dag Eindelijk zomer... een gaat open Naaimachines voor India J. Rozendaal in het zilver Postagentschap Santpoort nu centraal in de Hoofdstraat E kuii I Morgen meubelen kijken NEDERLAND I J NEDERLAND! s ■F J O Net met grootst haalbare mond voor Noordzeeharing opgeheven GORDIJN VOORDEEL Si w Ontwikkeld in IJmuiden vöor sterkste trawlers Alkmaar geeft en Hoogovens maakt ze gebruiksklaar Douaneman in gehuldigd ir Voor tweede agentschap nog geen beheerder 1 I I 4 I I I I I I I I l 'F? is ert, an- ino Ka- uil; :rs- :en, lix- :ar; an- To- mi- :er- r. t 1 „Velserduin” Liefhebbers van folklore VELSEN K es SI, va fel t 5 IJMUIDER COURANT VRIJDAG 2 JULI 1971 Enorm voor huis Ook bodemtrawl I gif 1 1 I MODIEUS ZOMERKOLBERT VOORDEEL IN VELOURS v.a. r r kolen,olie, pas? BRANDENBURG” HOME SHOP Canadees bezoek WW Bijpassende ZOMER PANTALONS 29,50 I 1 (Van een onzer verslaggevers) de (Van een onzer verslaggevers) net Het net bleek goed te functioneren. In ADVERTENTIE hip WONINGINRICHTING ADVERTENTIE - Service en storingen binnen 24 uur. van /wwvwwwwvwwwwwwwwwwvwwww ■i -/ 7 Zie pagina 16 NAAM - /4 ADRES BEVALLEN 4$ Doorhalen wat niet verlangd wordt. OVERLEDEN ADVERTENTIE de ADVERTENTIE kennemerlaan 150, telefoon 10745*, ijmuiden (Van een onzer verslaggeefsters) in moderne ADVERTENTIE HERENMODE Hoofdstraat. unie Marktplein/hk Lange Nieuwstraat IJmuiden GRONINGEN. De Groninger Kleding Unie, (1100 man) een holdingmaatschappij bestaande uit S. Muller en co n.v., n.v. Grol en zn. en de Wekotex, verkeert in ernstige liquiditeitsmoeilijkheden. TE: --- Daarna kunt u mij noteren als !er- Le C. Steenhoek, 85 jr., weduwe van A. C. C. Bos, Keizer Wilhelmstraat 1, IJmuiden; E. Postma, 75 jr., weduwe van P. Otter, Planetenstraat 37, IJmuiden. Dit is maar een deel van het naai- machinepark bij Hoogovens. Destijds vond men het postkantoor bij het politiebureau wat excentrisch liggen. Er kwamen verzoeken bij de PTT binnen om het postkantoor te verplaatsen naar een meer centraal punt. In aanmerking genomen, dat de haring bij het aankomen van het net door de pe zen wordt afgeschrikt en deze tracht te ontwijken, blijft er een werkelijk vangend netmondoppervlak van ongeveer 800 vier kante meter over. Al met al: een royaal voorhuis! In het nieuwe postagentschap treedt de beer J. A. van Egmond als postagent pp. gesteld, ook voor dit tweede postagent schap een beheerder te vinden. Licht- en krachtinstallaties Nieuwbouw en onderhoud. IJmuiden, Marktplein 21. Altijd volop parkeerruimte. Zo maar wat luieren in de zon. En daar zijn heel wat verschillende ma nieren voor. MAAR iN tjDI R GFVAl 1 IJMUIDEN - Marktplein 29 Altijd volop parkeerruimte a fc - iau, ar- 'Ju- an- in- i m; I ui- ^ig ?h; ?r- ni- m, &n; )n- iel- Lte, ui- Qi EUROPA MEUBEL V-s'-- SJSSS» Electrotechnisch Bureau Oosterduinweg 20 IJmuiden Telefoon 1 34 05 keld en door de firma Nautulus in Sohe- veningen vervaardigd zweefnet aan boord. IJMUIDEN. Dezer dagen arriveerde een zestigtal naaimachines, ingezameld door de bevolking van Alkmaar, bij het opleidingscentrum van Hoogovens. Daar zullen zij door leerlingen worden nagezien en in het raam van de ontwikkelingshulp naar India worden gezonden. De PTT besloot toen twee postagent schappen te openen. Twee postkantoren was economisch geen haalbare zaak en met twee postagentschappen op verschil lende punten zou de decentralisatie be ter zijn gediend. Het lag in de bedoeling beide postagentschappen gelijktijdig te openen, maar dat is niet gelukt, omdat men voor het tweede agentschap, dat men aan de Hagelingerweg, in de omge ving van de J. T. Cremerlaan hoopt te realiseren, tot op heden geen geschikte kandidaat voor hun agentschap heeft kun nen vinden. Alles wordt nu in het werk het voorhuis werden verticale openingen bereikt van 33-39 meter en horizontale openingen van 38-44 meter; aldus een opening van om en nabij twaalfhonderd vierkante meter waar de vis binnen kan komen zwemmen. geveer vier jaar geleden te worden be noemd tot assistent A. Met dank voor de goede diensten aan de jubilaris, die thans is belast met de documentatie van de post Velsen bood de hoofdinspecteur de gebruikelijke „blauwe wimpel” en gratificatie namens de minis ter van ’s Rijks financiën aan. De heer M. Zorgdrager, hoofdassistent A en sectiechef van de Post PDA-Velsen, bracht de collegialiteit, de goede samen werking met alle ambtenaren van de post en het feit, dat de jubilaris een vraag baak voor zeer velen is naar voren en bood hem namens de post een welkome auto- stofzuiger aan. Hij betrok in deze huldi ging de „pleegouders” Raspoort voor de goede zorgen aan de jubilaris gedurende een kwart eeuw besteed; mevrouw Ras poort kreeg een fraaie plant. Behalve de collega’s kwamen velen uit de kringen van handel en industrie hun gelukwensen aanbieden, veelal gepaard gaande met geschenken. Zijn de resultaten, bereikt met het zweef net, nu ook te realiseren met een aange past bodemnet 2. TVO-IJmuiden en de „Tridens” zijn er mee bezig. Uitgegaan wordt hierbij een normale bodemtrawl, echter met gro tere mazen in het voornet. Uit de verkre gen gegevens, zoals benodigde trekkracht enzovoort zullen de nodige veranderingen worden aangebracht. Het grote aantal zij trawlers in de Ne derlandse zeevissersvloot, die vissen met het normale bodemnet, zouden groot pro fijt kunnen trekken van de aldus aange paste bodemtrawl. Deze trawlers, die alleen over de boor den kunneii vissen, zijn in de laatste tijd opzij gedrongen door de hektrawlers, die meer mogelijkheden hebben. Door verbouwing kan worden bereikt dat ook een zij trawler over het achterschip kan vissen met een pelagisch net. Het grote voordeel is, dat dan zowel met de bodemtrawl als met het zwevend net kan worden geopereerd. Beide soorten kunnen aan boord gebruiks klaar worden gehouden en ingezet al naar de omstandigheden welke zich voordoen. - 7 W. T. P. Blokzijl-Mokry, z., Schulpweg 166, Velsen-Noord; M. A. T. Ruijboom- Nagel, z., De Ruijterstraat 83, IJmuiden; D. J. M. van Polanen-Bruinshoofd, d., Pla netenweg 258, IJmuiden; A. M. van Acker- Wante, z„ Orionweg 356, IJmuiden; E. C. Fransens-Das, z„ Schiplaan 428, IJmuiden; P. A. Dijker-Wessels, d., Kerkstraat 6, Texel (Den Hoorn); J. Boom-Harsveld, z., Schiplaan 334, IJmuiden; B. A. H. M. Meir- mans-Handgraaf, z., Groeneweg 46, IJmui den; J. W. Tterpma-Post, d., Baanstraat 10, Beverwijk; A. van Schagen-Hoorn, d„ Stephensonstraat 69, IJmuiden; C. de Win- ter-Romeijn, d., Spaarnwoudestraat 126 rd., Haarlem; T. Pronk-de Ruiter, d., Pieter Heinstraat 38, IJmuiden; M. H. H. Rens- Martens, d., Cypressenstraat 39, IJmuiden. un- Bijvoorbeeld bovenop het stand beeld „Zwemmen onder water” van Eric Claus, tegenover het openlucht zwembad. De naam van het beeld garandeert natuurlijk het een en ander. Toch was het moeilijk er ver koeling op te zoeken. Misschien wel eronder. Ook al dient het beeld zo voor klimrek, het is in ieder geval wat functioneler, dan dat het er alleen maar voor de sier staat. Drs. De Man kwam in februari in het nieuws in verband met de Haarlemse drug-affaire. Dat gebeurde toen hij op een persconferentie van de politie verklaarde, dat de gearresteerde medewerker van het opvangcentrum Moksja, Ton de Bakker hem had gevraagd verontreinigde hasjiesj te onderzoeken en hij dit had geweigerd. Van officiële zijde werd later ontkend, dat de buitendienststelling van de zieken- huis-apotheker iets te maken zou hebben gehad met de rol van drs. De Man in de drug-affaire. Wat dap wel de reden van de schorsing was, werd niet genoemd. Het idee is voortgesproten uit een gedach tenwisseling tussen een visserijdeskundige uit Canada die op het TIVO in IJmuiden op bezoek was om daar wellicht iets op te steken op het gebied ,van de pelagische visserij, welke ginds de laatste tijd snel tot ontwikkeling komt. Men weet daar ook wel iets af van het type zijtrawler zoals in gebruik is in Ne derland: een ex-Vlaardinger zijtrawler maakt namelijk deel uit van de Canade se zeevissersvloot. Tot voor kort zou het niet mogelijk zijn geweest een dergelijk net met een motor vermogen van 2000 pk te slepen, omdat men toen nog zat met het systeem van maaswijdten die niet groter dan twintig- centimeter wareq. De maaswijdte in het voornet is thans tot het zesvoudige uitgebreid en hierdoor wordt de weerstand in het water wel zeer belangrijk verminderd. 7".,. Boormachine gestolen. Uit een in aanbouw zijnde garage aan de Industrie weg te Beverwijk is een boormachine ge stolen. De waarde van het voorwerp be draagt 200. tinten 44,75 IJMUIDEN. De inzet van een met een indrukwekkende grote mond van achtentwintig meter in het vierkant gaat de ontsnappingskans van de haring in de Noordzee nog kleiner maken. De hek- trawler „Prins Claus der Nederlanden” SCH 118 heeft dit door het Technisch Visserij Onderzoek in IJmuiden ontwik- Het is een zogenoemd pelagisch net, dat aangepast is bij een trekvermogen van tweeduizend paardekrachten, waar mee de nieuwste trawlers van de Neder landse zeevissersvloot zijn uitgerust. De „Tridens”, rijksvaartuig voor vis serij-onderzoek, heeft in de afgelopen we ken het uit nijlon vervaardigde net be proefd, Het sterke moderne schip trok het net, dat met lijnen en voorlopers een totale lengte van 750 meter heeft, door de Noordzee op een diepte van oirca 180 me ter. maandabonnee 6,90 kwartaalabonnee ƒ20,10 Minder ingewikkeld zochten enkele bejaarden een plaatsje op één van de bankjes tegenover De Brulboei aan de Kanaalstraat. En daarop is het uren uit te houden. Het is beter op een bankje te zitten, dan ingewikkeld op zo’n beeld te luieren. De bejaarden plegen het daar uren uit te houden, want het hoekje is erg plezierig. Er valt niet alleen veel te zien van de scheepvaartdrukte op het kanaal, maar het is er ook goed praten met de vrienden over tijden van weleer. Wordt nu de ontsnappingskans voor de vis niet groter door deze grotere wijdte? De praktijk heeft uitgewezen dat zo iets niet het geval is. De haring (en trou wens ook andere vissoorten die markt waardig zijn) vertonen weinig neiging om door de grote mazen te ontvluchten. De vissen worden eerder afgeschrikt door het netwerk en vluchten van de hevig trillende „muur” weg, netinwaarts, waar de mazen hoe langer hoe kleiner worden, tot er in de kuil geen ontsnapping meer mogelijk is. f TM Het nieuwe postagentschap aan de Het is een tamelijk ruim kantoor, waar men nagenoeg alle handelingen kan laten verrichten. Wat dat betreft is er weinig verschil tussen dit postagentschap en een postkantoor. IJMUIDEN. De post Douane en Ac cijnzen Velsen had donderdag weer een jubilaris in haar midden. Ditmaal gold het de heer J. Rozendaal, assistent A, die zijn zilveren dienstverband bij ’s Rijks belas tingen vierde met een receptie in gebouw „Velserduin” te IJmuiden, waarbij mede tegenwoordig waren de „pleegouders” van de jubilaris, de heer en mevrouw Raspoort uit de De Ruiterstraat, in welk gezin de heer Rozendaal ook alle vijfentwintig ja- ren heeft doorgebracht. Nadat de heer A. de Vries namens de jubileumcommissie de vele „mannen in het groen” had begroet, moest de jubila ris zich tevreden stellen met „vervangers” om hem te huldigen aangezien wegens de vakantietijd de diensthoofden niet aanwe zig konden zijn. Hierdoor kon nu de heer Slings, hoofd inspecteur te Zaandam en tijdelijk de in spectie Haarlem waarnemend, zich in een korte, maar niettemin hartelijke toespraak tot de jubilaris richten. Uijteraard was hij niet in staat om in de meer persoonlijke relatie te spreken, doch wel was de hoofd inspecteur, gezien de inspectierapporten, in staat de jubilaris te kunnen beschou wen als een zeer betrouwbaar ambtenaar die, in Zevenbergen geboren, op 1 juli 1946 als tijdelijk hulpkommies bij de douane IJmuiden werd aangesteld. Hier heeft de heer Rozendaal achtereenvolgens alle opvolgende rangen doorlopen om on- R O N in °Pen enveloppe zonder postzegel opsturen naar IJmuider Courant. Antwoordnummer 47 - IJmuiden Vijf leerling-instrumentmakers ont fermden zich onder leiding van een le raar over dit speciale project. Bij de mees te machines kon worden volstaan met keu ren en oliën. Uit verscheidene niet te re pareren exemplaren zullen de bruikbare onderdelen voor andere defecte machines worden gebruikt. Binnen twee weken vóór het begin van de schoolvakantie hoopt men de naai machines te kunnen opleveren. In India zullen zij worden gebruikt al? hulpmiddel voor de opleiding van meisjes in de confectie-industrie. Velours schept sfeer in uw huis. Kom morgen kijken naar onze rijke collecties. Schitterende moderne en klassieke tinten. Al vanaf 16,95 p. m. WONINGINRICHTING SANTPOORT. Op donderdag 1 juli is het nieuwe postagentschap aan de Hoofd straat in Santpoort in gebruik gesteld. Per diezelfde datum werd het postkan toor naast het politiebureau, eveneens aan de Hoofdstraat, gesloten. l HAARLEM. Drs. J. P. de Man, apotheker van het Provinciaal Ziekenhuis in Santpoort die in april voorlopig buiten dienst werd gesteld, kan weer aan het werk. Gedeputeerde Staten van Noord- Holland hebben hem meeg-*deeld dat de tegen hem gerichte maatregel is opge heven.

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 5