PEN logopediste BRAINBOX Een ziekenhuis is ook een hotel zeeweg ziekenhuis velsen ELISABETH GASTHUIS HAARLEM CHRIS HIENZE dwarsfluit Gr ELISABETH GASTHUIS HAARLEM 1 b H r r r stafverpleegkundigen WINKELBEDIENDE Ji y 8 f r r Hedenavond Cl lil ZIEKENHUIS EN VERPLEEGHUIZEN STICHTING JEUGDCENTRUM IJMUIDEN 't i i I blad bij Gor 01y Breestraat 108 - Beverwijk 12 ZATERDAG 3 JULI 1971 Haarlem ƒ2,50 Entrée I Pensioenvoorwaarden volgens het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds. Sollicitaties kunnen worden gericht aan dr. J. van Mansvelt, medisch direkteur, Boerhaavelaan 22, Haarlem. De A.O.W.-premie is voor rekening van het ziekenhuis. Schoonhouddienst Hoe efficiënt het ziekenhuis ook gebouwd is. en hoe doelmatig alle materialen voor vloerbe dekking, meubilair, wandbekleding en dergelijke ook gehouden zijn, het zal toch regelmatig schoongemaakt moeten worden. Juist in een ziekenhuis waar vuil ontoelaatbaar is. Het moet dan ook volgens schema en zeer vakkundig gebeuren. Er zijn veel arbeidsbesparende apparatuur en schoonmaakmiddelen, maar die vereisen meer vakkennis dan de zwabber en de dweil! Een verkeerd behandelde vloer is haast niet meer te redden. En vergeet niet dat het ook gezellig moet blijven in patiëntenverblijven. Dat vraagt haast de zorg van de goede huisvrouw die ook gastvrouw is. Hotel-Restaurant Niet alleen de patiënt heeft maaltijden nodig, ook vele personeelsleden. Leerling-verpleeg- kundigen, maar ook anderen wonen vaak in een flat vlak bij het ziekenhuis. Bij het Zeeweg Ziekenhuis kunnen er zowel meer dan 150 wonen. Die gebruiken de maaltijden veelal in het zieken huisrestaurant. Ook personeel dat ’s avonds of ’s nachts werkt moet iets kunnen eten of drinken. En dan de bezoekers voor patiënten, vooral zij die van verre komen of langer blijven. Een modern ziekenhuis heeft dus een restaurant zoals b.v. een modern warenhuis. Ons zieken huis heeft het dan ook. Receptie en telefoon Honderden en honderden malen per dag wordt het ziekenhuis gebeld, door familie van patiënten, leveranciers, sollicitanten, instanties enz. enz. Het is tenslotte een bedrijf waarin het bruist van activiteit, soms dag en nacht. Het zou direkt stagneren als de telefooncentrale niet meer bediend zou worden. Honderden en honderden mensen lopen per dag in en uit Ondanks de goede wegwijzers naar die tien tallen afdelingen in het ziekenhuis moeten zij ontvangen en verwezen worden. In de centrale ontvangsthal treft u dan ook de receptie aan en daarnaast de telefooncentrale, een stukje ziekenhuis van vitaal belang. Pensioenvoorwaarden volgens het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds. EN OP DE KLASSE-AFDELING. In de hotellerie van het ziekenhuis kunnen wij heel wat nieuwe medewerkers plaatsen, nog niet direct maar wei In de loop van het najaar. Als U belangstelling heeft om in deze sector van het nieuwe Zeeweg Ziekenhuis te werken, kunt U nu reeds solliciteren. Wij denken vooral aan de volgende functies: CORONARYCARE CARDIOLOGIE INTENSIVE CARE CHIRURGIE Sollicitaties te richten aan het Hoofd Personeelszaken. Het Elisabeth Gasthuis nam in mei j.l. een nieuw gebouwencomplex in gebruik en biedt thans plaats aan Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt door de directrice, zr. E. C. Snoeck Henkemans, Boerhaave laan 22, Haarlem, tel. (023) 319131, toestel 2140. Haarlem op de afdelingen GYNAECOLOGIE OBSTETRIE K.N.O. UROLOGIE voorgeschreven maaltijden zorgvuldig samen gesteld. Voor elke patiënt een maaltijd naar maat op een dubbelwandig presenteerblad en dan snel de „warmwagen" in, op weg naar de verpleegafdeling» Via de afdelingskeuken naarde patiënt Hoe komt nu deze warme, verse, op maat bereide maaltijd bij de patiënt? In elke verpleegafdeling (een etage zoals u weet in het Zeeweg Ziekenhuis) is een klein „keukentje”, een afdelingskeuken het domein van de voedingsassistente van de verpleeg afdeling. Daar komt de warmwagen en de voedingsassistente zorgt dat de maaltijd zo spoedig mogelijk bij de patiënt komt, slechts enkele minuten na het verlaten van de keuken. Maar in de afdelingskeuken gebeurt meer: daar komen ook de broodmaaltijden uit, de kleine hapjes en drankjes die de lange dag van de patiënt wat moeten opvrolijken. De bereiding gebeurt zoveel mogelijk in de grote, goed geoutilleerde ziekenhuiskeuken. ZONDAGAVOND 4 JULI a.s. Jazz-programma De befaamde voor de behandeling van klinische en pol i klinische patiënten met spraak stoornissen. Naast ervaring op het gebied van de indicaties, voorkomend op het terrein van de keel-, neus- en oorheelkunde, strekt specifieke ervaring op het gebied van de behande ling van cerebrale spraak stoornissen bij de zgn. spastische kinderen tot aanbeveling. In ons nieuwe ziekenhuis, dat in mei j.l. is geopend, is plaats voor een Kok of kookster Onze keukenstaf kan worden uitgebreid met een ervaren kracht, bij voorkeur met dieët- ervaring, die zelfstandig kan werken. Er zou ook nog een leerling-kok in opleiding genomen kunnen worden. Keukenhulpen De afwas van het gehele ziekenhuis zal centraal worden gedaan in de zeer ruime en van uiterst moderne apparatuur voorziene afwaskeuken. Voor de bediening van deze apparatuur willen wij, liefst mannelijke keukenhulpen aanstellen. Voedingsassistentes Uit deze publikatie blijkt duidelijk welke centrale en verantwoordelijke functie de voedings assistente van de verpleegafdeling inneemt bij de verzorging van maaltijden en dranken voor de patiënt.. Wij stellen dan ook zeer hoge eisen aan deze zeer zelfstandige en representatieve functie. Een I.NAS.-opIeiding Is gewenst. Receptioniste telefoniste Geen gemakkelijke maar wel een interessante functie in een ziekenhuis waar elk uur zoveel en zo verschillende mensen bellen of binnen komen. Steeds weer zal zij in staat moeten zijn een ieder persoonlijk, snel, accuraat en vriendelijk te helpen. Transporteur Het transport van allerlei goederen door het ziekenhuiscomplex moet snel en volgens een nauwkeurig schema verlopen. Volgens een spoorboekje zou je haast zeggen. Daarvoor zorgt de interne transportafdeling. Alle mensen in bovenstaande functies werken in dagdienst met uitzondering van de receptioniste/telefoniste die ook *s avonds beschikbaar moet zijn. Vanzelfsprekend wordt er bij toerbeurt in het week-end gewerkt. Sollicitaties kunt U richten aan onze afdeling Personeel Organisatie, (tel.:02550-19100). Salaris, afhankelijk van leeftijd en ervaring, van f 962.-tot f 1.577.- per maand bij 26 lesuren per week (exclusief 4J% verhoging per 1 juli 1971). In onze vorige pubiikaties hebben wij u iets meer verteld over het reilen en zeilen van de verple gingsdienst en het veelzijdige behandelcentrum in het moderne Zeeweg Ziekenhuis. Dat zijn belangrijke zaken voor elke patiënt: verpleging en behandeling. Daarvoor komt hij tenslotte in het ziekenhuis. Maar als de patiënt eenmaal in het ziekenhuis is, worden ook andere zaken belangrijk zoals: smakelijk eten, een goed bed, een schone, gezellige kamer en recreatieruimto eventueel. Kortom hij wil In een gastvrije, goed verzorgde omgeving verkeren, hetzelfde eigenlijk wat je van een goed hotel verwacht. In het Zeeweg Ziekenhuis Is daar veel aandacht aan besteed. Laten wij iets meer vertellen van het hotel in ons ziekenhuis. Keuken Om maar meteen met iets zeer belangrijkste beginnen: het eten. Het eten wordt verzorgd door „de voedingsdienst". Het voedsel legt een lange weg af die gemarkeerd wordt door inkoop, magazijn, keuken, afdelingskeuken en tenslotte patiënt, of personeelslid of bezoeker. De keuken is het hart van de voedingsvoor- ziening, waaraan hoge eisen worden gesteld, meer dan normaal omdat voor veel patiënten eten bijna een medicijn is. Bovendien kan de patiënt in het Zeeweg Ziekenhuis uit verschil lende menu’s kiezenl De bereiding van de maaltijden moet dan ook zorgvuldig georgani seerd worden, het bereiden vindt plaats in de „kookstraten” die uitmonden in „de band”, de hoofdstraat van de keuken. Als de band vlak voor de etenstijden gaat draaien worden de door de patiënten gekozen of door diëtiste Het salaris zal overeen komstig de regelingen, afhankelijk van leeftijd en ervaring, in onderling overleg worden bepaald. De A.O.W.-premie is voor rekening van het ziekenhuis. Entrée 2,50 Aan vang 20 uur Adverteert 5* Tel. 0 2510-2 46 27 Gevraagd: f 1 4 I 1* A. r -i.. -l...;.- - ----- -

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 12