Coaster „Topaz” ontwricht Zuidersluis in IJmuiden NIEUWE SPORTZAAL VOOR ZEEWIJK Bakkerskar vernield voor Ecuador wijst BON IJmuider Courant drie Russen SS hhhbhhh Stichting bepleit beheer „Animal-farm” i 1 VERENIGINGSNIEUWS UIT DE IJMOND Dat is uit het leven gegrepen Zwemmen in zee Sluisdeur kan niet dicht IN DE VISHAL Resultaat Havenberichten adres van C. van Vianen Zware stookolie en niet zo prettig door kwallen Importeur van kinderpistooltjes gaat vrijuit petroleum worden goedkoper Twee bedrijfs ongevallen bij Hoogovens r® ZAAL I I I I I I I I I I 'Hl WOENSDAG 7 JULI 1971 IJMUIDER COURANT VELSEN Bezorg mij 14 dagen gratis de IJmuider Courant Broodbezorger liep shock op Exclusieve couture Beverwijk Heemskerk Wijk aan Zee Ds. G. van Schuppen 25 jaar predikant „DE POORT VAN VELSEN” Awf--. V elsen-IJmuiden i Mb it W hl-4. X A, T IX’*'" J "V'JI K fes r. X. Kort IJmondnieuws (Van een onzer verslaggevers) ADVERTENTIE ADVERTENTIE Per tien stuks: kabeljauw 71. be- (Van een onzer verslaggevers) in open enveloppe zonder postzegel opsturen naar Naam Adres te Modehuis IJmuiden BEVERWIJK. De Alexanderboerderij in het Willem Aiexanderplantsoen ook wel de „Animal-farm” genoemd kan het best gerealiseerd worden indien het beheer in handen wordt gelegd van een stich ting. Daartoe kan gebruik gemaakt wor den van de in 1964 opgerichte Stichting Kinderboerderij Meerwijk. Aldus is de me ning van de commissie voor de beroeps en bezwaarschrijften, welke zich heeft ge bogen over een adres van twee inwoners C. van Vianen en R. van Kralingen met betrekking tot deze boerderij. Antwoornummer 47 IJmuiden Herstel van de boerderij en het geschikt maken ervan voor een vogel- en reptie lenhuis, werd geraamd op 40.000. De heer Van Vianen heeft medegedeeld, dat door zijn zelfwerkzaamheid en die van an deren de kosten beneden die 40 000 zul len blijven. Het bedrag, dat hierdoor be zuinigd wordt, zou hij graag besteed wil len zien aan de aanschaf van inventaris Met name Van Vianen heeft zich bezig gehouden met de opbouw van de oude boerderij en er zijn tijd en arbeidskracht aan gegeven. Aanvankelijk met behulp van f 25.000 door de gemeente eraan gespen deerd en naderhand toen de geldelijke toe wijzing van de gemeente achterwege bleef heeft hij geld van derden moeten le nen. Reden waarom het adres werd sa mengesteld. Per 50 stuks: wijting 56-24, schar 37-13, gul I 78-60, gul II 49-41, gul III 40-35, grote schol 78-73, schol I 76-70, schol II 89-58, schol III 56-43, tarbot 345-109, griet 148-81, makreel 16-11.50, rode poon 112-78, inktvis 76. Scheveningen. De aanvoer in Scheve- ningen bestond woensdagmorgen uit: 10 kisten wijting, 500 kisten gul en kabeljauw, 40 kist schol en 300 kilogram tong. gen een zwaar. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN Het verkeer door en over de IJmuider Zuidersluis is sinds woensdag 02.00 uur gestremd, na een nachtelijke aan varing door de Engelse kustvaarder „To paz”. De coaster, komend uit zee en be stemd voor IJmuiden, bracht onder water dermate schade toe aan de opengedraaide brug, dat deze niet meer dicht kon. Een zestienjarige bankwerker uit Sant poort viel tijdens reparatie-werkzaamhe- den aan een stalen buitendeur van koud- bandwalserij 1 van een ladder. De jonge man is met rugletsel naar het Rode Kruis Ziekenhuis overgebracht. VELSEN-NOORD. Dinsdag vonden bij Hoogovens twee bedrijfsongevallen plaats. Het eerste overkwam de 39-jarige lift- monteur uit Leidschendam die bezig was met montage van hijsdraden. Hij kwam daarbij zo ongelukkig te vallen, dat hij enkele gekneusde ribben opliep. Met adem halingsmoeilijkheden werd de man naar het Rode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk vervoerd. I AMSTERDAM. Een 50-jarige impor teur van speelgoed en speelgoedpistooltjes uit Amstelveen mag 453 speeigoedpistool tjes, die eerder dit jaar door de politie bij hem in beslag waren genomen, weer gaan verkopen. Het gerechtshof in Amsterdam heeft de importeur dinsdag vrijgesproken nadat een deskundige van het ministerie van Justitie in deze zaak had getuigd. Het hof vernietigde het vonnis van de politie rechter, die de man op 22 februari veroor deelde tot 10 boete. Prijzen, per kilogram, in guldens: tarbot 7.96-7.55, grote tong 7.34-6.81, grootmiddel tong 7.61-7.26, kleinmiddel tong 9.24-8.43, tong I 10-8.96. tong II 7.27-6.91, zalm 12.01- 8.99. IJMUIDEN. In IJmuiden werden dins dag de volgende besommingen gemaakt: KW 123 3.670, 109 560, 177 860, SCH 46 3.670, TH 26 2.160, TX 37 4.060, UK 18 1.580, IJM 8 1.780, 23 1.530, VD 6 960, 9 2.140, 19 1.870, 15 1.660, 24 2.350, 44 1.100, 46 2.200, 75 1.030, 89 2.150, 115 1.940. WOENSDAG 7 JULI Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 10-18 en 20.15-21.30 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hendrik Burgerstraat 70 en Amstelstraat 44: vol wassenen 19-21 u. DONDERDAG 8 JULI De Zandkraai, Handelstraat. 9.30-10.30 en 10.30-11.30 u. bejaardengymnastiek. DONDERDAG 8 JULI Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 10-18 en 20.15-21.30 u. Plein 1940-1945 nr. 48 In het schrijven tot de gemeenteraad heeft de commissie gesuggereerd over te gaan tot het vormen, dan wel in het le ven roepen van een stichting, bestaande uit ten hoogste negen leden. Dit stichtings bestuur dient dan iemand aan te trekken, die zich belast met de dagelijkse leiding van de boerderij de heer Van Vianen zag zich graag als zodanig benoemd en dient diens rechtspositie te regelen. Met het oog op een verantwoord beleid dient ook zo spoedig mogelijk een exploitatie begroting te worden opgesteld. Naar het oordeel van de commissie .is er geen be zwaar de bijdrage van de bevolking, groot 11.000 voor de exploitatie van de boer derij beschikbaar te stellen. Verdere beta lingen ten behoeve van de boerderij kun nen het beste via het bestuur geschieden. Voor de bouwtechnische begeleiding kan zo nodig een beroep worden gedaan op de dienst van openbare werken, waarvan een medewerker reeds eerder bijstand heeft verleend. In de eerstvolgende raadsvergadering wordt hierover beslist. van deze boerderij. De commissie heeft te dergelijke besteding geen ROTTERDAM. De prijzen van zware stookolie zijn vandaag verlaagd met 5,- per 1000 liter-kilogram. Bovendien is pe troleum 0,3 cent per liter goedkoper ge worden. Deze prijsverlagingen geschieden in het kader van de prijsstructuur voor vloeibare brandstoffen, zo delen de ge zamenlijke oliemaatschappijen mee. Twintig vaartuigen hebben woensdag morgen in IJmuiden aangevoerd: 824 kis ten vis, 17 stijve kabeljauwen en 2300 kilo gram tong. Bij de aan voer war: 61 kisten wijting, 140 kisten gul en kabeljauw, 325 kisten wijting, 178 kisten schol, 94 kisten schar en 26 kisten varia. WOENSDAG 7 JULI Verenigde Openbare Bibliotheek, Zwaanstraat 4a. Geopend 19-21 u. Openbare bibliotheek Velsen, Plein 1945, IJmuiden, 10-12.30 en 14.30-17.30 uur; uit- leenpost, Bejaardenhuis, Keizer Wilhelm- straat, 15.30-17 uur; jeugd- en tienerbiblio- theek, Willemsbeekweg, 15.30-17.30 uur. De Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmui den. Bejaardensoos, spreekuur sociale raadsman, balletgroepen, tienersoos, peu terklas. Stichting huishoudelijke en gezinsvoor- lichting. Spreekuur leidster van 9.30 tot 12 uur in de Willebrordstraat 102, IJmuiden. Tel. 02550-10715. Bethlehemkerk, Radarstraat, 13.50-16.30 uur Bejaardensoos in een der lokalen. Openluchtbad Heerenduinen. IJmuiden- Oost, open van 6.30 tot 20 uur. De schepen die normaliter via de Zuider sluis gaan zullen nu voorlopig door de an dere sluizen varen. De voorgenomen verwisseling van de westelijke deur van de Noordersluis zal op maandag 2 augustus plaats hebben. Het verkeer zal in verband hiermee gestremd zijn van zeven uur ’s morgens tot zeven uur 's avonds. De Middensluis zal in augustus geduren de zeventien dagen onderhanden worden genomen, namelijk van 3 tot en met 20 augustus. Behalve op zaterdag en op zon dag zal in die periode het verkeer elke dag gestremd zijn van zeven uur ’s morgens tot zeven uur ’s avonds. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Ds. G. van Schuppen is vandaag 25 jaar predikant. De jubilaris is predikant van de Nederlands Hervorm de Gemeente BeverwijkHeemskerk. Ds. Van Schuppen werd in 1917 geboren. Op 7 juli 1946 aanvaardde hij een beroep in de gemeente Rumpt (Gelderland), ver trok in 1949 naar Kortgene en kwam op 27 september 1959 naar Beverwijk. De jubilerende predikant heeft zich on der meer veel bewogen op het gebied van de kerkzang. Hij is penningmeester van de landelijke Stichting Protestantse kerk zang. Aan de Orionweg wordt op het ogen blik de laatste hand gelegd aan een nieuwe sportzaal, die de gemeente Velsen voor de Zeewijkschool heeft laten bouwen. Deze dubbele lagere school had nog geen ruimte voor de gymnastiek- en bewegingslessen, het geen voor de leerlingen een groot ge mis was. Niet alleen deze school zal van de nieuwe zaal kunnen profi teren, ook veel clubs en verenigingen uit Zeewijk kunnen ’s avonds van deze nieuwe sportaccommodatie ge bruik maken. Het betreft hier een zo genaamde herhaling sbouw van de Duinwijkzaal aan het Gijzenveld- plantsoen. In maart is men met het bouwen in Zeewijk begonnen en 16 september aanstaande zal de sport zaal, waarbij een ruime douche- en kleedruimte aanwezig is, officieel in gebruik worden genomen. Het is de bedoeling in Zeewijk nog eenzelfde zaal te bouwen. Dinsdag aangekomen in IJmuiden: Amstel- stroom. Huil; Hummel, Swinouscie. IJmuiden; Alchimist, Hamburg, Rotterdam; Zaanstroom, Felixtowe; Kattenturn. IJmuiden, Cont. Plat; Holmsand, Kemi; Temse, Monrovia; IJmuiden; Rijnstroom,/ Shoreham; Buchholz, Flixborough; Vanda, Londen; Katowice, Stettin; Lawrentham, Crlcago; Tor Anglia, Gothenburg; Philetas, Hamburg; Gruno, Londen; Penn Leader. Phila delphia; Ekenis, Rotterdam. Woensdag aangekomen in IJmuiden: Ulysses, Rotterdam; Lltania, Ostende: Topaz, IJmuiden, Rosyth; Carabeka G. Dordrecht; Unterweser, Flixborough; Probity, Recife; Stella Maris, Tyne; Aegir, Tubarao; Penquer, St. Nazaire: Sociality, Whitstable. Dinsdag vertrokken van IJmuiden: Randi Bro- vig, Grote Meren; Hunnau, Hamburg; Karin Winkler, Flixborough; Stevensland. Oxelosund; Heino Brohann, Flixborough: Fiducia. Simons- vik: Charlotte Bastiaan, Flixborough; Blatence, Gainsborough; Nerlandia, Esbjerg; Harnis, Flix borough; Alandsee, Leningrad; Elation, Man chester; Meteoor, Bremerhaven; Hude, Delfzijl; Lady Serena, Wells; Samstein, Nieuwpoort; Ma ry, Panama; Amsfelstroom, Hull; Katenturn, IJmuiden, Cont. Plat; Gulhav, Leeds; Bothnia, Gateshead; Gardience, Rochester; Oosterburgh, Rotterdam; Swldnica, Hamburg. Helena Delmas, Antwerpen; Aanne Hilck, Plymouth; Hannes Lunsted. Rotterdam, Jean E, Londen; Zaan stroom, Zaandam. Felixtowe: Willmary, Hull; Hilvarenbeek, Kemi; Ville de Metz, Oxelosund; Scheldeborg, Delfzijl: Pool Fisher, Belfast; Ca dence, Gainsborough, Louise, Zaandam, Rotter dam; Gilian Everard. Londen; Markborg, Zaan dam. Delfzijl; Buchholz, Flixborough; Severity, Poole; Arghangelos Hampton Road; Eloquejze Gainsborough; Usambara. Rotterdam; Fjordaas, Narvik; Welshman. Noordzee; Hondsbosch. Ro chester. Woensdag vertrokken van IJmuiden: Holm sand, Hamburg; Corkbrook, New Castle; Rijn stroom, Shoreham; Marshlea, Manchester. Als geen nadere aanduiding volgt, is het schip Het hof motiveerde dat de importeur zich aan de voorschriften had gehouden door bij de import van nieuwe modellen speel goedpistool! j es contact op te nemen met politie, justitie en douanerecherche. De importeur had over de 453 in beslag geno men pistooltjes eveneens overleg gepleegd, hetgeen een functionaris van de douane recherche tijdens de zitting van de politie rechter in februari had bevestigd. Hij was het destijds met de politierechter eens dat hij zich bedreigd zou voelen als iemand hem in het donker een dergelijk speelgoed pistool onder de neus zou duwen, maar ging tegen het vonnis van 10 boete in beroep. BEVALLEN: A. Rutters-de Vreugd, z., Popelstraat 11, IJmuiden; T. Scheffer-Mantje, z., Van Wassenaerstraat 68, IJmuiden; I. E. B. Manten-Bok, z., Eridanusstraat 3, IJmui den; A. J. van Triest-Teerhuis, z., Hunze- straat 36, IJmuiden; C. F. Spies-Burgers, z., Zwarte Mierenvlak 72, IJmuiden; C. Huybens-Houtgraaf, z., Tuindersstraat 115, IJmuiden; H. Prinsse-Kuijer, z., Tuinders straat 60, IJmuiden; T. J. F. Nieswaag- Riedijk, z., Dennekoplaan 249, IJmuiden; E. M. van Gelderen-Hajós, z., Orionweg 438, IJmuiden; K. M. Uiterwijk-Van der Meij, z., Dennekoplaan 203, IJmuiden. De draaibrug over de IJmuider Zuidersluis zit onwrikbaar vast na de nachtelijke aanvaring door de En gelse coaster „Topaz” die, komende uit Rosyth, binnenvoer. voor uw BRUILOFTEN, RE CEPTIES, PARTIJEN en VER GADERINGEN. OVERLEDEN E. A. Amons, 85 jr., weduwe van: D. H. Broekman, Keizer Wilhelmstraat 1, IJmui den; M. Loendersloot, 66 jr., echtgenote van J. H. A. Kettmann, Marnixlaan 9, Driehuis; P. Krab, 65 jr., echtgenoot van Z. H. Kaan. IJmuiderstraatweg 175, IJmui den; K. Kommer, 80 jr., Acaciastraat 8, IJmuiden; S. J. Degenaars, 88 jr., weduwe van: R. Giesberts, De Ruijterstraat 64, IJmuiden; J. Zonneveld, 49 jr., echtgenoot van K. J. Noom, Melklaan 49, Velsen- noord; J. Wels, 54 jr., echtgenote van R. van der Linde, Van Diepenstraat 22, Vel- sen-noord; C. Veldhuis, 72 jr., weduwe van J. Wigchert, Bonairestraat 14, Sant poort. PLEIN 1945 -4 - IJMUIDEN Telefoon 1 65 51 - 0 2550 (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Op de Hoogdorperweg werd dinsdagmiddag een bakkerswagen van een bakker uit Beverwijk totaal ver nield, toen een autobestuurder uit Heems kerk tegen het voertuig reed. De brood bezorger eenmaal geconfronteerd met de ravage, moest met een lichte shock naar ret St. Jozefziekenhuis worden overge bracht. De bakkerskar stond half op de weg en half in de berm geparkeerd. Een inwo ner van Heemskerk moest met zijn wa gen voor de kar uitwijken, maar werd in deze manouevre gehinderd door een te genligger. Remmen hielp niet meer en met een flinke snelheid werd de bakkerskar geramd. Brood, koek, flessen sinas en snoepwaren rolden over de weg. Toen de broodbezorger uit een nabij gelegen koffie huis stapte en de ravage op de weg zag schrok hij dermate dat de man met een shock moest worden opgenomen in het zie kenhuis. zee voor IJmuiden te zwemmen wordt de laat ste dagen wel getemperd door de aanwe zigheid van kwallen. De Rode Kruispost op het IJmuider strand had zondag een bijzonder drukke dag: ruim honderd bad gasten meldden zich om medische hulp, van wie 65 mensen die in onaangename aanraking waren geweest met een kwal. De „kwal-patiënten” waren meest volwas senen, verschillende meenden in contact geweest te zijn met een kwal van wel een meter middellijn. Maandag en dinsdag verminderde het aantal kwalcontacten met ongeveer de helft. (Van een onzer verslaggevers) WOENSDAG 7 JULI Beeckestijn. in het noordelijk koetshuis, Velsen-Z., 20.15 u. „Variaties voor vier handen”. Openbare bibliotheek Velsen, Plein 1945, 19 tot 21.30 uur; jeugd- en tienerbiblio- theek, Willemsbeekweg, 19-21 uur. IJmuider Harmonie in het Gemeentelijk Vergaderlokaal Abeelenstraat, 20 uur re petitie orkestafdeling. De Ring, in Ossendorpschool, Wijk aan Zeeërweg, IJmuiden, bokstraining van 19.30 tot 20 uur. DONDERDAG 8 JULI IJMUIDEN. —Het plezier om in I ft 'fi f I O* *1 Interesseert het U niet, wat er allemaal om U heen gebeurt? Leest U rustig Uw krantje, terwijl de wereld gonst van bedrijvigheid? Héél verstan dig, want een goede krant vormt de neerslag van alles wat de mensen met het leven doen. Vlak bij U, ver weg, overal vloeien de bronnen van het Nieuws en U leest het in verantwoorde samenvatting in de IJMUIDER COURANT. kwartaalabonnee f 20.10 Doorhalen wat niet verlangd wordt. QUITO (AFP). De regering van de Zuidatnerikaanse staat Ecuador heeft de eerste secretaris van de Russische am bassade in Quito, Filatov, en de raads man van deze ambassade, S.jadrin. uitge wezen. Zij zouden zich in de binnenlandse aangelegenheden van het land hebben ge mengd. De twee Russen zijn al op weg naar Europa. Autoradio. Uit een personenauto die in Visseringstraat in IJmuiden stond ge parkeerd werd een personenauto gestolen. Autobanden. Bij een autobandenhan del in de Middenhavenstraat in IJmuiden is ingebroken. Een ruitje aan de achter zijde van het gebouw werd verwijderd en vier cover-autobanden verdwenen. I

IJmuider Courant | 1971 | | pagina 5