Liliade Akersloot ook dit jaar V een sprookje van kleur en geur olie-akkoord getekend z bl Amerika-reizigers vast op Schiphol Toch nog Frans-Algerijns Vrij baan gevraagd voor half vette koffiemelk te Open Huis VxxDe Liefhebbers N&n'tBken Meubel. MhmitiFCIKth MOM 1 25- II75 10- Bedrijvenwerk frustreert overleg in onderneming 79- 319- Drieduizend man betrokken bij fusie van accountants Anti-piratenwet bij Tweede Kamer ingediend Ze do aa Kraanbestuurders: examen doen of ander werk tu Reisbureau probeerde IATA-bepaling te omzeilen Produktschap: „Thans bestaat Bloemenpracht kunstzinnig gearrangeerd er rechtsongelijkheid" O] V c 995 2595 790 995 4 DONDERDAG 1 JULI 1 971 DO V€ VROOM DREESMANN S K In verschillende antieke panden (o.a. een oude smidse) houdt Janssen's permanent "open huis” voor liefhebbers van het gezellige, eiken meubel. Naast eethoeken vindt u er bankstellen en kisten en kasten, kastjes en tafeltjes, zelfs een echte bar. Welkom bent even mooi zyn. even mooi zijn. Prys vanaf 1.775.- Bypassende salontafel 235.- IJ het pro< een voo: in Nee cun nist duil den Bel, dat de i met gen den Werkgevers: Massief eiken bankstel in rustieke f ranse stijl; de losse zit- en rug kussens naar wens te bekleden met dralon, leer, gobelin, enz. u er altijd en.- kijken kost niets. Makkelijk is dat de zitkussens omgedraaid de prijzen zijn er billijk. 4 Spaarnwouderstraat 37,41,47,78 en 80. telefoon (023)-321577 Inrijden vanaf Amsterdamse Poort. (Van onze redacteur in Parijs) GELDIG VRIJDAG 2 JUL11971 17 .TO Mwiiwin u inklusief per 4 stuks op zijn wandeling ontmoet. Even verder wordt men geconfronteerd met de sierlij ke zich als een grote witte spin omkrul lende Album, waarvan men met enige ver beelding de rode meeldraden als spook achtige sprieten zou kunnen voorstellen. Op een dergelijk misdrijf zal een straf staan van maximaal een half jaar gevan genisstraf of een boete van ten hoogste vijfduizend gulden. De fout zit bij een Duitse reisonderne ming, „Sud-Ost Reisen” in Bonn, die een Algerije heeft nu aan den lijve onder vonden, zo merkte een directielid van één der grote Franse oliemaatschappijen gis teren op, dat het Frankrijk voor de ver koop van zijn natuurlijke rijkdommen nog altijd nodig heeft. Die les zullen ze, zo hoopte hij, nu niet zo gauw meer vergeten. Wanneer voor het moment de commer ciële banden tussen beide landen dus weer zullen kunnen worden hersteld, dan bete kent dat zeker nog niet dat Algerije en Frankrijk ook op het politieke en culturele plan hun vroegere voorrechtsrelaties weer aan zouden willen knopen. De Algerijnse president Boumedienne heeft meermalen duidelijk uiteengezet dat het tijdperk van het paternalisme of het neokolonialisme voor zijn land nu altjid was afgesloten en ook Parijs schijnt zich bij dat inzicht te hebben neergelegd. Alle vestigingen in Noord-Holland VE langs den, laties begr; schot grav< VO' mi ge va te vi la h hee algi EEi voc VOO ma pre not I nig No vis nie cor I not gro det zej dot cei teg zo Tit nit mt be d< kt nt Pi di d< i pr de toi wt du de Nt Makkelijk monteren. «5$ PARIJS. Na een langdurige en dra matische crisis, die beide landen dicht bij een definitieve breuk had gebracht, heb ben Frankrijk en Algerije gisteren einde lijk toch nog een akkoord bereikt over de exploitatie en de verkoop van de Algerijn se olie. F AGFA CT 18 Diafilm met 36 op namen. Een goed idee om de vakantie mee te beginnen. Inklusief ontwikke len, slechts (Van onze redactie in Amsterdam) SCHIPHOL. Hevige consternatie ont stond woensdag op Schiphol, toen een ver bod werd uitgesproken over de vakantie reis van honderdtwintig Nederlanders en Duitsers naar New York. De condities waaronder ze waren geboekt op een char tervlucht, waren in strijd met de bepalin gen van de IATA, de internationale orga nisatie voor de burgerluchtvaart. Na enige uren kon een beperkte groep toch aan de oversteek beginnen, de rest werd naar ho tels in Bussum gebracht. Vandaag horen ze of ze alsnog kunnen gaan of dat ze beter doen weer naar huis terug te keren. OPBLAASBOOT Vervaardigd uit een zware kwaliteit plas tic met een aparte opblaasbare bodem. In de tinten groen wit. Afmeting 90 x 140 cm DEN HAAG. Ongeveer 2000 bestuur ders van bouwkranen in Nederland komen voor de keus te staan: examen doen óf ander werk zoeken. Binnen een paar maan den wordt namelijk het vaardigheidsbe- wijs verplicht, zoals een rijbewijs verplicht is voor de automobilist. Wanneer de wetswijziging door de Ka mer wordt aangenomen zal voortaan de aanleg en exploitatie van radiotelegrafen en -telefonen aan boord van schepen en vliegtuigen (de wet spreekt over „lucht vaartuigen”) alsmede verschillende vor men van medewerking hieraan als mis drijf of overtreding worden aangemerkt. D ven: visg nig spre did; dek zoni wel! de I lanj met dee BIJZET TAFELTJE Rustiek boomstam- tafeltje van bruin ge beitst hout, in twee lengten, 40- en 60 cm, leverbaar. 60 cm 16.95, 40 cm handeld, vond de politierechter, en daar om ontsloeg hij het bedrijf van rechts vervolging. Die halfvette koffiemelk zal trouwens, als de minister van Sociale Zaken en Volks gezondheid de voorstellen van zijn advies commissie Warenwet volgt, geen „half vette koffiemelk” mogen heten, maar aan geduid moeten worden als „geëvaporeerde halfvolle melk”. De fabrikant die het voor zijn afnemers wat duidelijker wil maken mag er ook nog bij zetten: „halfvolle kof fiemelk”, maar niet „halfvette”. In de nieuwe voorstellen wordt ook het artikel „halfvolle yoghurt” geïntroduceerd, dat 1,5 a 1,8 pct. vet en 8,2 a 12.6 pet vet vrije droge melkbestanddelen moet bevat ten. „Halfvolle melk” wordt de categorie- aanduiding voor het produkt, dat sinds enige jaren onder verschillende fantasie- namen op de markt is en waarin door gaans een deel van het vet wordt ver vangen door toegevoegde vetvrije droge melkbestanddelen. Die toevoeging blijft toegestaan, maar is niet verplicht. Het vetgehalte van deze halfvolle melk moet tussen 1,5 en 1,8 percent liggen. Melk met 3,75 percent vet zal uit het assortiment verdwijnen: de vraag ernaar is miniem. In de memorie van toelichting wordt on der meer opgemerkt, dat de uitzendingen van de tot voor kort enige „piratenzen der” tot nu toe geen ingrijpen nodig maak ten. Nu evenwel nog een schip met uitzen dingen is begonnen en er mogelijk meer zullen volgen, is het gevaar voor storin gen in het normale radioverkeer en de in ternationale noodfrequenties voor sche pen vergroot. (Van een onzer verslaggevers) AKERSLOOT. De elfde Liliade heeft woensdagmorgen officieel haar deuren woor het publiek geopend. Die morgen was ■het een publiek bestaande uit genodigde autoriteiten en vakmensen en beide ca- tegoriën hebben aan het einde van de rondwandeling onomwonden hun bewonde ring uitgesproken over de hier samenge brachte bloemenpracht. De autoriteiten baseerden hun geestdrift op de schat aan kleuren welke de sierlijke lelies tentoon spreiden; de vaklieden keken in eerste instantie naar de kwaliteit en het arran gement, zowel van de stukken afzonderlijk als ten aanzien van de expositie in haar geheel. De tweeduizend vierkante meter expo sitieruimte is gevuld met 150 variëteiten van deze kleur- en geurrijke lelies de tropisch aandoende bloemen, die hier door hoofd-arrangeur C. J. van de Berg Smit uit Noord wij kerhout op zeer kunstzinnige wijze zijn gearrangeerd met toepassing van oude boomstronken, graspartijtjes, op standen, vazen en daar tussendoor wat kleinere water-partijen en bruggetjes. De zacht-rode Marvellous met daar vlakbij de rode Spekelia en de grote witgevlekte Auratum zijn de eersten, die de bezoeker DEN HAAG. De werkgeversverbon den achten het bedrijvenwerk als een structurele oplossing voor de ontwikkeling en bewaking van een sociaal onderne mingsbeleid strijdig met de koers, die men op basis van de wet op de onderne mingsraden van de vakbonden zou mo gen verwachten. Het bedrijvenwerk als structuur uitsluitend steunend op de geor- ganiseerden is ondoelmatig en frustrerend voor het overleg binnen de onderneming. Tegelijk met dit wetsontwerp i s een voorstel van wet ingediend om de Euro pese overeenkomst van 22 januari 1965 goed te keuren. Deze overeenkomst werd indertijd opgesteld, om radio-omroep of televisie-uitzendingen buiten nationaal ge bied te voorkomen. DEN HAAG. De ministers Bakker van Verkeer en Waterstaat, Polak van Justitie en Klompé van CRM hebben bij de Tweede Kamer het al eerder aange- kondigde wetsontwerp ingediend tot wijzi ging van de telegraaf- en telefoonwet met de bedoeling het opereren van piratenzen ders buiten nationaal gebied geheel onmo gelijk te maken. In de gewijzigde wet wordt ook medewerking aan deze zenders verboden. TAPIJT Origineel Engels ax- minster tapijt in de tinten goud-groen en beige. Dekoratief bloemdessin, fleurig voor zit- of slaap kamer. 137 x 198 cm Een van de meest wezenlijke proble men bij het overleg over financiële steun aan de vakbeweging achten de werkge vers een „faire” oplossing van het vraag stuk georganiseerden - ongeorganiseerden. De wijze waarop nu de ongeorganiseer den profiteren van de hoge contributie- bijdrage van de georganiseerden wordt, naar de werkgroep meent, terecht als een onaanvaardbare discriminatie beschouwd. Er mag, bij de oplossing van het vraag stuk, geen onderscheid tussen georgani seerden, ongeorganiseerden of categoriaal georganiseerden worden gemaakt. De steunverlening moet zich richten op die activiteiten van de vakbeweging die bij dragen tot een beter functioneren van on dernemingen. Dit staat te lezen in het rapport „So ciaal beleid in ondernemingen” .waarin een werkgroep een reeks stellingen heeft geformuleerd, die het akkoord van de werkgeversverbonden VNO en NCU hef fen. TRAP 5-Treden plateau, Crème-kleu- rige buis met chroom beugel. Een zeer so lide konstruktie. Met anti-slip treden maatschappijen met 50 miljoen tot 30 mil jard Franse francen verhoogd. Aangezien de Fransen van hun kant volgens Algerije echter nog een belastingschuld van 17 mil jard te vereffenen hadden, hebben de Al gerijnen beloofd het verschil van 13 mil jard in zeven jaar af te zullen lossen. Officieel is het akkoord niet door de re geringen, maar door de wederzijdse direc ties van de oliemaatschappijen getekend, maar in de praktijk maakt dat onder scheid natuurlijk weinig uit. Het akkoord is voor tien jaar geldig, maar kan elke vijf jaar worden herzien. Frankrijk heeft Algerije tenslotte ook nog toegezegd alle brieven in te zullen trekken, die enkele maanden geleden naar de grote internationale oliemaatschappijen werden gestuurd om de verkoop van Alge- rijnse olie te boycotten. In Parijs beschouwt men het nieuwe akkoord als een succes voor de diverse tegenmaatregelen die Frankrijk jegens Al gerije had genomen, toen, half april, de onderhandelingen moesten worden ver broken. De grote trechtervormige witte Hinomoto en Longiflorum met in de nabijheid ervan de licht-gele Adina en de citroengele Ci tronella houden eveneens direct de be zoeker op voor een nadere bestudering, doch niet voor lang, want even verder vra gen de Empress of India en Africa Queen alweer de aandacht. Zo gaat men op deze tentoonstelling als het ware voet voor voet verder om dan eens hier en dan weer daar bewonderend stil te staan, zoals bij de grote witte First Lady of de heel fijn ge vormde Gloriosa met haar rode bloem blaadjes, die aan de randen geel van tint zijn. De liliade in Akersloot is tot en met 5 juli geopend en tot die periode zullen stellig velen hun weg erheen weten te vin den. Dit laatste voorspelde in zijn ope ningstoespraak de voorzitter van de Ko ninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur drs. A. L. J. Coenen reeds woensdagmorgen. Op de Liliade ontbreken dit jaar evenmin de Lelie-meisjes, die wij hier aantroffen temidden van de bloemen pracht in de expositieruimte. Zij gaan vanaf vandaag alle plaatsen langs de kust af, waar markten zijn om er reclame te maken voor het gebeuren in Akersloot. De Fransen zullen de Algerijnse olie in de toekomst betalen volgens internationa le tarieven, die in Parijs gisteren redelijk werden genoemd. Algerije heeft de scha deloosstelling aan de genaaste Franse VENDOMATIC 180 I. koelkast. Tafel- model, met 2 sterren vriesvak, grote vlees warenlade en 2 groenteladen. Mag- neet-sluiting. h-85, b-60, d-61cm Het gebeurt vrij vaak dat vrije pas sagiers meegenomen worden op rei zen zonder dat ze tot de gesloten groep horen, waarvoor de vergunning is ver leend. Controle daarop is erg moeilijk. Meestal gebeurt er dan ook niets. Woens dag ging het echter te opvallend. Het gezelschap dat voor de reis had in geschreven had per persoon 650 tot 690 gulden betaald. Het ging om een vlieg- oiljet goed voor een dertigdaags retour. Die prijs was voor een aantal jonge leden van de gestrande groep de redding. Zij konden worden overgeboekt op een lijn machine van de KLM, omdat zij vielen onder het pas ingevoerde (lage) jeugdta- rief voor vluchten naar New York. Zo’n jeugdvlucht kost 720 gulden. DAMES PYJAMA Luchtige katoenen dames pyjama met korte mouw. In di verse modellen en frisse dessins. Ma ten 38-48 gehuurde DC-8 niet vol kon krijgen en daarom van her en der reizigers had ge worven voor een trip van de „Deutsche Kulturzirkel.” Op Schiphol viel men door de mand, toen zogenaamde lidmaatschaps kaarten van de „Zirkel” onder de reizi gers werden uitgereikt. De controleur van de Rijksluchtvaart dienst ontdekte het en vaardigde een start verbod uit. Artikelen uit het IATA-regle- ment bepalen dat voor de zogenoemde goedkope vluchten de deelnemers aan een reis lid moeten zijn en dat gedurende tenminste een half jaar van een vere niging die niet het reizen als doel heeft. Op Schiphol werden woensdag lidmaat- senapsbewijzen uitgereikt, ge-antdateerd op 1 januari. BEDRUKTE SLOPEN Een uitstekende kwa liteit graslinnen met fantasie dessins. Royale hotelsluiting. Kleur- en wasecht. In verschillende tin ten verkrijg- CRQ baar. 2 stuks Q BATTERIJEN Vendomatic batte rijen vqor radio, speelgoed of pech- lamp. Monocel, per 4 stuks 1.40, Engels staafmodel, per 4 stuks 1.-, penlight, per 4 stuks HEREN SHIRTS Sportieve shirts met korte mouw en borst zak. 100% zelfstrij- kende poplin. Effen en jacquard des sins. O.a. in bleu, pink en lila Op het ogenblik zijn er ongeveer 500 kraanbestuurders die al een „hijsbewijs” hebben na een opleiding van de stichting vakopleiding bouwbedrijf of in het leer lingenstelsel kraanbestuurder. Volgens de stichting zijn er evenwel op bouwwerken ongeveer 2500 torenkranen in gebruik, zo dat ongeveer 2000 kraanbestuurders zich aan de wettelijk voorgeschreven vaardig- heidsproef zullen moeten gaan onderwer pen. DAMES PULLOVER Met charmante boot- hals in een leuke fantasie steek ge breid. 100% crimp lene. O.a. in de tin ten wit, aqua, bleu en marine. AQR Maten .42/50 AMSTERDAM. De Vereenigde ac countantskantoren Dijker, Bianchi en Co. en Doornbos, De Brey, Spits en Co, ac countants, hebben besloten tot een fusie. Met ingang van oktober dit jaar zullen zij hun praktijk uitoefenen onder de naam Vereenigde Accountantskantoren Dijker en Doornbos. Er komen geen ontslagen. De nieuwe maatschappij beschikt over kanto ren in 20 steden, verspreid over geheel Nederland, alsmede in Brussel, Paramari bo en Willemstad (Curapao). In de nieuwe organisatie zullen circa 1400 personen werk zaam zijn, onder wie 160 registeraccoun tants. De accountantskantoren Frese, Hoge- weg, Meyer en Hoerchner en Klynveld, Kraayenhof en Co (totaal aantal perso neelsleden ongeveer 1500, onder wie 250 registeraccountants) vertrouwen erin te zullen slagen binnen afzienbare tijd een algehele fusie tot stand te brengen. Het vertrouwen is gebaseerd op de overeen stemming die zij op belangrijke punten hebben bij de thans in gang zijnde bespre kingen. KNIPPERLICHT Waarschuwing slicht met eigen clignoteur automaat en con- trolelampje. Ge schikt voor in- en opbouw, zelf te Voor pech onderweg RIJSWIJK. Kan het nieuwe melk- besluit op grond van de Warenwet nu heel snel worden afgekondigd? Het bestuur van het Produktschap voor Zuivel, dat al sinds twee jaar adviezen uitbrengt over ontwerpen voor dat nieuwe besluit, gaat er de rijksoverheid met aandrang omvra gen. Aanleiding: de rechtsongelijkheid die volgens het bestuur is ontstaan nu de eco nomische politierechter in Leeuwarden de Coöperatieve Condensfabriek Friesland van rechtsvervolging heeft ontslagen. Daardoor mag die fabriek wél halfvette koffiemelk verkopen, ander bedrijven niet. De CCF had de halfvette koffiemelk in de handel gebracht hoewel dat volgens het nu geldende melkbesluit niet mag. Ze had echter wel eerst de directeur van de Keu ringsdienst van Waren in Leeuwarden om raad gevraagd en deze had geen bezwaar gemaakt, omdat er toch een wijziging van het melkbesluit op stapel staat waarbij de halfvette koffiemelk (4 A 4,5 percent vet) wel wordt toegelaten. Dat was juist ge-

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 4