar de ronde doen. Mocht de Nederlandse functionaris zich inderdaad aan bedoelde praktijken hebben schuldig gemaakt, hoe zal de bewindsman hieraan een einde maken, zo vraagt zij ten slotte, eraan toevoegende hoe het mo gelijk is dat al die tijd het hoofd van het wervingsbureau niets van de gang van za ken heeft gemerkt. 1 1 1 I 1 i 1 1 1 1 1 1 INNSBRUCK (AP) De 19-jarige An ton Engelenburg uit Katwijk is dinsdag omgekomen na een val in een 40 meter diep ravijn in het Sellaindal bij Innsbruck. van sep- k d b t v li a v g k s i r s T 1 l i i i 1 r 1 Hij werd in 1914 in Amsterdam geboren en studeerde in Leiden en in zijn geboor teplaats. Hij was enige jaren werkzaam achtereenvolgens in Den Haag en Amster dam en gedurende enige jaren was hij hoofd van de interne afdeling van het ma rine hospitaal in Soerabaja, terwijl hij ook enkele maanden verbonden was als inter nist aan het veldhospitaal der mariniers- brigade in Djatiroto. Dr. Stuyt is cura tor van de katholieke universiteit Nijme gen, lid van de Gezondheidsraad, lid van het college ter beoordeling van verpakte geneesmiddelen en vervult de functies van vice-voorzitter van het Concilium der Nederlandse Internisten Vereniging en lid van het scheidsgerecht voor het Neder lands ziekenhuiswezen. Hij is oud-voorzit- ter en erelid van de Nederlandse internis ten vereniging en lid van de commissie- Verdam voor het medisch hoger onder wijs. Commissariaat der Nederlanden in Dja karta. Van 1953 tot 1955 vervulde hij di verse functies bij de ministeries Financiën en Economische Zaken. Van 1956 tot 1969 was dr. Drees directeur van de rijksbe- groting. Dr. Drees trad, evenals zijn broer mr. J. Drees, tot DS’70 toe nadat er naar zijn inzicht in de P.v.d.A. geen plaats meer voor hem was. sluitposten zijn geworden in de kabinets formatie en derhalve beide zijn toegeval len aan de C.H.U. Wat de partij van de minister-president betreft, merkt de heer Van Mierlo op, dat met de toetreding van de heer Boersma en Boertien uit de A.R.-fractie, het overgrote deel van een mogelijke oppositie tegen dit kabinet is verdwenen. Mej. Van Leeuwen blijft alleen over. De premier heeft zijn progressieve alibi, de fractie is die kwijt, wat wil je nog meer?”, aldus de heer Van Mierlo. In het NOS-radioprogramma „Mom” zei de nieuwe minister van Sociale Zaken, drs. Boersma, dat het nieuwe kabinet als een van de eerste punten zich zal moeten gaan bezighouden met de loonmaatrege len. Ook aan een goed overleg met de so ciale partners ter wille van een verdere uitbouw van het sociale voorzieningenpak ket, kende de heer Boersma een hoge prio riteit toe. De voorzitter van het Nederlands Chris telijk Werkgeversverbond (NCW), mr. P. M. H. Van Boven, gaf als commentaar, dat hij blij is dat de kabinetsformatie rond is. „We voelen ons verwant met drie van de groepen, waaruit het kabinet is samen gesteld. W. K. N. SCHMELZER (Buitenlandse Zaken) werd op 22 maart 1921 geboren en studeerde economische en sociale we tenschappen aan de Katholieke Economi sche Hogeschool in Tilburg, waar hij in 1947 doctoraal examen deed. Vanaf dat jaar tot 1950 werkte drs. Schmelzer bij de Uni lever N.V. Daarna was hij zes jaar bij het departement van Economische Zaken, se dert 1952 hoofd van de afdeling Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal. Drs. Schmelzer was staatssecretaris van Bin nenlandse Zaken in het ministerie-Beel (1958’59). In het ministerie-De Quay (1959- 1963) was hij staatseceratris van Algeme ne Zaken. Ook was hij geruime tijd K.V.P. - fractieleider. UTRECHT. De vrije hogeschool prof. dr. B. C. J. Lievegoed gaat in tember met maximaal 40 leerlingen be ginnen. Prof. Lievegoed, van origine psy chiater en directeur van het Nederlands Pedagogisch Instuut voor het bedrijfsleven in Zeist, heeft deze school in het leven geroepen als een brugperiode voor leer lingen die van de middelbare school ko men en eerst een jaar algemene vorming willen volgen voordat zij zich als student aan een universiteit laten inschrijven. Fysica. De directeur-generaal van de we tenschappen van het ministerie van On derwijs en Wetenschappen, dr. A. J. Pi- chaar, heeft woensdag in Amsterdam een internationaal congres over de ele mentaire deeltjes-fysica geopend dat tot 6 juli in het RAI-congrescentrum wordt gehouden. Het congres staat onder aus piciën van de Nederlandse Natuurkundi ge Vereniging en de European Physical Sociëty. IR. P. J. LARDINOIS (Landbouw en Visserij was ook al minister van Land bouw en Visserij in het kabinet-De Jong. Hij werd op 13 augustus 1924 geboren en studeerde aan de landbouwhogeschool in Wageningen. Van 1952-1960 was ir. Lardi nois rijkslandbouwconsulent in Eindho ven en van 1960-1963 landbouwattaché bij de Nederlandse ambassade in Londen. Ge durende vier jaar. van 1963-1967 was hij lid van de Tweede Kamer, lid van het Europese parlement en voorzitter van de Noordbrabantse chr. Boerenbond. DEN HAAG. „Het is goed, dat er een kabinet is. De ploeg is niet zonder conser vatieve kwaliteit.” Aldus drs. J. M. den Uyl. fractievoorzitter van de Partij van de Arbeid, in een commentaar op de tot standkoming van het nieuwe kabinet. „Het kabinet krijgt zijn politieke signatuur van Biesheuvel, Schmelzer, Udink, Geertsema en Drees. Dat zijn de eerste mensen van hun partijen. Het is goed dat die in het kabinet zijn gaan zitten. Die namen passen bij het rechtse karakter van het regeer akkoord. Er zijn ook een paar namen bij, die op meer vooruitstrevende gezindheid wijzen, zoals die van prof. Van Agt, verbonden aan het echte program-Steenkamp en die van drs. Boersma. De naam Boersma wekt ver wachtingen op, maar ik betwijfel of het regeerakkoord hem ruimte zal laten om op het terrein van de Inkomensverdeling, loonpolitiek en medezeggenschap zjjn vroegere uitspraken waar te maken. Doet h jjdit wèl. dan leidt dat zonder twijfel tot spanningen”, aldus drs. Den Uyl. DR. W. DREES jr (Verkeer en Water staat) heeft het land in tal van hoge over heidsfuncties gediend. Voordat hij door zijn toetreding tot DS’70 zijn intrede in de politiek deed was hij thesaurier-gene- raal bij Financiën. Sedert 1963 is hij bui tengewoon hoogeleraar openbare financiën aan de Nederlandse Economische Hoge school. Hij werd op 24 december 1922 geboren. Van 1940 tot 1946 studeerde hij aan ge noemde Hogeschool in Rotterdam, waar hij het doctoraal examen behaalde en in 1955 promoveerde. Van 1945 tot 1947 was hij bij het Cen traal Planbureau, daarna enkele jaren bij het Internationale Monetaire Fonds in Washington en vervolgens bij het Hoge DEN HAAG. Een potentieel gevaar voor kleine kinderen is de ondeugdeljj- ke verpakking van giftige stoffen, be- I; stemd voor de huishouding. Zolang de I; eisen die aan een deugdelijke verpak- king kunnen worden gesteld, niet beter wettelijk zijn vastgelegd, is het effect;! I van waarschuwingen dubieus. I Dit schrijft de Keuringsdienst van |l Waren in Den Haag in zijn jaarver- I; slag over 1970. „De gevaarlijkste exem- I; plaren zijn wel de kartonnen doosjes!; 2 met papieren of plastic zakjes als bin- I; nenverpakking en kartonnen dozen met l| strooigaten, die na eenmaal te zijn geo- S pend niet afdoende kunnen worden af- gesloten,” waarschuwt de keurings- ;l dienst. Dit soort verpakkingen wordt;! ;l dikwijls gebruikt voor strooibaar rat-;! tengif. Bij onderzoek naar de in land- en tuin- bouw gebruikte bestrijdingsmiddelen!; 2 werden op groente soms sporen van de verboden middelen aldrin en dieldrin!; aangetroffen. De keuringsdienst ver-!; ;l klaart dit uit het nog voorkomen van;! ;!de vroeger wel toegestane middelen in I de grond. Een tot dusver onopgelost probleem vormen echter sporen dieldrin 2 die vrij frequent op komkommers voor- I; I; komen, aldus de dienst. I; De keuringsdienst heeft ook twaalf I monsters onderzocht van bij de detail- I I handel als „onbespoten” verkochte groenten en fruit. Zes monsters bleken I wel residuen van bestrijdingsmiddelen;! I te bevatten. DEN HAAG. De nieuwe premier mr. B. W. BIESHEUVEL, geboren op 5 april 1920, studeerde rechten aan de Vrije Uni versiteit in Amsterdam. Hij was van 1945 tot 1947 secretaris van de provinciale voedselcommissaris Noord-Holland, voer de daarna tot 1952 het secretariaat van de afdeling buitenland van de Stichting voor de Landbouw, werd vervolgens tot 1959 algemeen secretaris van de Nederlandse Christelijke Boeren- en Tuindersbond. Van 1959 tot 1963 was hij voorzitter hier van. Ook was hij voorzitter van de Inter nationale Federatie van Agrarische Pro ducenten. „Een eerste blik op het zojuist gevormde kabinet bevestigt tot welke merkwaardige en onverantwoordelijke situaties ons staatsrechtelijk systeem van regeringsvor ming leidt”, aldus de reactie van mr. Van Mierlo (D’66). „Wie had kunnen denken dat de grootste verliezer binnen de con fessionele partijen in de afgelopen verkie zingscampagne, de heer Udink, zou wor den belast met de verantwoordelijkheid voor die staatszorg, die met name door de confessionele partijen in de verkiezings strijd voorop is gesteld: namelijk de wo ningbouw. Het valt trouwens op, dat de twee departementen, die respectievelijk voor de korte en lange termijn tot de al lerbelangrijkste mogen worden gerekend, namelijk woningbouw en onderwijs, beide Ook met mr. Nelissen op Financiën was hij erg gelukkig om diens parlementaire en ministeriële ervaring op een „spending- department”. Hij betreurde, dat de huidi ge A.R.-minister van Verkeer en Water staat, drs. Bakker, die voor een aantal posten beschikbaar was, uit de boot moest vallen. „Overal wordt echter pijn gele den”, aldus de formateur. Volgens mr. Biesheuvel staat de heer Roolvink, tot nu toe minister voor Socia le Zaken en Volksgezondheid, geheel ach ter de benoeming van drs. Boersma. De heer Roolvink gaat zich de komende vier jaar aan het Kamerwerk wijden, zo heeft hij laten weten. De voordracht van de heer De Koster voor het departement van Defensie, dat tot nu toe door diens partij genoot Den Toom werd beheerd, werd gis teravond door de V.V.D.-fractieleider mr. Geertsema verklaard met de mededeling, dat vanuit de V.V.D. de wens naar voren was gekomen tenminste twee parlementa riërs als kandidaten naar voren te schui ven. JHR. MR. M. L. DE BRAUW (Weten schapsbeleid, Hoger Onderwijs) werd op 14 september 1925 geboren ais zoon van een Nederlands diplomaat. In de oorlogs jaren week hij uit naar Engeland en dien de als officier bij de Prinses Irene-briga- de. Hij maakte de invasie in Normandië mee en liep oorlogsverwondingen op. Na de bevrijding studeerde hij rechten in Lei den en na het doctoraal ecamen volgde hij bij Unilever een opleiding. Hij werd secretaris van de Unilever-directie in Rot terdam. In juli 1960 ging hij over naar de Nationale Levensverzekeringsbank waarvan hij adjunct-directeur en later di recteur werd. Na de fusie van de „Natio nale” en „De Nederlanden” in 1963 werd jhr. De Brauw lid van de raad van be stuur van de Nationale-Nederlanden. spe ciaal belast met het verkoopbeleid. Thans is hij in de raad in het bijzonder belast met automatiseringsaangelegenheden. PROF. MR. A. A. M. VAN AGT (Jus titie) werd op 2 februari 1931 geboren. Hij studeerde rechten aan de Kath. Universi teit van Nijmegen, waar hij in 1955 cum laude slaagde voor het doctoraal rechten. Na gedurende 2 jaar in Eindhoven een advocatenpraktijk te hebben uitgeoefend was hij 5 jaar werkzaam bij de directie juridische en bedrijfsorganisatorische za ken van het ministerie van Landbouw en Visserij. In 1963 ging hij over naar het ministerie van justitie, strafafdeling wet geving publiekrecht. In maart 1968 volgde zijn benoeming tot wetenschappelijk hoofd ambtenaar A bij de faculteit der rechtsge leerdheid aan de Kath. Universiteit in Nij megen. In oktober 1968 werd hij benoemd tot gewoon hoogleraar aan deze universi teit met als leeropdracht strafrecht en strafprocesrecht. Prof. Van Agt is voorzit ter van het wetenschappelijk bureau van de K.V.P., het centrum voor staatskundi ge vorming. Hij was lid van de stuurgroep die het kernprogramma van de K.V.P. voor de jaren 1971-’75 heeft ontworpen en hij trad op als eindredacteur van dit pro gram. PROF. MR. DRS. H. LANGMAN (Eco nomische Zaken) is thans nog gewoon hoogleraar aan de inter-faculteit bedrijfs economie aan de hogeschool in Delft en Rotterdam. Gezien juist deze functie, uniek in ons land waar het een samenwerking betreft tussen twee hogescholen, heeft prof. Langan lang geaarzeld alvorens een be noeming te aanvaarden. Hij was, evenals mr. B. W. Biesheuvel, lid van de com- missie-scheepsbouw die de overheid advi seerde over de situatie in de Nederlandse scheepsbouwindustrie. Prof. Langman, die 40 jaar is, was directeur van de stichting Nederlandse scheepsbouw-industrie. DR. L. B. J. STRUYT (Volksgezondheid en milieuhygiëne) is thans nog internist, hoofd van de interne afdeling van het r.k. ziekenhuis Joannes de Deo in Den Haag. veerde hij in 1962 aan de VU. Van 1943- 1944 was hij bediende in een drukkerij - kantoor in Zwolle, van 1947-1952 als werk student bij een verzekeringsmaatschap pij in Utrecht In 1952 werd hij adjunct- secretaris van het Ned. Instituut van ac countants in Amsterdam en vanf 1 sep tember 1960 tot 1 oktober 1965 was hij bedrijfsjurist bij Philips. Dr. Boertien kwam in 1965 in de Tweede Kamer en maakte tevens deel uit van het Europese parlement. DR. C. BOERTIEN (Ontwikkelingslan den) is A.R.-lid. Hij werd op 26 juli 1927 geboren en deed doctoraal Indisch recht aan de universiteit in Utrecht in 1952. Tot doctor in de rechtsgeleerdheid promo- De heer H. J. DE KOSTER (Defensie) was in het kabinet-De Jong staatssecre taris van Buitenlandse Zaken. Hij werd op 5 november 1914 geboren en hij deed kandidaatsexamen economie aan de uni versiteit van Amsterdam. Kort na de Tweede Wereldoorlog was hij assistent- regeringscommissaris bij het voedselbu- reau New York. Later werd hij directeur van de N.V meelfabriek „De Sleutel” in Leiden. Van 1961-1967 was hij algemeen voorzitter van het Verbond van Neder landse Werkgevers en plaatsvervangend voorzitter van de SER. De heer De Kos ter vervulde de functie van president van de Union des industries de la communau- té Européenne in Brussel en vice-voorzit ter van de Busniness and industry advi sory committee to OECD in Parijs. DRS. J. BOERSMA (Sociale Zaken) was in de A.R.-fractie onder meer belast met de behartiging van de loontechnische problemen. Geboren op 2 december 1929 studeerde hij aan de Economische Hoge school in Rotterdam en aan de Vrije Uni versiteit. Hij deed doctoraal economie. Een aantal functies die drs. Boersma ver vulde: plaatvervangend lid van de SER. lid looncommissie Stichting van de Ar beid, hoofd Soc. Ec. Dienst CNV, docent economie Cicsa Amsterdam, economisch adviseur CNV, voorzitter consumenten contact orgaan, lid Centrale Plancommis- sie, lid Centrale Commissie v.d. Statis tiek, lid Europees parlement, voorzitter stichting vergelijkend waren onderzoek, lid bestuur Nationaal Instituut voor toe gepast huishoudkundig onderzoek, lid be stuur Nationaal Ziekenhuisinstituut. Drs. Boersma werd in september 1964 Kamer lid. De heer P. J. Engels werd geboren op 25 september 1923. Hij studeerde aan de Katholieke Sociale Academie in Eindho ven. Van 1949 af was hij „sociaal-peda- goog bij de stichting r.k. streeknazorg „De Liemers”. Hij was directeur van de stich ting katholiek sociaal-caritatief centrum Friesland vanaf 1954, terwijl hij ook lid was van de raad van de gemeente Leeu warden. De heer Engels is lid van de be stuursraad van de nationale raad voor maatschappelijk werk en van het Konin gin Juliana Fonds. Hij werd Kamerlid op 5 juni 1963. DRS. B. J. UDINK (Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening) beheerde in het ka binet-De Jong, als minister zonder porte feuille, de aangelegenheden betreffende de hulp aan ontwikkelingslanden. Geboren op 12 februari 1926 studeerde hij aan de Ned. Economische Hogeschool in Rotterdam, waar hij doctoraal deed in 1952. Van 1946 tot 1947 studeerde hij aan de école des hautes études commerciales aan de uni versiteit van Lausanne. Van 1953-’58 was hij adjunct-secretaris van de Kamer van Koophandel in Rotterdam en tot 1962 se cretaris hiervan. In 1962 werd hij alge meen directeur van de Centrale Kamer voor Handelsbevordering in Den Haag. Ook was hij directeur van het Vervoers Wetenschappelijk Centrum, van 1959-1964 lector aan de Ned. Econ. Hogeschool en lid van de commissie internationale so ciaal-economische aangelegenheden van de SER. Hij was voorts lid van de nationa le raad van advies inzake de hulpverle ning aan minder ontwikkelde landen. MR. C. VAN VEEN (Onderwijs), gebo ren 19 december 1922, was in het vorige kabinet staatssecretaris van Binnenland se Zaken. Na beëindiging van een vak studie bezocht hij een opleiding M.O. staatsinrichting en deed in 1958 doctoraal examen Nederlands recht. Van 1950-1960 was hij werkzaam op de gemeentesecre tarie in Rijswijk, laatstelijk als chef van de afdeling Algemene Zaken. Van 1960- 1964 was hij gemeentesecretaris van Hoo- geveen en van 1964-1967 gemeentesecreta ris van Groningen. Voettocht. Voor een demonstratieve voet tocht onder het motto „ontwikkeling de beste defensie” is vanmorgen van af het Beursplein in Amsterdam een groep van 20 personen naar Marseille vertrokken. Vanuit Marseille zal de kern groep, die uit 6 personen bestaat over steken naar Algiers om daar contact op te nemen met een vertegenwoordiger van Tanzania over de oprichting van een sociale academie. Prof. Langman. die hoogleraar is aan de dubbel-faculteit voor de bedrijfskunde in Rotterdam en Delft werd pas gisteren op het laatste moment bereid gevonden de portefeuille van Economische Zaken te aanvaarden. Dat gebeurde nadat de V.V.D.-fractieleider mr. Geertsema het be stuur van de faculteit had ingeschakeld. Mr. Biesheuvel noemde prof. Langman gisteravond een bijzonder gekwalificeer de kandidaat voor Economische Zaken, omdat de hoogleraar zowel macro-eco- noom is als een goede kijk heeft op het bedrijfsleven. Mr. Biesheuvel was minister van Land bouw en Visserij en vice-premier in het kabinet-Mari j nen. De boerenzoon uit de Haarlemmermeer had ook zitting in het eropvolgende kabi- net-Cals. Ook in dit kabinet beheerde hij Landbouw en Visserij, en was tevens vice- premier. In maart 1967 werd hij fractie voorzitter van de A.R.P. Eerder was hij lid van de Tweede Kamer geweest van november 1956 tot juli 1963. De op 4 april 1931 geboren MR. R. J. NELISSEN (nu Financiën) begint voor de eerste maal aan een volledige ambtster mijn als minister. In het ’:abinet-De Jong deed hij zijn intrede nadat minister De Block van Economische Zaken aftrad. Mr. Nelissen studeerde rechten aan de Katho lieke universiteit van Nijmegen, waar hij in 1956 doctoraal examen deed in Neder lands recht, privaatrechtelijke richting. In 1956 werkte hij bij het Sociaal Fonds Bouwnijverheid, van 1960-1962 secretaris van het EEG-comité van detailhandelsor- ganisaties in Brussel. Ook was hij nog bij de Ned. Kath. Middenstandsbond als alge meen secretaris. Voordat mr. Nelissen minister werd, was hij lid van de Tweede Kamer voor de K.V.P. sedert juni 1963. MR. W. J. GEERTSEMA (Binnenlandse Zaken) was tot voor kort lid van de V.V.D.-fractie en burgemeester van Was senaar. Toen mr. E. H. Toxopeus het frac- ctievoorzitterschap verwisselde met de functie van commissaris der koningin in Groningen werd mr. Geertsema fractie voorzitter. Hij nam toen afscheid als bur gemeester. Geboren op 18 oktober 1918 stu deerde mr. Geertsema rechten aan de uni versiteit in Leiden. Van ’47 tot ’53 was hij daar repetitor burgerlijk recht. Van 1953 tot 1957 was hij burgemeester van Warf- fum en de twee daaropvolgende jaren hoofd van de afdeling algemene zaken van het staatssecretariaat van Binnenlandse Zaken. Kamerlid was hij sedert maart 1959. Aanvankelijk zou de huidige C.H.-staats- secretaris van Binnenlandse Zaken mr. Van Veen, die nu het „uitgeklede” departe ment van onderwijs krijgt (alleen het la ger en het middelbaar onderwijs) op So ciale Zaken komen. De staatssecretaris werd voor dit departement door zijn ge mis aan sociaal-economische achtergrond echter te licht bevonden. Er was ook een variant Kruisinga-Van Veen, die „om al lerlei redenen”, waarop mr. Biesheuvel niet nader wilde ingaan, van de tafel is ge veegd. Het nieuwe kabinet bestaat voor een be langrijk deel uit ervaren politici, die of Kamerlid of bewindsman zijn geweest. Nieuwe eenden in de bijt zijn echter de 46-jarige jhr. mr. De Brauw., de 46-jarige prof. Van Agt, de 55-jarige dr. Stuyt en de 40-jarige prof. Langman. Mr. Biesheuvel deelde gisteravond nog mee dat de coördinerende taak van de minister van Buitenlandse Zaken op het gebied van de buitenlandse economische betrekkingen, een oud geschilpunt tussen dit departement en dat van Economische Zaken, meer gewicht zal krijgen.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 2