Ondanks een gebrekkige voorbereiding JOS VAN DER VLEUTEN OPEENS EEN ZEER BRUIKBARE KRACHT Amateurs versloegen Merkx nam de Belgen record van Anquetil over Goudsmit-Hoff is nergens Jan Janssen en Pellenaars tot zelfde conclusie komen Herrie bij Mars-Flandria Tino Tabak moet allerlei klusjes voor Belgen doen lui dan moe OP DE CIJFERTOUR De club der verdoofden Pijnen liever L i Wielrennen 15 J l’ W I VRIJDAG 2 JULI 1971 14 czo In de put Wennen 257,5 km S C/O 7eRIT RUNGIS 5 M<r»ng nMaisse NEVERS w Gemor 1P i I A l_l_l er JOS VAN DER VLEUTEN MVWWWWWWWWWWWWWWWWWWVWWW jWWWWWWWWWVWVWWWWWWWWWIHfWWWUWWWWWWlHRr de Beaumont nor- WVVWVWVVVVVVVVVWVVWVVVVVVVVVWVWWVVVVVVVVVVVVVV^^ p 4-7-71 AMSTERDAM. Met een alleszins re delijke tijd van 4 min. en 46.5 seconden heeft de Nederlandse achtervolgingsploeg in nieuwe samenstelling donderdagavond in het Olympisch Stadion te Amsterdam tijdens de door onze landgenoten gewon nen wedstrijd tegen België aangetoond dat er met het oog op de wereldkampioen schappen in Varese nog hoop gekoesterd kan worden. Die jaarlijkse strijd om de regenboogtruien immers is pas over ze ven weken, een periode, waarin baan- coach Frans Mahn nog genoeg kan scha ven aan de ploeg. De formatie bestond nu uit: Peter Nieuwenhuis, Gerrie Kentemann, John Moret en Nanno Bakker, die pas een driedaags toernooi op de Alkmaarse baan achter de rug had, maar desondanks goed meedraaide. Een Tour de France is voor beroeps renners, hoe klein ze ook zijn een belang rijk evenement. „Wanneer je Parijs haalt dan geeft dat je een geweldige steun in je profcarrière. Bovendien sta je als cou reur tijdens de Tour in de belangstelling van iedereen. Het voetbalseizoen ligt stil en alle aandacht concentreert zich dan op een gebeurtenis als de Tour, dat moet je uitbuiten”. En goed voorbeeld van die stelling is Tino Tabak. Bijna niemand ken de hem, zeker niet internationaal. Maar nu tijdens de Tour roept Vittorio Adorni, ploegleider van Salvarani, die een „goed kope” transfer ziet: ik wil die Tabak best hebben. Hij is een vechtertje”. En alleen de vechters slagen tenslotte in het wiel rennen. Bergklassement: 1 Zoetemelk (Ned) 62 pnt, 2 Van Impe (Belg) 37, 3 Bruyere (Belg) 27, 4 Fuente (Sp) 19, 12 Tabak (Ned) 7 Ook de sprint leverde een Nederlandse zege op. Peter van Doorn, wiens snelheid nog lijkt te zijn toegenomen, versloeg zo wel de Belgische kampioen Manu Snel- linx als de tweede man van onze Zuider buren, Antoon Meirlaen. De laatste ver loor ook van Ten Tije, voor wie Snellinx echter te geraffineerd reed. Duidelijke ne derlagen leed Oranje in de tijdrit over 1000 meter en in de persoonlijke achter volging. Dit zijn echter nummers, die bij de komende baankampioenschappen onge twijfeld betere vertegenwoordigers zullen opleveren dan respectievelijk Jacky Ger- Harlngs en Benjamins (Ned) op 17.42, 124 Steevens (Ned) op 24.08. Puntenklassement: 1 Roger de Vlaeminck (Belg) 73 pnt., 2 Gurnard (Fr) 49, 3 Karstens (Ned) 47, 4 Genet (Fr) 44, 5 Merckx (Belg) 43, 6 Godefroot (Belg) 41, 9 Wagtmans (Ned) 35. Dat Bakker na drie kilometer afviel be hoorde tot de taktiek in dit onderdeel van het baanfietsen. Het lijkt haast zeker dat deze ploeg waarin wellicht de komende weken Klaas Balk nog een plaats zou kun nen veroveren, beneden de vier minuten en veertig seconden zal kunnen komen, een tijd waarmee de reis naar Varese ge rechtvaardigd zou zijn. Je moet bij de ontsnappingen zijn. Je moet om het pioegenkiassement denken. Want elke dag dat we dat hebben, verdie nen we 700 gulden”. ROUBAIX Bij Goudsmit-Hoff rijdt de club der verdoofden mee. Zowel Ben jamins (knie) Stevens (knie) als Rentmees ter (dijbeenpees) kregen voor de start een verdovende injectie. Ze waren er alledrie niet best aan toe. Steevens: „Na twee uur was de prik uitgewerkt. Ik heb enorm af gezien”. En Rentmeester: „Zolang je niets voelt, gaat het wel, maar ik rijd gewoon slecht”. Pellenaars lacht erom en roept zelfs al uit: „Dan gaan ze maar naar huis. Dat gezeur”. Waarmee alweer het bewijs geleverd is, dat in geen sportbranche zulke verander lijke lieden rondlopen als bij het hardfiet- sen. Van der Vleuten wil weinig meer we ten van de zware dag en de honende uit roep van „De Pel”. „Ik ging inderdaad slecht die dagen en ik kan me indenken, dat Pellenaars toen zei: aan De Vleut heb ik niets”. Over Ton Vissers, zijn voorma lige ploegleider bij Gazelle, weet hij nu amper iets goeds te melden. „Die heeft mij en mijn gezin dwars gezeten door me zo lang te laten wachten op de verkla ring, die ik nodig had om naar Goudsmit- Hoff te kunnen overgaan”. Jos van der Vleuten dus onverwacht en in feite zon der goede voorbereiding in de Tour de France, zijn vijfde, omdat Pellenaars hem in uiterste nood naar de Franse bar ricaden riep. De combinatie Pel-Vleut- Tour is niet nieuw, want Van der Vleu ten maakte al eerder twee Tours met Pel lenaars mee. „Wat was ik in feite nog een amateur. Ik wilde niets weten van het rijden in combines, dus met je ploeg voor een ander fietsen. Ik wilde mijn eigen ROUBAIX Zo was Jos van der Vleuten de grote gedoemde van de Nederlandse beroepsrenners en zo is hij de bruikbaarste kracht, die maar zijn kan. Het tijdsverschil tus sen deze twee Van der Vleutens is nauwelijks een paar weken. Van der Vleuten, de wanhoop nabij, toen hij maar niet weg kon bij Gazelle (waar niets te verdienen viel) riep nog niet zo lang geleden: „Ik stop ermee. Heel die wielrennerij is een bende”. En nu deelt een florissant glimmende Vleut in alle vreugde en geluk mee in de Tour de France, tot groot genoegen van Kees Pellenaars, die ook nog niet zo lang geleden uitriep: „De Vleut, wat moet ik ermee? Ik wil hem niet hebben. Hij kan niets meer”. WIELRENNEN. De Nederlandse amateur Hennie Kuiper heeft de zevende etappe van de Wielerronde van Joego-Slavië, die de rennerskaravaan over 123 kilometers voerde van Kosovksa Mitrovica naar Skop je, gewonnen in twee uur 34 minuten en 52 seconden. Kuiper voert nu het alge meen klassement aan met 17 uur 20 minu ten en 44 seconden. Tweede in de zevende rit was de Rus Slobodenjoek en de derde de Italiaan Bedendo, beiden in dezelfde tijd als Kuiper. kans gaan. Maar kwam er wel achter dat er ongeschreven wetten van de clans waren. De groep Janssen-Altig kon toch niet heb ben, dat er een neo-prof won. En ze span den dus samen. Als je dat door hebt dan doe je maar mee om geld te verdienen. Zo heb ik in de loop der jaren veel werk opgeknapt voor Jan Janssen en ik moet zeggen dat ik nooit iets tekort ben geko men”. ROUBAIX Behalve Jan Janssen („het spijt me niet dat ik aan de kant sta. Ik heb er tien jaar ingezeten, dat is genoeg”) was ook Rene Pijnen bij de aankomst in Rou baix. Hij vindt het wel goed zo, dat hij niet in de Tour hoeft te rijden. „Ik doe nu een wedstrijd per week en train wat. Ik bereid me voor op Bordeaux-Parijs. Dat is wel een eind trouwens Dat de kwetsbare Van der Vleuten („ik zit zo in de put, maar ik ben er ook zo weer uit”) zich zo snel heeft kunnen aan- passen aan het Tour-mechanisme dankt hij aan zijn ervaring. Hij is aan zijn acht ste profjaar bezig. „Door mijn routine wist ik de moeilijkheden op te vangen. Je moet op de juiste momenten van voren zitten. Om iets te noemen: als je een beklim ming in de voorste gelederen begint dan kun je je eigen tempo rijden en op de top ben je dan terechtgekomen bij de groep die in de afdaling weer terugkomt bij de voorsten”. ROUBAIX. Het rommelt behoorlijk in de Mars-Flandria-pIoeg van Zoetemelk. Met name Tino Tabak begint zich min der prettig te voelen in het gezelschap van de Belgen, die hem ais de grote dag loner willen zien en niet anders. Wat is het geval? Tabak, we schreven het al, moet allerlei klusjes opknappen. Hij staat niet alleen in dienst van zijn kopman Zoetemelk, maar hij moet ook nog sprints aantrekken voor Roger de Vlaeminck, Nassens helpen bij het puntenklassement en daar is dan ook nog het ploegenklas- sement bij gekomen. „Ik word er hele maal gek van, ik kan toch niet alles al leen”, riep hij kwaad uit in Roubaix toen ploegleider Schotte, die door velen als ou derwets wordt beschouwd, hem kapittel de. „Schotte praat nog steeds over de biefstukken-tijd”. Deze oud-wereldkam- pioen Schotte dan kwam gisteren naar het peloton om Tabak onder uit de zak te geven. „Je moet meer van voren rijden. de kat uit de boom moeten kijken. „Ik heb te weinig competitie gehad voor de ze Tour. Ik schrok wel, toen Pellenaars vroeg: wil je de Tour rijden. Ik heb ge zegd: goed, ik probeer het en als ik de eerste vijf dagen goed doorkom, dan red ik het wel. Ik ben er nu al behoorlijk door. Ik kan zelfs al weer meedoen aan de barrages en klassementssprintjes. Die zijn goed om de benen in te rijden tij dens een etappe. Ze moeten dan even flink pijn doen, dan marcheert alles weer goed en kun je met elke ontsnapping meegaan. Ik rijd van voren. Dat betekent, dat de vorm er is. Anders hang ik dus achter het peloton”. Er is de laatste jaren in de wielersport nog wel het een en ander veranderd. Merckx heeft niemand nodig. Hij heeft genoeg aan zijn ploeg, uiteraard aan zijn eigen krachten. Van der Vleuten: „Merckx zal er niet over peinzen om vreemde hulp te vragen”. Hoewel Jos van der Vleuten een ideale kracht is voor wielerknecht, is het hem soms wel eens moeilijk om al tijd maar weer in dienst van een ander te rijden. „Vorig jaar reed ik geweldig in de Tour-etappe over de Aubisque en de Tourmalet. Ik moest toen voor Wagtmans rijden. Ik denk wel eens: had ik mijn eigen kans maar gedaan, dan had ik di rect in een goede ploeg kunnen komen”. Die ploeg heeft de Branbander, zoals hij zegt, nu toch bij de Pel gevonden. Bij Willem II was dat niet het geval. „Bij Vissers kon je je eigen gang gaan. Een sigaartje roken, een paar pilsjes drinken, laat naar bed. Bij „De Pel” doe je dat automatisch niet. Het is een stuk serieuzer en er kan goed geld verdiend worden. Bij Willem II was het zo’n vetpot niet”. ROUBAIX. Jan Janssen dook giste ren op in Roubaix, de plaats waar hij eens de klassieker Parijs-Roubaix als triomfa tor beëindigde. Hij was niet zuinig met kritiek op de Nederlandse renners van Goudsmit-Hoff: „Die mannen doen niets, waardeloos. Pellenaars zou het even gaan maken. Nou, je ziet het. Hij is toch ner gens met zijn renners.” Een aantal me ters verder liet Kees Pellenaars weten dat hij weinig heil meer ziet in deze ploeg. „Maar wat kan ik er verder aan doen. Je kan wel blijven kankeren, maar daar schiet ik niets mee op. Ik kan ze toch niet verder uitwringen als er niets meer in zit. Er is er praktisch geen één die werkt als het moet. Neem nou Kars tens. Die heeft wel babbels, maar haalde hij punten voor de groene trui, waar hij zich op toelegt? Welnee, hij was er niet eens bij in de spurt. Hij blaast maar wat. Hij hoeft alleen maar het wiel van Roger de Vlaeminck in de gaten te houden. Dat is toch zo moeilijk niet. Maar hij heeft ook geen kracht genoeg”, aldus een ver bolgen Pellenaars, die duidelijker dan ooit liet blijken dat de Tour en de renners van nu niet de Tour en de coureurs van zoveel jaren terug zijn, „er zullen volgend jaar nog maar weinig van deze renners in mijn ploeg te vinden zijn” gromde hij. Pellenaars had Matthijs de Koning als een soort test-case gebruikt. De coureur uit Scherpenzeel (die verder door het le ven moet met een op stokbrood gebroken voortand) kreeg dertig kilometer voor het einde, toen de strijd in alle hevigheid was losgebarsten, een lekke band. De Pel liet niemand op De Koning wachten. „Ik wil de nu wel eens zien hoe dat zat. Hij kwam op eigen kracht terug. Nou dan zit er toch iets fout. Dan moet hij en ook de andere trouwens toch ook mee kunnen demar reren, als er vooraan gefietst wordt”. Pellenaars was naar het peloton gereden om zijn coureurs naar voren te jagen. „Het kan nu” riep hij. „Er zitten geen grote coureurs in de kopgroep.” Maar weer ontbrak er een oranjetrui bij het groepje van zes, dat als eerste de piste van Roubaix opkwam en van wie de slim me Italiaan Guerra stijlvol en ook gemak kelijk de in hoog tempo voortrennende Belg Julien Stevens kon verslaan. De mannen van Goudsmit-Hoff waren vrij snel van het strijdtoneel verdwenen, de meesten wel met gebogen hoofden. Van Katwijk, De Koning, Van der Vleuten en Karstens wilden nog wel wat zeggen over het misfortuin in de koers, zoals zij dat noemden. Maar misfortuin is natuurlijk heel wat anders. Matthijs de Koning ar riveerde, zoals hij dat zelf kwalificeerde, „total loss” en hij riep hijgend: „Ik kan goed volgen, maar ik kan niet met ont snappingen meekomen. Het gaat abnor maal hard en dan al dat geslinger door al die dorpjes heen. Daar krijg je wat van. Ik heb het wel geprobeerd achter Ago- stinho aan, maar zelfs ik krijg Molteni mee als bewaker. Dit is vele malen er ger dan een amateur klassieker.” De Ko ning, de nieuwe prof, heeft natuurlijk wel heel goed in de gaten dat het mis is met de Goudsmit-formatie: „Als je als ploeg rijdt, moet je je opofferen, moet je een gat dichtrijden voor een ander. Maar dat gebeurt niet. Iedereen rijdt maar voor zichzelf, uitkijkend of hij een kans kan maken in de eindspurt zonder al te veel werk te doen.” Daarmee slaat hij de spij ker toch wel op zijn kop. Van Katwijk had hetzelfde ondervonden. De Brabander reed nu eens goed en wilde Karstens naar voren brengen. „Ik keek om en zag Karstens aan het wiel zitten. Ik ging door, maar wie was er toen het er op aankwam? Geen Karstens. Nou, daar ga je dan.” Karstens zelf had na tuurlijk, zoals hij zei, wel vooraan geze- Bei T^Gien Chititton SSt-Satur K Jwet-s.-1'Aubois Algemeen klassement: 1 Merckx (Belg- Driessens) 24.58.21, 2 Van Springel (Belg- Driessens) op 26 sec., 3 Roger de Vlaeminck (Belg-Schotte) op 37 sec., 4 Gösta Pettersson (Zwe-Martlni) op 42 sec, 5 Zoetemelk (Ned- Schotte) op 44 sec, 6 ex aequo: Tabak (Ned- Schotte) en Paolni (Ita-Giganti) op 47 sec., 8 Motta (It-Adorni) op 49 sec., 9 Van Impe (Belg-Stablinski) op 51 sec., 19 ex aequo: Thomas Pettersson (Zwe-Martlni), Delisle (Fr-Plaud), Raymond (Fr-Plaud), Thevenet (Fr-Plaud), Mortensen (Den-De Muer), Oca- na (Sp-De Muer) op 52 sec., 16 Vanneste (Belg-Schotte) op 6.42, 17 Genet (Fr-Caput) op 7.30, 18 ex aequo: Hoban (GB-Stablinskl) en Van Schil (Belg-Driessens) op 7.34, 20 Jimenez (Sp-Langarica) op 7.45 23 Wagtmans (Ned-Driessens) op 8.15 34 Karstens (Ned) op 10.14, 37 Krekels (Ned) op 10.19, 46 Van de Vleuten (Ned) op 10.22, 47 De Koning (Ned) Na afloop van de etappe kwam Schotte weer naar Tabak toe om hem verwijten te maken. Tabak verweerde zich: „Ik ben zowat de enige die hard werkt in de ploeg. Dat De Vlaeminck en Zoetemelk hun eigen kans gaan is uiteraard maal, maar de andere Belgen moeten ook maar eens sjouwen. Dat houd ik niet vol. Ik heb het hele jaar al al het zware werk moeten opknappen”. En Tino voegde er ook nog verniinig aan toe: „Ik ben bovendien nog zesde in het klasse ment”. Joop Zoetemelk, van wie het gerucht ging, dat hij last van een pijnlijke knie had, maar dat direct door hem ontze nuwd werd („ik had mijn benen niet ge noeg ingeolied en vroeg onderweg ge woon wat vet. Die wagen rijdt toch niet voor niets mee”), heeft wel geklaagd bij Schotte, maar het heeft weinig geholpen kennelijk. Zoetemelk zei dan ook tegen Tino: „Trek je maar niets van die Bel gen aan. Die hebben altijd wat. Je moet je opofferen voor het ploegenklasse- ment”. En Zoetemelk liet weten dat hij „niets met Schotte te maken had” en zijn eigen plan trok. Waaruit dan weer moge blijken, dat Zoetemelk het stadium ont groeid is, dat hij zich als jonge prof toch wel naar Schotte richtte, hoewel hij de Belg toch nooit zo geweldig had gevon den. „Ik heb alleen al een jaar nodig ge had om hem te verstaan” heeft Joop eens gezegd. Het kunnen nog roerige tij den worden voor Mars-Flandria in deze Tour. Assistent ploegleider Foré wuift het allemaal weg. „Alle coureurs klagen en kankeren altijd. Dat hoort erbij. Dat deed ik ook”. Maar hij heeft wel met koppige Nederlanders te doen. Foré is verstan- Pellenaars is in de loop der jaren als ploegleider weinig of niets veranderd, vindt Jos van der Vleuten. „Het eerste jaar moest ik aan hem wennen, in het tweede kon ik een potje bij hem breken. En nu ben ik met Karstens de oudste van de ploeg”. Dat schuift natuurlijk direct de vraag naar voren of het verschil tussen de coureurs van Vleuts eerste Tour en nu er wel is. „Jazeker. Mannen als Nijdam, De Roo, Zilverberg, De Haan wisten de waarde van het geld. Zij wilden er voor knokken. De jonge gasten van nu weten nauwelijks, wat geld betekent. Ze leven veel te gemakkelijk als beroepsrenners. En ook als amateurs. Neem nou Ooster- hof. Hij wil 15.000 gulden in het handje hebben om prof te worden, terwijl hij nog niets heeft gepresteerd. Hoeveel beroeps renners zouden hun vingers afbijten dat salaris te krijgen. Ze moesten eerst zich zelf waarmaken. De hardheid is er niet meer bij, bij de jongeren. Een renner als Tino Tabak is een uitzondering. Die zou ik met mezelf willen vergelijken, toen ik neo-prof was. Tino vliegt erin en is niet bang, dat was ik ook niet. Ik stoorde me niet aan namen zoals die van Anquetil, Merckx, Motta, Gimondi, Janssen, Baha- montes, Geldermans en noem maar op” Nu heeft Jos van der Vleuten wel even Uitslag vijfde etappe: 1 Guerra (Ita-Adorni) 5.13.56 met bonificatie 5.13.16, 2 Stevens (Belg-Driessens) z t met bonificatie 5.13.46, 3 Bouloux (Fr-Plaud) 5.13.59 met bonificatie 5.13.54, 4 Van Neste (Belg-Schotte) 5.13.59, 5 Catieau (Fra-Stablinski) z t, 6 Van Vlier- berghe (Belg-Martini) z t, 7 Riotte (Fra- Stablinski) 5.14.18, 8 Roger de Vlaeminck (Belg-Schotte) 5.15.12, 9 Eric de Vlaeminck (Belg-Schotte) z t, IK) Merckx (Belg-Dries sens) z t, 11 Godefroot (Belg-Plaud) z t, 12 Krekels (Ned-Pellenaars) 5.15.12, 13 Guimard (Fr.-Caput), 14 Leman (Belg-Schotte), 15 Janssens (Belg-Schotte), 16 Reybroeck (Belg- Adomi), 17 Wagtmans (Ned-Driessens), 18 Van de Berghe (Belg-Adorni), 19 Vasseur (Fr-De Muer), 20 Wolfswohl (WDld-Caput), 23 Van Katwijk (Ned-Pellenaars), 34 Tabak (Ned-Schotte), 43 Karstens (Ned-Pellenaars), 45 Zoetemelk (Ned-Schotte), 73 Steevens De Italiaan Guerra gaat juichend als eerste Het was toch niet zo’n vreselijke etappe geweest waarin enorm geleden moest wor den. Het was goed weer en de enige moei lijkheid was de muur van Geraardsber- gen in het parcours van 208 kilometer, maar ook die hindernis was maar betrek kelijkheid, omdat het lastigste deel eruit gelaten was. Wagtmans bracht in het begin van de rit naar Roubaix wel enig gemor in het peloton teweeg, omdat hij er onmiddellijk tussenuit trok. „En dat vinden ze nooit zo leuk” gaf Wagtmans, die als eerste op de Cöte de Sommière arriveerde, later grif toe. „Maar ik voelde me lekker en wilde wel wat doen.” Dezelfde Wagtmans kwam door pech voor de muur van Geraardsber- gen nog in moeilijkheden. Hij had een wiel moeten afstaan aan Van Springel en raakte een minuut achter op, alleen. „Ik zag geen wagen meer en werd wel even bang, maar ik had het geluk dat Fuente en Bracke ook lek reden. Samen konden we terugkomen.” Op de muur van Ge- raardsbergen kwamen niet de klimmers als eerste boven, maar de Portugees Ago- stinho met zjjn Moltenibewaker Huysmans. Agostinho wilde namelijk zijn blazoen wel eens oppoetsen. Hij was als een rivaal van Merckx de Tour ingeschreven, maar hij Volledige winst in de landen wedstrijd boekte Nederland voorts met de tandem, waarop de Hagenaar Ben ten Tije plaats van de plotseling gestopte Jan Jan sen als stuurman heeft ingenomen. On danks het feit, dat Ten Tije en Van Doorn pas een keer samen hadden gereden, ver sloegen zij toch twee keer de Belgische combinatie, de tweede keer met de goe de tijd van 11 seconden over de laatste 200 meter. ROUBAIX Eddy Merckx heeft het record van Anquetil overgenomen. De Belg heeft nu namelijk 50 gele truien ver overd: Anquetil had er 49. Algemeen ploegenklassement1 Schotte 76.01.27, 2 Plaud 76.02.15, 3 Driessens 76.06.06, 4 Martini 76.10.26, 5 De Muer 76.10.54, 6 Sta- blinski 76.20.37, 11 Pellenaars 76.34.31. over de finish van de vijfde etappe. bescheiden pogingen mislukt waren van Karstens, Zoetemelk en Benjamins). In de finale slaagde een zestal kleine mannen erin om weg te komen, vlak voor het binnengaan van het stadion. Listige Guer ra finishte als eerste, gele truidrager Merckx sprintte nog mee in de 2de groep en werd daar derde achter de broers De Vlaeminck. De beste Nederlander was Kre kels, die als twaalfde eindigde. - i Jz-zZzZ/zZzz WS/lVt/r/M achter. Dus begon hij nu aan een soort eerherstel via deze solo, met Huysmans als remblok achter zich. De poging liep na ruim 70 kilometer stuk. (Zoals eerder al (Ned) op 13.09, 103 ex aequo: Rentmeester en Vlanen (Ned) op 15.14, 113 ex aequo: er met de leiding (directeur Claijs Flandria is overgekomen) worden. „We kunnen inderdaad niet alles gokken en overmoedig worden”. tieau, Riotte, Montkiewicz) 15.43.29, 2 Dries sens (Stevens, Merckx, Wagtmans) 15.44.20 29 pnt., 9 Pellenaars 15.4536. 78 Van der Vleute 5.16.12, 89 De Koning, 107 Prinsen, 109 Vianen, 114 Rentmeester. 118 Benjamins allen 5.15.12. op het eind met die demarrages was hij er niet meer bij. Van der Vleuten had nog wel geprobeerd, maar hij miste nog de kracht voor de finale. van gepraat zal op

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 15