Poppentheater voor jong en oud m Postbesteller Mulder met pensioen Bakker-Fens tweede in driedaagse Terrasvogels ongeslagen eerste competitiehelft Colporteur verliest kort geding tegen „De Telegraaf” IN DE IJMOND VERENIG1NGSNIEUWS UIT DE IJMOID I I If J IJmuiden Heemskerk Sinds 1938 in dienst DEM-GOUD ’72 Waardevolle tips over vermoord Eerste uitvoering geheel uitverkocht Beverwijk meisje 5 7 DONDERDAG 1 JULI 1971 City Kennemer theater Cinema Marquette Stadsschouwburg .L DAGBLAD NIET AANSPREEKBAAR VOOR MOGELIJK ONJUISTE INFORMATIE V ertrouwelijk :e Luxor Heemskerk Veisend J muiden Beverwijk Regisseur Roger Corman, die al eerder zijn sporen verdiende in de films „The Trip” en „The Intruder”, maakte in 1968 „The Wild Angels” met in de hoofdrollen Peter Fonda en Nancy Sinatra. Ook bij deze film twijfelt men eraan, of Corman de ex tremiteiten van een groep fanatieke lingen alleen maar aan de orde stelt om de bioscoopbezoeker wat sensa tionele plaatjes te tonen, of dat het hier werkelijk om een serieuze signa lering van de problemen van een la waaierige groep jongeren, die in vreemde kleding op knetterende mo toren het land terroriseren. ■MB V elsen-N oord Wijk aan Zee Verenigde openbare bibliotheek. V films "NN- (Van onze wielermede werker) Spanning en plezier. met Mar ja van Roon xijn (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN De De heer Mulder staat onder zijn colle ga’s bekend als bijzonder hulpvaardig en als een „man van de oude stempel”, die stond voor zijn werk. Directeur H. Bosch liep zijn perfecte sitaat van dienst na en overhandigde hem de afscheidsoorkonde met een kalender op standaard. Mej. A. Laan bood namens het jubileum- fonds een enveloppe in diensttaal heet dat nog een omslag met inhoud aan. De heer H.v.d. Bos bracht namens de personeelsvereniging „Actief” de waarde ring voor de heer Mulder onder woorden en namens het personeel kon hij deze een fraaie tuinstoel aanbieden. De heer Mulder was sinds 1938 in dienst van de PTT en vele IJmuidenaren zullen hem kennen. die van waren kijken. „The Wild Angels” draait alleen donder dag in City en van vrijdag tot en met woensdag is er een echte vakantiefilm te zien, namelijk „De Ijzervreter” met Nor man Wisdom. Deze komt als jong en on ervaren politieman in de meest waanzin nig verwarrende situaties terecht. Zoals te verwachten, is het eind zeer gelukkig, als hij zich in de armen van zijn geliefde mag storten, die hij nog op het nippertje van een akelige dood kon redden. Zondagmiddag draait in Luxor dan nog „De Zwarte Panter van Ratana”, een span nende misdaadfilm, waarin zich een aan- tot Nana HAARLEM. Ongeslagen rasvogels de eerste helft van „Mïckey Mouse jubileert” is een gewel dig leuke film met fragmenten van de beste Mickey Mouse-films door Walt Dis ney gemaakt. Van donderdag tot en met woensdag speciaal voor de jeugd in de middagvoorstellingen. VRIJDAG 2 JULI Verenigde openbare bibliotheek. Ruljs- daelstraat en Kerkweg wegens vakantie gesloten. De Zandkraai, Handelstraat. 13.30-18 u. bejaardensoos. Progress-sociëteit. Const. Huijgensstraat. 20 u. jazzdiscotheek. het di- af- DONDERDAG 1 JULI Manly Sport, boksles en -training in de gymnastiekzaal van de Moerberg-Comitéé- school, aan de Kerkstraat in IJmuiden- West, 19.30-21.30 uur. DONDERDAG 1 JULI Beverwykse Sportraad. Huize Schey- beeck, Velserweg, 20-22 uur spreekuur. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 10-18 uur en 20.15-21.30 uur. Veel kinderen die naar de voorstelling waren gekomen moesten teleurgesteld naar huis gaan, want geruime tijd voor de aan vang was de laatste kaart voor de uitvoe ring al verkocht. Henk en Francine Abbing uit Amster dam hebben veel bekende verhalen be werkt en komen ook met talrijke eigen produkties. Met hun „vrolijke visvangst” wisten zij de kinderen zo bij het spel te betrekken dat allerlei kreten en raadge vingen door het zaaltje klonken als: „Je vergeet het brood aan het haakje te doen” en „Hé ouwe, schreeuw niet zo!". (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Woensdagmiddag startte in het noordelijk koetshuis van Beeckesteyn een serie poppenvoorstellingen van Henk en Francine Abbing. Ruim honderd kinde ren keken met hun ouders geboeid naar de figuur van Opa Bakkebaard en Pieter- tje, die samen in „De vrolijke visvangst” de dolste avonturen beleefden. VRIJDAG 2 JULI Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 10-18 en 20.15-21.30 uur. Verenigde openbare bibliotheek. Hendrik Burgerstraat 70 en Amstelstraat 44: vol wassenen 19-21 uur. Parmentierstraat 2: jeugd 18.30-20.30 uur. Filiaal Arendsweg wegens vakantie gesloten. Van donderdag tot en met zaterdag is Elvis Presley „De Kampioen van Miami Beach”. In deze gezellige vakantiefilm speelt hij de rol van Scott, de zoon van een oliemagnaat, die eindelijk eens op eigen benen wil gaan staan en iets wil bereiken zonder de hulp van zijn vader. De raadsman van De Telegraaf, mr. J. Y. Groeneveld, was tijdens de behandeling van het geding van mening dat mocht de informatie onjuist zijn geweest de Haar lemse recherche hiervoor zou moeten wor den aangesproken. Volgens hem mocht men als verslaggever toch verwachten, dat mededelingen door de politie gedaan, niet onjuist zouden zijn. AALSMEER. By de rijkspolitie enkele waardevolle tips binnengekomen, nadat dinsdagavond via de televisie een oproep was gedaan tot iedereen die iets weet te vertellen over Cora Mantel, het in Uithoorn vermoord gevonden meisje. 14, 21 28 juli en 4 augustus. De matinee beginnen om half drie en zijn speciaal be stemd voor kinderen van vier tot tien jaar. Het aanvangstijdstip voor de avondvoor stellingen is kwart over acht. In de kantine van hoofdpostkantoor in IJmuiden hebben rectie en collega’s woensdagmorgen scheid genomen van besteller H. Mulder, die de pensioengerechtigde leeftijd heeft bereikt en aan wie per 1 juli eervol ontslag is verleend. In Miami neemt hij, onder een andere naam een baantje aan als waterskileraar en is hij van plan deel te nemen aan de International Orange Bowl bootrace. Hij moet fel concurreren tegen Jamison, een echte playboy, die niet alleen een veel be tere boot heeft dan Scott, maar ook het oog heeft laten vallen op Dianne, op wie Scott ook verliefd is. Toch wint Scott de wedstrijd (van zijn eind van de film onder de trotse blikken leven) en daarmee Dianne, die hij op het van zijn vader in zijn armen kan sluiten. Norman Wisdom in de dolle vakantie film „De Ijzervreter”. De twee belangrijkste overwegingen van de president bij zijn uitspraak waren dat indien het artikel in De Telegraaf van 14 juni onder de kop „Ik begroef weduwe Akersloot” zou berusten op onjuiste infor matie niet gedaagde (De Telegraaf, red.) doch de informant (commissaris Van Ma rion, red.) verwijt zou treffen, zodat reeds daarom de vordering niet zou kunnen sla gen. De Wild Angels hebben eigen normen voor fatsoen, sex, vrijheid en verantwoor- deliikheid. Ze komen door middel.van or gieën, knokpartij tj es en vanzelfsprekend wilde ritten voortdurend in conflict met de bestaande orde, vaak de politie. Als de begrafenis van een der Wild Angels uit mondt in een bizarre happening, waarbij de vreemdste en. volgens de geldende mo raal, de walgelijkste dingen gebeuren, krijgt de toeschouwer een aantal typische Corman-griezeleffecten te verwerken. Men vraagt zich dan af of dit zogenoemde tijdsdocument niet ongeloofwaardig is ge worden door een eenzijdige en te veel aan sensaties ontleende kijk van nu. Woensdagavond was er speciaal voor de ouderen een voorstelling van het poppen theater. De opkomst was wat minder als ’s middags, niettemin toonden velen zich zeer enthousiast over het geboden pro gramma, waarin ook actuele politieke za ken naar voren werden gebracht. Er komen nog meer voorstellingen van Henk en Francine Abbing, namelijk op 7, De heer H. J. Riesebos vertegenwoor digde de Ned. Christelijke Bond van Over heidspersoneel. Mevrouw Mulder werd verrast met eni ge boeketten bloemen. De belangstelling van de collega's voor dit afscheid was groot. Van vrijdag tot en met zondag draait in de Stadsschouwburg RIO LOBO, een wes tern met in de hoofdrollen John Wayne en Jorge Rivero. Voor de jongeren zondag middag een matinee De avonturen van prins Valiant. Mr. Vos sprak van een onzorgvuldig omspringen met de belangen van zijn cliënt en een onrechtmatige daad. Volgens hem had het dagblad de suggestie gewekt dat de colporteur zou hebben toegegeven de verdwenen weduwe te hebben ver moord. Mr. Vos vond dat ten onrechte was gesteld dat de zaak in een nieuw dag licht was komen te staan en dat commis saris Van Marion zich niet zo had uitge drukt als in het artikel was verondersteld. De politie noemt het resultaat van het t.v.-bericht een goede reactie en is begon nen met het natrekken van enkele tips die de moeite waard zijn. In het bijzonder een informatie die wordt gedekt door een tweede tip, kan de politie op een nieuw spoor brengen. Het rechercheteam is nog druk bezig met het tijdrovende natrekken van eerder binnengekomen inlichtingen. Steeds meer mogelijkheden worden geëli mineerd, waardoor langzamerhand een duidelijker beeld ontstaat uit het bruik bare materiaal. BEVERWIJK. Woensdagavond vond in het clubhuis van Scheybeeck aan de Parallelweg de trekking plaats van de loterij, die door DEM werd georganiseerd. DEM bestaat volgend jaar 50 jaar en hoopt met deze loterij de kas flink te spekken. De hoofdprijs, een personenwagen, is ge wonnen door de heer W. K. Frezier, Vin- kebaan 1. De eerste prijs viel op lot nr. 1381. Na de vakantie gaat DEM-goud-72 zich bezinnen op nieuwe acties. Verder draait in Luxor van zondag tot en met woensdag „NanaNu”. Deze film wordt door de filmagent officeel aan- gekondigd als: „Een moderne en zeer vrije opvatting van de beroemde roman van Emile Zola.” Na de film op de televisie kunnen wij ons echt voorstellen dat ook in „Nana.... Nu” vele heren, van jonge nachtclubzangers tot moeilijk lopen de grijsaards, Nana mogen bemin nen, uiteraard tegen betaling. De Telegraaf had in haar editie van 14 juni aan de hand van door commissaris Van Marion van de Haarlemse recherche vertrouwelijk meegedeelde informatie, ge meld dat de verdwijning van de Haar lemse weduwe Tina Akersloot in februari 1970 in een nieuw daglicht was komen te staan, door een verklaring van de colpor teur dat hij mevrouw Akersloot zou heb ben begraven. Vervolgens was in het ar tikel een opsomming gegeven van reeds eerder gepubliceerde gegevens, waarvan commissaris Van Marion tijdens het ge tuigenverhoor verklaarde ze nimmer te hebben gegeven. De tweede overweging bij de uitspraak was, dat volgens de president in het arti kel niet wordt bericht dat eiser (de Haar lemse colporteur, red.) heeft toegegeven dat hij mevrouw Akersloot heeft ver moord. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. De president van de Am sterdamse rechtbank, mr. U. W. H. Sthee- man, heeft vanmorgen de eis, die de Haarlemse colporteur bij monde van zijn raadsman, mr. I. Vos had gesteld in het kort geding tegen het dagblad De Tele graaf, afgewezen. Mr. Vos had tijdens de civiele procedure op 25 juni, de president gevraagd het dagblad te veroordelen tot een rectificatie op de voorpagina of een dwangsom van tienduizend gulden. ALKMAAR Met een ruime voorsprong hebben de Australiër Bob Treverton en Neil Lyster uit Nieuw Zeeland, die alle bei in St. Pancras verblijven om in ons land meer ervaring als wielrenner op te doen, het driedaagse koppelfestijn op de Alkmaarse wielerbaan in hun voordeel be slist. Zij hadden op de slotavond in de voornummers weer ruimer afstand geno men van hun naaste belagers Gerrie Fens en Naano Bakker gaven dit tweetal in de koppelkoers geen metertje vrjj spel. Met hun zwaar bevochten triomf waren de twee buitenlanders uiteraard best con tent en zij werden daarvoor door de paar honderd kjjkers met een klaterend applaus beloond. De koppelkoers aan het slot van de avond ging ditmaal over 160 ronden en stond volledig in het teken van de rivali teit tussen de koppels BakkerFens en TrevertonLyster. Zij namen eerst ge zamenlijk een ronde voorsprong en daar na nog eens met de sterk rijdende Haar lemmer Ron Smit en Rebel. Dit koppel sleepte ook verschillende premies in de wacht. Ondanks verwoede pogingen van Bakker en Fens, die per se tot een ronde voorsprong moesten komen om alsnog de driedaagse te kunnen winnen, gaven de attente Treverton en de sterke Lyster helemaal geen krimp. De kleine Austra liër dook steeds weer aan het wiel van Fens of Bakker en als er eens een „gaatje” viel, dan reed de Nieuw-Zeelander het dicht. Voor de vele premiesprints toonde de twee buitenlanders vrijwel geen inte resse. Uitslag koppelkoers: 1. G. Fens (A’dam N. Bakker (Wieringermeer), de 40 km. in 51.42; 2. N. Lyster (Nw.Zeel.)B. Tre verton (Austr.); 3. Ron Smit (Haarlem) V. Rebe l(Huizen) op 1 ronde; 4. C. Lute (Castricum)G. van Lissum (A’dam) op l’/s ronde; 5. Ruud de VriesD. Nijhuis (A’dam). Eindstand driedaagse: 1. TrevertonLys ter 71 pnt.; 2. FensBakker 59 pnt.; 3. LuteVan Lissum 60 pnt. op 3ronden; 4. Ruud de VriesNijhuis 43 pnt.; 5. Smit Rebel 37 pnt. De Haarlemmer Ron Smit werd op de slotavond derde in een rit over onbekende afstand en vijfde in de afvalrace. In de koppeltijdrit over 1 km. kwam hij in 1.10,2 met Rebel op de vierde plaats. heeft Ter- de softbal- competitie afgesloten. Op eigen terrein won de Santpoortse ploeg de „uitwed strijd” tegen Vodo SC. De Haagse ploeg, die zowel tegen HHC als DSS voor veel te genstand had gezorgd, is er niet in ge slaagd Terrasvogels te bedreigen. Een dure Amerikaanse dame bezoekt Wenen en gaat met haar officiële begelei der naar een goor hotelletje in een van de slechtste wijken van deze stad. Zij ver telt daar het verhaal van een zekere Jo- sefine, een hoertje dat reeds op jeugdige leeftijd in Wenen en ver daarbuiten grote bekendheid genoot. De film pretendeert een erotische komedie te zijn, waarin zelfs sociaal-kritische aantekeningen worden gemaakt over de „schijnheilige dubbel- moraal van de Weense samenleving rond 1900”. Niettemin is „Josefine Mutzen- bacher” een gewone sexfilm met wat ruige scènes voor mensen die ervan houden. Veel interessanter is de matineevoor- stelling van zondagmiddag twee uur. Stan Laurel en Olivier Hardy zullen ongetwij feld de bioscoopbezoekers tot lachen bren gen in „Kolder op zolder”. Ook op zon dagmiddag, maar dan om half vijf, een Dracula-film, „Dracula, Prins der Duister nis”. De film draait ook in de nachtvoor- stelling van zaterdag. Verder in het Kennemertheater van zondagavond tot en met woensdag „Little De Pinquins onderstreepte in Den Haag opnieuw de zwakte van Celeritas. De Pin- quins-aanval leefde zich volledig uit. Bin nen een slagbourt was deze wedstrijd be slist. In de eerste inning gaven Gonnie Veenstra 2 keer Mary Boekhout, Yvonne Spierings en Sheila Jones honk- slagen, goed voor zeven runs. Celeritas, tot 7-2 kon terugbrengen, kreeg de gena deslag in de vierde inning. Niet minder dan veertien Heemsteedse speelsters ver schenen in het slagperk. De ene na de andere bal verdween voor een honkslag in het veld. Toen de laatste nul viel was de score inmiddels opgelopen tot 17-2. Nadat Celeritas in de gelijkmakende slagbeurt tot 17-3 was teruggekomen be tekende een homerun van Gonnie Veen stra in de vijfde inning, dat De Pinquins weer weg kon lopen tot 19-3. Op het wer pen van Anita Vooys, die de laatste twee innings voor haar rekening nam, kon Cele ritas nog twee runs scoren. Celeritas is door deze opnieuw zware nederlaag zo ver in de moeilijkheden gekomen, dat redding vrijwel uitgesloten moet worden geacht. Voor het komende weekend staan slechts twee wedstrijden op het programma. Zater dagavond ontvangt EDO om half zeven Vodo SC, terwijl DSS zondag op bezoek gaat bij UW. Het in ons land rondtoerende Springfield college staat de komende dagen een druk programma te wachten. Eerst wordt za terdagmiddag een demonstratiewedstrijd gespeeld tegen het Nederlands negental tijdens de Haarlemse Honkbalweek. ter wijl zondag 12.00 uur gespeeld wordt in Spaarndam op het veld van de Brinkers. Tegenstandster is dan het in de hoofd klasse hooggeplaatste De Pinquins. Peter Fonda, die na het vervaardigen van de film onder meer schitterde in Easy Rider, speelt in deze film de hoofd rol van Blues, de leider van de Wild Angels. Vrouwelijk tegenspel krijgt hij van Nancy Sinatra, die het op het doek als sexsterretje iets beter schijnt te doen dan als zangeres. VRIJDAG 2 JULI Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Santpoort-Noord, Spaarn- berg, Wüstelaan 79, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; Jeugd- en tienerbibliotheek, Willemsbeekweg, IJmuiden-Oost, 15,30- 17.30 uur. Openluchtbad. Heerenduinweg, IJmui- den-Oost, open van 6.30 tot 20 uur. IJmuider Harmonie, in de Middelbare Meisjesschool, Tolduinerlaan19 tot 20 uur repetities jeugd tamboer- en trompetters- korps; 20 tot 22 uur repetitie tamboer- en tropetterskorps. De Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmuiden, bejaardensoos, jongerensoos, tienersoos, judoles. Maandagavond tenslotte speelt het Springfield College de laatste officiële wedstrijden tegen het Nederlands Negen tal. Aanvang van de eerste wedstrijd 19.00 uur. Wint het Springfield College dan zal om half negen de tweede en beslis sende wedstrijd gespeeld moeten worden in de serie „best of three”. Verder draait in Heemskerk op zon dag-, maandag- en dinsdagavond „Jose phine. meisje voor iedereen”. De liefhebbers van oorlogsfilms kunnen donderdag-, vrijdag- en zaterdagavond, alsmede op zondagmiddag om vier uur de film „De brug bij Remachen” zien. Opa Bakkebaard en Pietertje waren woensdagmiddag de helden van veel jongens en meisjes, die naar de poppenvoorstelling van Henk en Francine Abbing waren komen VRIJDAG 2 JULI De Schouw Blèyenhoevelaan, 20 u. feest avond tennisclub Westerhout. Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- straatweg. Geopend 14.30-17.30 en 19- 21.30 uur. Zwaanstraat 4a. Geopend 19-21 u. Big Man”. Dustin Hofman vertelt als hondertwintigjarige, hoe in de tijd van de bloedige strijd der blanke Amerikanen te gen de Indianen lijfsbehoud hem dwona vaak tegen zijn zin mee te spelen met mensen die hij haat. Zoals met generaal Custer, op wie hij zich tenslotte kan wre ken door hem een verkeerd advies te ge ven, als deze zich op zijn vernietigende slag tegen de Sioux voorbereidt. Ook nog in Kennemertheater In de nachtvoorstelling van vrijdag „Peyton Place”, waarvan we elke dinsdagavond op de televisie al zo kunnen genieten. „Josefine Mutzenbacher” maakt van donderdag tot en met zaterdag, alleen in de avondvoorstellingen van bloot een deugd. tal gruwelijke moorden afspeelt in de don kere oerwouden van Thailand. Slechts in de eerste en vierde inning slaagde Vodo SC er in Terrasvogels in moeilijkheden te brengen. In de eerste inning waren toen de honken volstroomden er reeds twee nullen, zodat runs uitble ven. In de vierde inning echter bracht een honkslag van Hoogmoed The Smit over de thuisplaat. Vodo SC keek toen echter al tegen een 4-0 achterstand aan. Terrasvogels met Marja van Roon en Ellen Baartse voor de geblesseerde Conny Steegs en de afwezige Joke Kaan nam in de tweede inning een 3-0 voorsprong na veldfouten aan Haagse zijde en een honkslag van deze avond goed op dreef zijnde Wil Janssen. De jeugdige Marja van Roon en Ellen Baartse dwongen een inning later Joyce Crispijn opnieuw tot capitulatie. Tot aan de zesde inning bleef de 4-1 stand gehandhaafd. Toen echter drukte Terrasvogels andermaal door. Wil Jansen gaf een tweehonkslag en kon scoren op een hit van Ria Duyn, terwijl Jet Jonker met een driehonkslag de stand op 6-1 bracht. In de laatste inning .gaven Rietje Sleeswijk, Marja van Roon, Ellen Baartse en Wil Janssen opnieuw honkslagen. Een fraaie vang van José Bergman voorkwam dat Terrasvogels verder weg kon lopen dan 8-1. in 'i

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 7