IN DRACHTEN KRIJGT EQUIPE VOOR HELSINKI VASTE VORM Winst kan Sij brands niet ontgaan Goolagong overrompelde viervoudig Wimbledon-kampioene Margaret Court e Resultaten Wimbledon Bert de Jager hoopt op plaats bij eerste drie Wagenaar favoriet op baan van Mereveld a ■M L Els van Noorduyn Bram Wassenaar Hoopt op beloning vervolgt eenzame voor harde werk strijd tegen DDR Annemieke Bouma I gepromoveerd I 11 ZATERDAG 3 JU LT 1971 Frustrerend Vijfe finale Weerstan gebroken Inheemse afkomst (Van onze paardesportmedewerker) EL,S VAN NOORDUYN BRAM WASSENAAR 3“ MWM in- zeil- de en men aar- gast eek- oten land tra- Mieke Sterk !s waarschijnlijk de enige hordenloopster, die Nederland tijdens de Europese kampioenschappen zal vertegen woordigen. Zij heeft een vrij onregelma tige trainingsperiode achter de rug en ze ker met het oog op de vijfkamp, die ze te- samen met Miep van Beek in Helsinki zal moeten afwerken, zullen de vele blessures, waarmee zij te kampen heeft gehad, hun uitwerking niet missen. Daar staat een goede basis en een grote routine tegenover. Margaret Court had het ook zelf niet voor mogeli.jk gehouden. Op de dag voor de wedstrijd zei ze nog: „Billy-Jean King is voor mij nog steeds de gevaarlijkste Die uitspraken wijzen op de mogelijk heid dat Court te weinig naar de eind strijd heeft toegeleefd. Wellicht heeft ze teveel afstand genomen van haar vijfde finale op Wimbledon, ook al zei ze van te voren: „Natuurlijk wil ik de titel opnieuw winnen. Dit is het mooiste kampioenschap dat er bestaat.” Maar toen Court onmid- dellljk haar service-game verspeelde, druk te plotseling de rol van favoriete als een loden last op haar schouders. „Opeens voelde ik me weer erg gespannen. Ik kon me met geen mogelijkheid concentreren. Eigenlijk heb ik de bal niet eens gezien. Het leek wel of ik op een voetbalveld stond in plaats van op een tennisbaan.” Goola- gong: „Margaret speelde lang niet zo goed als anders.” Drachten wordt een interessante aange legenheid, nu het leveren van toppresta ties steeds urgenter wordt. De atletiek baan, waarop gelopen wordt, is vervaar digd van de „goedkope” kunststof rubkor, een mengsel van bitumen, rubberkorrels en kurk. De stof heeft het meeste weg van asfalt, laat geen water door en wordt zacht bij te grote hitte. Rubkor is ontwikkeld in Amerika en vanaf 1961 toegepast in lan den als Duitsland en België. Het blijkt in Nederland voor de gemeenten nog een te grote financiële belemmering om tartan of andere stoffen, waaronder polyturf, waar mee in Amerika geëxperimenteerd wordt, te gebruiken. Met haar opzienbarende triomf heeft Goolagong de dames tennissport, die op Men probeert daardoor de attractiviteit als kijkspel te verhogen. UTRECHT. Het is opvallend dat Jan Wagenaar jr dit seizoen wel voorzichtiger omspringt met de klassevolle Ingrid Han over toen hy er maar liefst 22 keer mee won. Dit wreekte zich al, doch nu Wage naar de geschikte koersen voor de merrie opzoekt gaat het steeds beter. Op Mere- veld kan zy zaterdagmiddag (2.30 uur) het hoofdnummer winnen van Detra, die twintig meter voorgift van haar krügt. In de Overvecht-prys is een interessant duel te verwachten tussen Hornblower en Hur ry Up. Overigens maakten de deelnemers het elkaar in de voorlaatste ronde niet moei lijk. Vijf van de zes partijen eindigden in remise. Slechts de Surinaamse kampi oen Ramcharan smaakte het genoegen zijn eerste zege in dit toernooi te behalen. Hij won van de zwak spelende Amerikaan Birnman. cht- Var- jden dan wei- agse he- :e in ssen. lit 13, Finale heren dubbelspel Laver (Aus)- Emerson (Aus)Ashe (VS)-Ralston (VS) 4-6 9-7 6-8 6-4 6-4. ax, >lgt wil zen unt or- ge- blik niet door Nederlanders te verslaan en moet zonder moeite nog eenmaal 14 sec. kunnen lopen. >P (Van onze sportredactie) HAARLEM Een van de weinige Haarlemse atleten, die kans heeft op een plaats by de eerste drie tijdens de nationale kampioenschappen van dit weekein de is de 21-jarige Bert de Jager, die dit jaar plotseling is doorgedrongen tot de Nederlandse sprintelite. Op de 109 meter heeft hy met Eddy Monsels zelfs de beste seizoentyd achter zyn naam: 10.5 sec. By de start van het seizoen kwam het nog herhaaldeiyk voor, o.a. in Papendal, dat de op het ogenblik dienstplich tige Bert de Jager in B-lopen werd ingedeeld. Maar zeer snel is zjjn grote sprint- kracht ontdekt, met als gevolg dat hy nu vaste keuze is in de nationale esta fetteploeg, die gezien de 40 sec. van afgelopen woensdag kans heeft op uitzen ding naar Helsinki. 10U- aan- zond on- ,-ijd- ssen ;me- da- o en n 16 ved- n er hten 0, (1 1. im, ;er >ld. >ed >p- o.” De Ja- ;els Jen aar tan sd- ze- n”) ta- 12 er- lus tegenstander.” Ogenschijnlijk leek Court zich voor de wedstrijd geheel op haar ge mak te voelen. „Ik voel me ontspannen” zei ze in de uren die vooraf gingen aan haar dramatische finale. „Bovendien hoef ik niet meer zoveel tegen mijzelf te vech ten. Ik ben lang niet meer zo nerveus als vroeger.” Joke van der Stelt, in Haarlem bekender dan in de haar woonplaats Aalsmeer heeft prachtige tijden op de 1500 meter achter haar naam staan.De 4.15.4* die dateert van Erfurt (interland tegen Oost-Duits- land) is zelfs internationaal een tijd van allure’ Ook haar titel zondag is buiten kijf. Anneke de Lange heeft weliswaar ook twee maal de limiet voor Helsinki doorbroken, maar zij zal nog trachten op haar favoriete nummer, de 800 meter, in Finland uit te komen. De zwakte van de Nederlandse dames op de technische nummers vind zijn weer slag in de afvaardiging, die nu al vrijwel vaststaat. Els van Noorduyn staat op het ogenblik negende op de wereldranglijst met haar 17.75 meter met de kogel. De Oost-Duitse suprematie op dit nummer lijkt ondanks haar zeer goede techniek en de stages die ze bij specialist Bauersfeld heeft gelopen, niet te doorbreken. Toch is zij na drie weken Oost-Duitsland reeds een halve meter verder gekomen dan ooit en men vraagt zich af wat de uitwerking van een half jaar trainen onder deskundige lei ding voor gevolgen zou hebben. De voor spellingen van Karl Heinz Bauersfeld lie gen er niet om. De Sweepstakes, die zondagmiddag in het Groningse Stadspark worden gehou den geven de Noordelijke paarden weinig kansen een forse greep te kunnen doen uit de prijzenpot van 44 mille. In de afdeling hengsten is de Utrechter Piet Smit met Jonker Volann favoriet en in de afdeling merries, die zeventien deelneemsters telt Jan Wagenaar Jr. met Jessie Pepper. HOOGEZAND. Het zesde internatio nale damtoernooi in Hoogezand-Sappemeer krijgt een Nederlandse winnaar. De vier voudige nationale kampioen Ton Sijbrands is in de negende ronde onbereikbaar ge worden voor wereldkampioen Andris An dreiko, die de twee voorgaande toernooien (in 1967 en 1969) opzijn naam schreef. De Russische grootmeester kwam vrijdag remise overeen met de Gambiaan Faal en bleef daardoor twee punten achter op Sij brands. Deze stuitte op een hechte afweer- stelling van de Fransman George Mosto voy, die tenslotte een verdienstelijke pun- tendeling bereikte. Alleen indien Sijbrands zijn partij tegen Smith verliest en Andrei ko wint van Hisard, kan de Rus in punten nog gelijk komen. Dan echter wint Sij brands door het SB-systeem. S De tips: 1. Ilse Hanover-prijs: 1. Idas H, 2. Inge Gerda, 3. Jacob D. Outs: Jonika. 2. Iliya Kuryakin- prijs: 1. Karin v. Hovi, 2. Kaptein Sister B, 3. Kansas. Outs: Kolardachs. 3. Goudvos-prijs: 1. Immer Treu, 2. Ingrid Hollandia, 3. Helios CH. Outs: Hino Contessa. 4. Sweepstakes J (heng sten): 1. Jonker Volam, 2 Josje W, 3. Junior Volomon. Outs: Jaguar. 5. Sweepstakes J (mer ries) 1. Jessie Pepper, 2. Janky Buitenzorg, 3. Just in Time. Outs: Joke Dartel. 6. Ger West- lyandia-prijs: 1. Gert Jan Pluto. 2. Furie, 3. Flo rentine. Outs: Harmien. 7. Firmin-prijs1. Helene Hanover, 2. George van Rhea, 3. Dandy H. Outs: Alchimist. 8. Hazel Buitenzorg-prijs: I. Hompy avn Hlddum, 2. Gladiool, 3. Henry Trickson. Outs: Holland. 9. Henri Buitenzorg- uprijs: I. Jacaranda, 2. Izanto, 3. Jacet. Outs: Jannéke II. 10. Hazel Buitenzorg-prijs, 2e afd.: 1. Geisha Double, 2. Grand Seigneur, 3. Gerd Hanover. Outs: Isi’s Juweel. re groundstrokes joeg ze Court naar alle hoeken van de baan. Court was vooral niet opgewassen tegen Goolagongs prach tige backhand die haar bij het oplopen naar het net telkens weer volkomen ver raste. Bij de stand 4-0 schenen de zaken echter toch een gunstige wending te ne men voor Court, die tot dan toe de ge makkelijkste volleys had verprutst. Court leek de langste tijd met haar inzinking te hebben geworsteld. Plotseling acurater spelend, liep zij in tot 4-3 en met enig leed wezen werd langs het Centre Court reeds vastgesteld dat Goolagong (wier tweede service nog te zacht is) definitief zou moe ten buigen. Annemieke Bouma is plotseling de gro te favoriete geworden voor de nationale hoogspringtitel. Ondanks het feit dat zij twee maal 'de Heisinki-limiet heeft door broken (1.76 en 1.77 meter) is haar uitzen ding naar Helsinki nog niet definitief. Bram Wassenaar bevindt zich in de frus trerende positie tweemaal een limiet ge haald te hebben, maar niet op hetzelfde nummer. Waarschijnlijk zal men binnen de KNAU clement zijn ten aanzien van hem gezien zijn constante vorm op de 1500 meter. Jos liermens (5000 m) en Eg bert Nijstad (3000 steeple en 10 km) hik ken beiden net tegen Helsinki aan. Het is de vraag of zij buiten Nederland sterk ge noeg zijn. Uitslagen. Finale damesenkelspel: Evonne Goolagong (Aus)Margaret Court (Aus) 6-4 6-1. De donkere Australische, dochter van 'n arme schapenfarmer, besefte echter dat één van de belangrijkste fasen van het duel was aangebroken. Met de moed der wanhoop verdedigde ze haar servicegame (na vele malen duce) en kwam daarmee op 5-3. Court kreeg vervolgens bij 5-4 twee breakpoints om de stand alsnog in even wicht te brengen, maar zij slaagde niet en moest de set afstaan (6-4). Daarmee was Courts weerstand gebroken. In de tweede set mocht ze eerst nog haar servicegame winnen, maar daarna kwam ze er niet meer aan te pas. Het einde van de strijd was typerend voor Courts labiele instel ling: Goolagong hoefde het vierde match point niet zelf te benutten, want Court sloeg een double fault, iets wat haar an ders op dergelijke momenten zelden over komt. „Pas in de laatste game”, zei Goo lagong later, „besefte ik dat ik Wimbledon kon winnen. Ik had er daarvoor eenvou dig niet over nagedacht.” De tips: 1. Tolsteeg-prijs: 1. Julia B, 2. Jupiter, 3. Jose Hollandia. Outs: Inanda Mae. 2. Hoog Catharijne- prijs: 1. Kamo Quick, 2. Kees Dunst, 3. Karei Volann. Outs: Kensingt. 3. Domplein-prijs: 1. Inayala, 2. Inneke Pluto, 3. Ida Roodnoot. Outs: Ivo D. 4. Amateurkampioenschap1. Hidda Dear, 2. Edward Kinley, 3. Flipsen. Outs: Fla- mingsgol. 5. Neude-prijs: 1. Hina. 2. Ideal Bui tenzorg, 3. Hero Hollandia. Outs: Hilma. 6. Nieuw Amelisweerd-prijs: 1. Ingrid Hanover. 2. Detra, 3. Dorus van Rood en Noot. Outs: For Ever. 7. Overvecht-prijs: 1. Hornblower, 2. Hurry Up, 3. Gert Jan. Outs: Enterprise Hollan- dla. 8. Uithof-prijs: 1. Ivan Hollandia, 2. Iltis Hollandia, 3. Hanover Cavaljos. Outs: Ida Pols broek. 9. Vredenburg-prijs: 1. Francisco. 2. Gra- nit Holalndia, 3. Hazleton B. Outs: Hielke D. 10. Tolsteeg-prijs, 2e afd.: 1. Jacobus 0, 2. Jeroen Belwin, 3. Jelle du Bois. Outs: Jerolimo. Al met al is de vooruitgang in de Ne derlandse atletiek evident'. Twee oorzaken springen in het oog. In de afgelopen win ter hebben de indoorwedstrijden een enor me stimulans gevormd voor vele topspor ters om de tussentijdse vorm te testen en eventueel op te vijzelen, waar dat nodig was. Het snelle hout maakte ongekende tijden mogelijk. En in het buitenseizoen is er dan nu het tartan van Papendal, waar vooral op de middenafstanden ge weldig van geprofiteerd is. De Nederland se atleten hebben dit seizoen vrijwel geen wedstrijd van enige importantie op sin tels afgewerkt en dat is voor henzelf een goed ding. De sintelbaandirecteuren zullen er minder gelukkig mee zijn. De onbesten dige factor, het weer, heeft alleen voor te genwerking gezorgd. Vooral de dames hebben weinig gelegenheid gehad zich on der ideale omstandigheden met elkaar te meten. En dat was ook weer een van de oorzaken van het zeer grote aantal blessu res, waarmee de Nederlandse atletes dit seizoen te kampen hebben gehad. Ook hier vormt Annemieke Bouma een uitzonde ring. Terwijl zij op de nationale jeugd kampioenschappen tot 1.70 meter kwam, reikten Marjan Ackermans en Mieke van Doorn met dezelfde regen en wind in Oost- Duitsland niet verder dan 1.60 meter. De formidabele concurrentie van Gro ningen deed zich zo gelden dat alle dra verijen op de zondag te houden meeting opnieuw moesten worden opgesteld. Slechts dank zij dit feit is er nog een zeer rede lijke bezettingsgraad tot stand gekomen. Typisch is echter dat de beide Duindigt- cracks John Areta en Jury niet naar de Groninger Sweepstakes gaan. Overeen neemt het zekere voor het onzekere en gaat met Jury zijn zoveelste gemakkelijke overwinning tegemoet. Een organisatorische kwestie, waartegen door de atleten geageerd wordt, is het feit dat de finales in acht, en niet in de ge bruikelijke zes banen worden gelopen. De Amsterdamse zelf werd in Oost- Duitsland met de meeste egards behan deld. De voorrechten, die zij genoot, vallen waarschijnlijk geen ander meer ten deel. Els van Noorduyn hier zelf over: „In het hotel werd ik als een hoge gast beschouwd, niet vanwege mijn prestaties, maar eenvou digweg omdat ze het nog nooit hadden meegemaakt dat iemand uit een kapita listische staat zo lang in hun midden ver bleef. Dat zal ook niemand meer lukken. Men gaat in de DDR van de gedachte uit, dat men niet geholpen werd toen het fi nancieel noodzakelijk was, dus waarom zouden ze nu de westerse landen wel een plezier doen. Ik ben echt een uitzondering. Men heeft mij enorm veel verteld en ik ben er nog beduusd van wat ik allemaal heb opgestoken”. Gemengd dubbelspel: Halve finales: Owen Davidson (Aus)-Billy Jean King (VS)Ilie Nastase (Roe)-Rosemary Cassals (VS) 6-4 6-1. Marty Riessen (VS)-Margaret Court (Aus)Frew McMillan (ZAF)-Judy Dalton (Aus) 7-5 6-3. 'wvwvvwwwwvvwwwwv Die Evonne Goolagong kon veel onbe- vangener spelen, omdat ze niets te verlie zen had. „Natuurlijk was ik van tevoren wel wat nerveus, maar toen ik eenmaal op het Centre Court stond, gleed alles van me af. Voor mij was het voldoende dat ik in de finale mocht spelen. Als ik van middag verloren had, zou ik het niet erg hebben gevonden: Ik zou vanavond even zo goed een feestje gebouwd hebben.” Met zo’n „blanco” instelling is het na tuurlijk gemakkelijk spelen. En dat was dan ook duidelijk aan Evonne te merken. Nadat zij de service van Court had door broken, won ze ook de drie volgende ga mes bijna spelenderwijs. Met haar zuive- Zelf ziet Bert de Jager dat niet zo zitten: „De KNAU leek nou niet zo enthou siast toen we de limiet haalden. Het gaat waarschijnlijk te veel kosten. Maar zondag wil ik het weten; anders zit het erin dat we het hele seizoen 4 x 100 moe ten lopen en dat is niet gunstigvoor je eigen ontwikkeling. Qua training heeft het weinig zin”. Bert de Jager, lid van HAV Haarlem, is pas aan het eind van vorig seizoen teruggekeerd in Nederland na een tweeëneenhalf.]arig studieverblijf in de Ver enigde Staten. Op de Universiteit van Oregon twee weken geleden werden op de zeer snelle baan daarvan de Amerikaanse atletiekkampioenschappen gehou den studeerde hij International Business. Sprinten vergat hij niet, hoewel hij vorig jaar toch vrijwel ongetraind deelnam aan de Nederlandse kampioenschap pen. De Mexico-trainer Bill Bowerman heeft hij veel aan het werk gezien met de Amerikaanse topatleten, maar zijn voornaamste doel bleef de studie. Terug in Nederland moest hij in dienst. „Ik heb een eig rustig kantoorbaantje op het ministerie in Den Haag, tijdens het wachtlopen kan ik gewoon de hele nacht slapen”. Bert de Jager heeft één zwak punt, dat in een estafetteploeg niet zo zwaar telt als op een individuele 100 meter: het starten. „Daar heb ik geen verklaring voor”, zegt hy zelf, „ik heb er vooral de laatste tyd veel op getraind onder lei ding van Joop van Drunen, maar het is beslist niet mijn allersterkste kant”. Het wegschieten uit de startblokken zal inderdaad verbeterd moeten worden, wil Bert de Jager dit seizoen nog tot 10.4 komen. Toch ziet hy daartoe wel mogelijk heden. „De omstandigheden werken echter niet vaak mee. Onder ideale con dities moet ik die tyd toch wel kunnen halen”. Aan het lopen van Bert de Jager is te zien dat zijn techniek verre van vol maakt is. Hij beoefent nu zo’n vier jaar serieus atletiek en heeft gezien zijn natuurlijke aanleg zeker toekomst. Het is te hopen dat hij in de A-selectie kansen krijgt om zijn talent te ontwikkelen onder deskundige leiding. In Drachten moet hij in staat geacht worden tweede of derde te worden. „Maar je kunt van zondag er weinig van zeggen”, zegt hij, doelend op de vrijwel gelijkwaardige concurrentie van jongens als Eddy Monsels, Teun de Boer, Ad van Boekel en Ad de Jong. „Toch hoop ik wel op een plaats bij de eerste drie”. een dood spoor was beland, ongetwijfeld een grote dienst bewezen. Vic Edwards, de Australische coach, die haar jarenlang begeleid heeft, kon later zijn ontroering nauwelijks verbergen: „Dit is de geluk kigste dag van mijn leven. Hier heb ik ja renlang voor gewerkt.” Edwards had heel voorzichtig voorspeld dat Goolagong pas over drie jaar rijp zou zijn voor een Wim- bledon-titel. Met die voorspelling wilde hij voorkomen dat Goolagong reeds in het prille stadium van haar carrière teveel publiciteit zou krijgen. Edwards: „Ik blijf bij mijn bewering dat Evonne nog veel beter kan. Pas in ’74 zal zij haar top hebben bereikt. Maar toch heb ik het gevoel gehad dat Evonne op dit Wimbledon al iets bijzonders zou pres teren. Daarom heb ik voor Wimbledon be gon mijn vrouw, die een tweede moeder van Evonne is, gevraagd om toch vooral te komen.” Edwards (toen Newcombe twaalf jaar was, zag hij al een Wimble- donwinnaar in hem) ging ook nog in op de inheemse afkomst van Goolagong. „Ook al wil ze er niet meer met de pers over praten, toch geloof ik dat het veel voor haar betekent, dat zij juist als eerste in heemse Australische de titel heeft gewon nen.” De familie Goolagong schijnt trouwens meer kampioenen in voorraad te hebben. Edwards: „Evonne heeft een twaalfjarig zusje, Jonelle genaamd, die ook een hele grote kan worden.” Ook de titel in het he- ren-dubbelspel kwam in Australië terecht: Laver en Emerson versloegen in de finale de Amerikanen Ashe en Ralston (4-6, 9-7, 6-8, 6-4, 6-4). Betty Stöve heeft de finale bereikt van Wimbledons troosttoernooi om de Ladies' Plate, die vorig jaar door Goo lagong werd gewonnen. In de eindstrijd ontmoet Betty Stöve de Britse Wain wright. De tips: 1. Groningen-prijs: 1. Jury, 2. Junior, 3. Iris B. Outs: Judit Buitenzorg. 3. Assen-prijs: 1. Ido van Alkestis, 2. His Areta, 3. Golden Wish. Outs: Gizella Double. 4. Criterium der Amateurrijder» III: 1. Granda, 2. Guy Areta, 3. Francina. Outs: Hannibal. 5. Amhem-prijs: 1. Goodwill, 2. Flet cher D, 3. Fleetwood. Outs: Gert Jan Norton. 7. Utrecht-prijs: 1. Femandel, 2. Gallant Way, 3. Florissant. Outs: Champion Harvester. 8. Zwolle-prijs: 1. Ireland, 2. Hollywood A, 3. Grietje. Outs: Goede Vrijdag. 10. Leeuwarden- prijs: 1. Jefferson, 2. Jaromir Gregor, 3. Jonas. Outs: Ida Belwin. DEN HAAG. De Koninklijke Neder landse Atletiek Unie heeft de vijftienja rige Annemieke Bouma (Atmodes), de Ne derlandse recordhoudster hoogspringen met 1,77 meter, gepromoveerd tot A-ju- niore. Dit is gebeurd op advies van de medi sche commissie en de nationaal technische commissie junioren. De Haarlemse is daar door gerechtigd het komende weekeinde te starten op de Nederlandse kampioen schappen in Drachten. (Van onze sportredactie) LONDEN Wat de meeste inge wijden geen moment verwacht had den, gebeurde gisteren dan toch: Margaret Court (29), drievoudig win nares van Wimbledon, liet zich in haar vijfde finale op Wimbledon vol ledig overrompelen door haar tien jaar jongere landgenote Evonne Goolagong. Met een opzienbarend royale 64. 61 zege zorgde Goola gong voor de grootste sensatie van het toernooi, nog groter dan de neder laag van Laver tegen Gorman. (Van onze sportredactie) HAARLEM De bovenste plaats op het ereschavotje zal de Nederlandse topatleten dit weekeinde tijdens de nationale kampioenschappen in Drach ten minder interesseren dan ooit tevoren. Alles wat op het ogenblik telt zijn de langzaam opdoemende Europese kampioenschappen, die dit jaar in Helsinki worden gehouden. Voor veel atleten zijn er nog maar enkele ge legenheden de door de KNAU gestelde limieten te doorbreken en de Neder landse kampioenschappen, waarvoor niet minder dan 358 sporters hebben ingeschreven, hebben zeker voor de A-selectie het karakter van limietwed- strijden. Van 10 tot 15 augustus volgen dan de echte ontmoetingen ter voor bereiding waarvan een trainingskamp in Papendal, vergelijkbaar met het Sportcentrum Zeist, gehouden wordt. De ploeg voor Helsinki is al voor een groot deel bekend. Als sprintsters zullen Wilma van den Berg, die zaterdag en zondag haar titels op de 100 en 200 meter zeker met succes zal verdedi gen, en Trudy Ruth meegaan. De laatste heeft alleen op de 200 meter twee maal de eis van de KNAU (23.8) gehaald. De Hilversumse kan er maar niet toe overgaan op de 400 meter over te stappen, terwijl ze op die afstand - haar conditie is bijna perfect een veel grotere kanshebster is. Slechts twee herenatleten hebben zich tot nu toe definitief voor Finland geplaatst en dat terwijl de herenatletiek een duide lijke vooruitgang vertoont. Sjef Hensgens heeft met hulp van de Zuidafrikanen Ma- lan en Broberg éénmaal 1.46.4 op de 800 meter gerealiseerd en kort geleden kwam de Maastrichtenaar tot 1.47.8. Hans Sme- man, op het ogenblik kampend met een blessure, heeft eenmaal de limiet op de tienkamp (7400) met 74 punten overschre den en die ene maal is voldoende. Hans van Enkhuizen zal dit weekend waar schijnlijk ook zijn uitzending waarmaken, hij is op de 110 meter horden op het ogen- f///ZZ//ZZZ/Z//Z/ZZ///ZZZ///Z/ZZZ////Z///ZZ///////ZZ//Z///ZZ/ZZ/7/Z/ZZ/ZZZ/ZZ/F/ZZ/ZZZ/rZA//ZZZZ////////////ZZ//ZZZZZ//Z/ZZ/ZZZZZZZZZ/Z^ haar verrassende partij tegen Mar garet Court. Rennen: 2. Jolly Espresso S-prijs: 1. Parkia. 2. Astro loger, 3. Golden Star S. Outs: Desiree II. 6. Kincsem-prijs: 1. Forest Star, 2. Red Pepper, 3. Jolly Espresso S. Outs: Cleopatra. 9. Mistral- prijs: 1. Phoenix, 2. Marlize, 3. Precieuse. Out»: Kanaldis. De nieuwe Wimbledon-kampioene Evonne Goolagong in actie tijdens - -• F i I

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 11